Kegelclub krijgt nieuw onderdak Strandleven in de war door vandalisme PZC Klok stond stil om tien over drie AAZET God zoekt MA Jubileumconcert Oe Schelde gaat mogelijk naar sportterrein Baskensburg in Vlissingen Marine oefent redding met helikopter Werkstraf voor drankrijder Hoge kopieerkosten Tholen Goes pakt Edisonstraat aan Greep in kassa Burger moet over geld meepraten DE OCCASION OUTLET IN AMSTERDAM RAI per50iueel eim arbeid studeren! Eigenaren van strandhuisjes verrichten reparaties. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VROUWENPOLDER - Twee badgasten uit het Duitse Bottrop hebben wel een idee wie de daders zijn van de vernie ling van 37 strandhuisjes op het Vrou- wenpolderse strand. „Het zijn vast Duit se voetbalfans geweest", zeggen ze. Het echtpaar zit met twee kinderen voor hun eigen Vrouwenpolderse strand huisje dat ongehavend is. Ze hebben het over de Duitse bekerfinale van Schalke 04 en Bayern München, die Schalke ver loren heeft. „Hier komen veel gasten uit het Ruhrgebied en die moesten natuur lijk hun nederlaag wegdrinken. Of was er zaterdagavond misschien ook een be langrijke voetbalwedstrijd in Neder land?" Het was de laatste dagen een behoorlij ke wanorde op het strand van Vrouwen polder: 37 huisjes waren in het weekein de omvergeduwd en vernield. De politie bestempelt het als vandalisme. Sporen van inbraak zijn niet aangetroffen en een dader is nog niet aangehouden. „Maar dit is niet één dader geweest", zegt Piet Huijbregtse. „Die huisjes zijn behoorlijk zwaar. Daar moeten meer dan twee handen aan te pas zijn geko men." Zijn huisje 'Strandleven' heeft ook enkele deuken opgelopen en moet opnieuw gestut worden. „Gelukkig heb ben ze het niet helemaal omver kunnen gooien. Anders hadden we het af moe ten breken en weer moeteri opbouwen. Dat is een behoorlijk karwei." De naam Strandleven is er jaren terug door een familielid in een vrolijke bui opgeschilderd. „Maar daarmee is natuurlijk niets gelo gen. Het is hier geweldig. Al veertig jaar lang. Wat er het afgelopen weekein de is gebeurd, is wel een tegenvaller - ze moeten van de spullen van een ander af blijven - maar we blijven natuurlijk ge woon komen. Niemand krijgt ons hier weg." Straf Met een strandhuisje heb je een eigen plekje op het strand. „We hoeven niet na te denken naar welk strand we zul len gaan. Het is altijd Vrouwenpolder." Hij heeft wel een advies welke straf de daders moeten krijgen. Ze moeten de handen uit de mouwen steken, de huis jes weer rechtop zetten en reparaties verrichten. „Dan merken ze dat je de mooie plekjes niet voor niets krijgt. Want om het geld gaat het niet. In twee opzichten niet. Wij mogen hiervoor 140 euro per jaar staan." Familie Geertse uit Vrouwenpolder ver huurt al vijftig tot zestig jaar strand huisjes. Twaalf van de ongeveer hon derd huisjes zijn beschadigd. In al die jaren hebben ze wel eens te maken ge had met schade, na bijvoorbeeld een zware storm. „Er is ook wel eens ingebroken en er zijn andere vervelende dingen gebeurd. Maar het is voor zover ik weet niet eer der voorgekomen dat er iets mis was met zoveel huisjes tegelijk", zegt Geert se. De huisjes zijn niet verzekerd. „Want dat zou veel te duur worden. Hoe verve lend het ook is, deze rompslomp hoort erbij. Ik beschouw het als het risico van het vak", merkt Geertse op. De eigenaar van nummer 247, Wille- boordse uit Middelburg, is opgelucht dat zijn strandhuisje nog in goede staat is. „Ik hoorde gisteravond pas van het vandalisme en ben zo snel mogelijk hier naar toe gekomen. Ik ben er verbaasd over. We hebben er hier nog nooit last van gehad. Elders wel, in Dishoek bij voorbeeld. Dat hoorde ik van anderen ten minste." Nachtbewaking De Stichting Strandexploitatie Walche ren (SSW) is beheerder van het strand. De SSW verzorgt met de gemeente Veere de nachtbewaking. „We hebben 22 kilometer strand om in de gaten te houden", zegt Lukas Fransen, directeur van de SSW. „We rijden met twee au to's en kunnen redelijk vaak optreden tegen illegale barbecues of drinkfees ten." Hij verwacht dat het niet veel zin heeft om de strandbewaking op te voeren. „We kunnen niet overal tegelijk zijn. Ook al zet je vijf auto's in." Midden in de nacht van zaterdag op zon dag hebben de vandalen toegeslagen. „We kunnen van een huisje zelfs exact aangeven hoe laat het is gebeurd. De batterij was uit een klokje gevallen en stond stil om tien over drie." (Advertentie) f KOZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.N(. 1 Kapelle -Tel. 0113-33flg$3 MIDDELBURG - Jongeren kun nen zondagmiddag 5 juni bij kaasboerderij Pitteperk een jon/- gerenkerkdienst in de open lucht bijwonen. Het thema luidt 'God zoekt M/V'. De dienst is in handen van Middelburgse gemeenten en begint om 14.00 uur. Peter Ha- zenoot houdt een korte overden king. De boerderij is te vinden aan de Breeweg 21 in Koudeker- ke. MIDDELBURG - Het Middel burgs Muziek Korps geeft zon dag een gratis concert in de mu ziektent op het Molenwater. jMet het concert viert het mu- iziek korps het 190-jarig jubi leum. Er zal een gevarieerd pro gramma worden gespeeld. Het [concert begint om 11.30 uur. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl joor Jannes Goedbloed VLISSINGEN - De Kegelclub (chelde in Vlissingen heeft mo- ;elijk een nieuw onderkomen ge- •onden. Als de gemeente toe- temming verleent, bouwt de lub een nieuwe kegelbaan op portterrein Baskensburg. (De club zoekt al jaren naar een tieuw pand, omdat de huidige ocatie op het Scheldeterrein ge doopt gaat worden. ,We hebben al behoorlijk geluk Ajehad dat we hier zo lang moch- en blijven", zegt bestuurslid wan de kegelclub A. Vissenberg. ,We hoorden twee jaar geleden jat we weg moesten en hebben .andsdien gezocht naar een goe ie plek. De gemeente is onder kussen al begonnen met de jloop. maar was zo vriendelijk ■om te beginnen in de andere ge deeltes van het voormalige ter rein van de Koninklijke Schelde aroep, zodat wij hier zo lang "hogelijk kunnen blijven zit ten." be deadline voor de verhuizing ag eerst op 1 mei, maar dat Dleek niet haalbaar. „We den ken nu dat we in december ver guisd kunnen zijn, als het een beetje meezit." Ruimte Als het aan de Sportraad Vlissin gen ligt, is Baskensburg een neel goede optie. A. van den Beid van de Sportraad: „Wij j»aan in principe akkoord met "de nieuwe locatie. Er is ruimte *?p het terrein voor een nieuw ge bouw. Een aantal sportvelden wordt niet gebruikt, dus het is wat ons betreft mogelijk." Waar de toekomst van de club nu van afhangt is de beslissing Van de Welstandscommissie. Vis senberg: „We hebben een bouw plan laten maken door onze aan nemer en dat ligt nu ter goedkeu ring bij de commissie. Als dat wordt goedgekeurd, kunnen we aan de slag." De verhuizing wordt nog een flinke klus, volgens Vissenberg. „Het is erg lastig om een kegel baan te demonteren, te verhui zen en weer op te bouwen. Het is niet zomaar een tafeltje dat je uit elkaar haalt en inlaadt. Bo vendien verhuist ook de biljart club van de personeelsvereni ging van de KSG mee." Vroeger was de kegelclub ook onderdeel van de personeelsvereniging. Toen de biljartclub al eerder uit het pand in het Scheldekwartier moest, mocht ze bij de kegelclub intrekken. Dat is zo goed beval len dat de biljartclub nu, als het doorgaat, ook naar de Basken- burg trekt. De leden van de ke gelclub willen zo veel mogelijk zelf doen. „Het bouwen van het nieuwe pand moet je natuurlijk uitbesteden, en sommige elektri sche delen van de kegelbaan moeten worden gedemonteerd door een elektricien. Maar wat we zelf kunnen, doen we zelf. En we kunnen behoorlijk veel, want we hebben flink wat tech nische kennis opgedaan in onze tijd bij de KSG." VEERE - Banden om het lichaam, armen straks langs het lijf naar beneden en vooral niet zelf de helikopter in willen krui pen. Laat de mensen in de heli je maar helpen. Belangrijke aan wijzingen voor slachtoffers die met een heli van een schip ge haald worden. De Koninklijke Marine oefende gisteravond met de bemannin gen van drie Zeeuwse stations van de Koninklijke Nederlandse Reddingsmaatschappij De Lynx-helikopter van het ma rinevliegkamp De Kooy in Den Helder werkte in het begin van de avond op de Noordzee een training af met de reddingsbo ten Zeemanshoop (Breskens) en Winifred Lucy Verkade-Clark (Cadzand). Vervolgens werd met de reddingsboot John Se- gers van het KNRM-station Veere een evacuatie van een schip nagespeeld. Op het Veerse Meer, ter hoogte van Veere, wer den acht mensen van een schip opgetakeld en met de helikopter naar een ander schip gebracht. foto Lex de Meester -• - ■h'r* ',rA - w.. woensdag 1 juni 2005 w MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 43-jai'ige drankrijder uit Yerseke een taakst- straf van zestig uur opgelegd. Bij de man was een alcohol gehalte van 1100 microgram geconstateerd. Dat is vijf keer zoveel als toegestaan. Bovendien bleek dat de man niet over een geldig rijbewijs beschikte. De man was eind maart dit jaar aangehouden terwijl hij op zijn brommer door Kruiningen reed. Hij zei dat hij die nacht flink was doorgezakt. Hij werd midden op de dag in de kraag gevat, maar had toen alweer opnieuw gedronken. De man had een lang strafblad en was al eerder veroordeeld voor rij den onder invloed. Ook een 36-jarige man uit Goes kreeg een flinke straf van de rechter. De verdachte was in maart 2005 aangehouden omdat hij te hard over de A58 reed. Uit een ademtest bleek een alcoholgehalte van 765 microgram. Dat leverde de man een rijontzegging op van acht maanden. Daar naast kreeg hij een boete van 800 euro, waarvan de helft voorwaardelijk. SINT-MAARTENSDIJK - De kopieerkosten binnen de ambtelijke organisatie van de gemeente Tholen zijn zo sterk toegenomen dat de komende jaren 17.500 euro extra moet worden gereserveerd. Niet alleen is het aantal ko pieën enorm gestegen, ook het kleurgebruik neemt steeds meer toe. De raadsfracties hebben kritiek geuit op de ho ge kosten. „Het is niet de eerste keer dat de post kopieer kosten zo toeneemt, kan het college niets doen om de kos ten te drukken?", vraagt fractievoorzitter P. van Belzen (ChristenUnie) zich af. Volgens M van der Linde (PvdA) is het ook vanuit het milieuoogpunt goed om de kopieer kosten omlaag te brengen. GOES - Na de complete herinrichting van de Marconi straat in Goes, de woonboulevard, is de parallel aan die weg lopende Edisonstraat aan de beurt. Van 6 juni tot 15 juli wordt de straat in opdracht van de gemeente Goes aangepakt. De huidige bestrating gaat eruit en er komt as- faltverharding voor terug. Het verkeer kan tijdens de werkzaamheden doorgang vinden. De Edisonstraat is er zeer slecht aan toe, terwijl die steeds meer wordt gebruikt sinds de aanleg van de Ringbaan-West in 2002. GOES - Een onbekende heeft gisteravond meer dan 500 euro weggenomen uit een bedrijfspand aan de Amundsen- weg in Goes. De dader zag in een onbewaakt ogenblik kans om een greep in de kassa van het bedrijf te doen. GOES - Laat de inwoners van de gemeente Goes in hoofd lijnen aangeven waar ze wel en niet op willen bezuinigen. De Goese fractie van GroenLinks stelt dat voor in een reactie op het kerntakenonderzoek, dat een werkgroep uit de gemeenteraad heeft uitgevoerd. GroenLinks consta teert dat burgers weinig vertrouwen hebben in de lokale overheid. „Wie inspraakavonden bezoekt, merkt dat het onbehagen groot is. Het gemeentebestuur neemt in de ogen van bur gers,geen, verkeerde of ondoordachte besluiten." Om bur gers bij de politiek te betrekken, moeten volgens Groen Links inwoners zich kunnen uitspreken over welke ge meentelijke taken zij waardevol of weinig zinvol vinden. Zo kan de bevolking de grenzen stellen waarbinnen het gemeentelijke budget dient te worden uitgegeven. GroenLinks komt met het idee in een reactie op het kern takenonderzoek. Advertentie (Advertentie) „EER DAN 1600 OCCASIONS TEGEN ZÉÉ» SCHERPE PBUZE 3,4 EN 5 JUNI 2005 van IQtOO tot 17.00 uur - Toegang: 4,50 www.occasionoutlet.nl ARROW OAutoTracknl OHRA- (Advertentie) Wij helpen je werk te maken van mensen! WWW.H2.nl info-avond 2 juni Hogeschool fir Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13