Veerse Meer krijgt voldoende Danceparade werkt samen met ID&T Toch niet te druk druk di voor 'n tijdbesparing...! Havens zetten meer kaarten op promotie Geen straf voor onhandige actie met tractor Watersporters geven hoger cijfer voor recreatievoorzieningen 1 Schoener rent 1350 euro bijeen Tuinset gestolen GRATIS 2 VERGROTINGEN SM SMMNTPHOTO Bejaarde winkeldieven gepakt Haringparty levert 7500 euro op Enquête over kleinschalig wonen Rijverbod voor drankrijdster Business Center Doe de Telecom Totaal Test Een snelle test vertelt of u efficiënt omgaat met telecom. Laat uw bedrijf doorlichten. Bij afname van een geadviseerd product ontvangt u een SIMcardreader voor een slimme backup van uw SIMcardgegevens. Donderdag 2 juni 9.00-18.00 uur Livingstoneweg 11 4462 GL Goes 010-457 05 55 I dactie: 0113-315649 I tw.pzc.nl pail:redactie@pzc.nl ~~stbus 314460 AA Goes vertentie-exploitatie: ord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; uws-Vlaanderen: 0114-372770; ionaal: 020-4562500. Densdag 1 juni 2005 editie Walcheren or Anita Janse IDDELBURG - De Middel- trgse politierechter heeft giste- n een 24-jarige Krabbendij- vrijgesproken van be- eiging en poging tot mishande- ig. Wel bestempelde de rech- r zijn gedrag als erg onhandig. De man had op 6 oktober vorig jaar eigenhandig geprobeerd zijn bedrijfsauto terug te krij gen van een ex-werknemer. De ze had geweigerd om na ontslag de auto bij zijn bedrijf in te leve ren. De Krabbendijkenaar was met een trekker de straat van zijn ex-werknemer in Lewedorp ingereden met het plan de auto op te tillen en mee te nemen. Daar had de andere partij een stokje voor gestoken door tus sen de auto en de trekker te springen. De rechter vroeg de man waar om hij niet gewoon de politie had gebeld. De man zei dat hij dat had gedaan, maar dat hij de mogelijke procedures allemaal te lang vond duren. Daarom had hij besloten de zaak zelf op te lossen. Uiteindelijk moest de po litie toch in actie komen omdat het slachtoffer haar had gebeld met het verhaal dat hij was over reden door de Krabbendijken aar. Die beweerde gisteren dat hij was gestopt toen de man tus sen hem en de auto was gespron gen. De rechter stelde hem in het gelijk omdat de aangifte te genstrijdige informatie bevatte. lor Maurits Sep ROUYVENPOLDER - Water- iorters zijn heel wat tevrede- ;r over het Veerse Meer dan er jaar geleden. Hun rapport- jfer is gestegen van een nipte :s naar een kleine zeven. Bo- mdien geven veel meer water- lorters een ruime voldoende m in 2001. e Kamer van Koophandel ;eft de drieduizend waterspor- ■rs die gebruik maken van het eerse Meer begin dit jaar op- ïeuw om een oordeel gewaagd /er de recreatievoorzieningen, r werden veel meer zevens, ach- gesteld over de risico's voor re- ereatievaart en beroepsvaart. De zeilers willen dan ook meer boeien in het water. Bijna de helft van de waterspor ters wil ook dat rond de steigers gebaggerd wordt. De zeiljach ten worden groter, waardoor ze ook dieper in het water liggen. Ze hebben echter meer moeite de steigers te bereiken, omdat het water te ondiep is voor hun schepen. Grote wensen zijn bovendien: meer ligplaatsen aan de wal en bij eilanden en meer steigers bij horecavoorzieningen. Die stei gers zijn vooral nodig bij de Zandkreekdam, in Veere en bij de Veerse Gatdam. Aan dat laatste verzoek is giste ren deels tegemoetgekomen. Bij de Veerse Gatdam is een nieuwe steiger in de vorm van de letter Y in gebruik genomen. De aan legplaats is gebouwd door water schap Zeeuwse Eilanden (WZE), de beheerder van het Veerse Meer. „Recreatie is geen kerntaak van het waterschap, maar als we toch bezig zijn, willen we wel re kening houden met waterspor ters", verklaarde dijkgraaf W. Gosselaar de bouw van de stei ger. Het waterschap krijgt on der meer geld binnen uit par- keeropbrengsten van de terrei nen langs het Veerse Meer. Gos selaar zei dat WZE bereid is dat geld in achterstallig onderhoud van voorzieningen voor water sporters te steken. Verpaupering Onder de vorige beheerder, het recreatieschap Veerse Meer, dreigde verpaupering van die voorzieningen, blikte A. Brink man terug. Hij zit namens de re- creatiebedrijven in de gebrui kersraad van het Veerse Meer. Nu het waterschap het beheer uitvoert, gaat het beter, stelde hij vast. „Steigers zijn ver nieuwd, er zijn weer toiletten op de eilanden en de oevers zijn in een veel betere staat." De onder nemers zijn daarom ook bereid mee te betalen aan de voorzie ningen. „Maar meebetalen is ook meebepalen", voegde Brink man daaraan toe. De samenwer king met WZE maakt dat vol gens hem mogelijk. Brinkman besloot met een op roep aan de overheden om ook fysiek ruimte te maken voor nieuwe initiatieven van onderne mers. „Ik hoop en reken op uw steun om van het Veerse Meer een hot spot te maken." De ambities voor het Veerse Meer en speciaal de Veerse Gat dam gaan verder dan deze nieu we steiger, zei gedeputeerde M. Ie Roy. „Een groter zandstrand, ruimte voor horeca en een luxe restaurant met een hotel, deels in het water. Als iedereen door gaat op de ingeslagen weg. heeft het Veerse Meer zeker toe komst." in en negens gegeven. En zwa- onvoldoendes vielen nauwe- jks te noteren. Bij de vorige pei- ng gaf elf procent een vijf en ;ven procent eën vier. De on- rede was zelfs zo groot dat er uilen en enen werden gegeven, u is een drie het laagste cijfer, lachten zijn er nauwelijks leer, wensen nog wel. De beton- ing voor de recreatievaart is in ^)04 drastisch verminderd van- 'ege bezuinigingen bij Rijkswa- irstaat. Daar zijn de waterspor niet tevreden over. Doordat V minder boeien liggen, is het aarwater smaller geworden, .eilers hebben daardoor minder Tot in de Tweede Kamer /erden door de politiek vragen iROUWERSIIAVEN - De spon- orloop door leerlingen van penbare basisschool De Schoe- ,er in Brouwershaven heeft 350 euro opgebracht voor het toparunteam van de gemeente ichouwen-Duiveland. )e atleten en fietsers van het Ro- larunteam zetten zich in om ;eld te verzamelen voor allerlei 'norzieningen voor mensen met :anker. )e Schoener voegt zich met de ponsorloop in het. rijtje van neerdere scholen die zich inzet- en voor het regionale Roparun- eam. De opbrengst van de sponsor pop door de 86 leerlingen van >bs De Schoener overstijgt de ianvankelijke verwachtingen fan circa duizend euro. „Dat is lus ruim tweemaal zoveel ge- yorden", zegt directeur P. Kot fis. Een delegatie van het Ro- 5arunteam heeft de cheque van Ï350 euro gisteren in ontvangst 'enomen. Een passant probeerde gisteren direct 'de nieuwe steiger bij de Veerse Gatdam maar even uit. foto Lex de Meester door Jannes Goedbloed MIDDELBURG - De organisa tie van de jaarlijkse Dancepara de Middelburg werkt dit jaar sa men met de dance-organisatie ID&T. Door de samenwerking is het makkelijker om grote na men aan te trekken voor de vijf de editie van het evenement. „Het is echt een verademing", zegt organisator Martin Priem. „Vorige jaren moesten we vech ten voor iedere dj. Vaak wisten we pas op het laatste moment of het gelukt was. Dat maakte re clame maken erg moeilijk. Veel dj's kwamen ook te laat omdat ze de Danceparade even tussen twee andere feesten door deden. Nu we de naam van ID&T aan het feest kunnen verbinden loopt dat veel soepeler." ID&T is de organisator van grote dan- cefeesten als Sensation en Thun- derdome. De optredens van dit jaar wor- SCHARENDIJKE - Uit de tuin van een woning aan de Carl- straat in Scharendijke zijn een tuinset en een parasol gestolen. De diefstal is maandagnacht plaats gepleegd. De tuinset be staat uit een tafel met vier stoe len en is van metaal met een an tracietkleurige coating. De waarde bedraagt enkele honder den euro's. den verzorgd door Bennie Rodri- ques, Erick-E, Ricky Rivaro, Bas&Ram, DJ Dana, Methal Thoe, DJ Real el Canario, Brian S., Jip Deluxe en Marcel Woods. Een andere dance-organisatie, Chemistry, toert met het dance- feest Rush door het land. Ook dit feest is met het Middelburg se dancefeest gecombineerd. Tij dens het hele evenement worden opnames gemaakt door Slam- FM, het radiostation van ID&T, en MTV (Music Television). De parade zal zaterdag 23 juli vanaf 12.00 uur door het histori sche centrum van Middelburg' trekken met zo'n vijftien trucks en dj's. Aansluitend is er om 16.00 uur een Cityparty op het Hof van Tange. Er is ook een Af terparty in diverse horecagele genheden in Middelburg. Deze begint om 23.00 uur. Priem raadt iedereen die bij die after party aanwezig wil zijn aan om er snel bij te zijn. „Die kaarten zijn altijd het snelst uitver kocht. Waarschijnlijk omdat de dj's daar vaak nog even na ko men praten." Behalve de City- en Afteiparty is er ook nog een Preparty op vrijdag 22 juli op de Markt in Middelburg. Voor de City- en de Afterparty moet wel een kaartje worden gekocht. Dit kan bij de Free Recordshop, Pri- mera en Ticketbox. (Advertentie) (Advertentie) Heeft u telefonie zakelijk gezien op orde? Uw Business Center van KPN kan u als ondernemer helpen om veel tijd te besparen! Kom langs op onze Open Dag, we houden 's middags een speciale demonstratie over vast en mobiel, internet, zakelijk ADSL, mobiele werkplekken, draadloze netwerken... Kortom over méér doen in minder tijd! Laat een technische check uitvoeren en de nieuwste software installeren. t-, W |5| Bij ontwikkelen en afdrukken von uw gt volle rolletje of digitale opdracht 5Sr gfo l'von tenminste 20 afdrukken nu GRATIS twee 15 x 21 cm kleur vergrotingen van uw mooiste foto's. VLISSINGEN - In de Aagje Dekenstraat in Vlissingen zijn gisteren twee winkeldieven aangehouden. Dat gebeur de 's morgens rond kwart over negen. Het stelende tweetal was van hoge leeftijd: de man was 73 en de vrouw 68. Beiden kwamen uit Vlissingen. Ze namen spullen mee ter waarde van enkele tientallen euro's. Tegen hen wordt pro- ces-verbaal opgemaakt. VLISSINGEN - Op de jaarlijkse Haring Party in Vlissin gen is gisteravond 7500 euro ingezameld voor het Zieken huis Walcheren. Het geld is bestemd voor kinderen die het moeilijk hebben door ziekte, een handicap of een trau ma. Ziekenhuis Walcheren gaat met de Cliniclowns werken aan het project 'Aan de slag voor een lach'. Het geld werd in ontvangst genomen door R. Zomer, directeur van het ziekenhuis. De Haringparty vond plaats in restaurant Solskin in Vlissingen. Burgemeester A. van Dok-van Wee- Ie verlootte daar kunstwerken van kunstenaars als Jan de Quelery, Walter Hagenaars, Johan van der Mynsbrugge en Hein Naerebout. De opbrengst kwam daarnaast uit do naties. GOES - Is het beter om te wonen in een kleinschalige zorgvoorziening dan in een verzorgingshuis? Het Klaver blad wil weten of de verhuizing uit de verpleeg- en ver- zorngshuizen naar woningen met zes kamers en een ver zorgende beter uitpakt voor de bewoners. Op de website www.kiesmetzorg.nl is een enquête met ne gen vragen geplaatst waarin ingegaan wordt op de voor- en nadelen. Klaverblad houdt de enquete in samenwer king met de overige Regionale Patiënten en Consumenten platforms. MIDDELBURG - Een 44-jarige vrouw uit Vlissingen moest gisteren voor de Middelburgse politierechter ver schijnen omdat ze dronken achter het stuur was gekro pen. De vrouw werd veroordeeld tot een boete van 800 eu ro en een rijontzegging van acht maanden, waarvan vier voorwaardelijk. De Vlissingse was eind maart in Middel burg aangehouden omdat ze opvallend rijgedrag vertoon de. Uit de ademtest bleek een alcoholgehalte van 800 mi crogram, terwijl de grens bij 220 microgram ligt. De vrouw kon zich slechts stukjes van de aanhouding herin neren. „Dan was u behoorlijk ver weg", constateerde de rechter. door René van Stee TERNEUZEN - De Port Promo tion Council Zeeland (PPCZ) houdt, ondersteund door Zee land Seaports, de provincie en het bedrijfsleven, zaterdag 25 juni de Open Havendag. De dag is de eerste aanzet tot een intensievere promotie van de Zeeuwse havens. PPCZ-voor- zitter W. Vrijland vindt dat zij zich meer moeten profileren. Vrijland: „Sterke punten als on ze geografische ligging, klant vriendelijkheid en het arbeid sethos in Zeeland komen nog on voldoende uit de verf." Het is voor het eerst dat de ha vens van Vlissingen en Temeu- zen samen een Open Havendag houden. Maar PPCZ en Zeeland Seaports beperken zich voor taan niet alleen tot promotie in Zeeland of bezoeken aan beur zen. Ook is het de bedoeling deel te nemen aan handelsmis sies. Verder wordt de samenwer king op promotioneel gebied met Rotterdam en Amsterdam geïntensiveerd. Verder willen Zeeland Seaports en PPCZ meer dan voorheen het nut en de noodzaak van grote projecten voor het voetlicht brengen. Voorbeelden zijn de Westerschelde Container Termi nal en de tuinbouwkassen in Zeeuws- Vlaanderen, waartegen veel weerstand bestaat. De Open Havendag heeft als motto 'Trots op onze haven, van scholier tot notaris.' In zowel Vlissingen als Terneu- zen staan van 9.00 tot 16.00 uur tal van activiteiten op het pro gramma zoals bedrijfsbezoeken (zeven bedrijven), rondvaarten, demonstraties van sleepdien sten, marechaussee en de mari ne. Ook zijn er 53 stands van be drijven. Spil van de activiteiten in Vlissingen is de tent aan de Westhofhaven in Vlissingen- Oost. Centrum van de activitei ten in Terneuzen is het Schelde- theater. (Advertentie) Meer weten? Kijk op: www.avans.nl avans zeeuwse almanak Transfer Dat was me weer een hectisch dagje voor de Zeeuwse voet balclubs. Het sluiten van de transfermarkt, zoals dat zo ge wichtig heet, gaat nogal eens gepaard met een kleine volks verhuizing op de laatste dag van mei. Zo ging het gisteravond ook weer. D'r waren clubs die er een heel elftal bij kregen, maar ook waar een hele selec tie vertrok. De ene transfer was nog belangrijker (en duur der) dan de andere. Bij Hoofdplaat, dat kampioen is geworden en gepromo veerd, zijn ze blij met alles. Bij het sluiten van de markt kwam er nog een grote onbe kende bij. „Zo maar aan komen waaien", zei de secretaris op zijn Hoofdplaats. Een spits of een verdediger? En van welke club komt hij? „Weten we niet", klonk het ge heimzinnig. „Hij is meegekomen met een frietkot." Open avond Alle voltijd-, deeltijd en duale opleidingen Vandaag 18.00-21.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11