Stoplicht op kruispunt N61 PZC PZC Raad Hulst voelt niks voor topziekenhuis nabij Goes 13 Ichuttersclubs lebben een ieuwe koning ardenburgse andeldag r AAZET Eind aan onzekerheid over aanpak gevaarlijke verkeerssituatie Boekenverkoop llzheimercafé ver medicatie Bouvierclub ziet af van rechtszaak Aanblijven Beke is onzeker Mishandeling in Middelburg Kraambezoek voor jonge ooievaars agenda bij nader inzien HET PARLEMENT VRAAGT UW MENING OVER DE EUROPESE GRONDWET L.OGI5TIEK STUDEREN? Algeiueiye Operationele Technologie studeren? dinsdag 31 mei 2005 i tRAAUW - P. de Waal en J. Sor- i er zijn de nieuwe schuttersko- i jngen van respectievelijk de lerenigingen Willem Teil uit Joosterzande en de Friezen uit i taauw. I fijdens deze jaarlijkse schieting - io de staande wip naar de felbe- lerde hoge vogel schoot De tal in Kloosterzande als enige de dertig deelnemers in de 'ende ronde de pluim naar be- Pauwels werd erfprins terwijl Hiel het komende seizoen als ins bij de wedstrijden zijn annetje staat. Graauw spanden twintig jen de boog. De uiteindelijke ming J. Sorber moest het na n voorronde opnemen tegen ie andere deelnemers. Sorber lalde in de vierkamp de hoge gel in de vijfde ronde naar be- eden. I Bogaert werd eerste minis- De titel tweede minister is voor A. de Baar. Graauw schoten ook zes ugdleden om de koningstitel, •r kaapte R. de Kesel de over- inning weg voor T. Staes ins) en J. Heijens (minister). DENBURG - Wandellief- ibbers kunnen zondag hun irt ophalen tijdens de zesde ardenburgse Wandeldag. JlAR] _Lhh, (Advertentie) rkOZIJNEN- ZONWERING www.aazet.nl I Kapelle -Tel. 0113-3393^3 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terimeuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het kruispunt rijksweg N61 Mr. F.J. Haar- manweg Koegorsstraat in Ter- neuzen wordt beveiligd met ver keerslichten. De werkzaamheden worden in september uitgevoerd. Daarmee komt een eind aan de al jaren durende onzekerheid over de aanpak van het kruispunt. Van wege het grote aantal ongeval len zijn er een paar jaar geleden tijdelijke maatregelen genomen. Zo werd het verkeer op de rijks weg ter hoogte van het kruis punt teruggebracht naar één rijstrook om de snelheid te rem men. „Dat heeft wel geholpen, want sindsdien is het aantal on gevallen met tachtig procent ge daald", weet wethouder C. van Schaik. Extra afslag Als de verkeersinstallatie wordt aangebracht, komen er weer twee rijstroken beschikbaar. De gemeente heeft rijkswaterstaat gevraagd om vanuit de Koegors straat rechtsaf een extra afslag te maken. Dit in verband met de verkeersafwikkeling van het toe komstige Leisurecenter langs de Koegorsstraat. Rijkswaterstaat wil dat wel doen, mits de ge meente de extra kosten betaalt. „Dat willen we doen tot maxi maal 50.000 euro", zegt Van Schaik. De gemeente kan dat geld gemakkelijk betalen, om dat de nieuwe verkeerslicht installatie op het kruispunt Gui- do Gezellestraat Alvarezlaan 100.000 euro goedkoper uitvalt. Terneuzen gaat het zuidelijk deel van de Koegorsstraat ver sneld aanpakken. Vervroegd Omdat de Industrieweg wordt afgesloten moet straks het land- bouwverkeer door de Koegors straat. Die is daarvoor op dit mo ment echter niet zo geschikt. „Vandaar dat we die vervroegd willen aanpassen", zegt Van Schaik. Het zuidelijk deel komt er straks net zo bij te liggen als het noordelijke deel van de Koe gorsstraat. Er is echter één probleem, denkt- de wethouder. „De weg zou voor automobilisten een alterna tief voor de Traktaatweg kun nen worden en allerlei sluipver- keer kunnen aantrekken. Op die manier krijg je al snel een race baan." Burgemeester en wethou ders hebben besloten de zaak een jaartje aan te zien en nemen dan, als dat nodig mocht blij ken, maatregelen. Janaf acht uur 's ochtends doet t kantine van handbooggilde lint Sebastiaan aan de Heren- l*ef dienst als startpunt voor verschillende tochten. Er zijn lutes uitgestippeld van zes, Iraalf, achttien en vijfentwin- Tg kilometer. lOSTBURG - In de openbare bi- lliotheek van Oostburg worden Je hele maand juni afgeschre ven materialen verkocht. Er zijn Imans, studieboeken, kinder- loeken, tijdschriften en cd- |ms te koop. e boekenmarkt wordt gehou- E. tijdens de reguliere ope gstijden van de bibliotheek. ERNEUZEN - De medicatie "b behandeling van Alzheimer ft het onderwerp dat maandag 6 mi centraal staat bij het Alzhei- lercafé in café Xieje in Terneu- feet Alzheimercafé is een socië- pt waar verzorgers, familie en ptiënten met Alzheimer kun- a binnenlopen om er mensen I gelijke positie te ontmoeten. |Bet café duurt van 19.00 tot p.00 uur. Op de lege plek aan de Zeestraat in Axel - het 'Gat' - wil een projectontwikkelaar appartementen laten bouwen. door Jan van Zuilen AXEL - Omwonenden van het 'Gat van Axel' gaan ten einde raad zelf de troep opruimen op de open plek in de Zee straat en zelf nieuw groen aanplanten. „De eigenaar doet er niets aan. De ge meente kan hem niet dwingen, want het is particuliere grond. Dus zit er niks an ders op dan het zelf te doen. We moeten wel, want wij hebben er de meeste last van", verklaart uitbater R. de Jong van café Teut het initiatief van hem en zijn buren. De troep in het gat naast zijn café is hem al jaren een doorn in het oog. ,,'s Zomers is het één grote wildernis van onkruid en metershoge bramen struiken. De gasten op mijn terras wor den lekgestoken door insecten en bin nen lijkt het soms net of ik hoogpolig ta pijt tegen mijn plafond heb gedaan, zo veel pluis hangt daar tegenaan", aldus De Jong. Vorige week zijn de bramen struiken en het andere onkruid doodge spoten en afgevoerd. Deze week worden nieuwe bomen en struiken ingeplant. De operatie kost de omwonenden alleen zweet en tijd, geen geld. De Jong: „Dat is te danken aan een paar bedrijven die spontaan hulp hebben aangeboden toen ze hoorden wat wij wilden doen. De een bood ons gratis bestrijdingsmiddelen aan, een ander kwam met een karretje om de troep af te voeren en weer een an der bedrijf heeft jonge bomen en strui ken beschikbaar gesteld." Appartementen Het Gat van Axel is eigendom van een projectontwikkelaar die plannen heeft om er appartementen te bouwen. De Jong heeft in het verleden regelmatig geprobeerd contact te krijgen met de ei genaar. Dat is hem tot op heden niet ge lukt. „Maar misschien dat de eigenaar nu wel reageert. Des te beter, dan kun nen we hem meteen vragen of hij voor taan zelf zijn terrein wil onderhouden", aldus De Jong. Historisch Intussen groeit in Axel het verzet tegen het plan voor een appartementencom plex. Voorman van het verzet is de Axel- se architect R. Antheunis. „Onbegrijpe lijk dat de gemeente hier toestemming voor geeft. Dit is een historische plek. Hier lag vroeger de haven van Axel. In plaats van er woningen te bouwen, zou de gemeente er juist voor moeten ijve- foto Camile Schelstraete ren om het water terug te brengen", zegt Antheunis. Volgens hem is er geen enkele noodzaak om de open plek aan de Zeestraat vol te bouwen. „Er zijn el ders in Axel nog genoeg mogelijkheden. Laten ze daar bouwen." Wethouder C. van Schaik laat blijken niet zo onder de indruk te zijn van de historische betekenis van de plek. „Je moet wel erg veel fantasie hebben om daar nog iets terug te zien van de vroe gere haven van Axel", zegt Van Schaik. Los daarvan heeft de gemeente Terneu zen volgens Van Schaik geen geldige ar gumenten om de bouw van een apparte mentencomplex tegen te houden. „Het bestemmingsplan staat toe dat er op die plek mag worden gebouwd. Om die re den heeft de eigenaar de grond destijds ook gekocht. Als wij nu het bestem mingsplan zouden wijzigen en de plek een andere bestemming geven, lopen we het risico dat we een enorme schade claim aan onze broek krijgen." SLUIS - De landelijke club voor bouvierbezitters Bou4 ziet af van een rechtszaak tegen de gemeente Sluis. De bouvier van Bou4-secretaris B. Bonnewei raakte eind vo rige maand bewusteloos na meerdere stroomstoten door schrikdraad op de stadswallen in Sluis. Bonnewels zeven tien maanden oude hond Cyvah stak zijn kop onder het draad, dat ervoor moet zorgen dat een stel Schotse Hoog landers netjes in de wei blijft grazen. De veertig kilo zwa re viervoeter bleef met zijn halsband achter de bedrading hangen, waarna hij door een aantal stroomstoten bewuste loos raakte. Bonnewei sleepte zijn hond weg, waarna Cy vah na een paar minuten weer bij zijn positieven kwam. Daarmee kwam de angst van de Sluise stadsraad uit. Die waarschuwde in februari al voor incidenten. De bouvier club dreigde de gemeente Sluis vervolgens met juridische stappen. Hobbyveehouder R. Boon, die het schrikdraad met medewerking van de gemeente Sluis plaatste, zat met de situatie in zijn maag. Hij zegde daarom toe de onderste draad hoger te hangen. De gemeente Sluis liet bovendien extra waarschuwingsbordjes plaatsen. „Daarom zien wij af van verdere stappen. Wel zullen we de gemaakte kos ten voor de dierenarts op de gemeente Sluis verhalen. Maar gelukkig is het hele voorval rustig afgelopen. Mijn hond maakt het weer prima", aldus Bonne wel. GENT - Het is onzeker of burgemeester F. Beke van Gent opgaat voor een derde ambtstermijn. Een half jaar gele^ den liet hij, na druk van de partijtop, weten een derde ter mijn wel te ambiëren. Maar nu blijken gezondheidsproble men hem parten te spelen. Beke wil pas deze zomer uit sluitsel geven. Intussen staan zijn opvolgers te trappelen. Belangrijkste kandidaten zijn F. Van den Bossche, ooit schepen van Onderwijs en nu federaal minister, D. Ter- mont, schepen van de haven en al jaren gedoodverfd op volger, of advocaat Th. Balthazar, de zoon van de ex-gou- vemeur van Oost-Vlaanderen. Ook K. Temmerman, sché pen van Stedenbouw en Mobiliteit, wordt genoemd. MIDDELBURG - Een 29-jarige Middelburger heeft bij de politie aangifte gedaan van mishandeling. De man werkt bij een horecagelegenheid aan de Vlasmarkt in Middel burg en hielp zondagnacht, rond half vier, mee met het uitzetten van een stel lastige klanten. Daarbij sloeg een van hen met gebalde vuist tegen de neus van het slachtof fer. Buiten begonnen de klanten met stoelen te gooien, waarbij de 29-jarige ternauwernood werd gemist. Het slachtoffer hield een pijnlijke neus over aan het voorval. SLUIS - Nu de kleine ooievaartjes in het nest langs de Damse Vaart in Sluis groot genoeg zijn en alle belangstel ling aankunnen, vinden de buurtbewoners het tijd wor den voor een kraamreceptie. Gisteren werden uitnodigin gen rondgebracht en vanochtend om elf uur zijn belang stellenden bij Sint Donaes welkom om dit bijzondere feit te vieren. Beschuit met muisjes staan voor alle bezoekers klaar. De geboorte van de ooievaars is uniek in Zeeuws- Vlaanderen. De laatste waarneming van een broedende ooievaar dateert van meer dan 125 jaar geleden en was in de buurt van Zaamslag. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Party dansen; 13.30 uur: Jokeren en bil jarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, bil jarten; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten en sjoelen; 14.00 uur: Engels; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 14 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: K80 kaarten jokeren; HEIKANT - 't Heike, 14.00 uur: Oude- renzangkoor; 19.00 uur: Zangkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten, kaarten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten competitie bieden, hand werken, jokeren; HULST - De Lieve, 10.00 uur: Volksdan sen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijs kaarten^ 9.00 uur: Bridge drive; 's Landshuis, 14.45 uur: Vertrek rondlei ding archeologisch onderzoek Onder de Toren; KLOOSTERZANDE - Hotel de Linde, 18.30 uur: Avondwandelvierdaagse; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; 15.00 uur: Ouderenkoor; Kerklaan 87, 19 uur: Creatieve bijeenkomst; NIEUW - NAMEN Café St.Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; SAS VAN GENT - 15.30 uur: Crea club en technika 10; Scoutinggebouw de Kwet, 18.00 uur: Avondwandelvierdaagse; SINT - JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur Biljarten; 13.30 uur: Ouderen- koor; 20.00 uur: Vergadering postzegel vereniging; 20.30 uur: Bijeenkomst dorpsraad; TERNEUZEN De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken, soos en biljarten; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; VOGELWAARDE - t Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE - Concordia, 13.30 - 16.30 uur: KBO koersbal; UZENDIJKE - Café Hofzicht. 19.30 uur: Bijeenkomst videoclub Zeeuwsch - Vlaanderen voor hobby filmers; Basisschool Molenbolwerk, 18.30 uur: Avond wandelvierdaagse. De Lijst Cees Freeke (LCF) gaat bij de verkiezingen geen lijstverbinding aan met de Terneuzense Onafhankelijke Par tij (TOP). In het verhaal over de verhui zing van woonwagenbewoners in Sas van Gent werd abusievelijk melding ge maakt van een dergelijke lijstverbin ding. TOP gaat bij de komende verkie zingen een lijstverbinding aan met Ge meente Belangen Kanaalzone (GBK). (Advertentie) door Harold de Puysseleijr HULST - De ziekenhuisvoorzie ningen in Zeeuws-Vlaanderen en in omliggende ziekenhuizen in België moeten er voor inwo ners van Hulst zijn en blijven. Een motie van die strekking komt aan de orde tijdens de eerstkomende vergadering van de Hulster gemeenteraad. Aan leiding is het rapport dat een Commissie van Wijzen begin dit jaar presenteerde over de toe komst van de Zeeuwse gezond heidszorg. Een van de aanbeve lingen was, dat er een nieuw cen trum voor top-medische zorg in Midden-Zeeland zou moeten worden gebouwd. De Hulster CDA-raadsleden J. van Eek en C. Nijskens maakten daar vorige maand al bezwaar tegen. De rest van de gemeente raad schaart zich hierachter, zo dat er nu een motie op tafel ligt die donderdag waarschijnlijk met algemene stemmen wordt aanvaard. De gemeente Hulst vraagt de andere twee gemeen ten in Zeeuws- Vlaanderen de motie te steunen. De raad spreekt in de motie de overweging uit, dat een goed toergerust ziekenhuis in Terneu zen belangrijk is voor de kwali teit van de polikliniek in Hulst en het ziekenhuis in Oostburg. Bovendienis de samenwerking met de goed bereikbare zieken huizen in Gent, Brugge en Ant werpen uitstekend. Onder meer daarom zet de raad vraagtekens bij de noodzaak van een high tech medisch centrum bij Goes. (Advertentie) (Advertentie) Wij helpen je om verder te komen! www.hz.nl info-avond 2 juni HogeschoolJ^^^eejand Wij helpen je in de running te blijven! www.hz.nl info-avond 2 juni (Advertentie) Hogeschool ffTZeeland Een Cascade waterbed. is lekkerder voor je rug. Een waterbed koop je bij Rademakers Slaapkenner Rademakers Heeft 6 etages slaapoplossingen voor ledereen Noordstraat 7-13 Terneuzen - Tel. 0115-613130 info@slaapkennerrademakers.nl Kijk voor meer informatie en hulp bij uw keuze op www.ukomttochook.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39