Zwamborn heeft goed gevoel bij Willem II f KNVB komt in geweer tegen plan politiekosten Benfica lost belofte aan Fehér in Heat op voorsprong .19 Trainer uit Kloetinge wordt technisch manager gratis vertrekken Doelman Moens kan Open toernooi snelschaken in Goes lust heeft orsman ;oed gedaan Volleyballers treffen Finland en Tsjechië Klinkende zege vrouwen Duiveland Zierikzee blijft in hoofdklasse Jeu de boules-baan wordt geopend Goes versterkt zich verder uitslagen Sanchez Flores coach Valencia agenda dinsdag 31 mei 2005 Wilber Hack GOES - In Sportpunt Zeeland is op zaterdag 11 juni het zeventiende Open Rapid Schaakkampioenschap van Noord en Zuid-Beveland. De organisatie is in handen van de Goese Schaakvereniging. De dag begint om 10.00 uur, er worden negen ronden Zwitsers gespeeld. Het speltem- po is 15 minuten per persoon per partij. De prijsuitrei king is om 16.30. Het inschrijfgeld is 3,50 euro voor senio ren en twee euro voor jeugd tot en met zestien jaar. Aan melden kan, in verband met een gelimiteerd aantal plaat sen bij voorkeur voor 10 juni, bij Remco van de Braak (06-41225210 of e-mail: remcovandebraak@hotmail.com). 1LBURG - Kees Zwamborn ad een 'koffiepraatje' met alge- ïeen directeur Fred van der [oorn van FC Den Bosch. Hij ezocht Abu Dhabi, waar Rob laan als trainer werkzaam is. Dat beviel niet zo." Er waren P ontacten met clubs uit Honga- jjije en Oostenrijk. „Dat zijn een echte voetballanden." Pas ij Willem II kreeg hij het goede evoel. wambom, die weer in Kloetin- gaat wonen, tekende er voor rie jaar als technisch manager. Ik dacht: leuke baan. Ik denk iat ik het kan." Na Co Adriaan- e en Hans Westerhof koos de ïlburgse club zo opnieuw voor en man die aan het hoofd van e jeugdopleiding bij Ajax heeft estaan. Co Adriaanse en Hans /esterhof kwamen eerder als liner, Kees Zwamborn is de üeuwe technisch manager, wamborn, in het verleden trai er van Kloetinge, werkte van 000 tot 2003 bij Ajax en ver rok daarna samen met Die- erik Hiensch naar Sunderland lm er de jeugdopleiding op po en te zetten. Een bezuinigings- iperatie kostte het duo hun aan in Engeland. iolide club wambom beleefde daarna een abattical year'. Hij raakte er an overtuigd dat hij een mana- ementsfunctie aan zou kunnen, lillem II bood hem die kans. De ambitie om zelf trainer te ijn is er nog wel, maar niet leer zo sterk", aldus Zwam- om. „Ik krijg nu een prachtige aan bij een solide club. Ik zal geen revolutie teweegbren- en. Ik ga alleen accenten leg en: zaken aangeven, niet opleg en." Iet Barry Hulshoff ging het bij i'illem II mis omdat die Mark fotte al als trainer bij de Til- "if lorLucien Roelandt nitot burgse club aantrof. Zwamborn voorziet met Robert Maaskant geen problemen. „Ik moet er voor zorgen dat de hoofdcoach optimaal kan wer ken. We moeten op maandag met elkaar de wedstrijden kun nen nabespreken. Dat moet op basis van vertrouwen gaan. We moeten elkaar als extra zien, proberen wijzer te worden van elkaar. Ik heb me heel kwets baar tegenover Maaskant opge steld. Ik heb gezegd: jij moet mij vertellen dat je het leuk vindt dat ik naar een training kom kij ken. We zullen veel zaken be spreken. Maar uiteindelijk is er toch iemand die moet zeggen: we doen het zo." Aankoopbeleid Zwamborn, oud-coach van FC Den Bosch en NAC, gaat zich ook bezighouden met de jeugd van Willem II. Daarnaast waakt hij over de speelwijze en het aan koopbeleid. Bij de bekerfinale die Willem II afgelopen zondag verloor van PSV (4-0) zat Zwam born in de Kuip. „Ik heb tech nisch zitten kijken. Willem II oogde redelijk fris en gediscipli neerd. Dat zegt wat over de ma nier waarop de coach werkt." GPD van onze sportredactie TILBURG - Oscar Moens kan zo weg bij Willem II. De doelman tekende vorig jaar weliswaar een driejarig contract, maar daarin is opgenomen dat hij na zijn eerste seizoen kan vertrek ken zonder dat er een vergoe dingssom moet worden betaald. Willem II bouwde die zekerheid vorig jaar in, omdat Moens voor dat hij naar Tilburg kwam gerui me tijd niet gespeeld had. Beide partijen bepaalden dat ze na een jaar uit elkaar zouden kun nen gaan zonder financiële con sequenties. Moens doet het echter goed bij Willem II. De supporters heb ben hem zelfs gekozen tot speler van het jaar. „We gaan er alles aan doen om hem ook de twee nog resterende contractjaren voor de club te behouden", al dus bestuurslid technische za ken Pieter-Jan Wassing. De doelman zelf verklaarde gis teren dat de kans klein is dat hij van zijn vrije transfer gebruik maakt. „Ik zal Willem II zeker niet voor een club uit de subtop verrui len", zei Moens, waarmee hij doelde op mogelijke interesse van Heerenveen. „Alleen de top in Nederland of het buitenland is interessant. Ik ga ook alleen naar een club waar ik eerste keeper kan worden." Moens heeft het naar zijn zin bij Wil lem II. „Dat is ook heel wat waard." GPD EINKENSZAND - Ze was een jdje van het toneel verdwenen, aar dressuuramazone Mary orsman is het duidelijk nog iet verleerd. In Heinkenszand luurde de amazone uit Sirjans- ind de ruin Mario in de in han- icap verreden klasse Z naar en overtuigende overwinning. Mario vormt Korsman een aposante combinatie. De brui- eruin hep met veel front en af ruk door de Z2-proef en liet einig steekjes vallen. Dat deed e teller voor de Schouwse com- inatie oplopen tot 195 punten, recies genoeg voor twee winst- unten. „Even rust heeft ons ennelijk goed gedaan", zei orsman. Een tijdje geleden heb ik de rad weer opgepakt en- het opt gewoon lekker. Maar dit f id ik echt niet verwacht. Ik oorde vandaag zelfs een paar J li ten. Helemaal foutloos was clK nog niet, er zit nog meer in. ging het in wissels nog even uit. Toch ben ik tevreden, ant er zit nog steeds progres- iin." nneke Phernambucq met Tos- me lijkt ook maar niet te stop- Waar de combinatie uit wadendamme van start gaat, =eft de concurrentie het nakij- In Heinkenszand was het et anders. De Welt Hit II-zoon sft een royaal front, beschikt rer drie fraaie basisgangen en ON- «veegt met veel schwung door DVO -t lichaam. r je ok de toch wel als moeilijk be- md staande proeven in de klas- M1 blijken voor Phernam- icq en Toscane geen enkel pro- ieem. De 173 punten waren al - eer goed voor een overtuigen- fll i overwinning en twee winst- fflten. igenschappen de klasse L2 toonde Iris chunselaar zich met Ruby's Te- - 't uila uiteindelijk de sterkste. Rubiquil-afstammeling jft duidelijk de eigenschap- fn van zijn vader, Hexagon's fbiquil, waarmee Laurens van ïen de Europese top bij de [d bereikte, geërfd. Met haar van 167 punten bleef lunselaar haar naaste concur- it, Jeanien Gisgolf, die met -Bo een gedegen proef liet Jen, één punt voor. GYOR - Benfica heeft gisteren in Hongarije een bijzondere belofte ingelost. Spe lers en begeleiders van de Portugese landskampioen bezochten het graf van Miklós Fehér om de overleden voetballer zijn kampioensmedaille te bezorgen. Hongaars international Fehér stierf op 25 januari 2004 tijdens een wedstrijd van Benfica aan een hartaanval. Hij werd 24 jaar. „Hij was een lid van de Benfica- familie", zei clubvoorzitter Luis Filipe Vieira gis teren bij Fehérs graf. „Bij zijn begrafenis hebben we beloofd de titel voor hem te winnen en hem de gouden medaille te komen brengen." Honderdzestig Portugezen en de familie van Fehér woonden de korte ceremonie bij. GPD/RTR foto Tibor lllyes/EPA door Harry Arts ZEIST - De KNVB gaat de ko mende tijd gericht campagne voeren tegen het wetsvoorstel om de politiekosten bij voetbal wedstrijden voor de helft te ver halen op de clubs. De bond gaat bij regering, parlement en loka le overheden aan de bel trekken om de 'heilloze plannen' van ta fel te krijgen. „Wij zijn zeer ongelukkig met de plannen van het kabinet", verklaarde directeur Henk Kes- ler van de sectie betaald voetbal gisteren na afloop van de voor jaarsvergadering van de betaald- voetbalclubs in Zeist. Kesler kondigde aan dat de regering binnen een week een rapport te gemoet kan zien waarin de be zwaren van de clubs uit de doe ken worden gedaan. Daarnaast is de KNVB van plan om in de week na Prinsjesdag, kort voor de behandeling van het wetsontwerp in de Tweede Kamer, een gtoot symposium te organiseren. De bond hoopt dat de bijeenkomst, waarvoor tal van deskundigen en bestuurders worden uitgenodigd, er toe bij draagt dat het parlement alle voors en tegens van het doorbe rekenen van politiekosten nog eens nuchter tegen elkaar af- van onze sportredactie DEN HAAG - Het Nederlands volleybalteam moet het op het WK-kwalificatietoernooi opne men tegen Frankrijk, Finland en Tsjechië. Die laatste twee lan den verzekerden zich afgelopen weekeinde van deelname. Het toernooi wordt gespeeld van 28 tot en met 30 juli, in het Zuid- Franse Le Cannet. Finland won afgelopen weekein de een pre-kwalificatietoemooi in Helsinki. Tsjechië speelde in eigen land een pre-kwalificatie- toernooi in Opava en werd daar tweede. De Tsjechen verloren al leen van Oekraïne. Eind juli plaatsen in Le Cannet twee landen zich direct voor het WK, dat in december 2006 wordt gespeeld in Japan. De nummer drie krijgt medio augus tus nog een herkansing in het Bulgaarse Varna. Daar strijden de vier nummers drie van de di verse kwalificatietoernooien om het laatste Europese WK-ticket. Het Nederlandse vrouwenteam speelt op het kwalificatietoer7 nooi van 5 tot en met 7 augustus in het Turkse Ankara tegen Tur kije, België en een vierde land, dat nog onbekend is. GPD weegt. „Wij vrezen dat de Twee de Kamer zich zal verschuilen achter het regeerakkoord", al dus oud- minister Benk Kort hals, tegenwoordig voorzitter van de Raad van Toezicht van de profsectie. „Daarom richten we ons de komende tijd ook na drukkelijk op de Eerste Kamer. Verder vertrouwen we er op dat de Raad van State de plannen principieel van de hand zal wij zen." Kesler: „In 2002 heeft het vorige kabinet ook al eens over een soortgelijk voorstel gediscus sieerd. Toen stelde men zich nog op het standpunt dat ordehand having principieel een taak van de overheid is die thuishoort bij de politie. Nu slaat men ineens een volledig andere weg in. Er zijn ook praktische bezwaren. In de plannen van de regering wordt een grote bijdrage ver wacht van de lokale overheid. Maar juist op lokaal niveau be staan grote bezwaren tegen de voorstellen van het kabinet. Zo hebben de burgemeesters van de vier grote steden zich al tegen het wetsontwerp gekant. Ook het Korps Landelijke Politie diensten vindt het maar niks." „De kabinetsplannen rammelen aan alle kanten", vindt Kort hals. „Het is toch een rare zaak dat dit idee nu ter tafel komt, terwijl het aantal incidenten de laatste tijd scherp gedaald is? Bovendien is het niet uit te leg gen dat de clubs de knip moeten gaan trekken voor zaken waar ze niets over te zeggen hebben." GPD NIEUWERKERK - De vrouwen van tennisclub Duive land hebben zich met een klinkende 6-0-zege goed her steld van de 6-0-nederlaag van vorige week. Tegen de ten nissters van DOS uit Vlissingen werden echter wel vier van de zes partijen in een tiebreak beslist. In de poule kan er niets meer misgaan voor Duiveland; promoveren maar ook degraderen behoort met nog één speeldag te gaan niet meer tot de mogelijkheden. Datzelfde geldt voor de mannen uit Nieuwerkerk. Zij moesten echter met 5-1 uit bij Vierhoeven in Roosendaal het onderspit delven. Mark Passchier wint normaal gesproken zijn enkelspelpartij, maar moest voor het eerst dit jaar in de competitie een ne derlaag toestaan. Het enige punt werd binnengehaald door teamcaptain Hans-Jan Goedegebure. ZIERIKZEE - Het eerste vrouwentennisteam van Zierik zee speelt ook volgend jaar weer in de landelijke hoofd klasse. De Schouwse tennissters zegevierden uit tegen het team van Gevers uit Noordwijk met 2-4. Aanstaand week einde wordt er nog een wedstrijd afgewerkt tegen ten nisclub Domstad uit Utrecht, maar dat wordt op de eigen banen van Zierikzee een 'showwedstrijd'. Het gaat ner gens meer om: degradatie en promotie zijn beide uitgeslo ten. Maar nog eenmaal schitteren om de toeschouwers te vermaken, is de vrouwen wel toevertrouwd. Het mannenteam van Zierikzee verloor met 6-0 van Pag- nevaart uit Hoeven en is zo gedegradeerd uit de vijfde klasse. BURGH-HAAMSTEDE - Sportvereniging DFS opent vol gende week zaterdag de eigen jeu de boules-baan met een toernooi. Vorig jaar is de baan gerealiseerd als onderdeel van het nieuwe sportcomplex in Burgh-Haamstede en op 11 juni wordt die voor het eerst officieel gebruikt. Er zul len kenners van de jeu de boules-club Middelburg acte de présence geven om tekst en uitleg over het spel te geven. Het toernooi begint om 11.00 uur. GOES - Goes heeft voor volgend voetbalseizoen twee nieuwe spelers aangetrokken. Het gaat om Arjen Verburg en Mark van Haneghem, die van Patrijzen over komen. Eei'der werden Jasper Huijsman, Paulus Wagemakers (beiden Patrijzen) en Jean-Pierre de Keijzer (HW'24) al vastgelegd. DETROIT - De basketballers van de Miami Heat hebben in de fina le van de Eastern Conference een 2-1-voorsprong genomen op titel verdediger Detroit Pistons. De ploeg won in Detroit de derde wed strijd in de best-of-seven series met 113-104. Dwyane Wade was met 36 punten de grote man bij de Heat. Sha- quille O'Neal (foto) voegde daar 24 punten aan toe. De vierde wed strijd is vandaag eveneens in Detroit. De Pistons brachten zichzelf met een groot aantal overtredingen in de problemen. Zelfs coach Larry Brown verloor in de slotfase de controle over zichzelf en reageerde zijn frustraties af op de offi cials. De Heat konden optimaal profiteren van het ondisciplinaire gedrag van hun tegenstanders. ANP/RTR foto Mare Serota/RTR New York. NBA, play-offs. Finale Eastern Conference: Detroit Pistons - Miami Heat 104-113. Stand best-of-se- ven: 1-2. Heinkenszand. Dressuur RV All round. Paarden klasse Z1/Z2: 1. Ma ry Korsman, Mario (Schouwse R.) 195; 2. Annemarie Hertzberger, Murfy (Weelr.) 182; 3. Lidy van Goudzwaard, Dandelions Milotti (N-Bev.) 177. M2: 1. Amber van de Parel, Nadruta (Z-Bev.) 160; 2. Bianca Gorter, Ramske (Walche ren) 153; 3. Katja de Groes, Libra (Wal cheren) 153. M1: 1. Anneke Phernam bucq, Toscane (Weelr.) 173; 2. Korien de Vrieze, My Lady (Braanjenhoek) 162; 3. Roos Mes, Djuck (Gouwe Reyers) 158. L2: 1. Iris Schunselaar, Ruby's Te- guila (Sé-Ros) 167; 2. Jeanien Gisolf, Ty-Bo (Braanjenhoek) 166; 3. Peggy de Neef, Hostes (Weelr.) 165. L1: 1. Gilles Quist, Tender-Boy (Weelr.) 172; 2. Lia Koole, Gipsy (Z-Bev.) 166; 3. Joanneke Wisse, Abdullah (Gouwe Reyers) 166. Pony's klasse Z2 cat. DE: 1. Ingrïd van der Vlies, Dolcïs (Vosser.) 65.75. Z1 cat. DE: 1. Dinja van Liere, Lakeside Surprise (Allround) 66.33. M1/M2 cat. DE: 1. Carola Beekman, BB Conway (Z-Bev.) 168. L2 cat. DE: 1. Chantal Overbeek, Tanja (Oranjezon) 168. L1 cat. DE: 1. Mariëlla Schouwenaar, Chinto (Allround) 163. L1/L2 cat. BC: 1. Nathalie van der Endt, Ivanhoe (Weelr.) 168. Lonato. WK kleiduiven schieten. Mannen. Eindstand: 1. Hancock (VSt) 148 treffers na zes ronden, 2. Falco (Ita) 147, 3. Graves (VSt) 146, 17. Dompeling 118 na vijf ronden, 26. Van der Greef (Ned)117. Handboog. Ovezande. 1e hoofdvo gel: J. Bongers (Zeelandia). 2e hoofdvo gel: J. v. Steenbergen (Willem Teil). 3e hoofdvogel: J. Vermeulen (Edele Hand boog). 1e zijvogel: P. Nagelkerke (Eens gezindheid). 2e zijvogel: H. Koens (Zee landia). 3e zijvogel: H. Franse (Willem Teil). 4e zijvogel: H. Franse (Willem Teil). 5e zijvogel: P. Verbart (Willem Teil). 6e zijvogel: J. v. Steenbergen (Wil lem Teil). 1e kal: P. Verbart (Willem Teil). 2e kal: M. Verbeem (Zeelandia). 3e kal: H. Franse (Willem Teil). 4e kal: J. Bongers (Zeelandia). 's-Heerenhoek. Wip 1.1e hoofdvogel: E. Maat (Zorgvlied). 2e hoofdvogel: J. de Koeyer (Diana). 1e zijvogel: M. Wis se (de Westerschelde). 2e zijvogel: M. C. Verdonk (Concordia). 3e zijvogel: W. Voet (de Vlieghei). 4e zijvogel: H. Groos (Diana). 1e kal: R. Elve (de Westerschel de). 2e kal: C, Jeremiasse (Zorgvlied). 3e kal: A. Rijk (A.D.L.M.). 4e kal: H. Bus- schers (Eensgezindheid). Wip 2. 1e hoofdvogel: H. Groos (Diana). VALENCIA - Voetbalclub Va lencia heeft Quique Sanchez Flo res benoemd tot coach voor het komende seizoen. De Braziliaan- se middenvelder Edu, nu nog in dienst van het Engelse Arsenal, werd voor vijf jaar vastgelegd. Sanchez komt over van Getafe, dat zich als nieuwkomer in de Primera Division knap hand haafde in de middenmoot. Edu's contract bij Arsenal liep deze zomer af. De Braziliaan kwam afgelopen seizoen door blessures weinig in actie. ANP 2e hoofdvogel: J. Platschorre (Zorg vlied). 1e zijvogel: H. v. d. Dries (Eensge zindheid). 2e zijvogel: E. Maat (Zorg vlied). 3e zijvogel: A. Rijk (A.D.L.M.). 4e zijvogel: J.Hertens (Robin Hood). 1e kal: W. de Keizer (de Westerschelde). 2e kal: R. Wisse (de Westerschelde). 3e kal: A. Boonman (Eensgezindheid). 4e kal: E. Maat (Zorgvlied). Bantega. Elfmeren skeelermara thon. Resultaten Team Cijsouw Axel. B-rijders: 1. Jean-Luc Ostyn, 9. Jaap van Tatenhove, 12. Kees Cijsouw. C-rijders: 2. André van Espen. Sportpriisvragen Lucky Day 3716: 7-11-12-17-20-21-25- 26-30-41 -42-50-51 -58-61 -67-69-70-74-76 (onder voorbehoud). Parijs. Roland Garros. Mannen, vier de ronde: Robredo (Spa/15) - Safin (Rus/3) 7-5 1-6 6-1 4-6 8-6, Nadal (Spa/4) - Grosjean (Fra/23) 6-4 3-6 6-0 6-3, Fer rer (Spa/20) - Gaudio (Arg/5) 2-6 6-4 7-6 (5) 5-7 6-4, Davidenko (Rus/12) - Coria (Arg/8) 2-6 6-3 7-6 (1) 6-2, Canas (Arg/9) - Kiefer (Dui/28) walkover, Puerta (Arg) - Acasuso (Arg) 6-4 6-1 6-1. Vrouwen, vierde ronde: Henin-Hard- enne (Bel/10) - Koeznetsova (Rus/6) 7-6 (6) 4-6 7-5, Sjarapova (Rus/2) - Llagos- tera Vives (Spa) 6-2 6-3, Ivanovic (SMo/29) - Schiavone (lta/22) 6-4 6-7 (4) 6-3. Landelijke competitie. Vrouwen. Hoofdklasse. Gevers 2-Zierikzee 2-4. Enkelspel: N. Janssen-Martine Ver- schoore 1-6 2-6, P. Koelewijn-Annema- rie Verschuure 6-3 6-1, E. van Noort-Chantal van Schelven 1-6 2-6, E. de Jong-Marleen de Vlieger 6-4 6-3. Dubbelspel: N. Janssen/E. van Noort- Martine Verschoore/Marleen de Vlieger 4-6 4-6, P. Koelewijn/N. van der Meer- Chantal van Schelven/Annemarie Ver schuure 3-6 3-6. Landelijke competitie, vrouwen. Eerste klasse. Duiveland-DOS 6-0. Enkelspel: Renate Slootmaker-A. Hofste de 3-6 6-3 6-3, Angela Kouwenberg-M. Dobbelaar 6-4 6-4, Monique Deurloo-A, van Uden 6-2 2-6 7-5, Linda Verbraak-S. Siegers 6-1 6-0. Dubbelspel: Angela Kouwenberg/Renate Slootmaker-M. Dobbelaer/A. van Uden 3-6 6-4 7-5, Mo nique Deurloo/Linda Verbraak-A. Hof stede/S. Siegers 1-6 6-2 6-3. Landelijke competitie, mannen. Vierde klasse. Vierhoeven-Duive- land 5-1. Enkelspel: M. Jongene- len-Mark Passchier 7-5 6-2, J. van Boes- schoten-Martin Vreeke 6-7 7-5 6-3, M. D'Hazelaar-Hans-Jan Goedegebure 3-6 6-4 2-6, T. Kerstens-René van Dijke 6-2 6-3. Dubbelspel: J. van Boesschoten/M. D'Hazelaar-Mark Passchier/Peter Vrij 6-2 6-4, T. Kerstens/R. Schijvenaars-Mar- tin Vreeke/René van Dijke 6-4 6-4. Landelijke competitie, mannen. Vijf de klasse: Pagnevaart-Zierikzee 6-0. IÏIHIMiIIHIB Nieuw-Vossemeer. Junioren: 2. Paul Jeremiasse (Wemeldinge). Waasmunster (B): 7. Peter Tol (Kapel- Ie). dinsdag Atletiek H Clubwedstrijd AV'56. Aanvang 19.15 uur: 5 km op de baan. Uitsluitend voor leden AV'56. Locatie: Sportpark Het Schenge, Goes. Biljarten Driebandentoernooi de Goede Ver wachting. Kwartfinale. Locatie: café, pension de Goede Verwachting, Lewe- dorp. Aanvang: 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35