- lan bouwput is voor z'n tijd Zelfgeschilderd tegeltje op schooltoilet Anja Fokker is zorgzaamste buur studeren? Jaarlijkse verkoping en rommelmarkt in Oosterland Van vlinders tot wapenschild Bouvierclub ziet af van stappen Straf voor dreigen bij sociale dienst Rijverbod wegens drankrit Straf voor wietteelt in schuurtje bij nader inzien lishandeling Tuinen kijken in Kats Projectontwikkelaar ontkent afspraken met gemeente Middelburg agenda Logistiek Wij helpen je om verder te komen! wmw.hz.nl info-avond 2 juni HogeschoolJ^^^edand Algemene Operationele Technologie studeren? Wij helpen je in de running te blijven! mww.hz.nl info-avond 2 juni Hogeschooljj^Zedand OOSTERLAND - De Stich ting Woord en Daad houdt za terdag haar jaarlijkse verko ping en rommelmarkt bij de Bogermanschool in Ooster land. Behalve rommelmarktspullen zijn er dit keer veel mooie tweedehands boeken, een sor tering houten speelgoed, spul letjes uit eigen pottenbakke rij, tuindecoraties, fotokaar ten en cadeau-artikelen ver krijgbaar. Stichtingen Naast Woord en Daad zijn er nog een aantal andere stich tingen met kramen aanwezig, zoals zendingsvereniging Rhodé, de Bond tegen het Vloeken en de Vereniging Be scherming van het Ongeboren Kind. De verschillende organisaties bieden alle hun eigen artike len te koop aan. De opbrengst van Woord en Daad is bestemd voor de actie Zeeland bouwt een vakschool in Haïti. De Nationale Com missie voor internationale sa menwerking en duurzame ont wikkeling (NCDO) verdub belt de opbrengst van Woord en Daad. De verkoping bij de Boger manschool aan de Weel- straat in Oosterland wordt ge houden van 9.00 tot 12.00 um\ HET PARLEMENT VRAAGT UW MENING OVER DE EUROPESE GRONDWET Leerlingen van groep 4 van de Willibrordusschool beschilderen hun eigen tegeltjes voor de toiletgroep in het nieuwe schoolgedeelte. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Mariska Mol trekt met de tong uit haar mond een potlood streepje langs het secuur uitgeknipte vormpje van een vlinder. Dat is een heel karwei, want de tekening moet op het gladde vlak van een stenen tegeltje ko men. Mariska is een van de 25 leerlin gen van groep vier van de katholieke ba sisschool Willibrordus in Zierikzee. Zij beleven deze maandagochtend een bij zondere schoolactiviteit. Ze creëren in de Little Art Factory van Marcel Bol ster en Tosca Bolster-Heijnekamp hun eigen tegeltje voor de toiletten in het nieuwbouwgedeelte van hun school. De Little Art Factory biedt een combi natie van kunst, creativiteit en am bacht. Tosca is keramiste en Marcel is ondermeer gespecialiseerd in muurschil deringen. In hun monumentale pand aan het Korte Groendal ontvangen zij ook met regelmaat bezoekers in groeps verband die voor hun plezier aan de slag kunnen met het maken van decora ties op serviesgoed. Deze plek is inmiddels ook in trek voor kinderpartijtjes. Tekenen en schilderen blijken bij jong en oud aan te slaan, ze ker als je daar een zelf versierde mok of schotel aan overhoudt. Maar een tegel tje voor in de w.c. van je eigen school kan natuurlijk ook. Het feit dat Marcel en Tosca Bolster zelf twee kinderen op de Willibrordus school hebben, bracht hen tot het voor stel schoolbreed zelf tegeltjes bij hen te komen decoreren. De achterliggende ge dachte is dat zo'n eigen gedecoreerde tegel in de hal of wc een persoonlijke binding geeft met het nieuwe deel van de school dat nu wordt gebouwd. Zo kan het gebeuren dat meester F. van Velthoven gisterochtend met zijn groep vier vanuit het semi-permanente lokaal aan de Mosselboomgaard naar het Kor te Groendal trekt. „Ik blij dat we er zijn, want dat gaat toch aardig wegen hoor", zegt de onderwijzer. Hij doelt op de doos tegeltjes van 15 bij 15 centime ter die hij onder zijn arm meedraagt. Al die blanco, glanzend stenen plaatjes moeten deze morgen een vrolijke afbeel ding krijgen. „We hebben bewust geko zen voor vlinders, want die horen bij groep vier. Ze hangen ook in allerlei soorten en maten in ons lokaal", vertelt Van Velthoven. De kinderen hebben allemaal hun eigen vlinder-sjabloon in de klas al gemaakt. Ze hebben daarvoor voorbeelden uit boeken mogen gebruiken, maar de mees te kinderen zijn gewoon vanuit de eigen foto Marijke Folkertsma fantasie gaan tekenen. „Ik kon dat niet zo goed hoor, maar gelukkig heeft mijn vriendje Justin erbij geholpen", erkent Robin Dekker. Hij schrijft zwierig zijn naam achter op het tegeltje, waarna hij geconcentreerd aan de voorkant begint te schilderen. Op de robuuste werkta fels bij de Little Art Factory prijken overal palletjes met allerlei kleiu-en verf. Met kleine penselen worden de vlinders tot de kleinste details inge kleurd. Aan de einde van deze creatieve sessie gaan de tegeltjes de oven in. „Jul lie krijgen ze later pas terug op school, want nu moeten ze zeven uur bakken op een temperatuur van 1040 graden", vertelt Tosca. Tot half volgende week komen bij toer beurt alle groepen van de Willibrordus school hun eigen tegeltjes hier decore ren. Elke groep heeft zijn eigen thema: bloemen, vervoermiddelen, fantasiedie ren en wapenschilden. Als laatste groep komen de docenten. Zij zullen hun tegel tjes met kinderhoofdjes beschilderen. (Advertentie) AAZET KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET.NJr Kapelle -Tel. 0113-330333 I CENTRALE REDACTIE I Stationspark 28 I Postbus 31 14460 AA GOES I Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl dinsdag 31 mei 2005 sl3 SLUIS - De landelijke club voor bouvierbezitters Bou4 ziet af van een rechtszaak tegen de gemeente Sluis. De bouvier van Bou4-secretaris B. Bonnewei raakte eind vo rige maand bewusteloos na meerdere stroomstoten door schrikdraad op de stadswallen in Sluis. Hobbyveehouder R. Boon, die het schrikdraad met mede werking van de gemeente Sluis plaatste, zat meteen met de situatie in zijn maag. Hij zegde daarom toe de onderste draad hoger te hangen. De gemeente Sluis stemde in met het verhogen van de draad en liet bovendien extra waar schuwingsbordjes plaatsen. „Daarom zien wij af van ver dere stappen. Wel zullen we de gemaakte kosten voor de dierenarts op de gemeente Sluis verhalen. Maar gelukkig is het hele voorval rustig afgelopen. Mijn hond maakt het nu weer prima, hij is net van de medicijnen af", aldus Bonne wel. MIDDELBURG - Een 51-jarige man uit Sluiskil is giste ren door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot een werkstraf van dertig uur. De man had ambtenaren van de sociale dienst bedreigd met zware mishandeling omdat hij problemen had met zijn uitkering. Het straf blad van de man wijst uit dat hij de daad bij het woord kan voegen. Volgens de raadsman van de verdachte zijn er inderdaad behoorlijke fouten gemaakt door de sociale dienst. De verdachte die moet leven van de bijstand kwam vijf maanden zonder uitkering te zitten. De rechter benadrukte dat ze het jammer vond dat er fouten zijn ge maakt, maar dat de man volwassen genoeg is om op een andere manier te reageren. „Het lijkt voor u normaal om geweld te gebruiken", aldus de rechter. Om de kans op herhaling te verkleinen eiste ze ook een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een 54-jarige man uit Driewegen voor dronken rijden op een brommer tot een rijontzegging van negen maanden. Daarnaast kreeg de man een boete van 460 euro, waarvan 200 voorwaardelijk. Hij vertelde dat de brommer kapot was en dat hij er maar heel even op ge reden had. De politie zou hem juist op dat moment in de kraag hebben gevat. Uit de blaastest bleek een alcoholge halte van 910 microgram, terwijl de grens bij 220 micro gram ligt. De verdachte is in 2001 ook al veroordeeld voor het rijden onder invloed, hij was dus een gewaarschuwd man. MIDDELBURG - Een 43-jarige vrouw uit Wemeldige en een 43-jarige man uit Yerseke moesten gisteren voor de Middelburgse politierechter verschijnen op verdenking van wietteelt. Hoewel ze allebei hun betrokkenheid ont kenden, gingen ze niet zonder straf naar huis. De vrouw verklaarde dat alles van haar ex was. De rechter ant woordde dat de vrouw medeplichtig was omdat ze haar ogen had gesloten voor een strafbaar feit. Vanwege de ge ringe draagkracht kreeg ze een werkstraf van 15 uur opge legd. Ook de ex die even later voor moest komen hield zich van de domme. De rechter vond echter voldoende be wijs om de man te veroordelen tot een boete van 200 euro. i het artikel in de PZC van gisteren rer het behoud van het trapveldje in Zierikzeese wijk Poortambacht, 'ond dat oud-wethouder L. van Gastel inCDA-signatuur is. De voormalig po- icus is echter trouw aanhanger van itWD-gedachtegoed. UDDELBURG - Een 29-jarige (iddelburger is zondagnacht in en horecagelegenheid aan de ïsmarkt in Middelburg in zijn ezicht geslagen. Hij hielp mee iet het uitzetten van een stel stige klanten. Daarbij sloeg En van de klanten met gebalde uist tegen de neus van het lachtoffer. KATS - In het weekend van za terdag 11 en zondag 12 juni zijn twee tuinen te bezichtigen in Kats. De eerste tuin is die van Riet en Dick Willebrands aan de Dijk- straat. Dit is een romantische tuin met onder meer (klim)rozen en hortensia's. De tweede tuin is die van Mare en Anke van Strien aan de Noordlangeweg. Dit is een landschappelijke tuin met niet alledaagse vaste plan ten. Ook is er een vijver met moeras, een kruiden- en pluk- tuin, een moestuin en een kleine fruittuin. In beide tuinen staan beelden van Frida van Over- beeke-Verschuur. De tuinen zijn van 10 tot 17 uur te bezichtigen. (Advertentie) I Rudy Boogert (sport) (Advertentie) Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl I Marcel Modde (chef) I Piet Kleemans I Ali Pankow I Esme Soesman I Melita Lanting door Nadia Berkelder üUDDELBURG - De commotie rond het bouwplan van de Goe- se projectontwikkelaar Van Gar- eren Dekker voor 150 apparte- ïenten aan de Koningstraat in liddelburg is voor niets ge- Feest. Volgens J. van Garderen eeft het plan geen enkele sta- De ophef ontstond nadat et plan was aangekondigd in et vakblad Cobouw. Dat kwam door een fout van e architect", aldus Van Garde- jen. „Die had het bij Cobouw angemeld. Het plan is ook nog elemaal niet uitgewerkt, het aat om een ruwe eerste chets." Volgens de projectont- ikkelaar heeft het plan geen nkele status, er zouden ook nog een afspraken met de gemeente ijn gemaakt. „Wij zijn profes- ionele ontwikkelaars", zegt hij ip de vraag waarom zijn bedrijf lan zo'n plan maakt. Van Garde- jen Dekker probeert met deze ierkwijze in te springen op mo elij ke toekomstige ontwikkelin- orige week werd het plan aan- ;kondigd in Cobouw, een vak- jlad voor de bouwwereld. De iuw van de appartementen op bouwput zou volgens het be- cht in juni volgend jaar moe- n beginnen. Omwonenden van bouwput reageerden onaan- inaam verrast, de Politieke artij Middelburg stelde meteen ihriftelijke vragen. Fractievoor- tter H. Akdag gelooft de uitleg an Van Garderen niet. „Die lie- en", zegt hij. „Als er geen ze erheid over zo'n project is, rengen ze het nooit naar bui- Zoiets komt niet uit de cht vallen. Dat doen ze echt et zonder signaal van het colle- Wethouder A. van 't West- nde (cultuur) ontkent echter it het college afspraken heeft imaakt met de projectontwik- ilaars. „Ik heb nooit iets ge en. Ik weet niet eens of het wel in plan is, of wishful thinking. et is nog helemaal niet aan de de. We moeten eerst nog met gemeenteraad de discussie ver de toekomst van de bouw- nla Ml put voeren. Mocht er ooit geko zen worden voor de bouw van appartementen dan moeten we met meer partijen rond de tafel gaan zitten. Ik neem aan dat er meer gegadigden voor zijn." De architect van het plan, Q. van Swinderen van het Bureau voor Harmonische Architectuur uit Brummen, bevestigt de lezing van Van Garderen. Hij zegt dat het bericht over het plan 'te vroeg naar buiten is gegaan'. „Het klopt niet helemaal met de werkelijkheid." Een medewer ker van Cobouw zegt de berich ten na te trekken bij degene die ze aanlevert. Verder worden ze niet gecontroleerd. „Wij gaan niet bij alle bronnen controleren of een project ook daadwerke lijk wordt uitgevoerd." Uit het onderzoek naar de technische staat van de bouwput, dat half april verscheen, bleek dat op de beoogde locatie voor het theater ruimte is voor zestig tot tachtig woningen. In de kleinere garage zouden honderd auto's gepar keerd kunnen worden. De bouw put moet in dat geval voor een deel worden gevuld met zand. Het complex zou gebouwd moe ten worden in een u-vorm, met een binnenplaats. De gemeente raad beslist vermoedelijk in sep tember of er nog een theater aan de Zuidsingel wordt gebouwd. De architect heeft volgens Van Garderen inmiddels een brief met excuses naar het Middel burgse gemeentebestuur ge stuurd. Over het plan van zijn bedrijf voor de bouw van een theater langs het Kanaal door Walche ren, naast het stadskantoor, wil hij geen mededelingen doen. De gemeenteraad is in een brief van dat plan op de hoogte gesteld. Ook van dit plan zegt Van 't Westeinde verder geen kennis te hebben. ,„Soms maken mensen vreemde manoeuvres. Ilc heb zo iets nog nooit meegemaakt." De projectontwikkelaars uit Goes hebben op die locatie wel grond in eigendom, zegt de wethouder. „Maar dat is niet groter clan een postzegel", door Esme Soesman SEROOSKERKE - Drie keer in de week staat Anja Fokker uit Serooskerke in alle vroegte bij familie De Bruijn op de stoep, om zoon Tom de deur uit te hel pen naar school toe. Ze doet dat met 'zoveel liefde en zonnestra len' dat ze op Schouwen-Duive- land is uitverkoren tot meest Zorgzame Buur. STREEKACTIVITEITEN BRUINISSE - Werkhaven, 18.00 uur: Haringparty. Al om zes uur 's ochtends staat Anja voor de 11-jarige Tom klaar. Hij is lichamelijk gehan dicapt en moeder Marja is in verband met een nekhernia niet in staat om hem zelf te douchen. Op de dagen dat haar man voor zijn werk vroeg de deur uit moet, komt vriendin en dorpsge- note Anja langs. „Mede door haar zorg gaat onze zoon schoon en fris, zielsgeluk kig dat er geen vreemde hoeft te komen, naar school", schrijft Marja de Bruijn op het aanmel dingsformulier voor de buren dag. Ook de zorg voor haar oude oom is, sinds zij daar zelf fysiek niet meer toe in staat is, door haar vriendin overgenomen. „Het is een geweldige lieve duizendpoot - die de dag begint met zonne stralen." De brief van De Bruijn ontroer de de vierkoppige jury van de verkiezing zo dat Anja Fokker tot winnares werd bekroond. Overigens is zij niet de enige die zich inzet voor de buren. Van Schouwen-Duivelandse bo dem waren er dit jaar 45 inzen dingen. Zij kregen allen een oorkonde en bloemen uitge reikt. De jury bestond uit Lie ven de Leeuw en Tineke Gieskes van Humanitas, Marianne Ket ting van de Vrijwillige Thuis zorg en Jannie de Looff van de Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31