tudies Sloelijn roepen vragen op Het wordt tijd dat er eens een jongen wint KORTING Woning in Goes zwaar beschadigd bij bouw parkeergarage aad van State zet kanttekeningen bij onderzoeken Verkeer en Waterstaat GRATIS UV-ZONNEGLAZEN TILROE OPTIEK zeeuwse almanak Mobieltje lij sportdag raait het m het spel Opnieuw straf geëist na 'vaderlijk advies' C> AutoTrack.nl Schoolsport Olympiade afgelast Landbouwvoertuigen vernield Straf voor wietteelt in schuurtje Rijverbod wegens drankrit Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen insdag 31 mei 2005 editie Bevelanden-Tholen ALLE MERKEN EN SOORTEN GLAZEN - BRILCOLLECTIE 2005/2006 ZONNEBRIL OP STERKTE VANAF 40,00 MET OOK KINDERZONNEBRILLEN III INFORMEER NAAR DE MOGELIJKHEDEN EN VOORWAARDEN WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 VOOR ALLE AANBIEDINGEN KIJK OP WWW.TILROE.NL OP DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) door Ingrid Huibers SHEER HENDRIKSKIN DEREN - Ook Martijn van der Slikke (11) uit 's-Heer Hen drikskinderen, in de race voor het kinderburgemeesterschap van Goes, doet graag wat me dia-ervaring op. Hevig teleurgesteld was hij toen hij gisterochtend in de PZC een interview met de vijf andere kandidaat-burgemees ters las. Met: „Ik was het week einde bij mijn vader en wist niet dat de krant had gebeld", wendde Martijn zich gisteroch tend telefonisch tot de redac tie. Hij gaat één keer per twee weken een weekeinde naar zijn vader in Goes, vertelde Martijn. De rest van de tijd woont hij bij zijn moeder in 's-Heer Hendrikskinderen. Martijn gaat de komende week intensief campagne voe ren. 'Stem op Martijn, want hij zal je kinderburgemeester zijn', staat er op de brieven die hij door alle brievenbussen in zijn dorp wil duwen. Hij hoopt dat er veel mensen op hem zul len stemmen, niet in de laatste plaats omdat het 'tijd wordt' dat er, na twee vrouwelijke burgemeesters, eens een jon gen aan het roer komt te staan. Martijn wil kinderbur gemeester worden, omdat hij het leuk vindt om 'het alle kin deren naar de zin te maken'. En, zo voegt hij er eerlijk aan toe: „Omdat ik het leuk vind om in het middelpunt van de belangstelling te staan." Stemmen Martijn neemt het op tegen Tim Noordhoek, Jazz de Koe ne, Marjan Jasperse, Aminata Minten en Koos Koopman. Stemmen kan komende zater dag op de Grote Markt in Goes of via een bon in De Bevelan der, De winnaar wordt woens dag 15 juni bekendgemaakt. Trots was die Middelburger op zijn nieuwe mobiele tele foon. Aan iedereen die het wil de weten liet hij de nieuwste snufjes van het apparaatje zien. Er zat een fototoestel op. Een videocamera, er kon zelfs een navigatiesysteem op worden aangesloten. Totdat hij het ringende mobieltje uit zijn broekzak wilde pakken tij- j dens een kleine boodschap. De man kreeg het machientje half te pakken, vervolgens gleed het uit zijn hand en viel uiteindelijk in de pot. Hij be- dient zich sinds kort weer van zijn oude gsm-toestel. Eentje die nog wel werkt. edactie: ivw.pzc.nl mail:redactie@pzc.nl jstbus 314460 AA Goes jvertentie-exploitatie: bord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; ■euws-Vlaanderen: 0114-372770; ationaal: 020-4562500. lERIKZEE - De zoete aar- ienlucht van de yoghurtdrank- skomt je tegemoet in de kanti- ivan sportcentrum Onderdak Zierikzee. Aan de tafels zit- n 85 leerlingen van de Bea- ixschool in Zierikzee en de fltaschool in Goes. Ze hebben :ortdag, maar nu even niet anthet is tijd voor een broodje wat drinken. e verstandelijk gehandicapte aderen zijn al vanaf half tien ochtends bezig met verschil de sporten. „Ik heb judo ge- an en en het kennismakings- el", vertelt Rianne. „En ook iuatraining. Dat vind ik heel ik, bewegen op muziek." Ze >aait even illustratief met aar armen heen en weer. Rian- zit aan tafel met Eelke, Ke ien Stefan. „Ik heb ook judo daan", vertelt Eelke. „Tegen anne en ik ben heel sterk." ianne knikt. „Maar niemand eft gewonnen, het gaat ge- oon om het spel. "Met deze ortdag is een oude traditie eer - gedeeltelijk - in ere her- eld. Tot zeven jaar geleden «s er een Zeeuwse sportdag or kinderen van de zmlk-scho- n. Sinds enige tijd zitten de atrixschool in Zierikzee en de itaschool in Goes onder één raplu en daarom is de traditie a de sportdag weer opgepakt. Eigenaar J. Reijerse wijst naar een enorme scheur die het gevolg is van de aanleg van een parkeergarage naast het huis. De woning is door de werkzaamheden onherstelbaar beschadigd. foto Dirk-Jan Gjeltema door Harmen van der Werf GOES - Aan een woning aan de Oostsingel in Goes is grote scha de ontstaan door de bouw van een parkeergarage voor het ap partementencomplex Groene Veste. Eigenaar J. Reijerse heeft Dura Vermeer Bouw Zeeland, de aannemer van het complex, aansprakelijk gesteld. Volgens Reijerse zit er niets an ders op dan de woning - waarin zijn ouders wonen - af te bre ken, omdat het huis 'total loss' is. De meeste schade is oktober vorig jaar ontstaan bij het aan brengen van een stalen dam wand voor de parkeergarage. De damwand bevindt zich op zo'n drie meter van de zijgevel van de woning. Om de bouwput droog te houden is bronbema ling toegepast. Dat is de tweede oorzaak van de problemen, al dus Reijerse. Er is water aan de grond onder de woning onttrok ken, wat de stabiliteit van het op een betonplaat gebouwde huis niet ten goede is gekomen. Aan de buitenzijde is van scha de niet veel te zien, binnen des te meer. De woning helt over richting de bouwput. De zij muur aan die kant staat bol. In de keuken zit in een buitenmuur een scheur waardoor de buiten lucht te zien is. Overal in het huis doemt schade op. De tuin deuren kunnen niet meer open. Zo scheef is alles komen te staan. Het is dat de voordeur is afgeschaafd, anders was die ook niet meer te gebruiken. Voorzien Reijerse prijst zich gelukkig dat hij vooraf de toestand van het huis volledig in beeld heeft ge bracht. Hij voorzag dat er pro blemen zouden ontstaan, omdat er zo dichtbij zou worden ge bouwd. „Ik heb alles officieel la ten vastleggen bij een notaris. Voor de zekerheid." Een bouwkundig bureau is in middels door Reijerse in de arm genomen, Van Damme uit Yerse- ke. „Dat heeft vastgesteld dat de schade voorkomen had kun nen worden, als was gekozen voor het aanbrengen van een dubbele damwand met bevroren grond daartussen, maar dat is aanzienlijk duurder." Reijerse vindt dat zowel de ge meente Goes als de aannemer in gebreke is gebleven. „De ge meente is verantwoordelijk voor de bouwvergunning en moet toe zicht houden. Ik kom bij de ge meente echter niet verder. Die verwijst door naar de bouwer, Dura Vermeer." Dat bedrijf is door Reijerse aansprakelijk ge steld. Zijn advocaat heeft Dura Vermeer vorige week gesom meerd de schade te vergoeden. „Gebeurt dat niet, dan komt er zeker een kort geding." Wethouder M. 't Hart (PvdA, wo nen) noemt de situatie rond de woning aan de Oostsingel 'heel treurig'. „Maar het is er niet ge vaarlijk." De gemeente houdt wel de vinger aan de pols. „Wij zijn er moreel bij betrokken en zijn bereid de mensen ook bij te staan met advies." Van enige verantwoordelijkheid van de ge meente is volgens de wethouder echter geen sprake. „Wij hebben een vergunning gegeven om te mogen bouwen en niet om scha de te mogen aanbrengen." T. Alders, directeur van Dura Vermeer Bouw Zeeland in Goes, laat weten de ontstane proble men 'in alle redelijkheid netjes te willen oplossen'. De verzeke ring van het bedrijf is direct na het ontstaan van de schade inge schakeld. Om tot een goede af wikkeling te komen, moet de toe stand eerst gestabiliseeerd zijn, aldus Alders. Hij wil daar nog niet op vooruitlopen. Op de vraag of het huis beter kan wor den afgebroken, antwoordt Al ders: „Verzekeringsexperts moe ten dat beoordelen." Alders zegt het 'verschrikkelijk' te vinden dat er schade aan de woning is ontstaan, maar 'te voorzien was het niet'. „Je loopt in een bebouwde omgeving al tijd wel meer risico's." De bouw van parkeergarages lijkt nergens meer vlekkeloos te kunnen verlopen. Zie de toestan den rond het theater in Middel burg en een flat in Tholen. Al ders: „Het gaat duizend keer goed. Dan hoor je niks." DEN HAAG - Een 63-jarige Kruininger had wel toegegeven dat hij in november 2003 aan een 11-jarig jochie had gefrie meld, maar vond toch dat hij in augustus vorig jaar onterecht was veroordeeld door de recht bank in Middelburg. Ook in hoger beroep bij het hof hield de man gisteren vol dat hij alleen maar in de broek van het ventje had gekeken om te kijken of de laatste al 'geslachtsrijp' was. In dat geval wilde de man hem namenlijk 'vaderlijk ad vies' geven: om toch vooral niet zomaar 'spelletjes' met meisjes te gaan doen. Dat advies was weliswaar onge vraagd, zo gaf de Kruiniger toe, maar niet minder goed bedoeld. Geweld had hij al helemaal niet gebruikt, beweerde de man luid keels. Het slachtoffer zag dat anders, zo bleek uit de stukken. Hij be vond zich naar eigen zeggen in de klemmende greep van de ene arm van de Kruiniger terwijl de andere arm zich een weg zocht onder zijn kleding. Hof aanklager J. van der Krie ken vroeg het hof om de door de Middelburgse rechtbank opge legde sanctie zo te laten: 240 uur onbetaalde arbeid en zes maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf, alsmede ver plicht reclasseringstoezicht. Het hof doet op 13 juni uit spraak. Advertentie Advertentie De allergrootste autosite van Nederland GOES - De Schoolspoi't Olympiade ging gisteren niet door. Het sportevenement voor de hoogste groepen van de Goese basisscholen is afgelast vanwege het slechte weer. Op sportpark Het Schenge in Goes zouden 42 teams in ac tie komen. Hockey, tennis, voetbal, korfbal en atletiek stonden op het programma. Afhankelijk van het weer gaat de olympiade vandaag wel door. RILLAND - Op de Westelijke Spuiweg in Rilland zijn tus sen zondagmiddag twee uur en maandagochtend half acht landbouwvoertuigen vernield. Van tractoren zijn rui ten ingeslagen of ingegooid. Ook de ruiten van bouwke ten sneuvelden en er werd een brandblusser leeggespoten. Een schadebedrag is nog niet bekend. MIDDELBURG - Een 43-jarige vrouw uit Wemeldige en een 43-jarige man uit Yerseke moesten gisteren voor de Mddelburgse politierechter verschijnen op verdenking van wietteelt. Hoewel ze allebei hun betrokkenheid ont kenden, gingen ze niet zonder straf naar huis. Een anonieme tip leidde vorig jaar juni naar de schuur van de vrouw in Wemeldinge. De politie trof daar een zak met 200 gram wiet en twaalf hennepplanten aan. De vrouw verklaarde dat alles van haar ex was. De rech ter antwoordde dat de vrouw medeplichtig was omdat ze haar ogen had gesloten voor een strafbaar feit. Vanwege de geringe draagkracht kreeg ze een werkstraf van 15 uur opgelegd. Ook de ex die even later voor moest komen hield zich van de domme. „Het waren haar zaakjes, ik weet er verder he lemaal niets vanaf", zei hij. Dat achtte de rechter niet aan nemelijk omdat de man al eerder was veroordeeld voor hennepteelt. De rechter vond voldoende bewijs om de man te veroordelen tot een boete van 200 euro. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een 54-jarige man uit Driewegen voor dronken rijden op een brommer tot een rijontzegging van negen maanden. Daarnaast kreeg de man een boete van 460 euro, waarvan 200 voorwaardelijk. Hij vertelde dat de brommer kapot was en dat hij er maar heel even op ge reden had. De politie zou hem juist op dat moment in de kraag hebben gevat. Uit de blaastest bleek een alcoholgehalte van 910 micro gram, terwijl de grens bij 220 microgram ligt. De verdach te is in 2001 ook al veroordeeld voor het rijden onder in vloed, hij was dus een gewaarschuwd man. por Jan van Ommen lEN HAAG - De Raad van Sta- zette maandag tijdens een ichtszitting over de Sloelijn raagtekens bij de geluids- en illingsonderzoeken van de mi ster van Verkeer en Water aat. et rechtscollege behandelde n groot aantal uiteenlopende zwaren tegen het tracébesluit [oelijn. Het besluit regelt de inleg van een nieuwe goederen- oorlijn tussen de bestaande oorlijn Vlissingen-Roosen- jal en het emplacement Sloe ngs de dijk tussen de Nieuwer- erkepolder en de Quarlespol- er. De vele bezwaarmaker, aaronder de gemeente Goes, e Zeeuwse Milieufederatie en jlangenvereniging Aanwonen- mSpoorlijn(BAS), verzetten eh tegen de tracékeuze die in un ogen een onaanvaardbare intasting van het landschap en i leefomgeving van een groot intal omwonenden zal beteke- (n. Als de Raad van State de izwaren verwerpt en het tracé- sluit goedkeurt, zal het minis- rie op volle kracht met de aan- l kunnen beginnen. De minis- rmoet overigens eerst nog een intal gronden aankopen of iteigenen. De aanleg zal uiter- ird forse vertraging oplopen ^de Raad van State het tracé- sluit geheel of gedeeltelijk ver- ietigt. In ieder geval stelde aatsraad M. Oosting tijdens de chtszitting een groot aantal agen rond de geluids- en tril- ogproblematiek. Zo zette de aatsraad vraagtekens bij de rorbereiding van het besluit. IVaren alle maatregelen om tril- pgen en geluidsoverlast tegen te gaan al bekend toen de minis ter het tracébesluit vaststelde", vroeg de staatsraad. De raads vrouw van Verkeer en Water staat erkende dat pas recent een aantal maatregelen, zoals het aanbrengen van rubberen rail dempers en het rijden met stil ler materieel, zijn voorgesteld om de herrie en trillingen terug te dringen. Maar dat betekent volgens de raadsvrouw niet dat het tracébesluit onzorgvuldig is voorbereid. Immers, een onzorg vuldig voorbereid besluit geldt als een doodzonde in bestuurs- rechtland. Staatsraad Oosting kreeg ook twijfels na het betoog van een trillingsdeskundige van BAS. Trillingsdeskundige J. Rei- merink wees er tijdens de zit ting op dat het trillingsonder- zoek van de minister aan alle kanten rammelt. In de bereke ningen gaat het ministerie ervan uit dat trillingen veel sneller af nemen naar mate je verder van het spoor komt dan in de prak tijk blijkt. Daardoor zullen wo ningen in Lewedorp en Eindewe- ge in de praktijk meer last van trillingen krijgen. Daardoor stijgt ook de kans op schade aan gebouwen. Het is om die reden niet ondenkbeeldig dat de Raad van State een beter onderbouwd trillingsonderzoek kan eisen. De gemeentewoordvoerder van Bor- sele hield juist een pleidooi voor het gekozen tracé en tegen het alternatieve tracé dat in de buurt van Heinkenszand loopt. Een aantal bezwaarmakers, waaronder de milieufederatie vindt die variant veel beter. Ove rigens vroeg de raadsvrouw van Verkeer en Waterstaat af waar om men zich zo druk maakt. 'Op de Sloelijn zullen in 2015 maxi maal twee goederentreinen per uur rijden en niet harder dan 40 km/u. En op de Zeeuwse lijn maximaal zes treinen per uur, vier passagierstreinen en twee goederentreinen. Dat kun je nauwelijks een overbelaste mi lieusituatie noemen,' zei de raadsvrouw van de minister. De Raad van State doet over zes we ken uitspraak. RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 01 18 615151

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 25