phef over bouwplan is onnodig Omwonenden ook tegen nieuwplan zorgwoningen KORTING Bouwvakkers nemen bezit van Roggeveenhuis Motie tegen Zeeuws topziekenhuis ntwikkelaar ontkent afspraken met gemeente Middelburg lam ma worstelt iet nieuwe arkeerkaart JM Hypotheken Verzekeringen ffi-ijj; Mishandeling in Middelburg Portemonnee uit tas gestolen Dronken man slaat vrouw Auto twee keer gestolen Drankrijder gepakt GRATIS UV-ZONNEGLAZEN TILROE OPTIEK zeeuwse almanak Mobieltje AutoTrack.nl inail:redactie@ pzc.nl astbus 314460 AA Goes en Midden-Zeeland: 0113-315520; 0114-372770; 020-4562500. 31 mei 2005 editie Walcheren rNadia Berkelder iDELBURG - De commotie nd het bouwplan van project- Iwikkelaar Van Garderen tkker voor 150 appartementen de Koningstraat in Middel- irg is voor niets geweest. Vol- ns J. van Garderen heeft het an geen enkele status. De op- f ontstond nadat het plan was ngekondigd in het vakblad Co- it kwam door een fout van architect", aldus Van Garde- ,Die had het bij Cobouw ingemeld. Het plan is ook nog iemaal niet uitgewerkt, het om een ruwe eerste lts." Volgens de projectont- ikkelaar heeft het plan geen "iele status, er zouden ook nog ien afspraken met de gemeente |n gemaakt. „Wij zijn profes- inele ontwikkelaars", zegt hij de vraag waarom zijn bedrijf nzo'n plan maakt. Van Garde- n Dekker probeert met deze trkwijze in te springen op mo- lijke toekomstige ontwikkelin- ouwput irige week werd het plan aan- kondigd in Cobouw, een vak- ad voor de bouwwereld. De uw van de appartementen op bouwput zou volgens het be- :ht in juni volgend jaar moe- n beginnen. Omwonenden van bouwput reageerden onaan- naam verrast, de Politieke irtij Middelburg stelde meteen hiiftelijke wagen. Fractievoor- tter H. Akdag gelooft de uitleg nVan Garderen niet. „Die lie- zegt hij. „Als er geen ze- rheid over zo'n project is, mgen ze het nooit naar bui ten. Zoiets komt niet uit de lucht vallen. Dat doen ze echt niet zonder signaal van het colle ge" Wethouder A. van 't Westeinde (cultuur) ontkent echter dat het college afspraken heeft gemaakt met de projectontwikkelaars. „Ik heb nooit iets gezien. Ik weet niet eens of het wel een plan is, of wishful thinking. Het is nog helemaal niet aan de or de. We moeten eerst nog met de gemeenteraad de discussie over de toekomst van de bouwput voeren. Mocht er ooit gekozen worden voor de bouw van appar tementen dan moeten we met meer partijen rond de tafel gaan zitten. Ik neem aan dat er meer gegadigden voor zijn." De architect van het plan, Q. van Swinderen van het Bureau voor Harmonische Architectuur uit Brummen, bevestigt de le zing van Van Garderen. Hij zegt dat het bericht over het plan 'te vroeg naar buiten is gegaan'. „Het klopt niet helemaal met de werkelijkheid." Een medewerker van Cobouw zegt de berichten na te trekken bij degene die ze aanlevert. Ver der worden ze niet gecontro leerd. „Wij gaan niet bij alle bronnen controleren of een pro ject ook daadwerkelijk wordt uitgevoerd." Uit het onderzoek naar de tech nische staat van de bouwput, dat half april verscheen, bleek dat op de beoogde locatie voor het theater ruimte is voor zestig tot tachtig woningen. In de klei nere garage zouden honderd au to's geparkeerd kunnen worden. De bouwput moet in dat geval voor een deel worden gevuld met zand. Het complex zou ge bouwd moeten worden in een u-vorm, met een binnenplaats. De gemeenteraad beslist vermoe delijk in september of er nog een theater aan de Zuidsingel wordt gebouwd. De architect heeft volgens Van Garderen in middels een brief met excuses naar het Middelburgse gemeen tebestuur gestuurd. Over het plan van zijn bedrijf voor de bouw van een theater langs het Kanaal door Walcheren, naast het stadskantoor, wil hij geen mededelingen doen. De raad is in een brief van dat plan op de hoogte gesteld. Ook van dit plan zegt Van 't Westeinde verder geen kennis te hebben. „Soms maken mensen vreemde manoeu vres. Ik heb zoiets nog nooit mee gemaakt." De projectontwikke laars uit Goes hebben op die lo catie wel grond in eigendom, zegt de wethouder. „Maar dat is niet groter dan een postzegel." jdactie: 0113-315649 OES - Het parkeersysteem n de Gamma in Goes komt flvan de grond, omdat het be- ijf voor een dubbeltje op de iste rang wil zitten. De bouw- irkt s al ruim een jaar op ek naar het juiste papier voor parkeerkaartjes. mager J. de Visser geeft toe :het bedrijf al ruim een jaar zoek is naar het juiste papier, asteren hebben we weer een fuwpak besteld." ibouwmarkt neemt de kaart- miet af van een bedrijf dat ge- rialiseerd is in parkeersyste- n, omdat die te duur zouden o. Iterdag meldde deze krant dat imma overstapt op parkeer- artjes, omdat de parkeermun- d die de bouwmarkt voorheen oruikte, ook in enkele pretpar- d ingeleverd konden worden. Igens De Visser verloor de awmarkt vooral in de zomer a 2002 veel munten. „Ineens ig het wel erg hard en verlo- iwe vijfhonderd munten per land. Achteraf hoorden we I onze parkeermunten ook bij Efteling ingeleverd konden rden." gaat er niet vanuit dat alle inten bij pretparken terecht n gekomen. „Het was een leu- munt om te zien, ik kan me orstellen dat verzamelaars er iwillen hebben." Als de tientallen bouwvakkers klaar zijn, moet het Jacob Roggeveenhuis in Middelburg klaar zijn om 122 studenten te huisvesten. foto Ruben Oreel door Selma Osman MIDDELBURG - In het Jacob Roggeveenhuis in Middelburg krioelt het van de bouwvakkers. De aannemer heeft nog een maand de tijd om het pand te verbouwen tot studentenflat. Met ingang van het nieuwe schooljaar kunnen er 122 studen ten van de Roosevelt Academy wonen. Zij krijgen een eigen in gang aan de Noordweg. Zo'n veertig tot vijftig bouwvak kers zijn dagelijks bezig in het zeven etages tellende gebouw. Het is een enorme klus die bin nen dertien weken moet worden geklaard. Daarbij moet ook nog rekening gehouden worden met een groep ouderen, die in een an der deel van het Roggeveenhuis woont. Om de overlast te beperken is er in dat deel een bufferzone ge maakt. Die verdieping blijft leeg, zodat de verpleeghuisbewo ners straks geen last hebben van hun nieuwe bovenburen. Tussen een en twee uur doen de bouw vakkers het rustig aan. De oude ren kunnen dan een middagdut je doen. Stukadoors, elektriciens, tegel zetters, schilders, timmerlieden, metselaars en linoleumleggers lopen en werken door elkaar. Dat maakt de klus volgens uit voerder W. de Brabander van Bouwgroep Peeters zo bijzon der. De tegeltjes zijn nog niet droog of een rol met roodbruin linoleum wordt alweer binnen gedragen. Een verdieping lager worden ko zijnen geplaatst en geschilderd, wanden behangen en vloeren geëgaliseerd. Er wordt van boven naar onder gewerkt. De kamers op de zesde verdieping zijn bijna klaar. Daar komen volgende week de schoonmakers al. Wasruimtes De studenten krijgen een kamer van vier bij drie meter zestig, met een eigen keuken en badka mer. Ook heeft iedere woning een internetaansluiting. Verder komen er gezamenlijke wasruim tes met per verdieping drie was machines en drie drogers. Woongoed Middelburg gaat de studenten woningen verhuren. In de flat komt een mix van eer ste- en tweedejaarsstudenten. Woongoed wil ongeveer vijftien tweedejaarsstudenten aanwij zen als huisoudsten. Zij kunnen de nieuwe studenten wegwijs maken. In het Bagijnhof komen vijftig studentenkamers leeg. HZ-stu- denten en -docenten en jonge ren uit Middelburg en omgeving moeten er weg, omdat hun jaar contract afloopt. De Roosevelt Academy ver wacht dit schooljaar 160 nieuwe studenten in te schrijven. Met de 122 studentenwoningen in het Roggeveenhuis en de 180 ka mers in het Bagijnhof heeft Woongoed net voldoende ka mers om alle studenten te huis vesten. In september 2008 volgt de tweede fase van de verbou wing van het Roggeveenhuis. Dan worden alle bijgebouwen gesloopt en komen er 58 kamers bij. Volgens uitvoerder De Braban der heeft het werken in een voor malig verpleeghuis zo zijn voor delen. „We hebben nog nooit zo'n mooie schaftkeet gehad", zegt hij, wijzend op een van de zalen waar de verpleeghuisbe woners vroeger bijeenkwamen. Thuis in.... RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel 01 18 - 615151 MIDDELBURG - Een 29-jarige Middelburger heeft bij de politie aangifte gedaan van mishandeling. De man werkt bij een horecagelegenheid aan de Vlasmarkt in Middel burg en hielp zondagnacht rond half vier mee met het uit zetten van een stel lastige klanten. Daarbij sloeg een van de klanten tegen zijn neus. De Middelburger hield een pijnlijke neus over aan het voorval. VLISSINGEN - Van een 36-jarige man uit Den Haag is tussen zondagavond half acht en gistermiddag half vier een portemonnee gestolen. De man had de portemonnee in zijn tas gedaan en deze weggezet in een ruimte van een pand aan de Glacisstraat in Vlissingen. De inhoud be stond uit persoonlijke papieren en een geldbedrag. MIDDELBURG - Op de Goese Korenmarkt in Middel- burg is zondagavond tegen middernacht een 39-jarige Middelburger aangehouden. Hij wordt er van verdacht een 53-jarige plaatsgenote te hebben geslagen. Ook heeft hij een deur van een woning aan de Eigenhaardstraat in Middelburg vernield. De man zit vast en wacht op ver hoor. Op het moment van aanhouding was hij dronken. ZIERIKZEE - Een Zierikzeeënaar is binnen drie dagen tot twee keer toe zijn auto kwijtgeraakt. De rode Peugeot 205 werd voor de eerste keer gestolen in de nacht van vrij dag op zaterdag vanaf een parkeerterrein op de Fonteijne in Zierikzee. Later op de dag werd de auto teruggevonden in de Nieuwe Bogerdstraat. De auto had kapotte banden, velgen en bumper; ook viel er niet meer mee te rijden. Zondag ging de Zierikzeeënaar nogmaals naar zijn auto, en toen was de wagen opnieuw verdwenen. MIDDELBURG - Een 45-jarige Middelburger is zondaga vond even na negenen betrapt op rijden onder invloed. De automobilist reed op Plein 1940 tegen een stel auto's en wilde er vandoor gaan. Omstanders hielden hem in be dwang. De politie hield de man aan en bracht hem naar het bu reau. Daar bleek dat hij te veel had gedronken. De man kreeg een rijverbod van vijf uur. Tegen hem is aangifte ge daan door een 31-jarige man uit Hoorn, een van de om standers op Plein 1940. Hij was in zijn hand gebeten en moest daarvoor naar de dokter. door Harold de Puysseleijr HULST - De ziekenhuisvoorzie ningen in Zeeuws-Vlaanderen en in omliggende ziekenhuizen in België moeten er voor inwo ners van Hulst zijn en blijven. Een motie van die strekking wordt donderdag hoogstwaar schijnlijk aangenomen tijdens de vergadering van de Hulster gemeenteraad. Aanleiding is het rapport dat een Commissie van Wijzen begin dit jaar presenteer de over de toekomst van de Zeeuwse gezondheidszorg. Een van de aanbevelingen was, dat er een nieuw centrum voor top-medische zorg in Mid den-Zeeland zou moeten wor den gebouwd. De raad stelt in de motie dat een goed toegerust ziekenhuis in Ter- neuzen belangrijk is voor de kwaliteit van de polikliniek in Hulst en het ziekenhuis in Oost burg. Bovendien is de samenwer king met de ziekenhuizen in Gent, Brugge en Antwerpen uit stekend. Onder meer daarom zet de raad vraagtekens bij de nood zaak van een hightech medisch centrum bij Goes. Hulst vraagt de andere twee gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen de motie te steunen en wil ze ter kennisna me aan de provincie sturen. ALLE MERKEN EN SOORTEN GLAZEN - BRILCOLLECTIE 2005/2006 ZONNEBRIL OP STERKTE VANAF 40,00 MET _!H OOK KINDERZONNEBRILLEN !M_ INFORMEER NAAR DE MOGELIJKHEDEN EN VOORWAARDEN WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 VOOR ALLE AANBIEDINGEN KIJK OP WWW.TILROE.NL OP DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een aantal omwonenden van het sportveld aan de Churchilllaan in Middel burg blijft zich verzetten tegen de bouw van woningen op die plaats. Gisteravond werden aan gepaste plannen gepresenteerd aan de bewoners van Klaren- beek. De plannen zijn aangepast naar aanleiding van kritiek van bewo ners op de eerste ontwerpen die vorig jaar werden gepresen teerd. De woningen in het nieuwste plan zijn lager en ze staan op grotere afstand van de bestaande huizen. Er komen ne gen lage patiowoningen aan de noordkant van het sportveld, in een rijtje haaks op de Churchill laan. Aan de zuidkant van het veld, te gen de school aan, komt een ap partementencomplex met 44 wo ningen. Een deel van die huizen is bestemd voor mensen die in tensieve zorg nodig hebben. Tus sen de twee onderdelen van het plan komt een klein park. Bewoners hebben de plannen de afgelopen maanden besproken in een klankbordgroep. Over het aantal woningen, of de vraag of het plan wel moet doorgaan, kan niet meer worden gediscus sieerd, zei wethouder A. de Vries. „Er zijn minimaal 48 huizen no dig om te zorgen dat de wonin gen betaalbaar blijven." Boven dien hecht de gemeente aan de combinatie van mensen die zorg nodig hebben met mensen die nog gezond zijn. „Juist die com binatie biedt meer kwaliteit aan het concept." Schijninspraak „Schijninspraak", bestempelde één van de leden van de klank bordgroep de gang van zaken. „We zijn begonnen met het idee dat we ontzettend veel inspraak zouden krijgen. Die patiowonin gen wilden we niet, die zijn er toch gekomen. We wilden maxi maal tweeënhalve bouwlaag, dat zijn er drieënhalf gewor den." Een ander lid van groep was positiever. „Als ik dit plan neerleg naast wat er eerst was, hebben we enorm veel gewon nen." Zo komen alle parkeer plaatsen in de nieuwste plannen onder het appartementenge bouw. Het hele plan verplaatsen naar Nieuw Middelburg of de Veerse Poort, zoals een buurtbewoner voorstelde, is voor de gemeente ook niet bespreekbaar. De Vries: „We hebben die plannen zo gemaakt dat in heel Middel burg zorg kan worden geleverd vanuit een zorgpunt met een straal van vijfhonderd meter. We hebben in de hele stad pun ten gekozen om dat systeem dek kend te krijgen." In het najaar moet het plan gede tailleerd zijn uitgewerkt. Ont wikkelaar Woonzorg Nederland wil in de zomer van 2006 begin nen met de bouw. (Advertentie) Trots ivas die Middelburger op zijn nieuwe mobiele tele foon. Aan iedereen die het wil de weten liet hij de nieuwste snufjes van het apparaatje zien. Er zat een fototoestel op. Een videocamera, er kon zelfs een navigatiesysteem op worden aangesloten. Totdat hij het ringende mobieltje uit zijn broekzak wilde pakken tij dens een kleine boodschap. De man kreeg het machientje half te pakkenvervolgens gleed het uit zijn hand en viel uiteindelijk in de pot. Hij be dient zich sinds kort weer van zijn oude gsm-toestel. Eentje die nog wel werkt. (Advertentie) De allergrootste autosite van Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11