»zc "asino onder voorwaarde welkom -1# Stookverbod op de helling Piraten in de reddingssloep Toren blikvanger kennis werf Beste buren moeten verstek laten gaan A* Jacob Cats vereeuwigd in Groede 13 afci flissingen wil eerst overeenkomst zien met hulpverleningsinstantie FVD pleit voor neer subsidie iavendagen ttric Heuvel maakmaker lij stripfestival van de reepe Motorrijder onderuit op A58 Vlaggenstok en vlag gestolen Procesverbaal voor uitdagen politie Pillen verloren bij Serooskerke Jongen opgepakt wegens vernieling Toerist bestolen tijdens slaap Politie deelt zes bekeuringen uit bij controle Frans ctie: 0113-315649 .pzc.nl ail:redactie@pzc.nl tbus 314460 AA Goes ertentie-exploitatie: rd- en Midden-Zeeland: 0113-315520; uws-Vlaanderen: 0114-372770; tionaal: 020-4562500. (naandag 30 mei 2005 editie Walcheren Er Edith Ramakers SSINGEN - De Vlissingse eenteraad is akkoord ge in met de mogelijke vestiging i een dependance van Hol- Lnd Casino, maar daaraan leeft de raad wel een voorwaar- Je verbonden. Holland Casino Lag pas naar Vlissingen komen, ERNEUZEN - De gemeente emeuzen laat de organisatie a de Havendagen behoorlijk L de kou staan. Dat vindt W. Iroekhuysen van de VVD. leuzen draagt financieel bij, lat het dit jaar om een jubi- •editie gaat. Het steekt I iroekhuysen dat het college J aechts' een subsidie geeft van BOO euro, in plaats van de ge- igde 17.000 euro. De WD'er ;rt zich eraan dat de gemeen- (raad akkoord gaat met dit be- „De organisatie zegt dan iel dat ze met dit bedrag uit de Wen kan, maar deze opstel- w ng tekent de organisatie van jft Havendagen. Altijd zelf de /[pek ophouden en weigeren te edelen", aldus Broekhuysen. Natuurlijk heeft deze organisa- daarom gezegd best tevreden [zijn." De raad moet zich ech- volgens Broekhuysen niet la- i beïnvloeden door deze be ladenheid. Broekhuysen iaat alleen. De leden van de ladscommissie bestuur en mid- vinden de subsidie van 10 euro een prima bedrag. .ÜIS - 'Welkom burgers en be akers van Sluis. We gaan ver rag in de tijd', weerklinkt nd de klok van drie uur zon- pniddag op de Groote Markt Sluis. Aandacht wordt ge- agd voor een historisch spel de tijd van Prins Maurits. t spel maakt onderdeel uit het derde stripfestival van nis. st festival kreeg gisteren tot verbeelding sprekende na- ra over de vloer. Zoals Maar- iJanssens van Donald Duck, bert van der Kroft van Sjors Sjimmie en Eric Heuvel van d Broadway, January Jones De Ontdekking, stripstad heeft het winkel- dje inmiddels naam gemaakt bleek ook wel uit de gro- ibelangstelling. Op sommige itsen was het echt aanschui- rabij de kraampjes om zicht te ]gen op de geliefde strips, zwierige trekken toonden kunstenaars hun tekenkun- stond in het teken van thema 'Sluis, stripstad zon- grenzen' en werd opgeluis- rd met een historisch schouw- ïl en de onthulling van een Stiende-eeuws kanon bij de alkboei. Baakmaker tijdens het festi- was ongetwijfeld Eric Heu- Begonnen als douanebeamb- en docent geschiedenis werd J i geïnspireerd door tekenaars J sMoebius, Jack Davis, Mort ucker en Hergé, koos hij toch w het striptekenaarschap, en in de stijl van de beroemde are Lijn. at vertelde hij aan zijn toe- orders over zijn werk. Na af- ap was hij zeer te spreken er de organisatie in Sluis, n groep van zo'n zestig vrij- in historische kos- v Jms beeldden onder grote be- J igstelling het spel 'Prins Hen- J Cherif en Trijntje uit Sluis' I Het was het verhaal van een ede oorlog en een vreselijk be- Van ellende, rampspoed, "ger, dorst en sterven. Ge- nrtemssen in Sluis in 1604 en 55 die leidden tot de officiële 'elsbetrekkingen tussen Ne- nd en Marokko. De Spaan- overgave en de hereniging de Marokkaanse Prins Che- toet de Sluise schone Trijntje elmees stonden centraal in gesmaakte historische spel de hand van Arco Wille- rdse. zodra het een overeenkomst heeft gesloten met een hulpverle ningsinstanties om gokversla ving te voorkomen en te bestrij den. De meerderheid van de Vlissing se raad steunde deze wijziging van het raadsvoorstel. Dat ge beurde op initiatief van de frac tie van Groenlinks. Voor die partij was het de hoogst mogelij ke winst. De fractie, gesteund door de SP en de RPCU, had de deur liever helemaal op slot ge daan voor het casino. A. Soplantila van GroenLinks gaf daarvoor als reden aan dat er voldoende mogelijkheden zijn in Vlissingen om te gokken. Volgens hem zijn er circa twee honderd kansspel- en behendig heidsautomaten in Vlissingen. „Goklustigen kunnen terecht bij Funtastic Casino en het Car- roussel." Drempel Het raadslid vindt dat de kans om verslaafd te raken op Wal cheren wordt vergroot, door een gokpaleis als Holland Casino in Vlissingen een kans te geven. „De drempel wordt lager", stelt hij. „Je gaat minder snel naar het casino in Breda, dan naar een casino op een kilometer af stand." Bovendien zouden instellingen die zich bezighouden met versla vingszorg van mening zijn dat een casino in de buurt versla ving in de hand werkt. „De afde ling verslavingszorg van Emer- gis is geen voorstander van een casino. Ondanks het feit dat het casino Emergis werk oplevert." Holland Casino heeft zelf een be leid ontwikkeld om kansspelver slaving tegen te gaan. „Maar daarin hebben we geen vertrou wen", stelt Soplantila. „Holland Casino heeft ook geregeld dat gokkers zichzelf een entreever bod of bezoekbeperking kunnen opleggen. Om zich tegen zich zelf in bescherming te nemen. Daarvoor moeten verslaafden een formulier invullen, waarna hen in alle vestigingen van Holland Casino de toegang wordt geweigerd. Maar het zijn verslaafden. Wij geloven abso luut niet dat deze aanpak zin heeft." Hij haalt aan dat de gemeente Vlissingen jaren geleden een ver ordening gokautomaten heeft in gevoerd om het gokken te beper ken. „Waarom staan we nu uit breiding met grof geschut, ofte wel het echte gokwerk toe." Het college van B en W én een royale meerderheid van de raad vinden dat een vestiging van Holland Casino het toeristisch aanbod van Vlissingen comple ter maakt. De verwachting is dat het casino Vlissingen een economische impuls geeft. Nu het college van B en W toe stemming van de gemeenteraad heeft om met Holland Casino in overleg te treden over een moge lijke vestiging in de gemeente, is de beslissing aan de casino-ex ploitant zelf en minister Donner van justitie die een vergunning moet geven. Holland Casino maakte onlangs bekend dat Zeeland nog een wit te vlek is in het aanbod van casi no's. Goes, Vlissingen of Middel burg worden als mogelijke vesti gingsplaatsen genoemd. KAMPERLAND - 'Laat je schminken als piraat, voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar', stond er op de aanplakbiljetten van de havendagen in de jachthaven van Roompot Marina in Kamperland. Kennelijk was die leeftijdsgrens rekbaar, want de mensen in de reddingssloep zien er een stuk ouder uit. Het tochtje over de Oosterschelde in de sloep was zaterdag en zondag de populairste attractie, maar voor wie niet zo nodig het water op hoefde, waren er meer dan genoeg andere din gen te doen: luisteren naar het sliantykoor, een wandeling maken over de braderie of een bezoekje brengen aan reddingsboot de Koopmansdank. foto Willem Mieras door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het stookverbod op snoeihout wordt versoepeld. Volgens wethouder G. Houteka mer (SGP) van Schouwen-Dui- veland is er een provinciebrede regeling in de maak. Het con cept wordt vandaag besproken in een werkgroep van gemeen ten, provincie en de ZLTO. Houtekamer is één van de ge sprekpartners in de werkgroep die de aanpassing van bestaan de stookbeleid van agrarisch af val voorbereidt. De beoogde versoepeling betreft het snoeihout van bomen. Voor Zeeuws-Vlaanderen wordt beke ken of ook het slootmaaisel bij de nieuwe regeling kan worden betrokken. Volgens de wethou der zitten provincie, gemeente en land- en tuinbouworganisa tie ZLTO op één lijn en staat niets een aanpassing van de hui dige strenge verordening meer in de weg. Dat zou betekenen dat het snoeihout met ingang Advertentie 5CH0ENM0DE I LEEGVERKOOP wegens VERBOUWING van 2006 tussen 1 januari en 1 mei op agrarische percelen weer mag worden verbrand. In de praktijk benadert dat sterk de regeling zoals die gold voor de aanscherping van de Wet Milieu beheer, aldus Houtekamer. De wethouder (tevens tuinbou wer) heeft zich van meet af aan tegen de stookverordening ge keerd. „Ik kan het nut ervan niet uitleggen aan de mensen. Want waar blijft de milieuwinst wanneer je wordt gedwongen het hout te verhakselen met be hulp van zware tractoren die dieselolie staan te verstoken? Je moet gewoon je gezond verstand gebruiken. Dan is er niks mis mee." Dat het algehele stookverbod be gin dit jaar van kracht werd, komt volgens Houtekamer door een misverstand over de opstel ling van de ZLTO. „Van die kant is de schijn gewekt het daarmee eens te zijn. En ook de provincie heeft veel te snel de conclusie getrokken dat ieder een akkoord was met een streng beleid." Behalve Schouwen-Duiveland hebben ook Veere en diverse Zeeuws-Vlaamse gemeenten bin nen het Provinciaal Milieu Over leg laten weten het niet eens te zijn met de regeling. Voor vreug devuren, kampvuren en het ver branden van ziek hout is nog wel steeds ontheffing van het stookverbod mogelijk geweest en dat blijft zo, aldus Houteka- VLISSINGEN - De ranke toren van het nieuwe kantoor van het Regionaal Pedagogisch Cen trum Zeeland (RPCZ) heeft bijna haar hoogste punt bereikt. De Walcherse Bouw Unie ver wacht dat het complex, dat aan het begin van de Vlissingse ken- niswerf staat, aan het eind van dit jaar wordt opgeleverd. Het stedenbouwkundige bureau van de gemeente Vlissingen, Kui per Compagnons, heeft bepaald dat op die prominente plek van de kenniswerf een toren moest komen. Met die opdracht ging de Architecten Alliantie De Put ter Van Bebber Minnen aan de slag. Van Bebber: „Maar omdat het RPCZ niet veel vierkante meters aan vloeroppervlakte nodig heeft, konden we er een slanke toren van maken, die acht ver diepingen hoog wordt. De toren wordt bekleed met glimmend roestvrij staal en krijgt een high-tech uitstra- ling." De aangrenzende laagbouw wordt drie verdiepingen hoog en krijgt een stoer uiterlijk. „We werken daar met antraciet met selwerk", zegt Van Bebber. Dat gebouw wordt 'de haak' ge noemd. De hoog- en laagbouw worden met elkaar verbonden door een brug, waarin een me diatheek komt. Een glazen atri um vormt de schakel. Met de komst van het RPCZ krijgt de kenniswerf een nieuwe onder wijsinstelling. De Hogeschool Zeeland en het ROC Zeeland zit ten al in het gebied tussen de Edisonweg en de Prins Hendrik- weg. foto Ruben Oreel HEINKENSZAND - Op de A58 ter hoogte van de afslag Heinkenszand is een 54-jarige inwoner uit Goes zaterdag middag met zijn motor onderuit gegaan en tegen een licht mast gebotst. De man verklaarde dat hij ergens van schrok en daarna de macht over het stuur verloor. Hij is met vermoedelijk een gebroken sleutelbeen overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. VLISSINGEN - Surveillerende agenten hebben gisteroch tend vroeg een 20-jarige Vlissinger in de Spuistraat van zijn woonplaats aangehouden. Hij fietste met een vlaggen stok in de hand met daaraan de Zeeuwse vlag. Deze had hij eerder die ochtend weggenomen uit een tuin aan het Groot Abeele in Oost Souburg. MIDDELBURG - In de nacht van vrijdag op zaterdag is een 18-jarige man uit Arnemuiden aan de Gravenstraat in Middelburg aangehouden wegens baldadigheid. De man was het niet eens met een bekeuring die hij kreeg en nadat de agenten hem wegstuurden, stak hij zijn voetbal- vlag in brand. Daarna daagde hij de agenten uit. De man werd aangehouden en kreeg een procesverbaal. SEROOSKERKE (W) - In de omgeving van Serooskerke zijn zaterdagmiddag medicijnen verloren. Het gaat om een pillenschieter met daarin 25 tabletten Panecur. Deze medicijnen worden gebruikt voor het ontwormen van schapen. Vinders van de medicijnen, worden verzocht de ze in te leveren bij het politiebureau. MIDDELBURG - Een 17-jarige jongen uit de gemeente Sluis is zaterdagochtend op de Markt in Middelburg aan gehouden wegens vernieling. De jongen had een dwars balk van een marktkraampje dat op de Markt stond ver nield. Tegen hem werd procesverbaal opgemaakt. BORSSELE - Een Duitse toerist (35) is zaterdag bestolen, nadat hij zijn camper had geparkeerd op een parkeer plaats aan de Westerscheldetunnelweg in Borssele. Ter wijl hij lag te slapen, haalden onbekenden kleding, geld en foto- en videoapparatuur weg. tingen op de aanmeldingsformu lieren komt bijna geen einde. De buren spreken onder meer over een sociaal persoon, die altijd opgewekt en positief is en boven dien over een grote dosis humor beschikt. Als iemand thuiskomt uit het ziekenhuis zorgt ze dat er een warme maaltijd klaar staat. De buren zeggen dat Corry hun hofje heeft verrijkt. door Rob Paardekam KAPELLE - De zorgzame buren- dagen in Kapelle en Noord-Be veland werden zaterdag een tik keltje ontsierd door de afwezig heid van de winnaars. De een was ziek; de ander op vakantie. Mevrouw P.C. Slabbekoorn uit KapeHe mag zich het komende jaar de meest zorgzame buur van haar gemeente noemen. In totaal vijftien mensen dongen mee naar de titel in de door Humanitas georganiseerd wed strijd. „De anderen zijn zeker geen verliezers", zegt A. Vermer- ris van de zorgzame burencom- missie. „Maar deze dame sprong er gewoon uit. Mede omdat ze het allemaal zo normaal vindt wat ze voor de buurt doet." Mevrouw Slabbekoorn uit de Bruelisstraat, die onlangs met pensioen is gegaan, doet allerlei dingen voor de mensen in de buurt. Onder meer oogdruppe len, boodschappen doen en naar het ziekenhuis rijden. Ze kon haar prijs zaterdag niet in ont vangst nemen, omdat ze op va kantie was. De winnares van Noord-Beve land was er wegens ziekte niet bij. C. Poldervoort werd door maar liefst vijf buren aange meld, dus de jury kon bijna niet om haar heen. Er waren in to taal acht genomineerden. Verpleegster Poldervoort, oud verpleegster, kwam een jaar geleden vanuit Den Haag in Colijnsplaat wo nen, waar ze meteen de zorg voor haar buren in het hofje op zich nam. Aan het aantal lofui- VLISSINGEN - De politie heeft zaterdagochtend tussen tien en twaalf uur zes bekeuringen uit gedeeld tijdens een verkeerscon trole op de Poortersweg in Vlis singen. De controle was gericht op personenauto's met aanhang wagen. In totaal werden zes automobil- sten op de bon geslingerd. Twee automobilisten konden geen rijbewijs laten zien, één persoon droeg tijdens het rijden geen gordel. Twee automobilsten bestuurden een auto met een ongeldig rijbe wijs. Voor het rijden met een aantal aanhangwagens is een uitgebreid rijbewijs noodzake lijk. Omdat één van de gecontro leerde automobilsten daaraan niet voldeed, kreeg hij een be keuring. Hetzelfde gebeurde met de be stuurder van een auto waarvan de kentekenplaat van de aan hangwagen werd afgekeurd. zeeuwse almanak Ze had al heel wat wereldste den bezocht, maar de Franse hoofdstad ontbrak nog op haar lijstje. Dus ging onze Zeeuws-Vlaamse schooljuf frouw op een mooie dag naar Parijs. De Eiffeltoren werd beklom men, het Centre Pompidou be zocht, het Louvre bekeken en vervolgens slenterde ze wat doelloos door de straten en steegjes van de stad. Zo be landde ze in de wijk waar da mes van lichte zeden de kost verdienen. Alleen had ze dat niet meteen in de gaten. Terwijl ze aan een ijsje likte, sliste een man naast haar: „Combien?" Ze hield haar ijsje omhoog en zei: „Oh, eh, deux euro!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9