Aloy blijft op eenzame hoogte Vogelwaarde naar vierde klasse PZC Dubbel Olympia tegen Rapide Unieke promotie Scheldesport Telefoontje zorgt bij Spui voor opluchting SAR laat kansen op promotie liggen Korfballers Luctor dichter bij promotie uitslagen Zilveren speld voor De Bakker Crosser Doens weer tweede achter Kesters maandag 30 mei 2005 door Koen de Vries HOOGERHEIDE - Even leek het er zaterdag op dat de tafel tennissters van SAR in de voet sporen zouden treden van het roemruchte Sint Aloysius uit Graauw. Die vrouwenploeg haalde eind jaren zeventig met eigen kweek de eredivisie. Het trio uit Kloosterzande stond za terdag in de beslissingswed strijd tegen Red Stars uit Ven- ray op de rand van die hoogste klasse. SAR kwam met 2-0 voor, maar moest de rol toen lossen: 2-4. Het was de derde en waarschijn lijk laatste kans van SAR om in een beslissingswedstrijd de prestatie van Vivian en Sterra Blanckaert en Jeanne de Waal te evenaren. De ploeg met Naomi Schelfhout, Kimberley :t Hooft en Simone de Klerk valt uit elkaar en het zou wel heel bijzonder zijn als het Zeeuws- Vlaamse dorpsclubje ooit nog eens met drie eigen speelsters op de deur van de ere divisie klopt. De vergelijking tussen SAR uit Kloosterzande en Sint Aloy uit het nog geen tien kilometer ver derop gelegen Graauw gaat ver der mank. Want nadat de ploeg van de roemruchte trainer/ coach Remy Mangnus destijds was gepromoveerd, bleef lange tijd op het hoogste niveau ac tief. Bovendien kon bij Aloy veel meer. De club beschikte over vele harde guldens en trok toen het nodig was spelers van buitenaf aan. Middenstand Verder bruiste Sint Aloy van het leven. De club organiseerde in het eigen zaaltje tal van acti viteiten - vandaar die vele gul dens - en puilde bij thuiswed strijden bijkans uit zijn voegen. Het publiek zorgde ervoor dat de tegenstanders met knikkende knieën naar 'De Graauw' kwa men. De entourage bij de beslis singswedstrijd die in Hoogerhei- de werd gespeeld, stond daar mee in schril contrast. Nog geen twintig soms beleefd klappende TERNEUZEN - Met de 9-8-overwinning op Atlas heb ben de veldkorfballers van Luc tor in de vierde klasse B zater dag een belangrijke stap gezet op weg naar promotie. Zaam- slag sloot af met een 18-8-zege op Volharding. Kampioen BKC verloor met 11-16 van Schelde- toeschouwers volgden de wed strijd, die niet op al te hoog ni veau stond. Red Stars, de num mer zeven van de afgelopen com petitie in de eredivisie, maakte geen moment de indruk op het hoogste niveau van Nederland thuis te horen. Maar omdat ook SAR niet zijn normale niveau haalde, kwamen de Limburgers met de schrik vrij. SAR begon goed. Eerst klopte de vijftienjarig Simone de Klerk Kelly Willems (3-1) en daarna verraste Kimberley 't Hooft vriend en vijand door kopvrouw Sabine Larmene met 3-0 te ver slaan. Vervolgens ging het berg afwaarts met SAR, mede omdat Naomi Schelfhout niet fit ach ter de tafel verscheen. Ze was af gelopen week door buikgriep drie kilo afgevallen en had al bij de eerste balwisselingen tegen Sandra Leijten last van zware benen. Schelfhout verloor met 3-0. Dompertje De nederlaag in het dubbel (1-3) was een tweede dompertje. Kim 't Hooft en Simone de Klerk maakten veel te veel fouten om van Larmene/Leijten te kunnen winnen. In de vijfde partij liet Simone de Klerk zien nog flink te kunnen groeien. Ondanks een overmaat aan onnodige fouten maakte ze het Sabine Larmene heel moeilijk. Ze kwam terug van 2-0 tot 2-2, maar viel in de beslissende game weer ver te rug. Toen bleek dat haar voeten werk nog lichtjaren beter moet: 2-3. Naomi Schelfhout kwam tenslotte net iets tekort tegen Kelly Willems; 8-11 in de vijfde game. Opvallend waren haar drie foute services in de beslis sende game. „Jammer", vond Jo- han 't Hooft. „Als het 3-3 was geworden, had Kimberley een goede kans gehad tegen Leij ten." Voor Naomi Schelfhout (26) was het haar laatste optreden op hoog niveau. Ze doet een stapje terug en gaat af en toe spelen in het tweede mannen- en het hui dige tweede vrouwenteam. Kim't Hooft gaat verder bij Ste- kene in de Belgische Superdivi sie en Simone de Klerk stapt over naar FvT uit Rotterdam, waar ze opnieuw in de eerste di visie uitkomt. Schelfhout had zich een mooier afscheid voorgesteld. „Ik had ge hoopt dat Simone en Kim sa men met een speelster van bui tenaf verder hadden kunnen gaan bij SAR, maar de club wil de daar geen moeite voor doen. Dat heeft de sfeer jammerge- noeg geen goed gedaan. Ik denk dat we daardoor vandaag niet Olympia-speler Jan Kruise dringt zich langs een hockeyer van Rapide. Atlas-Luctor 8-9: „De gelukkig ste ploeg heeft gewonnen", zei coach Peter Durink na afloop van de spannende korfbalpot. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd in de eerste helft. At las nam een voorsprong, maar kwam door goed verdedigen van Luctor niet verder dan 4-3 bij rust. Na de 6-4 nam Luctor de wedstrijd over en kwam op 6-8. Met twee strafworpen sloot At las weer aan. Daarna gingen bei dé ploegen in de slotminuten voor de winst. Uitblinker Davy Jonker haalde de zege binnen voor de bezoekers (8-9). Atlas miste daarna nog een strafworp. Scores Luctor: Davy Jonker 5, Jels- ke Geelhoedt, Sylvia Trouwborst, Wi'lco Durink en Ferry de Waele 1. BKC-Scheldevogels 11-16: Na hef behalen van het kampioen schap is de motivatie bij BKC verdwenen. Jammer, omdat daardoor het afscheid van Wiet- se Roest, Lilian van der Lijke en Maria Meijaard niet met een overwinning kon worden ge vierd. BKC begon slap en keek bij rust tegen een 3-9-achter- stand aan. „Daarna kwamen we terug, maar het gat bleek te groot", zei coach Huib van der Lijke die niet gelukkig was met de slappe instelling van de ploeg. Scores BKC: Wiet.se Roest 3, Lilian van der Lijke en Pieter Kousema ker 2, Maria Meijaard, Michiel Roest, Marty de Vilder en Björn Terbruggen 1 Volharding-Zaamslag 8-18: Zaamslag had geen kind aan de thuisploeg. De gasten zochten het in de eerste helft in het af standsschot. Dat viel vaak niet goed waardoor het bij rust slechts 4-7 stond. In de tweede helft liep de score op naar 8-18. Scores Zaamslag: Frans Verpoorte en Wilco van de Ree 4, Marco van Reeuwijk 3, Debby Cerpentier en Marian Verhage 2, Linda Hame- link, Annette Scheele en Ewout Openneer 1. door Peter Snelders TERNEUZEN - Effectiviteit. Dat was het sleutelwoord bij het duel Olym- pia-Rapide in de vierde klasse van de hockeycompetitie voor mannen. Het Zeeuws-Vlaamse duel werd door een veel slagvaardiger Olympia met 3-0 ge wonnen. Aanvoerder Gijs Schueler stond aan de basis van alle doelpunten. Voor de neutrale toeschouwer ging het om niets, maar zeg dat niet tegen het hockeyminnende publiek in Terneuzen of Hulst. Daarvoor is de rivaliteit tussen de twee ploegen te groot. In duels tussen Rapide en Olympia staat er altijd iets op het spel. Voorafgaande aan het duel met aartsrivaal Olympia had Rapide een voor sprong van tien punten in de rangschik king. Bovendien had Rapide één wed strijd minder gespeeld. Maar, als de klassering geen rol meer speelt, staat er altijd nog prestige op het spel. „We willen de dubbel", omschreef Gijs Schueler vooraf het gevoel dat bin nen Olympia heerste. Met de dubbel be doelde hij beslist niet het kampioen schap en de beker. Wel de dubbele winst op de rivaal dit seizoen. In het uitduel had Olympia wat geluk gehad. Rapide was toen een stuk sterker, maar verzuim de om uit de vele straf corners te scoren. Aan het einde van het liedje ging Olym pia met een 2-1-zege op zak naar huis. De pil was toen bitter voor de ploeg van trainer Peter van de Kerkhove. Gisteren was Rapide wat meer in balbezit. Ook in strafcorners ontliepen de ploegen elkaar weinig. Olympia kreeg er zes, Rapide vijf. Niet één werd er overigens benut. Ook in andere kansrijke situaties ver zuimde vooral Rapide het af te maken. Kansen waren er voor Koen Totté, Jeroen Fassaert, Jeroen Oudshoorn, Michiel van Putte, Olivier van Jole en Joep Smits. Enkele keren stond Olym- pia-doelman Jeroen Adriaansen op knap pe wijze een doelpunt in de weg, maar in andere situaties had de Hulsterse forma tie zonder meer moeten scoren. Op dat gebied kon het een voorbeeld ne men aan Olympia. Het rechtlijnige spel van die ploeg was veel succesvoller. In de foto Wim Kooyman dertiende minuut was het raak. Paul Schueler gaf de dieptepass en zijn broer Paul was er als de kippen bij om de bal binnen te tikken. Het tweede doelpunt van de thuisploeg kwam fraai tot stand. Jan Kruysse tikte een vrije slag naar de achter hem opko mende Gijs Schueler. Die soleerde langs enkele Rapide-verdedigers en legde de bal panklaar voor het doel. Pieter Nijs- ten aarzelde niet en tikte de 2-0 binnen. Dat gebeurde ruim tien minuten voor het einde. Rapide kreeg nog enkele kansen, maar die werden kinderlijk gemist. Pieter Nijs- ten zette voor Olympia enkele minuten voor tijd, weer op aangeven van Gijs Schueler, de 3-0 op het bord. door Jan Roovers VOGELWAARDE - 'Vogelwaar de 4e klas'. De tekst op het span doek bij de ingang van het sport park van voetbalvereniging Vo gelwaarde getuigde van een grenzeloos optimisme. Ondanks de 2-0-nederlaag tegen Rimboe uit Wouwse Plantage kreeg de aanhang gelijk. Vogelwaarde kwam na de serie nacompetitie- wedstrijden als winnaar uit de bus. Op doelsaldo, dat wel. Vo gelwaarde is volgend seizoen vierdeklasser. De supportersschare die met de Brabantse ploeg was meege reisd, bleek er vooraf weinig ver trouwen in te hebben. Zij dach ten niet dat hun favorieten de gradatie nog konden ontlopen na de 2-I-nederlaag tegen buur man Vivoo uit Huijbergen. „We waren vierdeklasser, zijn nu vijf- deklasser", wist een supporter voor de wedstrijd al zeker. Gaandeweg het duel in 'Den Bosch' keerde de hoop wellicht toch wat terug in zijn hart. Want, Vogelwaarde maakte in de eerste helft geen moment de indruk bezig te zijn met de strijd om promotie. „Vooraf weet je dat je met drie doelpun ten verschil mag verliezen, maar in eerdere beslissingswedstrij den hebben we het tegen RIA W. en Axel het al laten weten", zei trainer Henk Michels. De tegenstander beschikte niet over de kwaliteit om het slechte spel van de thuisploeg af te straf fen. Rimboe moest het hebben van aanvoerder Cornè de Mooi en ex-RBC-speler Gerrie Voets, maar meer smaken had de ploeg niet. Dat bleek overduidelijk toen Rimboe na een kwartier via een penalty van Voets op 0-1 was gekomen. De rest van de eer ste helft bood weinig spektakel. De tweede helft bood een com pleet ander aanzien. Vogelwaar de begon overtuigend, scoorde binnen tien minuten ook twee doelpunten, maar zag die tref fers van Wauters en Nieuwelink door arbiter Van de Sande wor den afgekeurd. Daarna kon de Schouwse scheidsrechter, die wat warrig floot, geen goed door Karei Pleunis TERNEUZEN - Zonder zelf te spelen is het basketbalteam van Scheldesport uit Terneuzen ge promoveerd naar de overgangs klasse. Kampioen Vlijmscherp klopte Barons waardoor Schel desport en het team uit Breda ge lijk eindigden. De resultaten van de onderlinge wedstrijden waren in het voordeel van Schel desport. De overwinning van Vlijm scherp (82-63) werd door coach Vladimir Dielemans jubelend be groet. „Je hoopt. Je weet dat Vlijmscherp sterker is dan Ba rons, maar die wedstrijd moest toch nog even gespeeld worden. Afgaande op de uitslag kun je slechts vaststellen dat Vlijm scherp zijn sportieve plicht heeft gedaan." Nu bekend is dat Scheldesport het volgend seizoen een trede ho ger mag proberen, komt de club in beweging. „In de overgangs klasse overleven is een geweldi ge uitdaging. Nooit eerder speel de een team uit Terneuzen zo hoog. Ik heb er de boeken op na gekeken omdat ik overal van die sterke verhalen hoorde. Het is echt zo, dit is uniek voor Schel desport." Spelen in de overgangsklasse vraagt wat van de club. „Het wordt duurder. De reiskosten zullen stijgen. We moeten nu verder van huis. Verder gaan we op zoek naar een tweede coach." Er zal ook versterking moeten komen. „Klopt", zegt Diele mans. „In de overgangsklasse kom je centers tegen van over de twee meter. Die hebben wij niet. Waar we die moeten halen, ik weet het niet." Spelers betalen wil Schelde sport niet. Dielemans: „Dat kan niet. Bo vendien zou dat slechts heibel veroorzaken. De één wel beta len, de ander niet. Dat kan niet. Wie bij Scheldesport wil spelen, moet dat doen omdat hij op dat niveau actief wil zijn." Eén versterking is inmiddels ze ker. Ilja van den Bosch, die een jaar geleden nog voor Schelde sport speelde, maar het afgelo pen seizoen voor Lely uitkwam, keert terug op het oude nest. meer doen bij de lokale aan hang. In een decor waarin Rimboe-spe lers over de schreef gingen en geel zagen, Vogelwaarde een handvol corners morste en Mi chel Nieuwelink verzuimde om na een voorzet van Lambert de gelijkmaker achter doelman Ba lemans te trappen, werden aan beide kanten de wissels ge bruikt. Het zette geen zoden aan de dijk. Vogelwaarde-doelman Danny Snel hielp zijn ploeg daarna richting de vierde klasse door een tweede, en na een scrimmage wel erg gemakkelijk gegeven, strafschop van Voets te stoppen. Drie minuten in blessu retijd werd het toch nog 0-2. Het maakte niets meer uit. Voor Vogelwaarde was 0-2 ruim vol doende om na het eindsignaal de polonaise te starten. Vogelwaarde-Rimboe 0-2. 16. 0-1 Voets, 92. 0-2 Van Nispen. Scheids rechter: J. van de Sande (Bruinis- se). Gele kaart: De Mooi, Voets en Jacobs (allen Rimboe). Aantal toe schouwers: 250. Vogelwaarde: Denny Snel; Martin van Duyse, Wim Delaere, Dirk van Damme, Mark BroekhovenBart Mangnus (80. Bas Prinssen). Mike Nelis, Robi7i Oppeneer (85. Jan Rouwendaal), Arljan Lambert; Mi chel Nieuwelink, Arno Wauters (67. Bjom Vermeerssen). echt op scherp stonden." Dat SAR geen Aloy is, gaf Wim 't Hooft (ook voorzitter) na afloop duidelijk aan. „Wij willen geen spelers van buitenaf aantrek ken, om vervolgens failliet te gaan. Een kleine onkostenver goeding zou nog kunnen. Maar daarvoor komen geen goede speelsters naar Kloosterzande." SAR-Rcd Stars 2-4: Sim.one de Klerk-Kelly Willems 11-9 7-11 11-9 11-8, Kimberley 't Hooft-Sabi- ne Larmene 11-7 12-10 11-9, Nao mi Schelfhout-Sandra Leijten 6-11 15-17 4-11, De Klerlc/'t Hooft-Larmene/Leijten 6-11 9-11 11-8 8-11, De Klerk-Larmene 8-11 8-11 1-7 11-8 4-11, Schelfhout-Wil lems 11-7 9-11 10-12 11-9 8-11. door Karei Pleunis ARKEL - Het duurde een mi nuut of tien voor er in de kleed kamer van Spui iets van vreug de merkbaar werd. Want niet louter op eigen kracht, maar met hulp van VCK, dat verras send FSV klopte (1-0), wist het gezelschap van de vertrekkende Rob Liplijn zich zaterdag te handhaven in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Een 0-1-nederlaag kon Spui zich veroorloven in Arkel. Het' werd 0-2. Toen moest er dus even gebeld worden met Koude- kerke. Dat telefoontje bracht op luchting. Spui verloor immers niet alleen het reguliere duel met 0-2, waardoor het op exact gelijke hoogte kwam met Arkel (zes punten en een identiek doel saldo), maar verloor daarna ook de strafschoppenserie met 2-4. Dat had de ploeg de kop kunnen kosten indien FSV in Koudeker- ke van VCK had gewonnen. Dat gebeurde niet en vandaar dat Liplijn bij zijn vertrek kon spreken van een geslaagde mis sie. „Ik heb niet zoveel met men sen die roepen dat we gered zijn door VCK. Spui is op eigen kracht tweede geworden in deze poule. We hebben gewonnen van VCK en daarna het in mijn ogen favoriete FSV geklopt. Van Arkel hebben we verloi-en, maar blijkbaar mocht dat om tweede te worden in de poule. Zo is het en niet anders." De oefenmeester wilde niet al te nadrukkelijk terugblikken op dat laatste duel waarin Spui on machtig was en gedomineerd werd door een veel betere tegen stander. „Ik vind die wedstrijd en de wijze waarop we gespeeld hebben, niet meer zo relevant", meende Liplijn. „Het gaat om het resultaat. Spui speelde niet voor niets in deze nacompetitie. Topploegen hoeven dat niet. Ik vind het knap dat we het gered hebben. Van The Gunners had den we moeten winnen. Dat kon, maar dat gebeurde niet om dat Spui niet met druk weet om te gaan. Toch heeft de ploeg zich na die teleurstelling her pakt. Maar, zaterdag bleek an dermaal dat we niet met druk IS1 om kunnen gaan." Daarme drukte Liplijn zich uiterst milt uit. Hij had zijn ploeg net a goed tal van verwijten kunne: maken. Arkel was immers supe \J rieur aan een pover acteren: n< Spui. Het Zeeuwse team ko: geen moment de illusie wekke: dat het een bedreiging vormd voor Arkel. Zo groot was he krachtsverschil De thuisclub kreeg meer dai een handvol kansen waarvan d. er uiteindelijk slechts twee be nutte. Eén na precies tien minu ten, toen Stefan van der Giessei scoorde na een belabberde terug speelbal van Denny van Wae en tien minuten voor het einde] De mee opgekomen verdedige Marcel Vermeulen kopte toen d: 2-0 achter de uitblinkende doel man Jeroen Bottinga. Spui stelde er slechts enige drei ging tegenover via 'rommelaai Remco Hamelink en met ee vrije trap van Ludwig Kalis vaart die naast het doel va: kt Niels Pannenkoek verdween, hti Onbelangrijk De tweede treffer van Vermeu len leek er daarom één met ver gaande gevolgen voor Spui. Ze ker nadat ook de strafschoppen- serie werd verloren. Toen wa duidelijk dat Spui in elk geva achter Arkel zou eindigen. Da! werd allemaal onbelangrijk m het verlossende telefoontje uil het hart van Walcheren. Zo kreeg Liplijn, die niet al iUJ trainer zal terugkeren op de vel- |sta den en zich gaat toeleggen op c: duivensport, toch een waardij mé afscheid. „Voor het begin vat het seizoen was behoud de doe! s v stelling. Daaraan is voldaan Waarom zouden we dan n; z gaan zeuren? Je moet tevrede rt, zijn. Ook omdat je weet dat he pee eerste jaar op een hoger nivea. sta altijd lastig is." Arkel-Spui 2-0 (1-0). 10. Sfe/o-nd van der Giessen 1-0, 82. Marei irre Vermeulen 2-0. Scheidsrechter: K Toorenaar (Heinkenszand)Aanu toeschouwers: 250. Spui: Jeroen Bottinga; Hugo Me» sen, Erik Loof, Danny van Wa«, Arnoud Hamelink; Patrick van A Boogaard, Michel Fieret, Ludwig Kalisvaart, Jorg van der Mark Remco Hamelink (80. Mark tw Minnen), Martin Kalisvaart. Oostburg. 2e Ir Knaap pupillencom- petitie. Jongens A2, meerkamp (60m, ver, balwerpen): 1. Patrick Elfe rink (Delta Sport) 1356, 2. Joel Geijs (AV'56) 1347, 3. Tommy Staal (Delta Sport) 1321. 1000m: 1. Tommy Staal (Delta Sport) 3.15.2, 2. Milan Roelofs (Delta Sport) 3.33.7, 3. Patrick Elferink (Delta Sport) 3.39.9. Jongens A1, meerkamp (60m, ver, balwerpen): 1 Tom van den Berg (Delta Sport)) 1389, 2. Tim d'Hondt (RKHAV) 1184, 3. Wou- tert Thomaes (Wielingen) 1173. 1000m: 1. Wouter Thomaes (Wielin gen) 3.33.6, 2. Tim van den Broek (Dyna mica) 3.37.2, 3. Tom vnan de Berg (Del ta Sport) 3.40.1. Jongens B, meer kamp (40m, ver, balwerpen): 1. Tijs Geluk (Delta Sport) 1277, 2. Joshua de Vries (Scheldesport) 1199, 3. Sven de Vos (Delta Sport) 1174. 1000m: 1. Coenraad Marinissen (Dynamica) 4.00.3, 2. Tijs Geluk (Delta Sport) 4.04.3, 3. Sven de Vos (Delta Sport) 4.08.9. Jon gens C, meerkamp (40m, ver, bal werpen): 1. Allon Kaat (AV'56) 1005, 2. Nigel van Waterschoot (RKHAV) 979, 3. Franklin van Anrooy (AV'56) 714. 600m: 1. Nigel van Waterschoot (RK HAV) 2.18.00, 2. Franklin van Anrooy (AV'56) 2.20.80, 3. Allon Kaat (AV'56) 2.25.20. Meisjes A2, meerkamp (60m, hoog, kogel): 1. Paulien van Luyk (Wielingen) 1352, 2. Marie van Luyk (Wielingen) 1269, 3. Alexandra Paz- kowska (AV'56) 1237. 1000m: 1. Alexandra Pazkowska (AV'56) 3.30.7, 2. Sanne van Maurik (Delta Sport) 3.33.2, 3. Hilde Doeleman (Delta Sport) 3,56,2. Meisjes A1, meerkamp (60m, hoog, kogel): 1. Meike van Gastel (Delta Sport) 1444, 2. Aisla de Mayer (Volhar ding) 1354, 3. Aileen Blommaert (Delta Sport) 1318. 1000m: 1. Meike van Gas tel (Delta Sport) 3.48.9, 2. Aileen Blom maert (Delta Sport) 3.49.3, 3. Aisla de Maeyer (Volharding) 4.02.3. Meisjes B, meerkamp (40m, hoog, kogel): 1. Sanne Nijsse (AV'56) 1140, 2. Maud van Liere (Delta Sport) 1047, 3. Wendel van Moort (Delta Sport) 1025. 1000m: 1. Emma van Mourik (Delta Sport) 4.04.1, 2. Valerie Volleman (Scheldesport) 4.19.6, 3. Lindy van Anrooy (AV'56) 4.25.1. Meisjes C, meerkamp (40m, hoog, balwerpen): 1. Luca Murre (Scheldesport) 838, 2. Fieke de Brouwer (RKHAV) 736, 3. Mirthe van Gastel (Del ta Sport) 712. 600m: 1. Laura Timmer man (Wielingen) 2.28.70, 2. Fieke de Brouwer (RKHAV) 2.29.50, 3. Romy van Dorselaer (RKHAV) 2.32.40. Terneuzen. Toernooi A-junioren Ter- VOGELWAARDE - Vanwege zijn verdiensten voor de voetbal vereniging Vogelwaarde is Rudi de Bakker gisteren onderschei den met de zilveren waarde- ringsspeld van de KNVB. De versierselen werden hem za terdagmiddag tijdens de drukbe zochte jubileumreceptie in het kader van het 60-jarig bestaan opgespeld door L.F. Haverman, districtsbestuurder van de KN VB afdeling Zuid 1. De Bakker trad in 1985 toe tot het bestuur. In 1996 werd hij se cretaris van Vogelwaarde, een functie die de 58-jarige voetbal fanaat nog steeds met veel over gave bekleed. neuzense Boys. Poule A: 1. Terne.- zen A1, 2. Terneuzense Boys A1, 3. A14. De Zwerver A15. ZeelandiaM-.c delburg Al. Poule B: 1Hoek A12. Oranje Wit A' 3. Terneuzense Boys A2, 4. FC Berge Al, 5. Belzele A1 (België). Mark Eggermont toernooi Ria W. it Westdorpe. D-pupillen: 1. FC Cot- ham D1 (Engeland), 2. Assenede/ Boei houte Dl (België), 3. Oostrozebeke D' (België), 4. RIA Dl, 5. Merendree D' (België). Sportiviteïtsprip Assenede/Boekhoule D1. E-pupillen: 1. Maldegem E1 (België),2 Oostrozebeke El3. Merendree E2, A Maldegem E2, 5. Merendree El6. Knes- selaere E1 (België), 7. RIA El8. Terneu zen E5. Sportiviteitsprijs: Terneuzen E5, Jeugdtoernooi VV Philippine. E-pu- pillen: 1. Philippine El2. KoewacK El, 3. AZVV El, 4. Sluiskil E1, 5. KSLV Zelzate E1 (België), 6. Terneuzen E3,7 Philippine E2, 8. Breskens El9. Philipp- E3, 10. AZVV E2, 11. Vogelwaard: E2,12. Slsuikil E2. F-pupillen: 1. Axel F1, 2. Philippine Fl, 3. Hoek Fl, 4. Vogelwaarde Fl, 5. Bres kens F2, 6. Axel F2, 7. Terneuzen F5, Biervliet F2, 9. Aardenburg F2, 10. Te: neuzen F4, 11. Philippine F2, 12. Vogel waarde F2, 13. Clinge F3, 14. Philippine bbe F3,15. Sluiskil Fl, 16. Sluiskil F2. Toernooi tot 23 jaar in Kapelle. Fine Ie: Schouwse selectie-RCS 0-0 (Schouw se selectie wint via strafschoppen; Eindstand: 1. Schouwse selectie, i RCS, 3. Walcherse selectie, 4. Halste ren, 5. Kapelle, 6. Veere, 7. Krabbend? ke, 8. Wemeldinge. ïte 'toi ing AXEL - Veel Zeeuws-Vlaams succes kon er niet worden opge-N tekend tijdens de vierde RES-cross van het seizoen. IbL Axel was Peter Rottier een uit zondering. De motorcrosser uit Zuiddorp pakte de dagzege bij de licentie houders na een enerverend strijd met Kris Voorwinden uit Berkel. In de eerste manck moest hij Voorwinden voor la ten gaan, maar in de tweed greep hij de eerste plaats. Dal was voldoende voor de dagprijs De belangstelling voor de wed strijd bleef onder de maat. Hel aantal inschrijvingen bleef c 103 steken. De aandacht van d( toeschouwers ging uit naar re gionale coureurs als Ronali Doens in de 250cc klasse. De crosser uit Biervliet werd twee keer tweede, achter de Belg J Kesters. De manier waarop Doens de tweede plaats verover de was indrukwekkend. Na ei minder goede start werkte 1 zich vanuit de middenmoot op. Bijzonder was de prestatie var Kevin van Houdt uit Terneuzec in de 125cc. Hij debuteerde er won meteen de eerste manche In de tweede meeting had hi; geen geluk. Hij strandde diref. na de start op een gevallen ren ner.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 44