LCF wil af van besluit Vrijstraat Gekostumeerd vissen bij jubileum ONI Et Zaamslagveer klaagt over rattenplaag Sluis heeft naam gemaakt als stripstad reeke zoekt steun bij andere partijen om woonwagenkamp onmogelijk te maken Veel animo voor reünie Idnderopvang Van alles te beleven op Driewegen Foor 13 Ruim 1100 deelnemers fietsdag Inbraken in Terneuzen Dronken buitenlanders bekeurd Illegaal kamperen van de reepe Frans maandag 30 mei 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen door Ronald Verstraten «NEUZEN - Inwoners van de buurtschap Zaamslagveer kampen al geruime tijd met overlast van bruine ratten. De gemeente Terneuzen doet er van alles aan om het probleem op te lessen, maar vooralsnog zonder zichtbaar resultaat. ,Als de kleinkinderen hier zijn buiten willen spelen, ben ik door Ronald Verstraten SAS VAN GENT - De perikelen rondom een nieuw woonwagen- tentrum in Sas van Gent, blij- c ten de gemoederen bezighou- inö den. Raadslid C. Freeke wil met in nieuw voorstel de mogelijk- iid van een woonlocatie aan de ■ijstraat voorgoed de pas af snijden. .Een raad kan van alles en nog wat besluiten en de raad kan zelfs op een eerder genomen idsbesluit terugkomen," licht ineeke, van de gelijknamige lijst LCF, zijn initiatiefvoorstel Dat komt er namelijk op aeer dat een in maart genomen besluit van de gemeenteraad Terneuzen wordt ingetrokken. Met dat besluit werd het bestem- buitengebied Sas van Gent vastgesteld. Daarin heeft het plangebied ten noor- den van de wijk St. Albert, waar ook de Vrijstraat ligt, een woon- stemming gekregen, die Vrijstraat zou, zo was tot voor kort het voorstel van B en s ff, het nieuwe woonwagencen- trum moeten komen. Ook al trok het college het voorstel af- en week in, Freeke is er kennelijk niet gerust op. Zijn TERNEUZEN - Veel oude be kenden namen zaterdagmiddag sen kijkje tijdens de feestelijke reünie ter ere van het vijfentwin tig jarig bestaan van Stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaande- er niet gerust op. Want soms zie je de ratten gewoon op straat lo pen," zegt H. Buijze uit de Veer. Het probleem doet zich met na me voor in het noordelijk van de N61 gelegen deel van Zaamslag veer. H. Scheele, die aan de zuid kant woont, bevestigt dat. „We hebben er zelf geen last van, maar mijn ouders, die in de Veer wonen, wel. Vorige week ben ik nog wezen kijken. Bij de buur man, die duiven houdt, zagen we één rat. Maar toen we verder op wat stro oprakelden, kwa men er wél vier of vijf onder van daan," zegt hij. Volgens bewo ners zijn de ratten aan het begin van de avond regelmatig spe lend op straat te zien. Vader An ton Scheele: „Je ziet ze soms de hele dag. Vorig jaar is het al aan gekaart bij de gemeente. De rat tenvanger komt hier regelmatig. Er wordt vergif gelegd en soms is daar wel wat van gegeten. Maar de overlast blijft. Het is een vieze boel." Buurman Buijze, de duivenmel ker, heeft het er, gelet op zijn hobby al helemaal niet op begre pen. Beiden denken dat de rat- voorstel is dan ook om het be stemmingsplan in te trekken en voor het betreffende gebied een nieuw plan voor te bereiden, zonder de genoemde woonbe stemming. Freeke wil dat zijn voorstel op de agenda komt van de raadsver gadering van 9 juni. Hij denkt dat de meeste andere partijen dat ook willen: „De WD stelde schriftelijk vragen, de PvdA maakte een motie, D66 was ook kritisch." Hij noemt die partijen niet voor niets, want om zijn voorstel er door te krijgen, heeft hij hun steun hard nodig, samen met die van TOP waarmee de LCF een lijstverbinding aangaat bij ver kiezingen. „De christelijke par tijen vraag ik niet om steun. On gelooflijk hoe zij een blunderen de wethouder de hand boven het hoofd houdenCDA-wet houder A. van Waes is immers sinds kort de gebeten hond, waar het om het woonwagencen- trum gaat. Van GroenLinks wil de LCF ook geen steun, onder verwijzing naar een mailbericht vaarin fractievoorzitter P. Clij- -sen stelt, dat geen enkele ge meente bewoners vrij uitzicht kan garanderen. En dat is wat de bewoners van het noordelijk ideel van St. Albert nu juist wil len. Freeke doet zijn voorstel dan ook met het oog op 'Sasse aanhangers' van zijn partij in g«*t Bij Kinderopvang de Wip Wap wandelden (oud)bestuursleden, ioudjleden, ouders en vooral ook kinderen door de gangen en .^lokalen van het gebouw aan de t™lnna Bijnsstraat. Bij de Wip 7ap begon de geschiedenis van Stichting Kinderopvang inmid- 'ils een kwart eeuw geleden, talrijke bezoekers tekenden reünieboek, bekeken foto's a haalden herinneringen op vroeger tijden. Ook kinde van het eerste uur kwamen an kijkje nemen. De verschillen- ie lokalen hadden allemaal jaar thema's gekregen waar gebeurte nissen uit die periodes werden weergegeven. i(j Sinds het begin bij de Wip Wap ^nngis het aantal locaties van de Stichting Kinderopvang in heel ktej Zeeuws-Vlaanderen uitgebreid tot 25 en werken er 150 mede werkers die zorg dragen voor iseni1250 kinderen- Na: isio" yffi! Wesley Lippens probeert een worst te hakken. foto Wim Kooyman door Gino van den Broecke DRIEWEGEN - Terwijl op het trapveld je voetbalwedstrijdjes werden afge werkt en elders op het terrein de gaai- boilers aan het inrollen waren, gleden de kinderen van de lange houten glij baan af naar de bel. Dat en nog allerlei andere activiteiten waren te beleven tijdens de Driewegen Foor. Het grasveld bij de entree van het buurtschap Driewegen stond zaterdag en zondag in het teken van de jaarlijkse Foor, die voor de twaalfde keer werd ge houden. Nieuw dit jaar was op zondag het dijkglijden. De organisatie had zelf een glijbaan aangelegd die begon op de dijk en eindigde beneden op het gras. Vooral de kinderen vermaakten zich pri ma door op een schuifplankje van de met rode garagezeep flink ingezeepte en met water natgemaakte baan rich ting de bel te racen. Op het voetbalveldje speelden zondag zes teams op het trapveldje, wat veel aan een ouderwetse knollentuin deed denken tegen elkaar tijdens het café- voftbaltoernooi. Ouderwetse spelletjes zoals de Kop van Jut en het Worstkap- pen lokte regelmatig een Foorbezoeker uil zijn tent om de kracht en behendig heid te tonen. Naast het dijkglijden en het voetbaltoer nooi was er zondagmiddag nog een ga- zonmaaiertrek, een gaaibolling en een schieting op de liggende wip. Bij het dijkglijden gingen de prijzen naar Wesley Lippens, Eric Dieleman en Ferry van Damme. De schieting viel ten prooi aan Erwin Groosman. Het team Lippens 1 won het voet baltoernooi bij de volwassenen, terwijl zaterdag bij de jeugd JLG Hafco de winst pakte.De gaaibolling werd gewon nen door Alfons Bosiliauw. De Driewegen Foor kende volgens de or ganisator J. von Hout wat minder pu bliek dan vorig jaar. „Maar de gezellig heid was er toch niet minder om hoor. Jong en oud hebben zich weer twee da gen lang prima kunnen vermaken." [oor Gino van den Broecke 1ERNEUZEN - Een gekostumeerde viswedstrijd in een Breugheliaanse maaltijd stonden op de ïeestelijke jubileumdag van hengelaarsvereniging I7ES "ntsPann'ing Na Inspanning (ONI) op het pro- ,2i pamma. Maar vooral de officiële ingebruikname :kow;i fan de nieuwe vliegvisvijver maakte afgelopen za- Mei Onder belangstelling van tientallen leden van 2Mi v*s^e wedK)uder A. van Waes met een vlieg- 131 lishengel symbolisch een houten vis uit het nieu- (W "e viswater van de Temeuzense hengelvereniging ertjE jan de rand van bedrijventerrein Handelspoort, 'e speciale vliegvisvijver ,die een diepte heeft twee meter, kwam er in samenwerking met de '-%pm let )0m )4.( 1)1 öneente Terneuzen. >evis visclub reageerde positief op de vraag of er in- esse was in een nieuwe visstek op de nieuwe re- 'im? löwateroverstort bij Handelspoort. k hengelaars wilden wel maar dan moest de vij- M'J fQ" wel op diepte komen en dienden de oevers eBl schuin af te lopen. Aan die voorwaarden voldeed jra Ti k gemeente en nu kunnen de vliegvissers zich gaan uitleven, als in het najaar de vis in de vijver wordt uitgezet. ONI telt inmiddels ruim zeshonderd leden die nu met de ingebruikname van de vijver op alle types viswater kunnen vissen zoals het Kanaal Gent-Temeuzen, de Otheense Kreek met een aan tal aansluitende, kleinere kreken en een aantal vij vers. De club werd eind mei 1945 opgericht, vlak na de bevrijding en vierde hun zestigste verjaardag naast de opening van de nieuwe vijver met een ge kostumeerde viswedstrijd, die eerder op de mid dag werd gehouden. Üvintig verkleden vissers probeerden op het viswater aan Handelspoort, door de leden liefkozend 'Ons Putje' genoemd, zo veel mogelijk vis'te vangen. A. van Zundert.kwam hierbij als overwinnaar uit de bus. D. Jacobs won, verkleed als.Zeeuwse boe rin, de originaliteitsprijs. In de Temeuzense Brouwzaele werd met een Breugheliaanse maaltijd en een afsluitende feest avond met onder andere de Lamakettas door twee honderd leden de verjaardag van hun vereniging Foto Wim Kooyman Jacob Cats vereeuwigd in Groede vF Tjifiijj tenplaag te wijten is aan dieren- houders die het voer van hun gei ten en ander kleinvee buiten la ten staan. De ratten komen op dat voedsel af. Bij de betreffen de dierenliefhebbers zijn kastjes met rattengif geplaatst. Volgens Buize gaat het om gewone, brui ne ratten' Gezien de aantallen die tot nu toe zijn gesignaleerd, moeten er volgens de buurtbewo ners nog veel meer zitten. die wijk. De datum van 9 juni is volgens hem van essentieel be lang. Gedeputeerde Staten doen voor die tijd geen uitspraak over het woonwagencentrum. Als de raad het bestemmings plan intrekt, kan het de aan vraag bij GS nog intrekken. Op 6 juni komen de fracties bij el kaar om de zaak te bespreken. HULST - Landelijk gezien trokken de verschillende fiets routes meer dan 200.000 fietsers. In Zeeuws-Vlaanderen stapten 1100 mannen, vrouwen en kinderen op de fiets om één van de drie verschillende routes te rijden. In Hulst stond de teller na ruim een uurtje inschrijving om 10.00 uur 's morgens al over de honderd en daar kwamen in de loop van de dag nog vierhonderd bij. Toepasselijk in het landelijke thema Water, was de te rijden route in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. In Midden- Zeeuws- Vlaande ren fietsten 350 fietsers onder andere langs het Portaal van Vlaanderen in Terneuzen, de Axelse Watertoren, het pontje van Sluiskil en de open dag bij fruitteeltbedrijf Verstraten. TC Freewheel '79 had een route in West-Zeeuws-Vlaanderen uitgezet. De route voerde ook hier de 250 fietsers over de wegen door hun eigen streek. TERNEUZEN - In de nacht van zaterdag op zondag is er ingebroken in een woning aan de Esdoornlaan in Terneu zen. Er is geld, computer- en fotoapparatuur gestolen. Za terdagochtend werd er ook al ingebroken in Terneuzen, dit keer in een woning aan het Rivierenpark in Terneu zen. De bewoonster trof bij het opstaan een onbekende man in haar woonkamer, die prompt wegvluchtte. Hij nam een spelcomputer, fotoapparatuur en mobiele tele foons mee. TERNEUZEN - Op verschillende plaatsen in Zeeuws- Vlaanderen zijn het afgelopen weekeinde buitenlandse au tomobilisten bekeurd, omdat ze reden onder invloed van alcohol. In Zaamslag werd zaterdag een 29-jarige Luxem burger aangehouden omdat hij drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Dat leverde hem een boete op van 500 euro en een rijverbod van zes uur. De helft minder was weggelegd voor een 35-jarige bestuur der uit Utrecht, die werd aangehouden op de Haarman- weg in Terneuzen. Een 48-jarige man uit het Duitse Essen bleek bij controle in Hoofdplaat ruim vier keer teveel te hebben gedronken. Hij kreeg een dagvaarding en moest zijn rijbewijs afgeven. Een Belgische automobiliste uit Eeklo werd zaterdagmorgen aangehouden in Schoondij- ke. Zij bleek ruim twee keer teveel gedronken te hebben. ZAAMSLAG - Twee Franse mannen en een Franse vrouw zijn zaterdag in alle vroegte van hun bed gelicht op een picknickplaats aan de Huissenspolderweg in Zaamslag. Ze werden bekeurd omdat ze er illegaal kampeerden met een busje. door Frank Gijsel SLUIS - 'Welkom burgers en be zoekers van Sluis. We gaan ver terug in de tijd', weerklinkt rond de klok van drie uur zon dagmiddag op de Groote Markt van Sluis. Aandacht wordt ge vraagd voor een historisch spel uit de tijd van Prins Maurits. Het spel maakt onderdeel uit van het derde stripfestival van Sluis. Het festival kreeg gisteren tot de verbeelding sprekende na men over de vloer. Zoals Maar ten Janssens van Donald Duck, Robert van der Kroft van Sjors en Sjimmie en Eric Heuvel van Bud Broadway, January Jones en De Ontdekking. Als stripstad heeft het winkel stadje inmiddels naam gemaakt en dat bleek ook wel uit de gro te belangstelling. Op sommige plaatsen was het echt aanschui ven bij de kraampjes om zicht te krijgen op de geliefde strips. Met zwierige trekken toonden de kunstenaars hun tekenkun sten. De dag stond in het teken van het thema 'Sluis, stripstad zonder grenzen' en werd opge luisterd met een historisch schouwspel en de onthulling van een zestiende-eeuws kanon bij de Kalkboei. Smaakmaker tijdens het festi val was ongetwijfeld Eric Heu vel. Begonnen als douanebeamb te en docent geschiedenis werd hij geïnspireerd door tekenaars als Moebius, Jack Davis, Mort Drucker en Hergé, koos hij toch voor het striptekenaarschap, en wel in de stijl van de beroemde Klare Lijn. Vlot vertelde hij aan zijn toehoorders over zijn werk. Na afloop was hij zeer te spre ken over de organisatie in Sluis. Een groep van zo'n zestig vrij willigers in historische kos tuums beeldden onder grote be langstelling het spel 'Prins Hen ry Cherif en Trijntje uit Sluis'' uit. Het was het verhaal van een wrede oorlog en een vreselijk be leg. Van ellende, rampspoed, honger, dorst en sterven. Ge beurtenissen in Sluis in 1604 en 1605 die leidden tot de officiële handelsbetrekkingen tussen Ne derland en Marokko. De Spaan se overgave en de hereniging van de Marokkaanse Prins Che rif met de Sluise schone Trijntje Bartelmees stonden centraal in het gesmaakte historische spel van de hand van Arco Wille- boordse. Na de opvoering begaf het bon te gezelschap zich in stoet naar de Kalkboei. Hier vond de ont hulling plaats van een zestien- de-eeuws scheepskanon dat in 1996 tijdens de renovatie van de Sint Annastraat werd gevon den. „Een moment om het bond genootschap tussen Marokko en Nederland te bekrachtigen", riep een van de bodes. (Advertentie) SCHOENMODt I LEEGVERKOOP wegens VERBOUWING zeeuwse almanak Ze had al heel wat wereldste den bezocht, maar de Franse hoofdstad ontbrak nog op haar lijstje. Dus ging onze Zeeuws-Vlaamse schooljuf frouw op een mooie dag naar Parijs. De Eiffeltoren werd beklom men, het Centre Pompidou be zocht, het Louvre bekeken en vervolgens slenterde ze wat doelloos door de straten en steegjes van de stad. Zo be landde ze in de wijk waar da mes van lichte zeden de kost verdienen. Alleen had ze dat niet meteen in de gaten. Tenvijl ze aan een ijsje likte, sliste een man naast haar: „Combien?" Ze hield haar ijsje omhoog en zei: „Oh, eh, deux euro!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37