VCK groep ideale schoonzonen t Nationale titel Chayenne Bakker PZC I Dorpsclubje SAE redt het net niet in beslissingsduel as All Ready pakt ongeslagen de titel Rini Verwest loodst reserves Zierikzee naar hoofdklasse Magere zege op FSV niet genoeg voor promotie naar derde klasse Eddie Smit wint weer in circuit Zierikzee Al degradeert Tweede plaats Van de Wielen Nederlaag voor geplaagd HSD Poule-indeling Ons Eiland Bokaal uitslagen maandag 30 mei 2005 door Ben Hameeteman OUD-BEIJERLAND - All Rea dy, dat het kampioenschap van de derde klasse al weken op zak heeft, is dat uiteindelijk onge slagen geworden. Ook tijdens de laatste competitiewedstrijd maakte het achttal van trainer/ coach Robert Jongejan geen fout. Naaste concurrent Kor- batjo, dat de Zierikzeese korf ballers zaterdag nog graag wil de doen struikelen, werd in ei gen huis met 10-7 verslagen. „We kunnen nu echt zeggen dat we terecht kampioen zijn gewor den. We hebben dit seizoen geen punt weggeven", reageerde de scheidende Jongejan opgetogen na afloop. Of dat laatste optre den met All Ready hem persoon lijk nog iets deed? „Het was een lang en zwaar seizoen. Waarin ik gigantisch veel heb geleerd. Eigenlijk ben ik gewoon blij dat het erop zit. Maar misschien merk ik pas volgende week za terdag of het me iets doet, als ik niets meer te doen heb." Jongejan toont zich evenwel vrij nuchter. „Ik moet ook gewoon realistisch zijn. Nu All Ready in de tweede klasse gaat spelen heb ben ze om die reden een betere trainer nodig dan ik ben." Ro bert Jongejan gaat volgend sei zoen wel aan de slag als jeugd- coördinator bij Hove KC in Bel gië (tien kilometer onder Antwer pen). De club waar hij dit sei zoen ook wekelijks op zondag zijn potje korfbal speelde. „Het is een nieuwe fimctie voor Hove. En misschien blijf ik er ook nog wel spelen. De nieuwe trainer heeft het me wel gevraagd, maar ik ben er nog niet helemaal uit." Tegen Korbatjo, zaterdag, kwam All Ready moeizaam op gang. Niet in de laatste plaats omdat de thuisclub met alle ge weld de Zierikzeeënaren op de valreep die eerste verliespunten afhandig wilde maken. Via 2-2 en 3-3 lukte het All Ready om halverwege een 3-5-ruststand op de borden te zetten. Na de hervatting liepen de rood-zwarten verder uit. Bij 5-10 werd de definitieve kloof geslagen. De vrij harde wind maakte het scoren ontzettend lastig. Ook de warmte zorgde ervoor dat All Ready zeker niet vol gas ging. „We hebben de wedstrijd verder rustig uitgebald", aldus Jonge jan. Scores All Ready: Dennis Voshart 3, Manon Torensma 2, Anouk van Tiggelhoven 2, Desirée Voshart 1, Remy Quist 1, Esther Snoek 1. door Eugène de Kok KOUDEKERKE - VCK had za terdag nog een klein kansje op promotie naar de derde klasse. Tegenstander FSV bracht met domme rode kaarten die moge lijkheid zelfs iets dichterbij, maar de club uit Koudekerke was niet bij machte daarvan te profiteren. De Walchenaren wonnen met 1-0 - niet genoeg voor promotie - en lieten een schat aan mogelijkheden liggen. „Het verhaal van het seizoen", volgens aanvoerder Michel Meulmeester. Achteraf bleek de missie sowie so vergeefs. VCK moest met min stens drie doelpunten verschil winnen van FSV. Bovendien moest poulegenoot Spui tegen stander Arkel verslaan. Beide dingen gebeurden zaterdag niet. VCK won met 1-0 en Arkel won op eigen veld van de Zeeuws- Vlamingen (2-0). Arkel en Spui spelen volgend seizoen in de der de klasse. VCK werd vierde en blijft vierdeklasser. Lang leek het er dit seizoen op dat VCK wel zou terugkeren naar de derde klasse waaruit het vorig jaar degradeerde. De ploeg stond lang aan kop, maar morste tegen het einde van de competitie veel punten. De Wal chenaren zagen rivaal Heinkens- zand op gelijke hoogte komen en zelfs passeren. „Het kam pioenschap hebben we laten lo pen. Dat zit me dwars", zei oe- fenmeester Henk Willemse zater dag nog eens. CAPELLE AAN DE IJSSEL - Delta Sport-atleet Eddie Smit heeft in Capelle aan de IJssel weer een 15-kilometerloop voor het Zuiderster-loopcircuit ge- Smit was de snelste in de catego rie H55 met een tijd van 56 mi nuten en 56 seconden en is al ze ker van de eindoverwinning. Wim Besuyen (Dynamica) werd vijfde H50 in 54.56 en zijn broer Marius 23e H40 in 59.42. Karin Bastian (Dynamica) legde be slag op de zesde plaats bij de vrouwen in 1 uur, 2 minuten en 33 seconden. Het beslissingsduel om de titel met Heinkenszand verloor VCK in de laatste minuten. „Dat is de bottle neck geweest. De echte be zieling en overtuiging is daarna verdwenen", voerde Willemse zaterdag op als één van de oorza ken voor de teleurstellend verlo pen nacompetitie. „Ook is het een erg lang seizoen geweest", vervolgde de trainer. „Vandaag zag ik wat voetbalmoeheid. Soms leek het wel op zomera vondvoetbal." De Middelburgse trainer miste dit seizoen wel vaker felheid en slimheid in het spel van zijn team. „Het is een groep ideale schoonzonen. Er zou wat meer vuur in mogen zitten. Daarnaast ontbrak vaak de finesse, wat voetbalintelligentie. Kijk naar vandaag: de opbouw verliep aar dig, maar dan stopte het. We zochten steeds naar de moeilijk ste oplossing. Dat zag je bijvoor beeld toen het niet lukte een vijf-tegen-twee-situatie uit te spelen. Dan moet je juist slim mer voetballen." Aanvoerder Michel Meulmees ter was het eens met zijn trai ner. „Dit duel vertelt het ver haal van het seizoen. Vandaag hadden we met dikke cijfers moeten winnen, maar de kansen die we krijgen, benutten we niet. Het stopte bijna allemaal bij de zestienmeterlijn. Scoren gaat de hele competitie al moei zaam. We wonnen vaak met klein verschil." Ergernis FSV uit Fijnaart, dat bij winst zou promoveren, had zaterdag weinig in te brengen. De kansen van de Brabanders waren op de vingers van één hand te tellen. De gasten brachten zichzelf ook in de problemen. Martijn den Hartog werd al snel wegens een slaande beweging van het veld gestuurd. Dit tot grote ergernis van de Brabantse begeleiding (even dreigde zelfs een onder ling handgemeen): de speler was net terug na een schorsing we gens een rode prent in de kam pioenswedstrijd tegen Bruse Boys. In de tweede helft verdween ook Matieu Veenman van de gras mat. Hij kreeg zijn tweede gele kaart, nadat hij opnieuw te hard doorging op een speler van VCK. De jonge thuisploeg (op drie spelers na is niemand ouder dan 22) miste de stootkracht om van het numerieke overwicht te profiteren. Door een mooi schot uit de draai van Erik Goudt be sliste VCK het duel nog wel in zijn voordeel. „Door deze zege sluit je de com petitie in ieder geval met een po- Kees-Pieter Geschiere (rechts) van VCK wordt op de hielen gezeten door FSV'er Mario Sonneveld. foto Ruben Oreel door Klaas Verspoor GOES - Het tweede elftal van Zierikzee heeft in de nacom petitie een unieke prestatie ge leverd. In de finale van de na- competitie voor promotie naar de hoofdklasse bleek Zie rikzee gistermiddag na straf schoppen te sterk voor de re serves van Brabantia, waar door promotie naar de hoofd klasse een feit is. Het team van trainer Rini Ver west toonde in een aantal wedstrijden veerkracht en ka rakter. Zierikzee 2 kwam in de eindstrijd van de nacompe titie terecht ondanks een 5-2-verlies tegen RCD. Door de eerdere 2-0-overwinning van Papendrecht op RCD moest Zierikzee met vier goals verschil winnen van Pa pendrecht. Dat gebeurde vori ge week, want in Zierikzee werd het 5-1 voor Zierikzee. In het duel met Brabantia kwamen beide ploegen in de eerste veertig minuten nauwe lijks tot kansen. Vlak voor rust leek promotie voor Zie rikzee ver weg, nadat Braban tia in de laatste twee minuten tweemaal scoorde. Door een vroege treffer van Thomas Vos kwam Zierikzee na rust snel terug in de wedstrijd. Door een doelpunt van Freek Torensma, gescoord uit een corner, werd een verlenging noodzakelijk, ondanks een spectaculaire slotminuut waarin beide ploegen nog de overwinning konden pakken. Daarin vielen geen treffers waardoor strafschoppen een beslissing moesten forceren. Zierikzee won vervolgens met 4-2. Voor Zierikzee scoorden Martin van der Schee, Perry Lukus, Martijn van Grunsven en Freek Torensma. „Dit is fantastisch. Drie jaar geleden begon ik met bepaalde doel stellingen. Vorig seizoen zijn we via de nacompetitie gepromoveerd naar de eerste klasse. Onze eerste prioriteit was handha ving en nu dit...", liet de dol gelukkige Verwest weten. Zonder Verwest, die zelf hoofdtrainer bij Ouwerkerk wordt, komt Zierikzee 2 in het seizoen 2005-2006 uit op het hoogste reserveniveau van Nederland. Bruse Boys 2 Ook de reserves van Bruse Boys sloten het seizoen prima af. In de beslissingswedstrijd om promotie naar de reserve eerste klasse streed de ploeg van Dick van Wolf eren op het terrein van Noad'67 in St. Phi- lipsland tegen Wieldrecht 2. Na een 2-1-achterstand won Bruse Boys 2 uiteindelijk met 4-2. van onze sportredactie GOES - Chayenne Bakker van gymnastiek vereniging Delta Sport is zaterdag Neder lands kampioen geworden op de tumvier- kamp in sportpunt Zeeland te Goes. De ne genjarige turnster uit Renesse was in de ca tegorie instap los 6 tweehonderdste punt be ter dan haar concurrenten Judith de Blois uit Ede en Maxime van Dalen uit Heerhugo- waard. Het was enorm spannend op de wedstrijd- vloer, nadat Bakker met een score van 9.050 punten op de sprong slechts een achtste plaats behaalde. Maar met enorm doorzet tingsvermogen scoorde ze zowel op de brug als op de balk een eerste plaats met respec tievelijk 9.733 punten en 8.650. Bij de vloeroefening kreeg ze hetzelfde aan tal punten als De Blois uit Ede (9.350 pun ten) en zo was de nationale titel een feit. Chayenne Bakker, die wordt getraind door Julian Ringelberg met assistentie van Jutta Padmos en Sanne Tamerus, heeft dit sei zoen de eerste nationale titel bij Delta Sport bezorgd. Padmos Marika Padmos behaalde op de nationale ti telstrijd in de categorie pupil 1 los 5 een achttiende plaats. De tienjarige turnster uit Brouwershaven stond na de brug- en vloe roefening op de derde plaats, maar bij de balkoefening maakte ze een misstap bij de opsprong en zakte toen naar de midden moot van de 36 geplaatste turnsters. De verschillen waren zo klein dat ze met een knappe sprong van 9.300 punten niet meer in aanmerking kwam voor eremetaal. NK in Goes. Instap los 6: 1. Chayenne Bakker Delta Sport) sprong 9.050 pnt, brug 9.733 pnt, balk 8.650 pnt, vloer 9.350 pnt. totaal 36.783 pnt. 2. Judith Bios (Dynamilca) totaal 36.450 pnt. 3. Maxime van Dalen (Heerhugowaard) to taal 36.333 pnt. Pupil 1 los 5: 18. Marika Pad - mos (Delta Sport), sprong 9.300 pnt, brug 9.367 pnt, balk 7.450 pnt, vloer 9.300 pnt, totaal 35.417 pnt. (Tic sitief gevoel af", zei Meulmees ter. „De nare bijsmaak die we overhielden aan Heinkenszand en de eerste twee duels is wat weggespoeld. Volgend jaar moe ten we weer bovenin proberen mee te draaien. We hebben een heel jonge ploeg. Dat is positief, we kunnen alleen maar verder groeien." VCK - FSV 1-0 (0-0). 86. Erik Goudt 1-0. Scheidsrechter: J. Pen ning (Hendrik ldo Ambacht). Rode kaart: Martijn den Hartog en Ma tieu Veenman (twee keer geel) (bei den FSV). Gele kaart: Michel Meul meester (VCK), Bart Meeuwisse en Edwin Mies (beiden FSV). Aantal toeschouwers: 220. RAAMSDONKVEER - Zierikzee Al moet een stapje te rug doen naar de eerste klasse. De ploeg van trainer Ec die Kiesenberg redde het zaterdagmiddag in de singswedstrijden tegen Goes Al en WR Al niet om zicj te handhaven in de hoofdklasse van het A-juniorenvoe; bal. Op het terrein van Good Luck streden de tegenstat ders van Zierikzee, de klasseperiodekampioenen uit 4 eerste klasse, voor promotie. Zierikzee opende de dries rijd zwak tegen Goes Al: al snel keek Zierikzee tegen 2-0-achterstand aan. Uiteindelijk scoorde Leon Sinh nog tegen maar verloor Zierikzee met 2-1. Na een kv© tier rust volgde de wedstrijd tegen WR, die Zierikzg door onder meer twee goals van Sinke met 3-0 won. Go; Al zette daarna WR eenvoudig opzij en daarmee wasó Zierikzeese degradatie een feit. „We hebben het niet i dit toernooi laten liggen, maar in de gewone competitie' oordeelde Kiesenberg. BERGEN OP ZOOM - Wim van de Wielen van de Zieni zeese tafeltennisclub Scaldina is bij de Top-6-kampioe in Bergen op Zoom tweede geworden bij de junioren via de klasse. In dezelfde klasse werd clubgenoot Youri v« Dijken vijfde. Bij de aspiranten tweede klasse werd Ma: tin Katchanov derde, vóór Martijn van der Maas (vierdi en Rinus van de Wielen (zesde). In de hoogste klasse nioren tweede klasse - kwam Koen van Velthoven nietc buurt van de hoofdprijs met zijn zesde plaats. OOSTERHOUT - Een door veel afmeldingen geplaag HSD verloor gisteren met 4-2 van Warande 5 in de rese ve derde klasse van de hockeycompetitie voor mannes De tweede plaats in de rangschikking komt niet in gevai voor de Zeeuwse formatie. Door blessures en andere ooi kn zaken moest HSD een beroep doen op verschillende jon gens A. Die presteerden knap naar hun vermogen, ma: n? kwamen in de tweede helft fysiek wat in de problemea Dat kwam ook omdat HSD slechts over precies elf spelen beschikte en dus geen wissels aan kon spreken. HSD nam al vroeg de leiding via een tip-in van Erwi'n Hé ligers. Kort voor de rust kwam Warande via een omsto2 den treffer langszij. De tweede helft was nog maar minuten oud of HSD stond opnieuw aan de positieve kan f van de score. Knap voorbereidend werk van Ike Joziass werd door Casper Bierens in 1-2 omgezet. In de laats! tien minuten deden drie Brabantse goals HSD de das om !ll] ZIERIKZEE - De poule-indeling van de Ons Eiland E kaal, het officieuze voetbalkampioenschap van Schou wen-Duiveland, is bekend. Het toernooi wordt komend zaterdag op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee ge speeld. Op papier is er sprake van een sterke en een zwak ke poule. In de A-poule zitten de hoogst spelende eiland? lijke clubs: Zierikzee, Duiveland, SKNWK, ZSC'62 en dl twee ploegen die het hoogst eindigden in de vierde klasa Bruse Boys en Brouwershaven. De B-poule bestaat ui DFS, WIK'57, Mevo, Dreischor, Renesse, Ouwerkerk Zonnemaire. Na de poulewedstrijden spelen de nummei één en twee vanaf 16.00 uur kruisfinales, waarna oi 17.00 uur de finale volgt. van onze sportredactie HOOGERHEIDE - Even leek het er zaterdag op dat de tafel tennissters van SAR in de voet sporen zouden treden van het roemruchte Sint Aloysius uit Graauw. Die vrouwenploeg haalde eind jaren zeventig met eigen kweek de eredivisie. Het trio uit Kloosterzande stond za terdag in de beslissingswed strijd tegen Red Stars uit Ven- ray op de rand van die hoogste klasse. SAR kwam met 2-0 voor, maar moest de rol toen lossen: 2-4. Het was de derde en waarschijn lijk laatste kans van SAR om de prestatie van Vivian en Sterra Blanckaert en Jeanne de Waal te evenaren. De ploeg met Naomi Schelfhout, Kimberley 't Hooft en Simone de Klerk valt uit elkaar en het zou wel heel bijzonder zijn als het Zeeuws-Vlaamse dorpsclubje ooit nog eens met drie eigen speelsters op deur van de eredi visie klopt. SAR begon goed aan de wedstrijd. Eerst klopte Simone de Klerk Kelly Willems (3-1) en daarna verraste Kimberley 't Hooft vriend en vijand kopvrouw Sabine Larmenera 3-0 te verslaan. Vervolgens girj het bergafwaarts met SAR, ra de omdat Naomi Schelfhoa niet fit achter de tafel ver scheen. Ze was afgelopen v door buikgriep drie kilo afg( len en had al bij de eerste wisselingen tegen Sandra hi; ten last van zware benen. Sch«C.' hout, die in goeden doen gi kans maakt tegen Leijten, ve? loor met 3-0. De nederlaag! het dubbel (1-3) was een twed dompertje. Kim 't Hooft Simone de Klerk maakten te veel fouten om van Larmf Leijten te kunnen winnen. Onnodige fouten In de vijfde partij liet Simonefl Stic Klerk zien nog flink te kun® .j groeien. Ondanks een overa» aan onnodige fouten maakte het Sabine Larmene heel mtë _ei lijk. Ze kwam terug van 2-0tc ,,.j 2-2, maar viel in de beslisseiuf game weer ver terug, 2-3. Na mi Schelfhout kwam tension net iets tekort tegen Kelly Vi leins: 2-3. „Jammer", vond' han 't Hooft. „Als het 3-3 ge\« den was, had Kimberley eeng« de kans gehad tegen Leijten." K iek Chayenne Bakker herstelde gisteren een mindere score op sprong en werd uiteindelijk nog Nederlands kampioene. foto PZC Oostburg. 2e Ir Knaap pupillencom- petitie. Jongens A2 meerkamp (60m, ver, balwerpen): 1. Patrick Elfe rink (Delta Sport) 1356, 2. Joel Geijs (AV'56) 1347, 3. Tommy Staal (Delta Sport) 1321. 1000m: 1. Tommy Staal (Delta Sport) 3.15.2, 2. Milan Roelofs (Delta Sport) 3.33.7, 3. Patrick Elferink (Delta Sport) 3.39.9. Jongens Al: meerkamp (60 m, ver, balwerpen): 1. Tom van den Berg (Delta Sport» 1389, 2. Tim d'Hondt (RKHAV) 1184, 3. Woutert Thomaes (Wielingen) 1173. 1000m: 1. Wouter Thomaes (Wielin gen) 3.33.6, 2. Tim van den Broek (Dy namica) 3.37.2, 3. Tom vnan de Berg (Delta Sport) 3.40.1. Jongens B: meer kamp (40m, ver, balwerpen): 1. Tijs Geluk (Delta Sport) 1277, 2. Joshua de Vries (Scheldesport) 1199, 3. Sven de Vos (Delta Sport) 1174. 1000m: 1. Coenraad Marinissen (Dynamica) 4.00.3, 2. Tijs Geluk (Delta Sport) 4.04.3, 3. Sven de Vos (Delta Sport) 4.08.9. Jongens C meerkamp (40m, ver, balwerpen): 1. Allon Kaat (AV'56) 1005, 2. Nigel van Waterschoot (RK HAV) 979, 3. Franklin van Anrooy (AV'56) 714. 600m: 1. Nigel van Water schoot (RKHAV) 2.18.00, 2. Franklin Int! van Anrooy (AV'56) 2.20.80, 3. Alt Kaat (AV'56) 2.25.20. Meisjes meerkamp (60m, hoog, kogel): Paulien van Luyk (Wielingen) 1352 Marie van Luyk (Wielingen) 1269,^ Alexandra Pazkowska (AV'56) l2i lOOOm: 1. Alexandra Pazkovs? lan (AV'56) 3.30.7, 2. Sanne van Ito leid (Delta Sport) 3.33.2, 3. Hilde Doelen* (Delta Sport) 3.56.2. Meisjes A1 m« kamp (60m, hoog, kogel): 1. Mf- van Gastel (Delta Sport) 1444, 2. Ais [)j\jj de Mayer (Volharding) 1354, 3. Ai If j i Blommaert (Delta Sport) lOOOm: 1. Meike van Gastel (De Sport) 3.48.9, 2. Aileen Blommaert |D ;an ta Sport) 3.49.3, 3. Aisla de Maeyerl» harding) 4.02.3. Meisjes B: kamp (40m, hoog, kogel): 1. S3" Nijsse (AV'56) 1140, 2. Maud vanLijem (Delta Sport) 1047, 3. Wendel j Moort (Delta Sport) 1025. 1O00m Emma van Mourik (Delta Sport) 4.W 2. Valerie Volleman (Scheldespc gen^ 4.19.6, 3. Lindy van Anrooy (AV jj 4.25.1. Meisjes C: meerkamp (40 hoog, balwerpen): 1. Luca Mu ver (Scheldesport) 838, 2. Fieke de Brt ;ebu wer (RKHAV) 736, 3. Mirthe van 655 j (Delta Sport) 712. 600m: 1. Laura Ti merman (Wielingen) 2,28.70, 2, ft de Brouwer (RKHAV) 2.29.50, 3. n"* van Dorselaer (RKHAV) 2.32.40. ter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 36