>teun voor behouden trapveldje PZC De Noordzee over in zelfbouwamfibie Wedstrijdje vissen op Nationale Hengeldag Heuvel smaakmaker bij stripfestival Sluis 'olitieke reacties komen op gang net voor aanvang bouwproject Poortambacht ietser gesnapt iet gestolen vlag oncert In één klap vier bekeuringen Dronken buitenlanders bekeurd Val met scooter na rijfout Botsingen door slordig rijgedrag ~AATET Hemelaar 1 Vroedkunde studeren? maandag 30 mei 2005 11 1 or Marcel Modde ERIKZEE - De politiek op houwen-Duiveland heeft het ipveldje in de Zierikzeese jk Poortambacht ontdekt. Er tl zich een voorzichtige raads- lerderheid te vormen voor be- ud van het voetbalterrein in hoek. Op de valreep, want nieuwbouw van meer dan jehonderd woningen staat op punt te beginnen. aandringen van collegepartij en Alert! wordt de kwestie or de zomervakantie alsnog sproken in de commissieverga- nng. De fracties geven daar- ■e gehoor aan ruim zevenhon- :d kinderen en volwassenen, in april een petitie tekenden or behoud van het voor de jk zo bepalende veld. De ndtekeningen werden in drie gen tijd opgehaald. Eerder litte Leefbaar Schouwen-Dui- and (LSD) al voor de instand- mding van de speelvoorzie- 6- VVD ziet mogelijkheden de igeren uit Poortambacht en jgeving niet de dupe te laten irden van de nieuwbouw. De ictie wil een serieus onder- ek naar het behoud van het ipveld in z'n huidige omvang, lus raadslid H. Coomans. „Ik a daar de afgelopen veertien gen op wisselende tijden vier er gaan kijken. Dan zie je pas e belangrijk dat veldje is. Je nt er niet langskomen, of ze n er wel aan het voetballen, niet steeds dezelfde kinde- Jong en oud! Wanneer ik afzet tegen alle mogelijke site die we moeten doen op lere plekken om te voorko- ■n dat de jeugd overlast ver- izaakt, dan denk ik dat we nog maar eens heel goed ar moeten kijken. Nu kan het I" «mans laat zich in dit sta- im nog niet verleiden tot het eraen van oplossingen. In de ïuwbouwtekeningen wordt tveld in omvang gehalveerd, gunste van woningbouw. Be- sud van de huidige afmeting ten koste gaan van mini- Bezorgklachten: $00-0231231 op maandag t/m vrijdag ge torende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie SCHOUWEIM-DUIVELAIMD Grachtweg 23a Postbus 80 *300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax: 0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans AH Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE NJj Stationspark 28 NC Postbus 31 *460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET *w. pzc.nl E-mail: web@pzc.nl maal één woning. De gemeente en de projectontwikkelaar heb ben tot dusver altijd geroepen daar niets voor te voelen, te meer omdat er verderop in de nieuwbouwwijk speelgelegen- heid wordt teruggebracht. Het WD-raadslid ziet wel ruimte om te schuiven met de indeling. Overigens is daarbij niet gezegd dat het veld op de huidige plek blijft liggen, maar wel in de zelf de hoek, zo benadrukt hij. „De stadsrand van de toekomstige nieuwbouw, zoals is ingetekend, ligt duidelijk veel minder cen traal. En of die terreinen de functie van trapveld krijgen, dat betwijfel ik. Volgens mij ko men er op die strook wat speel werktuigjes, en is dat voor een heel andere doelgroep bedoeld." Die mening deelt ook fractie voorzitter J. van Felius van Alert!. „Een speelveld waar zo veel gebruik van wordt ge maakt, moet je niet opgeven." De behandeling in de commissie dient wat Van Felius betreft te vens om recht te doen aan het miskende gevoel dat heerst bij veel belanghebbenden uit de wijk. Bij een inspraakbijeen komst begin vorige maand had een aantal aanwezigen sterk het gevoel door de gemeente met een kluitje in het riet te worden gestuurd. In plaats van een bre de discussie met projectwethou der A. Croné en deskundige ambtenaren, moesten ze het doen met een oppervlakkige uit leg van de nieuwbouwplannen, waarna het formele deel van de bijeenkomst gelijk werd afgeslo ten. Mensen met vragen konden individueel bij de wethouder of zijn ambtenaren terecht. Die ma nier van handelen deed onder andere voormalig CDA-wethou- der J. van Gastel in woede ont steken. Lobby Van Gastel is van begin af aan fel voorvechter voor het trap veldje en voert tevens binnen zijn partij een stevige lobby. Krijgt hij het CDA aan zijn kant, dan vormt zich daarmee een ruime meerderheid. LSD was en is altijd al van mening dat het veld moet blijven be staan, benadrukt fractievoorzit ter W. Stouten nog maar eens. „Twee jaar terug riepen we dat al, maar toen stonden we nog al leen. De andere partijen wilden vooral zo snel mogelijk bouwen. Nu het bijna te laat is, gaat bij hen ineens het licht branden." Stouten heeft er geen moeite mee als er op het totaal van het plan één woning moet worden ingeleverd. JSSINGEN - Surveillerende enten hebben zondagochtend xg een twintigjarige Vlissin- de Spuistraat in zijn onplaats aangehouden. Hij iste rond met een vlaggestok i _J i daaraan de Zeeuwse vlag. ze had hij eerder die nacht Iggenomen uit een tuin in oot-Abeele. )ES - De Gemengde Zangver- iging Crescendo uit Kruinin- geeft zaterdag 4 juni een op- len in EuropaTuin Goes in Heer Hendrikskinderen. koor daarbij neemt de be- iker mee naar alle windstre- van de wereld. Het concert ur van 14.00 uur en 15.30 uur. .v v.. Harry Sonnemans heeft de jeep voorzien van een ronde neus en kont en alle gaten gedicht, zodat hij zonder vrees het water in kan rijden. foto Marijke Folkertsma door Marcel Modde SEROOSKERKE (S) - Nog even snel verruilt Piet-Jan Landegent de Zeeuw se vlag voor het dundoek van Burgh. 'Kapitein' Harry Sonnemans en bijrij der Willem Bakker moeten immers la ten zien waar ze vandaan komen, wan neer ze over dik een maand de Engelse kust oprollen voor de laatste kilometers .over land naar het gelijknamige plaats je- Met een flinke dot gas blaast de Burgh- se bakker de laatste vuiltjes uit de car burateur en zonder enige aarzeling stuurt hij zijn zelf omgebouwde Kubel 181 naar de waterkant. Soepel schakelt het amfibievoertuig over van wiel- naar schroef aandrijving. Het voelt een beetje aan als een vliegtuig dat loskomt van de startbaan. Een schokkerige ondergrond gaat over in een rustige deining. De voorwielen vormen het roer. Trots als een duikbootcommandant draait Sonne mans in de beschutte Schelphoekbaai een paar rondjes voor het publiek. En prompt valt de motor uit... Toch nog rommel in het binnenwerk, vermoedt hij. Met een oud trucje dat vroeger bij zijn brommer ook werkte, krijgt hij de ma chine net genoeg aan de praat om terug te keren naar de helling. In een oog wenk gaat de carburateur uit elkaar, maar dat blijkt het euvel toch niet te zijn. De benzinetoevoer laat het afwe ten. Willem Bakker, op andere momen ten gitarist in de begeleidingsband van Kim Lian, kraait plots het Eureka en grijpt naar de achterbank. Losliggende spullen knellen de slang vanuit de tank achter de leuning af. Probleem opge lost, de proefvaart kan beginnen. Kinderziektes Het zijn de laatste kinderziektes, die moeten zijn verholpen voordat ze rond 30 juni aan hun grote avontuur begin nen: de oversteek van de Noordzee, van Burgh (bij Haamstede) naar Burgh (bij Ipswich). Een 'stunt' die voor een be langrijk deel is ontsproten uit het brein van Landegent, voorzitter van de Burgh- se Dag. Dat zijn jeep kan varen, hoeft Sonne mans niet meer te bewijzen. Zelfs wind kracht vijf tot zes op het Grevelingen- meer kan de 35-jaar oude Kubel goed hebben. Maar of de voortstuwing ook sterk genoeg is om de stroming van de Noordzee te trotseren, dat moet nog blij ken. De vaartocht op de Oosterschelde giste ren vanaf de Schelphoek biedt uit komst. Langzaam maar gestaag stoomt Sonnemans tegenstrooms op richting Zeelandbrug, om vervolgens aan de an dere kant van de zandplaat koers te zet ten naar jachthaven de Roompot op Noord-Beveland. Onderweg krijgen Sonnemans en Bakker andermaal met materiaalpech te maken. Dit keer breekt de aandrijfriem tussen de motor en de aan de achterkant neergeklapte schroef. Het voertuig wordt voor het overige deel van de proefvaart op sleep touw genomen door de begeleidings boot van Wrakduikstichting de Room pot (WDSR). Begeleider Marcel Bul is, afgezien van de technische onvolkomen heden, vol vertrouwen over de Enge- landvaart. „We weten natuurlijk nog niet hoe hij zich houdt op grote rollers van vrachtschepen op de Noordzee, maar wat de stroming betreft moet het goed kunnen." Bul vernacht dat de Ku bel voor de overtocht ongeveer 24 uur nodig heeft. Bepaald geen record. Dat staat op naam van Sir Richard Branson, de flamboyan te directeur van de Virgin Group, die het Kanaal vorig jaar per amfibie over stak in één uur en veertig minuten. Maar daar gaat het Sonnemans dan ook in het geheel niet om. „De vrijheid die je hebt met zo'n kar om rond te rijden en te weten dat je op een mooi plekje ook nog een lekker stukje kimt gaan va ren, die is ongekend. Geen gedoe met trailers of vaste ligplaatsen. Ik ga er ook wel mee vissen. Gaat prima!" door Andrea Bolle ZIERIKZEE - Het was nog even afwachten of er veel gevangen ging worden, want de locatie was nieuw. Tussen het riet zat ie dereen lekker uit de wind en ging vol frisse moed de hengel uit. In het viswater in Noorder polder in Zierikzee deden zater dagmiddag 26 jonge deelnemers mee aan de Nationale Hengel- Zoals elk jaar hielden de vier ei- landelijke hengelsportverenigin gen een viswedstrijd voor kinde ren tussen de zes en zestien jaar. Voorgaande jaren werd dat al tijd gedaan aan de Grachtweg in Zierikzee, maar nu dus in Noorderpolder. „Eigenlijk was het daar altijd wat", vertelt me deorganisator N. Romijn. „Er werd steeds minder gevangen, er zat te veel wier in het water, of er lagen hondendrollen in het gras. Bovendien is het daar een stuk onveiliger, gezien de auto's die daar voorbij razen." Omdat dit voorjaar windes, karpers en voorns zijn uitgezet in het nieu we water, lag deze locatie vol gens Romijn voor de hand. Na een uur vissen hebben de gebroe ders Van Klinken uit Bruinisse nog niks gevangen. „Vorig jaar deed ik voor het eerst mee en toen werd ik bijna derde", ver telt Sam (8) trots. Net als zijn broer Jordy (10) vist hij met ma den, want dat gaat het best in zoetwater, vinden ze. Af en toe trekt de lijn een beetje en wordt er gespannen afgewacht. Maar alle keren is het de wind ge weest die de dobber heeft doen laten ondergaan. De broers vis sen thuis ook regelmatig. „In de pit op ons dorp, want daar zit ten zelfs koikarpers in, zeggen ze", aldus Jordy. Als na twee uur de wedstrijd er op zit, is het resultaat bedroe vend. Slechts één deelnemer heeft een voorn van veertien cen timeter gevangen. Daarmee is de negenjarige Ricardo Kot uit Numansdorp ook gelijk de win naar van de viswedstrijd gewor den. Romijn heeft geen idee waarom er zo weinig is gevan gen „Als we dat wisten zouden, we er iets aan kunnen doen. La- Geduldig wachten de jonge deel nemers van de Nationale Hengel dag tot ze beet hebben. foto Marijke Folkertsma ten we het maar op de plotselin ge verandering van het weer ste ken." Door dit resultaat is er on- derling al gesproken over een an dere locatie. Romijn: „Het kost wel wat meer, maar in de forellenvijver in Kerkwerve hebben we grote kans wel iets te vangen." GOES - Een 22-jarige man uit Kapelle had op de vroege zondagochtend niet erg veel zin de politie ter wille te zijn. Hij werd in de Koningstraat rond zes uur bekeurd voor wildplassen, het opgeven van een valse naam, het niet to nen van een identiteitsbewijs en het weigeren een bevel op te volgen. TERNEUZEN - Op verschillende plaatsen in Zeeuws- Vlaanderen zijn in het afgelopen weekeinde buitenlandse automobilisten bekeurd, omdat ze reden onder invloed van alcohol. In Zaamslag reed zaterdag een 29-jarige Luxemburger tegen de lamp, Hij had drie keer de toege stane hoeveelheid alcohol gedronken. Dat leverde hem een boete op van 500 euro en een rijverbod van zes uur. Een 35-jarige bestuurder uit Utrecht, die werd aangehou den op de Haarmanweg in Terneuzen, kwam er met de helft minder vanaf. Een 48-jarige man uit het Duitse Essen bleek bij controle in Hoofdplaat ruim vier keer teveel te hebben gedronken. Hij kreeg een dagvaarding en moest zijn rijbewijs afge- VEERE - Op de Kanaal weg Oostzijde in Veere is zaterdag avond rond half negen een 22-jarige inwoner uit de ge meente Veere met zijn scooter gevallen. De man is waar schijnlijk in een bocht de macht over het stuur kwijtge-, raakt en gevallen. Hij is per ambulance naar het zieken- huis vervoerd, vermoedelijk met een hersenschudding. MIDDELBURG - Bij een kop-staartaanrijding zijn zater dagochtend op de Looierssingel in Middelburg vier auto's betrokken geweest. De botsing gebeurde rond tien uur. Een onbekend gebleven automobilist reed over de Looiers singel en kwam uit de richting van het Groenewoud. Toen deze wisselde van de linker- naar de rechterrijstrook, liet hij een 74-jarige automobilist uit Vlissingen die op de rechter rijstrook reed, niet voorgaan. De man moest, om een aanrijding te voorkomen, hard remmen. De drie auto's die achter hem reden, bestuurd door een' 67-jarige man uit de gemeente Veere, een 22-jarige Mid-' delburgse en een 60-jarige man uit de gemeente Veere, konden niet meer op tijd remmen. Er was alleen materiële schade. (Advertentie) door Frank Gijsel SLUIS - „Welkom burgers en bezoekers van Sluis. We gaan ver terug in de tijd", weerklinkt rond drie uur zondagmiddag op de Groote Markt van Sluis. Aan dacht wordt gevraagd voor een historisch spel uit de tijd van Prins Maurits. Het spel maakt onderdeel uit van het derde stripfestival van Sluis. Het festival kreeg gisteren tot de verbeelding sprekende na men over de vloer. Zoals Maar ten Janssens van Donald Duck, Robert van der Kroft van Sjors en Sjimmie en Eric Heuvel van Bud Broadway, January Jones en De Ontdekking. Als stripstad heeft het winkel stadje inmiddels naam gemaakt en dat bleek ook wel uit de gro te belangstelling. Op sommige plaatsen was het echt aanschui ven bij de kraampjes om zicht te krijgen op de geliefde strips. Met zwierige trekken toonden de kunstenaars hun tekenkun sten. De dag stond in het teken van het thema 'Sluis, stripstad zonder grenzen' en werd opge luisterd met een historisch schouwspel en de onthulling van een zestiende-eeuws kanon bij de Kalkboei. Smaakmaker tijdens het festi val was ongetwijfeld Erie Heu vel. Begonnen als douanebeamb te en docent geschiedenis werd hij geïnspireerd door tekenaars als Moebius, Jack Davis, Mort Drucker en Hergé, koos hij toch voor het striptekenaarschap - Vlot vertelde hij aan zijn toe hoorders over zijn werk. Na af- loop was hij zeer te spreken over de organisatie in Sluis. Een groep van zo'n zestig vrij-, willigers in historische kos tuums beeldden onder grote be langstelling het spel 'Prins Hen ry Cherif en Trijntje uit Sluis'1 uit. Het was het verhaal van een wrede oorlog en een vreselijk be leg. Van ellende, rampspoed, honger, dorst en sterven. Ge-! beurtenissen in Sluis in 1604 en 1605 die leidden tot de officiële handelsbetrekkingen tussen Nè- derland en Marokko. De Spaan-' se overgave en de hereniging van de Marokkaanse Prins Che rif met de Sluise schone Trijntje' Bartelmees stonden centraal in het gesmaakte historische spel van de hand van Arco WiHe- boordse. Na de opvoering begaf het bon-; te gezelschap zich in stoet naai de Kalkboei. Hier vond de ont hulling plaats van een zestien-' de-eeuws scheepskanon dat in 1996 tijdens de renovatie van de! Sint Annastraat werd gevon den. „Een moment om het bondx genootschap tussen Marokko en Nederland te bekrachtigen",", riep een van de bodes. (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-3 (Advertentie) Blijft .„IJoende SPUISTRAAT 82 VLISSINGEN TEL./FAX 0118-413729 Pfaff El na dealer, Fournituren (Advertentie) Wij helpen je het te laten bevallen! www.hz.nl info-avond 2 juni Hogeschooljj^Zeefand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31