pzc Stookverbod gaat op de helling Langs water en molens op Landelijke Fietsdag Hulp bij gokverslaving voorwaarde vestiging casino in Vlissingen levelands beste buren lissen prijsuitreiking Imposant afscheid grondlegger Lost Ones 13 Aanhouding na bedreiging Motorrijder onderuit op A58 Ongelukken op Deltaweg Duitse toerist bestolen Procesverbaal voor baldadige man zeeuwse almanak Frans !wee inbraken i één weekeinde iTerneuzen jaamslagveer borstelt met attenoverlast van de reepe rovinciebrede werkgroep komt met concept voor uniforme regeling ivw.pzc.nl maii:redactie@ pzc.nl istbus 31, 4460 AA Goes Ivertentie-exploitatie: oord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; ■euws-Vlaanderen: 0114-372770; gtionaal: 020-4562500. laandag 30 mei 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 1 nft Jacob Cats y'' vereeuwigd in Groede .V "4 editie Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - De politie heeft zaterdagmiddag een 31-ja- rige inwoner van de gemeente Schouwen-Duiveland aan gehouden op verdenking van een bedreiging met een vuur wapen. De man zou eerder die dag in het verkeer onenig heid hebben gekregen met een achttienjarige inwoonster van dezelfde gemeente, en haar later thuis zijn gaan op zoeken, waarbij het tot de bedreiging kwam. Er raakte niemand gewond. De man is meegenomen naar het bu reau. HEINKENSZAND - Op de A58 ter hoogte van de afslag Heinkenszand is een 54-jarige inwoner uit Goes op zijn motor onderuit gegaan en tegen een lichtmast gebotst. De man verklaarde dat hij ergens van schrok en daarna de macht over het stuur verloor. Hij is met vermoedelijk een gebroken sleutelbeen overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. GOES - Op de kruising van de Deltaweg met de 's-Heer Hendrikskinderendijk in Goes vonden gistermiddag kort achter elkaar twee ongelukken plaats. Om half een reed een Duitse automobilist de parallelweg van de Deltaweg op, terwijl het daar verboden rijrichting is. Daardoor kwam hij in aanraking met een tegemoetkomende 72-jari- ge automobiliste uit Goes. Terwijl de politie nog bezig was met de afhandeling van dit ongeluk kwam op de kruising een 56-jarige motorrij der uit Bergen op Zoom ten val. Hij raakte niet ernstig ge wond. BORSSELE - Een Duitse toerist (35) is zaterdag bestolen, nadat hij zijn camper had geparkeerd op een parkeer plaats aan de Westerscheldetunnelweg in Borssele. Ter wijl hij lag te slapen, haalden onbekenden kleding, geld en foto- en videoapparatuur weg. MIDDELBURG - In de nacht van vrijdag op zaterdag is een achttienjarige man uit Arnemuiden aan de Graven straat in Middelburg aangehouden wegens baldadigheid. De man was het niet eens dat hij bekeuring kreeg en na dat de agenten hem wegstuurden, stak hij zijn voetbal- vlag in de brand. Daarna daagde hij de agenten uit. De man werd aangehouden en tegen hem werd een procesver baal opgemaakt. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Vlissingse gemeenteraad is akkoord ge gaan met de mogelijke vestiging van een dependance van Hol land Casino, maar daaraan heeft de raad wel een voorwaar de verbonden. Holland Casino mag pas naar Vlissingen komen, zodra het een overeenkomst heeft gesloten met een hulpverle ningsinstanties om gokversla ving te voorkomen en te bestrij den. De meerderheid van de Vlissing se raad steunde deze wijziging van het raadsvoorstel. Dat ge beurde op initiatief van de frac tie van GroenLinks. Voor die partij was het de hoogst mogelij ke winst. De fractie, gesteund door de SP en de RPCU, had de deur liever helemaal op slot ge daan voor het casino. A. Soplantila van GroenLinks gaf daarvoor als reden aan dat er voldoende mogelijkheden zijn in Vlissingen om te gokken. Volgens hem zijn er circa twee honderd kansspel- en behendig heidsautomaten in Vlissingen. Het raadslid vindt dat de kans om verslaafd te raken op Wal cheren wordt vergroot, door een gokpaleis als Holland Casino in Vlissingen een kans te geven. „De drempel wordt lager", stelt hij. „Je gaat minder snel naar het casino in Breda, dan naar een casino op een kilometer af stand." Bovendien zouden instellingen die zich bezighouden met versla vingszorg van mening zijn dat een casino in de buurt versla ving in de hand werkt. „De afde ling verslavingszorg van Emer- gis is geen voorstander van een casino." Holland Casino heeft zelf een be leid ontwikkeld om kansspelver slaving tegen te gaan. „Maar daarin hebben we geen vertrou wen", stelt Soplantila. „Holland Casino heeft ook geregeld dat gokkers zichzelf een entreever bod of bezoekbeperking kunnen opleggen. Om zich tegen zich zelf in bescherming te nemen. Daarvoor moeten verslaafden een formulier invullen, waarna hen in alle vestigingen van Hol land Casino de toegang wordt geweigerd. Maar het zijn ver slaafden. Wij geloven absoluut niet dat deze aanpak zin heeft." Hij haalt aan dat de gemeente Vlissingen jaren geleden een ver ordening gokautomaten heeft in gevoerd om het gokken te beper ken. „Waarom staan we nu uit breiding met grof geschut, ofte wel het echte gokwerk toe." Het college van B en W én een royale meerderheid van de raad vinden dat een vestiging van Holland Casino het toeristisch aanbod van Vlissingen comple ter maakt. De verwachting is dat het casino Vlissingen een economische impuls geeft. Nu het college van B en W toe stemming van de gemeenteraad heeft om met Holland Casino in overleg te treden over een moge lijke vestiging in de gemeente, is de beslissing aan de casino-ex ploitant zelf en minister Donner van justitie die een vergunning moet geven. Ze had al heel wat wereldste den bezocht, maar de Franse hoofdstad ontbrak nog op haar lijstje. Dus ging onze Zeeuw s-Vlaamse schooljuf frouw op een mooie dag naar Parijs. De Eiffeltoren werd beklom men, het Centre Pompidou be zocht, het Louvre bekeken en vervolgens slenterde ze wat doelloos door de straten en steegjes van de stad. Zo be landde ze in de wijk waar da mes van lichte zeden de kost verdienen. Alleen had ze dat niet meteen in de gaten. Terwijl ze aan een ijsje likte, sliste een man naast haar: „Combien?" Ze hield haar ijsje omhoog en zei„Oh, eh, deux euro!" tor Marcel Modde lERIKZEE - Het stookverbod Isnoeihout wordt versoepeld, fclgens wethouder G. Houte- (SGP) van Schou- i-Duiveland is er een provin- lebrede regeling in de maak. jet concept wordt vandaag be- Iroken in een werkgroep van leenten, provincie en de ZL- fcutekamer is één van de ge- ïrekpartners in de werkgroep e de aanpassing van bestaan- ^stookbeleid van agrarisch af- voorbereidt. De beoogde Irsoepeling betreft het snoei- But van bomen. Voor |euws-Vlaanderen wordt beke- RNEUZEN - In de nacht van terdag op zondag is er inge- roken in een woning aan de Es- ornlaan in Terneuzen. Er is ld, computer- en fotoappara- or gestolen. iterdagochtend werd er ook al gebroken in Terneuzen, dit =er in een woning aan het Ri- renpark in Terneuzen. 'bewoonster van deze woning of bij het opstaan een onbe- snde man aan in haar woonka- er, die er prompt vandoor ging en hij merkte dat hij betrapt is. i bewoonster van het huis leek een spelcomputer, fotoap- pratuur en mobiele telefoons te ken of ook het slootmaaisel bij de nieuwe regeling kan worden betrokken. Volgens de wethou der zitten provincie, gemeente en land- en tuinbouworganisa tie ZLTO op één lijn en staat niets een aanpassing van de hui dige strenge verordening meer in de weg. Dat zou betekenen dat het snoei- hout met ingang van 2006 tus sen 1 januari en 1 mei op agrari sche percelen weer mag worden verbrand. In de praktijk bena dert dat sterk de regeling zoals die gold voor de aanscherping van de Wet Milieubeheer, aldus Houtekamer. De wethouder (tevens tuinbou wer) heeft zich van meet af aan tegen de stookverordening ge keerd. „Ik kan het nut ervan niet uitleggen aan de mensen. Want waar blijft de milieuwinst wanneer je wordt gedwongen het hout te verhakselen met be hulp van zware tractoren die dieselolie staan te verstoken? Je moet gewoon je gezond verstand gebruiken. Dan is er niks mis mee." Dat het algehele stookverbod be gin dit jaar van kracht werd, komt volgens Houtekamer door een misverstand over de opstel ling van de ZLTO. „Van die kant is de schijn gewekt het daarmee eens te zijn. En ook de provincie heeft veel te snel de conclusie getrokken dat ieder een akkoord was met een streng beleid." Behalve Schouwen-Duiveland hebben ook Veere en diverse Zeeuws-Vlaamse gemeenten bin nen het Provinciaal Milieu Over leg laten weten het niet eens te zijn met de regeling. Voor vreug devuren. kampvuren en het ver branden van ziek hout is nog wel steeds ontheffing van het stookverbod mogelijk geweest en dat blijft zo, aldus Houteka mer. Fractievoorzitter (en agrariër) W. Stouten van Leefbaar Schou wen-Duiveland is blij met het overlegresultaat in de brede werkgroep. „Het gaat om takken, die moet je toch in een hoekje van land kunnen ver branden. Het is heus geen con stant proces. In mijn geval gaat het om misschien eens in de twee jaar. Wanneer je dat een beetje fatsoenlijk doet, rekening houden met de windrichting, dan moet dat toch gewoon kun nen. Hoeveel mensen stoken er niet in een open haard! RNEUZEN - Inwoners van buurtschap Zaamslagveer mpen al geruime tijd met erlast van bruine ratten. De meente Terneuzen doet er van s aan om het probleem op te sen, maar vooralsnog zonder chtbaar resultaat. jens bewoners zijn de ratten het begin van de avond re- latig spelend op straat te A. Scheele: „Je ziet ze is de hele dag. Vorig jaar is |et al aangekaart bij de gemeen- De rattenvanger komt hier re- elmatig. Er wordt vergif gelegd soms is daar wel wat van ge iten. Maar de overlast blijft, it is een vieze boel." uurman H. Buijze, de duiven- lelker, heeft het er, gelet op jn hobby al helemaal niet op ■grepen. Beiden denken dat de jttenplaag te wijten is aan die- Bhouders die het voer van hun aten en ander kleinvee buiten Iten staan. De ratten komen op kt voedsel af. De deelnemers stapten onderweg regelmatig af; om even uit te blazen na een stuk tegen de stevige tegenwind in te he bben gefietst, of gewoon omdat er langs de route wat interessants te zien viel. foto Marijke Folkertsma door Andrea Bolle OUWERKERK - Af en toe af stappen, iets drinken of naar de boten kijken. Met een harde te genwind werd het de fietser za terdag niet makkelijk gemaakt. Zo'n honderdtwintig deelne mers deden zaterdag op Schou wen-Duiveland mee aan de Lan delijke Fietsdag. Gelukkig kon den er genoeg pitsstops gemaakt worden om even op adem te ko men. Terwijl de zesjarige Thomas in de uitkijkpost klimt, bezoekt zijn moeder het Scheepvaart- gor Rob Paardekam iPELLE - De zorgzame buren- hgen in Kapelle en Noord-Be- fcland werden zaterdag een tik- jltje ontsierd door de afwezig- pid van de winnaars. De een is ziek, de ander op vakantie. vrouw P. Slabbekoorn uit Ka- élle mag zich het komende jaar I zorgzaamste buur van haar uneente noemen. In totaal vijf- i mensen dongen mee naar I titel in de door Humanitas ge- janiseerd wedstrijd. „De an- ren zijn zeker geen verlie- zegt A. Vermerris van de jzame burencommissie. r deze dame sprong er ge- (Advertentie) SCHOENMODE I lEEGVERKOOP wegens IVERBOUWING museum Viane. Dat dit tevens een van de stempelposten is en dat er ook nog een bakje koffie gedronken kan worden, is alleen maar mooi meegenomen. „Want ik wordt wel een beetje gek van die wind", lacht Wilma Vieveen uit Zierikzee. Zoon Thomas stond erop de tocht van 35 ki lometer mee te fietsen, maar hield het tot de kaasboerderij in Nieuwerkerk vol. „Ik vond het knap dat hij het zo lang vol hield, maar heb zijn fiets daar gelukkig achter kunnen laten. Die halen we later wel weer op." De VW Schouwen-Duiveland heeft voor de Landelijke Fietsdag twee routes uitgezet: een dertig kilometer lange wa ter- en molentocht over Schou wen en een iets langere over Dui- veland. Deze laatste heeft als thema water en loopt voorname lijk langs de dijken. Ook kan men een bezoekje brengen aan het Watersnoodmuseum 1953, het visserijmuseum in Bruinisse en het scheepvaartmuseum Via ne. Onbekend Voor de familie Rademaker is de route onbekend, maar onerva ren fietsers zijn ze niet. Vader, moeder en dochter doen al voor de 29e keer mee aan deze fiets dag en hebben dus al een stapel medailles in de kast liggen. In middels zijn er drie kleinkinde ren van de partij die ook regel matig tochten meefietsen. „Van morgen zijn we uit Hendrik-Ido Ambacht naar onze dochter in Nieuwe-Tonge gekomen. Van daar dat we in Bruinisse wilden starten, maar daar hadden ze geen routes. Dus zijn we wat la ter begonnen in Zierikzee", ver telt oma Adrie. Met nog ruim vijf kilometer te gaan genieten ze nog even van een ijsje op hun laatste tussenstop. Dat het fietsen de familie in het bloed zit, bewijst kleinzoon Jeroen. Met zijn zeven jaar is dit de tweede keer dat hij meedoet, en klagen doet hij niet. „Sterker nog, hij geeft het tempo aan. En af en toe gooit hij zijn fiets aan de kant en klimt hij de dijk op om naar de boten te kijken", zegt zijn oma trots. Zijn ijsje is nog maar net op of hij springt al weer op zijn fiets. „Kom op, we gaan", roept hij, en zijn familie gehoorzaamt. Dat ze het laatste stuk flinke tegenwind hebben, deert hen niet. „We hebben het zwaarder gehad", zegt opa Arie. „Alles beter dan regen." woon uit. Mede omdat ze het al lemaal zo normaal vindt wat ze voor de buurt doet." Mevrouw Slabbekoorn uit de Bruelisstraat, die onlangs met pensioen is gegaan, doet allerlei dingen voor de mensen in de buurt. Onder meer oogdruppe len,. boodschappen doen en naar het ziekenhuis rijden. Ze kon haar prijs zaterdag niet in ont vangst nemen, omdat ze op va kantie was. De winnares van Noord-Beve land was er wegens ziekte niet bij. C. Poldervoort werd door maar liefst vijf buren aange meld, dus de jury kon bijna niet om haar heen. Er waren in to taal acht genomineerden. Poldervoort, oud-verpleegster, kwam een jaar geleden vanuit Den Haag in Colijnsplaat wo nen, waar ze meteen de zorg voor haar buren in het hofje op zich nam. Aan het aantal loftui tingen op de aanmeldingsformu lieren komt bijna geen einde. De buren spreken onder meer over een sociaal persoon, die altijd opgewekt en positief is en boven dien over een grote dosis humor beschikt. De buren zeggen dat Corry hun hofje heeft verrijkt. ZIERKZEE - 'We lost one' stond er deze week boven één van de rouwadvertenties. Hoe diep dat gevoel zit, bleek zater dag tijdens de uitvaart van Ger- rie Schilperoort ('Schnitzel'), mede-oprichter en oud-voorzit ter van de motorclub The Lost Ones in Zierikzee. Meer dan honderdvijftig motor rijders uit de wijde omtrek, on der wie ook een aantal Engel sen waarmee de club nauwe banden onderhoudt, vergezel den Schnitzel op zijn laatste tocht door zijn woonplaats naar de algemene begraaf plaats. Dat gebeurde geheel in stijl. De kist met daarin het lichaam van de dinsdagavond verongelukte Zierikzeeenaar werd op een zijspan vervoerd. De motor werd bestuurd door zijn vrouw, omringd door een aantal clubgenoten en gevolgd door een imposant zwaar ronkende stoet. Voorafgaand was er een bijeenkomst geweest in het clubhuis van The Lost Ones op bedrijventer rein De Zuidhoek, waar de grondlegger van de club lag opgebaard. Onderweg naar de was eveneens veel belangstelling voor de uit vaart van de markante motor rijder, die met zijn houten zij span en onafscheidelijke klom pen gold als een bekende per soonlijkheid in Zierikzee. Schilperoort werd 45 jaar. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29