PZC Casino onder voorwaarde welkom Mandoline spelen valt niet mee Beste buren moeten verstek laten gaan Vlissingen wil eerst overeenkomst zien met hulpverleningsinstantie Eric Heuvel maakmaker liij stripfestival Piraten in de reddingssloep Stoet motoren bij uitvaart in Zierikzee van de reepe 13 Motorrijder onderuit op A58 Toerist bestolen tijdens slaap Ongelukken op Deltaweg In één klap vier bekeuringen Aanhouding na bedreiging Controle van aanhangwagens in Vlissingen zeeuwse almanak Frans ledactie: 0113-315649 kww.pzc.nl J J ^mail:redactie@pzc.nl fostbus 31, 4460 AA Goes ~~j jvertentie-exploitatie: loord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; lationaal: 020-4562500. )1Si aé; ent loor Edith Ramakers naandag 30 mei 2005 editie Bevelanden-Tholen zo: fLISSINGEN - De Vlissingse lemeenteraad is akkoord ge- met de mogelijke vestiging m een dependance van Hol- and Casino, maar daaraan ieeft de raad wel een voorwaar- le verbonden. Holland Casino dnag pas naar Vlissingen komen, odra het een overeenkomst ecft gesloten met een hulpverlc- lingsinstanties om gokversla- dt ring te voorkomen en te bestrij- len. ïtsle De meerderheid van de Vlissing- Jat e raad steunde deze wijziging akte ran het raadsvoorstel. Dat ge- ■oci eurde op initiatief van de frac- Di ie van GroenLinks. Voor die ;ij was het de hoogst mogelij- ™-le winst. De fractie, gesteund ioor de SP en de RPCU, had de ieur liever helemaal op slot ge- H:, iaan voor het casino. ■sla) L Soplantila van GroenLinks 1 <%f daarvoor als reden aan dat r voldoende mogelijkheden ijn in Vlissingen om te gokken, "olgens hem zijn er circa twee- onderd kansspel- en behendig- ödsautomaten in Vlissingen. Goklustigen kunnen terecht sj Funtastic Casino en het Car- pussel." Irempel let raadslid vindt dat de kans titf im verslaafd te raken op Wal- k- ieren wordt vergroot, door een 'lê gokpaleis als Holland Casino in Wissingen een kans te geven. .De drempel wordt lager", stelt lij. „Je gaat minder snel naar iet casino in Breda, dan naar casino op een kilometer af- i lo- iland." lovendien zouden instellingen Se zich bezighouden met versla- iLUIS - 'Welkom burgers en be- jekers van Sluis. We gaan ver erug in de tijd', weerklinkt mnd de klok van drie uur zon- agmiddag op de Groote Markt an Sluis. Aandacht wordt ge raagd voor een historisch spel ót de tijd van Prins Maurits. let spel maakt onderdeel uit an het derde stripfestival van luis. let festival kreeg gisteren tot Ie verbeelding sprekende na- aen over de vloer. Zoals Maar- en Janssens van Donald Duck, lobert van der Kroft van Sjors nSjimmie en Eric Heuvel van lud Broadway, January Jones nDe Ontdekking, lis stripstad heeft het winkel tje inmiddels naam gemaakt adat bleek ook wel uit de gro- belangstelling. Op sommige laatsen was het echt aanschui- en bij de kraampjes om zicht te njgen op de geliefde strips, let zwierige trekken toonden e kunstenaars hun tekenkun- vingszorg van mening zijn dat een casino in de buurt versla ving in de hand werkt. „De afde ling verslavingszorg van Emer- gis is geen voorstander van een casino. Ondanks het feit dat het casino Emergis werk oplevert." Holland Casino heeft zelf een be leid ontwikkeld om kansspelver slaving tegen te gaan. „Maar daarin hebben we geen vertrou wen", stelt Soplantila. „Holland Casino heeft ook geregeld dat gokkers zichzelf een entreever bod of bezoekbeperking kunnen opleggen. Om zich tegen zich zelf in bescherming te nemen. Daarvoor moeten verslaafden een formulier invullen, waarna hen in alle vestigingen van Holland Casino de toegang wordt geweigerd. Maar het zijn verslaafden. Wij geloven abso luut niet dat deze aanpak zin heeft." Hij haalt aan dat de gemeente Vlissingen jaren geleden een ver ordening gokautomaten heeft in gevoerd om het gokken te beper ken. „Waarom staan we nu uit breiding met grof geschut, ofte wel het echte gok werk toe. Het college van B en W én een royale meerderheid van de raad vinden dat een vestiging van Holland Casino het toeristisch aanbod van Vlissingen comple ter maakt. De verwachting is dat het casino Vlissingen een economische impuls geeft. Nu het college van B en W toe stemming van de gemeenteraad heeft om met Holland Casino in overleg te treden over een moge- KAMPERLAND - 'Laat je schminken als piraat, voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar', stond er op de aanplakbiljetten van de havendagen in de jachthaven van Roompot Marina in Kamperland. Kennelijk was die leeftijdsgrens rekbaar, want de mensen in de reddingssloep zien er een stuk ouder uit. Het tochtje over de Oosterschelde in de sloep was zaterdag en zondag de populairste attractie, maar voor wie niet zo nodig het water op hoefde, waren er meer dan genoeg andere din gen te doen: luisteren naar het shantykoor, een wandeling maken over de braderie of een bezoekje brengen aan reddingsboot de Koopmansdank. foto Willem Mieras g stond in het teken van et thema 'Sluis, stripstad zon- er grenzen' en werd opgeluis- ffd met een historisch schouw- pel en de onthulling van een estiende-eeuws kanon bij de lalkboei. fflaakmaker tijdens het festi- al was ongetwijfeld Eric Heu- el. Begonnen als douanebeamb- en docent geschiedenis werd ij geïnspireerd door tekenaars Moebius, Jack Davis, Mort tocker en Hergé, koos hij toch oor het striptekenaarschap, en 'el in de stijl van de beroemde lareLijn. lot vertelde hij aan zijn toe- oorders over zijn werk. Na af top was hij zeer te spreken ver de organisatie in Sluis. groep van zo'n zestig vrij- illigers in historische kos- iums beeldden onder grote be- logstelling het spel 'Prins Hen- Cherif en Trijntje uit Sluis' 't Het was het verhaal van een lede oorlog en een vreselijk be- g- Van ellende, rampspoed, onger, dorst en sterven. Ge- furtenissen in Sluis in 1604 en die leidden tot de officiële indelsbetrekkingen tussen Ne tland en Marokko. De Spaan- overgave en de hereniging on de Marokkaanse Prins Che fmet de Sluise schone Trijntje .artelmees stonden centraal in et gesmaakte historische spel de hand van Arco Wille- oordse. Twee kinderen mogen een mandoline en een guitaar uitproberen. door Rob Paardekam KRUININGEN - Dat valt nog niet mee, op de mandoline spelen. Daar kwamen de mees te kinderen zaterdag wel achter tijdens het eerste Reimerswaalse Kunstfestival in Ons Dorpshuis in Kruiningen. Daar viel nog veel meer te beleven, want het hele evenement was opvallend groots opge zet. De liefhebbers konden zaterdag genie ten van kunst in de breedste zin van het woord. Er waren onder anderen zangkoren, line- dancers, dichters, schilders, muziek korpsen, houtsnijclubs en sieradenmakers. 's Avonds vermaakten vijf bands het pu bliek met live-muziek. Gedurende de hele dag bezochten veel men sen het festival en daarmee is het voor her haling vatbaar. Het Kunstfestival Reimers- waal is min of meer de opvolger van het Rei- merswaalfestival, dat enkele jaren geleden ter ziele ging. Dat festival werd jaarlijks in een andere kern gehouden, maar de deelne mende muziekverenigingen kwamen altijd uit alle kernen. Ook nu kwamen de kunste foto Willem Mieras naars uit alle dorpen van Reimerswaal. Dat was ook een voorwaarde van de gemeente om subsidie te verlenen. Raamexpositie Ook buiten het dorpshuis konden Reimers- walers afgelopen weekend cultuur snuiven. Er was een raamexpositie van diverse kun stenaars in Kruiningen, terwijl in Yerseke een groots opgezet fanfare- en slagwerkfesti val werd gehouden. Het is de bedoeling om het Kunstfestival weer jaarlijks te laten plaatsvinden. ZIERKZEE - 'We lost one' stond er deze week boven één van de rouwadvertenties. Hoe diep dat gevoel zit, bleek zater dag tijdens de uitvaart van Ger- rie Schilperoort ('Schnitzel'), mede-oprichter en oud-voorzit ter van de motorclub The Lost Ones in Zierikzee. Meer dan honderdvijftig motor rijders uit de wijde omtrek, on der wie ook een aantal Engelsen waarmee de club nauwe banden onderhoudt, vergezelden Schnit zel op zijn laatste tocht door zijn woonplaats naar de algeme ne begraafplaats. Dat gebeurde geheel in stijl. De kist met daar in het lichaam van de dinsdag avond verongelukte Zierikzee- enaar werd op een zijspan ver voerd. De motor werd bestuurd door zijn vrouw, omringd door een aantal clubgenoten en ge volgd door een imposante stoet. Voorafgaand was er een bijeen komst geweest in het clubhuis van The Lost Ones, waar de grondlegger van de club lag opgebaard. Onderweg naar de begraafplaats was eveneens veel belangstelling voor de uitvaart van de markante motorrijder, die met zijn houten zijspan en onafscheidelijke klompen gold als een bekende persoonlijkheid in Zierikzee. Schilperoort werd 45 jaar. Advertentie 5CKQENM0D£ I LEEGVERKOOP wegens VERBOUWING al j Jacob Cats vereeuwigd in Groede lijke vestiging in de gemeente, is de beslissing aan de casino-ex ploitant zelf en minister Donner van justitie die een vergunning moet geven. Holland Casino maakte onlangs bekend dat Zeeland nog een wit te vlek is in het aanbod van casi no's. Goes, Vlissingen of Middel burg worden als mogelijke vesti gingsplaatsen genoemd. HEINKENSZAND - Op de A58 ter hoogte van de afslag Heinkenszand is een 54-jarige inwoner uit Goes zaterdag middag met zijn motor onderuit gegaan en tegen een licht mast gebotst. De man verklaarde dat hij ergens van schrok en daarna de macht over het stuur verloor. Hij is met vermoedelijk een gebroken sleutelbeen overgebracht naar het zieken huis in Goes. BORSSELE - Een Duitse toerist (35) is zaterdag bestolen, nadat hij zijn camper had geparkeerd op een parkeer plaats aan de Westerscheldetunnelweg in Borssele. Ter wijl hij lag te slapen, haalden onbekenden kleding, geld en foto- en videoapparatuur weg. GOES - Op de kruising van de Deltaweg met de 's-Heer Hendrikskinderendijk in Goes vonden gistermiddag kort achter elkaar twee ongelukken plaats. Om half een reed een Duitse automobilist de parallelweg van de Deltaweg op, terwijl het daar verboden rijrichting is. Daardoor kwam hij in aanraking met een tegemoetko mende 72-jarige automobiliste uit Goes. Terwijl de politie nog bezig was met de afhandeling van dit ongeluk kwam op de kruising een 56-jarige motorrij der uit Bergen op Zoom ten val. Hij raakte niet ernstig ge wond. GOES - Een 22-jarige man uit Kapelle had op de vroege zondagochtend niet erg veel zin de politie ter wille te zijn. Hij werd in de Koningstraat rond zes uur bekeurd voor wildplassen, het opgeven van een valse naam, het niet to nen van een identiteitsbewijs en het weigeren een bevel op te volgen. ZIERIKZEE - De politie heeft zaterdagmiddag een 31-ja- rige inwoner van de gemeente Schouwen-Duiveland aan gehouden op verdenking van een bedreiging met een vuur wapen. De man zou eerder die dag in het verkeer onenigheid heb ben gekregen met een achttienjarige inwoonster van de zelfde gemeente, en haar later thuis zijn gaan opzoeken, waarbij het tot de bedreiging kwam. Er raakte niemand gewond. De man werd meegenomen naar het politiebu reau. door Rob Paardekam KAPELLE - De zorgzame buren- dagen in Kapelle en Noord-Be veland werden zaterdag een tik keltje ontsierd door de afwezig heid van de winnaars. De een was ziek; de ander op vakantie. Mevrouw P.C. Slabbekoorn uit Kapelle mag zich het komende jaar de meest zorgzame buur van haar gemeente noemen. In totaal vijftien mensen dongen mee naar de titel in de door Humanitas georganiseerd wed strijd. „De anderen zijn zeker geen ver liezers", zegt A. Vermerris van de zorgzame burencommissie. „Maar deze dame sprong er ge woon uit. Mede omdat ze het al lemaal zo normaal vindt wat ze voor de buurt doet." Mevrouw Slabbekoorn uit de Bruelisstraat, die onlangs met pensioen is gegaan, doet allerlei dingen voor de mensen in de buurt. Onder meer oogdruppe len, boodschappen doen en naar het ziekenhuis rijden. Ze kon haar prijs zaterdag niet in ont vangst nemen, omdat ze op va kantie was. De winnares van Noord-Beve land was er wegens ziekte niet bij. C. Poldervoort werd door maar liefst vijf buren aange meld, dus de jury kon bijna niet om haar heen. Er waren in to taal acht genomineerden. Poldervoort, oud verpleegster, kwam een jaar geleden vanuit Den Haag in Colijnsplaat wo nen, waar ze meteen de zorg voor haar buren in het hofje op zich nam. Aan het aantal loftui tingen op de aanmeldingsformu lieren komt bijna geen einde. De buren spreken onder meer over een sociaal persoon, die altijd opgewekt en positief is en boven dien over een grote dosis humor beschikt. Als iemand thuiskomt uit het ziekenhuis zorgt ze dat er een warme maaltijd klaar staat. De buren zeggen dat Corry hun hofje heeft verrijkt. VLISSINGEN - De politie heeft zaterdagochtend tussen tien en twaalf uur zes bekeuringen uit gedeeld tijdens een verkeerscon trole op de Poortersweg in Vlis singen. De controle was gericht op personenauto's met aanhang wagen. In totaal werden zes automobil- sten door de politie op de bon ge slingerd. Twee automobilisten konden geen rijbewijs laten zien, één persoon droeg tijdens het rijden geen gordel. Twee automobilisten bestuur den een auto met een ongeldig rijbewijs. Voor het rijden met een aantal aanhangwagens is een uitgebreid rijbewijs noodza kelijk. Omdat één van de gecon troleerde automobilisten daar aan niet voldeed, kreeg hij een bekeuring. Hetzelfde gebeurde met de be stuurder van een auto waarvan de kentekenplaat van de aan hangwagen werd afgekeurd. Ze had al heel wat wereldste den bezocht, maar de Franse hoofdstad ontbrak nog op haar lijstje. Dus ging onze Zeeuw s-Vlaamse schooljuf frouw op een mooie dag naar Parijs. De Eiffeltoren werd beklom men, het Centre Pompidou be zocht, het Louvre bekeken en vervolgens slenterde ze wat doelloos door de straten en steegjes van de stad. Zo be landde ze in de wijk waar da mes van lichte zeden de kost verdienen. Alleen had ze dat niet meteen in de gaten. Terwijl ze aan een ijsje likte, sliste een man naast haar: „Combien?" Ze hield haar ijsje omhoog en zei: „Oh, eh, deux euro!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23