Kapelle Bassevelde stralend middelpunt J Snelle uitspraak in korfbalzaak is erg welkom is breken van beloftes meer dan beu PZC ven in 't rampjaar 2000 Crosser Van de Ven achtste in Gelderland Cue Action stunt met winst in de play-offs In de wacht RUGNUMMER Internationaal jeugdvoetbaltoernooi heeft zaken uitstekend voor elkaar Alleen winnaar mooi De toekomst Moeder vrij Koning(in) door Rudy Boogert Overmorgen weet voetbalvereni ging Kapelle of het niet wéér een verrassende overschrijving krijgt voorgeschoteld. De club heeft de se lectie voor volgend seizoen rond, maar dat had het de afgelopen twee jaar rond dit tijdstip ook. Toen gin gen op het nippertje toch nog spelers weg, die volgens Kapelle aanvanke lijk hun jawoord hadden gegeven. En die handelwijze is de club meer dan beu. De technische man bij Kapelle, Jan Rooze, heeft de onvrede binnen de vereniging gekanaliseerd en op pa pier gezet. Namen van spelers en clubs worden niet genoemd, maai* de Alessandro Petacchi kwam gisteren met zijn ritzege in de laatste etappe van de Giro d'Italia de topvijf binnen van renners met meeste ritzeges in de drie grote wielerrondes. De Italiaanse sprinter heeft nu 35 etappes in de Giro d'Italia (19), Tour de France (4f en Vuelta d'Espana (12) op zijn naam ge schreven. Daarmee heeft hij nu alleen nog Eddy Merckx (64), Mario Cipollini (57), Bernard Hinault (41) en Rik van Looy (37) voor zich. maandag 30 mei 2005 22 door Barry van der Hooft BASSEVELDE - Het huilen staat hem nader dan het lachen. De kleine Nigel, keeper bij PSV Dl, heeft de eerste wedstrijd vanaf de bank moeten toekijken en trekt daarom een beteuterd gezicht. De troostende woorden van zijn moeder helpen maar een klein beetje. Met een kus neemt Nigel voor even afscheid, op naar de volgende wedstrijd. Het hoort er allemaal bij op de velden in Bassevelde. Het tiende internationale jeugdtoernooi voor D-pupillen is geen tussen doortje waar ploegen rustig een potje voetballen. Het is een eve nement met uitstraling, met top- teams en jonge voetballers die maar één ding willen: winnen. Want winnen in Bassevelde le vert een grote bokaal én flink wat aanzien op. Het is niet voor niets dat Anderlecht aantreedt met een spits die een heel sei zoen in 'Onder 14' speelde. Maar omdat hij eigenlijk nog in 'Onder 13' mag voetballen, is hij van de partij. De Brusselaars willen het toernooi voor de zes de keer in tien jaar tijd winnen. Met Anderlecht begon het tien jaar terug ook allemaal. „Mijn zoon Maarten ging op zijn acht ste bij Anderlecht voetballen en rond die tijd kwam bij ons het idee een dergelijk toernooi te or ganiseren", vertelt toernooilei- der Patrick Martens. „We stuur den uitnodigingen naar clubs in Europa en Michel Verschueren, manager van Anderlecht, belde ook nog naar die clubs. Daar door kregen we een steeds ster ker deelnemersveld. De band met Anderlecht is gebleven, zij doen ook ieder jaar mee." Een dergelijke band heeft de or ganisatie ook met Celtic. De club uit Glasgow sloeg niet één editie over. Martens: „Celtic is altijd van de partij en eens per twee jaar gaat een jeugdploeg van Bassevelde naar Glasgow. Ze bezoeken daar een duel of fungeren als ballenjongen. Met Anderlecht, Celtic en Bassevel de hebben we drie vaste deelne mers. Voor de overige negen plaatsen krijgen we veertig, vijf tig aanvragen per jaar. We kij ken dan ook hoe clubs het een jaar eerder op ons toernooi de den. En naast Celtic laten we één ploeg met het vliegtuig over komen. Vorig jaar was dat Gala- tasaray, twee jaar geleden Ju- ventus en dit jaar Arsenal." En het was bijna Barcelona ge weest. De komst van de trots van Catalonië moest echter rond de 10.000 euro kosten. „Dat is te veel voor ons", erkent Martens. „We hebben een budget van 60.000 euro en als we daarmee rondkomen, zijn we tevreden. Wij hoeven geen winst te ma ken. Eén keer hielden we 4000 euro over, dat hebben we aan het Kinder Kanker Fonds ge schonken. Alles is hier tot in de puntjes verzorgd. We hebben driehonderd vrijwilligers, daar mee doen we echt alles zelf." De tachtig gastgezinnen worden daar niet eens bij gerekend. Ze nemen ieder twee spelers onder hun hoede, die het weekeinde bij hen doorbrengen. „Het zijn allemaal mensen uit Bassevelde en omgeving die dat doen. En ze doen het nog heel graag ook." Ook over het aantal sponsors heeft de organisatie niets te kla gen. „In deze omgeving is op sportief vlak weinig groots te ontdekken", zegt Martens. „Daardoor willen sponsors graag onderdeel uitmaken van ons toernooi. Daar krijgen ze ook veel voor terug. Op de zater dagavond organiseren we bij voorbeeld een buffet voor de sponsors. Daar zijn rond de 260 mensen bij aanwezig." Aantrekkelijk Net als in voorgaande jaren kent ook de jubileumeditie een aantrekkelijk deelnemersveld. De Belgische inbreng komt naast Anderlecht en Bassevelde van Club Brugge. Racing Genk. SK Lierse en AA Gent. Neder land is vertegenwoordigd met Ajax, Feyenoord en PSV, Celtic is vaste prik, Arsenal en het Franse Nantes zijn nieuwe ge zichten. Patrick Martens is blij met de aanwezigheid van de Ne derlandse topdrie. „Maar we hebben Ajax ook al eens twee keer geweigerd, omdat ze buiten de datum inschreven. Toen lie ten we zien dat wij nog altijd de baas zijn op dit toernooi." Een wanklank is zeldzaam aan de Beekstraat en de voetballief hebbers kunnen volop genieten van sprankelende talenten. Mooi voetbal voert de boven toon. Tenminste, tot twee Neder landse rivalen elkaar treffen. Dan blijkt dat winnen nog be langrijker dan de ene na de an dere prachtige combinatie. Feye- noord-PSV is één van de kwart finales en hoewel de scheidsrech ter zich omringd weet door voet ballertjes van twaalf jaar oud, heeft hij het niet makkelijk. Op hetzelfde veld waar Vincent Kompany (Anderlecht), Darren Fletcher (Manchester United) en Ajacied Nigel de Jong in het verleden hun kunsten vertoon den, gaat het er pittig aan toe. De Rotterdammers winnen met 2-0 en scharen zich bij de beste vier van het toernooi. PSV-trai- ner John Heijster haalt na af loop nog even verhaal, maar krijgt enkel een afkeurend ge baar van de arbiter. De D-pupil len uit Eindhoven kunnen de toernooizege vergeten, de vijfde plaats is het hoogst haalbare. Ni- gel moest weer als reserve toekij ken. Dus trekt de kleine keeper weer een beteuterd gezicht. door Barry van der Hooft BASSEVELDE- De organisatie van het tiende internationale jeugdtoernooi in Bassevelde had afgelopen weekeinde niets te klagen. Als aftrap voor het eve nement werd vrijdag de inter land tussen België en Schotland onder 15 jaar afgewerkt. De Britten wonnen met 4-1. Ook in de twee volgende dagen waren de omstandigheden pri ma. En dat was wel eens anders in Bassevelde. Zoals in het ramp jaar 2000. „Het weer was toen verschrikkelijk", blikte organi- sator Patrick Martens tei „De tenten moesten aan tracton worden vastgemaakt, omdat zc anders zouden wegwaaien. De velden stonden helemaal ondei water. We hebben het toerm op één veld afgemaakt, dat was eigenlijk onverantwoord." De winnaar tijdens die vijfde editie vergoedde echter voor de organisatoren. D-ploeg van Real Madrid \va volgens kenners de mooir* ploeg die ooit in Bassevelde ai; de aftrap verscheen. Martent fooi „Het is een uitdaging om in komende jaren weer eens zo: fUS ploeg naar hier te halen." door Herman Heuvink HALLE - Motorcrosser Rinus van de Ven uit Vlissingen kwam dit weekeinde aan de start in het Gelderse Halle. Hij startte in het bijprogramma van de Gro te Prijs van Nederland voor zij- spancrossers en werd achtste in de sterk bezette superklasse. De jonge Zeeuw is nog herstel lende van een polsbreuk en grijpt alle kansen aan om snel op het oude niveau terug te ko men. In Halle reed hij op zijn vertrouwde 125 cc KTM en land icefl ie v iag lodr leefl J ing hield zich goed staande. In cj ;jng eerste manche begon Van Ven ijzersterk door als achts* door te komen. Hij boekte nu een plek winst ten koste van Ja: e r; van Hastenberg, maar maafc an vervolgens een schuiver. Toe gur werd Van de Ven tiende, ft je tweede manche begon hij we? arti bij de eerste tien en werd uitem- e v delijk negende. Casper Ovaa uit Oost-Soubuif ei kwam ook uit in deze klasse. Hij ]aar legde na moeizame starts beslag L op de 22e plaats overall. In dj iaf eerste manche werd hij 23e, de tweede manche achttiende ijjn 'olg Gol «jF MIS )n Een speler van Anderlecht vloert een Feyenoorder in de finale. Het werd 4-2 voor de Belgen, die het toernooi al voor de zesde keer wonnen. foto Wim Kooyman door Joop van den Oudenhoven ROOSENDAAL - De poolbiljar- ters van Cue Action hebben in Roosendaal gestunt door de play-offs voor de regionale eer ste klasse te winnen. Daarmee haalden de Vlissingers de NK-fi- nale, die in juli in Enschede is. Wat niemand voor mogelijk hield, gebeurde toch. Cue Act- ion, dat de reguliere compette m afsloot met de derde plaats, pal- ^er te de laatste kans op een vervolg jjjq; door twee fraaie zeges. In het ftss eerste play-offduel werd na ee hard gevecht met 3-2 gewonnen van Scooby's Dream Team uil K't Zevenbergen. In de tweede ont moeting walsten Atong Wu, Jo- jai han van Oorschot en Jeroen 30Vc Koopman met 3-0 over de Kei- sers uit Oosterhout heen. Tal van medaillewinnaars op het Zeeuws kampioenschap zwemmen in Axel kregen hun plak van een bijzonder iemand. Raymonda Vergauwen, afkom stig uit het naburige Sas van Gent, was bereid gevonden in de diverse huldigingen een rol te spelen. Tamelijk anoniem liep Ver gauwen, de 75 al gepasseerd, gisteren rond het 50-meterbad. Ze had ook liever niet dat de speaker aan iedereen meedeel de wat ze in het verleden zoal had gepresteerd. Maar dat deed-ie toch. Bijvoorbeeld dat ze in 1952 meedeed aan de Olympische Spelen van Helsin ki en in 1984 jurylid was in Los Angeles. En dan vergat-ie nog te zeggen dat ze in 1950 Euro pees kampioen werd op de 200 meter schoolslag en in haar he le carrière zeven keer een Bel gische titel pakte. De 200 meter schoolslag was haar specialiteit. Op het EK won ze in 3.00,01 en haar beste tijd op de Spelen was 3.02,8. Op het Zeeuws kampioenschap doken drie zwemsters onder die tijden. Ryan Verplanke (2.53,13), Ellen van de Velde (2.53,36) en Stephanie Rom- bout (2.54,14) waren - vanzelf sprekend - sneller. Hoe toepas selijk was dan ook de tekst op het fleurige t-shirt van Ver gauwen: 'The future is faster'. De moeder van de Brazili aanse voetballer Marinho is weer vrijgelaten door haar ontvoerders. De 62-jange vrouw werd 25 dagen geleden van haar vrijheid beroofd. Volgens bronnen dicht bij de fa milie van de voetballer en de ontvoerde vrouw is er 15.000 euro betaald voor haar vrijla ting. Alice Maria Nazare werd eer der deze maand bij haar appar tement door drie mannen ont voerd. Het trio kidnappers had zich bij haar voorgedaan als bloemenverkopers Nazare is al de vijfde moeder van een bekende Brazialiaanse voetballer die de afgelopen maanden van haar vrijheid ifn werd beroofd. Haar zoon Marinho voetbalt bij de Braziliaanse vereniging Corinthians. ooi door Jan Roovers In de vierde klasse B van het veld- korfbal werd zaterdag het slotpro- gramma afgewerkt. De reguliere com petitie zou er nu dus op moeten zit ten. Ware het niet dat er nog een tuchtzaak loopt. Op 21 mei werd de wedstrijd Luc- tor-De Voltreffers in Temeuzen door arbiter Volkers uit Kapelle gestaakt vanwege het voortdurende commen taar op zijn leiding. Beide clubs en Volkers dienden bij het bondsbe- stuur een verslag in van wat er in hun ogen allemaal was voorgevallen. Waarna het wachten op de uitspraak van de tuchtcommissie begon Daarop vooruitlopend schetste Jelle Engeltjes van het district Zuid-West enkele scenario's: 1. In afwachting van de uitspraak van de tuchtcommissie kon de regu liere competitie worden afgewerkt (en dat gebeurde zaterdag ook). 2. Luctor-De Voltreffers wordt uitge speeld bij een beginstand van 19-10, die op het moment van staken - na 52 minuten korfballen - was bereikt. 3. De 19-10-stand bij het staken van de wedstrijd wordt als einduitslag aangemerkt. Hoe de uitspraak van de tuchtcom missie ook zal luiden. Luctor staat op het veld al met één been in de der de klasse omdat de Temeuzense ploeg zaterdag met 9-8 van Atlas won. Want zelfs bij uitspelen van het gestaakte duel gelooft niemand dat de wedstrijd bij een 19-10-voor sprong nog verloren kan gaan voor de ploeg van trainer Peter Durink. De uitspraak in de tuchtzaak is overi gens ook van groot belang voor Blauw Wit uit Kloetinge. Die ploeg won zaterdag van De Voltreffers met 15-3 en wordt, als het Oosterhoutse Voltreffers punten in mindering krijgt, derde achter kampioen BKC en Luctor. En omdat BKC na de vrij willige degradatie van vorig seizoen niet kan promoveren, speelt de num mer drie uit de vierde klasse B (Blauw Wit dus) promotiewedstrij den tegen de nummers twee uit de an dere twee vierde klasse-poules. Een snelle beslissing van de tucht commissie is voor een aantal clubs dus erg welkom. schrijvingstermijn bijna sluit, veran dert het 'ja' plotseling in een 'nee'. Volgens Kapelle had Richard Uitter- hoeve dit seizoen bijvoorbeeld zijn jawoord gegeven, maar hij koos er uiteindelijk toch voor om naar SSV'65 te gaan. En vorig seizoen ging op de laatste dag van de over schrijvingstermijn plots nog een keeper weg. Goede eigenschap „Waarom wordt dit vertrouwen be schaamd? Ambitie is een goede eigen schap, maar zo'n speler vergeet dat als hij op zijn beslissing terugkomt hij een club en zijn spelersgroep grof weg te kakken zet. Is dit normaal en sociaal gedrag? Zijn dit de normen en waarden waar we in de toekomst op moeten vertrouwen? Wij denken van niet." „In het profvoetbal wordt een over stap vastgelegd in een contract. Bij ons amateurs is een jawoord vaak het enige waar we de huidige en de nieuwe spelers op moeten vertrou wen. Een man een man, een woord een woord. Zeg geen ja als je hart de belofte niet de baas is." Dat is vol gens Kapelle 'de angst van amateur verenigingen'. Sch u tters'vereniging Clo veniersgil- de heeft een primeur. De vereni ging uit Scherpenisse kon zaterdag tijdens de clubkampioenschappen voor het eerst in haar bestaan een vrouwelijke schutterskoning begroe ten. Toos de Wilde schoot als eerste de koningsvogel uit de staande wip van 21 meter. Omdat niemand an ders haar dit nadeed, mag ze zich nu een jaar lang koning van Cloveniers- gilde noemen. Of koningin natuurlijk. inhoud van het schrijven laat verder weinig aan de verbeelding over. De kern is: „Eind mei wordt het beang stigend, want als puntje bij paaltje komt, blijken volwassen mannen in eens niet meer achter hun woord te staan. Een klasse hoger spelen of wat zakgeld is voor velen toch heel inte ressant." Kapelle heeft er ervaring mee: spe lers geven hun jawoord aan de vereni ging, maar wanneer de beruchte over- NÜRBURGRING - Zit hier misschien een aantal mannen in de wacht om plaats te nemen in een spaceshuttle? Of wellicht om op poolexpeditie te gaan? Welnee. Het zijn de technici van de Formule 1-stal van Ferrari. Ge duldig wachtend - en goed ingepakt - op hun beurt om tijdens de Grand Prix van Europa aan de auto's van Michael Schumacher en Rubens Barri- chello te mogen knutselen. foto Roland Weihrauch/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 22