>zc olkenbaas ontevreden iiaar huis Een zwemmer met mogelijkheden Verdonk op ONK Dellaert en Rombout snelste zwemmers Interlanddebuut is een feestje Weer vier titels voor 21 Turnster zevende op NK op BI tweede Middelkamp Kevin Hondsmerk behaalt negen gouden medailles op Zeeuws kampioenschap laar finale van lubcompetitie Broers Westmaas weer in finale Twee pr's atlete Marije Jansen Lichte blessure Daniel Ward Zuiderbaan niet op podium Roald Vos wint Hackenberg Cup Schoe elfde in ATB-wedstrijd Houffalize maandag 30 mei 2005 hoe nl' jor Jan Dagevos 0ES - De verwachtingen wa rn hooggespannen. Hilda Bol- mbaas werden zaterdag bij tt NK turnen in Goes medaille- ansen toegedicht. Het kwam er C0R oor eigen publiek echter niet i. De turnster uit Heinkens- md moest in een veld van 36 lelnemers genoegen nemen et een zevende plaats. „En dus ik met een rotgevoel naar ;tk ga 21-jarige Bolkenbaas, lid on SV Atlas in Heinkenszand, aat te boek als een stabiele mster. Ze kan op alle onderde- uit de voeten en haalt regel- tige scores. Het leverde haar irige week tijdens de toestelfi- LOS (landelijk oefensys- ;m, het derde niveau in Neder- im., nd) twee medailles op, op Jjj irong en vloer. aterdag volgde de individuele male en moest de kroon op het 1 le trainingswerk (vijf uur per eek) worden gezet. Zenuwen nü. jende ze niet, ook al was de titel- njd in eigen huis. „Dat vond '-«juist fijn'', vertelde de studen- bedrijfseconomie naderhand, loefde ik een keer niet zo ver reizen." et begin verliep naar wens. fraaie vloeroefening lever- haar een puntentotaal van Min ^fjDELSTAART - De B-junio- in van korfbalvereniging TOP it Arnemuiden zijn tweede ge- 'orden op het NK voor •jeugd. In de finale was Tempo Alphen aan de Rijn te sterk 1-3). Door het resultaat promo- eert TOP naar de hoofdklasse. 8.90 op. Bij de daarop volgende onderdelen ging het echter mis. Bij de sprong, waar ze vorige week bij de toestelfinales met een score van 8.9 nog zilver haal de, kwam ze nu slechts tot 7.60. „Ik land altijd op mijn voeten en nu ging ik dus onderuit", leg de Bolkenbaas uit. De brugoefe- ning verliep evenmin vlekkeloos (7.95). Bolkenbaas, die in de seniorklas se de enige Zeeuwse deelnemer was, perste er hierna nog wel een prachtig slot uit. Na een technisch gezien moeilijk oefe ning op de balk, haalde ze de pri ma score van 9.15. Hierdoor maakte ze in het klassement nog een enorme sprong. Ze ging van de zeventiende naar de zevende plaats. Ze haalde een eindtotaal van 33.600. De titel ging naar Martine Viergever van Ypsilon Doetinchem (36.267 punten). Bolkenbaas: „Ik heb het op sprong en brug laten liggen. Waardoor het komt, weet ik echt niet. Normaal draai ik niet zo'n wisselende wedstrijd." „Als je op zo'n NK een constan te wedstrijd weet te turnen, kun je bij de eerste vijf eindigen. Zo dicht zit het bij elkaar", stelde Wietske van de Zande, samen met Marian Steenblok de train- ster van Hilda Bolkenbaas bij SV Atlas. Erg lang getreurd werd er niet. De begeleiders en turnster ke ken na afloop alweer vooruit naar volgend seizoen. „Drie maal is scheepsrecht", zei Van de Zande. Bolkenbaas nam za terdag voor de tweede keer deel aan de nationale titelstrijd. Vo rig jaar eindigde ze in de mid denmoot, nu werd het de subtop. „Hilda boekt nog steeds vooruitgang, dus wie weet", zei Steenblok. Melissa Scherpenisse maakt een goede indruk tijdens haar eerste interland. foto Dirk-Jan Gjeltema door Jan Dagevos GOES - Ze mag zich sinds giste ren international noemen. Melis- sa Scherpenisse, negen lentes jong, maakte in Goes haar inter landdebuut. De turnster uit Sint Annaland kwam uit in de vriendschappelijke landenwed- strijd tegen Duitsland, Vlaande ren en Nederland 2. „Dit pakken ze haar niet meer af", zei trainer Harry Stapel gis termiddag na afloop van de wed strijd. De Vlissinger is bij de Turncombinatie Zuid- West-Ne derland trainer van Melissa Scherpenisse en was ook gister middag in sportpunt Zeeland de begeleider van de talentvolle turnster. „Dit is een mooie erva ring, goed voor haar ontwikke ling. Als ze nu volgende keer naar een NK gaat, zal ze daar toch wat meer onbevangen te genover staan." Scherpenisse drong twee weken geleden door tot de nationale se lectie. Ze werd bij een plaat singswedstrijd voor het NK tweede en dat was goed voor een uitverkiezing in Oranje. „We hadden vooraf niet gezegd dat het een selectiewedstrijd was", legde Stapel gisteren uit. „Op zo'n jonge leeftijd weten ze nog niet eens wat een interland is. Vaak wijzigen de bedoelin gen rond zo'n interland ook nog al eens. Dan loop je dus de kans dat je ze blij maakt met een dooie mus. Bovendien zadel je de turnsters maar met extra druk op. Pas achteraf hebben we daarom verteld wat eraan zat te komen." Ook gisteren in het drukbezoch te Sportpunt Zeeland was er geen sprake van druk. Stapel hield zijn pupillen - naast Scher penisse was ook Pleun Zomer van de Turncombinatie in Goes actief - voor dat ze vooral moes ten genieten. Testwedstrijd „Het team, waar Melissa en Pleun deel van uitmaken, be staat allemaal uit turnsters die geboren zijn in 1995. Bij de an dere ploegen zitten er ook '94-ers tussen. Een jaar verschil maakt bij meisjes heel veel uit, dus ze zullen niet veel potten kunnen breken. Dat geeft niks. Het is een mooie testwedstrijd voor het NK en verder moeten ze het zien als een feestje." De Nederlandse (jonge) ploeg eindigde zoals verwacht op de vierde plaats (113.166 punten), achter Duitsland (124.249), Ne derland 2 (122.891) en Vlaande ren (122.365). Scherpenisse kwam tot een totaal van 27.733. Haar vloeroefening (7.233) en sprong (7.00) verliepen goed, de balk (6.50) en brug (7.00) gingen iets minder. Stapel: „Wat is er nu mooier om in Zeeland je in terlanddebuut te maken en dan ook nog met een medaille om je nek naar huis te gaan." 'V IS 3. I0ES - De wielrenners van rs" heo Middelkamp hebben zich i„ iterdag definitief geplaatst 1oor de finale van de clubcompe- Dankzij de vierde plaats m Wilco Jonker en de veertien- 57,2 van Jacco Ringelberg in de tailoop van de Hoekse Waard s- indigde de Zeeuwse wielerver- derde in het dagklas- iment. .19 PAPENDRECHT - De Goese broers Niels en Dirk-Jan Westmaas spelen zaterdag voor de tweede keer in dit korf balseizoen om de nationale titel. Twee maanden geleden bereikten ze met PKC Al uit Papendercht al de landelijke zaalfinale, komende zaterdag staan ze in de landelijke veldfinale. In de kruisfinale, afgelopen zaterdag in Papen- drecht, kende PKC Al geen genade voor Koog Zaandijk Al. Het werd 23-12. In de finale treft de Zuid-Hollandse ploeg een bekende: Dalto Al uit Driebergen, de ploeg waartegen ook de zaalfinale werd gespeeld. Toen verloor PKC Al verrassend met 15-13. Het achttal is nu uit op re vanche. De wedstrijd is zaterdag in Eindhoven en begint om 16.00 uur. In de seniorenfinale staan eveneens Dalto en PKC tegen over elkaar. PKC versloeg zaterdag DOS-WK (24-18) en Dalto zette Fortuna met 19-15 opzij. Futura uit Den Haag en Rohda uit Amsterdam, die bij het Souburgse Fortis in de degradatiepoule zaten, zijn gisteren gedegradeerd. Zij verloren hun beslissingsduel. SHIPPENSBURG - Atlete Marije Jansen uit Goes heeft tijdens de atletiekkampioenschappen van Pennsylvania de finale gehaald bij de ondei'delen verspringen en hink- stapspringen. Daarbij werd de AV'56-atlete respectieve lijk vierde en zesde. Bovendien noteerde ze twee persoon lijke records. Jansen, die aan de universiteit van Ship- pensburg (Pennsylvania) studeert, kwam bij het versprin gen tot een afstand van 5 meter 64, ondanks een lichte en kelblessure. Bij de meisjes A is dit de beste Nederlandse seizoensprestatie tot nu toe. Ook bij het hinkstapspringen landde ze verder dan ooit: 11 meter 24. Alleen op de 100 meter horden stelde ze wat teleur. Met 15,48 seconden kwam ze net te kort voor de finale. NORMAN - Sprinter Daniel Ward had zich zaterdag in Norman (Oklahoma) op de 400 meter kunnen kwalifice ren voor de nationale studentenkampioenschappen van de Verenigde Staten, maar slaagde daar niet in. Hoewel hij wel de finale van de selectiewedstrijd haalde, liep hij die niet. De 21-jarige Hulstenaar had last van zijn ham strings en wilde geen extra risico's nemen. Daniel Ward, die in El Paso (Texas) studeert, had even daarvoor nog wel de finale van de 4x100 meter gelopen. Met het team van Utep finishte hij in 39,80. De nationale studentenkam pioenschappen werden er echter niet mee gehaald. MEDEMBLIK - Zeilster Klaartje Zuiderbaan heeft de goede seizoenstart niet kunnen voortzetten. Na zeges bij het matchracen in Calpe en in de Yngling-klasse in Palma de Mallorca (beiden Spanje) eindigde de Terneuzense gis teren na elf races in de Holland Regatta op het IJsselmeer bij Medemblik als vierde in de Yngling-klasse. Zuiderbaan had na tien races met haar teamgenoten Jan- neke Hin en Petronella de Jong nog uitzicht op de eindze ge, maar verspeelde die door in de laatste race te snel van start te gaan.Het leverde diskwalificatie op en een teleur stellende de vierde plaats in het eindklassement. In de Laser-klasse eindigden de Middelburgse broers Veld man in de achterhoede. Erwin werd 76e, Stephan 106e. k Ka i de eindstand werd Middel- amp derde in de regio Zuid. inker en Ringelberg waren at- Sctiii int aan het begin van de koers, ie geteisterd werd door een 3,1^! ormachtige wind. Ze bevon- ?n zich in de voorste gelederen ien het peloton brak en ook 3 Eii ien er een kopgroep ontstond ugi m elf man. Kort voor de finish '®s jerden de elf achterhaald door rventien renners, zodat een va' oep van 28 de finale inging. ïlco Jonker uit Burgh-Haam- isr ede zat steeds mee, ook toen .K n groep van zes ging strijden J nde eindzege. Goesenaar Jac- i; i Ringelberg eindigde kort oes aarachter als veertiende. Dirk in Dam had pech omdat hij in de wedstrijd werd ge- ^fronteerd met een breuk in frame van zijn fiets. Edzard sn Ewijk werd uitgeschakeld 3 Si lor een val. >e ji tannis Raadtgever uit Goes, die itkomt voor het Zuid-Holland- ^fDelta, werd net als in eerdere cdstrijden gehinderd door een ifectie aan de luchtwegen. Hij nishte in de middenmoot, jaar plaatste zich met zijn w wel voor de finale van de eU" lubcompetitie, die op 2 juli in üesland wordt gehouden, icques Schuit uit Arnemuiden w nishte in de Omloop van de anj oekse Waard voor amateurs A V! Is derde. i6 1,1 fantois Franse adr>' 'ancois Franse uit Kwaden- imme eindigde gisteren in de van Nieuw-Vossemeer 50,2 s derde. De veteraan maakte idet van een kopgroep van !3x tgen man en eindigde in de ndsprint achter Robert van lelt uit Aalst en Martijn Stoug- ,enc uit Hellevoetsluis. ,ka|' >hnny Hoogerland uit Yerseke s; Pd zo langzamerhand de goede >nn te pakken te hebben. Na 11 redelijke Olympia's Tour hij gisteren tweede in Pa- 1, 0 is-Roubaix voor beloften. Hoo- fland won de sprint van een oepje van drie dat de Rus Ko- 34' inychuk achtervolgde. door Roeland van Vliet AXEL - Kevin Hondsmerk heeft binnenkort een date met Stepha nie Rombout. Hij gaat met haar dineren in een luxe restaurant in Axel. Dat heb je als je de ko ning van het Zeeuws kampioen schap zwemmen bent. Dan mag je uit met de koningin van de zelfde titelstrijd. De zeventienjarige Hondsmerk kwam in de afgelopen twee weekeinden - op 21 en 22 mei werd de eerste helft van het pro gramma al afgewerkt - uit op veertien nummers en haalde ook veertien keer het podium. Op vijf individuele programma-on derdelen pakte hij goud, op drie zilver en op twee brons. Boven dien was De Schelde, waarvoor hij uitkomt, op allevier estafette nummers oppermachtig en dus voegde hij ook nog vier eerste plaatsen aan zijn totaal toe. Met een karrenvracht eremetaal en een emmer vol bosjes bloemen toog de Terneuzenaar huis waarts. Net als Rombout dus, die zeven keer op het hoogste treetje van het podium stond. Hondsmerk kreeg gisteren na af loop van het ZK alle lof toege zwaaid door Cees van Houwelin- gen, zijn trainer. Hij vond dat zijn pupil zijn krachten goed had gedoseerd. „Hij heeft de af gelopen tijd zo'n trainingsar- beid verricht, dat het wellicht niet verstandig is om op het ZK helemaal voluit te gaan. Boven dien was het in een buitenbad, dan zwem je toch geen snelle tij den", zei Van Houwelingen. „Maar hij heeft wel slim ge zwommen." Dat deed hij onder meer op de 200 meter vrije slag, zijn eerste 3 Kevin Hondsmerk heeft net aangetikt op de 200 meter vrije slag. Zijn tijd (2.10,06) was goed voor zijn zevende gouden medaille tijdens het Zeeuws kampioenschap. foto Wim Kooyman nummer van gisteren. Na 150 meter lag hij nog derde achter Roel Dellaert en Charles Potin, maar hij durfde te wachten tot het laatste stuk. Toen ging hij er toch nog overheen. De Terneuze naar finishte uiteindelijk in 2.10,06, waarmee hij Potin 63 honderdsten voor bleef. Dellae rt tikte nog ruim een seconde la ter aan. Ook op de 100 meter vrije slag voor jongens 1-2 was Honds merk gisteren de snelste. Hij klokte 1.08,54, waarbij hij bij de senioren zelfs nog tweede zou zijn geworden. En bij de 4x200 meter vrije slag, zijn laatste nummer van gisteren en dus van zijn hele kampioenschap, was Hondsmerk weer een klasse apart. Leon Wagter, Niek Kamp man en Cees van Houwelingen hadden al een flink gat gesla gen, Hondsmerk maakte het ver schil alleen maar groter. Dat liep op tot liefst zestien secon den. Tot z'n 25 meter dus, een half baantje. Mogelijkheden Al met al heerste Kevin Honds merk op het ZK, zoals Stefan de Die dat in voorgaande jaren deed. Hondsmerk is net als De- Die, die sinds afgelopen zomer bij het Amsterdamse De Dolfijn zwemt en momenteel op trai ningsstage in Dallas is, wel een jongen met mogelijkheden, vindt van Houwelingen. „Kevin doet er verstandig aan na zijn middelbare school een andere club op te zoeken", zei zijn trai ner gisteren. „Kijk maar naar hoe De Die het heeft gedaan. Hij is naar een grote club gegaan en heeft daar veel betere facilitei ten dan in Zeeland. Bovendien zwemt hij zich er in de kijker. Kevin moet dus ook zorgen dat hij een mooie club vindt. Stefan is een snelle jongen op de vrije slag, maar ik denk dat Kevin all- rounder is. Op de 200 meter wis selslag kan hij hem kloppen, denk ik." De hoofdpersoon, die nuchter bleef onder alle positieve verha len, is ook al met zijn toekomst bezig. „Ik zit op het VWO en doe volgend jaar examen. Daar na wil ik naar Technische Uni versiteit van Eindhoven. Ik zou dus naar PSV kunnen. Het ko mende jaar kan ik nog goed ge bruiken om wat sterker te wor den en me op sommige onderde len nog wat te verbeteren." Maar eerst wacht nog zijn af spraakje met Stephanie Rom bout, de net zo schuchtere zwem ster van ZC Koewacht. Omdat ze aan het einde van het ZK het medailleklassement aanvoer den, kregen ze samen een vier gangendiner aangeboden. „Een lekker stukje vlees, wijntje er bij...", zei de omroeper ver lekkerd. De twee prijswin naars wisten echter niet goed wat ze ermee aan moesten. Hoe wel Hondsmerk nog geen vrien din heeft, zei hij te verwachten dat het niet iets tussen hen wordt. door Jeroen Dellebeke AXEL - Roel Dellaert ontpopte zich tij dens het tweede weekend van de Zeeuw se zomerzwemkampioenschappen in Axel als de snelste man van Zeeland van dit moment. Dellaert was iedereen te snel af op de 50 meter vrije slag en noteerde op de 100 me ter ook de snelste tijd van alle leeftijds groepen. Ook op de rugslag was Dellaert voor iedereen te snel. Voorheen gebeurde het nog wel eens dat in jongere categorie ën de snelste tijden werden gezwommen, maar tijdens het jongste ZK was dat niet zo. Op de 200 meter vrije slag moest de zwemmer uit Zandstraat zijn meerdere erkennen in Kevin Hondsmerk en Char les Potin. Baas Stephanie Rombout noteerde de snelste tijden bij de vrouwen. Ze komt nog niet uit in de seniorencategorie. Dat gebeurt pas over twee jaar, maar in de all-in cate gorieën is zij de oudere zwemsters al wel de baas. Zowel op de 200 meter wissel slag als vrije slag kwam ze goed voor de dag en ze won de 50 en de 100 meter vrij.Echt snelle tijden werden er niet neergezet in Axel. Het buitenbad is niet echt een decor voor records. Die worden meestal gevestigd op de Nederlandse kampioenschappen. Daarvoor plaatste zich afgelopen weekend weer een aantal zwemmers. Lorenzo van Poele (Schelde) op de 200 meter wisselslag en 100 meter schoolslag, Joeri van Wallenburg (Luc- tor) op de 100 meter vlinderslag en Moni que de Haard (Stormvogel) op de 100 school en vlinder en 200 meter wissel- Nieuwe Zeeuwse jaargangrecords waren re. er voor Cees van Houwelingen (100 rug, 200 vrij), Stephanie Rombout (200 wis sel, 200 vrij), Jan Brink (200 wissel), Toby Aarnoutse (50 vrij) en Roderick van Doeselaar (50 vrij). Breedte Het Vlissingse De Stormvogel nam de ti tel Zeeuws clubkampioen verrassend over van De Schelde uit Terneuzen. Voor al in de breedte scoorde De Stormvogel enorm goed, waarbij de resultaten van de jongste zwemmers van de Vlissingers de meeste impact hadden op de eindsco- door Roeland van Vliet LELYSTAD - G-atlete Marian ne Verdonk heeft vrijdag en za terdag vier gouden en één zilve ren medaille behaald tijdens het open NK atletiek voor aange paste sporters in Lelystad. Ver rassend was dat niet, vorig jaar kwam ze tot hetzelfde resultaat. „Maar kwalitatief was dit een beter kampioenschap", zei va der Riny Verdonk, doelend op haar drie Nederlandse records. Vrijdagavond mocht de achttien jarige Terneuzense, twee weken geleden al Nederlands kampioe ne op de meerkamp geworden, haar eerste prijs ophalen. Ze werd ruim eerste op de 400 me ter, in een tijd van 1.04,74. Haar oude pr (tevens NR) was 1.04,93. Nathalie Wijsevelde, Verdonks clubgenote bij Schel- desport, werd derde in 1.23,86. Zaterdag ging Verdonk met de titels aan de haal op de andere ARNEMUIDEN - Roald Vos heeft het tafeltennistoernooi om de Hackenberg-Cup gewonnen. De speler van het Brabantse Ho- tak'68 bleef in de finale Daan Mijnsbergen en Stefan de Groot, beiden van de organise rende vereniging Arnemuiden, voor. Vos leek lange tijd kansloos voor de titel, maar toen hij in de vijfde ronde de nog ongeslagen Stefan de Groot met 18-16 in de vijfde game versloeg was hij op slag kansrijk. Hierna was De Groot zo aangeslagen dat hij in de slotronde niet meer de vecht lust op kon brengen om van Ma- rinus Lichtendahl te winnen. Vos rekende gedecideerd af met titelverdediger Daan Mijnsber gen en kon als eerste niet- Zeeuwse winnaar ooit de cham pagne ontkurken. Mijnsbergen werd derde, De Groot tweede. Net naast het podium stond De Gier, die een wisselvallige finale speelde. Oud-winnaar Robert Steenbeek, die in de eerste drie ronden de latere topdrie troif, werd vijfde, Marinus Lichten dahl, Frans Rijn (Effect) en Martijn de Kok 't Batje) kon den in deze finale gaan potten breken. twee loopnummers. Op de 100 meter kwam ze met 13,80 door de series. Dat was een nieuw Ne derlands record. In de finale klokte ze slechts 13,98, vanwege de fikse tegenwind. Op de dub bele afstand kwam ze tot 29,27. Wijsevelde werd op de korte sprint vierde met 16,26. Haar vierde gouden plak behaal de Verdonk bij het hoogsprin gen. Ze kwam als enige over 1 meter 30. Riny Verdonk: „Op dat onderdeel deed ze het feno menaal. Zonder ook maar één keer een foutsprong te maken kwam ze tot 1 meter 30. Ook over 1 meter 25, het Nederlands record, en 1 meter 27 kwam ze zonder problemen. Pas bij 1 me ter 32 ging het mis." Doordat het hoogspringen uit liep, had Verdonk geen tijd meer om in te springen bij het verspringen. Wellicht daardoor moest ze de hoogste eer laten aan Vanessa Lutonto van AAC uit Amsterdam. Lutonto sprong 3 meter 96, Verdonk kwam tot 3 meter 89. De twintigjarige Nathalie Wijse velde kwam drie keer op het po dium. Bij het discuswerpen kwam ze tot 19,35 meter, waai'- mee ze de anderen anderhalve meter voorbleef. Bij het kogel stoten werd ze tweede met 7,36 meter. GOES - Britta Schoe uit Vrou wenpolder is elfde geworden in Houffalize (België) bij de Kids Trophy van de mountainbike world cup. Met de deelnemers uit Neder land, België, Frankrijk reed Schoe een goede wedstrijd op een lastig circuit. Marco Minnaard uit Wemeldin- ge kwam goed voor de dag in de open wedstrijd. Hij werd 22e. Bart Maas uit Hansweert finish te als 36e, Jamo Veerhoek uit Ritthem als 52e, Nehemia Paar- dekoper uit Oostkapelle 108e, Daniël Paardekoper uit Oostka pelle 124e, Jakob de Roo uit Ka- pelle 126e en Alexander Paarde- koper uit Oostkapelle als 160e. Bij de junioren reed Jacco Wa genaar uit Yerseke naar een 53e plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21