Erwin Koeman blijft zichzelf PZC Makaay graveert naam in Duitse beker verblijf in de serie A RBC houdt miraculeus1 stand in Volendam Adriaanse blijkt goed verliezer Nieuwe Feyenoordtrainer streeft naar herkenbaar voetbal met strijd en passie HO Droomdebuut voor Richardson Beerschot pakt Belgische beker Weer Roemeense voetballer dood Liverpool misschien toch in CL DFB snoeit in scheidsrechterskorp Hagi weg als trainer Galatasaray Houllier trainer Olympique Lyon Van Marwijk blijft tot 2007 bij Dortmund Heracles doet De Goey aanbod Celtic verovert de Schotse beker IV maandag 30 mei 2005 door Hans Leber ROTTERDAM - Hij zat in 1979 als 17-jarige voetballer met toen malig Feyenoordmanager Peter Stephan om de tafel, maar Er- win Koeman tekende dat jaar een contract bij PSV. Zaterdag werd hij na één jaar bij RKC ge presenteerd als trainer van Feye- noord. „Ik heb het altijd een heel mooie club gevonden." Het telefoontje van Feyenoords technisch directeur Mark Wotte kwam op dinsdag, 's ochtends las Koeman zijn naam in de krant naast die van de Noor Sol lied (Club Brugge) en Booy (FC Utrecht). „Dat gaf me al een ge voel van trots. Marks vraag was of ik geïnteresseerd was. Nou en of, zo'n megaclub! Gekleed in. spijkerbroek en over hemd betrad Koeman 's mid dags zonder zenuwen het Home CHICAGO - Kieran Richardson maakte zaterdag een droomde buut als Engels international. De speler van Manchester Uni ted scoorde twee keer in de vriendschappelijke wedstrijd te gen de Verenigde Staten (2-1). Door de absentie van enkele vas te waarden kreeg Richardson (20) zijn kans en hij benutte die met zijn eerste goal na vier mi nuten. Vlak voor rust was hij weer trefzeker. Dempsey scoor de na de pauze. ANP/RTR BRUSSEL - Germinal Beer schot heeft voor het eerst de Bel gische beker gewonnen. De ploeg versloeg in de finale lands kampioen Club Brugge met 2-1. Beerschot kwam op 1-0 via Snoeckx. Pas na rust deed Club Brugge wat terug via Verheyen. Een minuut later zette De Wree Beerschot op winst. ANP of History, waar hij zijn handte kening onder een tweejarig con tract zette. „Ik wil toewerken naar herkenbaar voetbal, met strijd en passie, een beetje zoals ik zelf als voetballer was. Ver zorgd voetbal, met een ploeg die er als collectief moet staan. De spelers van deze club zijn ver plicht alles te geven. En dat zal bloed, zweet en tranen kosten." De 43-jarige nieuwe trainer van Feyenoord vertrok gisteroch tend met de selectie van zijn oude club RKC voor drie dagen naar het buitenland. „Ik zal daar afscheid van de club en de spelers nemen. RKC is een klei ne club, maar ik vind het een topclub. Een warme club waar ik heerlijk heb gewerkt. Ze heb ben zich ook groots opgesteld bij mijn overgang, wilden me de kans niet ontnemen. Daar ben ik dankbaar voor. Toen ik het eerste telefoontje van Feye noord kreeg, dacht ik: 'En RKC dan?' Daar heb ik buikpijn van gehad, had het gevoel dat ik ze in de steek liet." Koeman zegt er geen problemen mee te verwachten dat hij wei nig ervaring heeft als hoofdver antwoordelijke bij een club: „Ik zal dezelfde trainer zijn, dezelf de lijn volgen als ik tot dusver heb gedaan. Dat is die van het collectief. Daar begint volgens mij de weg naar succes." Dat hij de weg der geleidelijk heid koos, zonder al te grote car rièrestappen, is een verhaal dat anderen hebben gemaakt: „Dat is nooit bewust gebeurd. Ik heb nooit iets gepland. Soms had ik het gevoel toe te zijn aan iets an ders, dat wel. Feyenoord over komt me, dat gevoel had ik hele maal niet bij RKC." Problemen Over de 'periode Gullit' bij Feye noord wilde Koeman niets zeg gen. „Ik ben daar niet bij ge weest, kom hier blanco binnen. Zo wil ik dat. Ik heb wel gezien dat Feyenoord dit jaar proble men heeft gehad en dat het de laatste weken slecht ging. Dat is bij spelers ook vaak een kwestie van vertrouwen, daar zullen we aan gaan werken." Dat er maar één of twee verster kingen 'voor het elftal kunnen worden aangekocht zonder dat daar miljoenen mee gemoeid zijn, vindt Koeman geen pro bleem. „Er staat hier een mooie groep. Ik ga werken in de situa tie zoals die me is geschetst, en daar heb ik siiperveel zin in." Erwin Koeman wordt vaak om schreven als gevoelig en (te?) aardig, maar dat deert hem niet. „Als speler was ik in het veld niet aardig, als trainer ben ik dat ook niet altijd. Ik ben wél mezelf, je hebt altijd te maken met je eigen persoonlijkheid." Hij had broer Ronald nog ge vraagd of die zijn assistent wil de worden bij Feyenoord. „Daar heeft hij over nagedacht en nee gezegd," grapte Koeman. „Nu is hij werkloos en werk ik bij een topclub." Zelf krijgt hi] John Metgod en Henk Duut als assis tent. „Feyenoorders in hart en nieren, ze kennen de club. Jon gens die ook iets hebben bete kend in het voetbal. Ik ben trou wens niet iemand die zegt: 'ik wil die en die als assistent'." Hij raadpleegde deze week enke le vertrouwelingen, onder wie zijn familie. Ronald was enthou siast en trots, vertelt Erwin. Va der Koeman, die altijd een rol speelt bij grote beslissingen van zijn zoons, werd gebeld en ook zijn moeder: „Die schrok. Ze heeft dit jaar gezien wat er alle maal met Ronald en Gullit is ge beurd. Maar ze vond het wel heel mooi voor me." GPD BOEKAREST - Een Roemeense voetballer is overlec nadat hij tijdens een competitieduel in elkaar zakte. Paicu van derdedivisionist Minerul Matasari kreeg \v& °'a schijnlijk een hartaanval en overleed op weg naar het2 1061 kenhuis. De dood van Paicu (32 jaar) is de recentste een trieste serie. In 2000 stortte Catalin Haldan van Dn ae" mo Boekarest in een oefenduel ter aarde. Hij stierf opnlaa' naar een hospitaal. Een jaar eerder zakte Stefan Vrabican van Astra Ploiesti in elkaar en overleed op het veld. ft vier andere Roemeense voetballers bliezen de afgelop jaren op het voetbalveld hun laatste adem uit. ANP/RU env Ho)1 LONDEN - Lennart Johansson maakt zich er sterk vt dat Liverpool komend seizoen aan de Champions Leas meedoet. De Uefa-voorzitter zegt in een interview me! Engelse krant The Sunday Times dat de winnaar van: toernooi de kans moet krijgen zijn titel te verdedigen. Liverpool won woensdag na strafschoppen de Champw League ten koste van AC Milan. Vervolgens werd dec: geconfronteerd met een bizarre situatie. De Uefa laat winnaar niet automatisch toe tot de volgende editie eni de Engelse competitie gaf de vijfde plaats die Liverpt behaalde ook geen recht op deelname. ANP/AFP/RTR ede t 'AR iscl me BERLIJN - De Duitse voetbalbond DFB heeft het scheidsrechters voor de Bundesliga teruggebracht van tot twintig. Dat besluit is een gevolg van het omkoojsW schandaal. Twee arbiters van pas 44 jaar moeten het v ev; ruimen. De leeftijdsgrens in Duitsland is 47 jaar. De bond hoopt met minder arbiters meer kwaliteit te ku Der nen bieden omdat ze het spel vaker leiden. Het onderzalft naar het schandaal, dat begon bij arbiter Robert Hojt loopt nog altijd. Van Torsten Koop, die drie maaiL werd geschorst omdat hij een omkooppoging veel te Is f meldde, staat nog niet vast of hij weer op het hoogstel 'a veau mag fluiten. Tegen Jürgen Jansen is inmiddelsan aanklacht geformuleerd. ANP/DPA ,ei ISTANBUL - Gheorge Hagi is opgestapt als trainer vj de Turkse voetbalclub Galatasaray. De voormalig Roe ineens international kondigde zijn vertrek zaterdag 1 het laatste competitieduel met Denizlispor (4-0) aan.fi ;e0 werd met het team derde in de eindstand. en' Hagi wilde geen reden geven voor zijn vertrek bij de clii 3 maar in de Turkse media werd al een tijdlang driftig»!en speculeerd over een ontslag wegens zijn agres drag tegen de fans en onenigheid met het managema Hagi kwam in maart 2004 bij de club. Hij tekende een contract voor 2,5 jaar. ANP/AFP De nieuwe Feyenoord-trainer Erwin Koeman arriveert in het Home of History, waar zijn voorganger Ruud Gullit schittert als speler van de club. foto Robert Vos/ANP LYON - Gerard Houllier is de nieuwe trainer van Olympi que Lyon. Hij is bij de Franse landskampioen opvolg! van Paul Le Guen, die vertrekt. Onder Le Guen behaald Lyon drie landstitels op rij. Voormalig Frans bondscoac Houllier (57) werd in mei 2004 na zes seizoenen bij Live ien' pool ontslagen. ANP/RTR lan i.ri DORTMUND - Bert van Mar wijk heeft zijn contract bij Bor- ussia Dortmund verlengd tot de zomer van 2007. De Nederland se trainer had nog een contract voor komend voetbaljaar, maar vanwege de goede prestaties van de Bundesligaclub in de tweede helft van het seizoen be sloot het bestuur hem een nieu we overeenkomst aan te bieden. „Ik werk met veel plezier bij Bo- russia Dortmund", zei Van Mar wijk. „Ook in moeilijke tijden." De Duitse vereniging kampt met zware financiële problemen en probeert met drastische sane ringen orde op zaken te krijgen. Naast Van Marwijk verlengde ook de Nederlandse assis- tent-trainer Dick Voorn zijn con tract tot medio 2007. ANP/SID ALMELO - Heracles heeft doel man Ed de Goey een aanbod ge daan. De 38-jarige oud-keeper van Feyenoord voerde al een ge sprek met de voorzitter van de Almelose voetbalclub en trainer en oud-ploeggenoot Peter Bosz. De Goey keept nu in Engeland bij Stoke City. Het contract van De Goey is af gelopen, maar de Engelse club bood hem wel een nieuw con tract aan. De Goey verruilde in 1997 Feye noord voor Chelsea, de club die hij in 2003 verliet. De Goey be gon zijn loopbaan in de eredivi sie in het seizoen 1985/1986 bij Sparta en ging in 1990 naar Feyenoord. ANP GLASGOW - Na het dramati sche verlies van de titel, pakte Celtic zaterdag toch nog een hoofdprijs. De ploeg veroverde ten koste van Dundee United de Schotse beker. Al na elf minu ten maakte Alan Thompson de enige treffer. Celtic verspeelde vorige week in de laatste vijf minuten de Schot se titel aan rivaal Glasgow Ran gers. De bekerfinale was de af scheid wedstrijd van coach Mar tin O'Neil. Hij vertrekt om voor zijn zieke vrouw te zorgen. ANP Superspits bezorgt Bayern München tegen Schalke de dubbel met goal en assist FiorCIltinH VCrldlgt door Peter van Duyl DEN HAAG - Behangen met eremetaal meldt Roy Makaay zich vanmorgen in Noordwijk voor het trainingskamp van het Nederlands elftal. Na de Duitse land stitel won de Nederlander zaterdag met Bayern München ook de Duitse beker door Schalke 04 met 2-1 te verslaan. Met een goal en een assist graveerde Makaay zijn handtekening diep in de tweede hoofdprijs van de Beierse voetbalgroot macht. Nog twee interlands met Oranje, dan zit voor de man uit Wijchen zijn tweede sei zoen in de Bundesliga er helemaal op. Makaay zal ongetwijfeld met een vol daan gevoel van enkele weken vakantie genieten. De aanvaller bevestigde dit voetbaljaar andermaal zijn reputatie en in tegenstelling tot vorig seizoen leidde zijn productie dit keer nog tot tastbaar resultaat ook. In de tien maanden van het voetbaljaar 2004-2005 scoorde Makaay 34 goals. In de competitie maakte hij er 22, in de Champions League zeven - waarvan vier in de twee duels met Ajax - en in het be kertoernooi was de superspits vijfmaal succesvol. Zijn bijdrage aan het Beierse succes wordt nog meer geaccentueerd door het aantal voorbereidende acties dat Makaay op zijn naam heeft staan. De oud-speler van Vitesse maakte furore als doelpuntenmaker pur sang, maar bij Bayem München deed Makaay dit sei zoen beduidend meer. Veertien keer ver zorgde hij bij een doelpunt de beslissen de pass. Ter vergelijking: vorig jaar deed hij dat nog slechts vier maal. Niet voor niets noemde Makaay dit seizoen het mooiste uit zijn carrière. Het is zonneldaar dat Makaay zich thuis voelt in de veranderde speelstijl die Bayern München dit seizoen hanteert. Het is een utopie om te denken dat ze in Zuid-Duitsland ooit met zijn allen naar voren zullen rennen, maar onder trainer Felix Magath denkt Bayem offensiever dan in vele jaren het geval was. Het heeft even geduurd voordat de filoso fie van Magath, de prachtige middenveld strateeg van weleer, in München werd van onze sportredactie MILAAN - Udinese heeft zich op de slotdag van de Italiaanse competitie een plek verworven in de voorronde van de Cham pions League. De club eindigde als vierde door een gelijkspel te gen AC Milan: 1-1. Net genoeg om Sampdoria voor te blijven. De enige concurrent hield aan de uitwedstrijd tegen Bologna ook slechts een punt over. Bres cia degradeerde in navolging van Atalanta door te verliezen van Fiorentina: 3-0. De thuis ploeg verlengde door de zege het verblijf in de serie A. Bolog na en Parma zijn veroordeeld tot een play-off (uit en thuis). Frankrijk Lille heeft op de laatste speel dag van de Franse competitie een startbewijs voor de Cham pions League afgedwongen. De club won met 3-1 van Auxerre en eindigde door het gelijkspel van Monaco bij St Etienne (1-1) loe "i als tweede. Landskampioa Lyon sloot af met een 0-0-gelijl spel tegen Nice. Monaco magals nummer drie meedoen aan de voorronde van de Champion! League. In de onderste regionen voor kwam Nantes degradatie uit ce hoogste divisie maar nipt. De ploeg won met 1-0 van Metzei ging in de stand Caen voorbij, e dat met 3-2 van Istres FC ver loor. Hekkensluiter Istres ea Bastia spelen volgend seizoen^; ook een divisie lager. Spanje Barcelona sloot het seizoen met een 0-0-gelijkspel tegi Real Sociedad. De Spaan landskampioen bracht hiermetJ het totaal aantal punten in 38™ wedstrijden op 84. Real Madrid gaf het teleurstel31 lende seizoen een winnend slot3' De ploeg versloeg Real Zarago1 za met 3-1 via doelpunten va jel Owen, Roberto Carlos en Ronal-ne do. Oscar maakte de goal vooiJv Zaragoza. ANP/AFP/RTR Schalke-verdediger Marcello Bordon (5) is kansloos als Roy Makaay uithaalt voor de 1-0 van Bayem München. foto Kai Pfaffenbach/RTR omarmd. De seizoensstart was stroef, de relatie tussen trainer en spelers aanvan kelijk weinig beter. In de loop van het sei zoen groeide echter het vertrouwen in de aanpak van Magath en vooral in de laat ste weken van de competitie draaide Bayem München op volle toeren. Met de bekerzege snoerde de oefenmees- ter zijn laatste critici definitief de mond. De Zuid-Duitsers wonnen dit seizoen voor de vijfde maal in de historie de dub bel: titel en beker. Magath is de eerste trainer sinds de legendarische Branko Ze- bec (1969) die dat al in zijn eerste jaar voor elkaar krijgt. De finale tussen de twee beste Duitse ploegen getuigde niet van een groeiend gevoel voor amusement. Het 'Traum-endspiel' ontaardde in een rom melig allegaartje van matig voetbal en onbegrijpelijke arbitrale beslissingen. Scheidsrechter Florian Mayer eiste in Berlijn de hoofdrol voor zich op. De arbi ter keurde kort voor tijd een glaszuivere goal van Claudio Pizarro af wegens bui tenspel, gaf Schalke 04 op slag van rust onterecht een strafschop en zag over het hoofd dat de winnende van Hasan Saliha- midzic wél in buitenspelpositie werd ge scoord. Bayern-manager Uli Hoeness voelde zich zelfs geroepen om Mayer te verdedigen. „Ook scheidsrechters zijn maar mensen", zei hij met de toon van een winnaar. Tussen al die commotie deed Makaay koel als altijd zijn werk. Hij stond drie minuten voor rust op de juiste plek, toen Zé Roberto de paal raak te. En na de gelijkmaker van Lincoln (strafschop) gaf de Nederlander ook de doorslag bij de beslissende goal. Roy Ma kaay pikte de bal op na een lange pass van Michael Ballack en leverde hem op een presenteerblaadje af bij Salihamid- zic, de invaller die nog geen zestig tellen in het veld stond: 2-1. GPD door Henri van der Steen TILBURG - AZ verloor kans loos van Ajax en Co Adriaanse stapte op tijdens de persconfe rentie, zogenaamd omdat de bus ging rijden. AZ verloor van ADO Den Haag en Co noemde zijn elftal een kleuterklas. In de pers werd hij gekielhaald: slech te verliezer. Zaterdag, tijdens de uitreiking van de Rinus Michels Awards, bleek Co Adriaanse ech ter een uitstekend verliezer. Guus Hiddink werd gehuldigd als Trainer van het Jaar, hij ver sloeg Adriaanse en Peter Bosz. Adriaanse mocht als winnaar van vorig jaar de prijs overhan digen en noemde de uitverkie zing van Hiddink 'dikverdiend'. Hij prees zijn collega voor de na tionale en internationale PSV- successen en als 'fantastisch ver tegenwoordiger van de club.' Na tuurlijk kan Adriaanse tegen zijn verlies. „Ik kan prima tegen mijn verlies. Als de tegenstan der beter is, zoals vandaag." Hiddink was verguld met de er kenning die hij te danken heeft aan de stemmen van de trainers die lid zijn van de trainersvak bonden WON en CBV. Piet de Visser ontving uit han den van Kees Rijvers de Oeuvre- prijs. De Visser (70) werkt vanaf 1959 in het betaalde voetbal, de laatste jaren als scout voor on der meer PSV en Chelsea. De Visser begon zijn dankwoord met een ode aan Kees Rijvers. Dat was Rijvers te dol. „Het is jouw prijs, Piet", riep hij, daar mee De Visser dwingend over zichzelf te praten. De Visser: „Ik voel me nog altijd voetbal trainer. Al zit ik dan op de boot van Abramovitsj en vlieg per he likopter naar wedstrijden om te scouten. Het mooiste vak, na dat van speler, is toch voetbal trainer. Ik heb genoeg geschol den, op bestuuren, op media, scheidsrechters. Allemaal kloot zakken. Maar je moet de knop omdraaien en de volgende dag weer lekker gaan trainen." GPD van onze sportredactie VOLENDAM - RBC Roosendaal liep in de strijd om lijfsbehoud tegen het eerste puntenverlies aan. In poule A van de nacompe- titie kwam de nummer zestien van de eredivisie niet verder dan 0-0 bij FC Volendam. RBC speelde het laatste kwartier met een man minder na een rode kaart van Fortes Rodriguez. RBC blijft medekoploper, maar moet degradatie vrezen. Woens dag was VW-Venlo ondanks een 2-0 nederlaag gelijkwaar dig. Ook Volendam was zater dag beter, maar het kreeg net als VW te weinig. Cruz Vicente, Bridji, Steur en Ketting kregen ideale kansen, maar misten. De ploeg van trainer Dolf Roks stel de er weinig tegenover. Ook na rust mocht vooral Volen dam aanspraak op de zege ma ken. De grootste kans was voor Woudenberg, maar zijn schot werd net voor de lijn weggekopt door Lammens. Nadat verdedi ger Fortes Rodriguez een kwar tier voor tijd rood kreeg, wen de druk nog groter. Maar bleef miraculeus overeind. In dezelfde poule lijkt de rolvai VW-Venlo, getraind door Adrii T' Koster, uitgespeeld. De Limbur gers verloren van Stormvogel Telstar: 1-3. Jans kon de 0-1*8 Kantelberg nog rechtzette! maar na rust zorgden Kantel berg en Van Es ervoor dat d ploeg van trainer Jan Poortvln nog mag hopen op promotie. In poule B haalde Sparta de eer ste zege onder interim-traine Adri van Tiggelen. Bij FC Z«« le werd het 1-4. Danny Koever mans gaf Sparta hoop op promo tie met twee goals en twee besli' sende acties (goals Mustapha). Helmond Sport en De Graaf: schap, de twee ploegen die hu eerste wedstrijd in poule B wou nen, speelden in Brabant 1-1 gelijk. De enige goal voori thuisclub was van middenve der Van der Ven, die tien mini ten na de rust een falen in de ve dediging van De Graafschap a strafte. Vijf minuten later maai J* teZongo 1-1. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 16