»zc [liddink ook kampioen in cijfers De verliezer krijgt alle aandacht Savoldelli dankt zege aan afdalingen oyale overwinning PSV op Willem II in bekerfinale ecord past bij et nieuwe leven an Liefers PSV rond met Vayrynen Nandrolontest deugt mogelijk niet Gerets stapt op bij VfL Wolfsburg Nederlands record Ruckstuhl Ronald Zwager naar Kloetinge fectie: 0113-315640 1p.pzc.nl J|ail:redactie@pzc.nl (bus 314460 AA Goes ertentie-exploitatie: d-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ws-Vlaanderen: 0114-372770; maal: 020-4562500. feandag 30 mei 2005 Bassevelde is centrum van jeugdvoetbal rFrans van den Nieuwenhof TERDAM - Als cijfers het ijs zijn, is Guus Hiddink nu nstreden de grootste coach ooit in Nederland werkte, zijn vierde bekertriomf en landstitels heeft hij Rinus hels, goed voor vier titels en bekers met Ajax, op beide [ken onttroond. PSV boekte eren een royale zege op Wil li (4-0) en voorzag een wel- ist perfect seizoen van nóg randje goud. leen miniscuul replica-cupje Je hand liet Hiddink zijn ge- lens van trots de vrije loop. praat er nooit zoveel of ig over, maar vier bekers en titels, ja. daar ben ik wel rm trots op. Eigenlijk heb- wij trainers er dit seizoen zo heel veel aan hoeven te Jl Deze groep is het hele jaar Km ambitieus en veeleisend jrelkaar toe geweest." moest veertig minuten 6 werken om de Amstel Cup |r de achtste keer te winnen. Jlink: „Ik vond dat we slor- Ibegonnen. Al in de eerste mi jt kregen we een corner te- dat zei wel wat. Maar uit- lelijk gaf de slagkracht voor edoorslag." eldenprikken lem II draaide de landskam- jn voor rust behoorlijk de nschroeven aan. De felheid frisheid van de Tilburgers ingen PSV tot meer scherpte ide ploeg lange tijd kon op- ngen. In de eerste helft was ^op zijn best tussen de acht en vijftiende minuut. Enkele •speldenprikken, met kans- voor Farfan en Vennegoor of Hesselink, gaven het team ken nelijk de overtuiging dat het vroeg of laat goed zou komen. Willem II liet zich van zijn beste kant zien. De underdog was lan ge tijd sterker in de duels en lan ceerde enkele gevaarlijk ogende counters. De beste kans was voor Ceesay, die een voorzet van Bobson en een overstapje van Reuser niet op waarde schatte. Ook mocht Willem II een straf schop claimen nadat Reuser werd gestuit door Gomes. „Een honderdprocent penalty", meen de coach Robert Maaskant. PSV liet het trage tempo en de slordigheid waarmee gespeeld werd amper los. Vooral de af zwaaiers Van Bommel en Vogel waren een paar keer onzorgvul dig, zodat PSV het duel nooit naar zijn hand kon zetten. Toch brak PSV de wedstrijd vlak voor rust open. Bouma kopte een vrije trap van Van Bommel hard achter doelman Moens. Kracht Amper terug op het veld moest Willem II onderkennen dat het duel over was. Cocu nam de bal na een afgeweerd schot van Van Bommel met rechts op de wreef: 0-2. Vanaf dat moment was PSV de baas in de Kuip. Park illus treerde dat met de derde treffer, Vennegoor of Hesselink met de vierde. Het verschil in fysieke kracht was zo groot, dat de sco re hoger had kunnen uitvallen. De bekerwinst zal de verwach tingen voor komend seizoen nog verder opschroeven. Toch zal Hiddink erop toezien dat de lat weer een beetje hoger wordt ge legd. Achter de schermen is hij druk doende de nabije toekomst van de club veilig te stellen. De technisch directeur heeft sterke kandidaten op het oog voor de verdediging (rechtsback Trabei- si?), het middenveld (opvolger Van Bommel) en de spitspositie. Daarnaast wil Hiddink nog één of twee mensen om de selectie in de breedte te versterken. Waar hij dit jaar moest werken met een kern van veertien, vijftien spelers acht hij meer manschap pen noodzakelijk om in het zwa re en korte seizoen 2005/2006 ook weer succesvol te zijn. Als Hiddink in zijn zomermissie slaagt, staat ogenschijnlijk niets een nieuw succesjaar in de weg. Ajax, Feyenoord en AZ wacht na alle trainerswissels een veel grotere verbouwing dan PSV. De club is, zowel binnen als bui ten het veld, een toonbeeld van rust en stabiliteit, hetgeen voort komt uit een evenwichtig spor tief beleid. Die koers biedt een stevig houvast voor komend sei zoen. Dat begint 7 augustus met het duel om de Johan Cruijff Schaal tegen Ajax. In die wed strijd tussen de landskampioen en de bekerwinnaar vervangen de Amsterdammers, tweede in de competitie, PSV omdat de Eindhovenaren niet tegen zich zelf kunnen voetballen. Willem II-PSV 0-4 (0-1). 45. Bou ma 0-1, 50. Cocu 0-2, 74. Park 0-3. 90. Vennegoor of Hesselink 0-4. Scheidsrechter: Braamhaar. Gele kaart: Wau, Kreek, Reuser, Van der Struijk (Willem II). Aantal toe schouwers: 35.000. Willem II: Moens; Wau, Van der Struijk, Van Mosselveld (70. Re dan) en Van der Haar; Agustien (85. Delanoy), Victoria (46. Kreek) en Caluwé; Ceesay, Reuser en Bob son. PSV: Gomes; Lucius, Alex, Bouma (85. Ooijer) en Lee; Van Bommel, Vogel en Cocu (70. Afellay); Far fan, Vennegoor of Hesselink en Park. GPD NGELO - Behalve een prach- N'ederlands record op de W meter van Gert-Jan Lie- was er gisteren weinig glo- \oor de Nederlanders bij de anv Blankers-Koen-games. (meeste atleten waren nog uit êfers stond precies daar waar moest staan. Hij werd vierde een race die gewonnen werd &r de Keniaan Isaac Songoc - 1 minuten 30.14 seconden. Bfers finishte na 7.37.48 en Milaarmee zijn vorige nationa- Record van drie jaar geleden de boeken verdwijnen, de Olympische Spelen heb ang getwijfeld of ik nog door est gaan met de atletiek. Ik look wat dingen in mijn per- olijke leven veranderd. Ik onde in een atletenhuis met im Som en Arnoud Okken. :J hadden het 24 uur per dag I r atletiek en dat werd me i;te veel. Ik ben ook anders i trainen, meer rust en heb Dten om me minder af te vra- of het allemaal wel goed is. ai dolblij met dit record. He- lal te gek. Past helemaal bij nieuwe leven." «1 van der Westen eindigde weede in zijn race over 110 ir horden. „Ik startte goed. tna keek ik naar links en daar Allen Johnson (de [olympisch medaillewin- (en winnaar in 13.18 secon- „Ik dacht: dat is perfectie, lan heb je eigenlijk gewoon lm in je luie stoel te gaan zit- en naar die klasse te kij- Van der Westen liep uit- elijk 13.63 seconden, een lèrdste boven de B-limiet Uitgezonden te mogen wor- naar het WK in Helsinki. 5 Blom bleek niet in staat het Nederlands record bij polsstokhoogspringen van meter naar 5.82 meter te til- •Dit is de mooiste wedstrijd het jaar. En dan faal je met eslechte sprongen." Ook Si- Vroemen was bepaald niet (ken over zijn drie kilome- ;ple. Hij wilde met 8.25 'ten vormbehoud tonen zo- lij rustig naar het WK in &nki kon toeleven. Zijn tijd 8.35.14. In haar race over kilometer kon Lornah Kip- 8t niet mee met de absolute sse van Isabella Ochichi. De niaanse liep een beste wereld natie tot nu toe in 14.50.96 lagat passeerde de finish in 10.26. GPD Mark van Bommel en Johann Vogel vieren de bekerwinst van PSV tegen Willem II. foto Robert Vos/ANP Eenzaam loopt Chandra Sturrup haar ereronde, ze heeft net de 100 meter ge wonnen op de Thales Fanny Blan- kers-Koen (FBK) Games in Hengelo. Ze krijgt applaus, maar het klinkt afwezig. Geen fotograaf, geen fan voor haar. De menigte stort zich op de verliezer: de grote Marion Jones. door Fardau Wagenaar HENGELO - Een gil en een verliefde blik. „Ik heb een handtekening en ze heeft me aangeraakt!" Sandra Telgt is twaalf jaar en zo ongeveer de grootste fan van Marion Jones op aarde, denkt ze. Ze is zelf ook atlete en heeft zelfs de zelfde woeste blik in haar ogen als ze start. „Ik ben de nieuwe Marion", gie chelt ze met nog steeds die dromerige ogen. Marion Jones is er niet bij als de sterren worden voorgesteld tijdens de opening van de FBK Games. Allen Johnson laat zich als oud-olympisch kampioen toejui chen. Kenenisa Bekele - de man van vers goud in Athene - ook, maar de pri ma donna van de atletiek verschuilt zich. Ze wil zich in alle rust voorberei den op een wereldprestatie in Hengelo en daar hoort een ovatie niet bij. De olympisch kampioene van Sydney in 2000 vindt dat ze wat recht te zetten heeft. Ze wordt verdacht van dopingge- bruik, maar is nooit positief getest. Toch wordt ze door enkele Europese wedstrijden geboycot. En dat doet pijn. „Ik loop niet voor die mensen, maar ik wil ze wel laten zien dat ik op elke wed strijd thuis hoor", zei ze vooraf getergd. De start van de 100 meter. Jones is gefo cust, ze wil zo graag. Aan het einde van de baan staat haar nieuwe trainer Steve Marion Jones moest op de 100 meter ge noegen nemen met een tweede plaats. foto Jerry Lampen/RTR Riddick. Het enige advies dat hij haar heeft meegegeven is: wees agressief en ren! Verder geen technisch geneuzel. De fotografen richten de lenzen mas saal op haar, er zijn er meer dan andere jaren. Ook een tiental buitenlandse jour nalisten zijn speciaal voor haar naar Twente gekomen. Het startschot klinkt, de vrouwen sprinten weg. Jones stort haar ziel in de race en sprint richting haar trainer. Maar ze gaat niet hard ge noeg: 11.29 seconden. Winnares Chan dra Stun-up noteert 11.15 seconden. Snel drukt Jones de teleurstelling weg om alsnog een ereronde te maken, want ze is oprecht dankbaar dat ze in Henge lo mocht lopen. „Ik ben heel teleurge steld over mijn tijd, dat moet beter. Maar ik wil hier heel graag terugko men", zegt ze even later. „Hier was ik wel welkom en dat doet me veel." De winnares is al lang weg, niemand heeft haar om een handtekening ge vraagd. Jones verdrinkt in een massa journalisten en kleine meisjes. „Elke keer dezelfde taferelen, dezelfde vragen en dezelfde antwoorden", zegt trainer Riddick geërgerd. „Het gaat altijd maar over die bullshit." Hij bedoelt de grote dopingzaak waarin haar naam steeds valt. „Ze heeft er niks mee te maken. Het is schandalig dat ze niet overal in Europa welkom is. De re gels moeten worden aangepast." Beveiliging Met twee beveiligingsmensen om zich heen, verlaat Jones een half uur na haar race de drukte van het FBK Stadion. Ze heeft het goed aangepakt in Nederland. Ze heeft gelachen naar de fans, zich open opgesteld naar haar collega's en el ke kritische vraag vriendelijk en eerlijk beantwoord. Vrijwel niemand in Henge lo vond nog dat Jones geweerd had moe ten worden. De atlete hoopt dat haar po sitivisme uitstraalt naar de rest van Eu ropa. En dat ze eindelijk weer zo ge liefd wordt, als ze ooit was. De kleine Sandra kan niks meer zeggen. Pas minuten nadat Jones haar hand op haar schouder heeft gelegd, beseft ze wat er gebeurd is. „Ze is fantastisch", stamelt het twaalfjarige meisje. Ze kijkt naar de zwarte letters in haar schrift. Het staat er echt. „Dit was tot nu toe het mooiste moment van mijn leven," zegt de kleine. Het is geen wereldprestatie geworden, maar het charme offensief van Jones heeft in ieder geval in Hengelo effect gehad. ROTTERDAM - PSV heeft overeenstemming bereikt met Mika Vayrynen over een overgang naar de Eindhovense club. De Eindhovenaren hopen deze week met Heeren veen tot een akkoord te komen over een direct vertrek van de Finse middenvelder. De Koreaan Park heeft PSV laten weten dat hij zijn contract bij PSV gaat verlengen. Zijn verbintenis loopt nu nog tot de zomer van 2006. Ook Vennegoor of Hesselink blijft bij PSV. LONDEN - De test waarmee tot nu toe de aanwezigheid van de anabole steroide nandrolon werd onderzocht, deugt mogelijk niet. Dit blijkt uit een dossier van het in ternationale antidopingbureau Wada. Wada stuurde het dossier aan alle laboratoria die zijn geaccrediteerd bij het Internationaal Olympisch Comité. De deugdelijkheid van de test staat ter discussie door het nieuwe medische fenomeen 'instabiele urine'. Om onver klaarbare redenen kan een test dan positief uitvallen. Er worden sporen van nandrolon gevonden, hoewel mogelijk niets is geslikt. WOLFSBURG - Erik Gerets is opgestapt bij de Duitse club VfL Wolfsburg. De Belgische trainer heeft al weken ruzie met technisch directeur Thomas Strunz en besloot er de brui aan te geven. „Ik bedank vooral de fans, die mij tot het einde hebben gesteund", zei de voormalig PSV'er, die nog een contract had tot 2006, bij zijn afscheid. GOTZIS - Karin Ruckstuhl heeft bij de internationale ze venkamp in het Oostenrijkse Götzis het zeventien jaar oude Nederlandse record van Marjon Wijnsma uit de boe ken verdreven. De atlete haalde over zeven onderdelen 6318 punten. Het oude record van Wijnsma, daterend van 22 mei 1988, stond op 6213 punten. Ruckstuhl werd in Oostenrijk zesde. De winst was voor de Zweedse Carolina Kluft, met 6824 punten. KLOETINGE - Kloetinge heeft een vervanger voor Istvan Bakx (Sparta) aangetrokken. Ronald Zwager komt vol gend voetbalseizoen uit voor de Bevelandse hoofdklasser. Hij is afkomstig van zaterdag-derdeklasser Duiveland. De 22-jarige linksbuiten, die in de jeugd voor RBC uit kwam, maakte in vier jaar Duiveland 54 competitiedoel- punten. door Ad Pertijs MILAAN - De titelsong is er al. Nu alleen de film nog. Het aan stekelijke 'E'un gran bel Giro' is op dit moment een muzikale hit in Italië. Net zoals de Giro d'Ita- lia zelf in drie weken tijd uit groeide tot succesnummer. Met de etappe van zaterdag over de onverharde Colle delle Finestre als onbetwist hoogte punt. Simoni en Rujano namen leider Savoldelli nog een keer onder vuur en er ontspon zich een etappe die alles in zich had om binnenkort verfilmd te wor den. De geïsoleerd geraakte kopman van Discovery Channel wankel de. Simoni had bovenop de top van de vooroorlogse klim zoveel voorsprong dat hij zich 'virtu eel' leider mocht wanen. In de af daling maakte Savoldelli zijn bijnaam 'De Valk' weer hele maal waar. Hij ging zo hard naar beneden dat hij de zaak weer onder controle kreeg. Op de laatste beklimming, naar het toekomstige olympische skioord Sestrière hield Savoldelli het verlies ten opzichte van ritwin naar Rujano en naaste belager Simoni dusdanig binnen de per ken, dat hij de ronde won met een marge van een half minuut je. „Ik ben tien jaar ouder gewor den vandaag", stamelde de 32-jarige Savoldelli. „Op de Fi nestre ging het veel te hard voor me. Ik heb toen besloten mijn ei gen tempo te gaan rijden. An ders had ik me ongetwijfeld over de kop gereden." De man wiens vorige twee seizoenen bij T-Mobile door ziekte en een ern stige verkeersongeluk misluk ten, gokte daarnaast op zijn gro te wapen: de afdaling. Op die manier had hij vorige week don derdag ook zijn enige etappe ge wonnen en uiteindelijk won hij zo ook de gehele ronde. „Ik had daarnaast het geluk dat die twee jongens van Davita- mon (Ardila en Van Huffel) na de Finestre met me wilde samen werken. Zelf had ik geen enkele ploegmaat meer bij me in de jacht op Simoni en Rujano. Om die reden ook heb ik in de afda ling niet alles gegeven. Ik wilde niet alleen komen te zitten." Het bleek een gouden tactiek. Savoldelli won de Giro eerder in 2002. Dat was de in Gronin gen gestarte ronde, waarin kans hebbers als Garzelli en Simoni wegens dopinggebruik naar huis werden gestuurd. Dit keer had Savoldelli het geluk dat alle vier de grote favorieten (Cune- go, Simoni, Basso en Garzelli) momenten van zwakte hadden. Het klassement werd daardoor door elkaar gehusseld. Savoldel li kwam op basis van zijn redelij ke klimmen, bovengemiddelde tijdrit en superafdalingen op kop nadat Basso door maagpro blemen op grote achterstand was gereden. De voorbije Giro gaat als wonderschoon de boe ken in. Prachtige etappes, dold waze finales en een klassement dat spannend bleef tot het ein de. GPD Paolo Savoldelli had het zaterdag zwaar op de onverharde Colle del le Finestre, maar hield toch stand. foto Stefano Rellandini/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 15