Verkeersinfarct aan de grens OPEN DAG DIERENKLINIEK APK 38.00 PZC Terneuzen, Hulst en Sluis binden samen strijd aan tegen drug! 0 Hl: S Leerlingen vullen muren zorgcentrum Havenontwikkelingen op linker Scheldeoever oorzaak problemen Zeemansliederen in Grote Kerk Jubileumtour mannenkoor Voor een Zorgzame Begeleiding Plaats uw familie berichten in de PZC GROTE OPRUIMING HALVE PRIJS DIERENKLINIEK IJZENDIJKE 10.00 - 17.00 uur IEDEREEN VAN HARTE WELKOM keuring pers. auto Bosch Car Service Daar kom je graag terug WJH.HJilMJrlMJitWgliEBBHrBIAIiH m- zaterdag 28 mei 2005 door Kris Naudts SINT-NIKLAAS - De burge meesters van grensgemeenten in het Waasland willen dringend een studie naar oplossingen voor de groeiende verkeerspro blemen als gevolg van de snelle uitbreiding van de Waaslandha ven op de linker Scheldeoever. De havenontwikkelingen aan het Deurganckdok en het Verre- broekdok doen het containerver voer sterk toenemen. Met name de gemeente Beveren heeft zwaar te lijden van doorgaand vrachtverkeer. Burgemeester F. Willockx van Sint-Niklaas vraagt, mede na mens zijn collega's van de omlig gende Wase gemeenten, de Vlaamse overheid geld ter be schikking te stellen voor ver- keersstudies. Volgens Willockx slibt het Waasland langzaam dicht en moet worden onder zocht hoe de autowegen E17 en de expresweg Antwerpen-Kust (E34) door middel van een noord-zuidroute kunnen wor den verbonden. Dat zou onder meer kunnen door een verbin- TERNEUZEN - De Heemkundi ge Vereniging Temeuzen wijdt op donderdag 9 juni een bijeen komst aan het zeemanslied. Dat gebeurt in de Grote Kerk in de Noordstraat in Terneuzen. Karei Rosmeyer houdt een inlei ding over de historie van de zee mansliederen en de zogenoemde shanty's, die dateren uit de ne gentiende eeuw. De liederen be geleidden het zware werk aan boord, zoals het hijsen van de zeilen, het omhooghalen van het anker en het droogpompen van het schip. Daarnaast treedt het Temeuzense schippers- en shan- tykoor De Dekzwabbers op. De Dekzwabbers fungeren ook als gastheer tijdens het shanty festi val op 25 juni tijdens de Haven dagen. De bijeenkomst in de Grote Kerk begint om 20.00 uur. ding ten westen van Sint-Ni- klaas tot aan de Expresweg Ant- werpen-kust ter hoogte van Ste- kene. Een andere mogelijkheid is de aanleg van de veelbesproken ringweg rond Beveren tussen Haasdonk en de Expresweg. Een dergelijke noord-zuidroute zou tegelijkertijd een snellere verbinding opleveren tussen Oost-Zeeuws-Vlaanderen en de autoweg El7. Volgens de Oost-Vlaamse gou verneur A.Denys moet het ge daan zijn met het eenzijdig ver haal van lusten en lasten. Lusten Denys: „De lusten van de Waas landhaven zijn voor Antwerpen en voor het Antwerps Havenbe drijf. De lasten zoals grondinna- me, verdrijving van landbou wers, dorpsvemietiging en mobi liteitsproblemen zijn voor reke ning van Oost-Vlaanderen. Met de Wase politici, over de partij- grenzen heen, wil ik een gemeen schappelijke strategie uitstippe len. Die is eenvoudig: wij willen op een volwaardige manier mee participeren in de ontwikkeling van dit havengebied dat zich op Oost-Vlaams grondgebied be vindt. Wij willen een stem in het Antwerps Havenbedrijf dat de kaaien en havengronden be heert." Denys constateert dat ook in de regio Gent de grote verkeersas sen bijna oververzadigd zijn. „Er moet dringend iets gebeu ren. Er bestaat een technisch masterplan maar de Vlaamse overheid heeft voor Gent geen geld. De tolgelden van het ge plande Lange Wapperproject in Antwerpen zouden ook moeten worden aangewend om de grote infrastructuurwerken in het Gentse mee te financieren en niet alleen voor de heraanleg van de Antwerpse leien." De gouverneur is voorstander van een Oost-Vlaamse versie van de Beheersmaatschappij Antwerpen Mobiel (BAM), een vennootschap van publiek recht die in 2002 werd opgericht om het masterplan voor een betere mobiliteit in en om Antwerpen uit te voeren. Scholieren van basisschool De Brug maken muurschilderingen in de Blaauwe Hoeve. foto Wim Kooyman door Jeanette Vergouwen HULST - De leerlingen van 11 en 12 jaar van basisschool De Brug in Hulst leefden zich giste ren uit. Samen met hun onder wijzeres Jacqueline Fruijtier verfraaiden ze de muren in de gang op de begane grond van verzorgingstehuis de Blaauwe Hoeve in Hulst. „Het is de laatste tentoonstel ling die in deze gang te zien zal zijn. Ik heb op de muren mooie vlakken geschilderd met een lichtgele verf. De leerlingen schilderen daar hun creatie op en die verdwijnt dan gelijk met de muren als dit gebouw eind de cember 2005 gesloopt wordt", legt coördinator Rob Driehuis uit. Ondertussen zijn de leerlingen met kwasten en plakkaatverf be zig. Stijn trekt een paar zwarte lijnen en vertelt dat hij het ge woon leuk vindt. Stefan kijkt naar zijn op school gemaakte ontwerp en tekent dat nauwge zet eerst met potlood op de muur en vult daarna de vlakken met kleurtjes in. „Dit is veel leu ker dan naar school gaan, dit is gewoon een dagje uit. Ik vind het wel jammer dat straks dit ge bouw gesloopt wordt. Maar de bewoners hebben grotere ka mers gekregen dus dat zal wel goed zijn." Bart ervaart het schilderen als 'best zwaar'. Hij heeft dan ook een huis getekend met tuin, vlie gende vogels en op de container voor het huis een slapende poes. „Dit is niet mijn droomhuis, daar is het te klein voor, maar ik zou wel graag een poes heb ben." Juf Jacqueline kijkt naar de prestaties en is best een beetje trots op haar leerlingen. „De Blaauwe Hoeve heeft de school gevraagd om dit project uit te voeren. We hebben alles voorbe reid op school en als onderwerp de verschillende woonvormen genomen. We hebben het gehad over welke vormen van wonen er zijn en hoe er huizen en grote gebouwen gebouwd worden. Dat leverde een heleboel ver schillende ontwerpen op." De gang dient nog enkele maan den als grote doorloop van het verpleeghuis naar het restau rant. Dan zijn de schilderijen voer voor de grijpers en slopers. door Frank van Cooten TERNEUZEN - Terneuzen, Hulst en Sluis pakken gezamen lijk de drugsproblematiek in Zeeuws-Vlaanderen aan. Het gaat om het oprollen van hen nepkwekerijen en het opsporen van illegale verkooppunten van softdrugs. Over deze coördinatie zijn af spraken gemaakt in het districts college, de overlegclub waarin onder andere de drie Zeeuws-Vlaamse burgemees ters, de officier van justitie en de politie participeren. Het omvangrijke drugstoerisme in Zeeuws-Vlaanderen zorgt voor een toename van het aantal illegale verkooppunten in de re gio. Terneuzen, Hulst en Sluis slaan daarom de handen ineen. Het gaat om de aanpak van zo wel de achterdeurproblematiek (de hennepkwekers) als de voor- deurproblematiek (de illegale verkoop van drugs). Houdgreep Om de illegale verkoop van soft drugs te bestrijden zijn de oude gemeenten Temeuzen, Axel en Sas van Gent jaren geleden be gonnen met het project Houd greep. Dit project blijft bestaan en komt volgens burgemeester Jan Lonink van Terneuzen voor heel Zeeuws-Vlaanderen beschik baar. Hulst en Sluis betalen mee aan Houdgreep. In Hulst is onlangs begonnen met het project 'Ontmanteld'. Dat is erop gericht het aantal hennepkwekerijen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen terug te dringen. De gemeente Hulst staat vierde op de lijst van plaatsen in Zuid west-Nederland waar de sof- drugshandel het meest floreert. Daarom zijn door de gemeente Hulst, politie, justitie, twee wo ningcorporaties en nutsbdedrijf Delta afspraken gemaakt om de ze problematiek gezamenlijk aan te pakken. Hulst diende als pilot. Inmiddels is besloten ook dit project uit te breiden tot heel Zeeuws-Vlaanderen. lor m De Hulster burgemeesti me Jan-Frans Mulder heeft hier! IW een dubbel gevoel. „Aan de ea i oi kant prima dat het problea tót Zeeuws-Vlaams wordt pakt. Maar anderzijds had ik!/ ver geen enkele hennep kweke erd gehad, zodat het hele proje or niet nodig zou zijn." Aan het manier waarop moi teel illegale hennepkwekenjt W worden opgerold zit volgens h di Terneuzense raadslid Jan Joni man (PvdA) wel een keerzij® Bij het opsporen van deze kw \r kers worden door de polit® warmtezoekers gebruikt. „Ma het is al voorgekomen dat de pi litie binnenviel bij een kapsalq UI of bij iemand met een zona bank. Ik roep toch op wat zor vuldiger te handelen." Burgemeester Lonink heeft ow tfft rigens nog een appeltje te schil fint len met minister Donner va oor Justitie. Donner wil de verkoo n e van softdrugs in gedoogde kof- ïte fieshops aan buitenlanders ver trd bieden. Dan is Terneuzen volgens Lo m nink weer terug bij af. „Als Doo i d ner de verkoop van softdrug erd aan buitenlandei's in gedoogd "d koffieshops verbiedt, dan woni weer gedeald in straten en pleinen, zoals in het begin va g de jaren negentig. Dat zou« rst slechte zaak zijn. De drie gemeenteraden krijgt Sl binnenkort een notitie overd kei Zeeuws-Vlaamse aanpak van a rg drugsproblematiek. tl SINT-ANNA-TER-MUIDEN Het mannenkoor van Sint LaiA™ rens viert dit jaar zijn twintigja SU' rig jubileum. Dat doet het Vo ft caal Ensemble Sint Laurensj or kortweg VES, met een jubileum fff concert op zaterdag 11 juniii dg het kerkje van Sint-Anfscl na-ter-Muiden. Aanvang 20.00 uur. De twaal zu mannen zingen hun a-capellare :g\ pertoire op zondag 19 juni ind hervormde kerk van Kats, 14.30 uur. Het vervolg van de familieberichten van pagina 14 Voor uw blijk van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze moeder en onze dochter Maja van Heteren-Steijn zeggen wij u allen hartelijk dank. Rob. Patrick en Samantha van Heteren Familie Polderman Middelburg, mei 2005 De hartelijke wijze van medeleven en de grote belangstel ling die wij van u mochten ontvangen voor en na het over lijden van mijn innig geliefde man, onze papa en energie ke opa Jaap de Kok heeft ons troost gegeven in ons verdriet. Wij willen u hiervoor dan ook hartelijk danken. Leny de Kok-Kasse kinderen en kleinkinderen Serooskerke, mei 2005 Voor de vele blijken van meeleven en deelneming die wij mochten ontvangen in dagen van zorg en ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde vrouw en onze zeer ge liefde en zorgzame moeder en oma Margaretha Kruysse-van Belzen betuigen wij u onze hartelijke dank. Het heeft ons goed gedaan om te ervaren dat zo velen met ons hebben meegeleefd. A.J. Kruysse Kinderen en kleinkinderen Middelburg, mei 2005 Vandaag rook ik de lente een enkele seconde maar tussen de wolken door Het regent weer, Nu, En in stilte wacht ik - met gebogen hoofd - op de volgende zonnestralen. Chris Ludekuse Voor de hartelijke wijze van medeleven en de grote be langstelling die wij hebben mogen ontvangen na het over lijden van onze lieve vader Chris Ludekuse willen wij iedereen oprecht onze dank betuigen. Marion Ludekuse Maartje Beijer-Ludekuse Emiel Beijer Oost-Souburg, mei 2005 Uw blijken van deelneming na het overlijden en de aan wezigheid van zovelen bij de uitvaart van mijn lieve man en onze vader, grootvader en overgrootvader Frans Moison zijn voor ons een ware steun in deze moeilijke tijd. Wij zijn u hiervoor uitermate dankbaar. Een bijzonder woord van dank aan Pastor Brooijmans, het zangkoor en overige vrijwilligers van de St. Willibror- duskerk voor hun bijdrage aan de uitvaart en aan het per soneel van Zorgcentrum De Kraayert voor de uitmunten de verzorging gedurende twee laatste jaren. Uit aller naam Clazien Moison-Balleur Lewedorp, mei 2005 Voor al uw belangstelling en medeleven tijdens de ziekte, na het overlijden en bij de begrafenis van mijn innig ge liefde, zeer zorgzame man Marinus de Nooijer zeg ik u hartelijk dank. C. de Nooijer-Meulmeester Arnemuiden. mei 2005 Alles waar je echt van houdt zal warmte blijven geven. Ook al is het niet gebleven. 't Blijft altijd een deel van jou, een stukje van je leven. Cor de Poorter Voor uw hartverwarmend medeleven betoond tijdens de ziekte en na het overlijden, de vele kaartjes, belangstelling en uw aanwezigheid bij de afscheidsdienst van onze lieve man, vader en opa willen wij u hartelijk danken. Marleen de Poorter kinderen en kleinkinderen Oost-Souburg, mei 2005 Onze dankbaarheid gaat uit naar u die uw medeleven heeft betoond door uw aanwezigheid, kaarten en tele foontjes na het overlijden en bij de begrafenis van mijn lieve, altijd zeer zorgzame vader, schoonvader en opa Jacob Schroevers Neel Schets-Schroevers Jacco Schets Charlotte Collin Arnemuiden, mei 2005 de brieven de kaarten de lieve woorden uw aanwezigheid hebben ons goed gedaan Wij danken u hartelijk voor uw medeleven tijdens het ziekbed en na het overlijden van Tine Sipma-Looise )an en Andrea, Wouter, Paulien laap en Joke, Nienke, Take Anko en Anita, Joshua Rink en Sandrina, Cynthia, Melissa, Marvin Rianne en Wim, Naomi, Matthias Gapinge, mei 2005 Het gemis zal blijven, de lege plek, het doet zo 'n pijn, maar in gedachten zal hij altijd bij ons zijn. Graag willen wij u hartelijk danken voor uw steun en me deleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lie ve man, onze lieve pa en opa Abraham Verhage Een bijzonder woord van dank aan dokter Thiadens. Riet Verhage-van der Meer en kinderen Vlissingen, mei 2005 Voor uw belangstelling en deelneming ons betoond na het overlijden van onze huisgenoot en vriend Pieter de Visser beluigen wij hiermee onze oprechte dank. Uit aller naam A.W. de Visser Oostkapelle, mei 2005 Dag en nacht bereikbaar op (0111) 45 07 17 of (0111) 46 26 00 Alle voorzieningen om thuis op te baren Aandacht voor uw persoonlijke wensen V Vraag om ons gratis informatiepakket! „SCHOUWEN-DUIVELAND' M DE BRUIJNE J. C. HOEKMAN Werckendetstraat 4, Zierikzee Postbus 189, 4300 AD Zierikzee NUYtf^ www.uitvaartzorgcentrum.nl 1/8 t/m 21/8 9/6 t/m 3/7 22/8 t/m 9/9 Zomervakantierooster: Dr. H. Gevaert Dr. M J. Oortman Dr. E.C. Rijken Dr. J.J.H.G. Schmei Dr. B.J.M. Schruer Dr. M. v/d Stoep Dr. D.W. Thijssen Herhalingsrecepten a.u.b. tijdig aanvragen bij uw eigen huisarts tussen 08:00 uur en 10:30 uur 11/7 t/m 29/7 27/6 t/m 8/7 22/8 t/m 2/9 11/7 t/m 29/7 11/7 t/m 29/7 van alle LANA GROSSA BREIGARENS: nu voor de OP=OP ft Ridderspoortje Dorpsstraat 60 - Krabbendijke tel. 0113-503006 IJ Z E N D IJ K E Zaterdag 4 juni 2005 van de geheel vernieuwde www.dierenkliniekijzendijke.nl n .fd BOSCH Service I excl. afmeldkosten *excl. 3-gas- en dieselroetmeting BQRSSELE, Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 (•li] »J 3 A 3 :J A fiTTl AI Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 MIDDELBURG, Autobedrijf Van Liere Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 J Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 :nt lei ter N' Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 Proef Mo* Hovcloor koffie met je ogen dicht en geniet. Open je 09- voor de wereld en je ziet een koffie die de kleine koffieboer 1 mcnsv-oordig beifoon biedt Pas don kun je er maximoal van geniet* WWW.HnXCtNIETtH.W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 86