>zc Afblazen casino doet Lonink weinig MiJiM'hMt! PZC Eede vecht voor behoud scholieren Rollatorhelden trotseren de hitte erneuzen richt zich vooral op vrijetijdscentrum in Koegorspolder ■15 Mndertruuk tp dorpsfeest i Zaamslag ioekenverkoop ia luziekfestival iTerneuzen AAZET Aanpassing wet een wassen neus Belangen raadsleden onder de loep Picknickbankje aan de Wêêl Vlissinger neergestoken Nog geen voorzitter voor Oudheidkundige Kring Mantelzorgcafé in Oostburg Nieuwe kazerne brandweer open voor publiek zaterdag 28 mei 2005 lere 3t ^oorRenévan Stee ÏRNEUZEN - „Jammer dat kans aan de streek voorbij- t." Dat is de reactie van irgemeester J. Lonink van Ter- VISLAG - De Kellog's Kin- irtruuk is vrijdag 10 juni één de topattracties van het (irpsfeest in Zaamslag. de Kindertruuk kunnen kin- ren avontuur en lol beleven, aast een speelparadijs voor de van 3 tot 12 jaar is er ook n podiumshow met prijzen. ior de kleintjes in de leeftijd n 3 tot 5 jaar is er een ballen- ktei d met glijbaan. Kinderen van- ops ;5 jaar kunnen aan de Slag met ruipbuizen, touwladders, een nnelnet en een glijbaan. De indertruuk staat er op vrijdag defe (juni van 16.15 tot 21.00 uur. at dorpsfeest begint een dag erk rder. Dan is onder meer om fdei .00 uur een playbackshow. il d ijdag 10 juni staan er vanaf uur allerlei kraampjes ndom het Dorpsplein. Vanaf uur vertrekken vanaf het "dei dbalveld ballonvaarten en naf 21.00 uur speelt in de esttent de band Just 4 Fun. zaterdag 11 juni begint om 00 uur de rommelmarkt. )el1 issen 11.00 en 17.00 uur ro® innen kinderen op quads rij- Sn, is er optreden van de ederdracht Mooi Zeeland met n demonstratie van een ou- irwetse wasdag en zijn er ind andweeractiviteiten voor de ÜS VAN GENT - De biblio- van Sas van Gent ver- nopt van 1 tot en met 29 juni af schreven boeken, cd's en 1-roms. Tijdens de openingsu- n kunnen mensen kijken of er Is van him gading bij is. (Advertentie) jV; Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge- lurende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur ilid d, REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 1530 AC TERIMEUZEIM Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel i van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl neuzen op de mededeling van Holland Casino dat Zeeuws- Vlaanderen niet in aanmerking komt voor een grootschalige gok- gelegenheid van het bedrijf. Holland Casino, een staatsmo nopolist, mag zogenoemde witte vlekken in Nederland invullen. Zeeland behoort daartoe. Ver moedelijk wordt gekozen uit Goes, Middelburg of Vlissingen als vestigingsplaats. Verschillende politieke partijen in Terneuzen, waaronder TOP en de WD, hadden wel oren naar de komst van een Holland Casino naar Terneuzen. Ook de ondernemerskoepel Coördinatie en Management zag het plan zit ten. Lonink: „Een casino is in het al gemeen een belangrijke toeris- tisch-recreatieve trekker. Het zou de regionale centrumfunctie van Terneuzen aanzienlijk ver sterken. Daarom was het college van B en W niet bij voorbaat te gen." Lonink is echter niet diep teleur gesteld, omdat Terneuzen een ander ijzer in het vuur heeft. De gemeente zet alles op de ontwik keling van een grootschalig vrijetijdscentrum in de Koegors polder, langs de N61 ter hoogte van de kruising met de Mr. F.J. Haarmanweg. Buurman „Daar ligt nadrukkelijk onze prioriteit. Verder heeft het col lege niet zelf initiatieven ontplooid ten aanzien van de komst van een casino. Maar met het vrijetijdscentrum als buur man waren er beslist mogelijkhe den geweest", aldus Lonink. Het was echter ook de vraag of er een raadsmeerderheid voor de komst van een casino naar Terneuzen was te vinden. Welis waar vond het CDA net als TOP, de WD en Lonink dat een Holland Casino een andere uit straling heeft dan een wil lekeurige automatenhal, maar dit betekende niet bij voorbaat dat het welkom was. De PvdA voelt niets voor een casino om dat het gokverslaving bevor dert. Verder voert Terneuzen een uitsterfbeleid voor gokgele genheden. Ondanks het besluit van Hol land Casino denkt F. Verdonck van de Verdonck Groep, onder meer eigenaar van het casino in Oostende, dat de kans op een ca sino in Sluis - en dus in Zeeuws-Vlaanderen - niet is ver kleind. Want niet de vestiging van een Holland Casino in Goes, Middelburg of Vlissingen dwars boomt zijn plannen om in ho tel-restaurant de Dikke Van Da- Ie een volwaardig casino te ope nen, maar het monopolie van het bedrijf. Verdonck doet er samen met zijn partners Partouche Groupe en Roozen Projectontwikkeling alles aan om dit monopolie via gerechtelijke weg aan te vech ten. NEUZEN - Muziekvereni- Dg De Vliegende Hollander loudt zaterdag 11 juni haar jaar- 1 2 Ise muziekfestival op de j arkt in Terneuzen. et programma begint om 13.00 iff met Brassband Colijns- taat. De harmonie van De Vlie- nde Hollander treedt een uur k Ier op. Om 15.00 uur is het de ïurt aan de slagwerkgroep van muziekvereniging. De melodi- a he slagwerkgroep Weert sluit ffestival om 16.00 uur af. KOZIJNEN-ZONWERING www.aazet.nl Kapelle - Tel. 0113-3393Ï3 Terwijl de genodigden Ons vangnetje bekijken, maken de kinderen al gebruik van de peuterspeelzaal in Eede. door Frank Gijsel EEDE - De Sint Jozefschool in Eede wil een halt toeroepen aan de vlucht van jonge kinderen naar scholen in Vlaanderen. Gisteren werd een peuter speelzaal geopend met als belangrijk doel de jeugd in de eigen kern op school te houden. De opvang kreeg de toepasse lijke naam 'Ons vangnetje'. Voor de veertig leerlingen was het een feestelijke dag. Op het plein werden dansjes uitgevoerd en er was een optre den van een clown. Nu al zijn vijf peu ters aangemeld en de verwachting be staat dat straks meer ouders hun kroost naar de voorziening in het eigen dorp zullen brengen. Al jarenlang is het de Nederlandse grensscholen een doorn in het oog dat peuters naar Vlaamse scho len trekken. Meestal blijven die daar dan hun verdere schoolloopbaan. Enke le weken geleden nog trok een delegatie uit de gemeente Hulst naar Den Haag om aandacht te vragen voor dit pro bleem. De komst van de peuteropvang is een onderdeel van de uitvoering van het onderwijskansenplan 'Kansen aan Zee', een project van het ministerie van onderwijs, cultuur en wetenschappen met als doel taalachterstanden te voor komen of weg te werken. De oprichting van de peuterspeelzaal speelt daar op in. Het is een samenwerkingsverband geworden van de plaatselijke basis school, gemeente Sluis en de stichting Kinderopvang. Een onderzoek naar de belangstelling van de ouders toonde aan dat er voldoende draagvlak was voor het initiatief. Extra geld In 2002 kreeg de Sint Jozefschool voor het eerst extra geld aangereikt. Op jaar basis kwam voor 'Kansen aan Zee'een bedrag vrij van 35000 euro. Een vierja renplan moest ervoor gaan zorgen dat de taalachterstanden zouden teruglo pen. Het werd uiteindelijk een totaal- aanpak van de school. Inmiddels zijn verschillende onderdelen uitgevoerd. Zo worden de resultaten van de kinde ren beter gevolgd, middels een leerling volgsysteem, en de zorg werd beter gere geld. De komst van de peuterspeelzaal was vanaf het begin een belangrijke wens uit het plan. Volgens directeur Ria Langeraert van de Sint Jozefschool is uit onderzoek gebleken dat in het ver zorgingsgebied van de school een kleine tachtig leerlingen in de leeftijd van vier tot twaalf jaar in aanmerking komen voor het volgen van lessen in Eede. Mo menteel bevolkt hiervan ongeveer de helft haar school. „We hebben het pro ject 'Kansen aan Zee' met beide handen aangegrepen. Alleen op die manier kun nen we de schoolbevolking in de toe komst weer doen groeien. Kinderen gaan al op zeer jonge leeftijd naar Vlaanderen en die blijven daar meestal hun verdere schooltijd en zie je dus niet meer terug." Langeraert heeft er alle vertrouwen in dat het lukt het tij te ke ren. „Eedenaren zijn van nature erg voorzichtig en kijken graag eerst de kat foto Wim Kooyman uit de boom. We zullen het vertrouwen moeten winnen. Dat komt uiteindelijk de basisschool ten goede." Onderwijs wethouder Leen Wille wil met de ge meente graag de voorwaarden helpen scheppen en daarom volgde financiële steun. Of de peuterspeelzaal levenskan sen heeft, zal volgens de wethouder vooral afhangen van de inwoners zelf. „Voor de groei van de basisschool is de peuterspeelzaal een belangrijke voor waarde. Ik hoop dat door de komst van deze voorziening ouders nu voor op vang in hun eigen dorp gaan kiezen. Vanuit de sociale contacten ligt er hier een belangrijke taak om ouders over de streep te trekken." Gratis Theo Rammelaere, secretaris van de dorpsraad, juicht de komst van de peu terspeelzaal van harte toe. „Het is voor de leefbaarheid van een dorp uitermate belangrijk dat de school bevolkt wordt door zoveel mogelijk kinderen uit de ei gen kern. Heel veel draait immers om een dergelijke voorziening. In de grens streek is het dubbel moeilijk omdat in Vlaanderen de opvang gratis is." door René van Stee HOEK - De hitte deert Maurice Lauret (in november honderd jaar) allerminst. Hij is nog zo fit als een hoentje. Voor een rol- latortocht van een kleine an derhalve kilometer draait de bewoner van zorgcentrum Vremdieke zijn hand dus niet om. „Hoe warmer, hoe beter", zegt de kwieke Lauret onderweg. Meteen na de start zet hij een verschroeiende demarrage in. Ook bij de verversingspost hal verwege heeft hij nauwelijks tijd om een glaasje water te drin ken. „Ik hoef niet per se te winnen, hoor. Maar op die anderen wach ten duurt mij veel te lang", is zijn commentaar. Daarna ver volgt hij als een volleerd racer zijn weg naar het eindpunt, het kerkcentrum aan de Lange- straat. Daar kregen de 21 deelnemers koffie of iets fris en een certi ficaat. „Dat is weer eens iets anders dan een veterdiploma", aldus een jolige toeschouwer. Op de terugweg werden de wan delaars muzikaal begeleid door dweilband De Karrestukers. De rollatortocht in Hoek was giste ren aan zijn derde editie toe. Het evenement wordt gehouden onder de vlag van Vlugheid en Kracht (V en K), de sportvereni ging die ook de plaatselijke avondvierdaagse organiseert. Rollatorrijders komen hierbij niet aan bod. Alternatief „Wij wilden die groep een alter natief bieden. En dat is gelukt. Onze rollatorrace is inmiddels een begrip", zegt voorzitter Hans Bassie van V en K. De aantrekkingskracht van de tocht is groot. De deelnemers ko men deze keer niet alleen uit Hoek, maar ook uit Sas van Gent en Axel. Bassie: „Volgend jaar nodig we ook Belgen uit. Dan is het een in ternationale wedstrijd en noe men we hem de Tour de Rolla- tor." DEN HAAG - Minister Veerman (Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) gaat de wet aanpassen, zodat schelp diervissers op de Noordzee voortaan ook buiten de 12-mijlszone mogen vissen. Dat schrijft hij aan de Twee de Kamer. De minister wil daarmee een eind maken aan de ongelijkheid tussen Nederlandse schelpdiervissers en die uit andere Europese landen, die nu al buiten die zone mogen vissen. Volgens secretaris J. Holstein van de Produ centenorganisatie van de Nederlandse Kokkelvisserij is het niet meer dan een administratieve correctie waar vis sers weinig aan hebben. „Buiten de 12-mijlszone is het niet interessant om op schelpdieren te vissen. Het is daar te diep en commerciële soorten komen er niet voor. En als we echt willen, kan het nu ook. Alleen niet onder Neder landse vlag." TERNEUZEN - Het Terneuzense raadslid R. Bruggeman (CDA) wil een onderzoek naar eventuele belangenver strengeling van raadsleden in het verleden. „Dan kunnen we daar lering uit trekken." Bruggeman wordt samen met R. Noët (WD) en F. van Hulle (Gemeentebelangen Ka naalzone) door de PvdA beschuldigd van belangenver strengeling in de discussie rond de brede school in Sas van Gent. De meerderheid van de raad nam een motie van het CDA aan om de bibliotheek in De Speye in Sas van Gent te handhaven. Volgens de ondertekenaars van de mo tie is een bibliotheek belangrijk voor de leefbaarheid. Hierdoor staat wel de komst van een brede school onder druk, omdat een bibliotheek daar een belangrijk onder deel is. Volgens de PvdA hebben de drie genoemde raads leden twee petten op, omdat ze bestuurslid zijn of waren van De Speye. C. Freeke (LCF) vraagt Lonink inmiddels de drie raadsleden'sancties op te leggen of tenminste een reprimande te geven met betrekking tot een overtreding van een artikel van de gemeentewet. LAMSWAARDE - Aan de Boudeloodijk in Lamswaarde. met uitzicht over de Wêêl, prijkt nu een picknickbankje. Een wens van de dorpelingen, in vervulling gebracht dooi de gemeente Hulst, het waterschap en grondeigenaar F. Compiet. De Hulster burgemeester J.F. Mulder heeft het bankje officieel in gebruik genomen. De hoop en verwach ting is dat veel wandelaars of fietsers gebruik maken van het bankje. Het ontbrak bij de opening echter nog aan één ding: een afvalbak. De dorpsraad van Lamswaarde is trots op het nieuwe idyllische stekje en wil dat het schoon blijft. Mulder had daarom als cadeau een afvalbak meege nomen. Op het wensenlijstje van de Lamswaardse dorpsraad prij ken nog veel meer wensen. Hoewel Mulder zijn best zal doen zoveel mogelijk wensen te honoreren 'moet er toch altijd iets te dromen overblijven'. VLISSINGEN - Een 37-jarige man uit Vlissingen is don derdagavond kort voor elf uur uur door een onbekend ge bleven man neergestoken op het Ravesteijnplein in Vlis singen. De man is overgebracht naar het ziekenhuis. Er is nog niets bekend over de toedracht van de steekpartij. Het slachtoffer is niet in levensgevaar. door Sheila van Doorsselaer HULST - Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten in Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft nog steeds geen nieuwe voorzit ter. Aanvankelijk zou de nieuwe praeses gekozen worden uit hel bestuur, maar geen van de tien bestuursleden wil of kan deze functie op zich nemen. Volgens secretaris H. de Jonge is van alle tien bestuursleden de mening gepeild, maar zonder succes. Dit houdt in dat De Jonge zelf noch vice-voorzitter A. de Kra ker het leiderschap op zich ne men. Veel leden en ook niet-le- den van de Kring waren juist in de veronderstelling dat een van deze twee de nieuwe voorzitter zou worden. Volgens De Jonge moet de nieu we voorman uit het midden van de leden komen en het was de bedoeling dat deze week de nieu we voorzitter voorgesteld zou worden aan de leden van de Kring. Zover is het echter niet geko men. De Jonge: „Het bestuur heeft enkele kandidaten op het oog. Tijdens de vergadering, af gelopen week, zou de nieuwe voorzitter eigenlijk worden ge kozen, maar dat ging niet door." Volgens De Jonge waren de vol gens het bestuur geschikte kan- OOSTBURG - Café De Vier Em mers in Oostburg is woensdag 15 juni Mantelzorgcafé. Tussen 10.00 en 13.00 uur is het café open voor mensen die thuis een zieke of hulpbehoevende ver zorgen. Stichting Welzijn Voor Ouderen te Oostburg geeft hen de mogelijkheid ervaringen uit te wisselen. De stichting staat die ochtend met een voor het ca fé aan de Markt. didaten, wegens andere bezighe den, niet aanwezig op de verga dering. De eerstvolgende bestuursverga dering van de Kring is dinsdag 6 september, maar volgens De Jon ge zal het niet zo lang duren tot een nieuwe voorzitter bekend is. „Onze vice-voorzitter zal con tact opnemen met de kandida ten en mogelijk wordt een tus sentijdse bestuursvergadering belegd. Ik verwacht dat we er re delijk snel uit zullen zijn." Sinds het aftreden van W. Gie- len als voorzitter van de Kring, op 3.1 maart, hebben de oudheid kundigen geen voorzitter meer. Gielen trad af na commotie over zijn persoon en het Hulster bouwproject Onder de Toren. Hij was negen jaar voorzitter van de Kring, was ruim dertig jaar lid en had voorheen zitting in een aantal commissies van de Vier Ambachten. ZAAMSLAG - De brandweer van Zaamslag houdt vanaf van middag 14.00 uur open huis in de nieuwe brandweerkazerne aan de Bedrijvenstraat 11 in Zaamslag. De brandweerkazerne is meer dan 100 jaar gestationeerd ge weest onder het voormalige stad huis van Zaamslag. Na een zoek tocht van jaren heeft de brand weer in het pand van de firma Zegers aan de Bedrijvenstraat een nieuw onderkomen gevon den. Het pand is bouwkundig aangepast zodat het voldoet aan de eisen waaraan een brand weerkazerne moet voldoen. Alvorens de brandweer haar deuren opent voor het publiek, verricht burgemeester J. Lonink om 11.00 uur de officiële ope ning. morgen in Vlissingen: gratis parkeren - overdekt winkelen Meteen na de start van de rollatorrace, bij Vremdieke, zet de 99-jarige Maurice Lauret (links) een ver schroeiende demarrage in. foto Camile Schelstraete kijk ook eens op: www.winkelcentrumvlissingen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 85