Paauwe is nauwelijks te stoppen Mitchel Kou wijzer gaat hogerop -I PZC Ruud Pennings haal diploma TC 1 binnei Dressuuramazone uit Yerseke tijdens Horses by the Sea beste in klasse Z2 Pankow pakt weer de titel in driebanden Van Kouteren in amateur elftal onder zestien Belgische doelman voor RCS l*d Strandrugbytoernooi Oemoemeni jj Afscheidswedstrijd bij Patrijzen De Schipper van SSV naar Kapel uitslagen agenda zaterdag 28 mei 2005 - ,\v door Lucien Roelandt DOMBURG - Carola Paauwe lijkt niet te stoppen. Ook giste ren tijdens Horses by the Sea was de regerend Zeeuws kam pioene in de klasse Z2 om de Ra- bo Talenten Trophy de beste. De amazone uit Yerseke stuurde de hengst My Dream naar het fraaie totaal van 204 punten. In de twee vorige edities was de belangstelling van de dressuur ruiters voor het evenement in Domburg matig. Kosten nog moeite werden door de organisa tie gespaard om daar verande ring in te brengen. Met dressuur van hoog niveau werden voorzit ter Peter de Kam en zijn team voor hun inspanningen beloond. Jurylid Piet Westveer: „Carola Paauwe stuurde My Dream heel mooi rond. De hengst gaat met veel afdruk en fijn opwaarts door de baan. Een aandachts puntje is de hals. Daar mag ze haar paard wel met iets meer vrijheid door de baan sturen. Het is een combinatie waar we zeker nog wat van kunnen ver wachten. Maar niet alleen Caro la liet een fijne proef zien. Ook nummer twee Lucie Lous met Lars reed mooi. Vooral de aan leuning van de combinatie was er een uit het boekje. Ook de ap- puyementen waren van hoog ge halte. daar kon je achten in kwijt. En dat is leuk jureren." Dat het nog beter kan, bewees Paauwe in de tweede proef. Daarin stuurde ze haar paard naar de voor dressuurruiters ma gische grens van zeventig pro cent. Daarmee toonde Paauwe zich een maatje te groot voor de concurrentie, getuige ook de ach terstand van de weer op Neder landse bodem neergestreken Is raëlische Raz Nitzani met Hexa- gons's Promotion (210-191). Zeeuwse jeugd In de klasse Z1 was de zege voor de Brabantse Marloes Maan met Sandokan. De Zeeuwse jeugd liet zich echter niet onbetuigd. De zestienjarige Maxime Lefe- ber, die aan een sterke serie be zig is, stuurde Embleme du De- 's-HEERENHOEK - Kim- mo Pankow uit Middel burg heeft de jublileumedi- tie van het driebandenloer- nooi in 's-Heerenhoek ge wonnen. Het was voor hem de tweede opeenvolgende zege. Martin Steketee werd twee de. De biljarter uit Yerseke begon het toernooi met twee nederlagen op rij, maar kwam telkens goed te rug. Twee keer eerder wees het lot Jan Westdorp als te genstrever aan, tweemaal overleefde Steketee dat niet. Het rare geval deed zich voor dat Steketee in de halve finale voor de der de keer Westdorp trof. Nu liet hij zich niet meer ver rassen en won met één punt verschil. Pankow-Steketee was een meer spannend dan hoog staand duel. Telkens liep Pankow weg en telkens kwam Steketee weer terug in de match. Tot 22-21 bleef de strijd gelijkop- gaan. Daarna vond Pan kow-het welletjes en toon de aan de betere biljarter te zijn. Met 30-25 was de vijftiende uitgave van het driebandentoernooi voor hem. Voor de tweede keer op rij en de vierde in to taal: een mooie palmares. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen Westdorp en Kees Werri, die van Pankow had verlo ren met 11-25. Werri speel de een bijzonder sterk toer nooi, maar moest in deze partij het hoofd buigen. Westdorp pakte het brons na een moeizame partij met 25-18. fey met 195 punten naar de twee de stek. De zeventienjarige Iris Verhaagen werd met Westveers Heidie met 190 punten derde. De tweede dag van Horses by the Sea trok een ware invasie van springruiters naar de Wal- cherse badplaats. Daaronder veel profs met jonge talentvolle paarden. Desondanks ging de ze ge van de openingsrubriek klas siek L naar Ellen Briquet, een amateur uit het Zeeuws-Vlaam se Vogelwaarde met Rocket Po wer onder het zadel. Niet alleen kwantitatief, ook kwalitatief was het niveau in Domburg hoog. Ondanks het se lectieve parcours dat Bram Wat- tel uit de hoge hoed had geto verd, meldden zich liefst ach- tien combinaties voor de beslis sende ronde Daarin eiste de Zeeuwse jeugdruiter Jill Buijjze een fraaie rol op. Het negentien jarige talent stuurde de merrie Tequila in 36.45 foutloos naar de finish. Op die tijd leken de achtervolgers zich stuk te bij ten. Behalve Ellen Briquet. Als een speer stuurde ze de ontke tende ruin een fractie sneller naar de finish en de zege, Bruggetje „Natuurlijk had ik graag gewon nen. Maar ik ben toch wel tevre den. Het is mijn eerste buiten concours met Tequila. Ze pakte goed aan en gaf een goed gevoel. Je weet het nooit, maar ik heb hoge verwachtingen van deze merrie. En tot nu toe heeft ze me nog niet teleurgesteld." In het twee fasen-parcours had Bram Wattel het bij de ruiters beruchte bruggetje als scherp rechter opgesteld. Het bleek voor menig combinatie de nek- kenbreker. Ook voor Pim van Eyzeren. De zestienjarige ruiter, die onlangs de pony's verruilde voor de paarden, leek als voor laatste starter voor een stunt te zorgen. Maar bij de brug twijfel de de ruin of hij onder het poort je door zou gaan. Daardoor kwam de ruiter uit Borssele een fractie van een se conde tekort om de prof Johan Kerstens met Urby le Sursaut van de leiding te verdringen. „Het scheelde weinig, maar ik denk niet dat het sneller kon. Ik had gezien dat ruiters die voor mij startten, hard op de brug af reden. Die kregen daardoor een weigering. Daarom deed ik het kalmer aan. Toch treuzelde mijn paard even. Dat koste mij de ze ge. Jammer, maar een tweede plaats in dit sterke gezelschap vind ik ook niet slecht. Het was goed voor een plaats in de fina le." In de klassieke omloop van de klasse M bekleedde Annelore Willeboer een hoofdrol. De Zuid-Bevelandse amazone werd in de barrage tweede met Noord erglas Noble Girl, achter Mijnke de Vries uit Dwingelo met Ti- bantos. Na een mindere periode lijkt Margreet Walraven de dip te bo ven. De amazone uit Veere ein Terneuzense basketballer van Oostende tekent contract bij Den Helder door Frits Bakker TERNEUZEN - Mitchel Kouwij- zer keert na een opleiding van drie jaar in Oostende terug naar Nederland. De achttienjarige basketballer uit Terneuzen te kent een dezer dagen een con tract bij Den Helder, dat onder de naam Cape Holland in de ere divisie speelt. Kouwijzer wordt toegevoegd aan de eerste selectie. De trans fer komt voor Mitchel Kouwij zer op een ideaal moment. Na twee jaar bij de kadetten en de junioren van de Belgische top club was er te weinig kans op doorstroming naar de eerste ploeg. „Het is een team met veel Kroa- ten, twee Amerikanen en een Ni- geriaan. Voor de Belgische jon gens en voor mij is het haast on mogelijk om in dat team aan spe len toe te komen." Kouwijzer had bij zijn club wel een andere optie. In Oostende zou volgend seizoen een team worden ge vormd voor de jonge spelers die tegen het eerste team aanzitten. „Mijn club zou de licentie van een andere club overnemen en onder de naam Siemens Maria- kerke in de competitie gaan spelen. Deze week doemden er ineens problemen op. De bond wilde van Oostende dat het de schulden van die club overnam. Daardoor is het op het laatste moment niet doorgegaan." Backup-guard Het maakte voor de Terneuzen se speler de weg vrij naar een transfer. „Er was eerder al be langstelling van Den Helder. De Belg Paul Vervaec is daar coach en ze hadden me al eens bena derd. Omdat die plannen bij Oostende met meer doorgingen, heeft Den Helder me weer ge beld. We hebben een paar keer gesproken en hebben de over gang rondgemaakt." Bij Den Helder, dat in de kwartfinale om het landskampioenschap werd uitgeschakeld door de late re kampioen Demon Astro nauts, staan twaalf spelers on der contract, onder wie twee Amerikanen en een Belg. Kouwijzer: „Ik word in principe backup-guard, met een redelij ke kans op spelen. Maar als ik dit jaar nog geen vaste waarde ben, zullen ze me af en toe ook inzetten in het juniorenteam. Dat zal alleen zijn als het eerste niet moet spelen." Ajax-methode In het Belgische basketbal volg de Mitchel Kouwijzer drie jaar lang een opleiding volgens de Ajax-methode. „Ons team heet te ook het Ajax-team van Oos tende. Tien jaar geleden is een Belgische coach van Oostende bij Ajax op stage geweest. Hij wilde in het basketbal de oplei ding nabootsen. We zaten bij Oostende met de jonge spelers in een internaat, 's Morgens moesten we eerst trainen, daar na gingen we naar school en na schooltijd weer trainen." Bij Den Helder krijgt Kouwijzer een semi-profcontract. „Ik ga mijn opleiding vervolgen aan de Johan Cruij ff school. Dat houdt in dat ik twee keer per week naar school ga en me voor de rest kan concentreren op het basketbal." Mitchel Kouwijzer begon zijn carrière bij Schelde- sport in Terneuzen en speelde voor zijn overgang naar Oos tende één jaar bij BC Vlissin- gen. Mitchel Kouwijzer verwacht bij Den Helder veel aan spelen toe te komen, foto Wim Kooyman door Frits Bakker TERNEUZEN - De Terneuzen se voetballer Frank van Kou teren is geselecteerd voor het Nederlands amateurelftal on der zestien jaar. Met die selec tie doet de vijftienjarige mid denvelder van Terneuzense Boys van 21 tot en met 31 juli mee aan de Koninkrijksspelen op Curasao. De selectie van de linksvoetige speler, die volgend seizoen naar RBC vertrekt, kwam als een verrassing. Hij behoorde aanvankelijk niet tot de beste zestien spelers uit het zuidelij ke district die naar het NK voor districtsploegen in Huizen gingen. „We speelden nog wel een wedstrijd tegen RBC, waar in ik mocht meedoen omdat er spelers geblesseerd waren. Het ging zo goed in die wedstrijd, dat de coach me toch meenam naar Huizen." Daar speelde Frank van Kouteren, onder het oog van toptrainers als Foppe de Haan, zich zo in de kijker dat hij tot de 26 spelers behoor de die moesten uitmaken wie naar de definitieve selectie gin gen. „Ik stond eerst weer op de reservelijst, maar ik werd ge beld door de bondscoach om in te vallen." Vorige week troffen die 26 spelers elkaar in een on derling partijtje. Frank van Kouteren maakte als linkerver dediger en middenvelder een sterke indruk en werd donder dag gebeld dat hij bij de acht tien spelers zit die het toernooi in Curasao gaan spelen. Bij de selectie zitten onder meer spe lers van ARC, Ommworld, FC Lisse, JVC Cuyk, Spijkenisse en Flevo Boys. De Terneuzense voetballer, die op zijn tiende jaar al de jeugdopleiding van AA Gent ging volgen, keerde twee jaar geleden terug. Hij maakte dit jaar deel uit van het A-elftal van Terneuzense Boys. „Ik had op advies van mijn trai ner, Bennie Boerman, al een keer meegetraind met RBC. Na die wedstrijd met de selectie heb ik een gesprek gehad met RBC om daar volgend jaar in Al te spelen." Van Kouteren is niet de enige Temeuzenaar die naar Roosendaal gaat. Ook Tom Jansen van Terneuzen gaat in de RBC-jeugd spelen. orf OOST-SOUBURG - Na Dennis de Nooijer, Delano Keuning en Rodi Urani heeft RCS nog drie nieuwe s Iers aan de eerste selectie toegevoegd. De Belgische di man Frank Symons moet de concurrentie aangaan met vid Pieterse voor een plek onder de lat bij de zondag-ti deklasser. Ook komen de talenten Alfaro Pentury en co Filius, beiden van Jong Ambon, naar RCS. Symons trainde in de voorbereiding op het afgelopen zoen mee met FC Dordrecht. In de afgelopen maan werd de keeper bij RBC Roosendaal getest en trainde een aantal keren met Kloetinge mee. Symons is 22 jaar, woont in Antwerpen en kreeg zijn leiding bij de enkele jaren geleden failliet verklaarde club Lommei. Hij stond ook nog onder contract bij i chem Sport. GOES - De Middelburgse club Oemoemenoe houdt i '3 daag voor de vierde keer het Oemoemenoes Beach Rt Treffen op Breezand bij Vrouwenpolder. Inzet is hef derlands kampioenschap Beach Rugby. Hiervoor gelden bijzondere spelregels en er wordt speeld op een veld van 60 bij 35 meter, zonder de kent kende palen. Een try kan drie tot vijf punten oplevi De wedstrijden duren twaalf minuten. De finale een nuut langer. Bij de senioren hebben in totaal acht teams ingeschre Oemoemenoe neemt deel met een senioren- en een vete nenteam. RC Waterland, de winnaar van 2004, ABRS Ameland en de RCDH-veteranen completeren de Ne landse inbreng. Uit Frankrijk komt RC Rijssel en uit Wales Llandindd Wells met twee teams. In de vrouwenpoule binden Oen menoe, Oisterwijk Oysters, Waterland, ABRS en Cas cum de strijd met elkaar aan. Het toernooi start om 12.00 uur en de finale is geplj tussen 16.30 en 17.00 uur. irj i 's-HEERENHOEK - De eerste selectie van voetbalven ging Patrijzen neemt vandaag afscheid van trainerH m van de Sluis (zes seizoenen), keeper Sjimmib Kikken seizoenen) en grensrechter Wim de Jonge (27 seizoen Sev Ook wordt afscheid genomen van Bert Schrier als tra van de tweede selectie. Het af scheidsduel wordt gespeeld tussen de huidige i ste elftal van Patrijzen tegen een selectie van spa in waarmee Sjimmie Kikkert en Kees van de Sluis de afgi ier pen zes seizoenen mee werkten. Kees van de Sluis spa lta- met Patrijzen de voorbije seizoenen in de top van ded 1 de klasse. De wedstrijd begint om 17.00 uur. De Brabander Jack Neefs, één van de vele deelnemende profs en ex-internationals tijdens Horses by the Sea, werd met Blóm's Toscane achtste in de rubriek L-twee fasen. foto Lex de Meester digde met de super springende Okumara als derde. Met Timiles haalde Walraven ook al een startbewijs voor de finale van de klasse L, die vandaag wordt verreden. „Mijn paarden lopen weer lekker rond. Ze geven mij weer een goed gevoel" KAPELLE - Elco de Schipper speelt volgend seizoen zaterdag-tweedeklasser Kapelle. De linksbenige voetb Ier speelde afgelopen seizoen bij zaterdag-eersteklas SSV'65. Daarvóór speelde hij sinds zijn jeugdjaren Yerseke. Ook Pieter van Liere verlaat de Goese voetbalclub zomer. Hij keert terug naar Heinkenszand, dat dit sei kampioen in de vierde klasse werd. Domburg. Horses by the Sea. Dres suur Rabo Talenten Trophy klasse Z2: 1. Carola Paauwe, My Dream (Z-Bev.) 204; 2. Lucie Louws, Lars (Gou we Reyers) 202; 3. Emma van den Hooven, Katapult (Oranjezon) 193. Ra bo Talenten Trophy klasse Z1: 1. Marloes Maan, Sandokan (Dinteloord) 200; 2. Maxime Lefeber, Embleme du Defey (Scheldestad) 195; 3. Iris Verha gen, Westveer's Heidie (Paardebloem) 190. Klasse Z2: 1. Carola Paauwe, My Dream, 210; 2. Raz Nitzani, Hexagon's Propmotion (Oranjezon) 191; 3. Evelien Schouten, Miami (Paardebloem) 189. Z1: 1. Moniek van Dijk, Nescafe (Roc- kanje) 203; 2. Wies Kleinman, Some thing Special (Se-Ros) 194. 2e proef; 1. Moniek van Dijk, Nescafe, 203; 2 Wies Kleiman, Something Special, 196; 3. Bi- anca Gorter, Santaleone (Se-Ros) 194. Springen paarden M klassiek: 1. Nynke de Vries, Tibantos (Dwingelo) 0/0/38.75; 2. Annelore Willeboer, Noder- glas Nopble Girl (Weelr.) 0/0/39.69; 3. Margreet Walraven, Okumara (Weelr.) 0/0/39.80. L klassiek: 1. Ellen Briquet, Rocket Power (Eenhoornr.) 0/0/35.51; 2. Jill Buijze, Tequila (Weelr.) 0/0/36.45; 3. Johan Kerstens, Urby le Sursaut (Heer- le) 0/0/36.50. L twee fasen: 1. Johan Kerstens, Urby le Sursaut, 0/0/32.43; 2. Pim van Eyzeren, Rebel, Weelr.) 0/0/32.47; 3. Kuypers, Madira de Reve (Breda) 0/0/32.92. Achttiende etappe, tijdrit, Chieri- Turijn: 1. km in 45.05 (45,249 km/u), 2. fa (Rus) 0.09, 3, Zabriskie (VSt) 02 Savoldelli (Ita) 0.23, 5. Cioni (Ita)G. Gontsjar (Oek) 0.40, 7. Bruseghmi 1.02, 8. Garate (Spa) 1.25, 9. Bet 1.28, 10. Simoni (Ita) 1.34, 13. Tha Dekker 1.54, 14. Di Luca (Ita) 155. Rujano (Ven) 1.59, 41. Engels 3.41 less Eltink 4.30, 81. Schmitz 4.56. Kk ment: 1. Savoldelli 82.10.18, 2 2.09, 3. Rujano 3.00, 4. Di Luca 3U Garate 3.13, 6. Gontsjar 4.22, 7. fa in! 6.30, 8. Cioni 6.52, 9. Caucchioli lt 6.53, 10. Bruseghin 8.21. 46.52, 63. Engels 1.47.00, 80. Tf-a Dekker 2.16.33,122. Schmitz 2.53/i|Hul Ronde van België. Derde etappi deel, Knokke/Heist-Buggenhout Van Loocke (Bel) 107,9 km (44,6 km/uur), 2. Boonen (Bel), 3.N* ant tano (Ita), 4. Van Dijk (Ned), 5 D'Ar (Ita). Derde etappe, 2e deel, inS duele tijdrit Buggenhout-Lon zeel: 1. Sosenka (Tsj) 15 km in'' (48,449 km/u), 2. Boonen 0.07,3. sems (Bel), 4. Balciunas (Lit) 0.16,5.1 nu (Bel) 0.21, 6. Berges (Fra) 0.3) Ten Dam 0.36, 8. Scheuneman 0Ü, Knaven 0.51,19. Mutsaars 1.02,33 1.18, 41. Van Agtmaal 1.30, 46. Tetf 1.35, 50. Van Katwijk 1.37. Alge» klassement: 1. Boonen 10.0043, Roesems 0.24, 3. Balciunas 0.33,4 Dam 0.53,5. Eeckhout 1 01 E332SSS32R Lucky Day: 2-5-6-7-9-12-16-25-28-34- 37-40-52-54-55-61 -70-71-75-76 Onder voorbehoud. Parijs. Roland Garros. Mannen, der de ronde: Federer (Zwi/1)-Gonzalez (Chl/25) 7-6 (9) 7-5 6-2, Nadal (Spa/4)- Gasquet (Fra/30) 6-4 6-3 6-2, Gaudio (Arg/5)-Mantilla (Spa) 6-4 6-4 6-3, Nal- bandian (Arg/10)-Ancic (Kro/18) 6-4 7-6 (4) 6-3, Moya (Spa/14)-Vicente (Spa) 6-4 7-6 (4) 6-7 (3) 0-6 6-4, Ferrer (Spa/20)- Lee (ZKo) 6-3 6-1 7-5, Grosjean (Fra/23)- Stepanek (Tsj/16) 6-1 4-6 3-6 6-3 6-4, Ha- nescu (Roe)-Horna (Per) 6-3 6-4 6-4. Vrouwen, derde ronde: Davenport (VSt/1)-Razzano (Fra) 7-5 4-6 6-4, De- mentjeva (Rus/4)-Morigami (Jap) 6-3 4-6 6-3, Schnyder (Zwi/8)-Pennetta (lta/32) 4-6 6-0 6-1, Karatantsjeva (Bul)- V. Williams (VSt/11)6-3 1-6 6-1, Clijsters Bel/14)-Hantuchova (Slw/20) 6-4 6-2, Li- chovtseva (Rus/16)-Farina Elia (Ita) 7-5 7-6 (2), Pierce (Fra/21 )-Zvonareva (Rus/9) 7-6 (2)7-5. Turijn. Ronde i I zaterdag l Voetbal Vriendschappelijk. Arnemuider- ky Ajax. Aanvang: 17.00 opt IS KOI Zeeuwse Zomer Zwemkar schappen. Locatie: zwembad Axel. Aanvang: 10.30 zondag T Handbal Veldcompetitie Vrouwen, ren: Orion-Ventura 2. Locatie: Spon den Heinkenszand. Aanvang: 13.30» Zeeuwse Zomer Zwemkampi» schappen. Locatie: zwembad 'tPh Axel. Aanvang: 10.30 uur. door Bauke Boersma VLISSINGEN - Ruud Pennings mag zich de trotse eigenaar van het trainersdiploma TC 1 noe men. De 43-jarige Vlissinger kreeg gisteren te horen dat hij is geslaagd voor het examen van de cursus die hij het afgelopen voetbalseizoen volgde. „Nu ik het diploma heb, hoef ik echt niet zo snel mogelijk hoger op", zegt de trainer van zondag derdeklasser Vlissingen. „Op ter mijn wil ik best naar een hoofd klasser of als assistent nai betaald voetbal. Maar dezei sus heb ik vooral gedaan 01 ter te worden als trainer. Dat is gelukt, zegt Pei „Van deze cursus wordt g dat je daarin de belanj technische en tactische s< krijgt. Ik ben er in elk geval wijzer van geworden. Ooi het gebied van managemenl zo. Bovendien liep ik stage RBC en maakte de periode i het ontslag van Jan van I mee. Ook van zo'n tijd en wat er gebeurt, leer je veel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 82