olitie komt massaal in actie Heel even geen ja-campagne Hill!' Reddingsbrigade wijst op gevaar koud zeewater Stroomstoring Moskou was terreur Monumentenprijs voor Zierikzee Erwin Koeman trainer Feyenoord 010-4142639 Groot alarm in Saoedi-Arabië Goese parkeermunten eindigen bij De Efteling veeduizend man verwacht op demonstratie in Goes 22° - ir W 5 litte voorbij 'lijzonnig, maar koeler met maxima ijssen 20 en 26 graden. Matige, later vrij rachtige westenwind. internet: www.pzc.nl 7e jaargang no. 123 iterdag 28 mei 2005 inummer 1f75 I RYS LI PT Cruiser Park Distance Control etc. etc. t.w.v. 1.649,- óf PT Cruiser originele audio/navigatie t.w.v. 2.135,- óf PT Cruiser Chrome Ground Level Package t.w.v. 2.341,-! www.ianhop.com Jan Hop Chrysler Jeep Goes 01 13-210858 Vijfhonderd jaar geleden kreeg tollenaar Jeroen Lauwereyn toestemming om een polder in de Braakman in te richten en er een stad te stichten: Philippine was geboren. In een extra bijlage aandacht voor het Philippine van toen en nu De laars wordt net zo belangrijk als de klomp Op naar het strand Oma's snoepgoed De Breydelhoeve in Retranchement; van veestal tot appartement De stroomstoring in de Rusische hoofdstad Moskou deze week was geen gevolg van een explosie en brand in een sterk verouderde elektriciteitscentrale, zoals de autoritei ten beweren, maar een terroristische actie van Tsjetsjeen se rebellen. Dat althans staat te lezen op de re bellen website kavkazcenter.com van de beruch te krijgsheer Sjamil Basajev. De Stads- en Commerciewerf in Zierikzee heeft de lande lijke Bouwfonds Award voor Vitale Monumenten in de wacht gesleept. De werf, waarin schepen worden gerestaureerd, kreeg de prijs van tienduizend euro in de catego rie kleinschalige monumenten. Erwin Koeman volgt Ruud Gullit op als trainer van Feyenoord. Koeman, die een doorlopend contract had bij RKC Waalwijk, te kende voor twee jaar bij de Rotterdamse voetbal club en wordt senteerd. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 13,15,17,18 en 19; Sport: 21, 22 en 23; Reportage: 25, 26, 27, 29 en 31; Philippine 500: W1, W2, W3 en W5; Wo nen: W7, W8, W9 en W11; Trends: W19 en W21; Jong: W22 en W23; Reizen: W25, W26, W27, W29 en W33 (Advertentie) i plaats telefoon: i Iposl(bankrekeningnummer. i Handtekening, l J PZC bv gaat zorgvuldig o. O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbi| éénmalig toestemming voor ncasso van dit bedrag van onderstaand rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement 9,h.i Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O pet maand met automatische incasso 19,95). per kwartaal met automatische incasso 58.00). per |aar met automatische incasso i€ 222,50). i mei peisoonsgegevens. i Ki/k op nviwpK.nl/abonneren. bel gratis J 0800 - 0781 Z3I ol Stuur deze bon naar. i PZC. afdeling lezersservice i Antwoordnummer 713.4460 WB Goes 8"711688"555547 het alfabet van Zeeland .955 iiEmileCalon |ES - Goes wordt op lensdag 8 juni het toneel een massale politiede- Dstratie tegen het kabi- De politiehonden grij- ihet bezoek van minister nkes aan om een eerste test te laten horen tegen ïoorgestelde arbeidsvoor- S arden. die dag een verlofdag op kun nen nemen om te protesteren. Burgemeester J. van der Zaag van Goes heeft er begrip voor dat agenten de aanwezigheid van de minister en tal van burge meesters aangrijpen om hun grieven kenbaar te maken. De afgelopen weken hebben de NPB, ACP en VMHP een actie plan uitgestippeld, aldus ACP- voorzitter G. van de Kamp. Daarbij is ervoor gekozen met een te gaan werken aan protest- vormen met een confronterend karakter. Gezien hun speciale verantwoordelijkheid ten op zichte van de samenleving staat de rechter het voeren van be paalde 'harde' acties door de po litie niet toe. De bonden respec teren dit, verzekert voorzitter M. Holtackers van de VMHP.Er is al een tweede actie gepland. „Zondag 12 juni is de 'blauwe belegering' van het ministerie van BZK", aldus Van de Kamp Vanaf dat weekeinde zullen 24 uur per dag politieambtenaren voor het ministerie posten. .950 minister woont die dag een van de Vereniging van hlandse Gemeenten bij. ir verwachting komen zo'n tdmzend agenten uit het he- 93! md naar Goes om hun on- 853 regen te uiten. Voorzitter iraak van de ondernemings van de Zeeuwse politie 0 S dat tal van agenten en an- medewerkers ontevreden over de voorstellen van de Om die reden ver- Bftht hij dat veel politieambte- .950 a willen komen demonstre- .950 dijkertijd beseft hij dat veel isga's op 8 juni in opdracht de korpsleiding in Goes zijn rde beveiliging van de minis- het congres. Hij vreest irom dat niet al te veel mede van de Zeeuwse politie (Advertentie) Het warme weer lokte gisteren veel mensen naar het strand, zoals hier aan de Brouwersdam bij Scharendijke. foto Marijke Folkertsma e pagina 30 katern 3 het alfabet van Zeeland door Melita Lanting ZIERIKZEE - Zwemmers in zee lopen een grote kans op onder koeling of kramp. Deze waar schuwing komt van de reddings brigades. De temperatuur van (Advertentie) het zeewater is nog erg laag. Op de meeste plaatsen langs de kust blijft het kwik op elf gra den steken. „De kou kruipt sluimerend het lichaam binnen en kan kramp veroorzaken. Dit kan tot gevolg hebben dat mensen niet meer te rug kunnen komen op het strand", zegt T. Meeles van de reddingsbrigade Zierikzee-Dui- veland. Hoe snel iemand onder koeld raakt, verschilt van per soon tot persoon. Dikkere men sen hebben het minder snel koud dan magere mensen, maar ook de conditie speelt een rol. Meeles adviseert mensen vooral niet te ver de zee in te gaan. „Vertrouw er als recreant niet te veel op dat je in de gaten wordt gehouden." De reddings brigades verwachten dit week end topdrukte op de stranden door het mooie weer. Ook de opvarenden van boten worden gewaarschuwd vooral de zwemvesten en beschermen de kleding aan te houden. „En het is van belang om het weer bericht in de gaten te houden. De weersvoorspellingen geven aan dat er kans is op onweer en dat gaat vaak gepaard met wind stoten. Bovendien staan eind mei en begin juni er om bekend dat het weer heel snel kan omslaan. Dat hebben we in het verleden al meermalen gezien. Vooral voor zeilers kan dit ge vaarlijke situaties opleveren", zegt een woordvoerder van de KNRM. Elke week in de zaterdagkrant Reizen I Daar moetje naar toe. (Advertentie) IE VERNIEUWDE DIGITALE SNELWEG VAN ZEELAND: VIJF KEER ZO SNEL INTERNETTEN shndNet heeft internet van eigen bodem nu nóg sneller gemaakt, tot maar liefst 10 Mb seconde. Zo kunt u zonder oponthoud filmpjes, video's en grote fotobestanden bekijken, binnenhalen en verzenden. Veelal krijgt u méér snelheid voor hetzelfde of voor minder geld. Kijk in uw mailbox voor uw nieuwe abonnement. Nog geen internet van eigen bodem? Dan is het nu tijd om te kiezen. Want straks gaan we de vernieuwde digitale snelweg ook benutten voor haarscherpe digitale tv met supergeluid en voor gratis bellen via de kabel. Ga naar www.zeelandnet.ril of bel 0113-37 7770. 4g£ZeelandNet door Ernst Jan Rozendaal DOMBURG - Even geen referen dumcampagne. Even geen harts tochtelijk pleidooi dat het woensdag ja wordt. „Dat doen we niet vanavond", zei minis ter-president Jan Peter Balken ende gisteren bij de opening van de expositie 'Jan Toorop. Spo ren van een leven' in Domburg. Waarmee hij toch zijn punt scoorde. Balkenende was duidelijk in zijn element. Ontspannen vertel de hij hoe hij vroeger tijdens va kanties met zijn ouders - gister avond ook aanwezig - Domburg bezocht en naar de Gereformeer de Kerk ging in de Noordstraat. „Het voelt erg alsof ik thuis ben." Sinds tien jaar is de kerk een ga lerie en Balkenende is het ge bouw de afgelopen jaren blijven bezoeken. Hij legde contact met eigenaar Jan Huibers („Je wordt in dit vak snel herkend en dan spre ken mensen je wel eens aan") van galerie Het Noorderlicht en dat leidde tot de opening van twee exposities. Ter gelegenheid van het tien jarig bestaan heeft galerie Het Noorderlicht in de voormali ge kerk een jubileumexpositie Premier Balkenende bekijkt met zijn vader en burgemeester De Bruijn van Veere de tekening 'Bonen verlezende boeren te Domburg' (1904) van Jan Toorop. foto Lex de Meester ingericht met werk van schil ders uit het eind van de ne gentiende en het begin van de twintigste eeuw. Even verderop, in het voormalige gemeente huis, is een tentoonstelling te zien met voornamelijk werk van Toorop, aan het begin van de vorige eeuw de grote animator van het Domburgse kunstleven. Balkenende vond het 'fantas tisch' dat Domburg met deze twee exposities 'zijn lange tradi tie als stad van kust en kunst voorzet'. (Advertentie) PARTNERS 0118 - 616617 RIAD - In Saoedi-Arabië is gis teravond de staat van paraat heid uitgeroepen nadat bekend werd dat de 82-jarige koning Fahd te kampen heeft met medi sche problemen. Fahd, die in 1995 al getroffen werd door een beroerte, moest voor medisch onderzoek naar het ziekenhuis. De Saoedische vorst zou last hebben van koorts en water in zijn longen.Fahd kampt de laatste tien jaar gere geld met gezondheidsproble men. Volgens een regerings woordvoerder zijn alle militaire verloven ingetrokken en zijn troepen in paraatheid gebracht. Het land werd de afgelopen twee jaar geteisterd door ge welddadige aanslagen van het terreurnetwerk Al Qaeda. GPD De Gamma in Goes *- daad gratis parkeren bij het it over op parkeerkaartjes, verdwenen spoorloos: ze bleken In een half jaar tijd is de bouw- Manager J. de Visser: „Zo'n par- verloren hebben. In een pret- pretpark. De Gammamunten Bouwmarkt had een systeem onder andere te passen in de par- markt drie- tot vijfduizend mun- keermunt kost ons 50 cent, dus park als De Efteling betaal je al zijn inmiddels uit de roulatie ge- 1 parkeermunten, maar die keerautomaten van De Efteling. ten kwijtgeraakt. reken maar uit hoeveel geld we gauw een euro of vijf voor zo'n haald. v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1