>:c Schutterij flat wordt niet opgetopt Monumentenprij s voor Zierikzeese werf Walchenaren hebben begrip voor staking artsen IVERHUISJNFO lm www.familievermaak.nl VLISSINGEN BOUWT AAN DE SCHELDE M). VLISSINGEN Jongen gewond Tijdstip viering 500 jaar Philippine valt ongelukkig Vlissinger neergestoken Nieuwe huizen in Koudekerke Drankrijders krijgen boete Aanpassen wet een wassen neus Zoekactie naar meisje oge verbouwingskosten dwingen VEscaut pas op de plaats te maken Taart erk Drieweg lurt langer 3:0113-315649 pzc.nl Sjl:redactie@pzc.nl [us 31,4460 AA Goes lentie-exploitatie: |j.en Midden-Zeeland: 0113-315520; jys-Vlaanderen: 0114-372770; Inaal: 020-4562500. [erdag 28 mei 2005 editie Walcheren een ritje door de Dorps- it in Heinkenszand is aan- !ijk korter, |ens de nieuwe planning zijn werkzaamheden, die op 9 begonnen, in de tweede ivan juni afgerond. (Advertentie) verhuizen? door Jannes Goedbloed VLISSINGEN - „Dokter, u hier?" „Ja mevrouw, ik voer ac tie tegen de plannen van minis ter Hoogervorst." „Groot gelijk, zou ik zeggen." Dit korte gesprek tussen arts en patiënt is tekenend voor het ver- 'ieghelkwartier :rir Volgende week zater dag, 4 juni, is het derde "Debat met de Stad" over de invulling van het voormalige KSG-terrein. ^bureaus presenteren hun afgeronde stedenbouwkun- 9* verkenningen voor dit unieke nieuwe stadsdeel aan de belde. Heeft u belangstelling om hierbij aanwezig te zijn? ;ldtu zich dan aan via de website A "ingen.nl/spieghelkwartier. bent op zaterdag 4 juni vanaf i.OO uur van harte welkom in "de '"merfabriek" op het voormalige terrein (via ingang Glacis- E loop van de huisartsenstaking die gisteren in Vlissingen plaats vond. 'De zorg is géén markt', beweert het spandoek dat de ac tievoerende Walcherse artsen ophouden in de Walstraat tij dens de Vlissingse weekmarkt. Al pratend en flyerend proberen de artsen tijdens de derde actie dag van de staking de voorbij gangers te overtuigen van het nut van de acties. Dat blijkt niet nodig te zijn. Het merendeel van het winkelend publiek staat al aan de kant van de stakers. „Ik had veel meer onbegrip ver wacht", vertelt huisarts Frans Legemate. „De patiënten, de pa tiëntenorganisaties en ook de mensen die hier over straat lo pen, hebben begrip voor onze ac ties." Zijn collega Ard Joosse uit Goes, die zijn Walcherse colle ga's komt steunen, weet waar om. „Veel mensen begrijpen waar het echt om draait: de kwa liteit van de zorg. Minister Hoo gervorst beweert dat we be zorgd zijn vanwege ons geld, maar dat is niet zo." De minister wil de prijs van een consult beperken tot zeven euro. De huisartsen zijn bang dat ze hierdoor gedwongen worden tot korte, oppervlakkige consulten. Volgens huisarts Ruben de Kuij- per is dat minder bevredigend voor zowel de dokter als pa tiënt. „De zorg wordt steeds eco nomischer, maar juist in de zorg moet de kwaliteit voorop staan, niet de prijs." De Nederlandse huisarts Jan Vervloed had tien jaar lang een praktijk in België, waar al een dergelijk systeem is doorge voerd. „Een groot deel van de functie van de huisarts valt dan weg. En de solidariteit, waarop de zorg altijd is gebaseerd, wordt verdrongen door commer cie. Daarom ben ik ongeveer ze ven jaar geleden teruggekomen naar Nederland." Toch heeft Legemate zijn twij fels over de staking. „Hooger vorst heeft wel een punt als hij zegt dat er iets moet verande ren. En dat dat nu vanuit de overheid gebeurt, is een beetje onze eigen schuld. We hadden er eigenlijk zelf voor moeten zor gen. Maar dat hebben we als be roepsgroep laten liggen. En als het lukt om het plan van Hooger vorst te stoppen, moeten we dui delijk laten zien wat we dan wel willen." door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Stads- en Commerciewerf in Zierikzee heeft de landelijke Bouwfonds Award voor Vitale Monumenten in de categorie kleinschalig mo nument in de wacht gesleept. De monumentenprijs - een geld bedrag van 10.000 euro - werd gisteren in Hoevelaken uitge reikt. Voorzitter R. Erenst van Stichting Monumenten Schou- wen-Duiveland, de eigenaar van de werf, is blij met de waar dering voor het werk van de stichting. Over de vraag waar de prijs van 10.000 euro precies aan wordt besteed moet de stich ting zich nog over buigen. De Stads- en Commerciewerf is gevestigd in voormalige hout- loodsen en om die voor de res tauratie van historische schepen geschikt te maken moest het complex ingrijpend worden ver bouwd. De jury van de Bouw fonds Award is 'bijzonder te spreken over de wijze waarop de oude houtloodsen een nieuwe functie hebben gekregen die goed aansluit bij de omgeving en de historie van het gebouw'. MIDDELBURG - Een 10-jarig jongetje uit Middelburg is gister avond rond acht uur gewond ge raakt aan zijn gezicht toen hij tijdens het spelen plotseling de weg opliep. Het jongetje was aan het spelen en rende hierbij vanuit het Woudriksland de weg op. Hij botste tegen de zij kant van een passerende auto. Het jongetje werd met verwon dingen aan zijn gezicht per am bulance overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. De jury stelt dat de buitenzijde van de pal tegenover de histori sche Noord- en Zuid-Haven poort gelegen houtloodsen fraai gerestaureerd zijn en is ook bij zonder te spreken over de ma nier waarop de binnenzijde is aangepakt. „Het is sober en ele mentair, maar robuusl inge richt. Hierdoor kan de nieuwe functie van het gebouw goed worden uitgeoefend." Waarde De cultuurhistorische waarde van zowel het pand als de sche pen die er gerestaureerd is in de huidige opzet gehandhaafd. Dat de Stads- en Commercie werf daarbij tevens de functie van museum heeft juicht te jury toe. „Hierdoor krijgt de beslo tenheid van het gebouw een open karakter." In totaal meldden zich 71 gega digden voor de prijs. het alfabet van Zeeland WeG0N0R dagbladen 77% van de mensen die werk zoeken in de techniek/industrie zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de techniek/industrie. René van Stee UPPINE - De mosselrestau- iuders in Philippine zijn gelukkig met het tijdstip |e viering van het vijfhon- bestaan van het mos- De festiviteiten duren tot en met 12 juni. De mos- selrestaurants zijn dan nog dicht, omdat het mosselseizoen pas op 1 juli begint. De Activiteitencommissie 500 jaar Philippine houdt het feest bewust in juni. „Het argument is dat het een feest voor en door de bevolking van Philippine moet worden. Tot op zekere hoogte kunnen wij hier inko men", zegt mosselrestauranthou der Frank Wiskerke. „Maar tege lijkertijd denken wij dat het ju bileumfeest en onze activiteiten elkaar niet bijten. Philippine is groot geworden door de mosse len. De mosselrestaurants hou den ons dorp op de kaart. Wat ons betreft had hier gerust meer nadruk op gelegd mogen wor den." Ook enkele gemeente raadsleden vonden begin juni ui termate ongelukkig gekozen. In de raadscommissie Samenleving van maart lieten J. Baart (TOP) en F. Kesbeke (CDA) nadrukke lijk blijken dat het feest beter tij dens het mosselseizoen of de Mossel feesten kon worden ge vierd. Daardoor zou er meer pu bliek op de been zijn. zie bijlage Philippine 500 VLISSINGEN - Een 37-jarige man uit Vlissingen is don derdagavond kort voor elf uur uur door een onbekend ge bleven man neergestoken op het Ravesteijnplein in Vlis singen. De man is overgebracht naar het ziekenhuis. Er is nog niets bekend over de toedracht van de steekpartij. KOUDEKERKE - Achter sporthal De Couburg in Koude kerke worden vierentwintig woningen gebouwd. De offi ciële eerste paal daarvoor, is gisteren geslagen. Op het ter rein komen tien twee-onder-een-kap woningen, twee vrij staande hoekwoningen, zes vrijstaande patiowoningen en zes verschillende vrijstaande woningen. De prijzen varië ren van 289.500 euro tot ongeveer 600.000 euro. Momen teel zijn 22 woningen verkocht. De nieuwe straat, de Cou- burgstraat, is straks te bereiken via de Biggekerksestraat. Rond de patiowoningen en een parkje die in de noordwes telijke hoek komen, krijgt de weg de vorm van een lus zo dat het verkeer eenvoudig kan keren. MIDDELBURG - Twee drankrijders zijn gisteren door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot geldboetes. Een 55-jarige man uit Zoutelande hoorde een boete van 1450 euro tegen zich eisen en daarnaast een rijontzegging van acht maanden, waarvan twee maanden voorwaarde lijk. De verdachte was in januari van dit jaar op drie ge parkeerde auto's ingereden op de Langevieleweg in Mid delburg. Na dit incident was hij doorgereden. Enige tijd later werd hij door de politie in zijn kraag gevat. Hij bleek 785 microgram alcohol in zijn adem te hebben. Ook een 22-jarige Vlissinger moest gisteren voorkomen, om dat hij onder invloed van alcohol op een brommer had ge reden. Uit de ademtest bleek dat het om 570 microgram ging. Hij kreeg een boete van 280 euro en zes maanden rij ontzegging, waarvan drie voorwaardelijk. DEN HAAG - Minister Veerman (Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) gaat de wet aanpassen zodat schelpdier- vissers op de Noordzee voortaan ook buiten de 12-mijlszo ne mogen vissen. De minister wil daarmee een eind ma ken aan de ongelijkheid tussen Nederlandse schelpdiervis sers en die uit andere Europese landen, die nu al buiten die zone mogen vissen. Volgens secretaris J. Holstein van de Producentenorganisatie van de Nederlandse Kokkel visserij is het niet meer dan een administratieve correctie waar vissers weinig aan hebben. „Buiten de 12-mijlszone is het niet interessant om op schelpdieren te vissen. Het is daar te diep en commerciële soorten komen er niet voor." van onze regioredactie MIDDELBURG - De politie is gistermiddag enige uren op zoek geweest naar een 12-jarig Duits meisje. Rond vier uur was het meisje op de fiets vertrokken vanuit Zoute lande op weg naar haar cam ping in Meliskerke. Toen ze daar rond kwart voor zes nog niet was aangekomen, waarschuwde haar familie de politie. De politie zette een zoek tocht op touw waarbij ook een helikopter werd ingeschakeld. Tegen acht uur was het meisje aan komen fietsen bij een wo ning in Gapinge. Ze was 10 kilometer te ver ge fietst. Het meisje is op de cam ping in Meliskerke weer here nigd met haar familie. Edith Ramakers 5SINGEN - De flats tegen- Alhambra aan de Schutte- raat in Vlissingen worden opgetopt. Ongeveer vijf jaar jen werd bekend dat woon- ice l'Escaut uit Vlissingen i dertig appartementen bo- >p de bestaande flat wilde ren. Uit onderzoek is nu ge en dat de verbouwing te rwordt. L'Escaut wil de be ide woningen wel renove- stevigd moest worden. Die kos ten lopen te hoog op." Doordat er aan het dak gesleu teld zou moeten worden, zouden ook de bewoners van de boven ste laag tijdelijk moeten verhui zen. Die kosten kwamen daar nog eens bij. „Wij hebben toen de afweging gemaakt of de ver bouwing wel zin had." De nieu we appartementen zouden vijf tig jaar verhuurd moeten wor den om van een goede investe ring te spreken. „En de oude moesten ook nog eens vijftig jaar mee kunnen gaan. Ook dat was veel gevraagd voor het ge bouw dat circa dertig jaar oud is." L'Escaut heeft veel energie gestoken in het plan. Eerst moest de instelling van de ge meente Vlissingen en de provin cie groen licht krijgen voor de uitbreiding. De flat ligt in een geluidscontour van werf De Schelde. Daardoor zijn bouw plannen in dat gebied aan voor waarden gebonden. Niet meer dan een voorgeschreven aantal gezinnen mag blootstaan aan het geluid dat de werf produ ceert. Toen duidelijk werd dat de werf haar activiteiten van het cen trum van Vlissingen naar Vlis- singen-Oost zou verplaatsen, kreeg l'Escaut toestemming van de provincie voor de uitbrei ding. Maar daarmee waren nog niet alle vergunningen binnen. De Schutterijflat valt in de risi cocontour van de Westerschel- de. Binnen de risicocontour is gelimiteerde woningbouw moge lijk. Het is een fictieve lijn waar binnen de statistische kans op letsel door een scheepsramp groot wordt geacht. Door veilig heidsmaatregelen op de Wester- schelde en op het land is de risi- cocöntour onlangs teruggedron gen tot haast aan de kustlijn. „We hebben drie jaar moeten wachten op het resultaat", zegt Baert. Eind vorig jaar waren alle drem pels genomen en besloot l'Es caut tot het technisch onder zoek. „Het is voor ons een tegen valler dat het financieel niet meer op te brengen is", merkt Baert op. L'Escaut wil wel een zoge noemd zorgsteunpunt ontwikke len in de onderste verdieping van flat. Daarvoor ligt een aan vraag voor subsidie bij het mi nisterie van Volksgezondheid. „Pas als de aanvraag gehono reerd wordt, zullen we een zorg steunpunt inrichten." Daarvan kunnen dan de bewo ners van de Schutterij flat en hulpbehoevenden uit de buurt gebruikmaken. (Advertentie) zeeuwse almanak Als naamgever van een voet baltoernooi voor lagere elftal len in Spui werd hij na afloop van 'zijn' evenement in het zonnetje gezet. Een goed gevulde slag roomtaart viel hem ten deel, maar die speelde hij meteen door aan een dame op het ter ras. „Hier, voor jou vrouwtje: ik heb thuis al genoeg aan mijn eigen ouwe taart!" hadden rekening gehouden zes miljoen, maar we zijn komen op 19 miljoen eu- zegt B. Baert van l'Escaut. huidige bewoners van de die 102 appartementen telt, en nooit onder stoelen of ;en gestoken op te zien te- de verhuizing en de overlast de ingrijpende opknap- i. In de flats wonen vooral ren. losten voor de verbouwing zoveel hoger geworden dan hat, omdat de constructie het dak te zwak is om er ap- smenten bovenop te bou- „We hebben enkele jaren den wel de fundering van de getest. Die is sterk genoeg, ir uit een nadere beschou- van de dakconstructie kdat het dak ingrijpend ver- NKENSZAND - De werk- iheden aan de Drieweg in ienszand duren een paar ra langer dan eerder was ge- ddoor de gemeente. Het ver- ra van kabels en leidingen 1 meer tijd te kosten dan racht. hoogte van Clara's pad tl een veilige oversteek voor srs gemaakt. Meweg is daardoor afgeslo- voor het doorgaande ver- verkeer dat vanaf 's-Heer üdskerke komt, wordt omge- via Clara's pad, de aiendijk en het Kruisseweg- Twijl het verkeer van de an- ikant helemaal via 's-Hee- ioek dient te rijden. Niet automobilisten doen dat, Artsen voeren actie in de Walstraat in Vlissingen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13