emeente voert armoedetoets in Park Raad stemt in met Business Dynamisch einde kastelenproject Brouwse stadsraad springt in de bres voor hertenkamp tvolgen raadsvoorstellen voor minima voortaan automatisch doorgelicht oonwijk op erterrein Jan de Nooijer..t Auto botst achterop motor Dixies geplaatst in Brouwershaven Subsidie toeristische ondernemers Baldadige Vlissingers aangehouden zeeuwse almanak Finale ^ljclie: 0113-315649 [iLnze.nl Ll:redactie@-pzc.nl fiius 314460 AA Goes ertentie-ex p I o i tat i e Jj.en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^-Vlaanderen: 0114-372770; onaal: 020-4562500. jdag 27 mei 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode i 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland Ir Marcel Modde SEE - De gemeente /en-Duiveland gaat con- werk maken van een ar- tdetoets. Als basis geldt dat liaan het gros van de raads- £.3 stellen automatisch worden gelicht op de gevolgen daar- roor inwoners met een mini- I linkomen. coalitiegenoten SGP en dienden gisteravond een imeniió'ke motie in om te ko- tot de opzet van de zogéhe- annoede-effectenrappor- ,De voorzet werd unaniem and. Initiatiefnemer J. van (SGP) gooide vorige nd bij de commissiebëhan- •3 van de Wet Voorzienin- Gehandicapten al een balie- en ontving ogenblikkelijk van de PvdA, WD en gienünie. In de raadsverga- ng (gisteren .schaarden .ook uerige fracties zich in die kr inzicht intijds heeft de SGP het ria haar wethouder G. Hou- Der ambtelijk laten beoor- aop haalbaarheid. Volgens Bthouder ziet de betreffen- dieling Werk, Inkomen en jdaargeen probleem in. De izet het college .aan tot het frlen een concreet raads- ad, De beoogde armoede- zal vooral gericht zijn op 3lsvoornemens 'van enige el-economische betekenis', ad krijgt zo beter inzicht gevolgen van het voorge le beleid voor de lage inko- i, aldus Van Steensel in een iehting. voorbeeld noemt .hij het .af schaffen van het schoolzwem men. Dat betekent dat ouders min of meer gedwongen wor den hun kinderen particuliere zwemlessen te laten volgen, wat de nodige kosten met zieh mee brengt. De armoede-effectenrapp.orta.ge moet mogelijke problemen .voortijdig signaleren. Aan de hand van die gegevens kan de raad vervolgens - al dan niet - een aangepast .besluit of .aan vullende maatregelen nemen om de (ergste nood te verzach ten. Van Steensel rekent in principe ook ..chronisch zieken tot de doel groep waarmee op basis van de toets extra rekening wordt ge houden, zo zei hij naar aanlei ding van vragen van de WD'er D. Meulblok. Chronisch zieken hebben veelal te maken met ho ge uitgaven, waardoor ook zij niet zelden op de armoedegrens leven. .„Maar iik durf niet voor .mijn rekening te nemen dat (dit geldt voor alle mensen uit die doelgroep", aldus Van Steensel. In die zin zullen specifieke ge vallen apart tegen het licht moe ten worden gehouden, stelt hij zich voor. Toevoeging Hoewel ook de ChristenUnie ge heel achter de motie staat, moest het M. de Pagter-ten Kate van het hart dat het eigenlijk niet meer dan normaal zouden moeten zijn dat fracties stan daard bij elk beleidsstandpunt dat ze innemen goed afwegen wat daarvan de consequenties zijn. „Wij doen dat tenminste wel altijd. Ik zie de motie dan ook vooral als toevoeging voor de momenten waarop dit ken nelijk extra hard nodig is, ter wijl niet iedereen dat goed be seft." De armoede-effectenrapportage is niet nieuw. De gemeente Al- mere werkt al op die manier en ook verschillende andere Neder landse gemeenten hebben die op zet in voorbereiding, aldus Van Steensel. De bedoeling is dat het concrete raadsvoorstel in november op tafel ligt en inhoudelijk kan worden besproken in de commis sie samenleving en bestuur. Eer der is niet mogelijk, in verband met de besprekingen over de ge meentelijke bezuinigingen bin nen het kader van Kiezen of De len, aldus wethouder Houteka- De schildknaap uit de hofhouding van vrouwe Isabelle zwaait met zijn vaandel. door lEsnrne Soesman OOSTERLAND - Prachtig uit gedost zit leeïlinge Renée van der Stoep op een troon; de rol van vrouwe Isabella vertol kend alsof ze er wekenlang op heeft geoefend. Met de mee speelvoorstelling van theater groep Hilaria en een show door het Bevèlandse Roofvogelde- monstratiebedrijl' Van Maaren werd het 'kastelenproject van de Oosterlandse basisschool de Oosterburcht gisteravond dyna misch afgerond. De .door Van Maaren meege brachte vogels zijn inér.ukwek- fcend dn hun .echtheid. De mig- pootbuizerd iSuMan .die 'door de Haagse theatergroep ten tonele wordt .gevoerd, mag er echter evengoed zijn. Op het plein voor 'de school wordt het middeleeuwse Jaar feest wan 'Sint Hilarius opge voerd, met spontane medewer king van wat juffen en leerlin gen, een uit het publiek geruk te vader en een jeugdige schild knaap. Renée, .die .als vrouwe Isabella de hele voorstelling meespeelt, blijkt een natuurta lent. 'Ze (grijnst lieiflijk terwijl er aan haar voeten demonstra ties worden gegeven door on der meer vendeliers en valke niers. Met als toppunten van spanning de vliegkunsten van Sultan en het treffen tussen twee ridders te paard. Span ning die naderhand weer gere lativeerd wordt doordat de spe lers zich temidden van het pu bliek van hun kostuums ont doen om zo de werking ervan uit te leggen. Behalve bij de voorstelling en de demonstratie kan er een kijkje worden genomen in de school, waar in alle lokalen de resultaten zijn te zien van het kastelenproject waar de leerlin gen van de Oosterburcht zich mee bezig hebben gehouden. Van kartonnen kastelen en pa pieren ophaalbrug tot zelfge- roerde theesoorten en het de cor van het sprookje Doorn roosje dat in de ochtenduren al door leerlingen van groep 2 voor intiem publiek is ge speeld. Eerbetoon Tussen de bedrijven door de onthulling van het bord 'Mees ter Bolkenbaasplein', bij wijze van eerbetoon aan het voorma lig hoofd van de Oosterlandse school - die ruim een jaar gele den afscheid heeft genomen. Een man van vele kwaliteiten, zo blijkt wel uit de woorden waarmee hij wordt aangekon- foto Marijke Folkertsma digd: integer, informeel, effi ciënt, evenwichtig, bescheiden maar ook vastberaden. En dat laatste wordt meteen bewezen met het praatje dat Bolkenbaas zelf afsteekt. Want een dik jaar na zijn af scheid blijkt het voormalig 'hoofd' nog altijd niet te be roerd om zijn gehoor wat mee te geven. Het plein is bedoeld om er samen te spelen, bena drukt hij. In deze tijd waar de nadruk ligt op het ego, moet er naar een goede balans tussen individu en samenwerking wor den gezocht. „Anders kun je niet komen tot een menselijke samenleving." e MNGEN - Een wijk met ",:mte en groen, waar goed sni dure woningen naast el- 'staan. Dat zijn de belang- tf kenmerken van de nieuw louwen woonwijk op het malige veerhaventerrein in d lijk werd gisteren in zeven jjj iaan.de bevolking gepresen- 5 [Allereerst de entree, waar- zogeheten woon-werkka- komen te liggen. Daarnaast teen groot park, dat gesi- dis tussen de Blauwhoefse- P?j shet Achterwegje. itend aan het park komt in; ook met veel groen én - kunstwerk. Achter het plein 'Voorstraat en daarachter 'erse achterstraten. Hele- op het eind, dus aan de rochelde, komt een boule- Tenslotte zijn er nog de e randen. Er zijn in de reertig goedkopere starters- sgen zijn voorzien. Advertentie wij zijn van mening dat dit plan doorgang moet krijgen." Alert! twijfelt of er wel voldoen de belangstelling is van de kant van het bedrijfsleven. „Voorlo pig is er nog onvoldoende vraag vanuit de markt", stelt Schone- man. Uit het raadsvoorstel blijkt dat twee kantoorhouden- de ondernemers serieuze belang stelling hebben voor vestiging op het noordwestelijke deel van het nieuwe terrein. Ook zou er sprake zijn van belangstelling van een bedrijf voor een terrein van 1 hectare. De gemeenteraad is gisteravond akkoord gegaan met een gefa seerde uitvoering van het plan. Dit biedt de gemeente de moge lijkheid om tussentijds - als de belangstelling toch tegenvalt - te besluiten een deel van het plan niet te ontwikkelen. Meerderheid akkoord met ontwikkeling bedrijventerrein bij Zierkzee van Alert!, Leefbaar Schou wen-Duiveland en Lijst Raats stemden tegen. „Het Business Bark is een heel riskant plan" betoogt R. Raats van Lijst Raats.. Een conclusie <die wordt 'onderschreven door J. S'.dhonemam van Alert!. „De fi nanciële risico's zijn niet te over zien." De fractie van Leefbaar Schouwen-Duiveland heeft vooral veel moeite met het uit gangspunt dat op het park al leen 'kwalitatief hoogwaardige bedrijven mogen vestigen. „Wij zijn niet tegen de ontwikkeling van een bedrijventerrein op die plek, wij willen alleen andere uitgangspunten." De overige fracties stemmen wel in met hel. Masterplan. „Jaren geleden hebben we met een meerheid van stemmen de grond voor het Business Park aange kocht. Het is belangrijk voor de economische ontwikkeling. De ze plek schept nieuwe kansen zegt B. Flach (CDA) „College, leg de rode loper uit en benut uw kansen" „Voor ons is het belangrijk dat we de grond in 2002 hebben aan gekocht voor dit doel. Wij heb ben wel behoefte aan extra werkgelegenheid.", vult J. van de Berge (ChristenUnie) aan. Schoneman wijst zijn colle ga-raadsleden op de financiële risico's die dp gemeente loopt. „Hier zijn miljoenen euro's ge meenschapsgeld mee gemoeid", zegt Schoneman. Het plan sluit volgens berekenin gen met een klein positief saldo van 185.000 euro. Een hogere rente leidt echter al tot een nega tief saldo van ongeveer hetzelf de bedrag. Daarnaast zijn er nog verschillende onzekere fac toren waardoor het tekort tot maximaal 850.000 euro kan op lopen. „Stopzetten van het plan betekent zelfs een verlies van twee miljoen euro", zegt Schone man. Dit verlies wordt veroor zaakt doordat de gemeente eige naar is van de grond en er zijn inmiddels de nodige kosten zijn gemaakt om het plan te ontwik kelen. Verkoop van de (agrari sche) grond levert onvoldoende op om weer uit de kosten te ko men. Uitdagend „Je kan lang praten over risi co's, maar wij denken dat ze aan vaardbaar zijn", zegt H. Coom- ans (VVD). „Uitgangspunt is een uitdagend en ambitieus plan. Zierikzee verdient dit en jezelf met fAAilA boor IMeiita iLantiipq ZIERIKZEE - Het Business Park in Zierikzee kan verder ontwikkeld worden. Een meer derheid van de gemeenteraad heeft 'gisteravond ingestemd met het Masterplan. De fracties Woning- en meubelstoffeerder Langstraat 79 Amemuiden Tel. 0118-60 29 37 wwwjandenooijervof.nl Tapijt Laminaat Vinyl Overgordijnen Binnenzonwering Boxsprings Vitrages Buitenzonwering Textiel Rolluiken Meubelstoffen Kussens Voor al uw herstoffering GRATIS offerte. BRUTNISSE - Een 20-jarige vrouw uit Duitsland is giste ren gewond geraakt bij een verkeersongeluk. De vrouw zat achterop de motor van een 49-jarige landgenoot. De motorrijder moest afremmen voor het verkeer voor hem. Een achter hem rijdende 25-jarige Schouwen-Duiveland- se automobiliste zag dat te laat en botste met haar auto achterop de inmiddels nagenoeg tot stilstand gekomen motor. De motor-duopassagiere liep bij de botsing een pijnlijke rug op. Zij werd voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis in Goes, maar kon na behandeling weer naar huis. BROUWERSHAVEN - Brouwershaven heeft er sinds kort twee openbare toiletten bij. De gemeente Schouwen-Dui veland komt met de plaatsing van deze (zomer)voorzienin- gen tegemoet aan een wens van de stadsraad Brouwersha ven. Vanuit de bevolking is gewezen op de overlast van in het wild plassende toeristen. Twee dixies moeten daar een einde aan maken. De toiletten zijn geplaatst op de par keerterreinen tegenover de brandweerkazerne en aan de Nieuwe Jachthaven. WISSENKERKE - Noord-Bevelandse ondernemers kun nen bij de gemeenteraad een verzoek indienen voor een eenmalige subsidie om een toeristisch of recreatief plan van de grond te krijgen. De raad besloot tijdens de begro tingsbehandeling afgelopen november om voorlopig jaar lijks een bedrag van vijftigduizend euro te reserveren voor verbetering van het toeristisch aanbod. Onderne mers kunnen een beroep doen op die pot. Voorwaarde is wel dat ze zelf ook geld in hun plannen steken. Om duidelijk te maken waarom een verzoek wordt gehonoreerd dan wel afgewezen, wil de raad gebruik maken van een puntensysteem. Aan allerlei za ken als omvang van de doelgroep, plaats van handeling en originaliteit van een evenement wordt een bepaald aan tal punten toegekend. Elk punt vertegenwoordigt vijftig euro. VLISSINGEN - Twee Vlissingse jongens van vijftien en zestien jaar zijn woensdagavond aangehouden voor het plegen van vernielingen. De jongens worden er van ver dacht stenen te hebben gegooid tegen een gebouw aan het Van Nispenplein in Vlissingen en een lantaarnpaal te heb ben vernield. Verschillende getuigen hebben de jongens gezien. Het tweetal heeft een verklaring afgelegd en is in vrijheid gesteld. door Esme Soesman BROUWERSHAVEN - De Brouwse stadsraad ziet niets in de plannen van het Schouwen- Duivelandse gemeentebestuur om op kleine voorzieningen als het plaatselijke hertenkampje te bezuinigen. Eerder deze week maakte de nieuw aangestelde stadsraad zijn debuut in het openbaar. Achter de schermen is ook al op andere wijzen aan het behoud van de leefbaarheid in de smal- stad getrokken. De gemeente Schouwen-Duive land lanceerde vorige week een pakket van ruim veertig bezuini gingsvoorstellen, tezamen goed voor een besparing van bijna ne gen ton. De maatregelen, die uit eenlopen van het afstoten van de hertenkampen tot het verla gen van de inzamelfrequentie van grof huishoudelijk afval, zijn een nieuwe stap in het be zuinigingstraject Kiezen of De len. De gemeenteraad moet zich (eerst in commissieverband op 6 en 9 juni, later die maand in raadsverband) nog over de voor stellen buigen. Kwaad bloed De stadsraad Brouwershaven heeft via een brief aan het ge meentebestuur inmiddels laten weten weinig op te hebben met radicale ingrepen op kleine voor zieningen in de kernen. Met het afstoten van de kampjes en het niet meer plaatsen van kerstbo men, zet je kwaad bloed bij de bevolking, stelt stadsraadvoor zitter M. Weezepoel. En die emotie vindt hij terecht. Want zet je op een rijtje wat een hertenkamp kost, dan is dat peanuts vergeleken bij wat zo'n voorziening een kern oplevert. „Het is ondenkbaar dat het hertenkampje verdwijnt. Het hoort hier. Daar loop je langs met je kinderen en met je visite. En omdat het naast de haven ligt, gaan er ook toeristen kij ken." Sportlocaties De leefbaarheid van een kleine kern als Brouwershaven baart Weezepoel ernstig zorgen. Zo wordt er met enige regelmaat ge sproken over de centralisatie van sportlocaties. Maar praat je bijvoorbeeld over voetbal, dan heb je het over zo veel meer dan alleen de sport, verduidelijkt de voorzitter. Leden van de vereni ging halen oud papier op, er ko men dart- en klaverjasactivitei- ten uit de club voort, enzo voorts, somt hij op. Met de teloorgang van voorzie ningen haal je de kern uit de leefbaarheid, voert Weezepoel aan. De leden van de stadsraad Brou wershaven zijn eind januari gekozen door de bevolking, na dat de eerdere raad was opge stapt. Woensdag werd de eerste openbare vergadering gehou den. Behalve leefbaarheid is on der meer gesproken over de ge volgen van de Tweede Maasvlak te. Voor onze jonge Middelburg se voetballiefhebber dreigde deze week een loyaliteitspro bleem rond de finale van Champion League. Hij is fan van, onder meer, Li verpool FC, maar ook een groot bewonderaar van AC Milan-spits Sjevtsjenko. Na dat hij gisterochtend de af loop van de zinderende finale in de krant las (Liverpool wint na strafschoppen, Sjev tsjenko mist een penalty) be sloot hij zijn rode Liverpool- shirtje aan te trekken. Dat de Engelse club zou win nen stojid volgens hem ook wel vast. Het moest zo zijn. Zijn Milanshirtje met de naam Sjevtsjenko achterop zat namelijk in de was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37