Cm0 'verleg over begin schooltijden >ZC SieMatic Handtekeningen voor Magomed Lianov Individueel Design Na de zomer breder voetpad Van Cittersweg Hoge kosten nekken Sunburnfestival Xtra Care erschuiven aanvangstijd kan veiligheid voor kinderen vergroten J* Reorganisatie opruiming echte kortingen 50% - 60% - 70% Veelpleger achter de tralies Motorrijder overleden Man laat veertig paarden los Beleef het in Onder de Toren van de reepe zeeuwse almanak Oefening J^ie; 0113-315649 Tlpzc.nl Bkiedactie® pzc.nl [pus 31- 4460 AA Goes ortentie-exploitatie: jd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^uflS-Vlaanderen: 0114-372770; L0naal: 020-4562500. S: Lnderdag 26 mei 2005 SCHOONHEIDSINSTITUUT Klein Frankrijk 7, Goes (grahs parkeren) T 0113 21 77 71 WWW.xtracare.nl editie Walcheren «nMaurits Sep IELBURG - Twee Middel de basisscholen die in het- ||egebouw zitten, gaan over- gen of één van hen op een an il tijdstip kan beginnen. Dat teeneinde maken aan de gro- irukte 's ochtends om half ne- Omdat er dan veel ouders d de auto hun kind komen I, ontstaan soms onveili- ities voor de leerlingen. 2 ortemonnee leggenomen m ssen over: Laten we eerlijk zijn een interviewdemonstratie zaterdag 28 mei 12.00-13.00 uur boekpresentaties Anneke Wiltink ken. De kans bestaat dus ook dat alles bij het oude blijft. Het gaat nu immers al drie jaar zo." De wil om te praten is er in ie der geval wel, benadrukt Barth. Zijn collega van de Leeuwen- burch, R. Sinke, wil voor de zo mervakantie met zijn medezeg genschapsraad over gespreide aanvang van de lessen praten. Daarna neemt de school een standpunt in en pas daarna, zegt hij, kan worden overlegd met de Cypressenhof. „Ik denk dat we ook nog eens objectief moeten meten op welke momen ten hoeveel ouders met de auto naar school komen. Het mooie is wel dat we een gezamenlijk be lang hebben; de veiligheid van de kinderen." De Cypressenhof en de Leeuwen- burch beginnen nu allebei om half negen en stoppen om twaalf uur. 's Middags doet het probleem zich niet voor. De Cy pressenhof begint dan namelijk een kwartier later, om kwart over één. Daarom stopt die school ook een kwartier later, om kwart over drie. Middelburg wil meer brede scho len bouwen, onder meer in de Stromenwijk. Ook in dat pand komen twee basisscholen, de problemen en de mogelijke op lossing in de Magistraatwijk kunnen dus een goede les zijn voor de collega's in de Stromen- wijk, beamen Baiih en Sinke. nhof en de Leeuwen- achzijn gehuisvest in de bre- - school in de Magistraatwijk. een hebben zij 750 leerlin- Veel kinderen worden door i ouders met de auto naar jool gebracht. Omdat beide jolen om half negen begin- is het 's ochtends erg druk ((verkeer. Bovendien wordt de wijk gebouwd, zodat er piuwverkeer rijdt. Er staat winkelcentrum dat Edt bevoorraad met vrachtwa- «ochtendspits zorgt af en toe lOnveilige situaties. Dat de scholen zorgen. Eén ai de maatregelen waarover jnadenken, is om de aanvang delessen te spreiden. Welke jolnog om half negen kan be- aen en welke bijvoorbeeld ii kwartier eerder of later kan ginnen, moet nog worden be roken. misschien verandert er wel Emaal niets, zegt directeur Barth van de Cypressenhof. let is nogal ingrijpend voor je (en organisatie. Maar ook jorde ouders. Die moeten bij- orbeeld om half negen op hun eik zijn. Dat hebben ze zo afge raken met hun werkgever, aar moeten we goed naar kij- DDELBURG - Uit een wo- ng aan het Toorenvliedtwegje Middelburg is gisterochtend half tien en tien uur een emonnee weggenomen. bewoonster had zonder de ir af te sluiten haar woning laten. Toen ze een halfuur la- üerugkwam, ontdekte ze dat ar portemonnee, met daarin apaar honderd euro, was ver foto Lex de Meester door Jannes Goedbloed VLISSINGEN - Hij spreekt be ter Nederlands dan Tsjetsjeens. Toch moet de veertienjarige Ma- gomed Lianov uit Grijpskerke na vier jaren in Nederland waar schijnlijk terug naar zijn geboor teland Tsjetsjenië. Zijn klasge noten Jacky, Rosie en Rhea uit havo 2b van Stedelijk Scholen gemeenschap Scheldemond in Vlissingen laten het hier echter niet bij zitten en houden een handtekeningenactie. Vijf weken geleden kreeg Mago- med te horen dat de rechtbank in Den Bosch bepaald had, dat zijn familie geen verblijfsver gunning krijgt. „Toen we vier jaar geleden naar Nederland kwamen, was er oorlog in Tsjetsjenië. Nu is er dan wel geen oorlog meer, maar het is er nog wel gevaarlijk. Bovendien woon ik nu in Nederland. Ik ga hier naar school, ik heb hier mijn vrienden. Ik wil niet meer terug." Vier weken geleden moesten drie van zijn klasgeno- Advertentie) AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie), Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a.0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 ten nablijven bij hun mentor, Nanette Kneepkens. Rosie: „We praatten te veel in de les. Mago- med had ook zitten kletsen, maar hij kreeg geen straf. Dat vonden we raar. Mevrouw Kneepkens legde toen uit dat Magomed misschien het land uit moet. En dat hij daarom een beetje werd ontzien." Magomed onderbreekt: „Ik vind dat trou wens onzin. Dat ik toevallig het land uitgezet wordt, betekent niet dat ik ineens regels mag overtreden." In een opwelling zei Rosie des tijds: „Laten we daar iets tegen doen!" Jacky en Rhea namen het serieus op en gedrieën begon nen ze een handtekeningenac tie. Met medewerking van men tor Kneepkens werden lijsten ge maakt, gekopieerd en in de school verspreid. Veel scholie ren vulden hun namen in en te kenden de lijst. Sommigen na men zelfs een lijst mee naar huis om hun familieleden ook te la ten tekenen. „We hebben nu vijf honderd handtekeningen en een beetje", vertelt Rhea. Magomed is ze erg dankbaar voor alle moeite. „Ik vind het heel bijzonder en ik hoop dat het helpt. Ik weet niet hoeveel kans ik nog heb. Minister Ver donk zei laatst op het nieuws dat dit soort acties haar beslui- Advertentie geen cheques gouden armbanden, colliers, ringen met of zonder briljant. Zie etalages Koopzondag open Walstraat 90 4381 GE Vlissingen Tel. 0118-413635 door Wendy van den Hurk ARNEMUIDEN - Het bredere voetpad langs de Van Citters weg gaat er zeker komen, nog voordat het nieuwe schooljaar begint. De gemeente heeft één aanpassing moeten doorvoeren. Verder is Arnemuiden tevreden. Dat was voorheen wel even an ders. Moeders maakten zich zor gen om hun kinderen, die over de drukke weg naar school moes ten fietsen. Daarom wil de ge meente het huidige voetpad bre der maken, zodat fietsers niet langer de straat op hoeven. Vanaf de spoorlijn tot aan de af slag Veerseweg komt zelfs een dubbel fietspad. Zo hoeven fiet sers niet twee keer over te ste ken. Daar werd om gevraagd tij dens een informatiemiddag, eer der deze maand. Ook gaat de ge meente met de plaatselijke voet en korfbalvereniging bespreken of die het met één uitgang min der kunnen stellen. Op deze ma nier is ook één oversteekplaats minder nodig en hoeven automo bilisten geen twee keer uit te kij ken voor overstekende fietsers. Met het aanleggen van het fiets pad mikt de gemeente op sep tember. Eerder lukt niet volgens Peter Weijmans, die over civiele techniek gaat bij de gemeente. „Het is al keihard werken, maar we zorgen dat scholieren in het nieuwe schooljaar veilig over de Van Cittersweg kunnen rijden." De verbreding kost 125.000 euro en wordt deels betaald van reser ves. Bovendien is de gemeente raad gevraagd om een krediet. Met dat geld krijgt het voetpad een bredere strook, komen er ze brapaden en verlichting. Een 30 km/u-zone is van de baan. Decorette NIEUW: prachtige stoffen van Designers Guild Anker-Desem Koken, smaakvol en efficiënt, da's LOGUS Rabobank Hypotheken en verzekeringen Paso Doble Mexicaans-Argentijns restaurant, reserveren: tel.:0118-636960 Nieuwe Kerkgang 1 Middelburg tUMUl (Onder de HISaH 1 Lange Jan) I www.onderdetoren.com MIDDELBURG - Een 46-jarige veelpleger uit Vlissingen kreeg gisteren van de Middelburgse rechtbank een on voorwaardelijke gevangenisstraf van negen maanden op gelegd. De man geniet de reputatie van een stelselmatig inbreker die het vooral voorzien heeft op vakantiewoningen. Dit keer was hij aangeklaagd voor twee woninginbraken, ge pleegd op 4 augustus vorig jaar in Vlissingen. De man ontkende in de woningen te zijn geweest, maar zijn negentien pagina's tellende strafblad sprak niet in zijn voordeel. ZIERIKZEE - De 45-jarige motorrijder uit Zierikzee, die dinsdagavond op de N57 bij Serooskerke ernstig gewond raakte, is onderweg naar het ziekenhuis overleden. De oorzaak van het ongeluk wordt vooralsnog in de medi sche hoek gezocht. Vermoedelijk is hij onderweg vanuit de richting Haamstede onwel geraakt. Daardoor beland de de bestuurder van de motor met zijspan in de berm, sloeg over de kop en kwam in de sloot terecht. Medewerkers van de brandweerpost Haamstede en twee ambulances zijn een half uur bezig geweest met reanima tie van het slachtoffer. Ook was het mobiel medisch team uit Rotterdam ingeschakeld. De motorrijder, G. Schilperoort, was mede-oprichter en oud-voorzitter van motorclub The Lost Ones in Zierikzee. De vereniging bestaat deze zomer 25 jaar. Het bestuur be sloot gisteren de voor 4 juni geplande reünie en aanver wante feestelijkheden in verband met het overlijden van het prominente lid uit te stellen tot een nader te bepalen datum. ZONNEMAIRE - De politie heeft een 48-jarige man uit Schouwen-Duiveland aangehouden voor het opzettelijk loslaten van veertig paarden bij Hoeve De Lutina in Zon- nemaire. Eén van de paarden raakte daarbij dusdanig verwond, dat het dier later moest worden afgemaakt. De eigenaar heeft bij de politie aangifte gedaan, aldus een woordvoer ster gisteren in een toelichting op het voorval dat maan dagochtend plaats vond. De 'zeer verwarde man', die op de Lutinahoeve werkte, zou tot de actie zijn overgaan door relatieproblemen. In de woning van de man is een wapen gevonden, dat door de politie in beslag is genomen. Volgens de woordvoerster beschikt hij over een wapenvergunning en vormde hij 'een gevaar voor zichzelf'. De man heeft zich vrijwillig onder psychiatrische behan deling laten stellen. Of hem een strafbaar feit ten laste wordt gelegd, wordt nog onderzocht. Jacky, Rosie en Rhea hebben een handtekeningenactie gehouden om de uitzetting van hun klasgenootje Magomed en zijn familie tegen te houden. ten niet beïnvloeden. Maar er is nog een kans. We kunnen mis schien een nieuwe procedure be ginnen, en dan kan dit meewe gen." Aan wie en wanneer de handtekeningen overgedragen worden, is nog niet duidelijk. Jacky: „We zijn nog twee weken bezig en dan willen we het aan bieden aan de burgemeester van Vlissingen of van Veere. (Advertentie) dé woonwinkel van Middelburg Orisant Makelaardij Nieuw m de VEERSCHE POORT verkoop Hof Mytilus door Edith Ramakers VLISSINGEN - Door financiële perikelen is er een streep gezet onder het Vlissingse muziekfesti val Sunburn dat vier jaar achter een op het Vlissingse Nolle- strand werd gehouden. Organisator W. J. Buys van strandpaviljoen Panta Rhei maakte dat gisteren bekend. „We hebben nog af te rekenen met tekorten over de vorige edi tie. Dan kunnen we geen nieuw festival organiseren. We moeten draaien met een begroting van circa 70.000 euro. Maar aan dat bedrag komen we bij lange na niet." Het grootste probleem is dat Panta Rhei geen festivalterrein is en daardoor niet afgesloten kan worden. De organisatie kan geen entree heffen en niet af doende controleren op het mee brengen van drank en eten door bezoekers. „Er zijn bezoekers die koel boxen meenemen en blikjes bier. Onze omzet is minimaal. Als ik quitte zou draaien, zou je mij niet horen. Maar er komt te weinig binnen." Hoge kosten Ongeveer 12.000 bezoekers tel de de organisatie vorig jaar. En toch is het 'vorig jaar financieel uit de hand gelopen'. Buys; „De gages voor de artiesten hebben niet het zwaarst gedrukt op het budget. We moesten voor beveili gingsmensen zorgen, toiletwa gens, ehbo'ers, licht en een po dium. Dat zijn allemaal hoge kosten. En we moesten de rom mel ook nog zelf opruimen." Daar kwam nog bij dat het vo rig jaar hard waaide bij de op bouw van het podium. „Daardoor hebben we schade opgelopen en daarna is er ook nog een ongeluk met materiële schade gebeurd met een hef truck." Failliet Hij zegt dat er nog rechtszaken lopen omdat enkele personen hun geld opeisen. „Als het ver keerd afloopt, is de stichting Sunburn failliet. Dan komt er nooit meer een festival." De Raad voor Kunst en Cultuur Vlissingen subsidieert Sunburn met circa 5000 euro. „We had den iets moois willen maken van de vijfde editie, maar het is mislukt." (Advertentie) LEEGVERKOOP wegens VERBOUWING Het was een zeer serieuze aan gelegenheid, gisteren bij de kerncentrale in Borssele. Hon derdenfunctionarissen waren bij de rampoefening betrok ken. Zo ook de mevrouw die ten provinciehuize een functie be- kleedt, waarvan de aard haar verplichtte om des morgens in alle vroegte het bed te ver laten, teneinde aan de oefe ning te kunnen deelnemen. Op een tijdstip waarop zelfs de meest matineuze haan nog in een toestand van diepe slaap verkeert, stommelde zij humeurig en lawaaiig door de echtelijke woning. Haar echt genoot, wakker geworden van dat rumoer, toonde geen millimeter medelijden. Hij wikkelde de dekens nog eens behaaglijk rond zich, grijnsde breed en riep zijn levensgezel lin bij wijze van afscheid op gewekt toe: „Een prettige ramp gewenst. Verontwaardigd kwakte zij de voordeur achter zich dicht. Met een dreun die de buren, gehuld in pyjama, verschrikt naar buiten deed snellen: is hier een ramp gebeurd?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9