Verhuizing kamp Sas uitgesteld PZC Terneuzen wijst plaats voor campers af Kloosterpop gaat toch door Zoeken naar bodemschatten Tafelbellen in bibliotheek Herstel kerkenpad Vogelwaarde dichtbi Heikantse verdachte hormonenzwendel langer vast Communicatie college met bewoners schiet ernstig tekort agenda Surrender geeft speciaal concert voor jongeren Mantelzorg HVV'24 haalt oud papier op Vierdaagse in Kloosterzande i m Open tuindagen Ferdinandushof Mantelzorgcafé in Zaamslag Bazaar bij jongerensoos donderdag 26 mei 2005 door Sheila van Doorsselaer HEIKANT - Het voorarrest van de van hormonenzwendel ver dachte veehandelaar uit Hei kant is met dertig dagen ver lengd. Hij zit in beperking, wat inhoudt dat hij geen contact met de buitenwereld mag heb ben. De veehandelaar werd twee we- ken geleden na een inval van de Algemene Inspectiedienst (AID) opgepakt. Hij wordt ervan ver dacht te handelen in veevoeder vermengd met het verboden groeihormoon Dexamethasone. Hij zou zijn eigen runderen het vervuilde voer ook hebben voor gezet. Dexamethasone is schade lijk voor mensen en tast moge lijk het immuunsysteem aan. Stilgelegd Het bedrijf van de Heikanten aar is na zijn aanhouding met een stilgelegd. De veehandel staat ook nu nog onder toezicht. Volgens A. Jagroop, woordvoer der van het functioneel parket in Den Haag (onderdeel van het Openbaar Ministerie, gespeciali seerd in fraudezaken) is het voorarrest van de veehandelaar verlengd omdat de hormonen zwendel nog volop in onderzoek is. Waar de Heikantenaar wordt vastgehouden, wil Jagroop niet zeggen, wel dat hij in beperking zit. Hij mag dus niet bellen, niet gebeld worden en geen bezoek ontvangen. In dezelfde zaak werd twee weken geleden ook een veeboer uit Limburg gearres- teerd. Hij is inmiddels vrijgela ten. Jagroop kan niet zeggen wan neer de zaak van de Heikanten aar behandeld wordt. „Het on derzoek moet nog worden afge rond. Het kan nog wel maanden duren voordat de verdachte daadwerkelijk voor de rechter staat." door Frank van Cooten TERNEUZEN - De politieke partijen hakken voorlopig nog geen knopen door over de ver plaatsing van het woonwagen- centrum aan de Tweekwartweg in Sas van Gent. Het colle ge-voorstel om het centrum te verhuizen naar een lap grond aan de Vrijstraat is gisteravond op initiatief van het CDA door de raadscommissie Omgeving in getrokken. Het dagelijks gemeentebestuur is met name in de communicatie richting de bewoners van de wijk Sint Albert volgens de com missie ernstig tekortgeschoten. Wethouder A. van Waes is in de ogen van de bewonersgroep Sint Albert Noord de kwade genius. „Onze belangen zijn compleet genegeerd. Het stiekeme hande len en herhaaldelijk bewust ach terhouden van cruciale informa tie door de verantwoordelijk wethouder achten wij volstrekt onacceptabel", zei K. Sprangers namens de bewonersgroep gis teravond. Geloofwaardigheid De bewoners weigeren daarom nog langer met Van Waes te pra ten. „Onze geloofwaardigheid staat dit niet toe. Alleen een di recte bemiddeling door de burge meester kan dit veranderen", al dus Sprangers. Van Waes betreurt dit. „De eer ste keer dat mensen niet met mij willen praten. Maar Jan Lonink mag dit best voor mij doen." Het college krijgt huiswerk van de commissie. Een onderzoek naar alle voor- en nadelen van alle locaties op het grondgebied van de oude gemeente Sas van Gent die voor een woonwagen centrum in aanmerking komen. Het gaat dus niet alleen om de Vrijstraat. Dat kunnen er vol gens R. Noët (WD) een stuk of zeven zijn. Ook moet veel beter met alle be trokkenen worden gepraat. „Draagvlak, transparant en open. Dat is de opdracht aan het college", zei P. van der Heijden (D66). Hij reageerde wat argwanend op het orde-voorstel van G. Noorthoek (CDA) om het voor stel tot nader order uit te stel len. „Een mooie manier om de ei gen wethouder uit de wind te houden. Hij hoeft nu immers geen verantwoording af te leg gen." Ook Truus van den Berg-van Dijk (ChristenUnie) liet zich in die richting uit. De tachtig bewoners van de wijk Sint Albert op de publieke tribune applaudisseerden in stemmend. Noorthoek probeer de het vermoeden van D66 te ontkrachten. „Dit is duaal bestu ren. We willen de besluitvor ming in ieder geval niet vertra gen. Na ruim negentien jaar is het tijd voor knopen doorhak ken. Maar eerst willen we weten of de bewoners van de wijk niet eerder geïnformeerd hadden kunnen worden, of de toezeg ging dat de lap grond nooit be bouwd zal worden inderdaad is gedaan, hoe het college omgaat met de mogelijke voormalige vuilstort en of de geluidsbelas ting van de aanwezige industrie wordt meegenomen in het onder zoek." Wethouder Van Waes zegde het onderzoek toe. „We komen snel met nieuwe voorstellen." AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten bieden, handvaardigheid en bil jarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Solo dansen; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.30 uur: Zangkoor; Kantine AZVV, 18.30 uur: Avond wan delvierdaagse; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO gymnastiek en biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur KBO kaarten bieden; HEIKANT - t Heike, 13.15 uur: Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; HOEK - Centrum, 18.30 uur: Opening D'Oekse feesten met zeepkistenrace en feest; De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Biljarten, kaarten, koersbal; 13.30 uur: Soos middag; HULST - Reynaertcollege aan de Gil- denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor(ex) hartpatiënten; De Lieve, 10 00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwerken, koersbal; 19.00 uur: Line dance; 19.30 uur: Penning 16; 's Landshuis, 14.45 uur: Vertrek rondlei ding archeologisch onderzoek Onder de Toren; Reynaertland, 19.45 uur: Bingo; KOEWACHT De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; De Luifel, 19.30 uur: Vergadering dorps raad; SINT - JANSTEEN - De Warande. 13.00 uur: Biljarten; 14.30 uur: Ouderen- soos de Derde Jeugd; 15.30 uur: Kreatie- ve Vorming; 19.00 uur: Engels; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Handwerken, soos, canasta en biljarten; 16.30 uur: Repetitie zangkoor; 19.00 uur: Bridge: 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meelpoint; De Hoeve, 20.00 uur: Bingo; 't Zwaantje, 18.00 uur: Avondwandel vierdaagse; De Oude Veerhaven, 14.00 uur: Vaar tochtvoor senioren; Porgy Bess, 20.15 uur: Prometheus avond met schrijfster Anna Enquist; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Koersbal; Café ons Vermaak, 14.00 uur: Kaarten; WESTDORPE - Café 't Polderken, 13.30 uur: Jokeren; De Baeckermat. 13.30 - 17.00 uur: KBO kaarten en bingo. LEWEDORP - De Zeeuwse band Surrender geeft vrijdag een benefietconcert in de feest tent op het voetbalveld aan de Korenweg in Lewedorp. Het concert is speciaal voor jon geren die niet bij andere concer ten van Surrender aanwezig kunnen zijn, omdat die te laat beginnen. Het concert begint dan ook vroe ger dan gebruikelijk, om zeven uur. Om ongeveer tien uur is het afgelopen. Ook begeleiders, ouders en ande re belangstellenden zijn wel kom, maar de speciale VIP-plaatsen vooraan zijn gere serveerd voor de jongeren. Niet alleen Surrender treedt op, ook is er een verrassingsact. door Jean-Lou de Gucht HULST - „Niet spectaculair." Zo kenschetst projectlei der en archeoloog Marcel de Koning van ArcheoMedia de opgravingen op de plaats waar het nieuwbouwpro ject Onder de Toren in Hulst moet verrijzen. Toch is hij niet teleurgesteld over de stand van zaken op dit moment. „De opgravingen hebben ons wel heel veel informatie gegeven over de Middeleeuwse stad Hulst. Als we het eindrapport klaar hebben, kunnen we meer zeggen over de welstand van Hiüst in de Middeleeuwen. Bijvoorbeeld over de manier waarop de mensen leefden en wat voor voorwerpen ze allemaal hadden." Het eind rapport moet over maximaal twee jaar klaar zijn, maar de Koning verwacht dat dit eerder zal zijn. Bewijzen voor het bestaan van het kasteel Maelstede zijn nog niet gevonden. De Koning: „Eerlijk gezegd verwacht ik niet het kasteel nog tegen te komen. Maar je weet het natuur lijk nooit." Deze week zijn een aantal lagen zogenaamd sel as blootgelegd. De Koning: „Dat zijn resten van de zoutovens die in Hulst in het verleden voorkwamen. In de veertiende eeuw was Hulst een belangrijke plaats voor de productie van zout. We onderzoeken nu of die ovens misschien gestaan hebben in de hoek Lange Nieuwstraat, Korte Nieuwstraat, Pierssensstraatje en Basiliekstraatje. Het zou kunnen, maar het is nog te vroeg om daar een uitspraak over te doen." De komende weken wordt er nog maximaal twee meter afgegraven. Iedere dinsdag en donderdag tussen 15.00 en 16.00 uur geeft De Koning een rondleiding. Deelnemers moeten zich melden bij het VW-kantoor in het 's-Landshuis in de Steenstraat. foto Camile Schelstraete door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De Terneuzen- se gemeenteraad wijst het over loopterrein aan de Binnenvaart- weg af als overnachtingsplaats voor campers. Dat betekent dat de gemeente nu snel op zoek moet naar een andere locatie, als men de bezoe kers met kampeerauto's nog de ze zomer van dienst wil zijn. In de gemeentelijke parkeernota opperen B en W om bij wijze van proef camperstandplaatsen aan te wijzen op het overloopter rein aan de Binnenvaartweg. Die locatie ligt dicht bij het cen trum en er zijn al diverse voor zieningen aanwezig, zoals elek triciteit. In de commissie Economie en Beheer tekende zich echter een meerderheid van de raadsfrac ties af tegen deze plaats. Camperstandplaatsen passen niet op een A-locatie voor kanto ren, zo betoogde C. van Burg (SGP). Ook M. Calon (CDA) en C. Leunis (ChristenUnie) ver klaarden zich tegen. „We moe ten zeer zorgvuldig met die loca tie omgaan", vond Leunis. De tegenstand viel wethouder C. van Schaik tegen. „We dach- AXEL - Mensen die voor een naaste zorgen die ziek of hulpbe hoevend is, kunnen zaterdag te recht in De Vurssche in Axel. Daar houdt de Stichting voor Regionale Zorgverlening een Mantelzorgcafé van 9.30 tot 16.00 uur. Doel is dat mantelzor- gers sfeerervaringen delen en in formatie inwinnen. ten dat dit de ideale plek was, omdat er al elektriciteit is." S. Wijnacker (WD) wees erop dat het de kampeerautobezit- ters vooral gaat om een plek om te staan en te overnachten. „Wa ter en stroom hebben ze niet di rect nodig, want dat hebben ze aan boord." Vooruitlopend op de goedkeu ring van de parkeernota waren B en W al van plan de procedure voor de aanwijzing van de cam perplaatsen vooruit te schuiven, zodat die nog deze zomer in ge bruik konden worden genomen. „We moeten nu dus snel een an dere plaats zoeken", concludeer de de wethouder. Verdeeldheid Verdeeldheid bestaat er binnen de fracties over het parkeren op de Markt. B en W willen dat af schaffen om het zoekverkeer te rug te dringen. G. van Boom (TOP) opperde om toch een paar parkeerplaatsen voor invaliden te handhaven en voor laden en lossen. M. Vereecken (GroenLinks) zei stallingsmogelijkheden voor fiet sen te missen in de buurt van het Scheldetheater. Daar gaat het college nog naar kijken, be loofde Van Schaik. Verschillende fracties opperden om een gedeelte van de parkeer garage Theaterplein aan te wij zen voor werknemers en bedrij ven in de binnenstad. Daarmee zou de nu nog magere bezet tingsgraad van die garage kun nen worden opgekrikt. „We zul len moeten kijken of je de bezoe kers daarmee niet uit de par keergarages jaagt", zei Van Schaik, die het verder geen slecht idee vond. Of er parkeermogelijkheid bij de Scheldedijk blijft, wordt pas besloten als de garage Theater plein hejemaal gereed is. Tij dens de commissievergadering bleek alvast dat ook daarover de fracties verdeeld zijn. De roep was er om de parkeer plaatsen vooral goed te beweg- wijzeren. „Misschien moeten we het voorbeeld van Hulst vol gen", opperde P. van Veen (D66) „Dat is inderdaad een mooi sys teem, maar peperduur", reageer de Van Schaik. „En het heeft al leen maar zin als de parkeer plaatsen regelmatig vol staan." De opmerkingen van de verschil lende fracties worden nu in de parkeernota verwerkt, waarna ook de bewoners inspraak krij gen. HULST - In de vitrinekast in de bibliotheek van Hulst is een fraaie collectie koperen tafelbellen te zien. Om te laten horen dat het eten kon worden opgediend, werd vroeger een tafelbel gebruikt. De bel len zijn verzameld door Therèse Verschueren uit Hulst. Een speciaal exemplaar is de bel met Manneke Pis erop. Ook zijn er tafelbellen met vrouwenfiguren te zien. De mini-expositie is tot 19 juni te bezichti gen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. foto Camile Schelstraete ii door Jean-Lou de Gucht KLOOSTERZANDE - Klooster pop in Kloosterzande gaat dit jaar toch door. De derde editie van het festival stond lang op losse schroeven, maar de organi satie en de gemeente Hulst zijn uiteindelijk toch tot overeen stemming gekomen. Tot stomme verbazing van de ge meente en de exploitant van de Hontenissehal kondigde organi sator De Kort enkele weken gele den het festival op zaterdag 11 juni aan en liet de voorverkoop van kaarten al van start gaan. Er was echter nog geen vergun ning. De aanvraag voor het eve nement was weliswaar al op het stadhuis binnen, maar er was nog onduidelijkheid over de lo catie. De Kort meende er echter vanuit te kunnen gaan dat alles in orde was. De gemeente verleende vervol gens via een spoedprocedure medewerking. Daarvoor was overleg met De Kort, de politie en de brandweer nodig om voor waarden te stellen die de veilig heid van de bezoekers van het festival waarborgen. De Kort: „We mogen maximaal 400 bezoe kers toelaten, maar daar komen we wel uit. Ik ben blij dat het festival nu doorgang kan vin den." Burgemeester Mulder van Hulst bevestigt dat de vergunning nu rond is. „Een van de voorwaar den is het inzetten van voldoen de beveiliging door de organisa tie. Daarover hebben we afspra ken gemaakt. Ook mag er geen geluidsoverlast voor de omge ving zijn. Als de organisatie zich aan alle voorwaarden houdt, kan het een gezellig feest worden." Met exploitante Anouska van Waes van de Hontenissehal is een akkoord over de huur van de hal op 11 juni. Het affiche van Kloosterpop telt zes bands. Een van de bands is afgevallen. Dat is Turnback, die oorspronkelijk het festival om 18.30 uur zou openen. Daarvoor in de plaats komt Eyes of Pearls. Om 19.30 uur is het de beurt aan nederpop/rock en feestband Dexter. Van 20.30 tof 21.15 uur treedt Rolling Stone coverband Crackin Up op. Cos mie Slop is in 2002 opgericht?*- bestaat uit zes muzikanten me een gemeenschappelijke muzifc le passie, oldschool Funk. Zi zijn te horen en te zien 21.30 tot 22.15 uur. Van 21 tot 23.15 uur staat Zeeuws-Vlaamse blues Draften Blues Band op het p ;onz dium. Kloosterpop sluit ai es Clearwater. Kaarten voor Kloosterpop aj rfi gi verkrijgbaar bij café/bar Q Sé et Klaroen en de Golff supermai) alen in Kloosterzande, café De Grie ibad te in Zaamslag, taveerne D ide Meerpaal en café 't Anker i; trelij Hulst, café Lazarus in Sint Jan il< steen en café In het Zicht d# je Schelde in Paal. De toegang (htp' prijs bedraagt vijftien euro. - HULST - Vrijwilligers van d( Mev Hulster voetbalvereniging Hïï risp '24 halen zaterdag oud papier tor op. Om 8.30 uur vertrekt de«3 gen van het HW-terrein Zandstraat. Vervolgens de wijken Hulst-Zuid, Nies Hulst, de Moerschans, de Vogë buurt, Hooghuys, omgeving 5 voliweg en omgeving Di" straat aan bod. ïpn int: KLOOSTERZANDE - In Klooi- (ine terzande wordt van maandag31 silo mei tot en met donderdag 2 juni de 43e editie van de avondvier daagse gehouden. YVandelaa izi kunnen kiezen tussen twee af :en standen; vijf en tien kilometer De start is op alle dagen bij Ho tel De Linde in Kloosterzande Maandag kunnen wandelaar Svc zich vanaf 18 uur inschnjva De start is om 18.30 uur. Ooki .De het mogelijk per avond mee ti di wandelen als Zomeravondtoclt rapte door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - Er zit schot in het herstel van het oude ker kenpad in Vogelwaarde, een pro vinciaal pilotproject. Na drie jaar soebatten hoopt Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) binnen een maand alle handtekeningen voor de start van het project op papier te heb ben. Een jaar lang heeft het project stilgelegen, maar na intensief overleg met alle betrokkenen (een pachter, landeigenaar en de gemeente Hulst) ligt nu een voor stel klaar dat, zo hoopt S. Dob belaar van SLZ, binnenkort met een handtekening wordt beze geld. Dobbelaar: „Als de handte keningen zijn gezet, kan het niet meer misgaan. Dan ligt het ker kenpad er in het najaar prachtig bij." Het project behelst het voormali ge kerkenpaadje dat door de weilanden voert van buurtschap Schapershoek naar de kerk van Boschkapelle. De meeste kerken paden zijn in de vergetelheid ge raakt, meestal is er niets meer van de aanwezigheid van de paadjes te zien. Landschapsbe heer wil diverse Zeeuwse paad jes weer blootleggen en er wan del-, fiets- en ruiterpaden van maken, voorzien van informatie borden en rustbankjes. Vogel waarde is als pilot gekozen om dat de bevolking daar jaren gele den al had aangegeven veel waarde te hechten aan de ker- kenpaadjes. Ten behoeve van het project in Vogelwaarde moeten er enige percelen worden geruild. Behal ve met de belangen van de grondeigenaren moet ook met de belangen van de pachter reke ning worden gehouden. Ook dient bij de ruil te worden ge zorgd dat de oorspronkelijke loop van het pad zoveel moge lijk wordt benaderd. Een groot obstakel voor het in ere herstellen van het kerken pad is de brede waterloop die ja ren geleden dwars over het paad je is aangelegd. Daarom is er ook een brug nodig om de oude route te kunnen bewandelen. SLZ worstelt nog met de financi ën. Voor de benodigde brug (die zo'n vijftien meter lang moet zijn) rest een gat in de begroting van ruim dertigduizend euro. SLZ probeert links en rechts sponsorgelden te verkrijgen. M Dobbelaar: „We kijken geregd iHc op de site van bruggenbankj atii voor een tweedehands èxf plaar, maar tot nu toe heeft i ze zoektocht nog niks opg< verd." De gemeente Hulst wilde a eert paar jaar geleden nog 25.000 ro bijdragen aan het slagen het project, maar in novemte Se vorig jaar besloot het dageliji e bestuur van de gemeente Huls ran definitief geen geld uit te trek De ken voor het herstel van het te joec kenpad. De provinciale subsid as (20.000 euro) is weliswaar dive se keren met instemming van provinciale ambtenaren doorge fehi schoven, maar is nog steeds bi schikbaar. OVERSLAG - De FerdinanfcfMj hof aan de Rode Sluisweg Overslag houdt zaterdag en zo dag open tuindagen. De kwekerij is beide dagen go 4si opend van 10.00 tot 17.00 uur sei Naast bekende planten zijn oo fens zeldzame en nieuwe soorten Ifgo; zien. De regionale bijen vereniging aanwezig met diverse honing :d producten. ZAAMSLAG - In Zaamslag vandaag een bijeenkomst voo ze mantelzorgers. De ontmoeting? H< plek is in De Molenhof onder re gie van de Stichting voor Reg10 nale Zorgverlening (SVRZ). Tus sen 14.00 en 16.00 uurkaniedej een die te maken heeft met i verzorging van een zieke of pl [Q behoevende er terecht om lotg^ noten te treffen. TERNEUZEN - Jongeren** De La Redoute aan de Madan Curiestraat in Terneuzen hou» 3d zaterdag een bazaar. Het evens ment omvat onder meer een n"1 melmarkt, spelletjescircuit e een springkussen. De opbreng S. gaat naar een kindertehuis le Mongolië. De bazaar is zaterc< $1 van 10.00 tot 15.00 uur. (da; ?/l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 44