"org over Maasvlakte voorbarig SieMatic Trajectcontrole buiten bedrijf na verkeersongeval Individueel Design Even slikken na voorleesfinale Pontes in actie voor gedupeerde leerling van de reepe log alle mogelijkheid tot inspraak over uitbreiding Reorganisatie opruiming echte kortingen 50% - 60% - 70% Motorrijder overleden Geld en schilderij voor hospice Man laat veertig paarden los zeeuwse almanak Oefening editie Schouwen-Duiveland Advertentie vanavond vanaf 17.30 uur Italiaans menul €12,50 of 10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118-886 866 19.30-20.30 uur Popmuziekquiz vanaf vrijdagmorgen te koop: Tussen schemer en avond vrijdag 27 mei 16.00 uur Frenk van der Linden over: Laten we eerlijk zijn een interviewdemonstratie zaterdag 28 mei 12.00-13.00 uur boekpresentaties Anneke Wiltinkl Het gebarsten kompas [Maaike Fluitsma Toby en Kat 4ever 15.00-16.30 uur Lighthouse trio jazzstandards bekijk ook onze website Aqvyv.drukkeriimiddelhiirg.nl gouden armbanden, colliers, ringen met of zonder briljant. Zie etalages Koopzondag open Jktraat 90 4381 GE Vlissingen Tel. 0118-413635 Advertentie SCH0I8X00E I LEEGVERKOOP wegens VERBOUWING jje; 0113-315649 v.pzc.nl ail;redactie@ pzc.nl bus 31,4460 AA Goes ertentie-exploitatie: nd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; iws-Vlaanderen: 0114-372770; onaal: 020-4562500. oderdag 26 mei 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 nrPiet Kleemans JRIKZEE - Dat de aanleg de Tweede Maasvlakte ge lgen heeft voor Schouwen- aveland, zal projectleider Vrugt van Project Mainport- mikkelmg Rotterdam (PMR) it ontkennen. Maar reden apaniek is er volgens hem al- ainst. De plannen, zegt staan nog lang niet tot in ail vast en er is nog alle gele- ieidvoor inspraak. verkeersintensiteit op het eiland en in het verlengde daarvan de leefbaarheid. PMR-projectleider Vrugt kan zich wel wat voorstellen bij de gemengde gevoelens waarmee naar de Tweede Maasvlakte en de bijbehorende natuurcompen satie wordt gekeken. Maar hij waarschuwt voor paniekzaaie- rij. „Een zeereservaat legt inder daad beperkingen op, maar de ernst daarvan is afhankelijk van hoe dicht het allemaal bij de kust komt. En dat ligt nu nog he lemaal niet vast." Voor wat betreft de omstreden zeereep bij de Brouwersdam zal het volgens Vrugt wel meevallen met de gevolgen voor recreatie. Hij voegt er meteen aan toe dat voordat de puntjes echt op de i gezet worden, er nog heel wat tijd zal verstrijken. „Doordat de Raad van State een deel van de bezwaren tegen de Planologi sche Kernbeslissing Plus heeft erkend, is de hele procedure ver traagd." Vrugt benadrukt dat de project groep er veel aan gelegen is zo zorgvuldig mogelijk met eenie ders belangen om te gaan. „We gaan op korte termijn om tafel met belanghebbenden, en het zal niet bij een bijeenkomst blij ven. Mensen kunnen echt nog tij dig hun zegje doen." Het project begint waarschijn lijk niet voor 2008. Haar klasgenoten hadden er vooraf alle vertrouwen in, maar helaas voor de Zeeuwse voorleeskampioene besliste de jury anders: geen podiumplaats voor Sanne. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow RENESSE - Een mooie vertelstem en zeer goede articulatie, aldus luidde de complimenten van jurylid Anke Kranen donk voor de prestaties van Sanne Gud- de uit Renesse als Zeeuwse vertegenwoor digster tijdens de landelijke finale van de Nationale Voorlees wedstrijd gisteren in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Winnares van die finale werd Shadya El Shafiy uit Groningen. De tweede prijs ging naar Nathalie Roux uit Friesland en derde werd Eefje Klein Kra- nenbarg uit Gelderland. Verder ging het klassement voor de twaalf deelnemers niet. „Ik zag aan haar gezichtje dat het even slikken was voor haar dat ze niet bij de drie prijswinnaars zat", vertelt de moeder van Sanne direct na prijsuitreiking. „Maar ze zette zich snel over die teleurstelling heen." Die teleurstelling was overigens best be grijpelijk, want de Zeeuwse finaliste pre senteerde zich uitstekend. Sanne las het fragment Het Aanplakbiljet uit het boek Hebbes van Carry Slee. Verder moest zij samen met de overige finalisten als ver plichte en onvoorbereide opdracht een fragment lezen uit het boek Brief voor de Koning van Tonke Dragt. Sanne werd eerder dit jaar winnares van de regionale voorronde met het lezen van een stuk uit het boek Hoe overleef ik mezelf van Fran- cine Oomen. Daarmee won ze ook de pro vinciale wedstrijd. Als een van de twaalf finalisten die geselecteerd worden uit de in totaal 70.000 jeugdige deelnemers in het land, moest zij vervolgens een ander fragment kiezen. De beste Sanne is leerlinge van groep 8 van open bare basisschool 't Staepel'of in Renesse. Zij is blij met de geweldige steun die zij gisteren kreeg van haar schoolgenootjes. Zelf vertrok zij gisterochtend al vroeg met haar moeder naar Utrecht. Een bus vol klasgenoten volgde haar later op de ochtend naar Muziekcentrum Vreden burg. Zij stimuleerden de Zeeuwse fina liste met de presentatie van de letters 'Sanne is de beste'. Sanne zelf ging na afloop liever samen met haar schoolgenootjes in de bus weer terug te gaan naar Renesse. Ze gaat volgend schooljaar naar het Wil- librordcollege in Goes.„Ik weet nog niet precies wat ik later worden wil, maar ik wil in elk geval iets creatief gaan doen." Advertentie wbiBWBB geen cheques De trajectcontrole-installatie hangt danig uit het lood nadat een automobiliste één van de poten heeft geramd; de hele installatie moest gisteren nog weggehaald worden. foto Eric Noordermeer 'aanleg van de Tweede Maas- iie is bedoeld om de positie ^Rotterdam als 'mainport' te rsterken. Om het verlies aan uur te compenseren, zijn amen ontwikkeld voor nieuw «gebied in de vorm van zeereservaat voor de Noord kust van Schouwen-Duive- sdenGoeree-Overflakkee, en zogeheten zeereep in de ok- van de Brouwersdam bij arendijke. Plannen die zo- ¥jop Schouwen-Duiveland als Seree-Overflakkee vragen op- dorpse recreatieonderne- zijn bang dat het zeereser- [te dicht bij de kust komt en L itersportactiviteiten bij de rersdam wel eens in ge- zouden kunnen komen, voor de visserij heeft een 'ijk zeereservaat verstrek- gevolgen, zo wordt ge- [Schouwen-Duiveland wordt i'eens met scepsis naar de ten gekeken. Het eiland k zo zeggen de critici, inge- id te raken tussen het zich iidende Europoort en de actiever wordende haven [Vlissingen. En dat kan nega- gevolgen hebben voor de De bestuurster werd met nek- en rugklachten per ambulance overgebracht naar het zieken huis in Goes. Haar auto raakte volledig vernield. Volgens wegbeheerder R. de Lange van de provincie zat er niets anders op dan het portaal in z'n geheel te demonteren. „De rechterpoot is finaal uit z'n fundering gereden. We hebben wel een noodborging gemaakt, maar dat is alleen even goed ge noeg voor de veiligheid van het verkeer dat er de eerste uren nog onderdoor moet." Vanaf half zeven 's avonds werd de route naar en van de Zeeland- brug afgesloten en is het portaal verwijderd. Het verkeer werd tij dens die werkzaamheden omge leid via de stormvloedkering. De Lange verwacht dat cle repa ratie van de installatie zeker en kele maanden in beslag zal ne men. De duur van dat herstel is ook afhankelijk van het feit of de gevoelige elektronica de klap heeft overleefd. Volgens de weg beheerder is het echter niet ge zegd dat de route over de Zee- landbrug al die tijd gevrijwaard zal blijven van een trajectcontro le en komt er mogelijk een alter natief systeem, Tussentijds kan ook altijd wor den teruggegrepen op onregel matige snelheidsmetingen dooi de politie met mobiele appara tuur. De schade schat hij al gauw op enkele tienduizenden euro's. (Advertentie) JKERY (Beeld &Geluid door Marcel Modde ZIERIKZEE - Een 57-jarige vrouw uit Roosendaal is gister middag' gewond geraakt toen ze met haar auto tegen de snel heidsmeter op de Weg naar de Val bij Zierikzee botste. Dooi de aanrijding raakte de installa tie dermate beschadigd dat het portaal in z'n geheel moest wor den gedemonteerd. In verband met die werkzaamheden was verkeer over de Zeelandbrug een groot deel van de avond on mogelijk. De vrouw verloor door nog onbe kende oorzaak de controle over haar auto en belandde letterlijk bovenop de vangrail. Na een paar meter glijden kwam ze met een klap tot stilstand tegen één van de twee poten van het por taal dat de verkeerssnelheid over het Zeelandbrugtraject meet. Klein Frankrijk 7, Goes (gratis parkeren) T 0113 21 77 71 WWW.xtrQCQre.nl ZIERIKZEE - De 45-jarige motorrijder uit Zierikzee die dinsdagavond op de N57 bij Serooskerke ernstig gewond raakte, is onderweg naar het ziekenhuis overleden. De oorzaak van het ongeluk wordt vooralsnog in de medi sche hoek gezocht. Vermoedelijk is hij onderweg vanuit de richting Haamstede onwel geraakt. Daardoor beland de de bestuurder van de motor met zijspan in de berm, sloeg over de kop en kwam in de sloot terecht. De motorrijder, G. Schilperoort, was mede-oprichter en oud-voorzitter van motorclub The Lost Ones in Zierikzee. De vereniging bestaat deze zomer 25 jaar. Het bestuur be sloot gisteren cle voor 4 juni geplande reünie en aanver wante feestelijkheden in verband met het overlijden van het prominente lid uit te stellen tot een nader te bepalen datum. ZIERIKZEE - De kunstveiling ten bate van de bouw van een hospice in Zierikzee heeft tienduizend euro opge bracht. De manifestatie in de Nieuwe Kerk werd begin april georganiseerd door de Lions Club Schouwen-Duive land. De cheque wordt morgen overhandigd aan de pen ningmeester van de Stichting Hospice Schouwen-Duive land. Daarnaast schenkt de serviceclub het huis voor terminale patiënten een schilderij van Helma Kotoun. Het kunst werk met paarden als thema, straalt moed en kracht uit, symboliek voor de (toekomstige) bewoners van het hospi ce vindt de Lionsclub en een blijvend aandenken aan de kunstactie. Het huis wordt gebouwd aan de Frederik Hen driklaan en gaat naar verwachting de tweede helft van volgend jaar open. ZONNEMAIRE - De politie heeft een 48-jarige man uit Schouwen-Duiveland aangehouden voor het opzettelijk loslaten van veertig paarden bij Hoeve De Lutina in Zon- nemaire. Eén van de paarden raakte bij dat incident dus danig verwond, dat het dier later moest worden afge maakt. De eigenaar heeft bij de politie aangifte gedaan, aldus een woordvoerster gisteren in een toelichting op het voor val dat maandagochtend plaats vond. De 'zeer verwarde man', die op de Lutinahoeve werkte, zou tot de actie zijn overgaan door relatieproblemen. In de woning van de man is een wapen gevonden, dat door de politie in beslag is genomen. Volgens de woord voerster beschikt hij over een wapenvergunning en vorm de hij 'een gevaar voor zichzelf'. De man heeft zich vrijwillig onder psychiatrische behan deling laten stellen. Of hem een strafbaar feit ten laste wordt gelegd, wordt nog onderzocht. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Leerlingen van de Pontes Pieter Zeeman in Zie rikzee zijn een hulpactie begon nen voor een klasgenoot. De zestienjarige jongen uit Burgh-Haamstede raakte vorige week bij een woningbrand al zijn kleren en spullen kwijt. „Roy is voor ons ook altijd hart stikke aardig. Iedereen in de klas is heel erg met hem begaan. Wat er is gebeurd, is gewoon heel erg. Hij heeft helemaal niks meer", zegt havo-3-leerlinge Kim Sterenborg. Het idee ontstond maandag spontaan in de klas. In een paar dagen tijd werd 415 euro (de tus senstand tot gisteren) ingeza meld, bijeengebracht door kin deren, ouders en docenten van de Pieter Zeeman. De inzame ling loopt tot en met vandaag door. Het eindbedrag wordt mor gen aan de gedupeerde klasge noot overhandigd. De brand werd aangestoken door een 47-jarige man, in een poging op dat moment zijn aan houding door de politie te ontlo pen. Hij wordt verdacht van mis handeling. Omdat er opzet in het spel is, is het nog onzeker of de verzekering de schade aan het gezin vergoedt, zegt Steren borg over de achterliggende ge dachte van het initiatief. Alle ge zinsleden wisten op tijd weg te komen en bleven ongedeerd. (Advertentie) AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-2464 64 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie), Industrieterrein Amestein, Grenadierweg 17a, 0118-62 95 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 Het was een zeer serieuze aan gelegenheid, gisteren bij de kerncentrale in Borssele. Hon derden functionarissen waren bij de rampoefening betrok ken. Zo ook de mevrouw die ten provinciehuize een functie be kleedt, waarvan de aard haar verplichtte om des morgens in alle vroegte het bed te ver laten, teneinde aan de oefe ning te kunnen deelnemen. Op een tijdstip waarop zelfs de meest matineuze haan nog in een toestand van diepe slaap verkeert, stommelde zij humeurig en laivaaiig door de echtelijke ivoning. Haar echt genoot, wakker geworden van dat rumoer, toonde geen millimeter medelijden. Hij wikkelde de dekens nog eens behaaglijk rond zich, grijnsde breed en riep zijn levensgezel lin bij wijze van afscheid op gewekt toe: „Een prettige ramp gewenst. Verontwaardigd kioakte zij de voordeur achter zich dicht. Met een dreun die de buren, gehidd in pyjama, verschrikt naar buiten deed snellen: is hier een ramp gebeurd?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35