»zc n i willen uitbreiden ampings SieMatic [o Het was even slikken na de finale Individueel Design w-nl 'nige manier om groot verlies aan staanplaatsen goed te maken van de reepe Reorganisatie opruiming echte kortingen 50% - 60% - 70% Infomarkt voor wijk Veerplein Kruiningen Xtra Care Winnende anti-rook slogans Veelpleger achter de tralies Motorrijder overleden Beleef het in Onder de Toren Mama, je mag hier helemaal niet parkeren zeeuwse almanak Oefening ■i ..-je; 0113-315649 fredactie pzc.nl s31,4460 AA Goes Lgrtentie-exploitatie: ;n Midden-Zeeland: 0113-315520; -.t^-Vlaanderen: 0114-372770; J. ;cnaal: 020-4562500. inderdag 26 mei 2005 wHarmen van der Werf editie Bevelanden-Tholen OLPHAARTSDIJK - Twee apings bij Wolphaartsdijk, 't Meer en De Haas, lijken lie vooravond te staan van ifjtbreiding waarop de eige- enal jaren zitten te wachten. Goese wethouder S. van 't sieinde (VVD, economische ken) is zich er sterk voor aan i: maken. 't Westeinde verwacht over oaar maanden duidelijkheid namen verschaffen over het •poten van beide campings, wil voordien nog met de «vereniging Gemeenschap ((aartsdijk overleggen. „Het dan vooral over de ont- jig van Wolphaartsdijk i', denkt de wethouder. De Haas ligt tegen het f Oud-Sabbinge aan. ^ling 't Veerse Meer is vlak- bet Veerse Meer. De eige- 0. P. Verburg van De Haas Jasperse van 't Veerse .zitten allebei zo'n twintig in het vak. In die tijd aen zij het aantal staan- üsen flink zien dalen. Dat is iprobleem. Minder staan- ilsen betekent minder in kten en minder investerings ite voor kwaliteitsverbete- m [burg is met bijna honderd litsen begonnen. Hij heeft er een kleine tachtig over. Jas- seheeft een vergunning voor staanplaatsen. Hij heeft er rerkelijkheid nog 225. De af- le is veroorzaakt, vertellen ampinghouders, omdat hun hogere eisen zijn gaan Advertentie unavond vanaf 17.30 uur liltaliaans 1 €12,50 of 10,00 I vegetarisch) I vserveren: 0118-886 866 i 19.30-20.30 uur j Popmuziekquiz I vanaf vrijdagmorgen I tc koop: 19.30-20.30 uur J1 Tussen schemer en avond I vrijdag 27 mei 16.00 uur Frenk van der Linden over: Laten we eerlijk zijn I ven interviewdemonstratie l'ucrdag 28 mei ri2.OO-i3.9O uur (ickpresentaties (Anneke Wiltink Het gebarsten kompas cn [Maaike Fluitsma Toby en Kat 4ever 15.00-16.30 uur Lighthouse trio jazzstandards Pckijk ook onze website 1 'A wtv.dn 1 k keri i m iddelburg.nl jagg KERY Beeld &Geluid stellen, met name wat betreft de grootte van de stacaravans. „Vroeger namen mensen genoe gen met een stacaravan van zes bij drie meter", weet Verburg, „een stacaravan moet tegen woordig elf bij drie of drieënhal ve meter zijn." Dat Verburg en Jasperse zo heb ben moeten inboeten, heeft ook te maken met de ligging van hun campings, zeggen ze. „Aan de kust komen de mensen wel, al zijn de staanplaatsen wat klei ner. Bij ons gaat dat niet, in het achterland. Wij moeten con stant aan kwaliteitsverbetering werken. Om dan de verdiensten op peil te houden en te kunnen investeren, is de enige uitweg: uitbreiden." Jarenlang zijn de twee camping eigenaren daar al mee bezig en tot hun ongenoegen zat er tot voor kort weinig schot in de zaak. Ze hadden ook het idee dat in de gemeente Goes de kampeersector er maar wat bij hing. „Terwijl", geven Japerse en Verburg aan, „bekend is dat veel andere bedrijven, in de horeca en detailhandel, van on ze campinggasten meegenie ten." Ingewikkeld Bij de gemeente Goes wordt dat door wethouder Van 't Westein de onderkend. „Maar", stelt zij, „het gaat bij beide campings om een vrij ingewikkelde situatie." De Haas wil uitbreiden in een naastgelegen bosje. De gemeen te wilde eerst dat de camping vervangende grond zou kopen en daar groen zou inplannen. Van 't Westeinde: „Dat viel niet mee. Wij hebben inmiddels voor gesteld dat de gemeente zelf het groen aanlegt en De Haas dit be taalt." Bij uitbreiding wil eigenaar Ver burg een aantal vlakbij wonin gen geplaatste stacaravans weg halen. Voor camping 't Veerse Meer kan Van 't Westeinde nog niet zo concreet zijn, omdat voor de uitbreiding nog grond moet wor den verworven. Verburg en Jasperse willen zo snel mogelijk aan de slag. Zij merken dat het tij in toeristisch Zeeland aan keren is. „Zelfs van Schouwen zie je nu advertenties voor staanplaatsen. Dat wil zeg gen dat er echt iets loos is, dat wij zeker aan kwaliteitsverbete ring moeten werken." door Ali Pankow RENESSE - Een mooie vertel- stem en zeer goede articulatie, aldus luidde de complimenten van jurylid Anke Kranendonk voor de prestaties van Sanne Gudde uit Renesse als Zeeuwse vertegenwoordigster tijdens de landelijke finale van de Natio nale Voorleeswedstrijd gisteren in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Winnares van die finale werd Shadya El Shafiy (Advertentie) SCHOENMODE I LEEGVERKOOP wegens VERBOUWING Advertentie geen cheques gouden armbanden, colliers, ringen met of zonder briljant. Zie etalages Koopzondag open uit Groningen. De tweede prijs ging naar Nathalie Roux uit Friesland en derde werd Eefje Klein Kranenbarg uit Gelder land. Verder ging het klassement voor de twaalf deelnemers niet. „Ik zag aan haar gezichtje dat het even slikken was voor haar dat KRUININGEN - Op het Veer plein bij Kruiningen komt een nieuwe woonwijk. Over het voor Kruiningen grote nieuwbouw- plan wordt vandaag in Ons Dorpshuis in Kruiningen een in formatiemarkt gehouden. Op de bijeenkomst is te zien wel ke huizen op het Veerplein zijn gedacht. Ook zal duidelijk wor den gemaakt voor welke doel groepen de woningen zijn be stemd en wanneer de plannen zover gevorderd zijn dat de bouw kan beginnen. Bezoekers worden uitgenodigd zelf sugges ties te doen voor de invulling van het Veerplein. De ontwikkeling van het Veer plein is door de gemeente Reimerswaal in handen gesteld van de in Goes gevestigde pro jectontwikkelaar Arcus die eer der onder meer het nieuwbouw project Stadspoort vlakbij de Goese binnenstad heeft gereali seerd. De doorlopende informatie markt duurt van 17.00 tot 20.00 uur. ze niet bij de drie prijswinnaars zat", vertelt de moeder van San ne direct na prijsuitreiking. „Maar ze zette zich snel over die teleurstelling heen." Begrijpelijk Die teleurstelling was overigens best begrijpelijk, want de Zeeuwse finaliste presenteerde zich uitstekend. Sanne las het fragment Het Aanplakbiljet uit het boek Hebbes van Carry Slee. Verder moest zij samen met de overige finalisten als verplichte en onvoorbereide opdracht een fragment lezen uit het boek Brief voor de Koning van Tonke Dragt. Sanne werd eerder dit jaar win nares van de regionale voorron de met het lezen van een stuk uit het boek Hoe overleef ik me zelf van Francine Oomen. Daar mee won ze ook de provinciale wedstrijd. Als een van de twaalf finalisten die geselecteerd wor den uit de in totaal 70.000 jeug dige deelnemers in het land, moest zij vervolgens een ander fragment kiezen. Sanne is leerlinge van groep 8 van openbare basisschool 't Staepel'of in Renesse. Zij is blij met de geweldige steun die zij gisteren kreeg van haar school genootjes. Zelf vertrok zij gis terochtend al vroeg met haar moeder naar Utrecht. Een bus vol klasgenoten volgde haar la ter op de ochtend naar Muziek centrum Vredenburg. Zij stimu leerden de Zeeuwse finaliste met de presentatie van de let ters 'Sanne is de beste'. Sanne zelf ging na afloop liever samen met haar schoolgenootjes in de bus weer terug te gaan naar Re nesse. Iets creatiefs „Ik weet nog niet precies wat ik later worden wil, maar ik wil in elk geval iets creatiefs gaan Advertentie AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onderdak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-24 64 64 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie), Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a, 0118-62 95 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 met zorg en welzijn Rabobank Hypotheken en verzekeringen Paso Doble Mexicaans-Argentijns restaurant, reserveren- tel0118 - 636960 Nieuwe Kerkgang 1 Middelburg 1 (Onder de PHSjH Lange Jan) www.onderdetoren.com SCHOONHEIDSINSTITUUT Klein Frankrijk 7, Goes {gratis porkeren) T 0113 21 77 71 WWW.xtracare.nl Campinghouders Stan Jasperse (1) en Piet Verburg willen uitbrei den: „Aan de kust komen de mensen wel, al zijn de staanplaatsen wat kleiner. Bij ons in het achterland gaat dat niet". foto Willem Mieras GOES - Klas big van het St. Willibrordcollege uit Goes, maakt kans op een lang weekendje Italië. Dat is de prijs die lonkt als de school Europees winnaar wordt van een sloganwedstrijd in het kader van een anti-rookcampagne onder leerlingen van eerste en tweede klassen van middel bare scholen. De Goese klas won in de categorie Havo/VWO met de slogan Lol voor even kost je je leven. Klas lj van De Rede werd met wij roken allemaal niet pro beer dat ook maar, dan staan we kiet' winnaar onder de Zeeuwse VMBO-klassen. Om het weekendje naar Italië te verdienen, moeten beide klassen eerst nog de landelijke finale zien te winnen. Die is op 11 juni in het pretpark Walibi, waar op die dag alle winnende klassen uit de twaalf Nederlandse provincies te gast zijn. De winnaar dingt mee naar de hoofdprijs. De anti-rookcampagne met het motto 'Actie Tegengif' richt zich op de groep van 12 tot 14 jaar, omdat dat de leeftijd is waarop de meeste mensen beginnen met roken. MIDDELBURG - Een 46-jarige veelpleger uit Vlissingen kreeg gisteren van de Middelburgse rechtbank een on voorwaardelijke gevangenisstraf van negen maanden op gelegd. De man geniet de reputatie van een stelselmatig inbreker die het vooral voorzien heeft op vakantiewonin gen. Dit keer was hij aangeklaagd voor twee woninginbra ken, gepleegd op 4 augustus vorig jaar in Vlissingen. De man ontkende in de woningen te zijn geweest, maar zijn 19 pagina's tellende strafblad sprak niet in zijn voordeel. Deze zomer zal de Walcherse kust in ieder geval geen last van hem hebben. ZIERIKZEE - De 45-jarige motorrijder uit Zierikzee, die dinsdagavond op de N57 bij Serooskerke ernstig gewond raakte, is onderweg naar het ziekenhuis overleden. De oorzaak van het ongeluk wordt vooralsnog in de medi sche hoek gezocht. Vermoedelijk is hij onderweg vanuit de richting Haamstede onwel geraakt. Daardoor beland de de bestuurder van de motor met zijspan in de berm, sloeg over de kop en kwam in de sloot terecht. Medewerkers van de brandweerpost Haamstede en twee ambulances zijn een half uur bezig geweest met reanima tie van het slachtoffer. Ook was het mobiel medisch team uit Rotterdam ingeschakeld. De motorrijder, G. Schilperoort, was mede-oprichter en oud-voorzitter van motorclub The Lost Ones in Zierikzee. De vereniging bestaat deze zomer 25 jaar. Het bestuur be sloot gisteren de voor 4 juni geplande reünie en aanver wante feestelijkheden in verband met het overlijden van het prominente lid uit te stellen tot een nader te bepalen datum. Haar klasgenoten hadden er vooraf alle vertrouwen in, maar helaas voor de Zeeuwse voorleeskampioene besliste de jury anders: geen podiumplaats voor Sanne. foto Dirk-Jan Gjeltema doen", laat Sanne Gudde weten. Zij gaat volgend schooljaar naar het Willibrordcollege in Goes. Advertentie dé woonwinkel van Middelburg Orisant Makelaardij Nieuw in de VEERSCHE POORT: verkoop Hof Mytilus gestart Woongoed Middelburg Nu ook voor uw woonenergie Decorette NIEUW: prachtige stoffen van Designers Guild Anker-Desein Koken, smaakvol en efficiënt, da's LOGUS door Freek Janssen KAMPERLAND - Het warme lenteweer speelt ongetwijfeld ook mee, maar de verkeerspro blemen rond de Prins Willem Alexanderschool in Kamper land lijken wat af te nemen. De ouders en verzorgers kre gen deze week nog het vrien delijke, doch dringende ver zoek van de gemeente om de kinderen met de fiets naar school te brengen. Elke keer als de school begon en uitging was het weer raak: ouders parkeerden hun auto aan de overkant van de Nieuwstraat, met twee wielen op de stoep. Niet alleen kwam het verkeer op de straat daardoor vast te staan, de situatie was ook nog eens levensgevaarlijk voor de fiet- sertjes. Trottoir Zo op het eerste gezicht lijkt er deze woensdagochtend te gen half negen weinig aan de hand. De ouders die met de auto zijn gekomen, stallen de auto een eindje verderop, aan de kant van de weg waar wel geparkeerd mag worden. Een enkeling zet zijn auto wel half op het trottoir, maar i-ijdt meteen weer verder na dat zoonlief of dochterlief is uitgestapt. E. Bouwense heeft haar twee kinderen met de fiets ge bracht, zoals ze meestal doet. Ze heeft als voorzitter van de schoolcommissie meegehol pen om het probleem onder de aandacht te brengen. „We hebben 3VO ingeschakeld om er iets aan te doen en die heeft weer de gemeente aange schreven." De ouders kregen een waarschuwing van de ge meente Noord-Beveland en het verzoek om, als het kan, met de fiets te komen. Als de situatie niet verbetert, dan zou de politie gaan controle ren. Bouwense: „Gisteren re den er al motoragenten rond, dus misschien heeft dat gehol pen." Betrokken Wat wellicht nog wel effectie ver is: de schoolcommissie heeft de leerlingen zelf inge zet om het probleem te verhel pen. „We hebben de kinderen er bij betrokken, zodat nu ze zeggen: 'Mama, je mag hiel de auto helemaal niet neerzet ten.' Dat heeft veel meer ef fect dan wanneer een school bestuur dat zegt." Bouwense verwacht overi gens dat het probleem over een jaar of twee vanzelf is op gelost, als de nieuwbouw van de Prins Willem Alexander school klaar is. Bij dat nieu we gebouw komt een parkeer terrein, waar genoeg ruimte moet zijn voor alle ouders. Het was een zeer serieuze aan gelegenheid, gisteren bij de kerncentrale in Borssele. Hon derden functionarissen waren bij de rampoefening betrok ken. Zo ook de mevrouw die ten provinciehuize een functie be kleedt, waarvan de aard haar verplichtte om des morgens in alle vroegte het bed te ver laten, teneinde aan de oefe ning te kunnen deelnemen. Op een tijdstip waarop zelfs de meest matineuze haan nog in een toestand van diepe slaap verkeert, stommelde zij humeurig en lawaaiig door de echtelijke woning. Haar echt genoot, wakker geworden van dat rumoer, toonde geen millimeter medelijden. Hij wikkelde de dekens nog eens behaaglijk rond zich, grijnsde breed en riep zijn levensgezel lin bij wijze van afscheid op gewekt toe: „Een prettige ramp gewenst. Verontwaardigd kwakte zij de voordeur achter zich dicht. Met een dreun die de buren, gehuld in pyjama, verschrikt naar buiten deed snellen: is hier een ramp gebeurd?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29