Sterke bezetting damtoernooi Het beste jaar van Zeeland Sport Wij regelen het voor je! Goes twee dagen in teken van turnen 194,9°- 299,-* Primafoorf agenda uitslage Je carkit professioneel ingebouwd voor je deur Tirza Pentury weer kampioen Matige start Klaartje Zuiderbaan Hoog niveau in toernooi Walk Inn Greefhorst wint schaaktoernooi Kloetinge wint toernooi Lebo Cijfers 2)*. Wellicht drie wereldkampioenen op Zeeland Open in Goes donderdag 26 mei 2005 swb 1 9 Poule B: De Graafschap - FC Zwolle 3-2 (0-1). 17. Esajas 0-1, 71. Esajas 0-2, 79. v Beukering 1-2, 88. Zongo 2-2, 90 Valeev 3-2. Scheidsrechter: Haverkort Toeschouwers: 6700. Sparta - Helmond Sport 0-1 (0-0). 72. Cvetkov 0-1. Scheidsrechter: Bos sen. Toeschouwers: 4058. Stand: Graafschap 1 1 0 0 3 3-2 Helmond Sp 1 1 0 0 3 1-0 FC Zwolle 1 0 0 1 0 2-3 Sparta 1 0 0 1 0 0-1 Wielrennen Oostende. Ronde van België. Eerste etappe, Oostende - Oostende: 1. Boo- nen (Bel) 155 km in 3.30.03, 2. Napolita- no (Ita), 3. Olivier (Fra), Algemeen klassement: 1. Boonen 3.29.53,2. Eeckhout (Bel) 0.02,3. Vanse- venant (Bel) 0.03, 4. Napolitano 0.04, 5. Olivier 0.06. Ronde van Italië. Zestiende etappe Lissone - Varazze: 1. Le Mevel (Fra) 210 km in 4.50.51, 2. Brandt (Bel) 0.08, 3. Vanotti (Ita) 0.16, 4. Fofonov (Kaz), 5. Schleck (Lux), 6. Engels (Ned). Algemeen klassement: 1. Savoldelli 76.07.16, 2. Di Luca 0.25, 3. Simoni 1.48, 4. Garate (Spa) 2.11, 5. Rujano (Ven) 2.18. Donderdag l Biljarten Driebanden toernooi Walk Inn. Fina le. Locatie: Bar Walk Inn, 's Heeren- hoek. Aanvang: 19.00. Hof van Hollandbokaal. Invitatietoer- nooi in bandstoten en driebanden. Loca tie: café Hof van Holland, Oud Vosse- meer. Aanvang: 19.30 uur. Paardensport Horses by the Sea. 14.00 uur: longeer- clinic Lammert Haanstra. 16.00 uur: springen paarden klasse B klassiek, met aansluitend progressief. 20.00 uur: fina le springen klasse B. Locatie. Prinsenweg/Schansweg te Domburg. BTB39SSBFE Lucky Day 3712, d.d. 25.05.2005 3-10-13-14-20-23-25-35-38-39-41 -42-46- 57-59-63-66-69-70-77. Onder voorbehoud van typefouten Parijs. Roland Garros. Mannen, tweede ronde: Gasquet (Fra/30) - Wes- sels (Ned) 6-3 7-6(1)6-1. Gaudio (Arg/5) - Toersoenov (Rus) walkover, Horna (Per) - Henman (Eng/7) 7-5 6-7 6-3 6-4, Nalbandian (Arg/10) - Berdych (Tsj) 6-3 6-2 6-1, Grosjean (Fra/23) - Sanguïnetti (Ita) 6-0 6-3 6-2, Hanescu (Roe) - Chela (Arg/31) 7-5 6-1 3-6 7-5, Federer (Zwi/1) - Almagro (Spa) 6-3 7-6 (0) 6-2, Nadal (Spa/4) - Malisse (Bel) 6-2 6-2 6-4, Moya (Spa/14) - Vik (Tsj) 7-6 (6) 6-7 (4) 6-3 6-1, Ancic (Kro) - Hernandez (Spa) 4-6 6-1 6-2 6-3, Mantilla (Spa) - Novak (Tsj) 6-2 0-6 3-6 7-5 6-3, Lee Hyung-taik (ZKo) - Söderling (Zwe) 6-2 6-3 6-4. Vrouwen. Tweede ronde: Loit (Fra) - Frazier (VSt/27) 6-4 6-4, Morigami (Jap) - Sprem (Kro/31) 7-5 6-3, Venus Willi ams (VSt/11- Zuluaga (Col) 6-3 3-6 6-3, Dementjeva (Rus/4) - Mamic (Kro) 7-6 (2) 6-2, Pierce (Fra/21) - Kostanic (Kro) 6-1 6-0, Karatantjeva (Bul) - Asagoe (Jap/19) 7-5 6-2, Zvonareva (Rus/9) - Bir- nerova (Tsj) 4-6 6-3 6-0, Davenport (VSt/1) - Shuai Peng (Chn) 3-6 7-6 (4) 6-0, Lichovtseva (Rus/16) - Diaz-Oliva (Arg) 6-1 7-6 (3), Farina Elia (Ita) - Parra Santonja (Spa) 7-5 6-2, Hantuchova (Slw) - Castano (Col) 6-4 6-3, Clijsters (Bel/14) - Cervanova (Slw) 6-2 6-1, Raz- zano (Fra) - Fernandez (Arg) 6-1 6-1 Voetbal Nacompetitie, poule A: RBC Roosendaal - VVV Venlo 2-0 (1-0). 45. Hammond 1-0, 74. Youssouf 2-0. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Fortes, Hesp (RBC Roosendaal), W.Janssen (VVV Venlo). Stormvogels/Telstar - FC Volendam 0-3 (0-1), 33. Woudenberg 0-1, 52. Steur 0-2, 82. Dissels 0-3. Scheidsrech ter: Braamhaar. Toeschouwers: 2571 Gele kaart: Galata (Stormvogels/ Tel star). Stand Volendam 1 1 0 0 3 3-0 RBC 1 1 0 0 3 2-0 VVV 1 0 0 1 0 0-2 Stormv. 1 0 0 1 0 0-3 GOES - Tirza Pentury heeft met haar team Cape Holland opnieuw het Nederlands kampioenschap basketbal be haald. Het team uit Den Helder won met 87-90 van Bin nenland en nam daai'door een beslissende 3-1-voor- sprong. De uit Oost-Souburg afkomstige Pentury (23) was zelf niet van de partij. Ze herstelt van een zware knie blessure. MEDEMBLIK - Klaartje Zuiderbaan is wisselvallig van start gegaan op de Holland Regatta in Medemblik. De zeil ster uit Terneuzen werd in de Yngling-klasse met haar teamgenoten Janneke Hin en Petronella de Jong in de eer ste race van de dag achtste van de zestien gestarte ploe gen. In de tweede race nam het trio revanche en finishte als eerste. Na de eerste dag staat Zuiderbaan met haar team op de vijfde plaats. Eerste is het team van Duits land. In de Laser-klasse eindigden Stephan en Erwin Veldman uit Middelburg in de achterhoede. 's-HEERENHOEK - Dat spanning en hoog niveau samen gaan werd in het driebandentoernooi in Walk Inn te 's-Heerenhoek aangetoond. Beste voorbeeld was de ont moeting tussen Kimmo Pankow en Jean Louis Smulder. De partij eindigde na een spectaculair verloop gelijk (22-20 in 20 £>eurten) en een barrage moest de beslissing brengen. Pankow trok hierin aan het langste eind en plaatste zich voor de halve eindstrijd van vanavond. Kees Werry bleef overtuigen en bond nu Gerrit van Garsel aan zijn zegekar, 20-14 (26). Martin Steketee bereikte met een krappe winst 20-18 (31) op Albert de Jonge eveneens de halve finales. Jan Westdorp completeert het viertal na een gemakkelijke zege op Daan Weststrate. ZIERIKZEE - De schaakvereniging Zierikzee sloot het seizoen af met een toernooi. Bij de junioren werd Alexan der Greefhorst winnaar. Hij won allevier zijn partijen. Koen Bolijn (ook hij behaalde 4 uit 4, maar had minder weerstandspunten) en Yannick van Gelder werden twee de en derde. Bij de senioren speelde de kampioen van de reguliere competitie, Bas van de Graaf, een simultaan te gen zestien clubleden. Hij won zes partijen, speelde vijf keer remise en verllor vijf keer. Het leverde een eindscore van 53 procent op. De zomercompetitie begint 6 juni en duurt tot 22 augustus. Er wordt gespeeld in het clubge bouw aan de Manhuisstraat in Zierikzee. LEWEDORP - Kloetinge heeft gisteravond het jubileum- toernooi van Lewedorpse Boys gewonnen. De kampioen van de eerste klasse versloeg in de finale de nummer twee van de hoofdklasse Hoek met 2-1. Kloetinge kwam via »Wilco de Valk en Ferry Alfons op 2-0, waarna David Destorme de 2-1 vastlegde. Kloetinge bereikte de finale door Arnemuiden na een 1-1-eindstand met strafschop pen te verslaan. Hoek had in de eerste ronde grote moeite met zondag-derdeklasser Goes. De ploeg keek twee keer tegen een achterstand aan maar won wel: 3-2. Zeeland Sport speelt tegen 1 oud-Oranje UISSINGEN - Zeeland iport speelt ter gelegen- ieidvan het vijftigjarig ju bileum een wedstrijd tegen ad-spelers van het Neder- suds elftal. Dat duel wmt op zondag 5 juni het kogtepunt en sluitstuk de jubileumviering van ieVlissingse vereniging. I heerste activiteiten vin- ia komend weekeinde ;'.=ats. Zaterdag spelen het ssle en tweede team van island Sport een toernooi i) de eigen velden aan de kkensburg, met Walche ren Vlissingen. -en dag later spelen de ve nnen en lagere elftallen toernooi. Volgende 'sk vrijdag volgt de jubi- «mreceptie waarbij alle eden en oud-leden wel- lomzijn. öp zaterdag staat het ■Groot Vlissingen Toernooi llpprogrammeerd met deel- I hme van GPC Vlissingen, Vlissingen, Walche- ■Pien Zeeland Sport. Jlfereen dag later, op zon- P k 5 juni, volgt om 15.00 het duel met oud-Oran- GISSINGEN - Vijftig i® Zeeland Sport heeft Sn schat aan cijfermate- iial opgeleverd. Een klei zeep: hntal competitieduels: 108. Wsaldo: 1888- 1800. Wste doelpunt: Kees van ^Gniiter, zondag 4 sep- ^her 1955, Com ^Zeeland Sport (6-1). >«tste doelpunt: Joris Bei- zondag 24 april 2005, ^aburg-Zeeland Sport ^pioenschappen: 4 ^1.1979,1994, 1999). *Maties: 8 (1969, 1972, 1983, 1995. 1996, ?'2005)- i^'puntenmakers Zee- Sport in succesvolste ?**n, 1962/1963: Adrie j°Pmeijer 18, Kees Elve ■■Nol Schuit 7, Jo Jansen jjWim Soetemeijer 4, Nico PUijsen 2, Ad Wisse 1, van Maris 1, Jo Elve 'lob Zwichtman 1. j .tonrJanny Vermeule Ift qq£S Sportpunt Zeeland jiaat komend weekeinde bijna tolledig in het teken van tur- oeU, Zaterdag wordt er de lan- rj' olijke finale LOS gehouden en ïondag staat een jeugdinter- knd tussen Nederland, België uit tn Duitsland op het program- uw ma. Turnschool Zeeland tekent Jn voor de organisatie, samen met degymnastiekbond. Tijdens de landelijke LOS-fina- le zullen in zes leeftijdscatego rieën de beste 36 turnsters van Nederland uit gaan maken wie zich kampioen van Nederland mag noemen. Om door te dringen tot deze fi nale hebben de turnsters al di verse selectiewedstrijden ach ter de rug. De besten daarvan kwamen uit in vijf districtswed strijden over het hele land. Slechts zeven meisjes per dis trict ontvingen een ticket voor deze finale, zodat kwaliteit ge waarborgd is. Onder hen bevinden zich drie Zeeuwse turnsters: Chayenne Bakker (instap) en Monika Pad mos (pupil 1) van Delta Sport uit Zierikzee en Hilda Bolken baas (senioren) van Atlas Hein- kenszand. Ook Denise Caljouw van Atlas had zich gekwalifi ceerd, maar zij moest afhaken vanwege een blessure, Voor de jeugdinterland is Melis- sa Scherpenisse uit Sint Anna- land geselecteerd. De pupil van Harry Stapel van de Turncom- binatie Zuid West Nederland heeft gezelschap van haar club genote Pleun Zomer. Beide turnsters werden geselec teerd op basis van hun goede prestaties tijdens de landelijke wedstrijden. Zondag staan ove rigens twee topsportwedstrij- den op het programma in Sport punt Zeeland, 's Morgens wordt gestart met de laatste kwalificatiewedstrijd voor deel name aan de halve finale van het Nederlands kampioenschap voor pupillen en jeugdturn- sters. De interland start om 13.00 uur met inturnen waarna om 14.00 uur de wedstrijd begint. Het team van Zeeland Sport dat in 1962 promoveerde naar de tweede klasse en zich daarin ontpopte als derde club van Zeeland. Staand, van links naar rechts: Jo Brabander (reserve), Kees de Ridder, Frans Rieteco, Wim van Rijswijk, Jo Elve, Lex Langendijk, Adrie Theune. Gehurkt, van links naar rechts: Jaap van Maris, Kees Elve, Adrie Klopmeijer, Nol Schuit en Jo Jansen. foto archief PZC yKoen de Vries j, idITELANDE - Het deelne- irsveld voor de Hiltex Zee- ad Open dat van 15 tot en met i augustus in Sportpunt Zee- >i in Goes gehouden wordt, ui al bijna vast. het damtoernooi dat voor zesde keer gehouden wordt, 5; in elk geval twee wereld epioenen mee. De eerste is de Russische Tamara Tansykku- 2, die eind vorig jaar de ti- ;op de Russische met Neder- ss paspoort Olga Kamyshlee- i5 i heroverde. De Let Roberts aas is wereldkampioen num- iwee. Hij greep begin dit fin Polen de titel, i derde deelnemer met de sta- i van wereldkampioen zou I lisander Georgiev kunnen De jonge Rus is binnen kor- :]d tot de hoogste hoogte ge- sen en mag zich momenteel iseste dammer van de wereld Enen. Pieter Hilderink, de insor van de Zeeland is met hem in onderhande- Georgiev is ook wereldkam- 'irapid-dammen. iliekstrekkers twee of drie wereldkampi- kan de organiserende damevenementen Zee hok twee Europees kam- len ontvangen. De Rus tonder Schwarzman greep titel in 2002 in Domburg, ndsdien is er geen EK voor ■enen meer gehouden. Frank eruit Rosmalen mag zich Eu ropees kampioen bij de vetera nen noemen. Andere publiekstrekkers zijn on der meer drievoudig Nederlands kampioen Kees Thijssen, Nina Hoekman (Nederlands kam pioen bij de vrouwen), Litouws kampioen Aleksej Domshev en Oekraïns kampioen Murodullo Amrilloev. De overige deelnemers zijn de winnaar van de open groep van vorig jaar, Ganbaatar Ganjar- gal uit Mongolië, voormalig Ne derlands kampioen Martin Dol fing, Marino Barkel, de Duitser Mare Podolski, de Senegalees Jean Marc Ndjofang, Ron Heus- dens, Bennie Provoost en Leo pold Sekongo. Laatstgenoem den werden respectievelijk eer ste en tweede op het Zeeuws kampioenschap. Simultaan De stichting damevenementen Zeeland is al druk met de voor bereidingen op het Zeeland Open bezig, maar concentreert zich eerst nog even op de simul taan die veelvoudig wereldkam pioen Ton Sijbrands geeft. Hij komt op 18 juni naar het boeren hof De Dankbare bij Aagteker- ke, waar hij het tachtigjarig be staan van de Zeeuwse dambond komt opluisteren. Na de Hiltex Zeeland Open wacht nog een groot evenement. De stichting neemt van 28 no vember tot en met 4 december het Europees kampioenschap voor veteranen voor zijn reke ning. Aart Walraven, voorzitter van de organiserende stichting, verwacht zo'n veertig deelne mers, van wie velen afkomstig zullen zijn uit republieken van de voormalige Sovjet-Unie. Wal raven zal zelf ook achter de bor den plaatsnemen en Vlissinger Peter Schunselaar waarschijn lijk ook. Het veteranen EK wordt gehou den in hotel Willebrord en in het tegenovergelegen vereni gingsgebouw Middendorp. Alexander Schwarzman neemt ook dit jaar deel aan de Zeeland Open. Hij werd in 2002 in Domburg Europees kampioen. Die titel geldt nog steeds. Hier wordt de Rus gefeliciteerd door Aart Walraven, voorzitter van de stichting damevenementen Zeeland, foto Lex de Meester (Advertentie) Zeeland Sport degradeerde dit jaar naar de vijfde klasse, naar de kelder van het zondagvoetbal. Én dat juist in het jaar dat de club zijn gouden jubileum viert. Voor hun successtory moeten de Vlissin- gers terug naar de jaren zestig. Naar de tijd dat Vlissingen en Mid delburg het Zeeuwse voetbal aanzien gaven. Zeeland Sport was in het seizoen 1962/1963 the best of the rest. Terug naar de tijd toen Zeeland Sport de derde club van Zeeland was. door Rudy Boogert VLISSINGEN - Jaap van Maris voelde zich in de wedstrijd van het jaar een roepende in de woes tijn. De rechtsbuiten van Zee land Sport kon voor zijn gevoel evengoed op de tribune gaan zit ten, want hij kreeg toch geen ballen aangespeeld van zijn ploeggenoten. Als hij er nu, ruim veertig jaar later, over praat, kan er nog bijna kwaad om worden. Het was op zondag 12 mei 1963. Tegenstander was Middelburg, de jeugdige koploper in de twee de klasse onder leiding van Piet Lindenberg. Een kampioens team in wording. Zeeland Sport streed op de Nadorst voor zijn laatste kans op het kampioen schap. „Een buitenspeler moet gevoed worden door zijn medespelers, maar ik werd telkens overgesla gen in de combinaties", weet Van Maris nog. „Wat ben ik toen kwaad gewor den. Maar eerlijk gezegd: als ik wél goed in de wedstrijd had ge zeten, had het nog niet veel uit gemaakt. Middelburg had een betere ploeg." De cijfeys onderstrepen de nuch tere conclusie van Van Maris. Middelburg won met 4-0 (twee keer Wim de Vos, één keer Jules Vogel en Jan Bostelaar) en had de titel en promotie naar de hoogste klasse vervolgens voor het oprapen. Zeeland Sport eindigde uiteinde lijk als vierde, terwijl het zes duels voor het einde van de com petitie nog op de tweede plaats stond. Uit de laatste zes duels haalde de ploeg van trainer Bram Carol uiteindelijk maar drie punten. Niettemin beleefde Zeeland Sport het succesvolste seizoen uit zijn nu vijftigjarig bestaan. Alleen Vlissingen en Middelburg deden het als Zeeuwse clubs beter. „We hadden een juiste mix van spelers", vindt Van Maris, die na zijn spelersloopbaan een ge vierd trainer werd. „We hadden technische spelers met Jo Jan sen, Nol Schuit, Lex Langendijk en ikzelf ook wel; en harde wer kers zoals Adrie Klopmeijer en aanvoerder Frans Rieteco. Riete co was onze steunpilaar. Je kon merken dat hij bokser was ge weest: hij was fysiek ijzersterk en heel beweeglijk." Uitblazen „Maar soms botsten die twee stijlen wel", memoreert Adrie Klopmeijer, die dat seizoen met achttien goals topscorer werd. „De technische jongens wilden niet al te moe worden, terwijl ik na de wedstrijd een kwartier moest uitblazen voordat ik ein delijk onder douche kon." Zeeland Sport was echter in vol le bloej. En dat slechts acht jaar na zijn oprichting in 1955, na een fusie tussen De Zeeuwen en EMM. De club had in die succes- tijd de grootste sporttoto van Zeeland. Met dat geld én met de verkoop van lucifers zette de club zelfs een clubhuis in de stei gers. „Een unicum in die tijd", weet Klopmeijer nog. „Slechts weinig clubs hadden toen een ei gen kantine." Met man en macht bouwden de leden hun onderkomen, met het nog altijd aanwezige markante torentje als blikvanger. De geza menlijke bouw versterkte het saamhorigheidsgevoel binnen de vereniging. ..Binnen het veld hadden we ook een vrienden- ploeg", zegt Van Maris „Ik stap te ook over van Vlissingen naar Zeeland Sport, omdat mijn vrienden Jo Jansen en Nol Schuit er voetbalden." Die twee vrienden zorgden overi gens voor de nodige controverse in het beste Zeeland Sport-sei- zoen ooit. In april 1963 maakten beiden hun vertrek bekend. De vaste strafschopnemer Jo Jan sen ging naar Vlissingen, de man met het harde schot Nol Schuit ging naar Middelburg. Van Maris: „Dat werd toen als verraad gezien." Het tweetal werd acht duels voor het einde meteen verbannen uit het eerste elftal. Het team van trainer Bram Ca rol begon toen te haperen. De scoringsdrift zakte (40 goals in de eerste 14 duels, slechts 12 in de laatste 8) en Zeeland Sport zakte navenant op de ranglijst. Maar niks dan lof voor Carol uit de mond van Van Maris. „Hij was rustig, niet zo emotioneel. Hij benaderde iedereen op zijn karakter en op zijn kwaliteiten. Hij voelde het team heel goed aan." Braaf Van Maris heeft voor zijn eigen trainerscarrière veel van Carol geleerd. „Van elke trainer pak je wel iets mee, maar het meeste van Carol. Met name zijn mense lijke gedrag en eerlijkheid." Klopmeijer vond Carol echter soms iets te braaf. „Hij probeer de iedereen te vriend te houden. Als spelers bijvoorbeeld onenig heid hadden, had hij een te zacht karakter om daar tussen te springen." Hij was niettemin de architect van het Vlissingse succes. Het ni veau van buurman Vlissingen - op wiens velden Zeeland Sport destijds speelde - werd echter niet gehaald. Van Maris: „De verhoudingen liggen als bij Feyenoord en Sparta. Sparta kan het nog zo goed doen, het zal altijd de twee de club van de stad blijven. Dat geldt eigenlijk ook voor Zeeland Sport." MOK IA Connecting People Kant en Klaar Handsfreepakket Nokia 66lOi Het pakket bestaat uit: Originele Nokia carkit met Nokia 66ioi en professioneel ingebouwd Kant en Klaar Handsfreepakket Nokia 6230(i) Het pakket bestaat uit: Originele Nokia carkit met Nokia 6230(i) en professioneel ingebouwd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19