aast met aanleg nieuwe Sloelijn PZC PZC Geluidsprobleem speelt al drie jaar Maldergem vordert ■11 Uitstel verbouwing van oude deel Paauwenhof Mwaren vólgende week voor Raad van State agenda AAZET te gast Bedrijfseconomie studeren? Celstraf wegens mishandeling Binnenbrand aan de Bloemenlaan Trajectcontrole kapot door ongeval Geld en schilderij voor hospice Goes en Terneuzen winnen anti-rookcampagne Informatiemarkt over mantelzorg in Koudekerke Dolfijn healing Maritiem Officier 5tuderen? Managementopleiding in de Zorg studeren? donderdag 26 mei 2005 •friith Ramakers USSINGEN - De verbouwing winkelcentrum Paauwen- in Vlissingen heeft vertra- 52opgelopen. In het oude ge uite van Paauwenhof aan de puwenburgweg komt een Ül. Maar de winkel zal niet iór de zomer opengaan, zoals naar buiten werd ge acht. Projectontwikkelaar T. Bergs- ma van Ultimo Vastgoed spreekt van enkele maanden uit stel. Winkelketen Lidl heeft een be langrijk deel van het complex gekocht en is inmiddels in het bezit van een bouwvergunning. Bij de verkoop is bedongen dat Lidl het complex grondig zal op knappen. Bergsma zegt dat de vertraging vooral wordt veroor zaakt door de aanpassing van het bouwplan. Ook is nog niet bekend welk bedrijf de verbou wing zal verrichten. „Maar het bouwplan heeft aan kwaliteit gewonnen. Het wordt er beter en mooier op. De vertra ging van enkele maanden moe ten we dan maar op de koop toe nemen", zegt Bergsma. De achterkant van het complex biedt nu 'een armetierige aan blik'. „Lidl breidt iets uit naar achteren en geeft ook die kant een facelift." Het zal de derde Lidl in Vlissin gen worden. Ook in Papegaaien burg en aan de Bonedijkestraat heeft Lidl een vestiging. Het wordt een volwaardige winkel van circa duizend vierkante me ter. In het oude gedeelte van Paau wenhof zitten nu nog een video theek, chinees en snackbar/café. Lidl wordt- hun buurman. Aan de overkant van de Paauwen- burgweg is het nieuwe winkel centrum in bedrijf sinds april vo rig jaar. Wethouder P. van der Maden van de gemeente Vlissin gen zei eerder de twee kanten als een geheel te zien. Het win kelcentrum wordt pas officieel geopend als ook het oude gedeel te is opgeknapt. ïrHarmen van der Werf jffEDORP - Spoorwegbeheer- iProRail heeft haast met de aleg van de nieuwe Sloelijn a Vlissingen-Oost naar het Kinvse hoofdspoor tussen Ar- auiden en Lewedorp. Om eolijd te verliezen met de aan- lopvan de benodigde gronden, jlvast een procedure in gang iet om die te kunnen onteige- •jiens Sloelijn-projectleider Korlaar wil het in gang zet- ;van de wettelijke procedure K zeggen dat tot onteigenin- awordt overgegaan. „We moe- er ons wel op voorbereiden, aeis kan veel tijd verloren mOnteigening blijft het laat- iiniddel." ksis erop gericht om tot vrij age aankoop van pai-ticulie- gronden te komen. Sinds vo- i jaar wordt daarover gespro- a Tot resultaten heeft dit nog liet geleid. „Het is niet leuk om raden te moeten verkopen", seit Korlaar. Hij heeft het Ie dat er wel uit te komen is. laak zijn zulke transacties een itie van prijs." UPSKERKE - Vereniginsgebouw csKerkring, 15.30 - 16.30 uur: Be- pn voor 55+; ODELBURG - Kerken onder de Lan- 15.00 - 15.30 uur: miniconcert, Vleugel op orgel; De Hoop, 18.30 - 19.15 uur: gra- -uzieklessen voor kinderen; ÖSTS0UBURG - Palazzolihuis Oran- fsri 41,10.00 - 12.00 uur: Creatieve tóeilen; SSINGEN - Petruskerk, 9.30 uur: ioga; knsburgplein, vanaf 18.00 uur: ïdvierdaagse; WDEKERKE - Fruitteeltbedrijf Se- Uacoba van Beierenweg 2, 11.00 - Kquiltexpositie. MEEKACTIVITEITEN (Advertentie) hpfc - Tel. 0113-3 foorgklachten: föJO-0231231 ^maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; Serdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN witenruststraat 18 rostbus 8070 EB MIDDELBURG kl: 0118-493000 Eac 0118-493009 Nail: redwalch@pzc.nl Uaurits Sep (chef) ^dia Berkelder Rdilh Ramakers Wnam van den Broek Sslnia Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) töJTRALE REDACTIE s'ationspark 28 ^60 AA GOES Te|: (0113)315500 (0113)315669 ^ail: redactie@pzc.nl 'nternet IVww.pzc.nl Nail: web@pzc.nl De akkerbouwer heeft met meer direct betrokkenen bij de Raad van State een bezwaar lopen tegen het ontwerp-tracébesluit voor de Sloelijn. Hij had liever gezien dat was gekozen voor bundeling van de nieuwe Sloe lijn met de Sloeweg, de weg tus sen Rijksweg A58 en de Wester- scheldetunnel. De rijksoverheid heeft echter op voorspraak van met name ha venschap Zeeland Seaports en de NV Westerscheldetunnel ge kozen voor het tracé langs de Quarlespolder naar het Zeeuw se hoofdspoor tussen Amemui- den en Lewedorp. Dat tracé is duurder, maar korter en anders zijn ingrijpende infrastructurele werken nodig om de hoofdweg naar de Westerscheldetunnel te kruisen. De Raad van State buigt zich komende maandag over de bezwaren tegen het gekozen tracé. Veelal volgt daarna bin nen zes weken een uitspraak. Projectleider Korlaar: „We kunnen in principe naar de rechter om de gronden te ver werven, als het tracébesluit onherroepelijk is. Een onteige ning hoeft dan niet meer zoveel tijd te kosten, een aantal maan den." De akkerbouwer langs de Sloe- dijk onderkent; „Als de Raad van State onze bezwaren ver werpt, staan we niet zo super sterk." De tracéwet is een mach tig wapen. Snel Al snel wil ProRail beginnen met de werkzaamheden voor de nieuwe Sloelijn. Korlaar spreekt van begin 2006. De eer ste activiteiten zullen in Vlissin- gen-Oost plaatsvinden. De spoorverbinding met een via duct over de Bemhardweg bij Vlissingen-Oost én over de Post weg en A58 moet augustus 2007 klaar zijn. De nieuwe Sloelijn vervangt de oude. niet geëlektri ficeerde goederenlijn die langs Heinkenszand en Eindewege naar het Zeeuwse hoofdspoor loopt. li! gelukkig Ismeeste gronden zijn in han- avan landbouwers. Eén van s,woonachtig vlakbij de Sloe- arlangs de spoorbaan «I komen, laat weten niet ge- ikig te zijn met de goederen- „Het spoor komt aan de an- rekant van de dijk waartegen bedrijf staat, maar naar ons lenog veel te dichtbij, wat ten sle gaat van onze privacy en 'rust,'' VLISSINGEN - Alle 21 eengezinswoningen die deel uit maken van het nieuwbouwproject Maldergem, in de volksmond beter bekend als het bunkerterrein van Vlissingen, zijn verkocht. De verwachting is dat de wo ningen aan het eind van dit jaar kunnen worden be trokken. Makelaardij Theelen en Van der Weele uit Vlissingen is ver gevorderd met de verkoop van fase twee van het project. Daaronder vallen de apparte menten van de drie cilindervormige gebouwen. Van de 36 appartementen zijn er inmiddels zeven verkocht en op acht rust een optie. De verkoop van de terras- en to renappartementen is nog niet begonnen. Binnenkort wordt wel de aftrap gedaan voor de verhuur of ver koop van twee kantoorgebouwen vlakbij de Sloeweg. luchtfoto Ruben Oreel ÏOZIJNEN ZONWERING www.aazet.nl -333H3 door Bert Bakker Maandag 23 mei stond een artikel in de PZC waar mijn vrouw Yteke en ik nauw bij betrokken zijn. Wij waren namelijk de omwonenden, die de afdeling geluidsoverlast van de gemeente Veere gebeld heb ben. We hadden net tegen elkaar ge zegd dat het allemaal erg mee viel met de finale van Classic! Fever waar we ons wel zorgen over gemaakt hadden, vooral omdat er allemaal zo geheimzin nig over gedaan was, toen er uit de Grote Kerk een flink kabaal losbarstte. Meestal hoor je het geluid alleen buiten echt sto rend, maar dit keer was het in het hele huis hoorbaar. Van sla pen was geen sprake en volgens het programma ging het min stens tot twaalf uur duren. Om half elf was de medewerker milieu er. We konden meteen door naar de kerk omdat de voordeur wagenwijd openstond wat tijdens ■concerten verboden is. Daar ontmoetten we de orga nisator van Scoop die meteen wethouder Bostelaar (milieu) ging halen die met wethouder Te Roller (cultuur) en gedepu teerde Van Waveren (cultuur) op de tribune zat. Omdat we in de kerk door het lawaai nauwe lijks met elkaar konden praten heb ik Bostelaar, die zich overi gens niet herinnerde dat hij mijn vrouw en mij in een hoor zitting over de Grote Kerk van alles beloofd had, uitgenodigd even bij ons thuis te komen. Kon hij horen hoe het was. Maar daar voelde hij niet erg voor. Verstandig Inmiddels had de medewerker milieu zijn apparatuur opge steld en moesten Yteke en ik stil zijn. Even later bleek dat Bostel aar toch was komen kijken want hij stond met zijn ambte naar te praten. Hij vond Veere wel erg stil. Terugziend neem ik aan dat Bostelaar toen besloten heeft er verstandig aan te doen het laatste nummer te laten ver vallen. In ieder geval heeft nie mand mij geraadpleegd. Wij zijn pas om één uur gaan slapen toen de laatste bezoekers met veel kabaal verdwenen waren. En wij hoorden pas de volgende avond dat er een onderdeel was vervallen toen ik telefonisch las tiggevallen werd door een teleur gestelde ouder die vond dat het (Advertentie) Wij helpen je voor de winst te gaan! WWW.H2.nl info-avond 2 juni Hogeschooljj^Zedand allemaal mijn schuld was. Hoe kwam die aan uw naam, vroeg de politie: 'er is al ellende ge noeg op de wereld'. Waarom schrijf ik dit? In het overigens correcte artikel van Nadia Berkelder van afgelopen maandag wordt gesteld dat wij eisen dat de wettelijke regels voor geluidsnormen worden na geleefd en wordt min of meer ge daan alsof dat zeer ongebruike lijk is. Niet wordt vermeld dat de problematiek met de Grote Kerk sinds de komst van de Nieuwe Muziek al drie jaar speelt waarbij RGD, B&W Veere en Nieuwe Muziek zich zeer regentesk hebben opge steld. Er zit geen Veerenaar in de twee besturen. Pas sinds de komst van Jos Jobse als voorzit ter wordt er op een normale ma nier gepraat en zijn in ieder ge val de auto's tijdens de concer ten van het Kerkhof verdwenen. Toen wij voor de verbouwing van de Grote Kerk onze zorgen uitspraken over de geluids- en andere overlast werden in een hoorzitting.op het gemeentehuis met Te Roller en Bostelaar al on ze bezwaren weggewuifd en met groot gemak een aantal toezeg gingen gedaan. De belangrijkste was dat er ten hoogste acht keer per jaar vergunning verleend zou worden om de geluidsnor men te mogen overschrijden plus vier keer per jaar op ge meenschappelijke dagen(konin ginnedag, paardendagen, etc). Een lijst van deze vergunnin gen, zodat wij ons er naar kun nen richten, is ons door de ge meente toegezegd. Maar tot op heden hebben wij niets ontvan gen. Wij hebben dus geen idee wanneer we lawaai kunnen ver wachten. Vorig jaar hebben de buren van wie de tuin aan de kerk grenst de boel maar een beetje aangeke ken. Het ging om zo'n dertig voorstellingen en hoewel we ze ker overlast hebben gehad, be stond er ook enige tolerantie. Dat is dit jaar veranderd. Nieu we Muziek heeft zijn naam ver anderd in Muziekpodium Zee land en aangekondigd dit jaar naar zeventig en volgend jaar naar honderd voorstellingen te zullen gaan. Daarnaast is de Stichting Grote Kerk Veere op gericht om volgens de PZC 'grootschalige evenementen te organiseren' en het is deze stich ting die het concert van afgelo pen vrijdag heeft geregeld. Ten slotte hebben ze het Grote Kerk- café geopend dat vanaf 's och tends tien uur geopend is. En, het kinderachtigst van alles, ge weigerd de tien keien die ineens op het voetbalveldje lagen pal voor het beeld van Ollo Feen- stra volgens afspraak voor 4 mei jl weg te halen. Mag ik ten slotte constateren dat Veere wel wat anders is dan MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 44-jarige man uit Vlissingen voor mishande ling van zijn ex-vrouw veroordeeld tot 49 dagen gevange nisstraf. Die straf heeft hij inmiddels in voorarrest uitge zeten. De man werd in april dit jaar aangegeven bij de po litie nadat hij zijn ex-vrouw had bedreigd. Die bedreiging vond plaats in auto in de omgeving van hotel Zuiderduin in Westkapelle. De vrouw was overstuur de auto uitge rend en het hotel binnengevlucht, waarop de zaak aan het rollen kwam. De vrouw beweerde dat de man had ge dreigd haar in stukken te snijden en in de zee te gooien. Die bewering kon niet bevestigd worden met bewijs en kwam daarom niet in aanmerking voor strafvervolging. De verdachte was ook ten laste gelegd dat hij zijn ex gedu rende hun relatie stelselmatig had mishandeld. Dat beken de de man, maar hij beriep zich daarbij op zijn culturele achtergrond. ,,Ik gaf haar wel eens een klap, maar dat is in mijn cultuur een traditie", zei de verdachte. De politie rechter benadrukte nog maar eens dat het in Nederland niet goed wordt gevonden dat vrouwen slaag krijgen. VLISSINGEN - In een woning aan de Bloemenlaan in Vlissingen heeft gisteren een binnenbrand gewoed. De brand is volgens de brandweer veroorzaakt door kortslui ting in de badkamer. Daar stonden zowel de wasmachine als de droger te draaien. De schade wordt geschat op 30.000 euro, voornamelijk door de rook die is ontstaan. De melding kwam om 12.00 uur binnen, waarna de brand weer met een spuitwagen en een ladderauto uitrukte. De bewoner was toen al op de hoogte gesteld en opende de deur. Om 13.20 uur was de brand geblust. ZIERIKZEE - Een 57-jarige vrouw uit Roosendaal is gis termiddag gewond geraakt toen ze met haar auto tegen de snelheidsmeter op de Weg naar de Val bij Zierikzee botste. Door de aanrijding raakte de installatie dermatè beschadigd dat het portaal in z'n geheel moest worden ge demonteerd. In verband met die werkzaamheden was ver keer over de Zeelandbrug een groot deel van de avond on mogelijk. De vrouw verloor door nog onbekende oorzaak de controle over haar auto en belandde letterlijk bovenop de vangrail. Na een paar meter glijden kwam ze met een klap tot stilstand tegen één van de twee poten van het poiv taal dat de verkeerssnelheid over het Zeelandbrugtraject meet. De bestuurster werd met nek- en rugklachten per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. ZIERIKZEE - De kunstveiling ten bate van de bouw van een hospice in Zieiükzee heeft tienduizend euro opge bracht. De manifestatie in de Nieuwe Kerk werd begin april georganiseerd door de Lions Club Schouwen-Duive- land. De cheque wordt morgen overhandigd aan de pen ningmeester van de Stichting Hospice Schouwen-Duive- land. Daarnaast schenkt de serviceclub het huis voor teri- minale patiënten een schilderij van Helma Kotoun. Het kunstwerk met paarden als thema, straalt moed en kracht uit, symboliek voor de (toekomstige) bewoners van het hospice vindt de Lionsclub en een blijvend aandenken aan de kunstactie. Goes en Vlissingen; Veere dat ooit wereldberoemd was om zijn stilte. In Amsterdam wonen wij naast het Oosterpark: verzamelplaats voor allochtone concerten, we reldmarkten en de openluchtuit zendingen van de opera's van het HF voor méér dan duizend kijkers. Het grote verschil met Veere is dat alle evenementen keurig worden gepubliceerd met begin- en eindtijden. Daar is tien uur tien uur. En als er eens problemen zijn, staat de wethouder meteen op de stoep. Op onze eerste klacht bij de ge meente Veere werd pas gerea geerd toen de Zeeuwse Ombuds man zich ermee ging bemoeien. Dit jaar valt de jaardag van Ian nis Xenakis op zondag 29 mei. Een optreden .van het Xenakis Ensemble was dus al lang van te voren gepland. Toch gaat het op treden met muziek van deze gro te held van de NM niet door. Waarom? Omdat de SOW-kerk diezelfde middag een Cantate dienst houdt. Ineens kan men wel rekening houden met ande ren. Gehoor Wij proberen sinds begin van dit jaar gehoor te krijgen bij de gemeente en worden alleen maar van het kastje naar de muur gestuurd. Er wordt geme ten, geconstateerd dat men zwaar in overtreding is, en ver der horen we niets meer. Nieu we Muziek zal, wetend dat zij in overtreding is, hopelijk terug houdender programmeren. Op de onderhuurders let niemand. Bert Bakker is omwonende van de Grote Kerk in Veere TERNEUZEN - Brugklassen Ij van scholengemeenschap De Re de uit Terneuzen en lg van het Sint Willebrordcollege uit Goes maken kans op een lang week endje Italië. Dat is de prijs die lonkt als de één van de twee Europees win naar wordt van een sloganwed- KOUDEKERKE - Wie wat wil weten over mantelzorg kan dins dag 31 mei terecht op een infor matiemarkt in Koudekerke. Het Koetshuis van zorgcentrum De Vliedberg in Koudekerke is tussen 14.00 en 17.00 uur gevuld met zorgvrijwilligers en profes sionele zorgaanbieders. Het the ma is 'Bij wie kan ik terecht?'. Bezoekers kunnen hun beleve nissen opschrijven in het erva- ringenboek en er is een tentoon stelling over mantelzorg. Steun punt Mantelzorg Walcheren en Stichting voor Regionale Zorg verlening (SVRZ) serveren een high tea. strijd in het kader van een an ti-rookcampagne voor leerlin gen van eerste en tweede klas sen van middelbare scholen. Gisteren werd bekend dat De Rede bij de vmbo-klassen win naar is geworden van de Zeeuw se voorronde. Klas lj van De Re de dankt haar prijs aan de slag zin: 'Wij roken allemaal niet. Probeer dat ook maar, dan staan we kiet'. Klas lg van het Sint Willebrordcollege werd winnaar in de categorie ha- vo-vwo. De scholieren wonnen met de slogan 'Lol voor even' kost je je leven'. Om het weekendje naar Italië te winnen, moeten de scholieren eerste worden op de landelijke finale. Die is op 11 juni in het pretpark Walibi. VLISSINGEN - Linda Shay en David Rosenthal vertellen woensdag 1 juni in Vlissingen over de helende energie van dol fijnen. De gastsprekers van Dol phin Heart World zijn van 20.00 tot 22.30 uur te horen in het cen trum aan de Alexander Gogel- weg 59 in Vlissingen. Reserve ren kan bij C. Coppoolse; 0118-465453. i (Advertentie) Wij helpen je er wel bij te varen! WWW.HZ.nl info-avond 2 juni HogeschoolJ^^Zeeland (Advertentie) Wij helpen je leiden geen lijden te laten zijn! WWW.HZ.nl info-avond 2 juni f/^TZee/a/ HogeschoolffWZeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11