Foppe de Haan legt de lat hoog Handhaving van levensbelang voor RBC Sollied genoemd voor Feyenoord oortvliet komt vrienden egen in nacompetitie Bakx kiest voor het avontuur bij Sparta ondscoach Oranje onder 20 rekent op halve finale bij WK Aardenburg-MOC'17 in Vlissingen Afscheid De Keijzer van HVV Volleybal Circuit in Zeeland Zesde plaats Vortex Racing Team Uytdewilligen naar Zundert uitslagen agenda woensdag 25 mei 2005 swb »rBaukeB USSINGEN - Istvan Bakx Rj| de knoop na lang wikken 4 fffgen doorgehakt. De Vlis- voetballer neemt af- ^id van Kloetinge en speelt jpnd seizoen voor Jong jrta. het belofteteam van de «erdamse club uit het be- Jd voetbal. 3 een moeilijke beslis- sing", zegt Bakx (19). „Aan de ene kant lonkt het avontuur in het betaald voetbal, aan de ande re kant had ik ook heel graag met Kloetinge een seizoen in de hoofdklasse gespeeld. „Maar uiteindelijk is het Jong Sparta geworden, omdat ik wil kijken hoe ik het daar doe en be nieuwd ben of ik het niveau daar aankan. Ik ga er een sei zoen vol voor en daarna zal blij ken in hoeverre dit een goede keus is geweest. Maar ik wil me zelf over een aantal jaren niet hoeven verwijten dat ik het niet heb geprobeerd." Bakx krijgt bij de Rotterdamse eerstedivisionist een contract voor een jaar, met een optie voor nog een seizoen. Bakx: „Aanvankelijk wilde Sparta geen contract aanbieden, maar daar wilde ik niet aan. Ik ben 19 jaar, woon nog thuis en kan niet ïjlijven teren op mijn ouders. Toen kwam er een bod waarmee ik prima in mijn levensonder houd kan voorzien. En met een auto en tankpas van de club is het ook prima te doen om vijf da gen per week van Vlissingen naar Rotterdam te gaan." Bakx, die binnenkort zijn cios-studie afrondt en in ieder geval voorlopig afziet van een vervolgstudie, zal in Rotterdam trainen en spelen met Jong Sparta en kan een promotie naar de hoofdmacht zelf verdie nen. „Dat geldt in principe voor ie dereen in Jong Sparta. Wie het goed doet, mag geregeld meetrai- nen met de eerste selectie. Ik ga mijn stinkende best doen en loopt het niet zoals gehoopt, dan kom ik na een seizoen ge woon weer terug bij Kloetinge." Barry van der Hooft j^UZEN - Zijn ploeg is de absolute outsider «nacompetitie. Jan Poortvliet weet dat ook en Bom js alles en iedereen bij ^vogels/Telstar op en top gemotiveerd om !®°°ie prestatie neer te zetten. Voor de Arne- 'fonaar zijn het de laatste zes duels in dienst j 'de club uit Velsen-Zuid. „Als we het goed I ®i staat dat ook uitstekend op mijn cv", weet '■'tviiet, trainer is in zijn laatste jaar bij ^vogels/Telstar op de zevende plaats geëin- De parallellen met zijn tijd in Den Bosch I 'opvallend. Poortvliet: „Bij Den Bosch maak- destijds al vrij vroeg bekend dat ik moest wkken en daarna werden we alsnog kam- Uit seizoen is het ook zo gegaan. Voor de I ^toP hebben we de weg naar de subtop ïnge- I Psen vanaf januari hebben we dat doorgezet. ^trekkende trainers zie je vaak dat de moti- ;3:J de spelers ontbreekt. Dat is bij mij nooit 1 j^eest. We hebben ieder jaar vooruitgang ge- ten jonge ploeg die barst van het talent heeft Jan Poortvliet een deelnemer aan de nacompetitie gemaakt. Maar wat als er nu ook nog onverhoopt promotie zou volgen? „Stormvogels/Telstar mag dan waarschijnlijk niet eens in dit stadion spelen en dus zal de gemeente bij moeten springen. Dat is nu nogal eens een probleem. Structureel zijn weinig ploegen in deze nacompetitie klaar voor de eredivisie, maar financiële middelen kunnen je dan vooruit helpen. Stormvogels/Telstar is volgens Jan Poortvliet een ploeg die het vooral goed doet tegen de beter voet ballende tegenstanders. „Als ploegen op papier sterker zijn, spelen we vaak goed. Dan hoeven we het spel niet te maken. Als we dat wel moeten doen, komt er een bepaalde spanning over de ploeg. "Binnen afzienbare tijd denkt Poortvliet duidelijkheid te hebben over zijn toekomst. Ver schillende clubs hebben belangstelling getoond, maar eerst richt hij zich op de duels met Volen- dam, VW-Venlo en RBC. „Bij die laatste club zet te ik mijn eerste stappen als trainer in het betaald voetbal en daar ben ik niet zo goed weg gegaan. Daarom vind ik het mooi dat ik nu weer eens te genover RBC sta. Met Ernie Brandts (Volendam) en Adrie Koster (VW-Venlo) kom ik twee vrien den tegen. Mooier kan niet." Dolf Roks zegt dat RBC in de laatste competitiewedstrijden vertrouwen heeft opgedaan. foto Dirk-Jan Gjeltema door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De strijd om het kampioenschap in de eerste divisie werd dit seizoen uitge vochten door Heracles Almelo en Sparta. Achter die twee ploe gen eindigde WV-Venlo op de derde plaats. Adrie Koster (50) wist al in een vroeg stadium dat hij met de Limburgers de nacompetitie in zou gaan en werkte daar de afge lopen weken gericht naar toe. „We wilden iedereen fit en in het juiste ritme hebben." De uit Zierikzee afkomstige trainer nam in de laatste competitiewed strijden geen risico's met WV-Venlo. ,,We hebben heel ge richt kunnen trainen richting de nacompetitie, omdat we al heel vroeg wisten dat we die gingen spelen. Toch geeft dat geen enke le garantie." Hoe een nacompetitie gewonnen moet worden, kan Koster wel vertellen. Met Excelsior promo veerde hij in 2002 naar de eredi visie en dat kunstje zou hij nu graag willen herhalen. „De club is er klaar voor. De organisatie staat in de steigers bij WV." Eerst zal moeten worden afgere kend met Volendam, Storm vogels/Telstar en RBC, de tegen stander van vandaag. Koster: „RBC is de enige ploeg waar wij dit seizoen niet tegen hebben ge speeld, maar we kennen ze dooi en door. Die ploeg is uitvoerig bekeken en zijn de favoriet in onze poule. Dat lijkt me logisch, omdat ze dit seizoen op het hoog ste niveau hebben gespeeld. En in de laatste drie competitiewed strijden heeft RBC laten zien waartoe het in staat is. Volen dam en Stormvogels/ Telstar hebben het ook goed gedaan, maar wij hebben echt niet min der kwaliteit dan deze drie te genstanders. Een goede start van de nacompetitie is belang rijk, maar het geeft geen enkele garantie. Ik heb een aantal na- competities meegemaakt, dus ik weet hoe het werkt. De eerste wedstrijd is niet bepalend voor het verdere verloop. Al is het wel heel lekker als je die weet te winnen." week nog alle moeite deed om Afellay op andere gedachten te brengen. In het Noord-Afrikaanse land zijn ze als de dood dat na Kha- lid Bouhlarouz weer een talent uit hun vingers glipt. De Haan reageerde gisteren getergd op de nieuwe pogingen van Zaki. „Het is schandalig dat hij Ibra him blijft achtervolgen. Als ie mand een beslissing heeft geno men, moet je die respecteren", vindt De Haan. Puur goud Een jaar geleden begon De Haan - als opvolger van Ruud Gullit - nog met de nodige scep sis aan het karwei. Stilaan is bij de Fries echter het besef doorge drongen dat hij geen blik meer in handen heeft, maar puur goud. „Het is een volwassen groep, van wie een groot aantal de laat ste maanden bij hun clubs én het échte Oranje veel ervaring heeft opgedaan. Ik denk dat bondscoach Marco van Basten een mooie ontwikkeling in gang heeft gezet, die ook bij de clubs voor nieuw elan heeft gezorgd. Jonge spelers als Ron Vlaar (AZ), Hedwiges Maduro (Ajax), Frank van der Struijk (Willem II) en Rick Kruys (FC Utrecht) hebben veel speeltijd gekregen. Van Basten heeft met zijn selec ties van talenten een signaal af gegeven. Dat heeft voor een ver sterkend effect gezorgd." De Haan start de laatste horde op weg naar het WK vrijdag in Hoenderloo. Oranje opent het toernooi 10 juni in Kerkrade te gen Japan. GPD De kans bestaat dat Hedwiges Maduro (rechts) nog wordt opgeroepen voor het 'grote' Oranje. foto Olaf Kraak/ANP rnrMark Caldenhoven ■4 T|Sr-Foppe de Haan heeft de het WK onder 20 in ei- iland hoog gelegd. De bonds- kIi van Oranje neemt met nder dan de halve finale geen i. „Het overleven van eerste ronde is wat mij be ft allang geen doel meer. Dat «tgewoon. Ik ga voor de hal- finale." n maakte gisteren de 21 bekend. Als verwacht sbergt Oranje onder 20 geen Tdssingen. Of het moet -keeper Job Bulters zijn, die [bet EK onder 19 in Tsjechië plek in de selectie verdien- Hij strijdt met Theo Brack iZwolle) voor een plek op de «■lik, achter eerste keus Ken- MhVermeer (Ajax). De equipe pïergtéén speler van een club tde eerste divisie, verdediger Otten van Excelsior, trder duiken de bekende na ai van de laatste maanden op. ialve Bulters riep De Haan 't spelers van AZ op (Ron ur.Haris Medunjanin en Ar- tWisse). Ook Ajax levert een rial. Hedwiges Maduro, Ryan iel, Urby Emanuelson en de |ds gememoreerde Vermeer. John (Fulham) en Owusu-Abeyie (Arsenal) op in De Haans keur- Zeeuwen om plaats eredivisie - In vier Neder- stadions worden van- wild de eerste wedstrijden af- «rkl in de nacompetitie van ibetaald voetbal. Vier Zeeuw- mengen zich in de strijd om iplaats in de eredivisie. jHendriksen begint met Hel- M Sport met een uitwed- ■Qtegen Sparta, dat het kam- eschap in de eerste divisie week aan Heracles Alme- «est laten. Middelburgse middenvelder iet zijn ploeg ingedeeld in leBen treft naast de Rotter- ®ers ook FC Zwolle en De talschap. poule A treffen drie Zeeuwse ners elkaar. Dolf Roks ijdt met RBC Roosendaal behoud in de eredivisie, ter- Adrie Koster (VW-Venlo) an Poortvliet (Stormvogels/ tar) de kans krijgen met 1 dub te promoveren naar boogste niveau. poule wordt gecomplemen- door Volendam. Roks, Kos- B Poortvliet blikken aan de avond van de nacompetitie ruit. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Dolf Roks (42) was gistermiddag al helemaal klaar voor het openingsduel met RBC in de nacompetitie, van avond thuis tegen VW-Venlo. „De bespreking heb ik al hele maal voorbereid, dus ik kan 's ochtends nog mooi even de heg snoeien", zegt hij. Na drie overwinningen op rij in de competitie begint RBC met vertrouwen aan zes belangrijke duels. De nummer zestien van de eredi visie moet in die wedstrijden reeks maar één doel bewerkstel ligen: handhaving op het hoog ste niveau. „Dat is voor ons van levensbe lang", weet de trainer uit Dreischor. Financieel „De laatste wedstrijden is het steeds beter gegaan en ik hoop dat die lijn verder kan worden doorgetrokken. Als wij zouden degraderen krijgen we grote pro blemen. Het zou financieel een forse teruggang betekenen en daar zit niemand op te .wach ten." Roks heeft er na zijn over gang van Kloetinge vijf wedstrij den als hoofdcoach opzitten. De start was met nederlagen tegen Ajax en Heerenveen vals, maar vervolgens boekten de Braban ders drie zeges op rij tegen NAC, Roda JC en AZ. '„Ik heb geen spelers gespaard met het oog op de nacompetitie en ben gewoon op dezelfde voet verder gegaan", zegt Roks. Favoriet „In de laatste wedstrijden heb ben we vertrouwen opgedaan en de spelers maken nu een scher pe indruk. Ik denk dat dat bij bijvoorbeeld De Graafschap even wat anders zal liggen. In onze poule gaan we als favoriet van start en we treffen drie voet ballende ploegen. Ik heb WV, Volendam en Stormvogels/ Tel star alledrie zien spelen en weet dus wat we kunnen verwach ten." Aan de zijlijn ontmoet hij met Adrie Koster (WV) en Jan Poortvliet (Stormvogels/ Tel star) ook twee bekende gezich ten. „Dat vind ik alleen maar leuk", erkent Roks. „Toen ik bij Sparta zat heb ik Adrie ook naar daar willen halen. Hij komt bij mij uit de buurt en heeft het heel goed gedaan met WV. Met Jan heb ik rond wedstrij den ook wel eens contact gehad. Hij heeft met Stormvogels/ Tel star een heel knappe prestatie geleverd. Ik vind het fantastisch als Zeeuwen het goed doen, wat dat betreft ben ik wel een beetje chauvinistisch. En daar schaam ik me echt niet voor." Ibrahim Afellay is rela- nieuw, sinds De Haan de drie weken geleden op- Inmiddels heeft de speler een keuze voor Oranje hoewel bondscoach van Marokko zelfs deze TERNEUZEN - Het beslissingsduel tussen Aardenburg en MOC'17 uit Bergen op Zoom wordt zondag op het veld van de voetbalvereniging Walcheren in Vlissingen ge speeld. De aanvang is 14.30 uur. Inzet van de wedstrijd is een plaats in de derde klasse van het zondagvoetbal. Beide ploegen konden het de afgelo pen dagen niet eens worden over de plaats waar het duel gespeeld moest worden. MOC'17 had een voorkeur voor Goes, Aardenburg wilde een terrein in Zeeuws-Vlaande- ren. De KNVB besloot vervolgens het duel bij Walcheren te laten spelen. HULST - Jean-Pierre de Keijzer krijgt vrijdag een af- scheidsduel bij HVV'24. De 36-jarige doelman vertrekt na zestien seizoenen en ruim 400 officiële wedstrijden bij de voetbalclub uit Hulst. Hij gaat naar Goes. Vrijdagavond vanaf 19.30 uur speelt het huidige eerste elftal van HW'24 tegen een-selectie van spelers die in het verleden samenspeelden met Jean-Pierre de Keijzer. Het duel staat onder leiding van voormalig HW'24-trainer Freddy de Rooy uit Terneuzen, die tegenwoordig scheidsrechter is. GOES - Het Beach Volleyball Circuit 2005 doet de provin cie Zeeland aan. Het evenement op de stranden langs de Nederlandse kust beslaat 28 speeldagen verdeeld over veertien weekeinden en twee daarvan spelen zich af in Zeeland. De toernooiencyclus begint op 28 mei in Callantsoog en op 18 en 19 juni is het strand van Renesse het toneel van het vierde speelweekeinde. Op 6 en 7 augustus komen de volleyballers naar het strand van Vrouwenpolder, waar de elfde serie van twee dagen beachvolleybal is. Op 27 en 28 augustus wordt het Beach Volleyball Circuit 2005 afge sloten in Scheveningen. ZOLDER - Het Zeeuwse Vortex Racing Team is bij een en- durancewedstrijd op het circuit van Zolder op de zesde plaats in hun klasse geëindigd. De wedstrijd nam vier uur in beslag. Er waren 48 deelnemende ploegen. Het Zeeuw se team bestond uit Adriaan Matthijsse en Hanco Adriaanse. In het algemeen klassement werd het team 24e. GOES - Biljarter Roland Uytdewilligen, Brabander van origine, maar al enige jaren woonachtig in Goes, speelt het volgende seizoen als kopman in het team van Teletro- nika in Zundert. De Brabanders komen uit in de eerste di visie. Daarnaast heeft Uytdewilligen een reserveplaats bij de nieuweling in de eredivisie Aartsbouw in Sprundel. Vol gens de reglementen van de biljartbond is dat toegestaan. Uytdewilligen die door het nogpl overdadige aankoopbe leid van zijn oude team Biljartfirma Broeders alleen voor een reserveplaats in aanmerking kwam, wilde wekelijks spelen en koos voor de zekerheid die Teletronika hem bood. Rilland. Clubcross. 125cc 2e serie: 3. Joeri van Stee (Yerseke). H.M.M.IK'JIH Lucky Day 3711, 24 mei. 3.5.12.20.21.23.24.25.26.33.37.41.53.59. 62.63.70.72.78.80 (onder voorbehoud). Parijs. Roland Garros. Mannen, eerste ronde: Safin (Rus/3) - Sluiter (Ned) 6-1 4-6 6-4 6-2, Davidenko (Rus/12) -Tuksar (Kro) 6-2 6-4 6-3, Ferre- ro (Spa/32) - Beek (Slw) 6-4 6-3 6-3, Vlie gen (Bel) - Dupuis (Fra) 6-4 6-1 6-2, Dlou- hy (Tsj) - Enqvist (Zwe) 6-2 7-6 (3) 6-1, Norman (Bel) - Lisnard (Fra) 6-1 6-1 6-4, Nieminen (Fin) - Agassi (VSt/6) 7-5 4-6 6-7 (6) 6-1 6-0, Puerta (Arg) - Ljubicic (Kro/13) 7-5 7-5 6-2, Robredo (Spa/15) - Luczak (Aus) 4-6 6-3 6-3 6-3, Mathieu (Fra) - Lopez (Spa/24) 6-2 6-0 6-7 (5) 6-4. Kiefer (Dui/28) - Karlovic (Kro) 6-3 6-3 6-4, Joezjni (Rus/29) - Muller (Lux) 6-4 6-1 6-0, Andreev (Rus) - Bjorkman (Zwe) 2-6 6-2 6-2 7-5, Hernych (Tsj) - Santoro (Fra) 7-6 (4) 3-6 6-1 4-6 6-4, Melzer (Oos) - Arthurs (Aus) 6-4 6-2 7-6 (4), Olivier Ro- chus (Bel) - Garcia-Lopez (Spa) 7-6 (4) 7-5 4-6 6-3, Lee (ZKo) - Calatrava (Spa) 6-4 2-6 5-7 7-6 (4) 6-4. Roddick (VSt/2) - Tsonga (Fra) 6-3 6-2 6-4, Coria (Arg/8) - Carlsen (Den) 6-4 6-2 6-4, Canas (Arg/9) - Monfils (Fra) 6-3 6-1 6-0, Johansson (Zwe/19) - Draper (Aus) 6-7 (5) 6-1 3-6 6-0 6-1, Wawrinka (Zwi) - Massu (Chl/22) 6-7 (4) 6-2 6-2 6-4, Volandri (lta/27) - Saulnier (Fra) 6-0 6-2 6-1, Haas (Dui/21- Maier (Dui) 6-1 6-2 6-4, Blake (VSt) - Tenconi (Ita) 6-2 6-4 7-6 (6). Vrouwen, eerste ronde: Henin-Hard- enne (Bel/10) - Martinez (Spa) 6-0 4-6 6-4, Tsjakvetzadze (Rus) - Suarez (Arg/26) 7-5 1-6 6-0, Arvidsson (Zwe) - Daniilidou (Gri) 6-1 7-6 (1), Koukalova (Tsj) - Jugic-Salkic (Bos) 6-3 4-6 6-3, Bel- trame (Fra) - Spears (VSt) 6-3 6-1, Koez- netsova (Rus/6) - Johansson (Fra) 6-1 6-1, Sjarapova (Rus/2) - Linetskaja (Rus) 6-7 (3) 6-2 6-4, Petrova (Rus/7) - Was hington (VSt) 6-4 6-2, Bovina (Rus/12) - Vento Kabchi (Ven) 6-0 6-3, Llagostera Vives (Spa) - Sugiyama (Jap/23) 6-3 4-6 6-4, Maleeva (Bul/24) - Fujiwara (Jap) 6-4 6-2, Dulko (Arg/30) - Mirza (Ina) 6-3 6-3, Stosur (Aus) - Talaja (Kro) 6-1 6-2, Brandi (Per) - Fedossova (Fra) 1-6 6-3 6-2, Garbin (Ita) - Sucha (Slw) 6-7 (8) 6-1 6-2, Medina Garrigues (Spa) - Mandula (Hon) 6-0 6-1, Irvin (VSt) - Pratt (Aus) 5-7 6-4 8-6, Mauresmo (Fra/3) - Domini- kovïc (Aus) 6-2 6-1, Dechy (Fra/13) - Pas- tikova (Tsj) 6-1 6-4. Kampioenschap van Nederland, hoofdklassers. IJsselmeervogels-AS- WH 2-2. van onze sportredactie ROTTERDAM - De naam van de Noorse succescoach Trond Sollied van Club Brugge wordt in België in verband gebracht met Feyenoord. Bij de Rotterdamse club zelf. die sinds maandag zonder trai ner zit na het vertrek van Ruud Gullit, worden vooral namen van eigen bodem genoemd als kandidaten. Sollied zou volgens de Belgen door de fysieke spel stijl die hij voorstaat goed bij Feyenoord passen. Hoewel hij bij Club Brugge, waarmee hij kampioen werd, een contract voor nog een jaar heeft, zou daar met 375.000 euro afkoop som een mouw aan zijn te pas sen. In Nederland vallen vooral de namen van Utrecht-trainer Foe- ke Booy, RKC-trainer Erwin Koeman en FC Köln-trainer Huub Stevens. Booy heeft nog een doorlopend contract bij Utrecht en zegt al druk met de voorbereiding op het nieuwe sei zoen te zijn. In Kerkrade lieten bestuursle den maandag doorschemeren dat Huub Stevens daar vrijdag zal worden gepresenteerd als nieuwe trainer van Roda JC. Ei genlijk wordt er al het hele sei zoen vanuit gegaan dat Stevens terugkeert bij Roda, maar nóg langer wordt hij het type trainer genoemd dat goed zou aarden in Rotterdam. De ziekte van zijn vrouw, die Stevens bij FC Köln opvoert als reden voor zijn vertrek vóór het contracteinde, hoeft geen pro bleem te zijn: Stevens woont in Eindhoven, Rotterdam is niet heel veel verder van huis dan Kerkrade. Erwin Koeman is nog contrac tueel aan RKC gebonden. Of hij al zin zou hebben in zo'n groot avontuur, is de vraag. GPD woensdag Voetbal Champions League. Finale. Liver- pool-AC Milan. Aanvang: 20.45 uur. Nacompetitie betaald voetbal. Groep A: Stormvogels/Telstar-Volen- dam, RBC-VVV. Groep B: Sparta-Helmond Sport, De Graafschap-FC Zwolle. Aanvnag: 20.00 uur. Vriendschappelijk. Toernooi Lewe- dorpse Boys. Aanvang: 19.00 uur. VWieirennen Zomeravondcompetitie. Derde wed strijd. Locatie: Scottweg, Goes. 18.30 uur: jeugd (30 minuten). 19.15 uur elite/beloften/amateurs A/junioren (50 minuten 3 ronden). 19.15 uur: veteranen/amateurs B/nieuwelingen/vrouwen/S-P (50 minu ten 1 ronde).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23