m ulst moet klanten langer boeien Leven in teken van de muziek Hz^ Kleine windmolen voorziet camping Cadzand van energie 11 jitvoering promotieplan gemeente kost zes ton CF verwijt irovincie artijdigheid ankje bijna gebruiken LAZET agenda Kernbezoek Pabo studeren? Verrassing voor wandelaars Drankrijders voor de rechter Automobilist kan niet weg Bioscoopgasten in de watten geleg Motordag cliënten Tragel IBL-Tberisme studeren? dinsdag 24 mei 2005 Harold de Puysseleiir N ulsT - Een overdekt podium ,r evenementen in de zomer landen bij de Keldermans- iort, een overdekte ijsbaan in winter en grotere en kleinere KNEUZEN - Schrootverwer- Zeeuws-Vlaanderen (SVZ) i de Ambachtstraat in Terneu- moet worden verplaatst ir een geschikt industrieter- Dat is de mening van de ilC. Freeke (LCF), naar aan- iding van de aanhoudende achten van bewoners aan de agendijk van de buurtschap fe riewegen. [eeke vraag aan burgemeester wethouders om te bewerkstel- 3idat het bedrijf naar een an- locatie verhuist. Volgens raadslid wordt al jaren ge- agd over geluidsoverlast en Jingen. Hij vindt dat de over- id op het eerste gezicht 'em- i tekort' is geschoten in het itijds bedachte bestemmings- ii. Omdat er een woonbestem- ag pal naast zware industrie Kaat, kan volgens Freeke niet rden gesproken van een sa- Ehangend geheel van op el- irafgestemde keuzes. open jaren is de milieu- chtenlijn platgebeld en er id een procedure bij de Raad iState gevoerd. Dat resulteer- in een verhoging van de ij ze- geluidswal van vijf naar zes fier „Dit verhoogde echter de iikbordfunctie en daarmee eden de omwonenden zichzelf de vingers", aldus Freeke. zegt de indruk te hebben dat provincie veeleer het bedrijf Bchermd en niet de bewoners. 0.« »r metingen naar geluidsover- jt werd volgens hem het be- jf altijd van te voren geïnfor- Rkkerd, zodat het rekening kon uden met de controle. (Advertentie) Bezorgklachten: •800-0231231 ^maandag t/m vrijdag ge- brende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur BED ACTIE zeeuws-vlaanderen Mllem Alexanderlaan 45 Postbus 145 «30 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 bx: 0115-645742 redtern@pzc.nl Bené Hoonhorst (chef) Wout Bareman Bavmond de Frel Bené van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 4560AB hulst Tel: (0114)372776 ^(0114)372771 bnail: redhulst@pzc.nl la van Doorsselaer ^entrale redactie ^'onspark 28 ^0 AA GOES TjlJ0l 13)315500 [*(0113)315669 gflail: redactie@pzc.nl "iternet ^Wpzc.nl E-mail: web@pzc.nl evenementen op de dagen dat het stiller is in de winkelstraten van Hulst. Dat zijn volgens wet houder P. Weemaes (recreatie en toerisme) in grote lijnen de in grediënten van de derde fase van het Toeristisch Ontwikke- lings Plan (TOP), dat gestalte moet krijgen via de werkzaam heden van de Stichting Bezoe- kersmanagement Hulst. Voor de realisering van het plan, kortweg TOP 3 genoemd, is voor de komende tweeënhalf jaar in de toeristische promotie van Hulst zeshonderdduizend euro nodig. De gemeente hoopt dat de provincie de helft van dat bedrag op tafel legt. De resteren de drie ton moeten van de ge meente en de ondernemers in Hulst komen, waarbij elk van beide partijen de helft beschik baar stelt. Weemaes en -manager M. de Bruijn van de'Stichting Bezoe- kersmanagement Hulst maak ten dat gisteren bekend aan de vooravond van de afsluiting van fase twee van het toeristisch be leidsplan. De wethouder stelde vast dat de stichting in de bijna twee jaar dat ze actief is zonder meer de coördinerende rol op het gebied van Hulst-promotie heeft waar gemaakt. „Nieuwe activiteiten zoals de Tapas Trail en de culi naire route zijn inmiddels een begrip geworden", vulde De Bruijn hem aan. „Bijna elk weekeinde is een van die twee activiteiten geboekt en lopen er 's avonds groepen mensen door de stad. Zo kunnen de onderne mers met eigen ogen zien dat on ze inspanningen wat opleve ren." De Stichting Bezoekersmanage- ment wil leven in de brouwerij brengen op stille (doordeweek se) dagen in de binnenstad van Hulst. „Want ook in januari of in maart moet hier iets te bele ven zijn. We hebben nog geen concrete activiteiten op het oog, maar willen daar wel naartoe", aldus De Bruijn. De bezoekersmanager brengt daarnaast de komende maanden meer sfeerelementen in de bin nenstad, zoals ze het zelf uit drukt. „Het hoeft niet altijd een grote braderie te zijn. Zo loopt er de komende maanden regel matig een ballonnenclown, een tekenaar, of een goochelaar door Hulst." De Stichting Be- zoekersmanagement wil de ko mende jaren Hulst verder beter op de kaart krijgen door in te spelen op de historische aantrek kingskracht van het vestingstad je. „We moeten de krachten ver der bundelen en inzetten op een eenduidige benadering van de klant", aldus Weemaes, die na mens de gemeente ook vertegen woordigd is in het stichtingsbe stuur. „De sfeer in de stad moet daarbij centraal staan. We moe ten de bezoekers geen anderhalf uur, maar drie uur zien vast te houden." - IMSWAARDE - Burgemees- J.F. Mulder van Hulst en j.rzitier A. van der Meer van dorpsraad van Lamswaarde Tichten donderdagavond de bele ingebruikname van het mÉje bij de Weel. Ze doen dat «afgaande aan de vergade- S van de dorpsraad, die om 30 uur begint. Het bankje is met geld uit het subsi de van 10.000 euro dat de d van de gemeente list heeft gekregen. (0ZIJNEN- ZONWERING J i www.aazet.nl el. 0113-33Sji3 Janneke Veling geeft voor de laatste maal de maat aan. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Janneke Veling, met haar 86 jaar de oudste koordirigente van Temeuzen, stopt er mee. Gisteren dirigeerde ze voor de laatste keer de Christelijk Gemengde Zangvereniging De Lof stem. Voor een volgestroomde recreatiezaal in woon-zorgcentrum De Blide in Ter- neuzen bracht het koor zoals gebruike lijk een selectie uit het repertoire geeste lijke liederen. Ze kregen een warm ap plaus. Het leven van Janneke Veling heeft voor een groot deel in het teken gestaan van de muziek. „Ik heb vanaf de oprich ting tweeëndertig jaar lang het Veste- koor gedirigeerd, toen veertien jaar het gereformeerd kerkkoor en nu dus bijna zeventien jaar de Lofstem." Carillon Maar daar bleef het niet bij. Want ze had ook jaren lang een eigen koperen semble en ze bespeelde ook nog het ca rillon in de inmiddels verdwenen toren op het Stadhuisplein. „Doodzonde dat die toren weg moest", vindt ze nog steeds. „Hij zou zogenaamd niet passen in de omgeving. Nou, daar ben ik het he lemaal niet mee eens." De afgelopen zeventien jaar dirigeerde Janneke Veling dus de Lofstem. „We hebben niet alleen de oudste dirigent van Terneuzen, maar ze staat ook nog eens voor het oudste zangkoor van Ter- neuzen", zegt secretaris Neeltje Plad- det. Ze weet nog hoe Janneke Veling be sloot het koor, dat zonder dirigent zat, een paar weken uit de brand te helpen. Het werd dus uiteindelijk heel wat lan ger. foto Camile Schelstraete Het laatste optreden maakte gisteren toch wel wat emoties los. „Ik vind het nog steeds geweldig leuk om te doen", zegt Janneke Veling. „Maar er komt een tijd dat je er een punt achter moet zetten." Ze weet dat ze de Lofstem bij de nieuwe diligente mevrouw Langendoen uit Axel in vertrouwde handen achter laat. „Muziek is mijn leven en heeft ook al tijd een belangrijke plaats in genomen. Maar ik ben nu inmiddels 86 en dan gaan de jaren ook mee tellen. Boven dien heeft mijn echtgenoot ook veel aan dacht nodig." Volgende week neemt het koor officieel afscheid van zijn diri- gente tijdens een feestelijke bijeen komst. STREEKACTIVITEITEN AXEL Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Party dansen; 13.30 uur: Jokeren en biljarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten en sjoelen; 14.00 uur: Engels; Kantine AZW, 18.30 uur: Avond wandelvierdaagse; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café De Troubadour, 14.00 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: KBO kaarten jokeren; HEIKANT - 't Heike, 14.00 uur; Oude- renzangkoor; 19.00 uur: Zangkoor; WATERLANDKERKJE - Het Sluise college van burgemeester en wethouders bezoekt vandaag W aterlandkerkj e Vanaf 20.00 uur wordt in samen werking met de dorpsraad een bijeenkomst voor inwoners ge houden in het Dorpshuis aan de P.C. Boutensstraat. De bijeenkomst begint om 20.00 HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur. SWO biljarten, kaarten, gymnastiek; 13.30 uur; Kaarten competitie bieden, hand werken, jokeren; HULST De Lieve, 10.00 uur: Volksdan sen, Bijeenkomst Uit op Zondag; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Prijskaarten; 19.00 uur; Bridge; 's Lands huis, 14.45 uur: Vertrek rondleiding ar cheologisch onderzoek Onder de To ren; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; 15.00 uur; Ouderenkoor; Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; NIEUW-NAMEN - Café St.Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; SAS VAN GENT - 15.30 uur: Crea club en technika 10; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur; Biljarten; 13.30 uur; Ouderenkoor; TERNEUZEN De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13,30 uur: Handwerken, soos en biljarten; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 14.00 uur: Vrogwen hobbyclub; 15.00-18.00 uur; Jeugdcen trum Meetpoint; 't Zwaantje, 18.00 uur: Avondwandelvierdaagse; VOGELWAARDE t Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 13.30 uur: Schieting voorouderen; WESTDORPE - Concordia, 13.30-16.30 uur: KBO koersbal; door Raymond de Frel CADZAND - Terwijl in de verte de wieken van de vijf grote windmolens bij Hoofdplaat zichtbaar hun werk deden, werd gistermiddag op mini-camping De Noorman bij Cadzand een veel kleiner model officieel in ge bruik genomen. Camping-eigenaar J. Dees no digde bewust politici uit, om te laten zien dat de term 'windmo len' niet per definitie een nega tieve lading hoeft te hebben. De (Advertentie) (Advertentie) Wij helpen je boven- en onderwijzer te worden! www.hz.nl info-avond 2 juni Hogeschool. ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG! Van 10.00 - 20.00 uur KUNST ANTIEK Veilingdata: Woensdag 25 mei. aanvang 19.00 uur Donderdag 26 mei. aanvang 13.30 uur en 19.00 uur. Overige kijkdagen: Wo. 25 mei 10.00-18.00 uur. Do. 26 mei 10.00 - 12.00 uur. Meer info: www.zecuw.sveilinghuis.nl Herengracht 74,4331 PX Middelburg Telefoon 0118-650680 recente commotie over de - uit eindelijk afgeblazen- komst van een aantal grote turbines in de Hoofdplaatpolder heeft hij met interesse gevolgd, maar vrees voor het afketsen van zijn eigen initiatief heeft hij nooit gehad. „Want ik wist dat mijn molen geen geluidsoverlast veroor zaakt. En met vijftien meter hoogte is hij nauwelijks te zien. Mijn buren wonen op vijfhon derd meter afstand, dus die heb ben er ook geen last van", aldus Dees. Gedeputeerde J. Suurmond van de provincie Zeeland en wethou der L. Wille van de gemeente Sluis doopten de molen met een fles champagne. „De camping wordt volledig van energie voor zien door de molen en ik kan voor eigen gebruik ook nog vijf tig procent aanwenden", zei Dees. Wille en Suurmond prezen het (Advertentie) TERNEUZEN - Kinderen, ouders en andere wandellief hebbers stonden gisteren aan de start tijdens de 30e editie van de Avondvierdaagse in Terneuzen. Sporthal 't Zwaan tje was zoals vanouds de vertrekplaats voor de routes van vijf of tien kilometer. Tussen de 2200 en 2300 wandelaars gingen vanaf zes uur op pad. Dit jaar is voor Avondvier daagsevereniging Terneuzen Bram de Meijer bovendien een jubileumjaar. Voor de 30e keer organiseren de vrijwil ligers de vierdaagse wandeltocht door Terneuzen. Voor de wandelende deelnemers zit er dit keer elke dag een ver snapering in. Op de afsluitende donderdagavond kunnen de wandelaars eveneens rekenen op een aantal verrassin gen. De jeugdbrandweer is aanwezig en de deelnemers worden binnengehaald door muziekkorpsen. Vanaf het terrein van voetbalvereniging AZW vertrok ken gisteravond om half zeven zo'n driehonderd wande laars voor een tocht van vijf, tien of vijftien kilometer. Ook vandaag kan in Axel nog gestart worden. Bij de door Stichting Christelijke Jongerenvereniging Axel (CJV) ge organiseerde avondvierdaagse hebben deelnemers de mo gelijkheid om vier trips over vijf avonden te verdelen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren twee boetes opgelegd aan Zeeuws-Vlaamse drankrijders. Een 21-jarige man uit Sint Janssteen kreeg een boete van 1500 euro, een werk straf van 40 uur en een rijontzegging van 12 maanden op gelegd, waarvan 8 maanden voorwaardelijk. De verdach te was een paar maanden geleden in het holst van de nacht met zijn auto tegen een paal gereden aan de Absdaalseweg in Hulst. Daarbij had de man geweigerd mee te werken aan een ademtest, hoewel alle kenmerken van dronkenschap tegen hem getuigden. Een 44-jarige man uit Hengstdijk kreeg een boete van 350 euro en een rijtontzegging van negen maanden, waarvan zes voorwaardelijk. De man werd in januari in de omge ving van Temeuzen aangehouden omdat hij met een be stelauto slingerend over de weg reed. De man bleek een al coholgehalte te hebben van 785 microgram, terwijl de grens bij 220 microgram ligt. SINT-MAARTENSDIJK - Van een auto die geparkeerd stond aan de Provincialeweg in Sint-Maartensdijk zijn in de nacht van zondag op maandag alle vier de wielen gesto len. De eigenaar vond zijn auto gisterochtend op tegels.- GOES - Het vrijetijdscentrum bij de Zeelandhallen in Goes met onder meer een bioscoop moet september 2006 klaar zijn. D. Lips, directeur van de nieuwe exploitant Libéma, maakte dit gisteren bekend bij de ondertekening van het erfpachtcontract voor de Zeelandhallen met de ge meente Goes. Welk bedrijf de bioscoop gaat runnen, wil de Lips nog niet vertellen. „We hebben dat eenmaal zo af gesproken. Het gaat om een Nederlandse firma waarmee inmiddels een intentie-overeenkomst is getekend. De bio scoop krijgt drie zalen en zeshonderd stoelen én zal zich aldus Lips vooral op de Bevelandse markt richten. De ci nema wil zich gaan onderscheiden door extra service te bieden in de zaal, zoals drankjes bestellen vanuit de stoel. CLINGE - De cliënten van Stichting Tragel in Clinge kun nen zaterdag hun traditionele ritje op de motor maken. Dan houdt de afdeling Vrije Tijd van Tragel de Motordag 2005. Van 14.00 tot 16.30 rijden de mo torrijders weer hun rondjes met de verstandelijk gehandicapte cliënten als bijrijders. De activi teit is dit jaar wel enigszins an ders van opzet, vanwege de vele bouwwerkzaamheden op het Sterre-terrein in Clinge, waar de start en finish van de motor rondjes zijn. De rit gaat dit keer ook een stuk buiten het terrein, door het bos het Sterreterrein af, over de Opperstraat. de Woestijnestraat en via de 's-Gra- venstraat terug het terrein op. Naast de tocht is in zaal 't Palet een optreden van de Bulldp- ze-band. (Advertentie) Wij helpen je met de juiste bestemming! WWW.H2.nl info-avond 2 juni Hogeschool initiatief van de campinghou der. „Wie het kleine niet eert, is het grote niet weerd, hebben we in de voorbije maanden wel ge leerd", refereerde Wille aan het afgeschoten windmolenplan in Hoofdplaat. „Maar vele klein tjes maken uiteindelijk ook één grote"voegde hij eraan toe. De molen van Dees valt met zijn vijftien meter binnen de provin ciale normen. Dees: „Hij heeft een vermogen van 5,5 kilowatt per uur. Dit initiatief is een ge volg van het verworven keur merk 'milieubarometer', dat aan geeft dat wij op een milieube wuste manier ons bedrijf run nen. We gaan al een tijd zuinig om met energie en waterver bruik, we scheiden het afval en gebruiken besparende lampen. Van het een rol je in het ander, dus denk je op een gegeven mo ment: we kunnen ook zelf ener gie maken." (Advertentie) ,d°p 77% van de mensen die werk zoeken In de zorgsector zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de zorgsector. het alfabet van Zeeland W6GeNGR dagbladen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37