»zc nderhoud panden duurder dan geraamd Opwarmertje voor het circus CRAZY DAYS 50% vV KORTING ^neuzen wil gebouwen afstoten om kosten te drukken Waterschap ligt dwars bij ontsluiting Dow O AutoTrack.nl Avontuur Mahu eindigde in Graauw Thuis in Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Man verdronken in kanaal Rilland Werkstraf voor gooien met bierfles Tweede kans voor veroordeelde Bromfietser bezeert been bij val GRATIS UV-ZONNEGLAZEN TILROE OPTIEK Groo(t)s editie Zeeuws-Vlaanderen Is 31,4460 AA Goes -rtentie-exploitatie: "'rd.en Midden-Zeeland: 0113-315520; «jws-Vlaanderen: 0114-372770; lionaal: 020-4562500. nsdag 24 mei 2005 i wEuqène Verstraeten REUZEN - In de gemeente 5" mPii7pn is biina meuzen is bijna drie keer zo el geld nodig voor het onder lid van gemeentelijke gebou- als nu beschikbaar is. Dat uit het onderhoudssche- n de in totaal 254 gebou- ÏÏ'lo en objecten die in het ge- J (iwenbeheersysteem zijn opge- irlijks stopt de gemeente Ter- mim een miljoen euro 3T beheer en onderhoud van egebouwen in het zogenoem- gebouwenbeheerfonds. Dat nel te weinig, zo blijkt. De ko- ,7 ide jaren is namelijk gemid- per jaar bijna 2,8 miljoen (p n nodig. a W zijn echter vooralsnog bereid om extra geld be- ücbaar te stellen. Voor dit en jend jaar wil het college niet een aan de al geplande onder- Jjjj [dsbudgetten. B, twillen B en W zich verplich- om het forse gat tussen de tangen en de budgetten te Éten. Om het nu voorziene rlijkse tekort te verkleinen Den B en W een aantal ge- afstoten die niet of iiwelijks meer gebruikt wor- Daarnaast wordt onder op welke wijze binnen de dgetten tot een verantwoord Jpuwenbeheer kan worden ?n. De gemeenteraad 3 ^jprat daarover te zijner tijd jyp i geïnformeerd, schrijft het Het gemeentelijk meerjaren-on derhoudsplan gaat uit van een cyclus van veertig jaar. Dat bete kent dat binnen die periode alle gemeentelijke gebouwen en ob jecten minstens éénmaal in aan merking komen voor onderhoud of vervanging. Voor dat onderhoud heeft de ge meente op dit moment twee op zichters, twee schilders, twee timmerlieden en twee service monteurs voor de technische in stallaties in dienst. Dat is gezien de grote hoeveelheid werk die jaarlijks moet worden uitge voerd nogal mager. Daarom wordt op alle gebied veelvuldig gebruik gemaakt van externe be drijven. Uitgaande van het huidige aan tal van 254 gebouwen bedragen de geraamde kosten over de komende veertig jaar meer dan 110 miljoen euro. Dat betekent dus dat er jaarlijks gemiddeld bijna 2,8 miljoen euro naar het onderhoudsfonds moet. „Duidelijk is", stelt het Gebou wenbeheersplan, „dat de huidi ge donatie van ongeveer één mil joen euro ruim onvoldoende is. Een heroverweging van deze bij drage is zeker noodzakelijk." Het gebouwenbeheersplan komt vanavond ter sprake in de com missie economie en beheer. Die vergadert om 19.30 uur in het Terneuzense stadhuis. door Henk Postma MIDDELBURG - Het Water schap Zeeuws-Vlaanderen wei gert vooralsnog mee te werken aan een snelle westelijke ontslui ting van Dow Benelux en ande re bedrijven bij de Mosselban- ken. Dat liet gedeputeerde A. Poppelaars gistermiddag door schemeren tijdens een vergade ring van de Statencommissie voor economie en mobiliteit. Provinciebestuur en gemeente Terneuzen maakten afgelopen week bekend dat ze over het ter rein van Dow een zogenaamde calamiteitenweg gaan aanleg gen. Vooralsnog zal die alleen toegankelijk zijn voor hulpdien sten. Dow Benelux stelt er een strook grond voor beschikbaar. Om de weg veilig en goed bereik baar te maken, moeten de pol derwegen bij Biervliet enigszins worden aangepast. Dat behoort tot de bevoegdheid van het wa terschap. Maar dat 'toont wei nig gevoel voor urgentie', aldus de gedeputeerde- Het water schap ziet het niet als een taak om wegen op te knappen, spe ciaal voor bedrijven. De gedeputeerde kondigde aan met het waterschap te gaan pra ten. Hij probeert alle betrokken partijen nog voor de zomerva kantie aan tafel te krijgen om tot een oplossing te komen. Ondertussen vorderen de plan nen tot aanleg van een nieuwe Kanaalkruising bij Sluiskil. Pop pelaars deelde gisteren mee dat het provinciebestuur heeft geko zen voor een tunnel. 'ollege Sluis wil Isnog vrijstelling oor gsm-mast Clown Paco geeft een voorproefje van Circus 't Saaasss op basisschool De Valckenburght in Sas van Gent. foto Camile Schelstraete ,hWFDPLAAT - Het Sluise col- r cj j van burgemeester en wet- iders wil de plaatsing van gsm-mast van Vodafone Li- n jj tel NV in een weiland aan de eweg in Hoofdplaat als- [toestaan, t IB a(jj üatone plaatste de antenne- -sej Steind 2003 zonder bouwver- ■y ï.ng aan de rand van Hoofd- at. De bouw werd begin 2003 1, waarna de provider stffl N een bouwaanvraag in- Poiiu Btie- [t n gemeenteraad besloot in mei tig jaar geen medewerking adat verzoek te verlenen, om- iiet realiseren van een anten- stai mast in strijd is met het ge- ogvó gelijk, provinciaal en rijks- Porti Vodafone Libertel kreeg S*el de kans om een zienswij- over dit besluit in te dienen, die uiteenzetting en een ge- met de dorpsraad van tóiplaat concludeert het col- rj dat de mast in een reële 1S a schappelijke behoefte voor- t Het voor de provider ^aisch niet mogelijk te vol daan het gemeentelijke be- t Sluise college vraagt de ge- beraad dan ook alsnog in te bien met een vrijstellings- ^edure. De commissie ruimte igadert hier vanavond om 3d uur over in het Sluise Bel- door Euqène Verstraeten SAS VAN GENT - De kinderen van de basisscholen in de voor malige gemeente Sas van Gent kregen gisteren alvast een voor proefje van Circus 't Saaasss, dat op 27 augustus optreedt. Twee directieleden van het cir cus trokken, vergezeld door Clown Paco, met een vrolijk ge kleurde caravan met geluidsin stallatie langs de scholen. Daar voerde Paco samen met de kin deren een act op en werden sta pels kleurplaten uitgedeeld. De kleurplaten gaan later fungeren als affiche voor het circus. Bo vendien zit er een wedstrijd aan vast. De prijzen worden uitge reikt tijdens de voorstelling. De kinderen hebben drie weken de tijd om de platen in te kleuren, dan worden ze opgehaald. Het circusgezelschap van plaat selijke artiesten treedt zaterdag 27 augustus op in een grote tent bij de speeltuin aan de Paul Kru- gersdreef. Het evenement werd in 1983 voor de eerste keer ge houden. Na acht edities kwam er in 2000 een voorlopig einde aan. Nu, vijf jaar later, komt het Circus 't Saaasss weer tot leven. „Het zijn vooral mensen uit de Sasse amusementswereld, en met name uit het carnaval, die meedoen", zegt directielid Ro nald Möring. „We hebben nu al zo'n twintig acts, dus het wordt een groots evenement. Het enthousiasme bij zowel de artiesten als de werkploeg is enorm. Het is na tuurlijk ook een uniek gebeu ren, want dit heeft toch geen en kele andere plaats." Möring ver wacht dat het circus zo'n dui zend bezoekers zal trekken. (Advertentie) De allergrootste autosite van Nederland door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - Levens lustig, lichamelijk én geestelijk nog goed gezond en niet vies van een grapje. Je zou het Ceriel Mahu niet geven dat hij gisteren honderd jaar is geworden. De slingers aan de deur van zijn kamer op afdeling Stellenberg in Huize Antonius in Klooster- zande leveren het bewijs, even als een plakkaat met het korte maar krachtige opschrift '100' op de deur. Hard werken, matig met alcohol en tabak, en vooral blijven ade men. Dat zijn volgens Ceriel Ma hu de ingrediënten van het re cept om oud te worden. „En je moet wat geluk hebben." Toch laat hij doorschemeren, dat hij nooit vies is geweest van een pintje bier en een borreltje op zijn tijd. „Niet te veel, maar ik kon mijn mannetje toch nogal staan", zegt hij. Een kaartje leggen is nog steeds Ceriel Mahus grote passie, vertellen zijn kinderen. „Dat is iedere woensdag vaste prik. Dan wordt hier in familie verband gekaart." Vroeger mocht hij in het café ook graag een dansje maken. Hij kon ook een aardig 'liedske' zingen, speelde zelf op de piston en de mondharmonica. De eeuweling heeft 55 jaar zijn eigen boerderij gerund in Ceriel Mahu werd gisteren honderd jaar. foto Camile Schelstraete Graauw. Op zijn achttiende stortte hij zich in het avontuur en ging per schip de oceaan over naar Canada met de bedoeling daar een eigen boerderij te be ginnen. Na ruim drie jaar kreeg hij echter een telegram van zijn ouders, met daarin de bood schap dat ze voor hem een boer derij hadden gevonden in Graauw. Daar bouwde hij met zijn echtgenote een bestaan op. Het paar kreeg zes zonen en drie dochters. De familie telt verder achttien kleinkinderen en negen tien achterkleinkinderen. „Ik was n'n kwaaien boer", zegt Mahu van zichzelf, en dat is Graauws dialect voor een land bouwer die verstand heeft van zijn vak. „Ik was geen luierik, ik pakte alles aan." De eeuweling kreeg gisteroch tend bezoek van het voltallige college van burgemeester en wet houders van de gemeente Hulst. En J. d'Haens bood hem namens de ouderenbond ANBO Groot Hulst/Clinge, waar Ceriel Mahu al jarenlang lid van is, een gra tis lidmaatschap voor het leven aan. RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 01 18 - 615151 RILLAND - Een 35-jarige man uit Bergen op Zoom is in de nacht van zondag op maandag omstreeks één uur ver dronken in het ScheldeRijnkanaal ter hoogte van Rilland. Hij zat in de auto bij een veertigjarige plaatsgenoot die door een verkeerde handeling met zijn wagen achteruit het kanaal inreed. Opzet was niet in het spel. De bestuur der wist zich te redden. De 35-jarige inzittende is door een gealarmeerde duikploeg uit de auto gehaald en aan de kant gebracht, waar ambulancepersoneel hem heeft ge tracht te reanimeren. Hij is nog overgebracht naar een zie kenhuis in Antwerpen en daar overleden. De bestuurder bleek na een blaastest onder invloed van alcohol. Hij is door de politie aangehouden en gevangen gezet. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een werkstraf opgelegd aan een 26-jarige man uit Hulst. Tijdens een bezoek aan een discotheek in zijn woonplaats had de man een bierflesje in het gezicht van een barman gegooid. Het slachtoffer raakte daarbij ge wond aan zijn gezicht. De verdachte gooide het flesje toen de barman hem vroeg het damestoilet te verlaten. Hij gaf zijn fout toe en bood alsnog zijn excuses aan aan het slachtoffer, dat ook aanwezig was in de rechtszaal. De verdachte was bereid om een schadevergoeding van 70 euro te betalen. Naast de schadevergoedingsregeling kreeg de man ook een werkstraf van 40 uur. MIDDELBURG - Een 21-jarige man uit Hoek kreeg giste ren van de Middelburgse politierechter een tweede kans om af te rekenen met zijn verleden. De man werd twee jaar geleden veroordeeld tot een werkstraf van 178 uur en reclasseringstoezicht. Van de werkstraf had hij slechts vijftig uur voldaan. Ook bij de reclassering was hij de helft van de gesprekken niet op komen dagen. Omdat de proeftijd van de man uit Hoek erop zat, zou hij eigenlijk in aanmerking komen voor een gevangenisstraf van vier maanden. De advocaat pleitte voor verlenging van de proeftijd omdat de man zijn leven gebeterd zou hebben. De politierechter was mild en besliste dat de man alsnog de resterende werkstraf mocht verrichten. ARNEMUIDEN - Op de Langeweg in Arnemuiden is gis terochtend uur een 17-jarige bromfietser uit de gemeente Schouwen-Duiveland onderuit gegaan. Zijn achterwiel blokkeerde tijdens het nemen van een bocht. Dit resulteer de in een val, waarbij hij gewond raakte aan zijn been. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. (Advertentie) K"4J|o/oKORT|NG OP DIVERSE ARTIKELEN (Advertentie) OP DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) ALLE MERKEN EN SOORTEN GLAZEN - BRILCOLLECTIE 2005/2006 ZONNEBRIL OP STERKTE VANAF 40,00 MET OOK KINDERZONNEBRILLEN INFORMEER NAAR DE MOGELIJKHEDEN EN VOORWAARDEN WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 VOOR ALLE AANBIEDINGEN KIJK OP WWW.TILROE.NL zeeuwse almanak Sinds jaren werpen de harde werkers van dat Goese bedrijf zich met goesting in een lan delijk collegiaal voetbaltoer nooi. Jaarlijks nemen ze het sportief op tegen de teams van verwante bedrijven. En jaarlijks delven deze werkne- I mers op grootse wijze het on derspit. Behalve afgelopen za terdag. De puntenverzame- ling groeide gaandeweg het toernooi dermate dat de fina le gehaald werd. Toen de werkgever telefo nisch werd bijgepraat over de prestaties, kwam zijn gemoed danig in beroering. Mocht zijn team winnen, dan was de organisatie van het volgende toernooi voor hem Hij voelde de portemonnee al branden. Zijns ondanks droeg hij zijn team op de sportieve plicht te vervullen. Maandagmorgen stond er op een Goes' kantoor een baas breed glimlachend zijn voet balteam te complimenteren met, wat hij noemde, „het hoogst haalbare". Jawel. De tweede plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35