In de ogen van Gullit staat woede i Oudste debutant wint wél in Parijs Porto boven Spanje PZC Roy Sentjens wordt betaald om te fietsen Titelverdedigster Myskina is tennismoe en gaat al onderuit Opgestapte trainer laakt gebrek aan steun van Feyenoord-leiding Dubbel Krajicek met Krajicek op Wimbledon Turnsters zonder Orlov naar EK Regilio Pinas gaat naar Kloetinge Kwalificatie Formule 1 op één i Gebrselassie loopt in Amsterdam Jansen meldt zich af voor Oranje Spaanse arbiter leidt CL-finale Marion Jones start op FBK Games j dinsdag 24 mei 2005 i'i" 'hp n.i door Marcel van der Kraan ROTTERDAM - Aan een grote ronde, tafel, midden in brasserie de Cuijperij van stadion de Kuip, vraagt Ruud Gullit een uur na zijn ontslag of hij van ie mand de persverklaring van Feyenoord mag inzien. Een mi nuut lang leest hij in alle stilte het A4-tje, dan schudt hij het hoofd. In zijn ogen is de woede te zien. maar Gullit bijt op zijn lippen. Uiteindelijk ontglipt de ergernis. „Ongelooflijk, lees eens wat daar staat", zegt hij. De opzijgezette coach wijst op de woorden van Van den Herik, die in de verklaring zegt: 'Er is onvoldoende vertrouwen in een succesvolle samenwerking voor komend seizoen. Met die weten schap leefden we al maanden.' GULLIT ALS TRAINER 1996-1998 Chelsea 6e in competitie Winnaar FA Cup (1997) 1998-1999 Newcastle United 13e in competitie Finalist FA Cup (1999) 2003-2004 Oranje onder 19 2004-2005 Feyenoord 4e in competitie (2005) ,1^ 0vGts PARIJS - Als de organisatie van Wimbledon meewerkt, staat er straks een opvallende combina tie op het Londense gras. Ri chard Krajicek en zijn halfzus Michaëlla hebben namelijk een wildcard gevraagd voor het ge- mengddubbel van dit Grand Slam-toernooi. „Het ziet er goed uit", zei Michaëlla Krajicek gisteren na haar nederlaag tegen Daniela Hantuchova op Roland Garros. „Richard heeft er ook veel zin in." Met de wildcard komt het vast wel goed. Het gemengd dub bel is een bijnummer op Grand Slam-toernooien en de organi satie zal graag willen dat Ri chard Krajicek deelneemt. De huidige toernooi-directeur voor het indoortoernooi van Rotter dam is de winnaar van 1996. Zijn halfzus doet in elk geval niet mee aan het enkelspel. De 'Kleine Kraai' zou daarvoor moeten meedoen aan de kwalifi caties, maar in die periode speelt ze het toernooi van Ros malen. GPD NIJMEGEN - De turnsters Vero na van de Leur, Loes Linders en Suzanne Harmes gaan zonder hun coach Boris Orlov naar de EK volgende week in het Hon gaarse Debrecen. De Rus heeft geen geldig reisdocument, waar op het trio van De Hazenkamp uit Nijmegen aanvankelijk stel de ook thuis te blijven. De immigratie- en naturalisatie dienst (IND) liet enkele weken geleden weten dat een perma nente verblijfsvergunning afge geven zou worden Orlov, die al twintig jaar in Nederland woont. Maar dat leverde niet de gewenste reactie op van het Russisch consulaat. Orlov heeft nog geen geldig Russisch pas poort. De taken van Orlov worden op het EK waargenomen door Esther Heijnen. Orlov: „Ik heb de meisjes opdracht gegeven naar de EK te gaan. Het is een wedstrijd, er moet gepresteerd worden." De Nederlandse turn- ploeg vertrekt zondag naar Debrecen. De wedstrijden be ginnen op donderdag 2 juni met de kwalificatiewedstrijd voor de vrouwen. De mannen turnen een dag later hun kwalifi caties. GPD Voor Gullit staat het plotseling als een paal boven water dat de beslissing om met hem te bre ken door de leiding van Feye noord al lang was genomen. Het interview van veertien dagen te rug met de voorzitter in de Tele graaf, waarin die keihard ver klaarde dat Gullit mocht blij ven. voelt achteraf aan als een judaskus. Aan de tafel van Gul lit zit één supporter. Een uit de kluiten gewassen Rotterdam mer. gouden ketting en ta toeages op handen en armen. „Hé Ruud, geef effe je mobiele nummer. Dan hou ik contact met je." Gullit tikt zijn nummer in de telefoon van de supporter. Zijn assistent Zeljko Petrovic be stelt wat te drinken en vraagt of de journalisten ook iets willen gebruiken. Het duo neemt uitge breid de tijd om afscheid te ne men. Als er aan Gullit wordt ge vraagd waarom hij niet in zijn auto stapt en naar huis gaat, ant woordt hij: „Waarom? Ik ga hier niet met de staart tussen de be nen door de zijdeur weg. Ik kom net bij de voorzitter en zijn men sen vandaan. Ik wil de boel even laten bezinken, wat drinken en met 'Petro' even napraten voor dat we naar huis gaan." Legioen Hij zegt te overwegen later op de middag naar Amsterdam te rijden en een balletje te trappen met de Suriprofs. Dat plan had hij vorige week al, maar voor de suppox-tersavond in de Kuip liet hij dat duel schieten. „Ik wilde wel met die jongens van het le gioen praten. Ik hou van deze club en zal van Feyenoord blij ven houden. De supporters zijn ongelooflijk trouw en fanatiek. Die moet je niet onderschatten." Het legioen, zo zag hij zondag te gen ADO Den Haag, schoot met spandoeken en spreekkoi-en op het bestuur en amper op de trai ner. Daardoor groeide bij Gullit het geloof dat hij zou kunnen blijven, hoewel hij al een week het gevoel had dat er nare din gen stonden te gebeuren. „Ik dacht dat het hier op zou uit draaien en dat ik niet zou krij gen wat ik wil." Met een schuin oog kijkt hij weer naar het A-4tje. In goed gezamenlijk overleg zouden ze uiteen zijn gegaan. „In goede harmonie? Dat moet je nog maar afwachten. Mijn contract loopt nog een jaar door. we moe ten praten over de afhande ling." Vanaf de winterstop ging het al fout tussen de leiding en de trainer. Gullit zocht de confi-on- tatie met Jan D. Swart, adviseur van Van den Herik, die hij niet meer in de buurt van het elftal wilde. De manier waarop de club met een deel van de media omging, initeerde hem. „Ik heb me niet laten piepelen. We wis ten dat er dingen werden doorge speeld naar de media. Niemand trad er tegenop. Daardoor voel den we ons moedeloos en mach teloos." Een goed contact met de voorzit ter was er ook niet. „De voorzit ter was er nooit! Ik heb hem am per gesproken dit seizoen. En ik weiger via sms-jes of e-mails te communiceren. Ik wil iemand in de ogen kunnen kijken." Geen steun Bewust werd er door Gullit een muur om het elftal getrokken. Het was 'wij' (trainers) en 'zij' (bestuür, directie). Gullit: „Ik had geen steun van de leiding en zeker niet van de voorzitter. Dat heeft hij (Van den Herik) toch ook toegegeven? Van den Hei'ik wil op zo'n manier de club bestu ren. De toekomst zal uitwijzen of dat de manier is." Aan tafel komt een echtpaar, ge huld in het uit-shiit van Feye noord, afscheid nemen. Als de vrouw begint te huilen, schiet ook Petrovic, die tegenover Gul lit zit. vol. Hij is minutenlang van de kaai't. Gullit blijft uiter lijk onbewogen. Hij schudt de fans de hand en maakt aanstal ten om interviews te geven. De fotografen zitten dan al geruime tijd met telelenzen in de aan slag. „Ze wachten totdat ik 1 se conde heel teleurgesteld kijk." Dan kunnen ze lang wachten. „Zo krijgen ze me niet te zien." Gullit wil met opgeheven hoofd vertrekken. Als hij aan het eind van de middag het pand verlaat, laat hij het niet na om in de spie gel te kijken. „Al die aankopen in de winter, natuurlijk vraag je je af of je daar goed aan hebt ge daan. Ik ben ook verantwoorde lijk geweest voor de komst van enkele spelers. Een aantal is goed uit de verf gekomen, som migen minder." GPD KLOETINGE - Kloetinge heeft voor volgend voetl zoen de Zeeuws topscorer weten te strikken. Regilio Pj. nas verruilt GPC Vlissingen voor de zaterdag-hoofdl ser. De negentienjarige aanvaller bei-eikte gistera\. een akkooi'd met IGoetinge. Hij is door de technischesij van de Bevelandse club gehaald voor de positie van gelaanvaller. Pinas had het vooi'bije seizoen een beW rijk aandeel in de promotie van GPC Vlissingen, Ho maakte in totaal 29 competitiedoelpunten en werf Zeeuws topscorer van het seizoen 2004/2005. PARIJS - De internationale automobielfederatie (Rh wijzigt de kwalificatieprocedure voor de Formule ]-~c.; ces. Met ingang van dit seizoen waren er twee training op twee dagen. Voorheen was zatei'dag de vaste kwallig tiedag. Die ti-aditie wordt vanaf nu in ere hersteld. Dec^ reurs krijgen voortaan op de zaterdag voor de race ti-ainingssessie van een uur. ANP/RTR AMSTERDAM - Haile Gebrselassie is de topattracties de max-athon van Amsterdam, op 16 oktober. VoorGebne- lassie, oud-olympisch kampioen, worrit Amsterdam zijn tweede marathon. De Ethiopiër debuteerde in 2 002ia Londen op de klassieke afstand met een tijd van 2 uur, minuten en 35 seconden. Gebrselassie richt zich JM l!(! mende jaren op de weg en de marathon in het bijzonder De 32-jarige atleet sloot op de Olympische Spelen in Albe- 1 ne zijn activiteiten op de baan af. In Amsterdam jaagü later dit jaar in elk geval op een persoonlijk record. AVP ZEIST - Michael Jansen heeft zich bij bondscoach Mam M van Basten afgemeld voor de komende trainingsstage^ het Nederlands elftal. De verdediger van Vitesse is onvol- doende hersteld van de hersenschudding die hij vonji week opliep tegen Ajax. De trainingsstage is van 25tola met 27 mei in Noordwijk en is bedoeld als voorbereid^ op de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Roemenië' juni in Rotterdam) en Finland (8 juni in Plelsinki). MP Volgens Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik was er al maanden onvoldoende vertrouwen in een succesvolle samenwerking voor komend seizoen met Ruud Gullit. foto Ed Oudenaarden/ANP DEN HAAG/LONDEN - De Spaanse ai'biter Manuel Er*- que Mejuto Gonzalez leidt morgenavond in Istanboij finale van de Champions League tussen Liverpool ensw Milan. Gonzalez (40) floot al achttien Champions La !0n gue-duels. Hij is de dei-de Spanjaard die de finale vanL ropa's belangrijkste clubtoernooi mag leiden. GPD/Rïï' ™jjj HENGELO - Atlete Marion Jones start zondag tijdensd J. FBK Games in Hengelo op de 100 meter. De mogeliji komst van de Amei-ikaanse riep veel discussie op. De Am rikaanse is in opspraak wegens vermeend dopinggebruii ÖUV Haar naam duikt voortdurend op in het omvangrijkedi t11 pingschandaal rond het Amerikaanse bedrijf Balco.di tientallen atleten van verboden middelen voorzag. MP Hege Michaëlla Krajicek struikelt, Peter Wessels naar tweede ronde Roland Garros A Hriaan^P VPFkiPSt door Martijn van Beeten PARIJS - Het Nederlandse ten nis beleefde gisteren debutan tendag op Roland Garros. De jongste nieuwkomer, de 16-jari- ge Michaëlla Krajicek, verloor met 6-3, 6-1 van de Slowaakse topper Daniela Hantuchova. De elf jaar oudere Peter Wessels, ook voor het eerst in het hoofd toernooi, won van de Braziliaan Ricardo Mello: 6-4, 6-1 en 6-3. Krajicek wil de wereldtop van het vi-ouwentennis bedi'eigen en was gisteren niet van plan bij haar debuut in Parijs veel res pect te tonen voor Hantuchova, die in januari 2003 nog vijfde stond op de wereldranglijst. De tiener houdt er niet van als te genstanders het initiatief ne men, dus probeert ze nog een stukkie harder te slaan. Die tac tiek bleek onverstandig op het waaierige baantje 7 in Paiijs. „Ik forceerde te veel", zei Kraji cek. „Zeker in de tweede set. Had ook met zenuwen te ma ken. De avond voor de wedstrijd was ik al om zes uur op de ka mer. Ik heb wel vijftig keer mijn wedstrijdpak aan- en uitgetrok ken." De nederlaag tegen Han tuchova, die vooral met drops hots effectief was, zag ze als een goede les. Krajicek had meer ge duld moeten tonen, had in de eerste set de kansen beter moe ten benutten. „In januari, tij dens de Hopman Cup in Perth, verloor ik ook al van Hantucho va. Maar aan deze wedstrijd houd ik een beter gevoel over. Ik was alleen niet steady genoeg." Krajicek zag haar debuut als een mooi begin, voor de 27-jari- ge Wessels was het eigenlijk bi zar dat hij nu pas voor het eerst mocht opdraven in Parijs. Dit is al zijn tiende Grand Slam en als nummer 83 van de wereld is Wessels cijfermatig kopman van het Nederlandse mannentennis. Vooral door het langdurige bles sureleed van Sjeng Schalken en Martin Verkerk overigens. „Daar had ik het van de week nog over met Raemon Sluiter", vertelde Wessels. „Die riep dat het nog niet zo gek is dat ik nu de beste Nederlander ben, maar dat het nog vreemder is dat ik de enige fitte Nederlander ben." Wessels is anderhalf jaar klach- tenvrij en dat is een persoonlijk record voor de Elburger. Jaren kwakkelde hij van het ene virus naar de volgende blessure en stond zelfs op het punt zijn loop baan te beeindigen. „En dan maak ik nu allemaal nieuwe din gen mee. Een rondje winnen op de Australian Open, debuteren in de Davis Cup en nu dus een eerste optreden in Parijs. Ik zie het als een bonus. Daarom sta ik ook onbevangen op de baan. Ik ben blij dat ik nog meedoe, fit ben en dit allemaal mag meema ken. Ik voel me beter dan ooit." Dramatisch Toch leek dat vorige week an ders. Wessels presteerde drama tisch op een challenger in Praag door in de eerste ronde te verlie- zen van de 16-jarige Tsjech Dus- an Lojda. In Zagreb bakte Wes sels er ook weinig van en zijn coach Hugo Ekker stelde dat hij daar thuis goed over moest na denken. „Het waren motivatie problemen. Nee, daar heb ik nu geen last van. Zou vreemd zijn op een Grand Slam." Wessels had opvallend weinig moeite met de Braziliaan Ricar do Mello, toch de nummer 53 van de wei'eld en een gravelspe- cialist. Maar hij had geen ant- wooi'd op het aanvalsspel van Wessels, die steeds het net op zocht. Wessels treft in de twee de ronde een zwaardere horde. Morgen staat hij tegenover het 18-jarige toptalent Richard Gas- door Ruud Ramler DEN HAAG - Co Adriaanse is de nieuwe trainer van FC Porto en wordt vanochtend gepresen teerd bij de Portugese topclub. Vorige week al bereikte Adriaan se overeenstemming met Porto. Volgens Portugese media gaat hij een tweejarige overeenkomst aan, met een optie voor een der de seizoen. Niettemin bleef de coach naar buiten toe volhouden dat de kans klein was dat hij naar Por to zou gaan. Hij sprak van een voorkeur en uit zijn woorden viel op te maken dat die uitging naar het Spaanse Valencia. „Om dat ik de Portugese taal niet be heers. In mijn geval een groot na deel." Het was slechts een dwaalspoor, zo bleek gisteren. Met Porto krijgt Adi*iaanse zijn gedroomde topclub. Onder lei ding van José Mourinho wormen 'de Draken' in 2003 de Uefacup en in 2004 de Champions Lea gue. Het is bekend dat de Neder landse trainer veel overeenkom sten ziet met de ._r Chelsea dit seizoen kampiM evi van Engeland maakte. ei „Een vakman", volgens Adriaa se. „Iemand die een team te e. neerzetten dat wint en prijs 1 pakt. Dat is niet iedereen ^of ven. Bij veel clubs lukt hetntf Zie bij voorbeeld Real Maan +I( Manchester United of Arssa ;j.e! Mourinho lukte het wel. hij enorm gedreven is, veel 2 in zijn werk stopt." Adriaanse arriveerde r- met Jan Olde Riekerink in Pc'- ~ce gal. De beoogde assistente f het afgelopen seizoen fe van Emmen, nummer laatstn de eerste divisie. AdriaanseI _-e zijn assistent verlieten gist® ffl)| via een sluiproute vlieg™ Francisco sa Cameiro bij Por» Adriaanse krijgt bij in Portui mogelijk gezelschap van AZ-$ Ier Jan Kromkamp. Het lij zelfs aannemelijk dat de Port» gese club volgend seizoen a AZ-spelers op de loonlijst zetten. Dennv Landzaat is i dat betreft een uitgespros 1 kandidaat. GPD sn ooi Het debuut van Michaëlla Krajicek de net iets meer dan een uur. quet. De Fransman is outsider voor de titel in Parijs. Logisch, want hij won in april in Monte Carlo van Roger Federer, die dit jaar pas twee nederlagen achter i Roland Garros, tegen de Slowaakse Daniela Hantuchova, duur- foto Olivier Hoslet/EPA zijn naam heeft staan. Op het Masters Series-toernooi van Hamburg nam de nummer één van de wereld revanche op Gas- quet. Maar wel pas in de finale. „Misschien kan ik ook Gasquet ontregelen met mijn manier van tennissen", is Wessels hoopvol. „Ik heb in elk geval niets te ver liezen." GPD door Martijn van Beeten PARIJS - Gravel, gras of hard court: het maakt Anastasia Myskina niet uit. Het liefst mijdt de 23-jarige Russin alle tennisbanen. De titelverdedig ster verliet Roland Garros gister middag al na de eerste ronde. Myskina verloor met 6-4, 4-6 en 6-0 van de Spaanse Maria Anto- nia Sanchez Lorenzo en eerlijk gezegd was dat geen verrassing. Als de Russin 'wint, is ze daar zelf het meest verbaasd over. Vo rig jaar heeft Myskina zich over de kling gejaagd met haar zege op Roland Garros, winst van de Fed Cup met Rusland en een op mars naar de tweede plek op de wereldranglijst. Enkel- en dub belspel meegerekend, speelde ze 109 paitijen. Ze was van plan dit jaar een gooi te doen naar de koppositie op de wereldrang lijst, maar daar komt niets van terecht. Het zelfvertrouwen is weg en de schouder sputtert te gen. Bovendien is haar moeder al vijf maanden ernstig ziek. „Ik heb momenteel het ideale spel om niet op de baan te staan", zei ze cynisch na haar ne derlaag. Haar coach Jens Ger- lach. die als geliefde inmiddels plaats heeft gemaakt voor ijs hockeyer Alexander Stepanov, ziet de lijdensweg van zijn pupil met lede ogen aan. „Ze wil op dit moment helemaal niet tennis sen, grijpt elke kans aan om naar Moskou te vei'trekken." Myskina zorgde voor een pri meur, nooit eerder struikelde een titelverdedigster op Roland Garros in de eerste ronde. Myskina: „Ik maak gewoon een moeilijke tijd door. Ik kan twee dingen doen: harder trainen om, in het vervolg wel de juiste din gen te doen op de baan, of een pauze inlassen. Daar ga ik eens goed over nadenken." GPD door Ad Pertijs LISSONE - Roy Sentjens wordt door Rabobank betaald om te fietsen, Alessandro Petacchi door Fassa Bortolo om te win nen. Zie hier het verhaal van de vijftiende etappe van de Giro d'Italia. De Belg geworden Ne derlander kleurde de ingekorte etappe met een aanval van 110 kilometer, maar Petacchi won weer gewoon de rit. Zijn derde triomf al weer in deze ronde. Een week geleden had Sentjens het even niet gemakkelijk en af gelopen weekeinde was weer loodzwaar, vooral lichamelijk. „Ik heb in de bergen gruwelijk afgezien." Toch ging hij gisteren na twaalf kilometer in de aan val. „Je bent beroepsrenner en wordt betaald om te fietsen. De enige klim van de dag was eruit gehaald, het regende en ik hoop te dat Fassa Bortolo geen zin had de hele dag te rijden voor de massaspurt. Helaas. Ik moest lang knokken voor drie minuten voorsprong, maar ze gaven geen ïuimte." Omdat Petacchi zinnen had gezet op de rit gisteren. Bijna alle Australtf en andere finish-straatved) zijn inmiddels uit de koers. Z der horzels als McEwen, CM O'Grady en Kirsipuu, Italiaan erop zijn ei„ weer te kunnen gaan. In dek ste kilometers probeerden! Ie ploegen de Fassa-trein te ren, maar op het einde spm Petacchi soeverein naar de» Erik Zabel zag geen kans zijn slipstream te komen enï lo Bettini is gewoon niet snel noeg om de man uit La Spf te bedreigen. Petacchi heeft nu in totaal tien Giro-ritten gewonnen, gen is er de kans op nummer gentien en zondag in Milaan de laatste massaspurt van ronde te wachten. Vandaal nieten de renner-s van een r dag. Savoldelli is nog alö? het bezit van de roze leiders en Basso lijkt zich een beetfl herstellen van de maagp^ men die hem afgelopen wee» de nekten. GPD irOWf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 34