Andere aanpak controle uitkering Bouw garage Bleekveld verlaat I IBI PZC Steekt u maar over hoor, mevrouw }emeenten Goes en Noord-Beveland maken beleid helderder Igenda IBL-toeriïme studeren? fe1 AAZET Fietsster botst tegen auto Eenzijdig ongeval Wolphaartsdijk Aanrijding in Goes Wielen van auto gestolen Bromfietser gewond Aanrijding door overstekende eend Pabo studeren? Hz™» dinsdag 24 mei 2005 bil I toifioni van de Schraaf IflES - De gemeenten Goes en [oord-Beveland gaan het con- joleren van uitkeringsgereehtig- i anders aanpakken. In het _jvan het project Hoogwaar- handhaven veranderen on teer de formulieren en con- s. „Voor de mensen die er- te maken hebben, wordt teon stuk helderder", zegt G. projectleider en sociaal igsgerechtigden worden rrtaan ingedeeld in risicopro- ia volgens het 'stoplichtmo- Groen staat voor iemand .rechtmatig een uitkering ont- jngt. oranje is voor uitkerings- jochtigden waarbij twijfel be- Vocr at over het recht op een uitke- rood is voor degenen Jarbij ernstige twijfel bestaat de rechtmatigheid van hun hkering. Verrips: „Mensen die het oranje profiel zitten, wor- mextra in de gaten gehouden, deze mensen leggen we eer- reen huisbezoek af dan bij ie- anduit het groene profiel." in welke categorie terecht- it. wordt bepaald door de so- ile rechercheurs, specialisten (Advertentie) zeeuws veilinghuis VANDAAG KIJKDAG! Van 10.00 - 20.00 uur. KUNST ANTIEK Veilingdata: Wcensdag 25 mei. aanvang 19.00 uur ig 26 mei. aanvang 13.30 uur cn 19.00 uur. Overige kijkdagen: I Wo. 25 mei 10.00-18.00 uur. I Ito. 26 mei 10.00-12.00 uur. I Mter info: www.zeeuwsveilinghuis.nl I Herengracht 74,4331 PX Middelburg Telefoon 0118-650680 Bezorgklachten: -48)0-0231231 4L*iprnaandag t/m vrijdag phirende de openingstij- bizaterdags tot 12.00 uur lACTlE .NDEN/THOLEN Stationspark 28 ^tbusSI ^0 AA GOES lel: 0113-315670 f«: 0113-315669 Mail: redgoes@pzc.nl 'uk Balkenende (chef) U hflrid Huibers Bfekevan der Jagt .^ek Janssen wPaardekam ,vcJ ^rrnen van der Werf &ntrale redactie fotbus 31 r® aa goes «10113)315500 (0113)315669 redactie@pzc.nl ITERNET ^^■•ww.pzc.nl "nail: web@pzc.nl op het gebied van fraude. .Wij weten in welke bedrijfstaken veel zwart wordt gewerkt en naar aanleiding dparvan dien we mensen in. Die indeling ii ri sicovolle bedrijfstakken is.nu nog een beetje nattevingerw'rk, maar we blijven er steeds bovn- op zitten." Ook de rechtmatigheidsconto- les gaan veranderen. Voorhen werd iedereen met een uitkerhg om de achttien maanden b- zocht, tegenwoordig worden !e bezoeken signaalgestuurd. „As wij te horen krijgen dat iemari uitzendwerk verricht en dit aai- gegeven heeft, is dat voor ons een duidelijk signaal en gaan we bij iemand langs." Volgens Verrips betekent dit niet dat de controles minder vaak plaatsvin den. „We hoeven niet meer per se bij mensen langs om te contro leren. Ook met de informatie van het CWI en de uitkeringsin stantie UWV kunnen we de men sen in de gaten houden." Bovendien worden er project- en themacontroles gehouden. Bij die controles worden werkne mers van risicogroepen, zoals ho recabedrijven, doorgelicht. De eerste themacontrole vond eind april plaats. Ook nieuw is de klantenmap voor alle uitkerings gerechtigden. In deze map hou den klanten zelf de informatie over hun uitkering bij. „Op die manier hebben mensen geen excuus meer als iets er niet in zit. Ik ken gemeenten waar ie mand niet geholpen wordt als de map niet compleet is, of dat er een sanctie volgt, als iets ont breekt. Zo ver gaan we voorlo pig nog niet." Omdat uitkeringsgerechtigden voor hun map moeten zorgen, worden ze zelfstandiger. „We ne men iemand niet meer op de schouders, maar we willen dat mensen steeds zelfstandiger gaan werken.." Drie vragen Volgens Verrips wordt alles voor de uitkeringsgerechtigden een stuk helderder. „Mensen hoeven minder vaak dezelfde - vaak nutteloze - informatie in te vullen. Vroeger kregen uitke ringsgerechtigden elke maand een' inkomstenformulier, dat steeds ingevuld moest worden, ook als de situatie niet veran derd was. Nu krijgt iedereen een formulier met drie vragen. 1EEKACTIVITEITEN 1 OP ZOOM - FNV gebouw Jacob Obrechtlaan 3, 6&-21.00 uur Spreekuur vakbonden "genoten. ABVOKABO FNV en jS-Leger des Heils, Leliestraat 24, "10 uur en 13.00-15.00 uur: Ver- beding en meubelen tbv maat- pelijke dienstverlening; e ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart uderen, buurtwerk Goese Polder; pkerk, 13.30 uur: Carillonbespeling jerdTamminga; centrum De Lindenhof, I&17.45 uur: bewegen voor Astma atiënten; - De Vroone, 9.15 uur: Yoga; iur Sociëteit; 14.00 uur: Welfare- IGEN Ons Dorpshuis, iur: Biljartclub senioren; ir vrouwenclub senioren; JSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 Dorpshuis, 18.00 uur: laags; INGE - De Wemel, 13.00 uur: 14.00 uur: Welfarewerk; ÖSmits, 20.00 uur: Klaverjassen; ®EKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 "(Biljarten. Een deelnemer aan het verkeersexmen stopt om de 'blinde' Esther Kuiper over te laten steken, door Freek Janssen KRUININGEN - „Jullie komen toe niet voor het verkeersexamen, he?" Iet is een retorische vraag van verkeereu- der Marianne van Gils. Met zijn driën of vieren naast elkaar komen ze aaniet- sen, de leerlingen van de Dr. A. Corrie- school. Nog even nonchalant fietsenzie je ze denken: zo meteen moet alles pe des volgens de regels. En dat zal no| niet zo gemakkelijk blijken te zijn. Zo'n 150 kinderen van vijf scholen den maandag mee aan het verkeersexama in Kruiningen: De Welle, Voorhoute n de Dr. A. Comrieschool uit Kruiningo en De Eendracht en Schuttevaer uit Hansweert. De start van het parcourss bij de sporthal, van daaruit gaat de fietstocht het hele dorp door. Op ver schillende plekken (natuurlijk vooral bij de moeilijke situaties) houden con trolemoeders de leerlingen van groep in de gaten. En er zitten nogal wat hindernissen in het parcours. Zoals een geparkeerde vrachtwagen, waar je omheen moet fie- sen - wel even opletten, want het tege moetkomende verkeer gaat voor. Ter hoogte van de kerk worden de deelne mers het voetpad opgestuurd. Dat wordt vaak gebruikt als fietspad, maar nu moeten de verkeersregels worden ge volgd. De meesten stappen af, maar voor een enkeling is het moeilijk een oude gewoonte te veranderen. De grootste valstrik in het parcours zit in de Couwerdestraat. Of liever gezegd, staat: de leerlingen krijgen een blinde voetganger op hun pad. Esther Kuiper kruipt voor deze ochtend in de rol van 'visueel gehandicapte', zoals ze het zelf noemt. Op het moment dat er een deel- nemertje aan komt fietsen, staat ze klaar om over te steken - zonnebril op, blindenstok tegen de rand van de stoep. Het was een idee van Van Gils, verkeer- souder op De Welle en vrijwilliger bij verkeersorganisatie 3VO: „Ik had gele zen over een onderzoek van de Neder landse Blindenbond. Daaruit bleek dat heel weinig verkeersdeelnemers reage ren op een blindenstok." Het is de bedoeling dat al het verkeer op de weg een blinde laat oversteken. Dat gebeurt vanochtend niet altijd, mis schien ook omdat Esther Kuiper net na een bocht staat opgesteld. „Ik ben blij dat ik gewoon kan zien", lacht ze, „an ders had ik nu waarschijnlijk in een rol stoel gezeten." En inderdaad, de eerste drie fietsertjes die voorbijkomen zien haar wel staan, maar rijden gewoon door. „Ik had zo graag over willen ste ken", roept ze nog na. „Hierdoor krijg je respect voor iemand die blind is." Eén jongen deed het heel goed. Hij stop te en zei beleefd: 'Steekt u maar over hoor, mevrouw.' Anja de Klerk en Ellen de Kraker zitten even verderop, op de controlepost. Ze letten niet alleen op hoe de kinderen reageren op de blinde, maar ook of ze goed links, rechts en achterom kijken en de arm uitsteken. Aan het eind van de Couwerdestraat moeten de deelne mers rechtsaf de Slagveldstraat op. Daar hebben ze voorrang op auto's die links van de Slagveldstraat komen. Maar er zijn er een hoop die extra voor zichtig zijn en de auto's voor laten gaan. Dat is ook niet altijd goed, vindt Van Gils: „Het is prima om voorzichtig te zijn, maar je moet ook een beetje ze ker op de fiets zitten." Controleurs Anja en Ellen hebben het zichzelf gemakkelijk gemaakt. De ther- moskan koffie staat binnen handbereik, foto Willem Mieras ze hebben een plekje uit de wind gevon den. Dat brengt wel een nadeel met zich mee: omdat ze wat verderop zitten dan de bedoeling was, zien ze de rugnum mers van de leerlingen pas laat. Ze moeten dus eerst opletten hoe de deelnemers het doen, voordat ze kun nen zien bij wie ze een kruisje moeten zetten. Bij de sporthal ondertussen zitten de leerlingen van de Comrieschool op de halfpipe na te kletsen over het examen. Ze zijn nog steeds een beetje druk van alle spanning. Of het moeilijk was? Nee, het was juist saai, klinkt het stoer. En die blinde, die zagen de meesten wel. Be halve één jongen, die zag haar niet om dat hij achter iemand anders aan fiets te. Iedereen denkt wel dat hij of zij ge slaagd is. „Ik misschien net, op het nip pertje", zegt een enkeling. Zakken voor het verkeersexamen doe je ook niet zo snel, geeft Van Gils toe. „Het is niet ons doel om kinderen te la ten zakken. Het gaat om de bewustwor ding, dat ze met de verkeersregels bezig zijn." Vandaag vindt het examen in Rilland plaats. Daar zit één onderdeel in het parcours, waar de kinderen wel echt op kunnen zakken: de spoorwegovergang. „Wie daar door rood fietst, die speelt met zijn leven. Dat pikken we niet." door Harmen van der Werf GOES - De bouw van een grote parkeergarage op het Bleekveld en een deel van het Kolveniers- hof in Goes is vertraagd. De be gindatum van 1 oktober is niet meer haalbaar, zei wethouder C. Linssen (CDA, binnenstad) gis teravond in de raadscommissie grondgebied. De belngrijkste oorzaak voor de verlaging is de moeizame zoektoat naar alternatieve par- keergelgenheid. Het Bleekveld en grotndeels ook het Kolve- niershol verliezen tijdens de bouwpeiode van anderhalf tot twee jar hun functie als par- keerterrin. Het college van B en W wile aanvankelijk ter ver vanging en parkeereiland in de (Advertentie) Wij helpen je met de juiste betemming! www.hz.nl info-avond juni Hogeschool ffWZeelanc Westvest maken, maar dat idee is al snel door de gemeenteraad afgeschoten. Ondernemers in het westelijke deel van de Goese binnenstad willen dat er hon derd parkeerplaatsen beschik baar blijven in de omgeving van het Kolveniershof. De loop gaat er anders helemaal uit, vrezen zij, wat ongetwijfeld veel omzet verlies zal opleveren. Momenteel kijkt het college van B en W onder meer naar het ter rein van de gesloopte laborato- riumschool aan de Rommerswa- lestraat als alternatieve parkeer gelegenheid. Wethouder Lins sen meldde dat daarover wordt gesproken met stichting Zuid wester die aan de Rommerswa- lestraat nieuwbouw wil plegen voor Huize Den Berg. De vertra ging in de bouw van de parkeer garage met vijfhonderd plaat sen wordt overigens niet alleen veroorzaakt door het tijdelijk parkeerprobleem. De gemeente Goes is ook in de slag met Al- bert Heijn die van de huidige vestiging aan het Kolveniershof een 'mandjeswinkel' wil maken voor met name fietsers en voet gangers. AH wil daarnaast in Goes een grotere winkel openen met voldoende parkeerruimte. Waar AH dat nieuwe filiaal kan vestigen, is een twistpunt tussen AH en gemeente. AH schijnt het liefst naar de Westhavendijk te gaan, waar een garage leegstaat. De gemeente wil dat liever niet. Het eerste stuk van de Westha vendijk vanaf de brug in de Ringbaan richting Wilhelmina- dorp, langs het havenkanaal, moet in ontwikkeling komen als woonlocatie. Als AH zich daar (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING www.aazet.nl Kapelle - Tel. 0113-330313 Is er niets veranderd, ben je na drie kruisjes klaar." Door het project Hoogwaardig Handhaven hoopt Sociale Za ken dat mensen spontaan de wet na gaan leven. Verrips: „Als mensen weten dat het geen zin heeft om dingen te verzwijgen, doen ze dit ook niet." Volgens Verrips is de tijdwinst het grootste voordeel van het project. „Mensen die geen recht op een uitkering hebben, krij gen dat meteen bij hun aan vraag te horen. Procedures voor het terugvorderen van uitkerin gen worden zo voorkomen." WILHELMINADORP - Een zestienjarige fietsster uit de gemeente Noord-Beveland is gistermiddag gewond ge raakt bij een aanrijding op de Deltaweg in Wilhelmina- dorp. Het meisje fietste rond kwart voor vier over de parallel weg Deltaweg. Toen ze per ongeluk met haar voorwiel een andere fietser raakte die naast haar reed, verloor ze de controle over haar rijwiel. Ze belandde hierdoor op de verkeerde rijbaan. Hier kwam zij in botsing met een te genligger: een 58-jarige automobilist uit het Duitse Gei- lenkirchen. De fietsster werd met onbekend letsel per am bulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De fiets en de auto raakten beschadigd. WOLPHAARTSDIJK - Op de Aardebolleweg in Wol phaartsdijk heeft gisteren om 15.28 uur een eenzijdig on geval plaatsgevonden. Een 39-jarige automobilist uit Arnemuiden reed over de Aardebolleweg in de richting van de Veerdijk. Hij verlooi de controle over zijn voertuig, raakte rechts naast de rij baan en botste tegen een stapel betonnen platen. De be stuurder klaagde over pijn in de nek en werd per ambu lance voor onderzoek naar het ziekenhuis in Goes ge bracht. Zijn auto raakte zwaar beschadigd. GOES - Op de Lijnbaan in Goes vond gisteren om 16.27 uur een aanrijding plaats. Een 19-jarige automobiliste uit de gemeente Reimerswaal reed over de Lijnbaan, komen de uit de richting van de Van Hertumweg. Zij hield niet voldoende rechts en tussen haar en een haar op dezelfde weg tegemoetkomende 21-jarige bestuurder uit Goes ont stond een aanrijding waarbij beide voertuigen bescha digd raakten. SINT-MAARTENSDIJK - Van een auto die geparkeerd stond aan de Provincialeweg in Sint-Maartensdijk zijn in de nacht van zondag op maandag alle vier de wielen gesto len. De eigenaar vond zijn auto maandagochtend op te gels. De schade wordt geschat op vierduizend euro. ARNEMUIDEN - Op de Langeweg in Arnemuiden is gis terochtend uur een 17-jarige bromfietser uit de gemeente Schouwen-Duiveland onderuit gegaan. Zijn achterwiel blokkeerde tijdens het nemen van een bocht. Dit resulteer de in een val, waarbij hij gewond raakte aan zijn been. WEMELDINGE - Op de Wemeldingse Zandweg stopte gisteren een 33-jarige automobiliste voor een moedereend met 5 jonge eendjes die de straat wilden oversteken. Twee achteropkomende bestuurders, een 31-jarige man en een 26-jarige vrouw, konden niet tijdig stoppen waardoor een botsing volgde. Alle auto's raakten beschadigd. De betrok kenen zijn afkomstig uit de gemeente Kapelle. (Advertentie) Wamt to study International Business Management Studies? We help you to get into business! www.hz.nl info-avond 2 juni HogeschoolZeeland (Advertentie) vestigt, is dat een sta-in-de-weg voor dat project. De gemeente heeft AH een terrein naast de Praxis aangeboden, maar daar heeft AH weer niet zoveel zin in. De parkeerruimte is er beperkt. Het ongeduld onder particuliere ondernemers in het Kolveniers hof groeit ondertussen. Zij zien dat een aantal collega's al is ge stopt of wil stoppen. Veel infor matie krijgen ze ook niet over de verwikkelingen rond de par keergarage. „Van de eigenaar van het Kolveniershof horen we niets", vertelde T. Huisman, ex ploitant van lunchroom De Koe pel die bij de raadscommissie aanwezig was. Eigenaar is verze keringsbedrijf Dela. De Koepel zou in verband met de bouw van de parkeergarage weg moeten. Huisman weet niet waar hij dan tijdelijk heen moet. Huisman vindt de Rommerswalestraat overigens geen goede altenatie- ve parkeerplek. „Dat terrein ligt veel te ver weg." 77% van de mensen die werk zoeken in de zorgsector zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener; dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de zorgsector. het alfabet van Zeeland (Advertentie) Wij helpen je boven- en onderwijzer te worden! www.hz.nl info-avond 2 juni Hogeschool Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27