Jpzc Nieuw leven voor Zeelandhallen PZC Het is altijd wat in het stadje Veere Woord en Daad viert twintigjarig bestaan isss®* Hzze 1:1 Vrijetijdscentrum met bioscoop gaat in september 2006 open [agenda Tweede kans voor veroordeelde Motor gestolen in Vlissingen Vlissinger betrapt bij diefstal fiets Fietsster gewond bij aanrijding IBL-Tuerisme studeren? VS». T'giai» ar. Pabo studeren? dinsdag 24 mei 2005 rrijarmen van der Werf JES - Het vrijetijdscentrum Üj de Zeelandhallen in Goes onder meer een bioscoop september 2006 klaar zijn. Ups, directeur van de nieu- I exploitant Libéma, maakte (gisteren bekend bij de onder- jning van het erfpachtcon- voor de Zeelandhallen met [gemeente Goes. bedrijf de bioscoop gaat wilde Lips nog niet ver- ,We hebben dat eenmaal sproken." Het gaat om .Nederlandse firma waarmee Jddels een intentie-overeen- SESt is getekend, bioscoop wordt niet al te [Ml met drie zalen en zeshon- gd stoelen én zal zich aldus jjps vooral op de Bevelandse "ijjèrkt richten. „In Vlissingen is (Advertentie) ^orgklachten: «00-0231231 «maandag t/m vrijdag ge- l(jM ^fende de openingstijden; ïïl-rHanc. 1 o nn IZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.f Ml» -Tel. 0113-3: sterdags tot 12.00 uur kdactie «alcheren Buitenruststraat 18 «30EB middelburg Tel: 0118-493000 fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) With Ra make rs Minam van den Broek Wlma Osman Wendy van den Hurk ^nde Vries (sport) ^ntrale redactie •tationspark 28 fhistbus 31 ^60 AA GOES let <0113)315500 Wx: (0113)315669 "rna'l: redactie@pzc.nl "TERNET "^•pzc.nl f-mail: web@pzc.nl tenslotte al een vrij grote bio scoop." De cinema in Goes wil zich gaan onderscheiden door extra service te bieden in de zaal, zoals drankjes bestellen vanuit de stoel. De planning is er op gericht het vrijetijdscentrum bij de Zeeland hallen - met ook een fitness health centre, een wokrestau rant en een bowling - september volgend jaar gereed te hebben, evenals een derde hal. Of dit lukt, zal volgens Libéma-direc- teur Lips sterk afhangen van eventuele bezwaren tegen de wij ziging van het gemeentelijk be stemmingsplan. Een discussie kan wel eens ont staan over de detailhandelsfunc tie die in het vrijetijdscentrum is gedacht. Een golfwinkel wil de er eerst in. Libéma meldde eind vorige week dat een fietsenwinkel inte resse zou hebben. Lips deed daar gisteren geen mededelin gen over. Wethouder S. van 't Westeinde (WD, economische zaken) die namens Goes het erfpachtcon tract met Libéma tekende, liet weten dat niemand bang hoeft te zijn dat de binnenstad met winkelactiviteiten bij de Zee landhallen in de wielen wordt gereden. „Wat er aan detailhandel mag komen, is zeer beperkt en moet gebonden zijn aan het concept 'vrijetijdscentrum'." Of een fiet senwinkel daaronder valt, liet de wethouder in het midden. „Als een verzoek binnenkomt, zullen wij dat aan de hand van het bestemmingsplan beoorde len." Voorzitter R. Berks van middenstandsorganisatie OOG hoopt van harte dat Goes de rug recht houdt. Hij spreekt even wel de vrees uit dat de gemeente zich wat soepeler opstelt, omdat zij financieel betrokken is bij de Zeelandhallen. De gemeente Goes geeft het terrein in erf pacht uit aan Libéma en komt met 7,2 miljoen euro over de brug, waarmee Libéma een deel van de investeringen kan beta len. Libéma betaalt dit in vijf tien jaar terug via de erfpacht vergoeding. Die deal betekent niet dat Goes de belangen van de binnenstad uit het oog ver liest, reageert wethouder Van 't Westeinde op de door Berks uit gesproken angst. Berks geeft de gemeente trou wens ook een pluim, omdat zij erin is geslaagd de Zeelandhal len als beurzen- en evenemen tencomplex te behouden voor Goes. „Dat is goed voor de uit straling van Goes en de werkge legenheid." Strenge controle irecariobelasting eflj§ERlKZEE - De gemeente itioiiwen-Duiveland gaat stren- controleren op de precario- asling. De afdeling Burgerza- (o en Belastingen (BZBEL) is men met de afdeling Recreatie Bijzondere wetten (REB) be- een plan van aanpak op te tten. (cariobelasting wordt gehe el op - volgens de ambtelijke Bchrijving - alle voorwerpen ie zich op, onder of boven ge- rentegrond bevinden. Daarbij n gedacht worden aan terras- en winkeluitstallingen, ar ook aan kabels en leidin- i reclameborden en reclame ren. Daarbij gelden voor terras in een drukbezochte ilaats als Renesse weer an- tarieven dan voor relatief ig kleine dorpen. Volgend worden gemeentelijke con curs op pad gestuurd om te jjken of de belastingaanslag rookt met de praktijk. De ge ste hoopt met de strengere ïtrole 25.000 euro extra bin tehalen. IREEKACTIVITEITEN DEKERKE - Fruitteeltbedrijf Se- 1 Jacoba van Beierenweg 2, IM7.00: quiltexpositie: "IBURG Zeeuwse Bibliotheek: ÈOuur: Lezig Marijke Hilhorst in het BrMaand van de mantelzorg; BTSOUBURG - Palazzoli Huis, jfrll.00 uur: Yoga; "HEM - Sportzaal Korfbalvereni- |g Atlas, 19.30-20.30 uur: Gym en en vanaf 50 jaar. MGEN - Welzijnscentrum A. laan, 13.30-16.30 uur: Schaakso- teschaakclub Vlissingen; pHof, 16.15 uur: Power yoga; ieek'tSpui, 19.30 uur; lezing 'Ty- p dyslectisch', pHof, 20.15-21.30 uur: Oerdansles- ^burgplein, 18.30 uur: Avond- WtKINü ET.Njk' l-33Qgf3 Veere kent een handjevol mensen, die klagen over geluidsoverlast uit de Grote Kerk van Veere door Wendy van den Hurk VEERE - Uit de Grote Kerk van Veere klinken te veel decibellen en daar is niet iedere buurman even blij mee. De mensen mopperen. Op de kerk, maar ook op elkaar. Want mag je nou wel of niet van geluk spreken als je vanuit je luie tuinstoel live naar de muziek van Willem Breuker kunt luisteren? De overburen aan de Oudestraat knij pen, zogezegd, in hun handjes met wat zij noemen 'hoogwaardige cultuur'. „Het is juist een enorme vooruitgang voor Veere, vinden wij. En het is nog heerlijk ook, om vanonder de douche klassieke muziek te kunnen horen." Peter Blom en Tiny Polderman zijn het roerend eens als het gaat om Veere: nog even en dan raakt het stadje zijn stem pel van oude zeurkousen nooit kwijt. „Er hoeft maar wat te gebeuren of de mensen gaan zeuren. Daar hebben we een vaste kern van. En een traditie. Die van de gewapende vrede. Honderd jaar geleden zeurden Veerenaren al om elke stoeptegel die werd verplaatst. Eigen lijk kon je weten dat dit zou gebeuren." Polderman knikt. Ze zegt dat iedereen in Veere zich een markies voelt. „Het is telkens wat. Voor elk probleem heb je weer een andere club klagers. Die buurman zit bij geluidsoverlast, die bij parkeerbeleid." Ze houdt haar vin gers gestrekt, klaar om te tellen. „Heb je even? Eerst die nieuwbouw aan de kerk. Toen de zwerfkeien, het gravel, de inrichting van de tuin. Nou, en toen wa ren ze bang dat de kerk een horecagele genheid zou worden. Toen bleek het zand te stuiven en kwamen er weer men selijke resten uit het zand. En dan heb ben we het niet eens over parkeren." Grasmaaier Blom moet lachen. Ergens begrijpt hij zijn buren ook wel. Tenminste... „Kijk, het ligt gewoon aan jezelf. Kom je hier voor je rust en ben je eraan ge wend dat het stadje na vijven volledig is uitgestorven, dan hoef je maar één chagrijnige bui te hebben om uit je vel te springen. Maar ja, er zijn ook mensen die op zondagmiddag hun elektrische grasmaaier urenlang laten ronken." Zijn vrouw wil nog iets kwijt over Nieu we Muziek, die gebruikmaakt van de akoestiek in de Grote Kerk. „Die stichting doet alles om de vrede in Veere te bewaren. De buurt krijgt een borrel, vrijkaarten en altijd keurige briefjes in de bus. En intussen zit die kerk nog vol Veerenaren ook." Ook twee deuren verder klinken geen klachten. Het is 'de buurman van het winkeltje', Richard Lugtigheid. „Ach, soms is een gitaarsolo nog wel aan de overkant van het Veerse Meer te horen. Maar ons hoor je niet klagen. Meestal gaan we gewoon zelf naar het concert, dan heb je nergens last van." Toevallig is meneer vrijwilliger in een andere Zeeuwse kerk, de Jacobskerk in Vlissingen. Ook daar zijn concerten. „Alleen geen klagende buren. Soms staan we daar tot twee uur 's nachts naar elkaar te schreeuwen. Dan valt het hier nog reuze mee. Erger is het gedoe met parkeren. Als de gemeente zich daar nou eens mee zou bezighouden." Bijna iedereen die je spreekt nuanceert de klachten over geluidsoverlast. Zelfs Gert Rijksen, die dertig meter van het gehorige godshuis woont. „Dat je de muziek hoort, dat begrijp ik best. Maar om nou direct de milieu dienst te alarmeren? Persoonlijk vind ik het pas storend, als het lawaai tot in de foto Lex de Meester late uurtjes doorgaat. Dat is één keer voorgekomen, jaren geleden. Nu gaan wij er speciaal voor buiten zitten." Meneer Rijksen heeft makkelijk praten. Hij doneert immers aan Nieuwe Mu ziek. Folders, die de stichting rond stuurt, hangen aan zijn keukenraam. Bij zijn buurman, Bert Bakker, echter niet. Die is 'het gebrom' meer dan zat. „En met mij nog twee of drie buren. Ter wijl ik toch erger gewend zou moeten zijn. Ik heb namelijk een huis in Amster dam, pal naast het drukke Oosterpark. Overlast? Welnee. In Veere wel. Vrijdag ging het te ver. Niet dat je even de tuin deuren moest sluiten, nee, we schudden ons bed uit. Dan te bedenken dat leden van het college op de tribune zaten." Malle Henkie De gemeente, daarin heeft Bakker in-é middels alle vertrouwen verloren. „Die stuurt je van het kastje naar de muur. Alsof je malle Henkie bent. Het is een race van ongenoegen. Ik heb er vier dossiers vol van. Alles ligt bij mijn advocaat, die zich voor 500 euro per uur met de zaak bezighoudt. Ja, het zit me hoog. Heel hoog. Mijn gasten uit Am sterdam, die hier over twee weken zou den langskomen, heb ik maar afgebeld. Bij mooi weer en dat gebrom kan ik mijn achtertuin maar beter mijden." door Jannes Goedbloed OOSTKAPELLE - Het Winkel tje van Woord en Daad aan de Dorpsstraat in Oostkapelle be staat twintig jaar. Daarom is gis teren een actieweek begonnen, die tot en met zaterdag duurt. Volgens de vrijwilligers van de winkel liep de eerste dag goed. C. Geuze: „Voor een maandag ochtend is het heel druk. Ik ben benieuwd hoe de rest van de week zal gaan." Woord en Daad is een landelijke stichting die vanuit bijbels be ginsel werkt aan armoedebestrij ding in ontwikkelingslanden. Geuze: „We hebben dan wel een christelijke inslag, maar de be zoekers van de winkel komen uit allerlei groepen." Twintig jaar geleden kwamen le den van het comité Woord en Daad Walcheren op het idee om een winkel in tweedehands spul len op te zetten. De eerste twee jaar was de winkel gevestigd in de oude timmermanswerk plaats, tegenover de huidige lo catie. Daarna werd de timmer werkplaats verkocht. Besloten werd om het huidige pand te hu ren. Geuze: „De ruimte wordt voor een heel schappelijke prijs aan ons verhuurd, omdat we voor een goed doel bezig zijn. Mede daardoor kunnen we het rendement heel hoog houden. Uit recente cijfers blijkt dat van elke euro die bij Woord en Daad terecht komt, 0,94 euro uiteinde lijk bij het project zelf belandt. Dat maakt ons het op één na meest rendabele goede doel van Nederland." Vorig jaar is 31.000 euro opgebracht. Dit is door de NCDO (Nederlandse Commissie Vrijwilligers achter de toonbank van het Winkeltje van Woord en Daad. foto Lex de Meester ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG! Van 10.00 - 20.00 uur. KUNST ANTIEK Veilingdata: Woensdag 25 mei. aanvang 19.00 uur Donderdag 26 mei. aanvang 13.30 uur en 19.00 uur Overige kijkdagen: Wo. 25 mei 10.00- 18.00 uur Do. 26 mei 10.00 - 12.00 uur Meer info: www.zeeuwsveilinghuis.nl Herengracht 74.4331 PX Middelburg Telefoon 0118-650680 MIDDELBURG - Een 21-jarige man uit Hoek kreeg giste ren van de Middelburgse politierechter een tweede kans om af te rekenen met zijn verleden. De man, die een problematische jeugd heeft gehad, werd twee jaar geleden veroordeeld tot een werkstraf van 178 uur en reclasseringstoezicht. Van de werkstraf had hij slechts vijftig uur voldaan. Ook bij de reclassering was hij de helft van de gesprekken niet op komen dagen. Omdat de proeftijd van de man erop zat, zou hij eigenlijk in aanmerking komen voor een gevangenisstraf van vier maanden. De advocaat pleitte voor verlenging van de proeftijd omdat de man zijn leven gebeterd zou hebben. De rechter was mild en besliste dat de man alsnog de res terende werkstraf mocht verrichten. VLISSINGEN - In de Van de Manderestraat in Vlissingen is een motor gestolen. Dat is gebeurd tussen zaterdag 11.30 uur en maandag 14.00 uur. Het is een witte Honda XR 600 R met het kenteken ML-93-DY. De motor heeft een rood zadel. VLISSINGEN - In de achtertuin van een woning in Door nenburg in Vlissingen is gistermiddag een 27-jarige Vlis singer aangehouden nadat hij door bewoners was betrapt bij de diefstal van een fiets. De tweewieler stond in de schuur. WILHELMINADORP - Een zestienjarige fietsster uit de gemeente Noord-Beveland is gistermiddag gewond ge raakt bij een aanrijding op de Deltaweg in Wilhelmina- dorp. Het meisje fietste rond kwart voor vier over de parallel weg Deltaweg, waarbij ze uit de richting van Goes kwam. ïoen ze per ongeluk met haar voorwiel een tweede fietser raakte die naast haar reed, verloor ze de controle over haar rijwiel. Ze belandde hierdoor op de verkeerde rij baan. Hier kwam zij in botsing met een een auto die be stuurd werd door een 58-jarige man uit het Duitse Geilen- kirchen. De fietsster werd met onbekend letsel per ambulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De fiets en de auto raakten beschadigd. Advertentie Wamt to study Imtermatiomal Busimess Mamagememt Studies? We help vou to get into business! www.hz.nl info-avond 2 juni HogeschoolZeeland 1 (Advertentie) Wij helpen je met de juiste bestemming! www.hz.nl info-avond 2 juni Hogeschool ffjf Zeeland (Advertentie) voor internationale samenwer king en Duurzame Ontwikke ling) verdubbeld. Het geld ging naar het opzetten van vakonder wijs in Burkina Faso. Het goede doel is nu vakonderwijs in de stad Leogane in Haïti. (Advertentie) 77% van de mensen die werk' zoeken in de zorgsector zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de zorgsector. het alfabet van Zeeland (Advertentie) usawumm i m#m Wij helpen je boven- en onderwijzer te worden! www.hz.nl info-avond 2 juni Hogeschool JrF Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11