Delta wacht claim na branden PZC Speel- en doedag druk bezocht PZC Een Twentse tongval, is dat ook goed? Scheldebus trekt veel bezoekers in Axel .11 Braderie nieuwe stijl Terneuzen bevalt goed oonstichting Hulst onderzoekt juridische mogelijkheden Schrijfactie Amnesty in Terneuzen Politie int achterstallige boetes Veel fietsers doen Reynaerttocht Commerciële ecoimomie studeren? AAZET r.NL fieste\>aer Verpleegkunde studeren? Communicatie studeren? ^ftinovan den Broecke rfllNEUZEN - Het publiek uandelde zaterdag langs de tien lallen kramen en kinderen ver hakten zich opperbest tijdens je zonovergoten braderie in de keistraat. Langs de kramen en iade winkels was het een druk pan jewelste. for Harold de Puysseleijr maandag 23 mei 2005 Kinderen konden onder meer eendje vissen, zich laten schmin ken of springen op het luchtkus sen. Volwassenen bekeken op hun beurt aandachtig de waren die de handelaren aan de man probeerden te brengen. Kleding, gereedschappen, bloemen en sie raden, het was allemaal te vin den en te koop. Naast de ambulante handelaren hadden ook de winkeliers kraampjes buiten staan en wer den er diverse braderieaanbie dingen aan publiek geboden. Midden in het braderieparcours stond de wagen van goochel- clown Cees, die een leuke show opvoerde voor de kinderen die op de uitgestalde bankjes regel matig plaatsnamen. Ome Co liep in clownspak en met zijn goudgeschilderde radio door het winkelende publiek en haalde allerlei grappen uit. Vanwege het Jazzfestival brach ten ook vrij regelmatig muziek- bandjes een bezoekje aan de Axelstraat zoals de No-Long- field Jazzcrackers en de The Happyfeet Brassband, die voor een vrolijke muzikale noot zorg den. De organisatie van deze 'brade rie-nieuwe stijl' die duurde van 10.00 tot 17.00 uur was in han den van de ondernemersvereni ging VOA. H'LST - De Woonstichting hist laat haar juristen onder eten of het haalbaar is de thade die ontstaan is bij de randen in De Blaauwe Hoeve verhalen op energiebedrijf )elta. zegt directeur Jos Valckx 0 de Hulster woningcorpora le, gevraagd naar de huidige land van zaken met betrekking ot de afwikkeling van de scha- bij de brand donderdag maart is ontstaan, istf schade als gevolg van deze in een serviceflat voor uderen op het terrein van De llaauwe Hoeve aan de Truffino- iegbedraagt zo'n 600.000 euro. )e brand was de derde in het nieuwe zorgappartementencom- iex binnen anderhalf jaar. leeerste twee branden ontston- 01 spontaan in een meterkast. )elaatste vond zijn oorzaak in Kaselijk falen. Servicemon- juis van nutsbedrijf Delta Wil li onderdelen uit een van de verkasten halen, om die ver lens bij de KEMA in een test- etallatie te kunnen plaatsen. Jnverdacht feconclusie van het onafhanke- KEMA-onderzoek luidde, tal de drie branden in de zorg- met veroorzaakt waren oor de elektriciteitsmeters die in de appartementencom- tlexen had geplaatst. KEMA jalificeerde de meter van Del als 'onverdacht', maar de foonstichting Hulst is het daar bestudering van het rapport g2j zeker niet mee eens, laat direc- rira kt Valckx weten. I, i diet is niet zo dat de meter hele- (Advertentie) ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG! Van 10.00 - 18.00 uur. KUNST ANTIEK Veilingdata: I fasdag 25 mei. aanvang 19.00 uur I Donderdag 26 mei. aanvang 13.30 uur en 19.00 uur. Overige kijkdagen: Di. 24 mei 10.00 - 20.00 uur. Wo 25 mei 10.00 -18.00 uur. Do. 26 mei 10.00-12.00 uur. Meer info: www.zeeuwsveilinghuis.nl j Herengracht 74,4331 PX Middelburg Telefoon 0118-650680 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuiais-vlaaimderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 «30 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 «60 AB hulst [el: (0114)372776 Fax: (0114)372771 Email: redhulst@pzc.nl Sbeila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 [«0 AA goes Tel: (0113)3155oo ^(0113)315669 R-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl F-mail: web@pzc.nl maal onverdacht is. Alleen gaat het hier niet om exacte weten schap, zodat je niet honderd pro cent gelijk of ongelijk kunt aan tonen." De woningbouwvereniging laat nu door haar juristen nog eens goed uitzoeken wie er precies verantwoordelijk is voor de za ken die misgelopen zijn en uit eindelijk hebben geleid tot de drie branden. Valckx zegt er geen flauw idee van te hebben, wanneer er een einde komt aan alle 'juridische touwtrekkerij', maar sluit met uit dat het een langdurige kwes tie wordt. Hij herhaalt nog maar eens, dat het belangrijkste voor de woningcorporatie is, dat alle eventuele oorzaken van de branden nu verholpen zijn. „Dus de bewoners van de appar tementen wonen daar nu in elk geval veilig." Poseren op de Markt in Middelburg. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Sprankelend, vrolijk, een gezonde toet, open en een leuke uit straling. Dat is het profiel van het nieu we boegbeeld van het botermerk dat Zeeland op de kaart zette. Fabrikant Unilever is op zoek naar een nieuw Zeeuws Meisje. Liefhebbers voor de ti tel zijn er genoeg, bleek.zaterdag op de Middelburgse Markt. Marleen Schakel bijvoorbeeld, zestien jaar. In Zeeland geboren, het juiste dia lect. Wat de bedoeling van de screentest precies is, weet ze niet. Fans heeft ze wel. „Ik zet mijn geld erop", zegt een toeschouwster, zelf te oud om nog met boter te leuren. „Nu nog een beetje rechtop zitten." Marleen gehoorzaamt, glimlacht in de camera en doet haar tekst: „Geen cent te vee." Zeeuws Meisje-veteraan Elma Pet- ter-van den Berge, het botermeisje van 1974 tot 1986, zorgt ervoor dat alle mei den binnen een paar tellen veranderen in een boerin. Dun, dik, blond, met hoofddoek, zonnebril, verlegen, bru taal, iets te oud of veel te jong, met een muts en oorijzers lijkt het al snel wat, vooral in het groene landschap dat over het bordes van het stadhuis is gehan gen. Elk meisje gaat op de foto, de tekst wordt opgezegd tegen een filmcamera. De mensen van Unilever speuren voort durend de Markt af. „Pas op, daar ont snappen er een paar!Sommige meiden worden letterlijk van straat geplukt, zo als Dominique Riddersma. „Ik was druk aan het werk, ik bezorg op zater dag de post in het centrum van Middel burg. Het lijkt me hartstikke leuk om Zeeuws Meisje te worden. Truttig? Nee hoor, ik vind het grappig om mee te doen." Natuurtalent De reclames van vroeger kan ze zich nog wel herinneren. Emma Robberts niet. Zij is een natuurtalent. De crew is zo enthousiast over haar tekst dat ze die vier keer mag opzeggen. Ze doet het compleet met het Zeeuwse op het eind. Applaus op de Markt. Helaas, ze zal voorlopig niet in aanmerking komen voor het baantje, vertelt ze. „Ik ben te jong, ik ben twaalf." Het nieuwe Zeeuw se Meisje moet tussen de vijftien en vijf entwintig jaar zijn. Dus ook alle oudere 'meisjes' die een poging wagen om in druk te maken, vallen af. Alle foto's die zijn gemaakt, worden op de website www.zeeuwsmeisje.nl ge plaatst. Het publiek mag een keuze ma ken. De vijftien meisjes met'de meeste stemmen gaan door naar de finale. Een jury bepaalt de winnaar. Wat die pre cies moet gaan doen, is nog niet duide lijk, zegt Jeroen Rook van Unilever. „Er wordt met de winnares gesproken over wat ze moet doen. Er komen in elk ge val commerciële activiteiten; of er ook televisiereclames worden gemaakt, is niet zeker." Jammer voor Sita Ignatia. „Ik zou het wel leuk vinden als ik overal werd her kend", zegt ze. Daphne Schrier weet niet eens dat ze straks misschien moet opdraven in een reclamespotje. Bij het publiek viel ze in elk geval in de smaak: blond haar, stralende glimlach. „Een re clame? Echt? Ik heb helemaal niet nage dacht over de gevolgen. Ach, ik word foto Lex de Meester toch niet uitgekozen. Ik kan het niet eens in het Zeeuws zeggen. Ik ben hier niet geboren. Dat is een minpuntje hè." Zeeuws Meisje moet plat praten, vindt Jan Visser. De marktkoopman staat hoofdschuddend te kijken naar de ver richtingen van de dames. „Ze zeggen: Geen cent te veel, in plaats van: te vee." Hij begint een discussie met Elma Pet ter, die net als hij uit Colijnsplaat komt. Petter hecht niet zo aan het juiste ac cent. „Ik heb zelf ook nooit Zeeuws ge praat in de spot." Donkere meiden Petter heeft er vertrouwen in dat het nieuwe Zeeuws Meisje gevonden wordt. „Ik heb al een aantal geschikte kandida tes gezien. Een donker kleurtje is geen probleem. Het gaat erom dat ze in Zee land geboren is. En donkere meiden kunnen net zo goed de juiste uitstraling hebben." Jammer voor die groep vriendinnen uit Twente. De looks hebben ze, maar hun afkomst deugt niet. „Ik heb een Twent se tongval, is dat ook goed?" Nee dus. Ze mogen wel op de foto, maar die fo to's gaan meteen de prullenbak in, voor spelt Rook. „Er mogen alleen Zeeuwse meisjes op de website." Wij helpen je beter te worden! www.hz.nl info-avond 2 juni I^Zee/a, Hogeschool ffWZeeland Het winkelcentrum werd boven dien nog getrakteerd op een spontaan optreden van de Antil liaanse band X-Plosion, die hun met trommelkunsten een zo mers muzikaal geluid brachten in Zuidpolder. „De opkomst was boven ver wachting; deze eerste editie is ons met tegengevallen. Het is moeilijk in te schatten hoeveel bezoekers er vandaag zijn ge weest, maar dat het er veel wa ren is duidelijk. Bovendien zat TERNEUZEN - De jaarlijkse schrijfactie van de Zeeuws-Vlaamse werkgroep van Amnesty International bij Porgy Bess leverde zaterdagmiddag in Terneuzen ruim tweehonderd handtekeningen op De campagne 'Stop Geweld tegen vrouwen' heeft in het afgelopen jaar al 250.000 handtekeningen opgeleverd. Amnesty wil met deze actie aan de regeringen in de we reld aandacht vragen voor het geweld tegen vrouwen. Dia na Oosterling en Hanneke Smulders hadden speciaal afge lopen zaterdag uitgekozen vanwege het Schelde Jazzfesti val, dat in Terneuzen werd gehouden en extra publiek met zich meebrengt. De schrijfactie van Amnesty loopt nog tot september van dit jaar. Dan worden de handtekeningen verzameld en aan de vooravond van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties aangeboden aan de diverse regeringen. TERNEUZEN - De politie heeft in Zeeuws-Vlaanderen tijdens een actie op het innen van achtérstallige boetes onder meer twaalf mensen aangehouden voor het on dergaan van in totaal 509 dagen gevangenisstraf. Verder betaalden zestien mensen in totaal 1852 euro aan opén- staande boetes. Aan zeven personen werd een vonnis bete kend. HULST - De negende Reynaert fietstocht wordt met gou den letters ingeschreven in de historie van de organise rende Rotary Hulst/Hontenisse. Ongeveer tweeduizend fietsers namen deel. De organisatie heeft de handen vol om iedereen van een vaantje te voorzien. „De opkomst is dit jaar boven ver wachting. De weersvoorspelling was niet gunstig, maar daar laten de echte liefhebbers zich niet door afschrik ken. Dit jaar zijn er opvallend veel inschrijvingen van mensen buiten het Land van Hulst, uit België, Schouwen en de Kanaalzone. We staan in de landelijke fietsgids en dat helpt blijkbaar." De opbrengst van de Reynaert fietstocht bestaat uit spon soring en de inschrijfgelden. Dit jaar wordt 30.000 euro overgemaakt naar twee goede doelen: de stichting Make a wish (wensen vervullen van kankeipatiëntjes) en een zie kenhuis in Brazilië. De laatste stichting krijgt al voor de vierde keer een donatie. In het ziekenhuis werken mensen uit het Land van Hulst. (Advertentie) Wij helpen jou je marktwaarde te verhogen! www.hz.nl info-avond 2 juni Hogeschool ifj^Zeelai door Harold de Puysseleijr AXEL - Het echtpaar Van Vreckem uit Moerbeke-Waas komt - als zoveel Belgen - eigen lijk voor de weekmarkt in Axel. Maar nu daar op het plein bij het stadhuis ook kraampjes van allerlei 'groene' organisaties te vinden zijn, maken ze van de ge legenheid gebruik om een 'na tuurwandeling' mee te pikken. De Natuur- en Milieumarkt lift zo aardig mee op de bezoekers die Axel zaterdagochtend aan doen voor de waren van de marktkramers. De harmonicabus die dienst doet als mobiel informatiecen trum over de Schelde is een nieu wigheid op de natuurmarkt, die al een aantal jaren wordt gehou den. Organisaties als het Zeeuws Landschap, De Stelt- kluut, de wildbeheereenheid Midden Zeeuws-Vlaanderen, Groei en Bloei en de Bijeenteelt- vereniging Hulst en omstreken zijn van de partij met een kraam. Ze trekken wel bezoekers, maar de meeste aandacht gaat toch uit naar de Scheldebus. Kinderen Zeven natuur- en milieuorgani saties uit Nederland en Vlaande ren voeren sinds eind augustus vorig jaar samen campagne om de bijzondere natuur van de Schelde onder de aandacht te brengen. De fraai beschilderde bus rpet de slogan 'De Schelde Advertentie KT»7IIMFN TOKIWPRIN^ 30333 KOZIJNEN-ZONWERING WWW .AAZET. I Kapelle - Tel. 0113-33Q Natuurlijk blijkt met name op kinderen een onweerstaanbare aantrekkingskracht uit te oefe nen. Het thema van de campag nebus is 'De schatten van de Schelde', en dus zijn er in de bus allerlei 'schatkisten' te vin den. De bezoeker aan de bus kan kijken, luisteren en voelen hoe de verschillende facetten van het Schelde-estuarium eruit zien. Vooral de schatkist waar je door een druk op de knop ver schillende vogelgeluiden kunt la ten horen, trekt de aandacht. Volgens vrijwilliger Alex Leb- eau stappen op plaatsen waar de bus staat gemakkelijk vier- tot vijfhonderd mensen op een dag de bus binnen, als dat ge koppeld is aan een natuurevene ment. De bus is onderdeel van de acti viteiten van de Week van de Zee. In datzelfde kader en ge koppeld aan de Landelijke Fiets dag is de Scheldebus zaterdag 28 mei te gast in Terneuzen. De bus staat daar van 09.00 tot 17.00 uur op de Markt. (Advertentie) ...de christelijke boekhandel in Viissingen... Kom bij ons langs voor: boeken kaarten geschenkartikelen video's dvd's cd's (Advertentie) het weer ons erg mee vandaag", aldus Theo Huijsman, een van de organisatoren van de dag. De volgende activiteit in Zuid polder heeft plaats op 2 juli; dan staat een Straatfestivaldag op het programma. door Gino van den Broecke TERNEUZEN - „Meneer de Clown, je mag niet weggaan hoor. Je moet hier blijven", zei een klein jochie toen zaterdag middag aan het eind van de kin der Speel- en doedag in winkel centrum Zuidpolder zijn spulle tjes inpakte. De clown had samen met een col lega-clown de gehele dag kinde ren van schitterende schminkge- zichten voorzien. Deze eerste kinderdag in het Terneuzense winkelcentrum, dat een vrolijke aankleding had gekregen met ge kleurde vlaggetjes, was al om 8.00 uur 's morgens begonnen met een kinderrommelmarkt. Het expeditieterrein achter de Kijkshop was voor de gelegen heid omgetoverd tot verkoop plaats voor jeugdige 'ama teur-handelaren'. Tijdens de (Advertentie) markt, die tot het middaguur duurde, deden de bijna tachtig jonge verkopers goede zaken, Op een reuzetrampoline en zes kleine trampolines konden de kinderen zich de gehele dag lek ker in het zweet springen en ook op het grote springkussen leef den de massaal opgekomen jeugd zich naar hartelust uit. In het winkelcentrum werd op het middenpleintje gratis pop corn uitgedeeld waarbij de appa raten overuren draaiden. De kin deren konden ook hun creativi teit tonen op een groot schilder doek, waar ze hun tekeningen of namen op konden schilderen. Het grote schilderij leverde aan het eind van de dag een bont en kleurrijk geheel op. Trommelkunsten De speel- en doedag in het Terneuzense winkelcentrum Zuidpolder begon zaterdagochtend al met een kinderrommelmarkt. foto Camile Schelstraete Wij helpen je dóór te komen! www.hz.nl info-avond 2 juni L. HogeschooljJjjfZedand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39