PZC Hulst moet in begroting snijden Gehandicapten genieten van huifkartocht Woningbouw op locatie Van Putten blijkt erg duur 22 krkvergadering over te verwachten tekort van een miljoen euro lerk haalt unst weg na andalisme Dweilband overspoelen Hulst met muziek 13 Aanhouding na botsing in Clinge Automobiliste is rijbewijs kwijt Gewonden bij aanrijding Man aangehouden in Terneuzen Meerminnefeest met trekkertrek en playback van de reepe Rekenkunst ^0113-315649 „«til Jtedactie@pzc.nl ■tbus 31,4460 AA Goes „«ntie-exploitatie: j en Midden-Zeeland: 0113-315520: "«-Vlaanderen: 0114-372770; iaat 020-4562500. 23 mei 2005 Hi'r. editie Zeeuws-Vlaanderen frHarold de Puvsseleijr 'ai I;- j, [■[jsx - De gemeenteraad van moet maandag 13 juni in werkvergadering harde no- kraken om de gemeentefi- nciën voor het komende jaar -: %rde te krijgen. van de huidige stand „zaken stevent de gemeente "5)06 namelijk af op een begro- gstekort van een miljoen eu- Portefeuillehouder financiën Houder P. Weemaes voorziet dit moment geen meevallers, fel streeft hij ernaar bij de ovincie Zeeland een sluitende groting voor dat jaar af te le un, omdat de gemeente an- 15 wel eens onder curatele de provincie kan komen te an En dat wil Weemaes ver- ;den. angspunt voor het college burgemeester en wethou- ibij de samenstelling van de vwi enting 2006 is bovendien, n!°de inwoners van Hulst per 1 cm van dat jaar niet te ma- krijgen met een verdere las- 8 razwaring. „Dat betekent, we toe moeten werken naar bezuinigingsoperatie.'' De ;adering van de gemeen- bedoeld om overeen- cming te krijgen hoe de ge- Hite het beste kan snijden in kosten. gemeenteraadsfracties zien neerwaartse spiraal in de fi dele huishouding met grote ,Het is een maande- h repeterend drama wat er is afkomt", aldus F. de (Progressief Hulst). „Ik me af hoe dat tekort van miljoen waar we nu tegen nkijken ooit gedekt gaat wor- Als we zo doorgaan, wordt aHarold de Puysseleijr isS flj dat miljoen aanJiet eind van dit jaar nog wel een keer vijf mil joen." Voor Progressief Hulst ligt een bezuiniging op personeel in de vorm van ontslagen niet direct voor de hand. „Dat levert per saldo niet zo heel veel op, want als je ambtenaren ontslaat blij ven die geld kosten. Wel vinden wij dat we voorzichtig om moe ten gaan met het vervullen van vacatures die ontstaan." CDA-gemeenteraadslid Jos van Eek trekt eveneens een zorgelijk gezicht als het gaat om het huis houdboekje van de gemeente, dat er verre van rooskleurig uit ziet. Hij noemt de financiële si tuatie van de gemeente 'heel ver ontrustend'. „We modderen nu maar een eind aan. Zo kunnen we niet verder gaan." De gemeentebestuurders zijn on der de gegeven omstandigheden al lang blij, dat de jaarrekening over 2004 zoals het zich nu laat aanzien afsluit zonder verlies. Door de te verwachten dividend uitkering van drie ton van ener giebedrijf Delta komt die reke ning volgens de wethouder pre cies op nul uit. Die troost zich met de gedachte dat de financi ën er bij veel andere gemeenten in het land niet veel zonniger uit- De dweilbands zorgden zaterdag in Hulst voor vrolijke muziek, een goede sfeer en duizenden bezoekers. VAN GENT - Het bestuur ide parochie in Sas van Gent J j f'l uit voorzorg twee kruis- iise s Staties tijdelijk uit de Cuy- iskerk in die plaats verwij- li Aanleiding is een poging Kiln» 'inbraak een maand geleden, M üibij een van de zijramen no rdelijke zijbeuk Mr is beschadigd. r Miel Erpelinck maakt d#j molding van in het meinum- rvanhet parochieblad, kunt dit geen vandalisme noemen", stelt hij vast. et is pure vernietiging, en het 'e.ji 'non zeer nare nasmaak ach- Sr-' bekenden deden rond 27 oen poging in te breken in 'katholieke kerk in Sas van Het lukte hen gelukkig oinnen te komen, maar de aio is groot, aldus de pas- pf o .Het gekleurde glas-in- riaam is voor een groot ge ste vernietigd en dwarsstan- ;5jn verbogen. Er is grof ge- a gebruikt. Twee kruisweg- 2,W te zijn nu elders onderge- 50 om voorkomen dat ze kis -"t0P zouden lopen door in- jfflen, want het gat is groot. door Jeanette Vergouwen HULST - Voor één keer was het waar, je kon in het centrum van Hulst over de koppen lopen. Het twaalfde Hulster Dweilfestival trok duizenden bezoekers en overal in de binnenstad klonk muziek. De eerste dweilband arriveerde al rond elf uur in Hulst en om half twaalf zorg den Termenieke Volop onder leiding van Eric Provoost voor een spetterende ope ning met een verzorgd koffieconcert. De bijna zeshonderd muzikanten konden zich niet inhouden en al een uur voor de eigenlijke start van het festival werd al menige noot gekraakt. Het weer werkte mee. De temperatuur was aangenaam en het was droog. Op de Grote Markt was geen stoel vrij en ook al le terrassen zaten vol. De 34 bands trok ken door de binnenstad en bliezen dat het een lust was. De namen van de groepen spreken tot de verbeelding. Met Moeders Mooiste, Leut boven Alles, Liever Ier as Tuus, Stik leu tig, Goed Zzat, Vals Alarm, Napoleons hijskapel hard, Zat en Vals, Bendebela- zert en Veullewait weet je dat er hard ge blazen wordt en dat er ook stevig getapt kan worden. Niet alleen de muziek was pittig, ook de kleuren van de outfit van de muzikanten sprongen in het oog. Op een van de hoe ken van de straten werkten blazers en slagwerkers gestoken in gifgroene, kana riegele en pimpelpaarse pakken een heel repertoire af. Warme sfeer Robbert Heitzman van de organiserende Bareélen is grenzeloos tevreden. „Het is ongelooflijk druk, veel drukker dan vo rig jaar en de bezoekers zijn enthousiast. De ambiance is tof en overal heerst een warme, fijne sfeer." De bands poseren en trekken gekke bek ken in de gouden lijst van piepschuim, die voor de basiliek is opgesteld. De leuk ste foto is goed voor een vat bier. „Dit is echt een festival voor alle leeftij- heverf ^kruiswegstaties hingen nog '"0 lang in de kerk. Het be- van "te Parochie van de ntfjisi i'-Bavokerk, die sinds enige gesloten is, droeg onlangs wt kruiswegstaties over de parochie uit Sas van Het zijn olieverfschilde- ^.op doek. Volgens deskundi- aateren de schilderijen uit begin van de twintigste >Ze zijn werkelijk een ver- -_|J tog voor het interieur van de "i aldus Erpelinck. „We erzeer blij mee." ~T crinrichting kerk in Sas hing sinds "geen kruisweg meer. In dat riond een grote herinrich- ran kerk plaats, waarbij öuisweg werd weg gehaald van de kerk is nog ,ee& geschilderde kruisweg '*ezig die bestaat uit veer- Jï Jart-wit etsen. 22.2 Puck vond die, samen met ,60 ^Voorwerpen, op de zol- 'vin de kerk in de buurt- 00 Zandstraat. door Gino van den Broecke WESTDORPE - Vrolijk lachend en kirrend van plezier en span ning zaten de ruim honderd ver standelijk gehandicapten en hun begeleiders gistermiddag te wachten voor het vertrek van de jaarlijkse huifkartocht die Stich ting Paarden Zonder Grenzen organiseert. In Hippisch Centrum voor Mid den-Zeeuws-Vlaanderen aan de Graafjansdijk vertrokken rond half twee achttien aanspannin gen en huifkarren met de dol enthousiaste passagiers voor een tocht van achttien kilometer in de omgeving van Westdorpe. Het was dit jaar de vierde keer dat de Stichting Paarden Zon der Grenzen cle huifkartocht or ganiseerde. Ook dit jaar werkte de Zeeuws-Vlaamse aanspan ningvereniging In den Triemn weer geheel belangeloos mee aan het evenement. Reden tijdens de eerste tocht in 2002 nog zo'n 35 gehandicapten mee, dit jaar zat het getal al bo ven de honderd, waardoor het even spannend was of alle deel nemers wel mee konden met de tocht. „Maar gelukkig hebben zich nog mensen gemeld die met hun aanspanning wilden meerij den en kan toch iedereen mee. Gelukkig maar, want het voor die gasten een enorme teleurstel ling zijn als ze niet mee zouden kunnen", aldus G. Baecke. Paarden Zonder Grenzen is op gericht met het doel mensen met Achttien aanspanningen en huifkarren vertrekken met ruim honderd verstandelijk gehandicapten voor de jaarlijkse tocht van Paarden zonder Grenzen. foto Camile Schelstraete een lichamelijke en/of geeste lijke beperking, jong en oud, te laten kennismaken met paar den. Budget „We merken dat er een grote vraag naar bestaat en er steeds meer belangstelling komt voor het begeleid paardrijden op ba sis van het persoonsgebonden budget. Mensen kunnen op die manier bij de stichting komen paardrijden. Vier jaar geleden reden er drie mensen hier in de manege, nu zijn het er al vijf tien", zegt secretaris G. Simon- se van de Stichting. Toen de aanspanningen en huif karren anderhalf uur later vol met vrolijke gezichten weer arri veerden bij het hippisch cen trum was er nog een optreden van showband New Adventure uit Terneuzen en reed Bianca Kors binnen in de ruiterhal nog een kür op muziek. Jong talent op Schelde Jazz Terneuzen zien. „We zouden 2006 en 2007 kunnen overbruggen en zouden 2008 dan op nul in kunnen gaan. Maar dan hebben we drie jaar lang geen geld om nieuwe dingen te doen. En dat kan niet in een gemeente als Hulst, waar zoveel belangrijke projecten op stapel staan." foto Camile Schelstraete den", vertelt een vrouw die bewonderend kijkt naar de'muzikanten van Blazerij Smarteez uit Eindhoven. „Wat hebben die mooie pakken aan zeg, het lijken wel kostuums uit een opera van Mozart." Van de 34 bands komen er vier uit Zeeuws-Vlaanderen, één uit. België, een aantal van den overkanten veel uit Noord-Brabant. „Die mannen weten wat carnaval vieren is, en die kunnen een pot je blazen." „Lekker strak schema, Het is hier echt ge zellig", stelt de vrouw die de grote trom speelt van Dreddezewir uit Etten-Leur. „In Hulst waren we nog niet geweest; het is hier gezellig, geen jurering, echt onge dwongen. Dat smaakt naar meer." CLINGE - In de 's-Gravenstraat in Clinge is zaterdaga vond om tien over half elf een 30-jarige automobilist uit Sint Gilles Waas aangehouden. De man was, onder invloed van alcohol, in botsing geko men met een tegenligger, een 26-jarige bestuurder uit Boom (B), die daardoor tijdens een uitwijkmanoeuvre een geparkeerde auto raakte. De 30-jarige Belg reed nog enkele tientallen meters dooi en raakte eveneens een geparkeerde auto, waarna hij tot stilstand kwam. Hij bleek meer dan drieënhalf keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken te hebben. Zijn rijbewijs werd ingenomen en hij kreeg een dagvaarding uitgereikt. TERNEUZEN - Een negentienjarige automobiliste uit Sas van Gent moest zaterdagavond even voor acht uur in de Guido Gezellestraat in Terneuzen haar rijbewijs inleve ren. Zij reed met een, gecorrigeerde, snelheid van 102 kilome ter per uur over de Guido Gezellestraat, waar een maxi mumsnelheid van 50 geldt. In dezelfde straat werd gistermiddag even voor half zes een 23-jarige automobilist uit Alveringem (B) betrapt met een snelheid van 81 kilometer per uur. Deze hardrijder hoefde niet zijn rijbewijs in te leveren, maar kwam er van af met een bekeuring. IJZENDIJKE - Twee mensen zijn zaterdagmiddag bij een aanrijding op de kruising N61 Zevenhof stedestraat in IJ- zendijke gewondgeraakt. Een 41-jarige automobiliste uit Maldegem (B) reed rond kwart voor vier over de Zevenhofstedestraat, maar ver leende op de kruising geen voorrang aan een voor haar van links komende 65-jarige Eindhovense bestuurder. De man belandde door de aanrijding met zijn auto in de sloot en liep een pijnlijke arm op. De vrouw is met een pijnlijke nek voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. TERNEUZEN - De politie heeft gisterochtend rond tien voor drie in de Nieuwstraat in Terneuzen een 20-jarige in woner van 's-Gravenhage aangehouden. Hij had even daarvoor bij een vechtpartij een 32-jarige man uit Gent geslagen en geschopt. De Gentenaar hield aan de vechtpartij geen letsel over. De 20-jarige man uit Den Haag werd na verhoor weer in vrijheid gesteld. WATERLANDKERKJE - De Meerminnefeesten in Waterland kerkje en de fles graanjenever zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Het oude gebruik van het aan het eind van de fees telijkheden begraven en het daaropvolgende jaar weer opgra ven van de fles geestrijk vocht is een traditie die in 't Kerkje al ja ren wordt gekoesterd. Vrijdagavond was het opgraven van de fles en het bijbehorend opdrinken de openingshande ling. De mooist verklede kabou ter mocht ditmaal de fles boven de grond halen. Na de opening barstte het feest los. In de feesttent waren bijna duizend feestgangers aanwezig om te genieten van de The Box Partynight. Organisator Kees de Nood zorgde zaterdag voor een spectaculaire trekkertrekwed- strijd voor standaardtractoren in verschillende klassen. De overwinning in de zwaarste klas se ging naar Piet Verhelst. De de monstratie van Antoine van den Bossche met zijn Red Devil 1200 pk was de kers op de taart voor de liefhebbers. Gistermiddag vond in de feest tent de playbackwedstrijd plaats. De overwinning bij de jongeren tot 16 jaar ging naar de Blues Brothers, vertolkt door Daan Spee en Jeffrey van Ak ker. Bij de ouderen ging de over winning naar Steve Lalonde die Jimmy B op de planken brac) t. door Harold de Puysseleijr SINT-JANSTEEN - De gemeen te Hulst wil garage Van Putten aan de Hemelstraat in Sint Jan steen laten verhuizen naar een locatie op het industrieterrein en op de vrijkomende grond wo ningen laten bouwen. Of die wens ook snel wordt om gezet in realiteit, is nog een vraagteken. De gemeente heeft volgens wet houder B. Pauwels (Ruimtelijke Ordening) al onderhandelingen gevoerd met de garagehouder, die niet onwelwillend zou staan tegenover verplaatsing van het bedrijf uit het dorp naar een nieuwe locatie op het bedrijven terrein aan de Hogeweg. Het gro te probleem is dat het veel geld kost om het terrein aan de He- meistraat vervolgens geschikt te maken voor woningbouw. Ge zien de aard van het bedrijf is een bodemsanering noodzake lijk, en daar is geen overheids geld voor beschikbaar. „Projectontwikkelaars zijn wel aan het rekenen om daar een rendabel bouwplan voor te ma ken, maar vooralsnog levert dat een totaalplaatje op dat te duur is", zegt Pauwels. Subsidiestroom „Wij hadden dat als gemeente graag een duw in de goede rich ting willen geven, maar de subsi diestroom vanuit de gemeente is minimaal." Volgens de wethouder heeft het gebrek aan geld om bij te dragen in de schoonmaak van de grond ertoe geleid, dat er op dit moment sprake is van een 'patstelling' in de planvor ming. Pauwels kan dan ook nog niet aangeven of en op welke termijn de verplaatsing van Van Putten en de woningbouw doorgang kunnen vinden. „Het wachten is op een oplossing van een van de projectontwikkelaars." De wethouder zegt dat er in principe ruimte is voor een be hoorlijk aantal woningen op de locatie aan de Hemelstraal, 'ze ker als je dat nog zou kunnen uitbreiden in de richting van de woonwijk die ingeklemd ligt tus sen de Tragel en de rijksweg 60'. „Meer dan tien woningen moe ten daar zeker gebouwd kuflnen worden." De herstructurering van de loca tie Van Putten krijgt in het con cept van de Woonvisie die de ge meente onlangs het licht deed zien drie sterren. Dat betekent dat de gemeente hoge prioriteit geeft aan de uitvoering ervan. In diezelfde visie staat de richt lijn dat er in Sint-Jansteen de komende tien jaar 37 nieuwe wo ningen kunnen worden ge bouwd. (Advertentie) SCHOENMODE I LEEGVERKOOP wegens VERBOUWING zeeuwse almanak Hij heeft zijn ogen altijd goed open, Stijn uit Vlissingen. „Kijk papa, die vrachtwagen heeft tien wielen!", riep hij vo rige week vanuit het autozit je. „Hoe weet je dat?", vroeg zijn vader. „Nou, ik zie er aan deze kant vijf, dus zitten er aan de ande re kant ook vijf en dat is sa men tien. Papa was onder de indruk van de rekenkunst van de vijf jarige. „Jij bent wel slim zeg!" „Jahaa", luidde het ant woord, „dan leer jij vandaag ook nog eens wat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37