Trainingsgebrek deert Bolle niet PZC Zierikzee teleurgesteld in Kloetinge Renesse breekt met trainer Jakkoo Brouwer Dertiende zege op rij van All Ready ,21 merland in Zierikzee in het zonnetje gezet door judofederatie in der Schee haar Fries arde winst Zilveren speld Jan Bakker Veertien medailles Delta Sport Moeizame zege van HSD Mark Boot goed in Duitsland RCS haalt De Keuning binnen maandag 23 mei 2005 tóe8 ^BenHameeteman jglKZEE - Judoka Aart Bol- jfodc zaterdag in sporthal On- [dak de volledige concurren- ,in de luren. Vanuit een posi- Djjj 3ls vermeend underdog won je in zijn klasse tot 81 kilo He internationale judotoer- ,i van Sportschool Geelhoed. duid ffote en sterke Zierikzeeën- lebb ir'ersloeg hiertoe onder ande- [Zeeuws kampioen Gilbert enfa ilhoek uit Vlissingen, die twee- Doy «erd. De derde plaats was «lts voor Bo"es plnatsge- •5,3. in vriend Nico Cats, iels lopen zaterdag was sport- [Onderdak voor de 17e keer Wig ingericht als één grote judoschool). Drie enorme Js (judomatten) lagen in .midden van de zaal uitnodi- 1]ald gereed. Geduldig wach- ;ats jd op de eerste ippon (vol door tegenstander in één reging op de rug te werpen), saza-ari (bijna-ippon), yuko (J -der dan waza-ari) en koka cder dan yuko), die de jon en meisjes in witte stevige ;en tegen elkaar moesten te verdienen. Daarbij ge il makend van de bekende c«orp, been veeg, de altijd aculaire sutemi waza (ach- uartse worp waarbij tegen- der met de voet voorover wordt getrokken) en uiter- i de beklemmende houd- taf? diep in de middag kwamen cracks met de bruine banden bod. Tot die tijd maakte de elkaar het leven zuur op -schillende tatami's. Want, stbeide judoka's elkaar met „Hp korte buiging hadden be lt. gold slechts één ding: de ff op de rug zien te krijgen, ging er daarbij niet altijd 5zachtzinnig aan toe. Judo in ook geen sport voor wat- je moet wel degelijk tegen u slootje kunnen. Desalniette- ,iet i vloeide er zaterdagmiddag kb gtraantje. «niigen gingen zo op in het Pi! 1, dat een nederlaag maar ijnb ilijk te verkroppen bleek, jonge, Engelse deelneem ESSE - Dressuuramazone 1» «Ik van der Schee zette in Me een knappe prestatie II De amazone uit Wemeldin- x riurde op het sterk bezette lp* ars hippique van de bh se Ruiters de Friese vier- 'j! lUdo, in de klasse Zl, in du i proeven naar de overwin- i aart veroverde Daniëlle K Schee met Udo onder Wel de titel in de klasse k amazone uit Goes ver- "j daarmee toen al de bewe- een Fries niet geschikt lar een klassieke proef te lo- aaar het rijk der fabelen. ,.j lis zelfs klaar voor de pro- snaar de klasse Z", stelde ^afloop van haar kampioen- de overstap naar de klasse •°egde Van der Schee een ed geleden de daad bij het nUn Renesse liet de Beve rse amazone al zien dat de wl degelijk klaar is voor bardere werk. Want hoe- deiury beslist niet voor Sin- iiii dias speelde, liet de combi- -de teller oplopen tot 183 '-B ii tweede proef liet de veel <ib Wing tonende Fries zich foaier zien. Met een score '37 punten onderstreepte \1 dn het gelijk van zijn berijd- rt ie deze korte tijd heeft de t teatie nu al vier winstpun- n-i vergaard. „Ik ben er vast fcf «ertuigd dat ik met Udo «I ^ste niveau in de basis ^reiken. Hij is intelligent, snel en blijft in de proef al- as de les." "-end was in een aantal li fc'net grote verschil in pun- c? teen de eerste en tweede Maar toch wa en het in proeven telkens weer de- 'combinaties die de boven- voerde. In de klasse M2 K de combinaties van de Arende Schouwse Rui- tth nadrukkelijk in de voor de oranje erelinten. f werd toch telkens 'net terde thuisclub. Beide ke- men de hoogste eer la- Henske Kooistra met Pa- J80- In de eerste proef 'e combinatie uit Voor- te thuisclub-amazone de Jong, met Out of my tcder het zadel, een puntje ■e de tweede proef hield ij «Bevelander met Sunshi- i ^Wei*ve de balans met kooistra in evenwicht. ster, in blauw judopak, liet zich dermate gaan richting tegen standster en referee, dat ze werd gediskwalificeerd en naar haar derde plaats kon fluiten. Want als er één sport is waar normen en waarden nog immer hoog in het vaandel staan, is het toch zeker judo. „Judo heeft een opvoedkundige waarde", vindt judoleraar Leen Moerland van Sportschool Geelhoed. Moer land geeft inmiddels al een kwarteeuw les en is tot een be grip verworden op Schou- wen-Duiveland. Zaterdag werd Moerland geheel tot eigen verbazing uitgebreid in het zonnetje gezet door de club en bestuursleden van de CJJF (Culturele Judo-Jiu-Jitsu Federatie). „Dit had ik echt niet verwacht. Ik was er best door overdonderd. Maar het is na tuurlijk mooi, dit is een waarde ring voor alles wat je tot nu toe gedaan hebt", aldus de 45-jari- ge Oosterlander. Ook zijn vrouw Betsy werd in het eerbetoon be trokken. Zij verzorgt al jaar en dag ondermeer de administratie voor de sportschool. Aan het einde van de middag be traden zaterdag eindelijk de plaatselijke 'kanonnen' Nico Cats en Aart Bolle de arena. Ie der met hun eigen verhaal. Aan de ene kant de enigszins zenuw achtig ogende Nico Cats. De voor Zeeuws kampioen Gilbert Tolhoek de te kloppen judoka, omdat hij een maand geleden nog verloor van Cats. En aan de andere kant Cats' clubgenoot en vriend Aart Bolle, die vanwege zijn studie in Den Haag de laat ste tijd amper aan trainen toe komt. Erg Sterk „Maar vergis je niet in Aart, hoor", beweerde Cats vooraf. „Aart heeft natuurlijk nog wel steeds een goede conditie, mede ook omdat hij momenteel een op leiding voor lichamelijke opvoe ding volgt. Daarnaast is Aart ge woon erg sterk. Het zal moeilijk worden, want we kennen elkaar heel goed en doen normaal ge sproken niet veel voor elkaar on der." En over Tolhoek: „Gilbert kan ook goed judoën. Daarnaast wil hij natuurlijk zijn revanche, omdat hij een maand geleden tij dens een wedstrijd in Oostkapel- le nog van mij verloor." Uitdaging Cats ziet reeds vanaf het zeven de jaar wekelijks de dojo van binnen. Hij kan zich amper een leven voorstellen zonder ippons. „Ik vind het vooral leuk om het gevecht aan te gaan met ie mand. Het is telkens weer een enorme uitdaging om diegene dan met hetgeen je geleerd hebt tijdens de trainingen te overwin nen. De achttienjarige judoka is mo menteel intensief in training voor het WK in Lissabon, dat ko mende zomer wordt gehouden. „Ik ben vooral meer gaan hard lopen en fietsen, want een goede conditie kan je net die overwin ning bezorgen." Zijn leermees ter Leen Moerland is uiteraard apetrots dat zijn club straks in Portugal vertegenwoordigd is in de persoon van Nico Cats. „Nico doet het altijd goed op wedstrij den. Maar om in Lissabon dp de been te blijven, zal hij er hard voor moeten knokken. Ik denk ook eerlijk gezegd niet dat hij het zal halen in Lissabon, want het niveau is heel hoog daar. Maar hij doet er weer veel erva ring op." Ook de even oude Aart Bolle had een uitnodiging voor Lissa bon op zak. „Maar dat heb ik af gezegd vanwege mijn studie", vertelde de halo-student (Haag se Academie voor Lichamelijke Opvoeding). Bolle hangt stellig de opvatting aan dat trainen het belangrijkste is om goed te kun nen presteren in het judo. „Daar om verwacht ik er weinig van vandaag", deed de Zienkzeeën- aar vooraf losjes uit de doeken. „Nico presteert goed momen teel. Hij is waarschijnlijk beter dan ik op dit moment. En ook Gilbert traint veel en is hele maal goed bezig", praatte Aart Bolle zichzelf een underdogposi tie aan, Eenmaal binnen de dikke rode lijnen van de zachte kussens stond er evenwel een geheel an dere Bolle op. „Op de mat is het oorlog. Hoe goed ik ook bijvoor beeld met Nico buiten de mat omga, zodra we op de mat naar elkaar gebogen hebben, gaat bij mij het verstand op nul en ga ik maar voor één ding, en dat is winnen." Een mentaliteit die hem zaterdag op de hoogste tre de van het ereschavot bracht. Sybren de Jonge houdt zijn Belgische tegenstander stevig in een greep tijdens het internationale judotoernooi in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ben van den Aarssen ZIERIKZEE - Bij voetbalvereni ging Zierikzee wordt met ge mengde gevoelens gereageerd op het vertrek van Rutger Koom- an, Jaco van der Schee en Ben Verwest naar hoofdklasser Kloe tinge. Hoewel het vertrek een streep betekent door de eigen ambities, is er ook begrip voor de sportieve uitdaging die de spelers zoeken. Wel is Zierikzee-voorzitter Toon van Tiggelhoven teleurge steld in de handelswijze van Kloetinge. Zierikzee wist van niets, totdat de overgang een feit was. „Van een club die zo hoog opgeeft over haar eigen or ganisatie, met een technisch ma nager incluis, vernacht je zoiets niet." Van Tiggelhoven neemt de betrokken spelers niets kwa lijk. „Voor de vereniging is het jammer dat er drie basisspelers vertrekken. We waren bezig iets op te bouwen en leken op de goe de weg te zijn. Sportief gezien is het voor die jongens natuurlijk leuk, mits ze niet op de bank ko men te zitten. Als dat gebeurt, zal ik als voorzitter van Zierik zee knarsetanden. Ik weet ook niet wat die jongens precies is voorgehouden." „Wel heb ik bijvoorbeeld Ben Verwest gewaarschuwd voor de gevolgen van zijn besluit. Kloe tinge werkt aan een selectie, waarin elke positie dubbel bezet is. Een basisplaats is dan niet verzekerd. Maar ik begrijp die jongens wel. De hoofdklasse trekt en allicht is er ook nog een pak centen mee gemoeid. Ik hoop dat ze het redden. Dan is het toch mooi om te zeggen dat Zierikzee die mannen heeft afge leverd." Voldongen feit Minder te spreken is Van Tiggel hoven over de manier van hande len van Kloetinge. „We stonden ineens voor een voldongen feit. Ik weet dat clubs op het eiland vroeger ook wel met scheve ogen naar Zierikzee hebben ge keken en ons hebben beschul digd van dezelfde praktijken. Vanaf het moment dat ik hier be stuurslid ben, is daar echter geen sprake meer van. Wij bena deren een speler pas, op het mo ment dat wij in de wandelgan gen hebben vernomen dat zo'n jongen graag bij ons komt spe len. Pas dan leggen wij contact met een speler, en ook met het betreffende bestuur. Dat heb ben we hier op het eiland onder ling zo afgesproken en dat vind ik ook de correcte manier van handelen. Dat Kloetinge anders opereert, heeft me zwaar teleur gesteld." Van Tiggelhoven betwijfelt of Zierikzee het verlies binnen de eigen gelederen kan opvangen. „Het zou kunnen als we zo'n sei zoen draaien als het afgelopen jaar, met weinig blessures en schorsingen. Maar het is niet reëel om dat te vernachten. De selectie is nu wel heel erg aan de smalle kant." De boer op Bijkomend probleem is dat Peter Brussé, als doelman in principe de opvolger van de ver trekkende Van der Schee, van wege zijn werkzaamheden in de horeca in ieder geval de voorbe reiding op het nieuwe seizoen moet missen. Ook is Brussé niet elke zondag beschikbaar, zodat tweedeklasser Zierikzee hoe dan ook de boer moest op voor een nieuwe keeper. Die is inmid dels gevonden in de persoon van Vanya van Iwaarden, die over komt van buurman Mevo. Hij speelde zaterdag al mee in het oefenduel met het Duitse FC Ol denburg Ahaus (11-0-zege). Het zelfde gold voor Vincent Bak ker, die overkomt van DFS. Zierikzee hoopt volgens Van Tig gelhoven nog altijd dat Erwin Nelissen terug komt op zijn be sluit om naar Dreischor te ver trekken. Maar ook dan wordt nog actief in de regio gezocht naar veldspelers die de selectie op peil moeten brengen. Namen wil de voorzitter niet kwijt. „Er lopen wat contacten, maar niets is definitief. We hebben ook niets te bieden dan een paar voetbalschoenen, af en toe een etentje, een goede trainer en het tweedeklasserschap. Jongens uit de regio moeten het vooral als een sportieve uitdaging in zien om bij Zierikzee te spelen." OUWERKERK - Jan Bakker is zaterdag verrast met de zilveren waarderingsspeld van de KNVB. Tijdens de receptie ter gelegen heid van het 65-jarig jubileum van 'zijn' voetbalclub Ouwerkerk kreeg hij het kleinood opgespeld door KNVB'er Peter Waasdorp. Bakker kreeg deze blijk van waardering voor zijn tomeloze inzet voor de plaatselijke voetbalclub. In Bakker bleek in zijn al vijftig jaar durende lidmaatschap een secretaris te schuilen, een wed strijdsecretaris, een bestuurslid, een penningmeester, een consul, een veldbeheerder, een voetballer, noem het maar op. Zijn consul schap heeft hij nu echter moeten afstaan, want hij heeft de pen sioengerechtigde leeftijd die bij de KNVB geldt, bereikt (zeventig jaar). Maar dat zal hem er niet van weerhouden trouw elke thuis wedstrijd van Ouwerkerk de stand op het scorebord bij te hou den. Daarmee heeft hij altijd wel wat te doen. De laatste keer dat Ou werkerk immers doelpuntloos gelijkspeelde, dateert alweer van ruim vier jaar geleden. En dat was ook nog in een uitwedstrijd. foto Dirk-Jan Gjeltema PRINSENBEEK - Gymnastiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee was zaterdag met veertien medailles bijzonder succesvol op de toestelfinales turnen van de regio Zuid-West Nederland. In Prinsenbeek veroverden Chayenne Bakker. Marika Padmos en Jose Ringelberg een gouden plak. Chayenne Bakker (instap los 6) behaal de het regiokampioenschap op de brug met een knappe score van 9.90 punten. Op de sprong was ze ook de sterk ste turnster met 9.35 punten. Voor Marika Padmos (pupil 1 los 5) was er goud op de brug met 9.60 pnt en een bron zen plak op de balk met een uitstekende score van 9.25. Een knappe prestatie leverde Jose Ringelberg bij de senio ren los 4 op de vloer. Met een jurywaardering van 8.80 mag ze zich een jaar lang regiokampioen noemen. Zilve ren medailles waren voor Fleur van Roon (pupil 1 los 5) op de vloer, Emily Kortlever (pupil 2 los 5) op de brug, Roxan Rijnberg (pupil 2 los 5) op de sprong, Marjolein Mulder (pupil 1 los 5) op sprong en Gina Kemmeren (pu pil 1 los 5) op een knappe vloeroefening. Vier turnsters van de succesvolle vereniging voegden daar vier bronzen medailles aan toe. Evi Timmerman op de brug bij de junio ren, Cherique Boot bij de instap op de sprong, Jilian van der Lugt bij de pupillen op de brug en Laura van Beveren uit Zierikzee bij de pupillen 2 op de balk. ZIERIKZEE - HSD speelde misschien wel de slechtste wedstrijd van dit seizoen, maar zocht na afloop wel met winst op zak het kleedlokaal op. Met 4-2 werd het laagge klasseerde Zwart Wit 7 verslagen in de reserve derde klas se van de hockeycompetitie voor mannen. Al vanaf de be ginfase liep het niet lekker bij de thuisploeg. Enige onder schatting en een gewijzigde samenstelling in het team wa ren daar mede debet aan. HSD kwam vrij snel op voor sprong door een tx-effer van Arjan Wolters. Binnen enkele minuten werkten de bezoekers die achterstand weg. Ivo Biei'ens zorgde er voor dat de thuisploeg met een voor- spi'ong van 2-1 ging rusten. Even leek het er in de tweede helft op dat het duel beslist was. Dat was toen Arjan Mee les, voor deze wedstrijd omgeturnd van doelman tot veldspeler, 3-1 maakte. Toch klampte Zwart Wit opnieuw aan door 3-2 te scoren. Tien minuten voor tijd maakte Michèl Coolbergen aan alle onzekerheid een einde door de eindstand op 4-2 te bepalen. SCHWEDT - Motorcrosser Mark Boot heeft gisteren bij de tweede wedstrijd om het Duitse kampioenschap een constante prestatie afgeleverd. Zaterdag eindigde hij in Schwedt bij de tijdti-aining op de elfde plaats, waardoor hij zich pi'obleemloos onder de beste veertig rijders schaarde die zich voor de A-wedstrijd plaatsten. Daarin deed hij het gisteren goed. In de eerste manche werd hij dei'tiende, in de tweede manche veertiende. Volgend week rijdt Boot weer in Nederland, bij de voorwedstrijd voor het NK in Den Dungen. GOES - RCS heeft na Dennis de Nooijer (FC Dordrecht) een tweede nieuwe speler aan de eerste selectie toege voegd. Delano de Keuning komt over van NAC, waar hij bijna vier jaar in de jeugd heeft gespeeld. door Rudy Booqert RENESSE - Voetbalvereniging Renesse heeft het contract met hoofdtrainer Jakkoo Brouwer per direct opgezegd. Zowel voor zitter Boerma als trainer Brou wer hulden zich gisteren in stijl- zwijgen over de reden van de breuk. „Maar ik ben zwaar te leurgesteld", zei Brouwer. Vrijdagavond wei'd Brouwer ontboden bij het bestuur van de Schouwse zondag-vijfdeklasser. „Natuui-lijk voelde ik wel dat er spanningen wai^en. Maar toen ik donderdag werd gebeld of ik een dag later op gespi'ek wilde komen, zag ik de bui nog niet hangen. Het is ook allemaal heel vreemd gegaan. De leden wisten er zelfs niks van af." Voorzitter Boerma wilde giste ren niet veel kwijt over de beëin diging van Brouwers dienstver band, dat afgelopen december verlengd was tot de zomer van 2006. „We hebben signalen opge vangen en daaruit bleek dat het geen goede optie was om door te gaan." Over de reden zweeg Boerma, evenals over een moge lijke opvolger. „Dat zien we nog wel." Brouwer hield zich eveneens op de vlakte over de grond van zijn gedwongen vertrek. „Het is be ter, dat ik er niks over zeg. Het ging allemaal best goed dit sei zoen Ik wilde graag verjongen, maar dat lag moeilijk binnen de club. Daar ben ik kritisch op ge weest. Ja, dit is een tipje van de sluiter. Meer zeg ik niet; daai- mee schaad ik Renesse alleen maar." Bx-ouwer gaat volgend seizoen zelf weer voetballen, bij Ouwer kerk waar hij in het verleden al trainer en speler was. Hij heeft daarover zaterdag al contact ge had met de nieuwe ti'ainer Rini Verwest. „Het is goed dat ik weer zelf ga spelen, want ik groeide bijna dicht, joh. Erik Bleiji komt weer terug en een aantal oudere jongens dat wilde stoppen, gaat toch door. Daar heb ik heel veel zin in." door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Ook in hun voor laatste, dertiende, competitie wedstrijd is kampioen All Rea dy ongeslagen gebleven. Het be zoekende ADO uit 's-Graven- deel werd op speelse wijze met 17-8 verslagen. Volgende week sluiten de Zierikzeese korfbal lers het seizoen af met een uit wedstrijd tegen Korbatjo. Even was er de angst bij trainer Robert Jongejan, dat hij zater dag niet kon i-ekenen op de inzet van de geblesseerde Anouk van Tiggelhoven. Na de warming-up bleek ze evenwel gewoon inzet baar. Toen de zege in de tweede helft niet meer in gevaar kwam, werd Van Tiggelhoven uit voor- zorg gewisseld voor vaste reser ve Saar Toi-ensma, die zodoende toch ook nog enkele speelminu ten in de hoofdmacht ki'eeg. Op verzoek van de nieuwe trai ner Dennis Voshart, die vanaf volgend seizoen Robert Jonge jan opvolgt, werd zaterdag ook nog geëxperimenteerd in de op stelling. Zo wisselden Henk de Graaf en Remy Quist van vak, zodat De Graaf zijn opwachting mocht maken in het vak van zijn vriend en voorbeeld. Dermis Voshart. „Op zich verliep die verandering best goed", was het enige dat Jongejan erover kwijt wilde. Met diverse fraaie aanval len liet All Ready er zaterdag op eigen veld geen twijfel over be staan i'eeds het kampioenschap op zak te hebben. Halverwege gaf het scorebord een 7-4-i-ust- stand prijs. Na de hervatting ti-okken de Zierikzeese korfbal lers in één ruk door naar een 13-6-voorsprong. Scores: Dermis Vosharl 5, Manon Torensma 3, Jan-Willem van Nieu- wenhuijzen 3, Remy Quist 2, Henk de Graaf 2, Esther Snoek 1, Anouk van Tiggelhoven 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35