Denen domineren Driedaagse PZC Paauwe had graag minuutje gekregen Italianen willen niet slapen in slaapzaal Slotduel Sanderse duurt tien minuten RUGNUMMER Tholenaar Tim Dees beste Nederlander in wereldbekerwedstrijd Kampioen Alcohol Kogel Spiegelbeeld Roy MaJcaay was dit seizoen de productiefste voetballer in de Duitse Bundesliga. Voor zijn club Bayern Mün- chen maakte de Nederlandse international 22 doelpunten en bereidde er nog eens veertien voor. Hij kwam hierdoor op een puntentotaal van 36 pun ten en bleef Marcelinho van Hertha voor. Hij behaalde 31 punten. Op de topscorerslijst eindigde Makaay met zijn 22 treffers als tweede achter Marek Mintal van l.FC Nürnberg, die 24 keer scoorde. Makaay maakte zijn 22e doel punt zaterdag in de laatste competitiewedstrijd van lands kampioen Bayern München te gen VfB Stuttgart. MONACO - De ogen zijn de spiegels van de ziel. De ziel van deze brandweerman blijft daardoor onbekend, maar zijn uiterlijk levert wél een leuk gespiegeld plaatje op van Kimi Raikkonen, de Finse winnaar van de Formule 1-raee in Monaco. foto Rainer Jensen/EPA maandag 23 mei 2005 door Koen de Vries AXEL - De organisatie van de Internationale Juniorendrie- daagse kreeg gisteren na afloop van de etappewedstrijd van ver schillende kanten lof toege zwaaid. De Italiaanse ploeg was echter minder enthousiast. Vrijdagavond half tien. De sfeer in het. Italiaanse kamp is niet zo best. Kopman Jacopo Guarnieri is weliswaar tweede geworden in de eerste etappe, maar dat stemt niet tevreden. Het topta lent is namelijk alleen content met de eerste plaats. Bovendien blijkt opnieuw dat schraalhans keukenmeester is in hét wieler- land van de wereld. Naast Guar nieri is er in de ploeg niemand die zich kan meten met de top pers van de Juniorendriedaagse. De equipe komt aan bij de slaap vertrekken op camping De Vo gel bij Hengstdijk. Daar kunnen de Azzuri hun ogen niet gelo ven. Moeten ze slapen in een zaal met zeventig bedden? Dat zien ze niet zitten. De ploegarts van de Italianen ontkent met vertrek naar Italië gedreigd te hebben, maar eist wel een beter hotel. „Slapen op een zaal met zeventig man? Maar dit is toch geen schoolreisje? De renners moeten goed uitrusten en dat kunnen ze niet op een plaats waar ook mecaniciens, mas seurs en weet ik wie nog meer midden in de nacht tussen de bedden doorlopen." Na overleg met- de organisatie verkast de ploeg naar hotel l'Aubergerie in Hulst. Pas om kwart over elf gaan de renners naar bed. Veel te laat, maar toch veel beter dan die slaapzaal bij Hengstdijk. „Het is een driesterrenhotèl", zegt de dokter. „Dat is goed ge noeg. Over sommige dingen zijn we heel tevreden. De parkoer sen zijn heel mooi en het traject van de tijdrit was echt fantas tisch. Maar op andere gebieden moet de organisatie zich verbete ren. Wij reizen door de hele we reld en zijn beter gewend. Op De Vogel slapen meer ploe gen en daarvan heeft Joop de Jonge, de voorzitter van het or ganisatiecomité, geen klachten gehoord. „We hadden de Italia nen eigenlijk onder willen^ gen in een hotel in Axel daar was een bruiloft, het met accommodatie' Zeeuws-Vlaanderen nietèj, zaaid is, kwamen we hjJ recht. Ik denk niet dat defe nen verwend zijn. Ik dènki der dat het een strak ploeg is, waar de renners ruimte krijgen.' Een fraai contrast met delg nen vormt de ploeg van Middelkamp. Omdat de en er niet al te warmpjes te ten, brengen de rennersde& ten van vrijdag op zatenk? zaterdag op zondag g thuis door. Bovendien riji_ op eigen materiaal. Terwü meeste renners elk jaar ploeg een nieuwe fiets met L horen krijgen, moetendeZer se junioren gewoon hune materiaal betalen. Daarom; Tim Dees uit Tholen bij beeld op een drie jaar oudii met de toppers mee. Zijn zijn wel net nieuw. Tweexa geleden heeft hij wielen van 5 [Dl at k 10 derangs kwaliteit ingew^ voor die van derde krak Kon hij nog net betalen. Zijn shirt kreeg hij wel va club. Maar mocht hij ooit la Z ten over te stappen naaree dere ploeg (en dat kan zog vf( gebeuren, want er is belan* ling genoeg) dan moet bij; shirt wel netjes teruggeven. En de situatie van de jeugcp! gen van Middelkamp worii komend seizoen waarschijn! niet rooskleuriger op. Hei bod op de kokkelvissenj zijn tol bij hoofdsponsor van Yerseke. Vorig jaar ha de het oer-Zeeuwse bednj! budget en aan het eind vas seizoen trekt de sponsor zie lemaal terug. „Het ware moeilijke tijden en ze wc nog veel zwaarder", vera ploegleider Ko Blok. „We passen dit jaar zelf al® matig geld bij. Elke euro oir kunnen besparen is meegi men." En dat is niet de consequentie voor Blok: werk zelf negentien jaar Roem van Yerseke en 1 tember sta ik op straat. Ne tijden worden er niet betere» door Jan Roovers GOES - Een kampioenschap en promotie naar de eerste klasse op het veld, daar gingen de korf ballers van Swift uit Middel burg en TOP uit Arnemuiden za terdag voor. Al zeker van promo tie zette Swift, na de 12-9-thuis- zege op Ventura Sport met het behalen van de titel de kroon op een uitstekend seizoen. Voor TOP eindigde de veldcom- petitie in een anticlimax. Na een sterke wedstrijdreeks werd de afsluitende wedstrijd thuis met 12-14 verloren van De Dijk- vogels uit Maasdijk, dat daar door de prijs van de tweede pro motieplaats pakte. Fortis-Rohda 7-14: Trainer Deb- b.aut had gehoopt om, na vier ne derlagen en een gelijkspel, met een overwinning afscheid te ne men van de hoofdklasse, maar dat zat er geen moment in. „We speelden niet echt scherp. De ploeg was een beetje opge brand." Fortis moest al na tien minuten afscheid nemen van Rob Sanderse, die het niet lan ger meer kon volhouden. Die tien minuten waren de laatste in de carrière van de 34-jarige San- derse. Scores Fortis: Jouri van den Broeke 2, Wander Koole 2, Ha- gar Hoogwerf 1, Niels Bebelaar 1 enRemco Crucq 1. GKV-Tjoba 18-12: Coach Ko Crucq van Tjoba had liever ge zien dat zijn ploeg de competitie winnend had afgesloten, maar treurde niet al te lang om de ne derlaag. „We gingen voor een plaats in de subtop, die is ge haald. En er is progressie", zei hij. Tjoba begon zaterdag verde digend erg zwak en moest ach terstanden van 8-1 en 11-6 rechttrekken. Het bleek een 'mission impossible'. Scores Tjoba: Jolanda Gelok, Mar leen Batenburg, Gerben van Bo ven, Marcel de Dreu en Eric van Zon 2, Petra Rijn en Robert van Schaik 1. Swift-Ventura Sport 12-9: Kam pioen Swift domineerde, maar het de tegenstander in de twee de helft nog even terugkomen. Scores Swift: Richard Geldof en Paul, van de Berg 3, Anita Hoeks tra en Roel Klootwijk 2, Eefje van de Berg en Mabel van de Velde 1 TOP-De Dijkvogels 12-14: Na een 8-8-ruststand kwam TOP met 11-8 achter en liep die mar ge nooit meer in. 5v ®imd 3-j Scores TOP: Leon Kloet de Ridder 3, Hannuel Km Jantine Meulmeester, Kloet en Ad Bezemer. RWA-Ondo 16-5: Dat Or.è de promotie op dit niveau Ié M kwam, werd de ploeg vanc Edwin Coppoolse al eerde delijk gemaakt. „We zip derdeklasser", zegt zelf. Qua veldspel vaak a waardig zit het manco ink derdeel scoren. Ook in deze» strijd bleek dat een kuns'i ploeg te weinig beheerst Scores Ondo: Wini Allaart3, tijn Walraven en Iwan dePtt Stormvogels-Korbatjo 6-fc kort voor tijd zag het dat de thuisploeg de afsca wedstrijd van aanvoerde Theune (pas vader gewante $q René Groenleer op zou#n met een overwinning Ha' bezoekers wilden daar Kt. meewerken: na 6-5 werda Vogels in de slotminutenw onderuit gehaald. Scores Stormvogels: Lourcw pier en Arno Sanderse 2 Minderhout en Arjen Schwl Oranje Zwart-Togo 6-fc drie invallers aan dit duel te nen, haalde Togo uit n&' moest kort na rust 4-4 toS maar schakelde daarna ceN mensen van de thuisploeg haalde (zelfs na tweegf strafworpen) de buit bincs. Scores Togo: Yvonne Jo$ Annelies van Zon en Kop per 2, Marcel Viergever a* Joziasse 1. All Ready-ADO 17-8: Nog zege en kampioen All sluit het veldseizoen puntverlies af. Ook ADOiï terdag niets in te brengen- Scores All Ready: Dennts't 5, Manon Torensma 3, Jn«-". van Nieuwenhuijzen 3» Quist 2. Henk de Graaj ty Snoek 1, Anouk van Ti# 1. In de vierde klasse B weid uit Breskens door de 12-Bf winning tegen -r_ - pioen. Maar na de vrijw# gradatie vorig seizoen W ploeg van coach Huib vat Lijke in het jubileum]^ club bestaat 75 jaar) niet!® veren. Voor die prijs tor, dat de thuisweds De Voltreffers uitOoster»3 52 minuten en ty, 19-1 O-stand door arbite kers gestaakt zag na- - commentaar op zijn Wjj Volharding verloor uit bij -1 devogels met 16-10. door Koen de Vries STRIJPEN - De 24e editie van de Juniorendriedaagse begon vrijdagavond met een spetteren de etappe in en om Philippine. Zes Denen reden in een hels tem po het peloton aan gort en dat waren de concurrenten de vol gende dagen nog niet vergeten. GLS Danmark deed zaterdag en zondag wat het wilde en ging met bijna alle prijzen naar huis. „Het ontzag voor onze ploeg was wel erg groot", moest ploeg leider Carsten Maul na afloop er kennen. Een kleine tien jaar geleden week de Juniorendriedaagse voor het eerst op de laatste dag van het evenement uit naar de Vlaamse Ardennen. De etappes op Zeeuws-Vlaamse bodem wa ren niet zwaar genoeg om het verschil te maken. Het bleek een schot in de roos. Alleen gisteren even niet. Vijf obstakels waarop deelnemers aan de Ronde van Vlaanderen hun tanden stukbijten, bleken niet voldoende om de bokken van de schapen te scheiden. Ook niet nadat de Leberg, de Beren dries en de Vlamme twee keer, en de helse kasseistrook van de Paddenstraat zes keer waren aangedaan. De favorieten ble ven gewoon bij elkaar. „De eerste dagen hebben we ge probeerd het peloton uit elkaar te rijden, maar vandaag hebben het wat rustiger aangedaan",, sprak de dolgelukkige klasse mentswinnaar Thomas Ri- ber-Sellebjerg na afloop. De achttienjarige renner uit Ko penhagen loerde met zijn ploeg genoten vooral op de Italiaan Ja copo Guarnieri, die als favoriet aan de Driedaagse was begon nen. Hij plaatste één plaagstoot je op de Berendries, maar liet het er verder bij zitten. De boom lange man uit Milaan had zich al verzoend met de groene trui voor beste sprinter. „Ik denk dat iedereen zondagmorgen al erg moe was", schatte Riber in. Eigenlijk bleek dat al een dag eerder. Na de tijdrit, die verras send gewonnen werd door de Amerikaan Tejay van Garderen (gemiddelde snelheid 45.892 ki lometer) bleef het peloton ook bijeen in de rit van Hulst naar Axel. De Denen van GLS Dan mark controleerden en lieten in de laatste kilometers slim ploeg genoot Nicolaj Olesen wegi'ij- den. Hij versloeg zijn enige me devluchter, de Nederlander Mi chel Kreder, in de sprint. Tho mas Riber bleef in het geel, Tho mas Kristiansen behield het rood van de tussensprints, Niki Ostergaard het wit van beste jongere, Kasper Thustrup het grijs van het kasseienklasse ment en Thomas Riber het blauw van het combinatieklasse ment. Het zal niemand verbazen dat GLS Danmark ook het ploe- genklassement aanvoerde. En daar kwam gisteren dus hele maal geen verandering in. Enke le renners die vrijdag de slag ge mist hadden, mochten op avon tuur, de Pool Konrad Czajo- kowski mocht zelfs de bolletjes trui incasseren, maar daarmee was de koek wel op. Toen het om de etappezege ging, schoven de Denen Morten Nielsen naar voren, de enige pion van de ploeg die nog niets gewonnen had. „Beter dan dit zullen we het nooit meer doen", wist Carsten Maul. „En dat terwijl we er een paar weken geleden in de eerste wereldbekerwedstrijd in Polen niet aan te pas kwamen. We zijn hier met dezelfde wielrenners en toch is het een compleet ande re ploeg. We hebben in de tus senliggende weken veel gepraat en dat heeft ongelooflijk goed geholpen." Adviezen GLS Danmark is dé opleidings- ploeg van Denemarken. Het team bestaat uit drie geledin gen: nieuwelingen, junioren en amateurs. Maul: „We proberen jongens van zestien op te leiden tot prof en krijgen daarbij advie zen van Rolf Sörensen. We heb ben een budget van slechts 200.000 euro per jaar, maar toch lukt het aardig. Mats Christian sen stapte dit jaar over naar Quickstep en Matti Breschel, De koplopers in de Juniorendriedaagse op de kasseien van de Waterhuisstraat bij Zuiddorpe. foto Camile Schelstraete Willem II is gisteren gehuldigd als eerste landskampioen in het betaalde voetbal. In het seizoen 1954-1955 behaalden de Tilburgers onder leiding van de inmiddels over leden trainer Frantisek Fadrhonc de titel. In het kader van vijftig jaar betaald voetbal overhandigden Henk Kesler, directeur betaald voetbal en Jeu Sprengers, voorzitter van de KNVB, de speciaal voor deze ge legenheid ontworpen kampioens- schaal. „De KNVB krijgt vele verzoeken van clubs cüe eerder landskampioen zijn geworden om de schaal. Maar deze werd pas eind jaren tachtig voor het eerst als symbool voor de landstitel uitgereikt en deze traditie moet zo blijven," aldus Kesler. „We hebben echter met vijftig jaar betaald voetbal in Nederland een uitzondering voor Willem II willen maken als allereerste kampioen." Alle nog in leven zijnde oud-spelers, die destijds de titel bemachtigden, werden voor aanvang van de wedstrijd Willem II-RKC Waalwijk in het zonnetje gezet. Onder hen onder anderen Willem U's speler van de eeuw Jan van Roessel, die de schaal kreeg uitgereikt, doelman Chris Feijt, Rinus Formannoy en Sjef de Bruycke- re. door Hans Leber Het moet raar lopen wil Patrick Paauwe, gisteren wissel bij Feye- noord, volgend seizoen terugkeren in de Kuip. „Als je door een trainer zelfs af en toe op de tribune wordt gezet, en die trainer blijft, dan weet je het onge veer wel", zei de 29-jarige verdediger gistermiddag na de wedstrijd tegen ADO Den Haag. Na zeven jaar bij Feyenoord (hij heeft nog een contract voor twee jaar) heeft zich nog geen andere club voor hem gemeld: „Ik heb geruchten over FC Köln gehoord, maar zelf weet ik van niets." Het stelde Paauwe, die in 2002 met Feyenoord de Uefa Cup won, te leur dat hij tegen ADO Den Haag niet even mocht meespelen van Gullit, ze ker omdat zijn broer Cees bij ADO keepte. „Maar laat ik daar maar niets over zeggen." Het zou ook nog eens Borussia Mönchengladbach heeft het contract met Craig Moore (29) opgezegd. De Australische internatio nal verscheen volgens de Duitse voet balclub donderdag dronken op de trai ning. De verbintenis met Moore liep tot juni 2006. De Australiër kwam in januari over van Glasgow Rangers. De Schotse club loosde hem omdat hij tegen de zin van Rangers voor Austra lië uitkwam tijdens de Olympische Spelen in Athene vorig jaar. zijn tweehonderdste competitiewed strijd in het Feyenoord-shirt zijn ge weest. De speler die afgelopen winter in diskrediet raakte bij Gullit („Hij had ook weinig met me, deed niet echt zijn best om zijn aanvoerder te leren kennen"), hoopt dat de club aan een vertrek meewerkt door geen of een lage transfersom te vragen. „Ze heb ben met mij geen plannen meer en ik heb toch wel wat voor de club gedaan. Ik hoop dat ze dat belonen. Bruggink mocht ook transfervrij weg bij PSV." Dat het publiek naast die van Dirk Kuijt en Bart Goor ook even zijn naam scandeerde na de wedstrijd, deed hem goed. „Ik had bijna de tranen in mijn ogen. Maar van binnen heb ik zelf een tijdje geleden al afscheid genomen van Feyenoord. Die verwerking is geweest." Paauwe en zijn zaakwaarnemers azen op een buitenlandse club. Bij atletiekwedstrijden in het Duit se Halle is zaterdag een kamprech ter ernstig gewond geraakt tijdens het onderdeel kogelslingeren voor meis jes. Een van de kamprechters werd in het gezicht getroffen door een vliegen de kogel met een gewicht van vier ki lo. De negentienjarige man moest op het terrein worden gereanimeerd. Aansluitend werd hij naar de universi teitskliniek van Halle gebracht. In het ziekenhuis week het levensgevaar snel. De wedstrijden gingen door. den Dees viel qua postuur in het niet bij de sterke Denen (bonds coach Egon van Kessel: „Jouw zadel is nog breder dan je kont"), maar daarmee was het grootste verschil wel genoemd. Dees kwam gisteren nog met snode plannen aan de start, maar zag die al snel in duigen vallen, toen hij in de eerste ron de lek reed. Met hulp van ploeg genoot Jacco Wagenaar en nota bene ook Remco Bijman, welis waar provinciegenoot maar geen ploeggenoot, achterhaalde hij het peloton weer. „Ik moest forceren om terug te komen", vertelde Dees. „Daarna waren mijn benen niet echt goed meer." Forceren Ploegleider Ko Blok was niet verbaasd: „Natuurlijk moet je forceren. Als je het peloton niet snel achterhaalt, ben je gezien. Maar de snelheid waannee Tim het deed was indrukwekkend. Ik heb nog niet vaak iemand van die leeftijd hetzelfde zien doen. Tim is ambitieus, slim en heeft talent. Volgend jaar doet hij eindexamen vwo. Het is de vraag wat hij daarna gaat doen. Maar hij kan een hele goeie wor den." Overigens verdiende ook Jacco Wagenaar een compli ment. De Bevelander, net als Dees pas eerstejaars junior, fi nishte gisteren in het peloton. Zijn teamgenoten Willem van den Berge, Paul Jeremiasse en Peter Tol werden uit koers geno men, net als Axelaar Remco Bij man van de Zuidwesthoek. die hier in 2002 won, doet het heel goed bij CSC. Aan het eind van dit seizoen stappen drie jon gens over naar CSC. En in de ploegen die aan de Juniorendrie daagse en aan Olympia's Ronde meedoen, zitten ook jongens die heel ver kunnen komen." Wie ook heel ver kan komen, is Tim Dees. De Thoolse renner van Theo Middelkamp eindigde op de negende plaats van het eindklassement en werd daar mee de beste Nederlander. De zaterdag zeventien jaar gewor-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 24