Jong Ambon gaat trots ten onder PZC Aardenburg overtuigend naar finale Smerdiek wint districtsbeker 21 Middelburgers verliezen in nacompetitie opnieuw van MOC'17: 2-3 Van der Schee met haar Fries naar de winst li; MMjs&mim,11 --'Si 1 RCS haalt De Keuning binnen Nog meer leegloop bij HVV'24 Kesikbas terug naar Terneuzen Compeer weer bij Walcheren Dubbel voor Dauwendaele G-l Meisjes RCS Cl winnen beker Titel dammers Oostkapelle Dennis Mesu maakt het in Ovezande eindelijk af Zeven gouden medailles voor turnsters Astrow Mijnsbergen superieur in Hackenberg-cup Zeeuwen in marathon Praag maandag 23 mei 2005 wb jnP^Pjfitervan Klinken MIDDELBURG - De voetbal- 1 Iers van Jong Ambon gingen gis- 109! leren met opgeheven hoofd van nlj y veld af. Ze hadden de wed strijd tegen MOC'17 verloren, ü-fj maar waren trots. De Braban- ij® ,|crs waren in de nacompetitie om promotie naar de derde klas se te sterk met 2-3. I frainer Bert Pentury verwoord- ,™,je het gevoel van de Middel- i rburgsei-s: „In de voorbereiding st op de competitie stonden we ner- gens. Nu hebben we toch maar ooi de tweede ronde van de na- r<3 m komt liever voetballen, denk ik." In negentien seizoenen hielp Wilfred Vreeke de club bijna terug naar het niveau waarop de ploeg ooit uitblonk: de derde klasse. Het is net niet gelukt, maar dat deerde Vreeke, die is getrouwd met een Molukse vrouw, niet. „Het is mooi geweest. Ik heb alles mee gemaakt: degradaties, promo ties. De mooiste dingen waren natuurlijk de promotie in mijn tweede seizoen, in 1988, en het kampioenschap van vorig jaar. Maar, ook dit seizoen was heel mooi." Voor de doelman moet er een plaatsje worden ingeruimd in het derde elftal. Lachend: „Dan wil. ik linksbuiten gaan spelen, maar ik moet eerst nog door de ballotagecommissie want het schijnt druk te zijn in het der de." Gisteren had Jong Ambon dik moeten winnen om door te gaan naar de finale van de nacompeti tie. Omdat MOC'17 vorige week in eigen huis met 3-1 had gezege vierd, moest er met een verschil van drie doelpunten worden ge wonnen. Het was een vrijwel identieke opdracht als in de eerste ronde. Ook toen moest Jong' Ambon een achterstand wegpoetsen en won het met 6-2 van Meto. MOC'17 voorkwam echter snel dat dit scenario opnieuw zou plaatsvinden. Al na zeven minuten kwam de ploeg uit Bergen op Zoom op voorsprong door een doelpunt van Matty den Ridder. Een kapi tale fout van Nus Taniwel zorg de een kwartier later ook nog iDe mensen van Jong Ambon honden terugkijken op een ge- vonjïijaagde jaargang 2004/2005. Vo- ■ii mg seizoen promoveerde de club de [van de vijfde naar de vierde klas- te se. In die vierde klasse behoorden niet tot de favorieten, ee: Sceptici dachten zelfs dat Jong zou moeten vechten te cs; lp degradatie. Niets bleek minder waar. Rond de winterstop deed de Mid- ploeg nog mee om de plaats in de vierde Klasse. Daama ging het wat min ui der, maar de ploeg kon een pe- nodetitel overnemen en kwam inde nacompetitie terecht. Daar van inwon het in de eerste ronde ps van Meto, maar werd gisteren uitgeschakeld door derdeklasser k MOC'17. Plaatsmaken Voor doelman Wilfred Vreeke betekende de nederlaag niet al- Brd jeen het einde van het seizoen, te maar ook het einde van zijn car- 3/? ire, Negentien seizoenen itet stond hij onder de lat bij de Mid- to Éburgers. Nu maakt hij plaats a voor jong talent. „Bas Rijkeboer ijong. Ik moet plaatsmaken om m een kans te geven, maar ijl op oproep beschikbaar." Bas Rijkeboer: opnieuw een Ne 2 derlandse naam onder de lat bij long Ambon. „Ik weet ook niet (bi toe dat komt", vertelde Vreeke ais gisteren. „Vroeger waren er wel Molukse keepers, maar Moluk- willen als het er op aan lyfe RENESSE - Dressuuramazone 8f, Danielle van der Schee zette in Senesse een knappe prestatie neer. De amazone uit Wemeldin- |e stuurde op het sterk bezette ïcours hippique van de Schouwse Ruiters de Friese vier voeter Udo, in de klasse Zl, in beide proeven naar de overwin- jing. I 1 Eind ma rt veroverde Daniëlle der Schee met Udo de titel e klasse M2. De Goese ama- roe verwees daarmee toen al en v? bewering dat een Fries niet tóf schikt is om een klassieke 181 proef te lopen naar het rijk der oft beien. „Udo is zelfs klaar voor promotie naar de klasse Z", relde ze na afloop van haar ipi kmpioensrit. de overstap naar de klasse /oegde Van der Schee een nd geleden de daad bij het I'd. In Renesse liet de Beve- se amazone al zien dat de klaar is voor het zwaardere i(Sp rat want de jury liet de teller Oplopen tot 183 punten, nis "de tweede proef liet de Fries «if och nog fraaier zien. Met een 2 toe van 187 punten onder tapte de ruin het gelijk van berijdster. In deze korte tijd ®ft de combinatie nu al vier "oostpunten vergaard. „Ik ben irvan overtuigd dat ik met Udo st hoogste niveau in de basis "0 bereiken. Opvallend was in een aantal B*) liassen het grote verschil in pun- Jefo te1, tussen de eerste en tweede ie® Koef; Toch waren het in beide Neven telkens weer dezelfde toibinaties die de boventoon r®'den. In de klasse M2 meng- M de combinaties van de orga- toi'ende Schouwse Ruiters acd nadrukkelijk in de strijd «Dé »or de oranje erelinten. Maar. d werd telkens 'net niet' voor thuisclub. Beide keren moest eer laten aan te Kooistra met Pablo Pi- i0-In de eerste proef bleef de ibinatie uit Voorne-Putten ["te de Jong met Out of my 'ay voor. In de tweede proef 'da Jolanda Bevelander met «ine uit Kerkwerve de ba- j"1 me^ Denske Kooistra in ?®wicht. Op de beslissende on- Jjelen toonde de Zuid-Hol- «secombinatie zich de beste, tord ook gesprongen in Re- Jan Noordhoek was in de- Li e,sc'P^'ne de grote winnaar, klasse Z en M greep de rui- - -■ Marsal Ririhena haalt alles uit de kast om een speler van MOC'17 af te stoppen. foto Lex de Meester voor een 2-0-achterstand. Hij speelde een vrije trap in de voe ten van MOC-speler Mark van Dienst, die hem kon terugleggen op Dennis van Ravels. Weg kans op de volgende ronde. Vier keer scoren was zelfs voor Jong Ambon onmogelijk. Zeker omdat de ploeg door schorsin gen Martin Waisapy en Levi Waisapy en Paulo da Silva Go- mes moest missen: drie van de meest aanvallend ingestelde spe lers. Vertrouwen Na de 0-2 leek Jong Ambon het vertrouwen kwijt te zijn. MOC'17 nam niet echt de moei te de foutjes in de Middelburgse verdediging af te straffen. Dat Jong Ambon in de tweede helft nog terugkwam tot 2-2 was ge zien de wedstrijd verrassend. Door doelpunten van Marsal Ri rihena, die goed door de verdedi ging kwam na een mooie één-twee tussen Alfaro Pentury en Juan Tuhuleruw, en een be nutte strafschop van Eldridge Pentury werd het nog even span nend. Maar het zijden draadje knapte toen tien minuten na de 2-2 Jouad Allouchi voor MOC'17 scoorde. „Dit is voetbal", zei Bert Pentu ry na afloop. „Je kunt winnen en verliezen. Er is vreugde en verdriet. Wij mogen trots zijn dat we dit hebben gehaald. MOC'17 was uitgekookter en wat leper in het afmaken van de kansen. Dat is misschien ook wel het verschil tussen een vier de-en een derdeklasser." Jong Ambon-MOC'17 2-3 (0-2). 7. Matty den Ridder 0-1, 23. Dennis van Ravels 0-2, 55. Marsal Ririhe na 1-2, 73. Eldridge Pentury 2-2 (strafschop), 82. Jouad Allouchi 2-3. Gele kaart: Marley Mual Jong Ambon) en Peter Glerum (MOC'17). Scheidsrechter: W.G. van Kessel (Meteren). Aantal toe schouwers: 200. Jong Ambon: Wilfred Vreeke; Joy Hitijahubessy (46. Marley Mual), Jordy Sinay, Nus Taniwel, Dennis Felius; Rivellinho Pentury (58. Da vid Houterman), Alfaro Pentury, Giacomo Wattel (Sandro Dos San tos); Eldridge Pentury, Juan Tuhu leruw, Marsal Ririhena. van onze sportredactie GOES - Aardenburg heeft zich gisteren op overtuigende wijze geplaatst voor de eindstrijd in de nacompetitie. Vorige week won het al met 2-1 van Hulster- loo, gistermiddag werd opnieuw gewonnen: 3-1. Hontenisse was op eigen veld beter dan Sluiskil en verzekerde zich door een 1-0-zege van een langer verblijf in de vierde klasse van het zon dagvoetbal. Zondag-vierdeklasser Aarden burg blijft verbazen. Wie het team aan het eind van de competitie zag, gaf geen cent voor promotie. De nacompetitie bracht nieuwe kracht. Met drie overwinningen en een ge lijkspel plaatste Aardenburg zich overtuigend voor de finale van de nacompetitie. Tegenstan der is MOC'17 uit Bergen op Zoom. Op de overwinning tegen Hul- sterloo viel weinig aan te mer ken. De thuisploeg oogde fit en speelde met veel inzet terwijl de bezoekers uit Nieuw-Namen een uitgebluste indruk maak ten. Hulsterloo kreeg wel kan sen op de openingstreffer, maar er zat geen venijn in de afwer king. Twee doelpunten vielen kort voor het rustsignaal. Steve van Hulle krulde vanaf twintig me ter de bal in de bovenhoek. En kele seconden later profiteerde Jelle de Vrèeze van een verdedi- gingsfout en zette Aardenburg op een comfortabele 2-0-voor- sprong. Hulsterloo sputterde na de her vatting nog tegen, maar doel man Arjan Worst kwam zelden in de problemen. Alleen op een schot van Kenneth Mangnus moest hij het antwoord schuldig blijven. Het doelpunt van Mang nus gaf de bezoekers een sprank je hoop, maar het geloof in een goede afloop ontbrak. Invaller Martin van Vooren maakte aan alle onzekerheid een einde. Hij vierde zijn rentree met een doel punt, waarmee het duel defini tief werd beslist. e,i leri leovF "it Kortgene met Nieuwvliet lovmvinning. GOES - Smerdiek heelt zaterdag door een 3-1-zege op de reserves van Sc 't Zand de dislrictsbekcr voor vrouwen gewonnen. In Kaatsheuvel waren de voetbalsters van trai ner Wim Scherpenisse veel te sterk voor de reserves van 't Zand uit Tilburg. In de ope- ningsminuten schoot Tina Dujacovic op de lat en Angelique Hage rakelings naast. Pas elf minuten voor rust kwam Smerdiek op voorsprong. Een vrije trap van Lenny Stout- jesdijk werd door Anne Hage doorgetikt. Il se Polderman kon vervolgens simpel voor de 1-0 zorgen. De Tilburgse keepster voor kwam direct na rust met enkele knappe red dingen dat Smerdiek verder uitliep. In de 58e minuut was zij echter kansloos op een inzet van Angelique Hage. Zij was vrij voor het doel gebracht door een knappe steek pass van Ilse Polderman op Anne Hage. Zes minuien later besliste Ilse Polderman met een schitterend schoot in de bovenhoek de wedstrijd definitief. Smerdiek verloor daar na de concentratie en scoorde niet meer. Vlak voor tijd wist 't Zand de eer te redden. Door de zege verdiende Smerdiek een ticket voor deelname aan de landelijke beker. Het was de tweede keer voor de ploeg. Door de promotie naar de eerste klasse mochten zij al deelnemen aan de landelijke bekerstrijd. foto Jeroen Putmans Aardenburg-Hulsterloo 3-1 (2-0). 41. Steve van Hulle 1-0, 42. Jelle de Vreeze 2-0, 55. Kenneth Mang nus 2-1, 71. Martin van Vooren 3-1. Gele kaartenJohn Paridean, Steve van Hulle (Aardenburg) Alexander Praet (Hulsterloo). Scheidsrechter H.J. Tempelaar. Aantal toeschouwers: 500. Hontenisse Hontenisse was gisteren op ei gen veld tegen Sluiskil de betere ploeg en verzekerde zich door een 1-0-zege van een langer ver blijf in de vierde klasse van het zondagvoetbal. De formatie uit Kloosterzande verdiende de overwinning en zet te de ongeslagen reeks van de laatste twee maanden voort. In de laatste vijf competitieduels kwam Hontenisse drie keer tot een zege, twee keer werd gelijk gespeeld. Na de 2-0-zege op Dreischor en de 2-1-overwinning van Sluiskil op Dreischor had Hontenisse in het beslissende treffen van de nacompetitie op voorhand aan een gelijkspel voldoende om zich in de vierde klasse te hand haven. Gyon Asselman werd tien minu ten voor tijd matchwinnaar. De middenvelder stond na een mo ment van onachtzaamheid in de Sluiskil-defensie plots zo vrij als een vogeltje en versloeg van dichtbij de goed keepende Jef frey Wuytack (1-0). Hontenisse had in het duel met Sluiskil voor rust het initiatief en iets meer balbezit. De keren dat Sluiskil uit zijn schulp kroop, was de ploeg echter wel gevaarlijk. Hontenisse-ver- dediger Jeroen Maas hield Sluiskil binnen enkele seconden twee keer met een redding in de doelmond van scoren af. Schuiver Na de hervatting was Sluiskil aanvallend onmachtig en leun den de bezoekers vooral op de achterhoede. Eens te meer bleek dat aanvallen nog altijd de bes te verdediging is. Doelman Wuytack pareerde schoten van Tom Rijk en Wilco de Zwart, maar was kansloos op de inzet van Gyon Asselman. Hij verzekerde Hontenisse met een beheerste schuiver van be houd van het vierdeklasser schap. Ilontenisse-Sluiskil 1-0 (0-0). 78. Gyon Asselman 1-0. Scheidsrech ter: J. de Loos (Halsteren). Gele kaart: Ibrahim Helena, Martin van Houcke, Paul Kuhlmann (allen Sluiskil), Sam de Theije (Hontenis se). Aatital toeschouwers: 400. GOES - RCS heeft na Dennis de Nooijer (FC Dordrecht) een tweede nieuwe speler aan de eerste selectie toege voegd. Delano de Keuning komt over van NAC, waar hij bijna vier jaar in de jeugd heeft gespeeld. De middenvel der stapte enkele maanden geleden op bij de A-junioren van de Bredase profclub, omdat hij te weinig aan spelen toekwam. HULST - De degradatie naar de vierde klasse van het zon dagvoetbal blijft voor HW'24 niet zonder gevolgen. Na dat Jean-Pierre de Keijzer (Goes), Jordy Bakker (Vlissin- gen), Hans van Da mme (Terneuzen) en Jeroen Claessens hun vertrek aankondigden, maakten ook Kees Duiteme- ijer, Ayhan Atmaca (beiden Terneuzense Boys) en Percy Verlinden (Axel) dit weekeinde bekend hun heil elders te gaan zoeken. TERNEUZEN - Ramazan Kesikbas voetbalt komend sei zoen weer in het shirt van Terneuzen. De middenvelder verruilde de zondag-eersteklasser aan het eind van het vo rig seizoen voor het belofteteam van RBC. VLISSINGEN - Fred Compeer keert terug op het oude nest. De verdedigende middenvelder komt volgend voet balseizoen weer uit voor zondag-vierdeklasser Walche ren. Compeer was de voorbije competitie actief bij Zeelan- dia Middelburg. De leiding van Walcheren heeft ook Hu- go Crucq gestrikt. Hij wordt trainer van de B-jeugd. MIDDELBURG - Het G-team van FC Dauwendaele is er zaterdag in geslaagd de districtsbeker te bemachtigen. In de finale van het district Zuid 1 in Vlijmen kwamen de Walchenaren met 2-0 achter tegen het Tielse TEC, maar wonnen uiteindelijk met 4-3. Dauwendaele won eerder al de titel in de competitie. VLIJMEN - De voetbalmeisjes van RCS Cl hebben na het kampioenschap en de sectorbeker nu ook de districtbeker van cle KNVB Zuid 1 gewonnen. Na een spannende wed strijd tegen SV Meerkerk op het sportpark Haarsteeg te Vlijmen won RCS met 4-0. De doelpunten kwamen op naam van Lynn Schalkwijk (2x) en Denise Blind (2x). 's-GRAVENPOLDER - Het Zeeuws damkampioenschap voor pupillenviertallen is zaterdag gewonnen door Oost kapelle. Het team, dat bestond uit Zeeuws kampioen Dan ny Wattel, Gerben Hoek van Dijke, Marije Noordhoek en Ivar de Visser, was veel te sterk voor de concurrentie en won alle zes wedstrijden. Tweede wercl PWG 's-Graven- polder en Aagtekerke eindigde op de derde plaats. door Wim de Vos OVEZANDE - Wielrenner Den nis Mesu had het de laatste wed strijden al voelen aankomen. De laatste weken zat de Middel burgse amateur A er telkens dicht bij, maar kon het dan net niet afmaken in de slotfase. Gis teren lukte het wel in Ovezande. Mesu klopte Fonny Kint in de sprint. Met een laatste krachtsinspan ning slaagde Mesu erin om Fon ny Kint met centimeters ver schil te kloppen. Het was zijn eerste overwinning dit seizoen. Vanzelfsprekend was hij er ont zettend blij mee. Hij wist dat een zege eraan zat te komen. „Mijn spurt werd de laatste we ken steeds scherper. Vorige week op het districtskampioen schap werd ik al derde en zater dagavond in Ossendrecht won ik de spurt van het peloton en werd vierde. Ik was ervan over tuigd dat ik het nog steeds kon. Daarom twijfelde ik geen mo ment aan mezelf", vertelde Me su. Nu de ban gebroken is, kan hij verder gaan oogsten. Zijn vorm is er, hij heeft voldoende erva ring en kan veel betekenen bin nen zijn ploeg waar onder meer ook Johnny van der Klooster en Michel Rommers voor rijden. Het drietal was er gisteren in de slotfase in Ovezande bij toen de PRINSENBEEK - Op de toestel finales van de regio Zuid West Nederland hebben de turnsters van gymnastiekvereniging As trow uit Oost-Souburg zeven gouden medailles gewonnen. Astrow won ook nog één zilve ren en drie bronzen plakken. Per categorie streden acht turn sters per toestel om de medail les. Bij de senioren LOS 3 won Uona Buteijn drie gouden me dailles. Goud en zilver was er voor Sharon van Aalst bij de se nioren LOS 2 en Melanie Bru- nings veroverde goud en brons bij de senioren LOS 3. Bij de pu pillen 2 won Lisa van Ham goud en brons en bij de pupillen 1 was er brons voor Demi Vreeke. Marije Adriaanse werd eerste bij de instap. beslissing tot stand kwam. Dat gebeurde pas enkele kilometers voor de finish. Tot dat moment werd er ontzettend hard gere den en waren er veel ontsnap pingspogingen, maar door het moordende tempo waren die ge doemd te mislukken. Tot Van der Klooster, Mesu, Jacq Schuit, Fonny Kint en de Brabander Ti ny van Rijsbergen op de vlucht gingen. „Als ploeg mochten we dit niet meer uit handen geven", zei Me su, „Toch moest ik in de laatste meters tot het uiterste gaan om nog over Fonny Kint heen te gaan. Pas met die laatste jump kon ik Kint nog kloppen." ARNEMUIDEN - Alle favorie ten voor de eindzege in het tafel- tennistoernooi om de Hacken- berg-Cup hebben de finale ge haald. In de A-poule was Daan Mijnsbergen superieur, in de B-poule werd Roald Vos win naar. Meervoudig winnaar Mijnsber gen won al zijn partijen eenvou dig, onder meer van oud-win naar Stefan de Groot die tweede werd. Martijn de Kok en Frans Rijn bevestigden hun goede vorm door zich als derde en vier de voor de finale te plaatsen. In de andere halve finale moes ten de games geteld worden om een winnaar aan te wijzen. De telling viel in het voordeel uit van Roald Vos. Marinus Lichten- dahl werd tweede, Robert Steen beek derde. De vierde finalist uit deze poule werd Arnold de Gier (Arnemuiden). PRAAG - Bij een temperatuur van 26 graden Celcius hebben de Middelburgergse veteranen Marius Busuyen en John Gue- quierre gisteren de marathon van Praag volbracht. Besuyen, die gehinderd werd door een beenblessure, finishte in een tijd van 3 uur en 26 minu ten. Guequierre kwam de man met de hamer tegen en had 3 uur en 50 minuten nodig om de finish te halen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21