PZC Jesper Jobse wil vooral genieten Individu is ondergeschikt aan het team 323 ]/lissingse basketballer schikt zich bij Landstede in reserverol bij play-offs ZK zwemmen in Axel Internationaal judo in Zierikzee Neo-senior wint loop in Goes Dick Jaspers gelooft nog in stunt tegen Ockenburgh Verlate rondrit van kampioenen uitslagen jaar geleden vertrok Jesper J uit Vlissingen, omdat hij Zeen hoger niveau wilde bas- - "en. Hij kwam terecht bij „...sioiiist Landstede in Zotte- Na twee jaar bij de ju- sioren te hebben gespeeld, \icm hij dit jaar bij het eerste. het eerst in de historie èatste Landstede zich dit sei- m Voor de finale van de pfoii-offs- ftnrjas Abresch zaterdag 21 mei 2005 AMSTERDAM - 'And number fourteen.... Jesper Jobse!' Het Hinkt niet echt, zo'n oer-HoI- landse naam die door de speak- B van Demon Astronauts op z'n Engels wordt uitgesproken, jlaar voor Jobse maakt het niet Dil, hij geniet. Want hij staat Her mooi wel, en zijn naam aordt tijdens de spelerspresen- latie in één adem genoemd met jie van toppers als Joe Spinks h(nTeddy Gipson. „Dat zijn kip- penvelmomenten. Daar doe je iet toch allemaal voor." fe schrijven donderdagavond IS mei, Sporthallen Zuid, Am- R -dam. Hier is vanavond het le duel in de finale van de play-offs. In de best-of-7-serie staat het Landstede van Jobse almet 2-0 achter. Vanavond zul- fen de Zwollenaren moeten win- ien om nog kans te maken op tet kampioenschap, bij verlies stiet zo goed als over. In totaal ■j seft Landstede dit seizoen al ierkeer (driemaal in de compe- itieen een bekerwedstrijd) van Ie Amsterdammers gewonnen, shet is niet onmogelijk. Maar Astronauts blijken in de be- ssende fase van het seizoen iet op tijd in topvorm. Zij we ten wat het is om finales te spe ken vooral ook te winnen. De ggen in de nok van de sport- l ter ere van de vier landskam pioenschappen tussen 1998 en (1(12 getuigen van de successen hn de Amsterdamse ploeg. Speeltijd obse zal vanavond waarschijn- ijk niet in actie komen. In de ompetitie pakte hij regelmatig zijn speeltijd mee, maar in de play-offs bleef zijn bijdrage be perkt tot twee minuutjes in de halve finale tegen Bergen op Zoom. „Dit is het echte werk, de prijzen worden nu verdeeld. Ik heb veel kansen gehad dit sei zoen, maar dit is toch nog iets te hoog gegrepen voor mij", beseft de 20-jarige Vlissinger. Terwijl Jobse twintig meter ver der op de opzwepende beats van de hiphopmuziek de war- ming-up afwerkt, vertelt assis tent-coach Mark van Schutter- hoef waar het nog aan schort bij de jongeling. „Hij moet vooral nog wennen aan de snelheid van het spel. En daarnaast komt hij nog heel wat fysieke kracht te kort" Een opmerking die de wenk brauwen enigszins doet fronsen, want op het oog lijkt Jobse met zijn 2.03 meter, 91 kilo en schoenmaat 48 toch allerminst een kleine jongen. „Maar hij moet nog breder en gespierder worden. Daar is hij ook mee be zig. Hij heeft dit jaar goed ge speeld. In de play-offs zal hij niet veel meer spelen, maar dat weet hij zelf ook. Hij is nog jong; het is mooi dat hij dit al vast van dichtbij mee kan ma ken." Na de warming-up scheiden de gevestigde namen zich van de ta lenten. Daar waar Greg Ste venson en Scott Ungerer hun in loopshirt verruilen voor het wed- strijdhemd, neemt Jobse plaats op de reservebank. Hij ziet zijn team sterk beginnen en begroet elke score met een gebalde vuist. De Zeeuw toont zich erg betrokken bij zijn ploeg. Elke ge wisselde medespeler kan reke nen op een 'high-five' en regel matig vliegen aanmoedigende- - woorden de zaal in. Tijdens de ti me-outs heeft hij geen oog voor de iets te dikke cheerleaders in de verder sfeerloze sporthal, maar steunt hij zijn ploeg waar nodig, deelt hij bidons uit en reikt hij handdoeken aan. De jonge basketballer ziet dat Landstede de goede start niet kan doorzetten en met een 38-3 O-achterstand de rust in gaat. Tijdens de pauze laat Job se, terwijl hij meezingt met Bob Marleys 'Bad boys', de ene na de andere bal in het netje ploffen, maar als de grote mannen terug zijn in de arena, mag de twinti ger weer gaan zitten. Lege blik In de tweede helft wordt duide lijk dat Amsterdam wederom een maatje te groot is. Zwolle doet aardig mee, maar komt nooit dichterbij: 80-71. Het ent housiasme en de gebalde vuist hebben plaatsgemaakt voor te leurstelling en een lege blik. Job se speelt wederom niet en Land stede verliest ook het derde duel. Vanavond is het vierde en mogelijk al laatste duel in Zwol le. Als Jobse na een douche zijn te leurstelling verdrongen heeft, vertelt hij dat hij volop geniet in Zwolle. „Ik heb het echt gewel dig naar mijn zin. De onderlinge sfeer is prima. De club heeft al les perfect geregeld; ik woon sa men in een huis met vier ploeg genoten en combineer het bas ketbal met een opleiding aan de pabo. Ik ben drie jaar geleden hierheen gekomen om hogerop te komen, en nu mag ik dit al meemaken." Vechten „De stap van de junioren naar de eredivisie is enorm groot, el ke training moet ik weer vech ten. Ik moet nog veel sterker worden, maar daar werk ik kei hard aan. Deze eerste jaren zijn puur om te leren en ervaring op te doen. Het kan nog jaren du ren voordat ik een basisplek heb. Ik bekijk het van seizoen tot seizoen. Elk jaar wil ik een stap vooruit maken. Maar voor lopig wil ik vooral genieten. De finale van de play-offs, tegen de echte toppers. Wie had dat drie jaar geleden gedacht? Hier doe je het allemaal voor." En dan is het tijd om te gaan: de bus naar Zwolle vertrekt. Met zijn tas op zijn schouder loopt Jobse richting uitgang, weer een ervaring rijker. Zijn tijd komt nog wel... Jesper Jobse: „De stap van de junioren naar de eredivisie is enorm groot, elke training moet ik weer vechten.' foto Emiel van Lint VLISSINGEN - Zwembad 't Plaatje in Axel is vandaag en morgen het toneel van de Zeeuwse zomerkampioen- schappen zwemmen. ZC Koewacht heeft met de Kring Zeeland de organisatie op zich genomen. De toppers zijn vrijwel allen aanwezig. Kevin Hondsmerk en Stephanie Rombout kunnen de smaakmakers van het ZK worden. Ook routiniers als Cees van Houwelingen, Jan Brink en Eelco van Gemert komen in actie. Bij de vrouwen zijn Ryan Verplanke en Ellen van de Velde de toppers. In de jongste categorieën zijn Sifnon Edenburg, Manon Minne-, boo en Judith Stap kanidaten voor de medailles. Het Zeeuws kampioenschap staat ook in het teken van de titel Zeeuws clubkampioen. Omdat in de hoogste afdeling van de Zeeuwse competitie geen puntentelling is, worden de resultaten van de individuele prestaties van alle ploe gen bij elkaar opgeteld. De wedstrijden beginnen van daag en morgen om 10.30 uur. Het programma gaat vol gend weekeinde verder en wordt afgesloten met de avond sessies op dinsdag 31 mei en donderdag 2 juni. Dan wor den de langere afstanden afgewerkt. ZIERIKZEE - Sportschool Geelhoed afdeling Zierikzee organiseert vandaag in sporthal Onderdak voor de zeven tiende keer hun jaarlijkse judotoernooi. Zo'n 165 deelne mers gaan verdeeld over drie matten vanaf 10.00 uur de strijd met elkaar aan. Onder de zestien ingeschreven sportscholen bevinden zich ook Belgische en Engelse judo verenigingen. Ook Q3-deelnemer Crum van de Linde (tot 73 kilogram) uit Vlissingen gebruikt dit toernooi om zich voor te bereiden voor het tweede Q3-toernooi volgende week zaterdag in Geleen. Hiermee kan de judoka van Sportschool Geelhoed (Walcheren) belangrijke kwalii'ica- tiepunten verdienen om deel te kunnen nemen aan de Ne derlandse kampioenschappen. De partij waar velen naar uitkijken, vindt aan het einde van de dag plaats, om circa 15.30 uur. Nico Cats uit Zierikzee treft dan in een thuisr wedstrijd Zeeuws kampioen Gilbert Tolhoek uit Vlissin gen. Een maand geleden stonden ze in Oostkapelle ook te genover elkaar; toen won Cats in de slotseconden. Clubgè- noot Aart Bolle uit Zierikzee kan in deze klasse tot 81 ki logram voor een verrassing zorgen. GOES - Nog geen twintig jaar zijn en dan al een wegwed strijd bij de senioren winnen; dat komt niet vaak voor. Tim Pleijte van Dynamica deed het gisteravond echter in Goes vrij simpel in de Sportpunt Zeelandloop over tien ki lometer. Veteraan Rini Bruggeman (AV'56) finishte op de tweede plaats overall. „Het was wel een beetje verrassend dat ik hier kon winnen", vond de jonge atleet, die volgen de maand twintig jaar wordt. Zijn atletiekcarriere is ook nog vrij pril. Vorig jaar bokste hij nog, maar in januari zag hij het atletieklicht en werd lid van Dynamica. Mo menteel studeert hij voor radiotherapeut in Eindhoven en doet praktijkervaring op in het ZRTI te Vlissingen. De baanatletiek trekt Pleijte, die vorige week in de stadsloop van Middelburg ook al vijfde werd, niet echt. „Ik zie meer in de wegatletiek en zal zeker meedoen aan het PZC-stra- tenloopcircuit." De komende weken doet Pleijte het rus tig aan om te voorkomen dat hij geblesseerd of overtraind raakt. Sjaan Maartense (AV'56) deed na lange afwezig heid door blessures weer eens mee aan een loopwedstrijd en was meteen de snelste vrouw. oopvanden Oudenhoven iOES - De uitgangspositie voor le driebanders van lelta/Ockenburgh is riant. De redivisionist verdedigt van- 'agin de strijd om het Neder- ids kampioenschap tegen ifntevisie een 6-2-voor- V; sprong. De return wordt in Hen- ?lo afgewerkt en begint om *1.00 uur. Liuls Vu lij Twentevisie geloven ze nog been stunt. De ploeg denkt het blies van twee weken geleden 1K}. ïeg te kunnen poetsen. Dick Jaspers is strijdvaardig. „Laat ze in Goes niet denken dat men al binnen We gaan voor een stunt zorgen", zegt de Braban der. Teamleider Raymond Nicodem van Delta/ Ockenburgh rekent zich nog niet rijk. „We hebben in Hengelo nog nooit kunnen winnen, dus het wordt een zwa re strijd, maar het wordt ook ge nieten. We trekken met een vol le bus richting Overijssel. De heenreis wordt al een feest en ik hoop dat de terugreis dat ook wordt." Meerten Dallinga, een van de aanhangers, zegt: „Vanuit Sluis kil stapt een pak volk in de bus, waarna in Goes het restant van de aanhang wordt opgepikt. Dan gaat het richting het Verre Oosten. Onderweg laten we de passagiers op de video nog even nagenieten van het wereldbeker toernooi in Sluiskil. Hoe het ook afloopt het wordt één groot feest. Als we kampioen worden zal de terugreis een onvergetelij ke ervaring zijn." KLOETINGE - Drie weken gele den kwam het er vanwege de fes tiviteiten rond Koninginnedag niet van. Kloetinge werd op die dag kampioen in de eerste klas se van het zaterdagoetbal, maar een rondrit bleef achterwege. Gisteravond werd dit rechtge zet en trokken de spelers en be geleiding door Goes en Kloetin ge. Daarna werd er in het club huis een kampioensreceptie ge houden en kreeg de eerste selec tie de kampioensschaal uitge reikt. foto Willem Mieras Hans van Breukelen spreekt in Zierikzee over de kracht van het collectief j; z PRoeland van Vliet was linksbuiten, tevens een mooiweer- mensen achter de coulissen zijn. Die mensen uit andere culturen. Vrijwilli- dén dat het slecht gaat, mot IRIKZEE - i )e beelden van de finale fin het EK van 1988 kwamen gister- m T? we r voorbij. De kopbal van Kuud Gullit, het onmogelijke doelpunt fin Marco van Basten en de door Hans fin Breukelen gestopte strafschop. En Barna de feestvreugde, met trainer Ri- Ujjj. Michels als middelpunt. Hij werd blankt. Voor alles. ia van Breukelen, één van de men- die het hoogtepunt van de Neder- we voetbalgeschiedenis van dicht- ,L"meegemaakt, en zijn mede-in- mis stormden na afloop naar j® Michels. De Generaal werd op de Igl, schouders genomen en gejonast. En E;, jbrmee gaven ze een signaal af. Ze Maden hem hun dank, want hij had M die goede spelers samen een :Hi3 bit team gemaakt. Hij had bij hen in 0 528 de juiste snaar geraakt en hen la 0Posteren op dat eindtoernooi. Van joelen: „Waarom haalde Oranje in 582.1984 en 1986 niet eens de grote dooien? Toen waren dezelfde spe- toch ook al bij? Het antwoord zit i" de teambuilding. Michels maakte ten team van, hij liet ons presteren Poven onszelf uitstijgen." N Breukelen, oud-doelman van on- a ®eer PSV en Oranje, was gister- «dop de sponsoravond van voetbal- i23i Omging Zierikzee, om een verhaal te as lÊb over de kracht van het team. •P ludieke wijze vertelde hij dat men heer uit zichzelf kunnen halen dan woken te kunnen en dat ze samen l, an. Dergelijke presentaties, ge weerd met tal van anekdotes, houdt enige regelmaat. De ene keer )Jrf loP van een multinational, de an- ^keer in een halfvolle kantine van voetbalvereniging. /^bi Stoutjesdijk werd de link met eiikzee gelegd. Hij speelde zo'n jaar geleden bij Zierikzee. Hij was linksbuiten, tevens een mooiweer- voetballer. Nu is hij psycholoog en di recteur van het Bureau Toegepaste So ciale Wetenschappen (BTSW). Sinds een paar jaar is Van Breukelen één van de gastsprekers van BTSW. Stoutjes dijk: „Destijds ging ik pas een stapje harder lopen als het meer dan twintig graden was. Nooit heb ik beseft hoe waardevol die tijd van mijn leven is ge weest. Ik kwam bij de club, maar heb nooit stilgestaan bij hoe belangrijk de mensen achter de coulissen zijn. Die wil ik nu op deze manier bedanken. De ze avond is een geste naar de club." Op die korte inleiding van Stoutjesdijk haakte Van Breukelen meteen in. „Vrij willigers zijn ongekend belangrijk, sponsors ook", doceerde hij. „Met hun inzet en geld zorgen ze ervoor dat ande re mensen kunnen sporten. Dat die ple zier kunnen hebben en gezond bezig kunnen zijn en dat er integratie plaats vindt van de jeugd, van ouderen en van mensen uit andere culturen. Vrijwilli gers en sponsors zorgen ervoor dat je sa men scoort." Positief denken Als een soort goeroe van het positieve denken gaf de 73-voudig international vervolgens aan hoe een team hoort te functioneren. Hij kwam met stelregels als 'Together Everyone Achieves More' en 'A talent wins a match, a team a championship'. Van Breukelen: „In tij- Hans van Breukelen vertelde gisteravond in Zierikzee over zijn ervaringen in het voetbal. foto Dirk-Jan Gjeltema dén dat het slecht gaat, moet je er met z'n allen de schouders onderzetten. Waarom denk je dat het zo slecht gaat bij Feyenoord? Omdat ze niet als team optreden. En vorig jaar werd dat dup pie uit Amsterdam (hij nam het woord Ajax niet in de mond) nog fluitend kam pioen, maar waarom lukte het dit jaar dan niet? Omdat iedereen elkaar van al les de schuld gaf." Hij vervolgde: „Bij Utrecht (waar Vari Breukelen een aantal jaren technisch directeur was) hadden we daar in het arbeidscontract van de spelers een paar zinnen over staan. Spelers zetten hun handtekening onder een papier waarin stond dat ze het uiterste uit zichzelf én hun medespelers zouden ha len. 'Je mag wel verliezen, maar niet het ge voel hebben dat je verloren hebt, om dat je het uiterste uit jezelf hebt ge haald.' Wij zochten de jongens er op uit, die dat in zich hadden. Dirk Kuijt is daar een goed voorbeeld van. Vol gens zijn moeder heeft dat papier een jaar lang boven z'n bed gehangen. Het willen winnen, moet in je hart zitten. Bij hem zit dat wel goed. En als de voetballers die bulken van het talent en zich goed voorbereid heb ben met een dergelijke instelling het veld opgaan, moet het haast wel goed komen. Zeker als de coach nog heeft duidelijk gemaakt dat het individuele belang ondergeschikt is aan het teambe- lang. „Ik hoor veel mensen vragen: waarom zit Seedorf niet bij het Neder lands team. Ik zeg dan: waarom zou je het over een individu hebben, als het om het team gaat. Van Basten heeft een goed team gecreëerd, dat weer draait. Daar gaat het toch om? Hij krijgt het voor elkaar dat ze weer graag voor Oranje spelen." Maar of dit Oranje tot hetzelfde in staat is als dat van 1988, daar kan Van Breukelen geen antwoord op geven. Het WK is wel in Duitsland... Goes. Sportpunt Zeelandloop 10 km. Mannen H20:1. Tim Pleijte (Dyna mica) 33.25, 2. Erik Kok (Dynamica) 36.43, 3. Richard Reijnhout (AV'56) 36.25, 4. Peter van Limbergen (AV'56) 37.26, 5. Vincent Barendsen (Dynamica) 37.42. H40: 1. Rini Bruggeman (AV'56) 35.12, 2. Rens Bostelaar (Dynamica) 36.29, 3. Jan Guiljam (AV'56) 37.13, 4. Jos den Hollander (AV'56) 38.25, 5. Ko Eversdijk (AV'56) 38.26. H50: 1. John Overweel (Dynamica) 37.36, 2. Theo den Herder (AV'56) 38.15, 3. Eddy Pek- aar (Dynamica) 38.4. H60: 1. Rinus Joosse (AV'56) 40.57, 2. Hugo Poort vliet (Dynamica) 43.26, 3. Karei van de Gruiter (Dynamica) 43.36. D35: 1. Sjaan Maartense (AV'56) 42.33. Trim mers mannen: 1. Aart Rietveld 37.54, 2. Hans de Nooijer 39.06, 3. Jan Joris Joosse 40.42. Vrouwen: 1. Petra Ver hulst 47.00, 2. Elna Wisse 48.02, 3. Ca- trien Peeters 50.38. Rotterdam. EK Vrouwen, -48 kilo, eindstand: 1. Dumitru (Roe), 2. Jossi- net (Fra), 3, Moskvina (WRu), Sensoy Yildiz (Tur). -52 kg: eerste ronde: Van Gurp (Ned) wint van Trivïc (Slv); twee de ronde: Nareks (Slw) wint van Van Gurp; herkansing: Van Gurp wint van Diaz (Spa), Van Gurp wint van Cuomo (Ita), om brons: Monteiro (Por) wint van Van Gurp. Eindstand: 1. Heylen (Bel), 2. Aluas Dinea (Roe), 3. Nareks, Monteiro. -57 kg: Eerste ronde: Gra- venstijn (Ned) bye; tweede ronde: Gra- venstijn wint van Soukalova (Tsj); der de ronde: Riaboff (Fra) wint van Gra- venstijn; herkansing: Gravenstijn wint van Golaszevska (Pol), Fernandez (Spa) wint van Gravenstijn. Eindstand: 1. So- nina (Rus), 2. Cox (GBr), 3. Fernandez, Filzmoser (Oos). Mannen, -60 kg, eerste ronde: Hou- kes (Ned) bye, tweede ronde: Naza- rian (Arm) wint van Houkes, herkan sing: Houkes wint van Hjerm (Zwe), Houkes wint van Cardoso (Por), Houkes wint van Fernandez (Spa), om derde plaats: Houkes wint van Taymans (Bel). Eindstand: 1. Nazarian, 2. Pai- scher (Oos), 3. Houkes en Alexanidis (Gri). - 66 kg: eerste ronde: Van Dijk (bye), tweede ronde: Por Dias (Por) wint van Van Dijk. Geen herkansing Van Dijk. Eindstand: 1. Ismailov (Aze), 2. Ungvari (Hon), 3. Darbelet (Fra) en Shlik(WRu). celsior). Emmen - MVV 0-2 (O-O). 65. Miceli 0-1, 69. Muhamadu 0-2. Scheids rechter: Van der Roest. Rode kaart: 38. Van Westerop (Emmen). Gele kaart: Te vreden (Emmen), Van Bergen (MVV). AGOVV - FC Dordrecht 2-3 (0-3). 25. Van der Pennen 0-1, 35. Kahya 0-2, 36. Van der Pennen 0-3 (strafschop), 48. Tèi- wo 1-3, 66. Taiwo 2-3. Scheidsrechter: Van Dongen. Gele kaart: De Waal (AG OVV), Carrilho (FC Dordrecht). Go Ahead Eagles - Sparta 2-5 (0-2). 35. Kalisse 0-1, 38. Koevermans 0-2, 52. Mu- stapha 0-3, 65. Kalisse 0-4, 80. Bartels 1-4, 83. Michels 1-5, 85. Marbus 2-5. Scheidsrechter: Luinge. Gele kaart: Mi chels, Van Bueren (Sparta). Bijzonder heid: 71. Duel lag 20 minuten stil we gens kwetsende spreekkoren. Heracles Almelo - BV Veendam 2-2 (0-1). 40. Hamming 0-1, 61. Buikema 1-1, 64. Quansah 2-1, 65. Hamming 2-2 (straf schop). Scheidsrechter: Vink. Toeschou wers: 6500. Gele kaart: Leurink, Reekers (Heracles Almelo), Cijntje, De Vries (BV Veendam). Bijzonderheid: 81. Buikema (Her) mist strafschop. Heracles Sparta W V FC Zwolle Volendam Helmond S. Stormv Dordrecht CambuurL AGOVV Veendam Excelsior Haarlem MW Eindhoven TOP GA Eagles Fortuna S Emmen 36 23 6 7 75 67- 34 36 21 11 4 74 93- 39 36 18 8 10 62 56- 36 36 17 10 9 61 66- 50 36 18 7 11 61 52- 38 36 16 9 11 57 61- 44 .36 15 11 10 56 58- 46 36 15 8 13 53 46- 51 36 13 8 15 47 44- 54 36 15 1 20 46 55- 60 36 11 12 13 45 47- 56 36 12 8 16 44 56- 59 36 11 9 16 42 47- 56 36 9 12 15 39 40- 46 36 10 9 17 39 60- 80 36 10 9 17 39 41- 66 36 9 11 16 35 40- 60 36 8 10 18 31 46- 67 36 7 9 20 30 38- 71 Düsseldorf. WK teams, blauwe groep. Duitsland - Spanje 2-1, Zweden - Verenigde Staten 2-1. Eindstand: 1. Duitsland 3-6, 2. Spanje 3-4, 3. Zweden 3-2, 4. Verenigde Staten 3-0. Finale: Duitsland - Argentinië. St Pölten. Mannen. Halve finales: Melzer (Oos/4) - Christophe Rochus (Bel) 6-4 6-3, Davïdenko (Rus/1- Avasu- so (Arg) 6-4 6-2. Istanbul. Vrouwen. Halve finales: Venus Williams (VSt/1) - Pironkova (Bul) 6-1 6-3, Vaidisova (Tsj/2) - Smash nova (lsr/3) 4-6 6-1 6-0. Gouden gids divisie. Helmond Sport - VVV Venlo 1-0 (1-0). 44. Braber 1-0. Scheidsrechter: Janssen. Haarlem - Cambuur Leeuwarden 2-2 (1-1). 31. Faria 1-0, 32. Bruin 1-1, 63. Van Toor 2-1, 81. Bruin 2-2. Scheidsrechter: Van Meenen, Fortuna Sittard Stormvogels/Telstar 1-3 (1-1). 11 Zafarin 1-0, 16. Kantelberg 1-1, 66. Pinto 1-2, 85. Mihci 1-3. Scheidsrechter: Smit. Gele kaart: Mihci (Stormvogels/Telstar). FC Volendam - TOP Oss 3-0 (O-O). 70 Ketting 1-0, 84. Kwakman 2-0, 86. Kwak man 3-0. Scheidsrechter: Van Der Hilst. Excelsior - FC Zwolle 3-5 (0-4). 19. Esajas 0-1, 23. Hooiveld 0-2, 28 Almei da 0-3, 36. Esajas 0-4, 54. Curth 1-4 (strafschop), 67. Biekman 2-4, 73. Da Costa 3-4, 85. Jochemsen 3-5. Scheids rechter: Sterk. Gele kaart: Bandjar (Ex- Ronde van Italië. Twaalfde etappe Alleghe - Rovereto: 1. Petacchi (Ita) 178 km in 4.50.00 (36,206 km/uur), 2. Grillo (Ita), 3. Galvez Lopez (Spa), 4. Forster (Dui), 5. Kirsipuu (Est), 6. McE- wen (Aus). Algemeen klassement: 1. Basso (Ita) 53.55.20, 2. Savoldelli (Ita) 0.18, 3. Di Luca (Ita) 1.04, 4. Sirnoni (Ita) 2.27, 5. Gontsjar (Oek) 3.45, 6. Bruseg- hin (Ita) 4.34. Ronde van Catalonië. Vijfde etappe Sornas - Ordino-Arcalis: 1 Cuesta (Spa) 17,1 km in 37.18, 2. Piepoli (Ita) 0.26, 3. Moncourtié (Fra) 0.45, 4. Mos- quera (Spa) 0.47, 5. Popovitsj (Oek) 0.51, 6. Rogers (Aus) 0.52. Algemeen klassement: 1. Popovitsj 15.46.40, 2. Piepoli 0.20, 3. Moncoutié 0.59, 4. Ro gers 1.18, 5. Osa 1.23, 6. Perdïguero (Spa) 2.06. Olympia's Tour. Zevende etappe Ge leen - Buchten: 1. Langeveld (Ned) 176 km in 4.21.15, 2. Wallaard (Ned) 0.10, 3. Pedersen (Den), 4. Matysiak (Pol), 5. Kondrotas (Lit), 6. Rudnicki (Pol). Algemeen klassement: 1. Cle ment (Ned) 21.21.17, 2. Bagdonas (Lit) 0.55, 3. Van der Pluijm (Ned) 1.54, 4. Smit (Ned) 2.35, 5. Hermes (Ned) 4.01, 6. Heijboer (Ned) 4.52. Philippine. Eerste etappe Junioren- driedaagse, Philippine-Philipine, 110,5 km: 1 Thomas Riber-Sellebjerg, GLS Danmark, 2:28:22, 2 Jacopo Guar- nieri, selectie ltalï"e, op 0:10, 3 Niki Ostergaard, GLS Danmark, op 0:21, 4. Lars Jun, DistSel Noord Holland z.t., 5 Kasper Thustrup, GLS Danmark z.t., 6 Johann Rabie, ACI Barloworld Team (ZAf) z.t., 7 Rasmus Damm, NatSel De nemarken z.t., 8 Spencer Beamer, Hottu- bes 91 (VSt), 9 Martin van Schaijk, New Heebra CT z.t., 10 Johan Nothnagel, ACI Barloworld Team z.t., 11 Tim Dees, Theo Middelkamp z.t., 95 Peter Tol, ZRTC Theo Middelkamp op 7.37, 99 Ja- co Wagenaar, ZRTC Theo Middelkamp z.t., 106 Christian Kik, ZRTC Theo Mid delkamp z.t., 114 Remco Bijman, RSC de Zuidwesthoek z.t., 126 Pual Jeremias- se, ZRTC Theo Middelkamp z.t, 127 Wil lem van den Berge, ZRTC Theo Middel kamp z.t.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 73