PZC Berging bommenwerper nabij Trouwen op 20-05-2005 Kite vliegt tegen hoogspanningskabels Asielzoeker dreigt op straat te worden gezet Katten dood door landbouwgif Diefstal autobanden Auto gekraakt Goese Markt van vlekken ontdaan Diefstal kleding van waslijn Foosse Fermont Wildplassen 'den van zes bemanningsleden waarschijnlijk nog aanwezig in wrak onflict bedreigt inderspeeltuin vonturenland S INFO "De InfoMobiel beantwoordt aan een duidelijke behoefte" www.familievermaak.nl "Twee weken van tevoren doorgeven!" (oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Liiws-Vlaanderen: 0114-372770; Saai: 020-4562500. 21 mei 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - De zes katten die begin april dood zijn ge vonden in de Zierikzeese wijk Malta zijn vrijwel zeker al lemaal vergiftigd met landbouwgif. Dat blijkt uit sectie op een van de katten bij de Gezondheidsdienst voor die ren in Deventer. „De andere katten hadden exact dezelfde verschijnselen en bovendien is er ook nog een hondje doodgegaan met de zelfde verschijnselen", zegt L. Storm van de dierenambu lance. „De katten moeten dus met opzet zijn vergiftigd, want landbouwgif vind je niet zomaar in een woonwijk." De verschillende eigenaren van de katten hebben inmid dels besloten alsnog aangifte te doen van de vergiftiging. OUDE-TONGE - Op een bedrijventerrein aan de Tram weg in Oude-Tonge zijn veertien autobanden gestolen. Een vrachtwagen chauffeur ontdekte de diefstal toen hij zijn wagen wilde ophalen. Van verschillende trucks ble ken de banden gestolen. BRUINISSE - Aan de Grevelingen in Bruinisse is donder dag rond zes uur 's avonds ingebroken in een auto. De da der ging er vandoor met een tas en een laptop ter waarde van enkele honderden euro's. GOES - De Grote Markt in Goes is weer schoon. Oldti mers die afgelopen zondag meededen aan de zeventiende Molentocht, hadden olie op de nieuwe bestrating van de Grote Markt gemorst. Het aanbrengen van stukken kar ton onder de motorblokken mocht niet altijd baten. In opdracht van de gemeente Goes is het plaveisel van de Grote Markt, Goes' nieuwste trots, door een reinigingsbe- drijf schoongespoten Bij de gemeente waren opmerkingen over de bevuilde markt binnengekomen. Wethouder C. Linssen (CDA, binnenstad) zei dit alleen maar positief te vinden. „Zulke reacties geven aan dat mensen de Grote Markt mooi vinden en mooi willen hou den." GOES - Van een waslijn in een tuin aan de Grote Kade in Goes is tussen donderdagavond 11 uur en gistermorgen negen uur is een hoeveelheid wasgoed gestolen. Een drietal broeken en vier T-shirts zijn weggehaald. De totale waarde van de (dames)kleding bedraagt enkele honderden euro's. RITTHEM - Een vliegeraar heeft voor flink wat schade ge zorgd door met zijn kite tegen een hoogspanningskabel te vlie gen. Op het moment dat hij de kabels raakte, viel de stroom heel even uit. Dat was tot in gro te delen van de provincie te mer ken. De kite - een grote vlieger waar aan iemand kan hangen - raakte donderdagavond verstrikt in de hoogspanningsleiding langs de Europaweg-Zuid in Ritthem. Juist omdat het een hoogspan ningsleiding betrof, werd een groot deel van het elektriciteits netwerk van Delta getroffen door een 'dipje' in de stroom voorziening. Dat was op veel plaatsen merkbaar, van Kruinin- gen tot Terneuzen en Domburg. (Advertentie) TE KOOP vrijstaand WOON/WERK PAND in Goes Zuid. Dit object is uitermate geschikt als woon praktijkpand. Parkeren op eigen terrein. Perc. oppervlak 1305 m2. Ind.: woonkamer met veranda, keuken en badkmr, 6 slpkmrs, kantoor/praktijkruimte met aparte ingang. Bel voor een vrijblijvende afspraak! Vraagprijs: op aanvraag. maAé/aarJ 0113-250555 www.faasse-fermont.nl Bij grote bedrijven als Lamb-Weston/-Meijer, Dow en Total, maar ook tijdens de ge meenteraadsvergadering van Veere (uitgerekend tijdens de be handeling van een motie over Delta), viel de stroom heel even uit. Voor bedrijven kan dat met een schadelijk zijn. Volgens de politie overwegen zij die schade te verhalen op de eigenaar van de kite. Die was donderdaga vond echter niet te vinden. De politie is daarom nog naar hem of haar op zoek. Er moest een grote kraan aan te pas komen om de kite uit de hoogspannings kabels te halen. (Advertentie) ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG! Van 10.00 - 18.00 uur. KUNST ANTIEK Vcilingdata: Woensdag 25 mei, aanvang 19.00 uur Donderdag 26 mei, aanvang 13.30 uur en 19.00 uur. Overige kijkdagen: Ma. 23 mei 10.00 -18.00 uur. Di. 24 mei 10.00 - 20.00 uur, Wo. 25 mei 10.00 - 18.00 uur. Do. 26 mei 10.00- 12.00 uur. Meer info: www.zccuwsveilinghuis.nl Herengracht 74,4331 PX Middelburg Telefoon 0118-650680 zeeuwse almanak Laatst stotid een jongeman na een avond kroegbezoek te uri neren tegen de kerk van Hulst. Wildplassen heet dat te genwoordig. Vanwege het hin derlijke karakter ervan treedt de politie er krachtig tegen op. De agent die de kroegbe zoeker op heterdaad betrapte, begon met de klassieke ope ningszin van een vertegen woordiger van de sterke arm: „Waar zijn wij mee bezig?" De jongeman realiseerde zich de hopeloosheid van zijn si tuatie en constateerde dat smoesjes niet zouden helpen. „Ik ben aan het pissen en jij gaat erover zeiken. De politieman kon die gevat heid wel waarderen en liet de wildplasser na een verma nend woord onbekeurd gaan. Hij wilde niet lullig doen. vwMarcel Modde [üARENDIJKE - Het wrak U de oude B17 bommenwer- tivoor de Noordzeekust bij jddorp. wordt mogelijk dit ir nog geborgen. Onderzoe- jsvan Wrakduikstichting De wmpot (WDSR) gaan er van- [dat zich in het vliegtuig nog stoffelijke resten bevinden aj u zes Amerikaanse beman- ij| igsleden. ,ffDSR is al vier jaar met het iteoek bezig. Alle aanwijzin- nn rapporten en getuigenver- en laten er volgens project- 3 der M. Bul uit Scharendijke jd twijfel over bestaan dat de mmenwerper achthonderd ter uit de kust ter hoogte van vuurtoren moet liggen. De ko ude weken hopen ze het ultie- bewijs daarvoor te vinden, ifers dalen dan af met specia- scanapparatuur, die dwars ut de zanderige bodem kan ken. xlraBul en zijn collega's hele- aal zeker zijn van hun zaak, een officieel Amerikaans ™i Eigmgsteam ingeschakeld om unil [oude vliegtuig boven water idoip liialen en zich verder te ontfer- iOw en over de mogelijke menselij- jesten. Volgende week ko- vier nabestaanden naar Sïjkrwen-Duiveland om zich ogte te stellen van de Gr tiering van het onderzoek, de wrakduikstichting op i verzoek is begonnen. Blij de naspeuringen van de DRS dit jaar zonder tastbaar iultaat, dan nemen de Ameri- ïenhet stokje in 2006 over, al- iBiil. viermotorige B17 (door zijn EUgelwijdte van dertig meter «AOOT-VALKENISSE - De «dekte kinderspeeltuin Avon- Gaf inland in Groot-Valkenisse iöw jft mogelijk toch open. De ploitanten, Corné en Jope Lee- uurI ins, willen vanwege een za- fijk geschil met de eigenaar b hun pand het bedrijf slui- hebben zij een Psffc|irek met een potentiële ko- echtpaar Leemans heeft itorenland Valkenisse twee 'geleden geopend. Na pogin- om in Middelburg een plek vinden, belandden zij in een U in Groot-Valkenisse, die j fndom is van de eigenaar van naastgelegen camping Valke- W. Zij hadden er al een amu- mentshal. Voor de uitbreiding H indoor-speeltuin bouw- ffic de campingeigenaar een nieu- [foods, is Jope Leemans draaide ®turenland vanaf het begin Wend. En nog steeds, bena- zij. Anderhalf jaar gele- i skebben de exploitanten ech- 'onenigheid gekregen met de :fls; '®aar van hun pand. Zij be- iiv huldigen elkaar van het niet ^omen van afspraken, ^zakelijke geschil wordt via civiele rechter uitgevochten, 'advocaat van het echtpaar ®ans wil daarover inhoude- echter niets meedelen. De 'ldwordt ook persoonlijk ge- ffd. Jope Leemans zegt dat de 'Pingeigenaar haar kinderen n heeft bedreigd en dat man heeft verwond bij tpartij. De campingeige- tfzelf is niet bereikbaar voor Wentaar. De manager van !CainPmg, Geert-Jan Lauten- treedt op als woordvoer- '(Ook hij zegt dat er al ander- jdjaar Sprake js van een conflict en dat dat is uitge- mmeen handgemeen. Lau- or wü niet dieper op de (Advertentie) ook wel 'vliegend fort' ge noemd) maakte deel uit van een squadron dat op 4 februari 1944 vanuit het Engels Norfolk op steeg voor een bombardement op doelen in Frankfurt-am- Main. De bommenwerper raak te bij terugkeer boven Walche ren vermist, vermoedelijk na een beschieting door Duitse jachtvliegtuigen. De lichamen van twee van de tien beman ningsleden werden kort na de crash bij Ouddorp gevonden. Op 15 februari spoelde daar ook een derde slachtoffer aan, ge volgd door een vierde lid op 18 april op de oever van de Greve lingen. De zes overige vliege niers werden nooit gevonden en bevinden zich waarschijnlijk nog in de romp van het toestel. De stroming op de bewuste plek, vertelt Bul, is het grote pro bleem. De constante werveling in die hoek brengt een hoop zand. mee. Anderzijds zijn er meldingen van vissers die daar vastliepen met hun netten. „Dus op enig moment moet er wel eens iets bloot zijn komen te lig gen. Wij hebben het helaas nog nooit gezien. Al zouden we maar een klein onderdeeltje vin den, of iets van een serienum mer, dan weten we het helemaal zeker en kan de berging begin nen." Rapporten De WDSR beschikt over Duitse en Amerikaanse rapporten over de fatale missie. Die hebben ze vergeleken met recentere boaem- gegevens van Rijkswaterstaat en aardgasmaatschappij NAM. Op die kaarten staat ter plekke een wrak ingetekend. Bul: „Met name de NAM heeft iedere steen in die buurt in kaart gebracht voor het leggen van pijpleidin gen. Dat stekje hebben ze heel bewust gemeden. Alles wijst naar de B17. Er kan eigenlijk geen ander vliegtuig zijn." De gemeente Schouwen-Duiveland wordt steeds vaker geconfronteerd met uitgeprocedeerde asielzoekers die op straat worden gezet. door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Pape Ndiye uit Mauritanië is de wan hoop nabij. De 27-jarige, uit geprocedeerde asielzoeker wil terug naar zijn geboorteland, maar krijgt geen toestem ming van de ambassade. Een de zer dagen komt hij op straat te staan. Hij mag niet langer in het AZC in Burgh-Haamstede blij ven. „Het is moeilijk om terug te gaan naar mijn eigen land", zegt Pape. „De Mauritanische ambassade zegt dat ik uit Sene gal kom en de Senegalese ambas sade zegt dat ik uit Mauritanië kom." Pape verblijft sinds 2001 in Nederland maar heeft geen verblijfsvergunning gekregen. Hij realiseert zich dat zijn toe komst niet in Nederland ligt. „Daarom heb ik besloten terug te keren naar mijn geboorte land." Een jaar geleden heeft hij voor het eerst een poging ge daan om de benodigde papieren te krijgen. „De ambassade van Mauritanië zegt dat ik uit Sene gal kom. Dat klopt niet, want ik ZIERIKZEE - 20-05-2005, een prachtige datum om te trouwen. Gemakkelijk te onthouden en het staat grappig in de rin gen. In heel Nederland was het gisteren een topdag voor de ambtenaren van de burgelijke stand. Op Schouwen-Duiveland heb ben vijf stellen elkaar het ja-woord gegeven. Om twee uur werd in Zierikzee de loper ge legd voor Bieneke en Lennard Winkels. „Wij hebben niet be wust voor deze datum gekozen", vertellen ze vlak voor de trouwe rij. „We hadden twee moge lijkheden, vandaag of volgen de week en het is vandaag ge worden", zegt Bieneke. „Toen we de datum hadden vastge steld zeiden we wel tegen elkaar 'dat is toevallig'", vult Lennard aan. Vijf bruidsparen op één dag is veel, maar niet uniek voor Schouwen-Duiveland, vertelt E. Kater van de afdeling burgelij ke stand. „Het zijn er wel eens meer geweest. Wat wel bijzon der is, is dat de meeste in Zierik zee zijn. Normaal gesproken is dat wat meer verspreid over het eiland." foto Dirk-Jan Gjeltema weet zeker dat ik uit Mauritanië kom. Maar ik kan het niet bewij zen want ik heb geen papieren." Het lukt Pape niet terug te ke ren binnen de wettelijke termijn en hij wordt in juli vorig jaar ge arresteerd door de politie. Hij komt in Torentijd terecht. Intus sen probeert de Immigratie- en Naturalisatiedienst via de am bassade van Senegal verblijfspa- pieren te krijgen voor Pape. De ambassade van Senegal weigert echter. „Ze hebben onderzoek gedaan en zeggen dat ik abso luut niet uit Senegal kom. Er is ook stern-onderzoek gedaan en mijn accent is niet uit Senegal, maar uit Mauritanië." Na enige tijd wordt Pape weer vrijgelaten. Er zijn vormfouten gemaakt bij zijn arrestatie en Pape mag voorlopig weer in Ne derland blijven. Na een maand zwerven op straat keert hij te rug in het AZC in Burgh-Haam stede. Inmiddels heeft Pape een papier waaruit blijkt dat zijn moeder wel degelijk uit Maurita nië komt. Dit papier is op 3 mei aangeboden aan de IND, maar Pape heeft daar niets meer van gehoord. Zeven dagen geleden ontving hij wel een brief dat hij binnenkort door de immigratie foto Dirk-Jan Gjeltema dienst uit het AZC wordt ge haald en op straat gezet. Toe stemming om terug te keren naar Mauritanië heeft hij niet. „Ik kan nergens naartoe." Wethouder G. Houtekamer zucht, als hij hoort dat opnieuw iemand uit het AZC op straat wordt gezet. „Ik word hier niet goed van." Houtekamer heeft moeite met de huidige wetge ving. Als wethouder wordt hij geconfronteerd met dit per- soonelijk leed, maar hij is aan handen en voeten geboden. „We kunnen niet helpen, want dat mag niet van het Rijk," Uitge procedeerde asielzoekers zijn daarom aangewezen op de steun van Inlia. Burgh-Haamstede is een cen trum voor uitgeprocedeerde asielzoekers. De gemeente Schouwen-Duiveland wordt steeds vaker geconfronteerd met mensen die op straat wor den gezet. Het college heeft daarom begin mei een brief aan minister Verdonk geschreven om haar te herinneren aan haar uitspraak dat in principe nie mand op straat komt te staan. Half juni heeft de wethouder hierover een afspraak op het mi nisterie. (Advertentie) DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ECHT GEREGELD. DELTA IIIL. DELTA N.V. (Advertentie) (Advertentie) DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. DELTA IIIL. DELTA NV.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 67