PZC Jesper Jobse wil vooral genieten •anderse heeft er het maximale uitgehaald flissingse basketballer schikt zich bij Landstede in reserverol bij play-offs 23 Dick Jaspers gelooft nog in stunt tegen Ockenburgh Verlate rondrit van kampioenen ZK zwemmen in Axel Internationaal judo in Zierikzee Neo-senior wint loop in Goes uitslagen zaterdag 21 mei 2005 wb ^mr geleden vertrok Jesper K# uit Vlissingen, omdat hij lfxn hoger niveau wilde bas- feici!en."Hij kwam terecht bij ElsioTJwr Landstede in 0He. iVa twee jaar bij de ju- |W) te hebben gespeeld «in hij dit jaar bij het eerste. nf het eerst in de historie Mste Landstede zich dit sei- U voor de finale van de jr#- ^iRasAbresch D1STERDAM - 'And number nnteen.... Jesper Jobse!' Het Inkt niet echt, zo'n oer-Hol- iJse naam die door de speak- fvan Demon Astronauts op z'n jjgfls wordt uitgesproken. jlaar voor Jobse maakt het niet hij geniet. Want hij staat kt mooi wel, en zijn naam urdt tijdens de spelerspresen- in één adem genoemd met it van toppers als Joe Spinks [Teddy Gipson. „Dat zijn kip- ivelmomenten. Daar doe je tttoch allemaal voor." Te schrijven donderdagavond mei, Sporthallen Zuid, Am- sdam. Hier is vanavond het irde duel in de finale van de f-offs. In de best-of-7-serie it het Landstede van Jobse iet 2-0 achter. Vanavond zul- Ede Zwollenaren moeten win- om nog kans te maken op kampioenschap, bij verlies iet zo goed als over. In totaal jft Landstede dit seizoen al rieer (driemaal in de compe- gen een bekerwedstrijd) van Amsterdammers gewonnen, shet is niet onmogelijk. Maar Astronauts blijken in de be- sende fase van het seizoen top tijd in topvorm. Zij we nst het is om finales te spe- :en vooral ook te winnen. De gen in de nok van de sport te: ere van de vier landskam- lenschappen tussen 1998 en 52 getuigen van de successen ade Amsterdamse ploeg. teeltijd isezal vanavond waarschijn- t niet in actie komen. In de npetitie pakte hij regelmatig op van den Oudenhoven DES - De uitgangspositie voor driebanders van iud? ilta/Ockenburgh is riant. De divisionist verdedigt van- igin de strijd om het Neder- ids kampioenschap tegen tentevisie een 6-2-voor- rag. De return wordt in Hen- J !o afgewerkt en begint om iTwentevisie geloven ze nog een stunt. De ploeg denkt het es van twee weken geleden te kunnen poetsen. Dick ers is strijdvaardig. „Laat zijn speeltijd mee, maar in de play-offs bleef zijn bijdrage be perkt tot twee minuutjes in de halve finale tegen Bergen op Zoom. „Dit is het echte werk, de prijzen worden nu verdeeld. Ik heb veel kansen gehad dit sei zoen, maar dit is toch nog iets te hoog gegrepen voor mij", beseft de 20-jarige Vlissinger. Terwijl Jobse twintig meter ver der op de opzwepende beats van de hiphopmuziek de war- ming-up afwerkt, vertelt assis tent-coach Mark van Schutter- hoef waar het nog aan schort bij de jongeling. „Hij moet vooral nog wennen aan de snelheid van het spel. En daarnaast komt hij nog heel wat fysieke kracht te kort" Een opmerking die de wenk brauwen enigszins doet fronsen, want op het oog lijkt Jobse met zijn 2.03 meter, 91 kilo en schoenmaat 48 toch allerminst een kleine jongen. „Maar hij moet nog breder en gespierder worden. Daar is hij ook mee be zig. Hij heeft dit jaar goed ge speeld. In de play-offs zal hij niet veel meer spelen, maar dat weet hij zelf ook. Hij is nog jong; het is mooi dat hij dit al vast van dichtbij mee kan ma ken." Na de warming-up scheiden de gevestigde namen zich van de ta lenten. Daar waar Greg Ste venson en Scott Ungerer hun in loopshirt verruilen voor het wed- strijdhemd, neemt Jobse plaats op de reservebank. Hij ziet zijn team sterk beginnen en begroet elke score met een gebalde vuist. De Zeeuw toont zich erg betrokken bij zijn ploeg. Elke ge wisselde medespeler kan reke nen op een 'high-five' en regel matig vliegen aanmoedigende woorden de zaal in. Tijdens de ti me-outs heeft hij geen oog voor de iets te dikke cheerleaders in de verder sfeerloze sporthal, maar steunt hij zijn ploeg waar nodig, deelt hij bidons uit en reikt hij handdoeken aan. De jonge basketballer ziet dat Landstede de goede start niet kan doorzetten en met een 38-30-achterstand de rust in gaat. Tijdens de pauze laat Job- ze in Goes niet denken dat men al binnen We gaan voor een stunt zorgen", zegt de Braban der. Teamleider Raymond Nicodem van Delta/ Ockenburgh rekent zich nog niet rijk. „We hebben in Hengelo nog nooit kuftnen winnen, dus het wordt een zwa re strijd, maar het wordt ook ge- se, terwijl hij meezingt met Bob Marleys 'Bad boys', de ene na de andere bal in het netje ploffen, maar als de grote mannen terug zijn in de arena, mag de twinti ger weer gaan zitten. Lege blik In de tweede helft wordt duide lijk dat Amsterdam wederom een maatje te groot is. Zwolle doet aardig mee, maar komt nooit dichterbij: 80-71. Het ent housiasme en de gebalde vuist hebben plaatsgemaakt voor te leurstelling en een lege blik. Job se speelt wederom niet en Land stede verliest ook het derde duel. Vanavond is het vierde en mogelijk al laatste duel in Zwol le. Als Jobse na een douche zijn te leurstelling verdrongen heeft, vertelt hij dat hij volop geniet in Zwolle. „Ik heb het echt gewel dig naar mijn zin. De onderlinge sfeer is prima. De club heeft al les perfect geregeld; ik woon sa men in een huis met vier ploeg genoten en combineer het bas ketbal met een opleiding aan de pabo. Ik ben drie jaar geleden hierheen gekomen om hogerop te komen, en nu mag ik dit al •meemaken." Vechten „De stap van de junioren naar de eredivisie is enorm groot, el ke training moet ik weer vech ten. Ik moet nog veel sterker worden, maar daar werk ik kei hard aan. Deze eerste jaren zijn puur om te leren en ervaring op te doen. Het kan nog jaren du ren voordat ik een basisplek heb. Ik bekijk het van seizoen tot seizoen. Elk jaar wil ik een stap vooruit maken. Maar voor lopig wil ik vooral genieten. De finale van de play-offs, tegen de echte toppers. Wie had dat drie jaar geleden gedacht? Hier doe je het allemaal voor." En dan is het tijd om te gaan: de bus naar Zwolle vertrekt. Met zijn tas op zijn schouder loopt Jobse richting uitgang, weer een ervaring rijker. Zijn tijd komt nog wel... Jesper Jobse: „De stap van de junioren naar de eredivisie is enorm groot, elke training moet ik weer vechten." foto Emiel van Lint nieten. We trekken met een vol le bus richting Overijssel. De heenreis wordt al een feest en ik hoop dat de terugreis dat ook wordt." Meerten Dallinga, een van de aanhangers, zegt: „Vanuit Sluis kil stapt een pak volk in de bus, waarna in Goes het restant van de aanhang wordt opgepikt. Dan gaat het richting het Verre Oosten. Onderweg laten we de passagiers op de video nog even nagenieten van het wereldbeker toernooi in Sluiskil. Hoe het ook afloopt het wordt één groot feest. Als we kampioen worden zal de terugreis een onvergetelij ke ervaring zijn." KLOETINGE - Drie weken gele den kwam het er vanwege de fes tiviteiten rond Koninginnedag niet van. Kloetinge werd op die dag kampioen in de eerste klas se van het zaterdagoetbal, maar een rondrit bleef achterwege. Gisteravond werd dit rechtge zet en trokken de spelers en be geleiding door Goes en Kloetin- ge. Daarna werd er in het club- u huis een kampioensreceptie ge- houden en kreeg de eerste selec tie de kampioensschaal uitge reikt. foto Willem Mieras -«•» fiidelburgse korfballer kijkt terug op zijn dertien seizoenen bij Swift en Fortis BrRoeland van Vliet -SOUBURG - Op de dag Fortis de hoofdklasse vaar- zegt, neemt Rob Sanderse afscheid van de korfbal- Vanwege een hardnekki- «ikelblessure. Hij hoopt van- stegen Rohda nog een paar "iten te kunnen spelen, meer «echt niet in. 'we! hij veel liever nog was gegaan, vindt hij dat hij ■mag klagen. Hij heeft name en mooie carrière achter de Sanderse acteerde dertien op subtop- en topni- in Nederland. Zowel met jddelburgse Swift, waar 'otwerd, als het Souburg- [ortis, waar hij de laatste (seizoenen speelde, kwam Nt in de overgangsklasse en bfdklasse. Voor een Zeeuw- ïballer die in de provincie •leven, heeft hij er het maxi- (Uitgehaald. fhaal (en loopbaan) in Jven. bedrijf: 6 maart 1993. tderse, die voor het eer bar in Swift 1 korfbalt, Die Haghe-speler Albert ién vrijwel de hele wed- jin bedwang en heeft daar in belangrijk aandeel in "•verwinning van Swift, ldelburgse club promo voor de tweede keer in het ^naar de hoofdklasse. Roesten het hele seizoen in ditervolging op Die Haghe. won alle wedstrijden, n,s *"ien ons na, met groot terwijl het bij ons kantje boord was. Op de jVoordie uitwedstrijd tegen *"L~ was de PZC naar Den Haag gegaan, een dag latei- stond er een teamfoto in de krant met een artikel over de Haagse bluf van die ploeg. Ik weet nog dat onze trainer, Floor Schreuders, aan het eind van zijn voorbespreking de krant uit zijn tas pakte. 'Kijk hier maar even goed naar', zei hij. Nou, dat pepte ons zo op, dat we won nen en kampioen werden. Die wedstrijd staat op video en nog elk jaar bekijk ik hem vlak voor het zaalseizoen. Zo één keer in het jaar mag je jezelf dat plezier tje gunnen, toch?" Tweede bedrijf: 19 februari 1994. Swift krijgt in eigen huis een flink pak slaag van Deetos (13-27) en ziet degradatie uit de hoofdklasse naderen. Enkele we ken later is de terugkeer naar de overgangsklasse een feit. „Ik was dat jaar superfit. Ik zat in militaire dienst en had de he le dag dus niks te doen. Ik was haast fulltime met korfbal bezig en heb dat seizoen in de hoofd klasse veel bewuster meege maakt dan het hoofdklassejaar met Fortis. Ik herinner me dat we thuis vaak een uitverkochte sporthal hadden. Niet alleen korfballers kwamen kijken, ook handballers en tafeltennissers. We hebben dat jaar thuis ge stunt met een overwinning op Oost-Arnhem. De dag erna was ik nog hyper. Ik weet nog dat ik de volgende ochtend al om zes uur een rondje over het Bolwerk heb gemaakt, ik kon toch niet slapen. Jammer dat het al na één seizoen afgelopen was." Derde bedrijf: 17 november 2001. Tijdens de wedstrijd For- tis-Swift (12-12) gaat Rob San derse door het lint. Nadat zijn tweelingbroer Sjoerd zijn twee de gele kaart krijgt, trekt hij de paal uit de grond en smijt hem weg. Ook hem wordt dan de ro de kaart voorgehouden. „We zaten met Swift in een iets mindere periode, in een paar oe fenwedstrijden voor het zaalsei zoen waren we enorm geveegd. Tegen Fortis hadden we kunnen winnen en ook moeten winnen, maar door kleine dingetjes verlo ren we de greep op de wedstrijd. Toen was er in de laatste mi nuut een schwalbe bij de mid denlijn, waardoor Sjoerd rood kreeg. Nou, toen heb ik die paal uit de grond getrokken. Stom na tuurlijk, ik ben er absoluut niet trots op. Overigens ben ik er nooit voor geschorst." Vierde bedrijf: 31 mei 2004. For tis wint in Etten-Leur de beslis singswedstrijd van Vrienden schaar en promoveert naai- de hoofdklasse, waardoor de mis sie van Rob Sanderse slaagt. „Leonard Debbaut zei tien jaar Rob Sanderse is in balbezit voor Fortis. Zijn tweelingbroer Sjoerd, die bij Swift bleef toen Rob naar Fortis ging, is zijn directe tegenstander. foto Lex de Meester eerder, nadat we met Swift de wedstrijd bij Die Haghe hadden gewonnen, dat ik van het hoofd klassejaar moest genieten. 'Dit maak je nooit meer mee', zei hij. Toen heb ik tegen hem gezegd: 'Ik denk dat ik nog wel een keer op die woorden terugkom, want ik wil vaker in de hoofdklasse spelen'. Daar heb ik hem nog wel eens aan herinnerd, toen ik bij Fortis zat en hij de trainer was. Jammer genoeg grepen we onder hem net naast promotie, maar het jaar erop met Ralph Gillissen lukte het wel." Vijfde bedrijf: 7 mei 2005. Voor de laatste keer staat Rob Sander se in de basis, in de thuiswed strijd tegen Futura. Onder zijn impulsen begint Fortis fel, maar uiteindelijk gaat het duel toch verloren. Na de wedstrijd speelt zijn enkel zo nadrukkelijk op, dat hij besluit te stoppen met korfballen. „Ik heb de eerste zes wedstrij den in de hoofdklasse goed ge speeld en op de eerste helft van de veldcompetitie kijk ik ook met plezier terug. Maar na drie zaalwedstrijden begon het ge- kwakkel. Later heb ik nog één zaalwedstrijd ongetraind meege speeld, maar dat was geen suc ces. Toen hebben ze tegen me ge zegd: 'Ga je maar voorbereiden op het veldseizoen'. En dus heb ik ook de eerste wedstrijd, tegen Oost-Arnhem gespeeld, maar daarna ging het weer slecht met m'n enkel. Voor mij was het wat minder dit jaar. Het vertrek van Ralph Gillissen was ook een smetje op het seizoen, dat mag best gezegd worden. Maar goed, er zijn mensen die al op hun 25e moeten stoppen, ik heb het nog tot mijn 34c uitgehouden." VLISSINGEN - Zwembad "t Plaatje in Axel is vandaag en morgen het toneel van de Zeeuwse zomerkampioen- schappen zwemmen. ZC Koewacht heeft met de Kring Zeeland de organisatie op zich genomen. De toppers zijn vrijwel allen aanwezig. Kevin Hondsmerk en Stephanie Rombout kunnen de smaakmakers van het ZK worden. Ook routiniers als Cees van Houwelingen, Jan Brink en Eelco van Gemert komen in actie. Bij de vrouwen zijn Ryan Verplanke en Ellen van cle Velde de toppers. In de jongste categorieën zijn Simon Edenburg, Manon Minne- boo en Judith Stap kanidaten voor de medailles. Het Zeeuws kampioenschap staat ook in het teken van de titel Zeeuws clubkampioen. Omdat in de hoogste afdeling van de Zeeuwse competitie geen puntentelling is. worden de resultaten van de individuele prestaties van alle ploe gen bij elkaar opgeteld. De wedstrijden beginnen van daag en morgen om 10.30 uur. Het programma gaat vol gend weekeinde verder en wordt afgesloten met de avond sessies op dinsdag 31 mei en donderdag 2 juni. Dan wor den de langere afstanden afgewerkt. ZIERIKZEE - Sportschool Geelhoed afdeling Zierikzee organiseert vandaag in sporthal Onderdak voor de zeven tiende keer hun jaarlijkse judotoernooi. Zo'n 165 deelne mers gaan verdeeld over clrie matten vanaf 10.00 uur de strijd met elkaar aan. Onder de zestien ingeschreven sportscholen bevinden zich ook Belgische en Engelse judo verenigingen. Ook Q3-deelnemer Crum van de Linde (tot 73 kilogram) uit Vlissingen gebruikt dit toernooi om zich voor te bereiden voor het tweede Q3-toernooi volgende week zaterdag in Geleen. Hiermee kan de judoka van Sportschool Geelhoed (Walcheren) belangrijke kwalifica- tiepunten verdienen om deel te kunnen nemen aan de Ne derlandse kampioenschappen. De partij waar velen naar uitkijken, vindt aan het einde van de dag plaats, om circa 15.30 uur. Nico Cats uit Zierikzee treft dan in een thuis wedstrijd Zeeuws kampioen Gilbert Tolhoek uit Vlissin gen. Een maand geleden stonden ze in Oostkapelle ook té genover elkaar; toen won Cats in de slotseconden. Clubgè^ noot Aart Bolle uit Zierikzee kan in deze klasse tot 81 ki logram voor een verrassing zorgen. GOES - Nog geen twintig jaar zijn en dan al een wegwed strijd bij de senioren winnen; dat komt niet vaak voor. Tim Pleijte van Dynamica deed het gisteravond echter in Goes vrij simpel in de Sportpunt Zeelandloop over tien ki lometer. Veteraan Rini Bruggeman (AV'56) finishte op de tweede plaats overall. „Het was wel een beetje verrassend dat ik hier kon winnen", vond de jonge atleet, die volgen de maand twintig jaar wordt. Zijn atletiekcarriere is ook nog vrij pril. Vorig jaar bokste hij nog, maar in januari zag hij het atletieklicht en werd lid van Dynamica. Mó^ menteel studeert hij voor radiotherapeut in Eindhoven en doet praktijkervaring op in het ZRTI te Vlissingen. De baanatletiek trekt Pleijte, die vorige week in de stadsloöp van Middelburg ook al vijfde werd, niet echt. „Ik zie meer in de wegatletiek en zal zeker meedoen aan het PZC-stra- tenloopcircuit." De komende weken doet Pleijte het rus tig aan om te voorkomen dat hij geblesseerd of overtraind raakt. Sjaan Maartense (AV'56) deed na lange afwezig heid door blessures weer eens mee aan een loopwedstrijd en was meteen de snelste vrouw. Goes. Sportpunt Zeelandloop 10 km. Mannen H20:1. Tim Pleijte (Dyna mica) 33.25, 2. Erik Kok (Dynamica) 36.43, 3. Richard Reijnhout (AV'56) 36.25, 4. Peter van Limbergen (AV'56) 37.26, 5. Vincent Barendsen (Dynamica) 37.42. H40: 1. Rini Bruggeman (AV'56) 35.12, 2. Rens Bostelaar (Dynamica) 36.29, 3. Jan Guiljam (AV'56) 37.13, 4. Jos den Hollander (AV'56) 38.25, 5. Ko Eversdijk (AV'56) 38.26. H50: 1. John Overweel (Dynamica) 37.36, 2. Theo den Herder (AV'56) 38.15, 3. Eddy Pek- aar (Dynamica) 38.4. H60: 1. Rinus Joosse (AV'56) 40.57, 2. Hugo Poort vliet (Dynamica) 43.26, 3. Karei van de Gruiter (Dynamica) 43.36. D35: 1. Sjaan Maartense (AV'56) 42.33 Trim mers mannen: 1. Aart Rietveld 37.54, 2. Hans de Nooijer 39.06, 3. Jan Joris Joosse 40.42. Vrouwen: 1. Petra Ver hulst 47.00, 2. Elna Wisse 48.02, 3. Ca- trien Peeters 50.38, Rotterdam. EK Vrouwen, -48 kilo, eindstand: 1. Dumitru (Roe). 2 Jossi- net (Fra), 3. Moskvina (WRu). Sensoy Yildiz (Tur). -52 kg: eerste ronde: Van Gurp (Ned) wint van Trivic (Slv); twee de ronde: Nareks (Slw) wint van Van Gurp; herkansing: Van Gurp wint van Diaz (Spa), Van Gurp wint van Cuomo (Ita), om brons: Monteiro (Por) wint van Van Gurp. Eindstand: 1. Heylen (Bel), 2. Aluas Dinea (Roe), 3. Nareks, Monteiro. -57 kg: Eerste ronde: Gra- venstijn (Ned) bye; tweede ronde: Gra- venstijn wint van Soukalova (Tsj); der de ronde: Riaboff (Fra) wint van Gra- venstijn; herkansing: Gravenstijn wint van Golaszevska (Pol), Fernandez (Spa) wint van Gravenstijn. Eindstand: 1. So- nina (Rus), 2. Cox (GBr), 3. Fernandez, Filzmoser(Oos). Mannen, -60 kg, eerste ronde: Hou- kes (Ned) bye, tweede ronde: Naza- rian (Arm) wint van Houkes, herkan sing: Houkes wint van Hjerm (Zwe), Houkes wint van Cardoso (Por), Houkes wint van Fernandez (Spa), om derde plaats: Houkes wint van Taymans (Bel). Eindstand: 1. Nazarian, 2. Pai- scher (Oos), 3. Houkes en Alexanidis (Gri). - 66 kg: eerste ronde: Van Dijk (bye), tweede ronde: Por Dias (Por) wint van Van Dijk. Geen herkansing Van Dijk. Eindstand: 1. Ismailov (Aze), 2. Ungvari (Hon), 3. Darbelet (Fra) en Shlik (WRu). Düsseldorf. WK teams, blauwe groep. Duitsland - Spanje 2-1, Zweden - Verenigde Staten 2-1. Eindstand: 1. Duitsland 3-6, 2. Spanje 3-4, 3. Zweden 3-2, 4. Verenigde Staten 3-0. Finale: Duitsland - Argentinië. St Pölten. Mannen. Halve finales: Melzer (Oos/4) - Christophe Rochus (Bel) 6-4 6-3, Davidenko (Rus/1- Avasu- so (Arg) 6-4 6-2. Istanbul. Vrouwen. Halve finales: Venus Williams (VSt/1) - Pironkova (Bul) 6-1 6-3, Vaidisova (Tsj/2) - Smash nova (lsr/3) 4-6 6-1 6-0 Gouden gids divisie. Helmond Sport - VVV Venlo 1-0 (1-0). 44. Braber 1-0. Scheidsrechter Janssen. Haarlem Cambuur Leeuwarden 2-2 (1-1). 31. Faria 1-0, 32. Bruin 1-1, 63. Van Toor 2-1, 81 Bruin 2-2. Scheidsrechter. Van Meenen. Fortuna Sittard Stormvogels/Telstar 1-3 (1-1). 11 Zafarin 1-0,16. Kantelberg 1-1, 66 Pinto 1-2, 85. Mihci 1-3 Scheidsrechter: Smit. Gele kaart: Mihci (Stormvogels/Telstar) FC Volendam - TOP Oss 3-0 (O-O). 70. Ketting 1-0, 84. Kwakman 2-0, 86. Kwak man 3-0. Scheidsrechter Van Der Hilst. Excelsior - FC Zwolle 3-5 (0-4). 19 Esajas 0-1, 23. Hooiveld 0-2, 28, Almei da 0-3, 36. Esajas 0-4. 54 Curth 1-4 (strafschop), 67. Biekman 2-4. 73. Da Costa 3-4, 85, Jochemsen 3-5. Scheids rechter: Sterk. Gele kaart: Bandjar (Ex- celsior), Emmen - MVV 0-2 (O-O). 65. Miceli 0-1, 69. Muhamadu 0-2. Scheids rechter: Van der Roest. Rode kaart: 38, Van Westerop (Emmen). Gele kaart: Te vreden (Emmen), Van Bergen (MVV). AGOVV - FC Dordrecht 2-3 (0-3). 25. Van der Pennen 0-1, 35. Kahya 0-2, 36. Van der Pennen 0-3 (strafschop), 48. Tëi- wo 1-3, 66. Taiwo 2-3. Scheidsrechter: Van Dongen. Gele kaart: De Waal (AG- OVV), Carrilho (FC Dordrecht). Go Ahead Eagles - Sparta 2-5 (0-2). 35. Kalisse 0-138. Koevermans 0-2, 52. Mu- stapha 0-3, 65. Kalisse 0-4, 80. Bartels 1-4, 83. Michels 1-5, 85. Marbus 2^5. Scheidsrechter: Luinge. Gele kaart: Mi chels, Van Bueren (Sparta). Bijzonder heid: 71. Duel lag 20 minuten stil we gens kwetsende spreekkoren. Heracles Almelo - BV Veendam 2-2 (0-1). 40. Hamming 0-1, 61. Buikema 1-1, 64. Quansah 2-1, 65. Hamming 2-2 (straf schop). Scheidsrechter: Vink. Toeschou wers: 6500. Gele kaart: Leurink, Reekers (Heracles Almelo), Cïjntje, De Vries (BV Veendam). Bijzonderheid: 81. Buikema (Her) mist strafschop. Heracles Sparta VW FC Zwolle Volendam Helmond S. Stormv Dordrecht Cambuur L AGOW Veendam Excelsior Haarlem MVV Eindhoven TOP GA Eagles Fortuna S Emmen 36 23 6 7 75 67- 34 36 21 11 4 74 93 - 39 36 18 8 10 62 56 - 36 36 17 10 9 61 66- 50 36 18 7 11 61 52- 38 36 16 9 11 57 61- 44 36 15 11 10 56 58- 46 36 15 8 13 53 46- 51 36 13 8 15 47 44- 54 36 15 1 20 46 55- 60 36 11 12 13 45 47- 56 36 12 8 16 44 56- 59 36 11 9 16 42 47 - 56 36 9 12 15 39 40 - 46 36 10 9 17 39 60- 80 36 10 9 17 39 41- 66 36 9 11 16 35 40 - 60 36 8 10 18 31 46 - 67 36 7 9 20 30 38 - 71 Ronde van Italië. Twaalfde etappe Alleghe - Rovereto: 1. Petacchi (Ita) 178 km in 4.50.00 (36,206 km/uur), 2. Grillo (Ita), 3. Galvez Lopez (Spa), 4. Forster (Dui), 5. Kirsipuu (Est), 6. McE- wen (Aus). Algemeen klassement: 1 Basso (Ita) 53.55.20, 2. Savoldelli (Ita) 0.18, 3. Di Luca (Ita) 1.04, 4. Simoni (Ita) 2.27, 5. Gontsjar (Oek) 3.45, 6. Bruseg- hin (Ita) 4.34. Ronde van Catalonië. Vijfde etappe Sornas - Ordino-Arcalis: 1, Cuesta (Spa) 17,1 km in 37.18, 2. Piepoli (Ita) 0.26, 3. Moncourtié (Fra) 0.45, 4. Mos- quera (Spa) 0.47, 5. Popovitsj (Oek) 0.51, 6. Rogers (Aus) 0.52. Algemeen klassement: 1. Popovitsj 15.46.40, 2. Piepoli 0.20, 3. Moncoutié 0.59, 4. Ro gers 1.18, 5. Osa 1.23, 6. Perdiguëro (Spa) 2.06. Olympia's Tour. Zevende etappe Ge leen - Buchten: 1. Langeveld (Ned) 176 km in 4.21.15, 2. Wallaard (Ned) 0.10, 3. Pedersen (Den), 4. Matysiak (Pol), 5. Kondrotas (Lit), 6. Rudnicki (Pol). Algemeen klassement: 1. Cle ment (Ned) 21.21.17, 2. Bagdonas (Lit) 0.55, 3. Van der Pluijm (Ned) 1.54, 4. Smit (Ned) 2.35, 5. Hermes (Ned) 4.01, 6. Heijboer (Ned) 4.52. Philippine. Eerste etappe Junioren- driedaagse, Philippine-Philipine, 110,5 km: 1. Thomas Riber-Sellebjerg, GLS Danmark, 2:28:22, 2 Jacopo Guar- nieri, selectie Itali 'e, op 0:10, 3 Niki Ostergaard, GLS Danmark, op 0:21, 4. Lars Jun, DistSel Noord Holland z.t., 5 Kasper Thustrup, GLS Danmark z.t., 6 Johann Rabie, ACI Barloworld Team (ZAf) z.t., 7 Rasmus Damm, NatSel De nemarken z.t., 8 Spencer Beamer, Hottu- bes 91 (VSt), 9 Martin van Schaijk, New Heebra CT z.t., 10 Johan Nothnagel, ACI Barloworld Team z.t-, 11 Tim Dees, Theo Middelkamp z.t., 95 Peter Tol, ZRTC Theo Middelkamp op 7.37. 99 Ja- co Wagenaar, ZRTC Theo Middelkamp z.t106 Christian Kik, ZRTC Theo Mid delkamp z.t., 114 Remco Bij'man. RSC de Zuidwesthoek z.t-, 126 Pual Jeremias- se, ZRTC Theo Middelkamp z.t., 127 Wil lem van den Berge, ZRTC Theo Middel kamp z.t.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23