pzc Wraak Heracles op Kesler Dees blijft op been tussen Denen Een ontmoeting met Armstrong Feyenoord-fans komen later II Olympia's Tour doet Zeeland aan Dennis de Nooijer eindigt profcarrière Historische medaille tan Houkes 21 Avare loting illeboordse |p EK judo Twintig jaar later reikt 'de vijand' de kampioensschaal uit Sluiter treft Safin in Parijs Schaatsers moeten wellicht helm op PSV partner van Boca Juniors Van der Vaart rond met HSV Juventus kampioen van Italië printers chakelen ichzelf uit 1 Vi OITERDAM - Ruben Houkes (fltmet zijn bronzen medaille. kieren op de Europese kam- joenschappen in Rotterdam. klein stukje judohistorie ge geven. Nooit eerder haalde b, Nederlander in de klasse tot 6tig kilo een medaille op een internationaal titeltoer- zaterdag 21 mei 2005 urestatie van de 25-jarige Eiuiemmer was het enige licht- Uh'e in Ahoy' in Rotterdam, jorah Gravenstijn (-57) ver lor in de kwartfinale van de kncaise Riaboff en ging in de rkansing onderuit tegen de -ganse Isabel Fernandez, [van van Dijk (-66) overleefde eerste ronde niet en kwam ft meer in aanmerking voor herkansing. Natascha van Imp (-52) reikte tot de strijd ahet brons, maar verloor daar van de Portugese Monteiro. indaag en morgen komen in hoy' de midden- on zwaarge- nchten op de mat. Vooral rege- kampioene Edith Bosch ordt vandaag een goede kans «gedicht op een gouden me- GPD 1BDAM - Elisabeth Wille- Jrdse heeft een zware loting |hetEK judo, waaraan zij van- li deelneemt. Willeboordse oet in de eerste ronde de &nse favoriete Lucie Decosse. is echter niet gezegd dat Wil- joordse daardoor al meteen in leerste ronde de kans op goud npeelt. Decosse is, zeker met afwezigheid van tweevoudig iropees kampioene Sara Alva- i, titelkandidaat nummer één de klasse tot 63 kilogram, lar Willeboordse heeft haar al te keer verslagen. Dat was vo- tijdens het A-toernooi n Warschau én tijdens het EK 1-2004 in Boekarest. Ook toen noetten de twee elkaar in te ronde. Beide keren waren erschiilen klein. door Jochem Lippmann ROTTERDAM - Feye- noord-supporters laten morgen middag tijdens de thuiswed strijd van hun club tegen ADO Den Haag hun ongenoegen blij ken over de prestaties van het afgelopen seizoen. Uit onvrede over de slechte resultaten wil len de fans pas na de twintigste minuut van het laatste competi tieduel stadion De Kuip betre den. Supporters van de Rotterdam se club worden op dit moment via allerlei websites over de ac tie geïnformeerd. Bezoekers van het duel met ADO Den Haag ontvangen flyers met uit leg over het protest. De Feye- noord Supportersvereniging steunt het initiatief van de fans.Technisch directeur Wotte van Feyenoord heeft gisteren de spelers van de actie op de hoogte gebracht. De directie van de Rotterdamse club voer de donderdagavond al overleg met de actievoerders. Voorzit ter Jorien van den Herik woont maandagavond een forum avond van de Feyenoord Sup portersvereniging bij. Hij wordt door de directieleden Troost, Van Dop en Wotte ver gezeld. Eerder op de dag eva lueren de directie en de raad van commissarissen van Feye noord het tegenvallende sei zoen. De technische staf zal daar ook bij aanwezig zijn. Tij dens het samenzijn wordt on der meer besproken hoe Feye noord zich kan versterken. ANP door Leon ten Voorde ALMELO - Ooit, toen Heracles op de bodem van het betaalde voetbal lag, sprak hij als be stuurder van FC Twente de ve nijnige woorden dat de 'Almelo se club maar zo snel mogelijk moest verdwijnen'. Uitgerekend die man, Henk Kesler, reikte gis teravond om iets voor half tien de kampioensschaal uit aan Her- acles-aanvoerder Nico-Jan Hoogma. Eerstedivisionist Heracles be haalde immers het ene benodig de punt met een 2-2-gelijkspel tegen Veendam en promoveert naar de eredivisie. Daar stond hij dan, op het po dium naast voorzitter Jan Smit. Henk Kesler, de ras-Enschedeër en FC Twente-supporter in hart en nieren. Uitgerekend hij was gekomen om Heracles de schaal uit te reiken. Oftewel, na al die jaren wachtte hem alsnog de openbare boetedoening waar ze in Almelo al jaren naar snakten. Dat hij dit nog eens zou meema ken bij Heracles, daar had Kes ler uiteraard geen seconde bij stilgestaan toen hij in de jaren tachtig de club als een kleine jongen in de hoek zette. Wist hij veel dat hij later de baas van het hele betaalde voetbal zou wor den? Fijntjes Smit zou ook Smit niet zijn als hij Kesler op het podium nog eens fijntjes aan zijn onbezon nenheid van destijds herinner de. 'We gaan naar Enschede' ju belde de preses in de microfoon, terwijl hij naar de baas van het betaalde voetbal wees. Het was koren op de molen van de fans op het veld die de populairste tekst van de avond massaal over nemen. Lef kon je Kesler niet ontzeggen om in het hol van de leeuw te gaan staan. Vorige week bij Sparta zat hij in het buitenland en ontbrak hij, maar dit keer had Kesler zijn beste pak aange trokken voor wat misschien wel eens op een openbare tuchtiging kon uitdraaien. Maar toen Smit de opperbaas van het Nederlandse voetbal aankondigde, viel hem slechts een bescheiden fluitconcert ten deel. Eigenlijk viel de houding van de Heracles-fans best mee. Kesler gaf geen krimp, hij pakte de enorme koffer met daarin de kampioensschaal uit en nam het woord. „Ik weet", zo riep hij, „dat ik me hier in Almelo niet al tijd even populair heb gemaakt, maar namens de KNVB felici teer ik Heracles met het kam pioenschap en de promotie naar de eredivisie." GPD PARIJS - Raemon Sluiter heeft het niet getroffen met de loting voor Roland Garros, het grandslamtoernooi dat maandag begint. De Rotterdamse tennisser moet het in zijn openingswedstrijd op het gravel in Parijs opnemen te gen Marat Safin. De Rus is als derde geplaatst. Peter Wes- sels werd gekoppeld aan de Braziliaan Ricardo Mello. Het wordt de eerste ontmoeting tussen de twee. Sjeng Schal ken heeft nog geen uitsluitsel over zijn eerste tegenstan der, deze komt uit het kwalificatietoernooi. Bij de vrouwen zijn Michaëlla Krajicek en Elise Tamaela nog in de race voor een plek in het hoofdtoernooi. De twee komen daarvoor vandaag in actie. ANP RIJSWIJK - De schaatsers moeten komend seizoen de mo gelijkheid hebben een helm te dragen. Dat heeft de techni sche commissie van de internationale schaatsunie (ISU) voorgesteld aan het hoofdbestuur. De kans is groot dat het bestuur nog voor het begin van het olympisch seizoen de regelwijziging aanneemt. Het dragen van een helm werd afgelopen winter weer ac tueel in de schaatswereld, toen verscheidene toppers bij een valpartij flink gewond raakten. Opvallendste crash was die van Gerard van Velde tijdens het WK sprint in Salt Lake City. ANP EINDHOVEN - PSV is een samenwerkingsverband met het Argentijnse Boca Juniors overeengekomen. De bedoe ling is dat beide clubs in de nabije toekomst talenten en technische kennis uitwisselen. Trainer Guus Hiddink van de landskampioen zette gisteren in Buenos Aires zijn handtekening onder de verbintenis. De oefenmeester mist morgenmiddag de laatste competitiewedstrijd van PSV te gen Roda JC. PSV staat in Kerkrade onder leiding van Fred Rutten en Rene Eijkelkamp. ANP AMSTERDAM - Rafael van der Vaart is ei-uit. Als het aan hem ligt voetbalt hij vanaf komend seizoen in de Bundesli- ga bij Hamburger SV. De middenvelder van Ajax heeft persoonlijk overeenstemming bereikt met de Duitse club, maar wacht nog op een definitief akkoord tussen beide verenigingen. HSV heeft inmiddels een bod uitgebracht op de 22-jarige middenvelder, die in de toekomstplannen van de vereni ging, waar ook international Khalid Boulahrouz speelt, een belangrijke rol speelt. ANP MILAAN - AC Milan heeft de strijd om de Italiaanse voet- baltitel opgegeven. De nummer twee van de ranglijst ver speelde gisteravond voor eigen publiek opnieuw twee pun ten. Tegen Palermo werd het 3-3. Juventus werd daar door zonder te spelen kampioen, voor de 28e keer. Milan leek aanvankelijk de druk op de grote rivaal uit Turijn in stand te willen houden. Na een dik halfuur stond de thuis ploeg al met 3-1 voor, maar een kwartier voor tijd gaf de finalist in de Champions League van een koude kermis thuis. Luca en Barone maakten Juventus kampioen. ANP iVERETO - Als Alessandro lacchi de eindsprint inzet, bben zijn concurrenten er al spurt opzitten. Hel wiel van Italiaan is zo geliefd dat er sveldslagen om worden uit tochten. Gisteren, in de laltde etappe van de Giro lalia, kon de rappe man van ssa Bortolo zo eenvoudig tt de zege spurten. was Petacchi's tweede rit st m de 88e Ronde van Ita- De overige drie massale aan een werden gewonnen door bie McEwen. De Vlaamse öliër van Davitamon-Lot- Irandde gisteren in Rovereto lezesde plaats. paan Grillo (tweede) en Spanjaard Galvez (derde), de grootste namen in het ntersbal, waren de naaste be ts van Petacchi. Veelzeg- i, vond McEwen. „Mannen Grillo zijn geen tegenstand 'Petacchi. We maken elkaar zijn wiel, het is alleen i wringen. Petacchi moet tos rechtdoor rijden en hij korte intermezzo voor de inters is het woord vanaf van- weer aan de klimmers, on- wie leider Ivan Basso. In de tómieten wordt vuurwerk ver- fat. Vandaag is de koningin- f1' over 218 kilometer met "immingen van de Costalun- Sella, Gardena en Erbe en slotklim naar finishplaats sei .GPD OLYMPIA'S TOUR 2005 van Hoogerheide naar Ossendrecht door Koen de Vries PHILIPPINE - Zes Denen en een Thools ventje stalen giste ren de show in de eerste etappe van de Juniorendriedaagse. De Denen waren de grote aanjagers van een kopgroep van veertien, die de renners van het peloton al bijna kansloos maakte voor de eindzege. Het Thoolse ventje was Tim Dees. De frêle renner van Theo Middelkamp die vandaag zeven tien wordt, fietste bij zijn aller eerste wereldbekerwedstrijd vro lijk mee met de leiders, had even uitzicht op de derde plaats en finishte uiteindelijk als elfde. De Deen Thomas Riber won de etappe en greep het geel. De prestatie van Tim Dees was er een om in te lijsten. Hij fiets te als zestienjarige in een veld van 164 meest zeventien- en achttienjarigen met de besten mee. En de besten waren veelal renners van nationale wieler ploegen, zoals die van Duits land, Italië, de USA, Ka- zachstan en Polen. Dees stond er bij de start in Phi lippine al monter bij. Als een van de eersten stond hij bij het starthek, zodat hij het eerste ge drang voor kon blijven. En dat was heel verstandig. Want voor dat er vijf kilometer gereden was, waren er al drie valpartij en. De weg lag bezaaid met drinkbussen en brillen, maar die van Dees waren er niet bij. De eerste schifting was zoals ge bruikelijk op de kasseien van de Timmermansweg, die vijf keer werden aangedaan. Daar ont stond een kopgroep van 51 ren ners, onder wie Dees. Ook toen de Denen er in de tweede ron den met wind tegen even aan trokken was Dees erbij. De groep van veertien die ontstond, bleef tot het einde weg. In de laatste ronde sloeg Dees een gaatje op de kasseien. „Het ging regenen en daarom wilde ik daar per se voorop rijden. Als je dan valt, gaat de rest er over heen en heb je nog kansen. Als je achteraan rijdt en je valt, ben je gezien." Dees viel niet, maar zag aan het eind van de strook tot zijn verbazing dat hij een gaatje geslagen had. De Denen brachten de groep terug, waar na Thomas Riber wegsprong en zich niet meer liet achterhalen. De Italiaanse favoriet Jacopo Guarnieri deed nog een poging hem te achterhalen, maar bleef op honderd nieter steken. Ook Dees waagde nog een poging, Tim Dees hield zich gisteren in de eerste etappe van de Juniorendriedaagse knap staande in het Deense wielcrgewcld. foto Camile Schelstraete maar werd kort voor de finish te ruggepakt. „Jammer, ik had toen geen kracht meer voor de eindsprint." De Tholenaar was desondanks meer dan tevreden. De voor sprong op het peloton van zo'n 75 man liep op tot ruim twee mi nuten. „Voor mijn klassement is het mooi dat het gat met de rest zo groot werd. Twee minuten rij den ze niet zo maar dicht." Sinds gisteren zijn de Denen de te kloppen mannen in de Junio rendriedaagse. Opvallend was dat niet de drie leden van de na tionale ploeg het sterkst waren van de kopgroep, maar die ande re drie, van het team GLS Dan- mark. De verklaring was duide lijk. De nationale ploeg bestaat namelijk geheel uit baanren ners. „We hebben een heel ster ke ploeg, met renners die niet veel voor elkaar onderdoen", vertelde GLS Danmark-ploeglei- der Carsten Maul na afloop. „De Deense junioren hebben een heel sterke lichting. Eigen lijk zijn we pas de tweede ploeg van Denemarken. De beste ploeg rijdt nu een wedstrijd in Tsjechië." Desondanks is de kans groot dat een Deen zich morgen tot eind winnaar laat kronen. Maul wees met het oog op de tijdrit van vandaag voorzichtig richting Ni- ki Ostergaard, die gisteren als derde finishte. „Riber heeft een goede tijdrit, maar Ostergaard is de specialist." En Tim Dees? „Mijn tijdrit is niet super. Ik gok op zondag, als we naar de Vlaamse Ardennen gaan. Klim men is mijn specialiteit." ■r®,dacht Toon Deij uit Axel, ik heb 1 Jf^r.dat is een tegenvaller, maar zo ik nog leef, ga ik er iets moois mee Wat dacht u van een tweedui- ■Pkilometer lange fietstocht met "Jen naar Spanje. En dat het geld 'desponsors voor die tocht naar het ■kerfonds gaat. Jtolde met een kennis die een rol j® tonnen de ploeg van Lance Arm- -.Kan ik eens een uurtje met JPntej. over mijn ziekte en over jV 1 zei Toon, alsof het niet ging Zesvoudige Tourwinnaar, maar «a doodgewoon rennertje. re§el ik, zei de man. Kom maar "Deij is ook niet zó maar een ziek mens. Hij kon het met zijn kledingza ken nog zo druk hebben: de zomer was voor de Tour de France. Daar trok hij elk jaar naartoe, met een camper of een tent, 25 jaar aan een stuk. Met emmers vol kalk om in de bergen de letters De- to Jeans op de weg te kalken. Totdat hij in 2003 van de doktoren het bericht kreeg dat hij aan een ongeneeslijke kan ker lijdt. Toon had nu al dood moeten zijn, dach ten wij vorig jaar rond deze tijd. Daar was hij zelf ook al bang voor. Ik ga dood, zegt mijn dokter, maar ik blijf er tegen vechten. Dat zei hij op zijn ziek bed na een ingrijpende operatie en de chemokuren om zijn leven nog wat te rekken. Wie hem nu ziet, op zijn snelle race fiets, in een snel pak, zou denken dat er een wonder is gebeurd. Die bruine kop, dat afgetrainde lichaam, dat soepele beentempo: het doet denken aan een wielrenner in de fleur van zijn leven. Tegen iedereen die vraagt naar zijn ziekte zegt Toon: „Ik wil de kanker uit mijn lijf fietsen." Het is met die onafla tende wilskracht dat hij bijna elke dag met de fiets op pad gaat, tot ver in Bel gië, over de Vlaamse heuvels, over de kasseien van de Paddestraat en langs al die mooie cafeetjes die hij van binnen en buiten kent. Voor honderdvijftig ki lometer per dag draait hij zijn hand niet om. Door zijn ziekte heeft hij de andere kant van het leven gezien. Toon Deij wil iets terugdoen voor de bestrijders van kanker en heeft een grootscheepse sponsoractie op touw gezet. Met vijf vrienden fietst hij vanaf 27 augustus naar Moraira, in de buurt van Beni- dorm aan de Spaanse oostkust. Twee duizend kilometer in een kleine twee weken. Hij fietst al weken langs alle bedrijven in zijn omgeving om geld in te zamelen voor het kankerfonds. „Ik heb een af spraak met Lance Armstrong om te pra ten over de tocht en over kanker", zei hij deze week. Dat klinkt nogal gewich tig, maar Toon heeft toevallig een vriend in het begeleidingsteam van de Texaan. De Zwitserse ex-renner Jogi Müller heeft hij leren kennen in de Tour de France. „Hij kwam altijd om drinken vragen als ik met mijn camper in de bergen stond." Dat is uitgegroeid tot een blijvende vriendschap. Toon heeft een van zijn jongens zelfs naar de renner genoemd en werd uitgenodigd op zijn bruiloft. Jogi Müller is nu perschef van Discovery Channel en Armstrong. Voor de flyers en de website van de tocht heeft de Tourwinnaar al een berichtje gestuurd met zijn handtekening. Kort voor de start van de Dauphiné Liberé, over twee weken, kan Toon langsko men voor een ontmoeting. „Ik neem de fiets mee, dat praat wat makkelijker", zei hij. Mooi voor de foto is het ook: Lance Armstrong trekt een sprintje met Toon Deij. Frits Bakker Q-?' Kortgene Mid M-O Vlissingen Oude.dorp, k «O* Kruinin s Giavónpoldor {y ,umm0e "Sc«ELDE van onze sportredactie GOES - De Nederlandse ritten koers Olympia's Tour doet mor gen in de slotetappe tijdens 140 van de 185 te rijden kilometers Zeeland aan. Start en finish lig gen in Brabant, het tussenge- deelte voert door Zeeland. De slotetappe start morgenmid dag omstreeks half een in Hoo gerheide, maar na drie kilome ter passeert het peloton de Zeeuwse grens al op de Oude Rijksweg. Omstreeks half twee worden de renners bij 's-Heeren- hoek verwacht waar de eerste tussensprint is. Via Middelburg, Sint Laurens, Veere en de twee de tussensprint op de Vrouwen- polderseweg (rond half drie) rij den de renners naar Noord-Be veland. Via Colijnsplaat zetten de renners koers richting Goes, waar ze tien over drie worden verwacht. Vandaaruit wordt de weg vervolgd richting Woens- drecht, waar om omstreeks vijf uur de finish gepland staat. Sebastiaan Langeveld won giste ren de zevende etappe van Olym pia's Tour. De renner van Van Vliet-EBH sprong in de slotfase weg uit een omvangrijke eerste groep en bleef zijn sprintende achtervolgers achter zich net voor. De leiderstrui bleef in het bezit van Rabo-coureur Stef Cle ment. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Dennis de Nooijer komt volgend voetbal seizoen uit voor zondag-tweede klasser RCS. De 36-jarige aan valler heeft een aanbieding van FC Dordrecht naast zich neerge legd en besloten terug te keren naar zijn oude vereniging. Dennis de Nooijer kondigde een maand geleden zijn afscheid uit het betaalde voetbal al aan. De aanvaller sloeg echter weer aan het twijfelen, toen FC Dord recht hem vorige week alsnog een aanbod deed. De club wilde nog wel een jaar met hem ver der. Na een onderhoud met Jur- rie Koolhof, de nieuwe trainer van FC Dordrecht, is Dennis de Nooijer tot de conclusie geko men dat het beter is terug te ke ren naar de amateurs. „Koolhof heeft mij in dat gesprek niet het gevoel gegeven dat ik een meer waarde voor het elftal kan zijn. Hij is heel erg gecharmeerd van de nieuwe spits (Cecillio Lopes). Dat mag natuurlijk. Ik zou best de concurrentie kunnen aan gaan, maar als Lopes de eerste spits is, zoals Koolhof het zei. dan speelt die de eerste tien wed strijden. Ik heb geen zin om op voorhand op de bank te zitten." Dennis de Nooijer speelde gister avond dus zijn laatste wedstrijd in het betaalde voetbal. Het com petitieduel met AGOW was zijn 377e. De spits maakte in zijn loopbaan 93 competitie goals. Hij Nooijer debuteerde in het seizoen 1987/1988 voor Sparta. Of ook Gérard de Nooijer stopt met betaald voet bal, is onzeker. Hij beraadt zich nog over een nieuwe aanbieding van FC Dordrecht, Nico Jan Hoogma gaat op de schouders bij de supporters, nadat hij inet zijn club Heracles kampioen van de eerste divisie is geworden. foto Ed Oudenaarden/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21