onflict bedreigt Avonturenland PZC Bruidspaar valt voor bijzondere datum Berging bommen bij Ouddorp nabij Ondernemer ziet af van golfwinkel in Zeelandhallen -15 Minder bezoekers Stadsschouwburg door komst Mythe igenaar hoopt indoor-speeltuin in Groot-Valkenisse te verkopen (oor Meliskerke iert jubileum met zangavond Vy ixpositie van uiltgroep iccordeola loudt openbare epetitieavond Lammerenburgweg afgesloten Lions zamelen geld in voor Georgië Drankrijders bestraft Bedrijf beroofd tijdens vergadering Katten dood door landbouwgif AAZET Open huis bij Voedselbank Walcheren zaterdag 21 mei 2005 üddelburg - De opening on theater De Mythe in Goes teft gezorgd voor een flinke da- n2 van het bezoek aan de ladsschouwburg in Middel- gt Daarentegen is het totale leaterbezoek ,n Midden-Zee- gj toegenomen. h* de Middelburgse schouw- burg in het seizoen 2002-2003 nog ruim 80.000 bezoekers, vo rig seizoen waren dat er 60.000. De verklaring ligt in de opening van het nieuwe theater De My the, dat in zijn eerste seizoen 28.000 bezoekers trok Daarvan was 45 procent afkomstig uit Walcheren. De Stichting Thea terexploitatie Zeeland (STEZ), die de programmering van beide theaters verzorgt, is tevreden over de hoge gemiddelde zaalbe zetting. Volgens medewerkster L. Henderikx wordt de opening van De Mythe niet beschouwd als concurrentie voor de Stads schouwburg. „Wij kijken naar het geheel, niet naar de afzon derlijke theaters. Over het to taal is het bezoekcijfer geste gen." Vorig jaar stonden in De Mythe 75 voorstellingen op het programma. In Middelburg wa ren dat er 192. tegen 203 het sei zoen daarvoor. Bij de programmering voor bei de theaters is rekening gehou den met de gemeentelijke op dracht verschillende disciplines op de planken te brengen. Daar naast is nadrukkelijk gekeken in welk theater een voorstelling het beste tot haar recht komt. Bovendien waren Bevelandse theaterliefhebbers vorig seizoen voor het eerst in jaren niet meer uitsluitend op Middelburg aan gewezen om grotere voorstellin gen te bezoeken. Dat maakt de verandering in de publieksstroom 'logisch', aldus Henderikx. SOOT-VALKENISSE - De verdekte kinderspeeltuin Avon- irenland in Groot-Valkenisse lijft mogelijk toch open. De ex- loilanten, Corné en Jope Lee- ujs, willen vanwege een zake- jk geschil met de eigenaar van Dn pand het bedrijf sluiten, andaag hebben zij een gesprek net een potentiële koper. IEL1SKERKE - Kerkkoor Met irt en stem uit Meliskerke J iert zaterdag 28 mei het 35-ja- jjt! (jubileum met een zangavond i de Ichtuskerk aan de Berg je nat in Meliskerke. ik thema van de avond is 'Sa- en zingend zijn wij één'. Ande koren die meewerken, zijn audi uit Westkapelle en und of Hope uit Oost-Sou- [g Cora Roelse (trompet) en iny Lous (orgel) verzorgen s intermezzo. deren idtet n 14i Iworgklachten: (■0231231 ■opmaandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; «erdags tot 12.00 uur REDACTIE Walcheren Buitenruststraat 18 Postbus 8070 «30 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ealrna Osman Wendy van den Hurk toen de Vries (sport) Getó JFNTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 AA GOES T* (0113)315500 ^(0113)315669 .E-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET pzc.nl '"fail: web@p2C.nl Het echtpaar Leemans heeft Avonturenland Valkenisse twee jaar geleden geopend. Na pogin gen om in Middelburg een plek te vinden, belandden zij in een loods in Groot-Valkenisse, die eigendom is van de eigenaar van de naastgelegen camping Valke nisse. Zij hadden er al een amu sementshal. Voor de uitbreiding met de indoor-speeltuin bouw de de campingeigenaar een nieu we loods. Volgens Jope Leemans draaide Avonturenland vanaf het begin uitstekend. En nog steeds, bena drukt zij. Anderhalf jaar gele den hebben de exploitanten ech ter onenigheid gekregen met de eigenaar van hun pand. Zij be schuldigen elkaar van het niet nakomen van afspraken. Het zakelijke geschil wordt via de civiele rechter uitgevochten. De advocaat van het echtpaar Leemans wil daarover inhoude lijk echter niets meedelen. Hij meldt slechts dat de procedures tegen de eigenaar van het pand, de eigenaar van camping Valke nisse, nog lopen en dat hij geen idee heeft hoe lang die nog zul len duren. De strijd wordt behal ve juridisch ook persoonlijk ge voerd. Jope Leemans zegt dat de campingeigenaar haar kinderen en gasten heeft bedreigd en dat hij haar man heeft verwond bij een steekpartij. De campingeige naar zelf is niet bereikbaar voor commentaar. De manager van de camping, Geert-Jan Lauten- slager, treedt op als woordvoer der. Ook hij zegt dat er al ander half jaar sprake is van een zake lijk conflict en dat dat is uitge mond in een handgemeen. „De twee heren zijn elkaar te lijf ge gaan en dat betreuren we zeer. Lautenslager wil niet dieper op de kwestie ingaan. Ruzie De ruzie, zowel zakelijk als per soonlijk, is voor het echtpaar Leemans reden hun bedrijf te sluiten. „Er is te veel gebeurd. We kunnen hier niet blijven", stelt Jope Leemans. De komen de weken blijft Avonturenland open, omdat er nog reserverin gen zijn van scholen en van ge zelschappen voor feestjes. Maar met de grote vakantie gaat het overdekte kinderspeelpaleis dicht, zegt zij. Tenzij een ander het bedrijf overneemt. Vandaag wordt daar over gesproken met een geïnte resseerde. „Het is serieus. Er is een optie genomen. Hij heeft echt het plan om het over te ne men en groter te maken." Wie de kandidaat-koper is, wil Lee mans niet zeggen. zesfOUDEKERKE - De quilt- nep Steekje Los in Koudeker- opent dinsdag een expositie het fruitteeltbedrijf Serier cdeJacoba van Beieren weg 2 Koudekerke. De expositie urt tot en met zaterdag 28 en is te bezichtigen van tot 17.00 uur. L1SS1NGEN - De Vlissingse ccordeonvereniging Accordeo- houdt woensdag een open ba- 1L 'repetitie-avond. Se wil leren om accordeon, Sboard of slagwerk te spelen, a langskomen om te horen 'te opleiding mogelijk is en 11 ook zelf een instrument oberen te bespelen. Accordeo- -J is dringend op zoek naar be ttende en ervaren muzikan- om de drie orkesten te ver dien. Bovendien wil Accorde ren orkest oprichten in es. e repetitie wordt gehouden in Idubgebouw aan de Adriaan Welaan 3 in Vlissingen en be- itom 18.30 uur. Guido van Goethem en Saskia Tromp hebben er bewust voor gekozen te trouwen op 5 mei 2005. door Edith Ramakers VLISSINGEN - „Waarom we voor deze datum hebben gekozen? Wat dacht je?" Guido van Goethem en Saskia Tromp uit Vlissingen wilden iets speciaals van hun trouwdag maken en kozen voor 20-05-2005, volgens hen de mooiste da tum van het jaar. „Wij houden van een beetje stijl en we houden ervan om iets te maken van de dingen die belangrijk voor ons zijn." Daar hoort trouwen bij. In Vlissingen trouwden gisteren twee stellen, in Mid delburg zes en in Veere werden zeven huwelijken gesloten. „Inwoners van Veere zijn misschien romantischer dan Middelburgers en Vlissingers", conclu deert Van Goethem. In Veere trouwen op normale vrijdagen twee tot drie paren. In Middelburg komt het vaker voor dat op een vrijdag zes huwelijken worden voltrokken. In Vlissingen is twee zelfs aan de magere kant. Vrijdag is altijd al een populaire trouwdag. Vlissingen heeft de regels om te trou wen onlangs versoepeld. Iedereen kan trouwambtenaar worden. Een bruids paar dient daarvoor het verzoek in bij de gemeente, waarna bij de rechtbank een eenmalige beëdiging volgt. „De kos ten voor de beëdiging zijn 175 euro en komen voor eigen rekening", zegt Domi nique Boelen, ambtenaar van de ge meente Vlissingen. Vlissingen heeft ook het aantal trouw ambtenaren uitgebreid tot tien perso nen. Zij moeten iedereen willen trou wen. Het aantal locaties waar getrouwd mag worden, is uitgebreid. Het mag in de Sint Jacobskerk, de toren van het Ar senaal, 't Lampsinshuis en in drie zalen in het gemeentehuis. „Tot voorkort mocht er in het stadhuis alleen maar ge trouwd worden in de klassieke trouw zaal. Daar zijn nu de Govan Mbekizaal bijgekomen en de raadzaal." Van Goethem en Tromp, in het dage lijks leven beiden ambtenaar van Vlis singen, waren de eersten die elkaar in de raadzaal het jawoord gaven. „We hebben net zolang gewacht tot het hier mocht", zegt Van Goethem en lacht. „We vinden het een prachtige zaal." Vlissingen houdt rekening met nog een uitbreiding. „We zoeken nog een ruimte direct aan zee. Als we die gevonden heb- foto Ruben Oreel ben, zijn we tevreden met ons aanbod", zegt Boelen. Middelburg heeft de teugels laten vie ren. Daar mag in elke gewenste locatie getrouwd worden, mits de ruimte aan de veiligheidsvoorschriften voldoet. In de gemeente Veere kunnen bruidsparen terecht in het stadhuis van Veere en het gemeentehuis in Domburg. Veere steekt Vlissingen en Middelburg de loef af als het om de prijs gaat. In het begin van de week kan er op Walcheren enkele uren gratis getrouwd worden. Van maandagmiddag tot vrijdag kost het in Veere 364 euro en op zaterdag 677 euro. Middelburg vraagt 240 euro op doordeweekse dagen en op zaterdag 490 euro. Vlissingen begint met 119 euro op maan dag en dinsdag, woensdag en donder dag 134 euro, vrijdag twee euro meer en op zaterdag moet er 445 euro worden neergeteld. door Marcel Modde SCHARENDIJKE - Het wrak van de oude B17 bommenwer per voor de Noordzeekust bij Ouddorp, wordt mogelijk dit jaar nog geborgen. Onderzoe kers van Wrakduikstichting De Roompot (WDSR) gaan er van uit dat zich in het vliegtuig nog de stoffelijke resten bevinden van zes Amerikaanse beman ningsleden. De WDSR is al vier jaar met het onderzoek bezig. Alle aanwijzin gen in rapporten en getuigenver slagen laten er volgens project leider M. Bul uit Scharendijke geen twijfel over bestaan dat de bommenwerper achthonderd meter uit de kust ter hoogte van de vuurtoren moet liggen. De ko mende weken hopen ze het ultie me bewijs daarvoor te vinden. Duikers dalen dan af met specia le scanapparatuur, die dwars door de zanderige bodem kan kijken. Zodra Bul en zijn collega's hele maal zeker zijn van hun zaak, wordt een officieel Amerikaans bergingsteam ingeschakeld om het oude vliegtuig boven water te halen en zich verder te ontfer men over de mogelijke menselij ke resten. Volgende week ko men vier nabestaanden naar Schouwen-Duiveland om zich op de hoogte te stellen van de vordering van het onderzoek, dat de wrakduikstichting op hun verzoek is begoniien. Blij ven de naspeuringen van de WDRS dit jaar zonder tastbaar resultaat, dan nemen de Ameri kanen het stokje in 2006 over, al dus Bul. De viermotorige B17 (door zijn vleugelwijdte van dertig meter ook wel 'vliegend fort' ge noemd) maakte deel uit van een squadron dat op 4 februari 1944 vanuit het Engels Norfolk op steeg voor een bombardement op doelen in Frank- furt-am-Main. De bommenwer per raakte bij terugkeer boven Walcheren vermist, vermoede lijk na een beschieting door Duitse jachtvliegtuigen. De li chamen van twee van de tien be manningsleden werden kort na de crash bij Ouddorp gevonden. Op 15 februari spoelde daar ook een derde slachtoffer aan, ge volgd door een vierde lid op 18 april op de oever van de Greve- lingen. De zes overige vliegeniers wer den nooit gevonden en bevinden zich waarschijnlijk nog in de romp van het toestel. De stroming op de bewuste plek, vertelt Bul, is het grote pro bleem. De constante werveling in die hoek brengt een hoop zand mee. Anderzijds zijn er meldingen van vissers die daar vastliepen met hun netten. „Dus op enig moment moet er wel eens iets bloot zijn komen te lig gen. Wij hebben het helaas nog nooit gezien. Al zouden we maar een klein onderdeeltje vin den, of iets van een serienum mer, dan weten we het helemaal zeker en kan de berging begin nen." De WDSR beschikt over Duitse en Amerikaanse rapporten over de fatale missie. Die hebben ze vergeleken met recentere bo- demgegevens van Rijkswater staat en aardgasmaatschappij NAM. Op die kaarten staat ter plekke een wrak ingetekend. Bul: „Met name de NAM heeft iedere steen in die buurt in kaart gebracht voor het leggen van pijpleidingen. Dat stekje hebben ze heel bewust gemeden. Alles wijst naar de BI7. Er kan eigenlijk geen ander vliegtuig zijn." VLISSINGEN - De Lammerenburgweg in Vlissingen wordt de komende maand opnieuw geasfalteerd. Het ver keer wordt omgeleid. Vanaf maandag is de weg gesloten tussen de Vlissingsestraat en de kruising met de Wild baan. Die afsluiting duurt tot 24 juni. Van 13 juni tot en met 22 juni is de weg helemaal dicht. Dan wordt er ook gewerkt tussen de rotonde op de S14 en het kruispunt met de Wildbaan. Mensen die Lammerenburg in willen, moeten via de Rietkraag rijden. MIDDELBURG - De Lionsclubs Walcheren, Kapelle, De Bevelanden en Zeeuws-Vlaanderen steunen het werk van de Georgische presidentsvrouw Sandra Roelofs. Tijdens vier inzamelavonden in september en oktober treedt Spi rit of the Dance op, een dansgroep uit Ierland. De op brengst gaat naar de stichting Soco, de stichting van Roe lofs. Die stichting steunt projecten op het gebied van so ciaal-medische zorg, jeugdzorg en educatie in Georgië. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een aantal straffen opgelegd voor het rijden on der invloed. Een 53-jarige man uit Terneuzen kreeg naast een boete van 300 euro zes maanden voorwaardelijke rij ontzegging opgelegd. De verdachte werd vorig jaar in Hoek betrapt op een bromfiets met een alcoholgehalte van 535 microgram, terwijl 220 microgram is toegestaan. Omdat de man nog in de proefperiode van een eerdere voorwaardelijke rijontzegging zat, mag hij alsnog acht maanden niet rijden. Een 56 jarige man uit Vlissingen kreeg 50 uur werkstraf. De man werd vorig jaar betrapt terwijl hij dronken ach ter het stuur van een onverzekerde auto zat. Daar kwam nog bij dat hij niet mee wilde werken aan een bloedproef om zijn alcoholpromillage te meten. De officier van justi tie eiste 900 euro omdat de man had geweigerd om mee te werken aan het onderzoek en 385 euro voor het onverze kerd rondrijden. De rechter kwam echter tot een werk straf gezien de benarde financiële situatie van de man. MIDDELBURG - Bij een inbraak in een bedrijf in het Middelburgse Park Veldzicht is een geldbedrag van enke le honderden euro's weggenomen. Vermoedelijk is de dief stal gepleegd tijdens een vergadering, toen de toegangs deur nog open was. ZIERIKZEE - De zes katten die begin april dood zijn ge vonden in de wijk Malta zijn vrijwel zeker allemaal ge dood met landbouwgif. Dat blijkt uit sectie op een van de katten bij de Gezondheidsdienst voor dieren in Deventer. „De andere katten hadden exact dezelfde verschijnselen en bovendien is er ook nog een hondje doodgegaan met de zelfde verschijnselen", zegt L. Storm van de dierenambu lance. „De katten moeten met opzet zijn vergiftigd, want landbouwgif vind je niet zomaar in een woonwijk." De ei genaren van de katten hebben inmiddels besloten alsnog aangifte te doen van de vergiftiging. door Harmen van der Werf GOES - De nieuwe exploitant van de Zeelandhallen in Goes, Libéma uit Rosmalen, en de ge meente Goes tekenen maandag de erfpachtovereenkomst voor het evenementencomplex. Een ondernemer die een golfwinkel in de vernieuwde Zeelandhallen wilde beginnen, is inmiddels af gehaakt. S. Westdorp was gegadigde voor de golfwinkel. Hij wilde verhui zen van Wemeldinge, waar hij 'slechts' vijfhonderd vierkante meter beschikbaar heeft voor zijn bedrijf, Europe Golf Outlet. In het nieuw te bouwen vrije tijdscentrum bij de Zeelandhal len zou Westdorp duizend vier kante meter 'krijgen'. „Tot ik te horen kreeg welke prijs er per vierkante meter moest worden betaald. Dat was mij te gortig. Het kwam alleen voor het kale pand op 1100 euro per vierkante meter. De inrichtingskosten, de grond en een aantal parkeer plaatsen zouden daar nog bijko men. Voor mij was dat reden ge noeg om af te haken. Het is te ri sicovol." Westdorp is niet alleen geschrok ken van de kosten. Het is vol gens hem ook nog niet duidelijk of het wel mogelijk is een detail handelsbedrijf in of bij de Zee landhallen te beginnen. Goese middenstanders, verenigd in OOG, hebben zich in het verle den met succes verzet tegen de komst van een outletcentum aan de rand van het bedrijventer rein Poel II. Zij vreesden dat de binnenstad zou lijden onder de komst van zo'n centrum waar ietwat gedateerde merkkleding tegen lagere prijzen wordt aan geboden. „Als ik bij de Zeeland hallen een golfwinkel had ge opend, had ik misschien met klantenkaarten moeten gaan werken", aldus Westdorp. „Dat is niet ideaal." Libéma heeft voor het vrijetijds centrum nog genoeg pijlen op de Advertentie boog, laat het bedrijf via een e-mail weten. Volgens de exploi tant is de komst zeker van een bioscoop, een bowling, een wok restaurant, een fitness-health- centre en een fietshandel. Na men maakt het bedrijf nog niet bekend. 'Wel is zeker dat deze onderdelen erin komen', wordt gemeld, 'maar de contracten zijn nog niet getekend'. Het vrijetijdscentrum krijgt een op pervlakte van 7800 vierkante meter en bestaat uit twee verdie pingen. De bioscoop met drie za len neemt een aardig deel van de vloeroppervlakte in, 1650 vierkante meter. De erfpachtovereenkomst die de gemeente Goes èn Libéma maan dag tekenen, houdt in dat Libé ma de grond van de Zeelandhal len en de gebouwen in erfpacht neemt. Dit kost de gemeente 7,2 miljoen euro, het bedrag dat Libéma heeft beloofd te zullen investeren. In vijftien jaar be taalt Libéma het geld terug aan de gemeente via de erfpachtca non. Om de Zeelandhallen beter bereikbaar te maken is aan de rotonde bij het evenementen complex een vierde poot in de maak. Die moet begin volgende maand klaar zijn, als bij de Zee landhallen het landelijk congres van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) wordt gehou den. irrmiNEN7nNWERIN„ ZET.NL 13-33flrn kozijnen-zonwering WWW.AAZET. Kapelle Tel. 011 MIDDELBURG - De Voedsel bank Walcheren houdt zaterdag 28 mei van 9.00 tot 16.00 uur open huis. In het gebouw aan de Keetenstraat 2 in Middelburg wordt uitleg gegeven over het werk van de Voedselbank. Ook worden er een rommel markt en een loterij gehouden. De Voedselbank Walcheren ver strekt elke week gratis voedsel pakketten aan mensen die moe ten rondkomen van een zeer laag inkomen. Het voedsel wordt gratis beschikbaar ge steld door leveranciers. De Voed selbank wil armoede bestrijden en het verspillen van levensmid delen tegengaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 15