)e Kloov enthousiast onthaald IC Cardiologie Vlissingen weer op volle sterkte mi Alternatief plan voor behoud Kunstplein in Veere Kite vliegt tegen hoogspanningskabels (ieuw cultureel centrum zou 80.000 bezoekers trekken "Twee weken van tevoren doorgeven!" "De InfoMobiel beantwoordt aan een duidelijke behoefte" lilt WWW.VERHUIS.INF0 Veere wapent zich tegen bezwaren Onderzoek bouwput eerder klaar Vrijspraak voor verdachte zeeuwse almanak Wildplassen fcU 4460 AA Goes k ?mMidden-2eiland: 0113-315520; !ws Vlaanderen: 0114-372770; 020-4562500. Iterdag 21 mei 2005 editie Walcheren Tuurlijk... de beste kleurenfoto's van uw geheugenkaart! Op de originele wijze op i Kodak Fotopapier! Alleen bij... £M - Een vliegeraar voor flink wat schade ge- door met zijn kite tegen iWpanningskabeite .v:lie- Op het moment dat hij de raakte, viel de stroom leven uit. Dat was tot in gro- te delen van de provincie te mer ken. De kite raakte donderdaga vond verstrikt in de hoogspan ningsleiding langs de Europa- weg-Zuid in Ritthem. Er moest een grote kraan aan te pas ko men om de kite uit de kabels te halen. Juist omdat het een hoog spanningsleiding betrof, werd een groot deel van het elektrici teitsnetwerk van Delta getrof fen door een 'dipje' in de stroom voorziening. Dat was op veel plaatsen merkbaar, van Kruinin- gen tot Terneuzen en Domburg. Bij grote bedrijven als Lamb-Weston/Meijer, Dow en Total, maar ook tijdens de ge meenteraadsvergadering van Veere (uitgerekend tijdens de be handeling van een motie over Delta), viel de stroom heel even uit. Voor bedrijven kan dat met een schadelijk zijn. Volgens de politie overwegen zij die schade te verhalen op de eigenaar van de kite, als en wanneer die ge vonden wordt. De eigenaar van de kite - een grote vlieger waar aan iemand kan hangen - was donderdagavond echter niet te vinden. De politie is nog naar hem of haar op zoek. w Madia Berkelder IDELBURG - Een cultureel (mm in de Middelburgse Klo- iersdoelen kan 80.000 bezoe- per jaar trekken, blijkt uit haalbaarheidsonderzoek welzijnsorganisatie Scoop .1 uitgevoerd. Het enthousi- eis groot, nu moet het beno- "d nog worden gevon- »p presenteerde gisteren het fememingsplan voor het cen- de naam De Kloov regen. Het centrum, r model van de Amsterdam- Balie. is een aanwinst voor Meiburg. vindt wethouder A. tWestemde. „Maar ik kan niet zeggen of het wel of niet kan gaan Ik weet niet wat financiële gevolgen zijn. Dat eten we zo snel mogelijk on- Joeken." jde plannen voor het thea- [in Middelburg werden ge kt, was het de bedoeling dat lovemersdoelen zouden verkocht. Met de op- jjt zou het tekort op het van het theater worden gevuld. De gemeenteraad nnderde de verkoop. Het gat de begroting bestaat nog is. De Kloveniersdoelen sinds de Stichting iwe Muziek in mei vorig (Advertentie) ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG! Van 10.00-18.00 uur. KUNST ANTIEK Veilingdatu: idag 25 mei, aanvang 19.00 uur rdag 26 mei, aanvang 13.30 uur en 19.00 uur. Overige kijkdagen: 23 mei 10.00- 18.00 uur. 24 mei 10.00 - 20.00 uur. 25 mei 10.00-18.00 uur 26 mei 10.00 -12.00 uur. I kttftóo: www.zeeuwsveilinghuis.nl Wht 74.4331 PX Middelburg Telefoon 0118-650680 (Advertentie) TE KOOP vrijstaand 40N/WERK PAND n Goes Zuid. Dit object is uitermate geschikt als woon praktijkpand. Afkeren op eigen terrein. Perc. oppervlak 1305 m!. Ind.: woonkamer met ;*nda, keuken en badkmr, :?*nus, kantoor/praktijkruimte "iel aparte ingang, ween vrijblijvende afspraak! Vraagprijs: op aanvraag. «sse Fermont 0113-250555 ww.faasse-fermont.nl jaar naar Veere is verhuisd. De zolder van het gebouw wordt nog gebruikt door een schietver eniging. Het is nog niet duide lijk of de vereniging het gebouw in de toekomst kan blijven ge bruiken. Een verbouwing is noodzakelijk om het gebouw ge schikt te maken als cultureel centrum. Hoe hoog de kosten van die verbouwing zijn, is niet duidelijk. Wel duidelijk is dat de gemeente, de eigenaar van dat pand, de verbouwing moet betalen. De verbouwing aan de binnenkant van het pand zou op gebracht moeten worden door sponsoren, fondsen en subsi dies. Uit berekeningen van Scoop blijkt dat het centrum in het eer ste jaar met een tekort van 290.000 euro kampt. Dat tekort loopt in 2008 terug tot 175.000 euro. Een deel van dat tekort moet worden opgevangen door bijdragen van derden en door verhuur van het gebouw. Daar naast rekent men op subsidies. De Kloov moet een cultureel, maatschappelijk en politiek po dium worden. Vooral jong talent zal er een kans krijgen. Er komt een po diumzaal, een café en een confe rentieruimte. In de tuin worden 's zomers concerten gegeven en films vertoond. In de winter zijn er exposities van beelden. Vol gens D. van den Bout, directeur van Scoop, is de Kloov een ini tiatief dat het culturele leven in Middelburg nieuw leven in kan blazen. Hij vindt dat de gemeen te het voortouw moet nemen om dit soort initiatieven te onder steunen. Van 't Westeinde deelt zijn opvatting over de culturele achterstand niet. „We investe ren in verhouding met andere steden veel in cultuur, maar af gezien van De Vleeshal, zijn er inderdaad te weinig vernieuwen de activiteiten." De afgelopen ja ren zijn er verschillende ideeën geweest om de monumentale Kloveniersdoelen een nieuwe be stemming te geven. De Roose velt Academy wilde er lesloka len in maken, later een mensa. Horeca-ondernemers wilden er een hotel of een discotheek in be ginnen. Al die initiatieven zijn afgeketst op de bouwkundige staat van het gebouw. In de Middelburgse Kloveniersdoelen zou een cultureel centrum kunnen komen, naar model van de Amsterdamse Balie. foto Lex de Meester door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Cardiologie in Vlissingen is per september weer op volle sterkte, na vijf jaar van grote bezettingsproble men. Met een vernieuwde kathe- terisatiekamer en vijf cardiolo gen maakt het specialisme in Ziekenhuis Walcheren een door start, omschrijft Jack van der Schraaf, verantwoordelijke voor de afdeling. De patiënten van de cardiologen kunnen maandag rondkijken in de katheterisatiekamer, die voor anderhalf miljoen euro is verbouwd en heringericht. „Wat er nu aan apparatuur staat, is het modernste wat er te krijgen is", stelt directeur J. van den Blink. De kamer is nu een vol waardige operatiekamer, zodat er niet alleen inwendig onder zoek kan worden verricht bij problemen in de kransslag aders, maar er ook geavanceer de pacemakers geplaatst kun nen worden. Als afspraken met zorgverzekeraars en de andere Zeeuwse ziekenhuizen lukken kan er volgend jaar gedotterd worden. Dat zou een paar hon derd Zeeuwen een reis naar De Klokkenberg of hartcentra in België besparen. De midden-Zeeuwse vereniging van hartpatiënten Hartezorg is ontzettend blij, zegt voorzitter Jan Roodenburg. „Vijf cardiolo gen, dat leek anderhalf jaar gele den een utopie." Sinds 2000 kampte het specialis me in Vlissingen met grote pro blemen door vertrekkende car diologen. De afgelopen vijf jaar beschikte het ziekenhuis meest al over twee cardiologen, terwijl er patiënten waren voor vier. De problemen begonnen kort voor de pensionering van cardio loog A. Zimmerman, de arts die er vijftien jaar geleden mede voor zorgde dat het Vlissingse ziekenhuis voor heel Zeeland mocht gaan katheteriseren. In middels mogen alle Zeeuwse zie kenhuizen dat. Verstoord Vlak voor Zimmermans pensio nering bracht onderzoeksbu reau Berenschot ernstig ver stoorde verhoudingen tussen de cardiologen en de ziekenhuisdi- De cardiokamer in het Vlissingse ziekenhuis, foto Lex de Meester (Advertentie) DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. advertentie DELTA N.V. Advertentie DELTA DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. DELTA N.V. rectie aan het licht. Twee cardio logen vertrokken, waardoor het specialisme-na het pensioen van Zimmerman slechts met hulp van het Oosterscheldezieken- huis overeind bleef. Opvolgers van de vertrokken cardiologen bleven niet lang, waardoor het ziekenhuis sinds oktober 2003 met één cardioloog en een hart specialist in opleiding moest werken. Niettemin zijn de wachttijden met zes tot acht weken beperkt gebleven, vindt Van den Blink. Door de doorstroming van pa tiënten te verbeteren en onder zoeken beter af te stemmen kun nen patiënten nu binnen één a twee weken op de polikliniek te recht en hun onderzoeken onder gaan hebben. Voor controlebe zoeken is de wachttijd vier tot vijf weken. „Ons streven is die tijd verder te bekorten", zegt Van der Schraaf. Voor de oprichting van een hart- falenpoli is het echter nog te vroeg. Het Goese ziekenhuis heeft wel zo'n poli, waarbij de zorg voor hartpatiënten gecon centreerd is en eendrachtig wordt samengewerkt, van ambu- lanceverpleegkundige en specia list tot nazorg en patiëntenver eniging. Advertentie verhuizen? Advertentie jïJEI JjJ u. gü mï ijli www.famihevermaak.nl DOMBURG - De gemeente Veere overweegt, voortaan bij bestemmingsplannen standaard onderzoek te laten ver richten naar de gevolgen voor de luchtkwaliteit. Dat zegt wethouder J. Bostelaar (ruimtelijke ordening). De Chris- tenUnie had hem gevraagd of in Veere plannen worden aangevochten op grond van luchtvervuiling door fijn stof, onder meer door uitlaatgassen van verkeer. De laatste tijd grijpen bezwaarmakers steeds vaker naar dit argu ment. Bij recente plannen voor het Badpaviljoen in Dom burg en de peuterspeelzaal in Grijpskerke is dat volgens de wethouder het geval. GroenLinks Veere gebruikt het argument in de procedure bij de Raad van State tegen de aanleg van de N57. De rechtszaak over de bouw van het theater in Middelburg lag onlangs zes weken stil omdat de rechtbank wilde onderzoeken of het bouwplan voldoet aan de strengere nonnen voor luchtvervuiling. Het gaat dan om auto's die de parkeergarage in- en uitrijden Bostelaar denkt dat met een eenvoudig vooronderzoek vertraging van Veerse plannen voorkomen kan worden. MIDDELBURG - Het onderzoek naar de toekomst van de bouwput in Middelburg is eerder klaar dan verwacht. Dat komt omdat het overleg tussen de aannemer en de ge meente over wie aansprakelijk is voor de schade vlotter verloopt dan eerst werd gedacht. Eind juni is het definitie ve rapport over de bouwput klaar. Dan moet op een rijtje staan wat de mogelijkheden zijn voor de put en wat de kosten zijn. Vermoedelijk beslist de gemeenteraad in sep tember of het theater nog aan de Zuidsingel komt. Over een paar weken moet duidelijk worden of de huidige schouwburg van de arbeidsinspectie open mag blijven ter wijl er aan een nieuw theater wordt gebouwd. MIDDELBURG- Een 36-jarige man uit Koudekerke, die werd verdacht van opzettelijke mishandeling, is gisteren door de Middelburgse politierechter vrijgesproken. De man had vorig jaar een conflict met een collega op een bouwplaats in Goedereede. Daarbij zou de man zijn colle ga van een ladder hebben geduwd. Het slachtoffer was ook aanwezig in de rechtszaal en reageerde woedend op de verdachte en zijn advocaat. Het slachtoffer gaf aan dat de val van de ladder voor hem vérstrekkende gevolgen heeft gehad en hij eiste dat de verdachte de komende ja ren opdraait voor zijn medische kosten. Zowel gisteren, als in de zaak die eerder dit jaar voorkwam zijn verschil lende getuigen gehoord. Zij bleken vaak tegenstrijdige en vage informatie te geven. De rechter vond dan ook geen overtuigend bewijs tegen de verdachte en sprak hem vrij. Ook de vorderingen van het slachtoffer wees de rechter van de hand. den voortgezet. „Dat zou dood zonde zijn. Hier gebeurt wat. Het bruist een beetje. Kinderen kunnen dicht bij huis iets crea tiefs doen en jonge kunstenaars komen in Veere wonen. Het Kunstplein is belangrijk voor de sociale contacten." Met haar alternatieve plan pro beert de Veerse kunstenares de raad ertoe te bewegen de sloop van de voormalige kleuter school te heroverwegen. In Veere zijn eerder 217 handteke ningen opgehaald tegen de sloop. Ollo Feenstra wil het schooltje laten staan en een deel ei-van om bouwen tot woonhuis. Aan de kant van bistro De Peperboom kan nog een huis komen. Er blijft dan tussen de panden nog een plein over, van ongeveer ze ven meter breed. Dat kan een beeldentuin worden. Achterin kunnen eventueel nog twee klei nere ateliers worden bijge bouwd. De monumentale bomen blijven gespaard en de tegen overgelegen huizen behouden licht, somt Feenstra op als voor delen voor de omwonenden. De raad wil het alternatieve plan bestuderen en bespreekt het in de commissie Ruimtelijke Ordening op 6 juni. Wethouder J. Bostelaar wil vasthouden aan het oorspronkelijke plan om nieuw te bouwen. „Het is een unieke plek waar veel mensen graag willen wonen", denkt hij. „Schilderscursussen kunnen ook op andere plaatsen worden gegeven." door Selma Osman VEERE - Het Kunstplein in Veere is een succes en daarom moet het blijven. Dat vinden de kunstenaars die werken in het oude kleuterschooltje in de Ka- pellestraat en een deel van de Veerse bevolking. Kunstenares Ollo Feenstra heeft een alterna tief plan bedacht om het Kunst plein te kunnen behouden. Zij wil ateliers en woningbouw com bineren. Het schooltje moet binnenkort het veld ruimen omdat de ge meente het terrein wil bebou wen. De sloop en sanering van het terrein zijn gepland in het najaar. Voor de nieuwbouw ligt nog geen plan klaar. Mogelijk mag de Woningstichting Walche ren er huizen bouwen. De kunstenaars zijn vorig jaar juli in de oude school getrokken en wisten dat dit tijdelijk was. Al gauw kwamen Veerenaren in de ateliers kijken en werd het tot Kunstplein omgedoopte ge biedje een ontmoetingsplek. De kunstenaars geven er ook work- Feenstra is niet tegen vertrek uit het schooltje, als er maar een goed alternatief is om het Kunst plein voort te zetten. Tot op he den is er, ook na gesprekken met de gemeente, nog geen ge schikte ruimte gevonden. Op 5 juli moeten de kunstenaars uit het schooltje. Feenstra vreest dat het initiatief doodbloedt, als het niet na de zomer kan wor- Laatst stond een jongeman na een avond kroegbezoek te uri neren tegen de kerk van Hulst. Wildplassen heet dat te genwoordig. Vanwege het hin derlijke karakter ervan treedt de politie er krachtig tegen op De agent die de kroegbe zoeker op heterdaad betrapte, begon met de klassieke ope ningszin van een vertegen woordiger van de sterke arm: „Waar zijn wij mee bezig?" De jongeman realiseerde zich de hopeloosheid van zijn si tuatie en constateerde dat smoesjes niet zouden helpen. „Ik ben aan het pissen en jij gaat erover zeiken. De politieman kon die gevat heid. wel waarderen en liet de wildplasser na een verma nend woord onbekeurd gaan. Hij wilde niet lullig doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13