VD dreigt nieuwe AO te torpederen Foto verplicht op seizoenkaart voetbal Banen index PZC Huisartsen gaan drie dagen in staking HEEFT U AIRCO IN DE AUTO? PZC Auto raymondo maandmenu 23,50 (S)JobTrack.nl P2£ \ïeuw stelsel is volgens liberalen geen verbetering leraar Goudhandelaar trein beroofd Wilders krijgt onthaal van popidool Onderzoek naar kabeltarieven Ivan Basso nieuwe leider in Giro Jubileum voor Gérard de Nooijer Amerikanen nog lange tijd in Irak Droom van Glennis Grace valt in duigen Advertentie Morgen in uw dagblad. Het meest complete overzicht van banen in uw regio. (Advertentie) lostlbankrekeningnummer. niilBkening; bv gaat zorgvuldig tm O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van onderstaand rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalffn; CU per maand met automatische incasso 19,95). O per kwartaal met automatische incasso 58.001, D per jaar met automatische incasso 222,50). kop wWw.pzcnl/abonneren. bel gratis 00 - 0231231 bi stuur dure ban naar. afdeling lezersservice twoordnummer 713,4460 WB Goes 8"711688"555530 het alfabet van Zeeland door Theo Haerkens DEN HAAG - Bijna alle huis artsen sluiten volgende week van woensdag tot en met vrij dag hun praktijk uit protest tegen maatregelen die minis ter Hoogervorst in petto heeft voor de financiering van de huisartsenzorg. De artsen, verenigd in de Lan delijke Huisartsenvereniging (LHV), hebben dat gister avond unaniem besloten. De actie wordt in het hele land gehouden. Voor spoedeisende hulp worden speciale maatre gelen getroffen.Na drie dagen staking willen de artsen op nieuw met Hoogervorst om de tafel. Maar LHV-voorzitter Bas Vos het er geen twijfel over bestaan dat er 'nieuwe harde acties' volgen als de mi nister zijn plannen niet dras tisch bijstelt. De huisartsen denken dat ze er wel 15.000 euro per jaar op achteruit kunnen gaan als de bewinds man zijn plannen doorzet.In een reactie het minister Hoo gervorst weten het besluit van de artsen om te staken te betreuren. Hij hoopt en ver wacht echter dat de artsen er voor zorgen dat de patiënten zo min mogelijk last hebben van de staking. GPD pagina 15 huisartsenacties gaan niet om de centen Service Partner K|jk da„ „p pagjna 3Q katem AUT0 (HELLO |n de ochtend regen Opklaringen, in de ochtend eerst nog wat fM6fi, 's Avonds enkele buien, diddagtemperatuur 21 graden. 47e jaargang no. 116 vr||dag 20 mei 2005 IS nummer 1,25 (Advertentie) (Advertentie) Bent u de die Praktijkschool De Sprong zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland maak werk van öeze of één van de vele andere vacatures. uis in brand m aan politie ontkomen iRGH-HAAMSTEDE - De po- e heeft gisterochtend vroeg 147-jarige man uit Haamste- aangehouden op verdenking brandstichting. De man kzijn eigen woning in brand aan arrestatie wegens mis- deling te ontkomen. De wo- ig is door de brand zwaar be- politie wilde eerder die dit - omstreeks één uur - de in uit Haamstede aanhouden gens mishandehng van een ut. Toen de agenten bin- mvaren, probeerde de gezoch- man aanhouding te voorko- II door zijn huis in brand te De twee politiemensen tden het brandende huis tij- jontvluehten. uit Burgh-Haamstede ld later die nacht na een zoek- :ht door de politie in de kraag IOSENDAAL - Dieven heb- een flinke slag geslagen in n trein. ]te van het station in •osendaal, kwam een 53-jari- Engelsman erachter dat zijn tetas, met daarin sieraden ter of: Jar(k van 135.000 euro, gesto- fwas. Hij was op weg van J Haag naar Antwerpen en ddetas onder zijn jas gelegd, heeft van de diefstal zelf gemerkt. GPD Lr Hans van Soest 1 - De nieuwe die per 1 januari ko- jnd jaar van kracht moet i, staat op losse schroe- L Onverwachts dreigde 'eringspartij VVD giste- Dzijn steun aan de stelsel- op te zeggen. partij betwijfelt of de nieu- 'WA0 een verbetering is in met de bestaande Zonder de WD is er kamermeerderheid voor de uwe WAO. Igens vice-fractievoorzitter Vries van de WD moet de uwe WAO eenvoudig uitvoer- jr worden en wat opleveren, nders gaat het hele feest niet or," dreigt ze. „Minister De us van Sociale Zaken weet in- Idels van onze opstelling en rg zenuwachtig." WD vreest dat het nieuwe Isel te duur wordt en niet lt tot minder WAO'ers dan tde huidige wetgeving, beide punten zal De Geus eite hebben de regeringsfrac- te overtuigen. De premies ir werkgevers en werknemers nieuwe WAO gaan na- ijk fors omhoog, roeringsinstantie UWV moet ere premies gaan vragen van kabinet, omdat het een deel van de nieuwe WAO ook door private verzekeraars wil laten uitvoeren. Zonder die premiever hoging hebben private verzeke raars moeite te concurreren met het UWV. Datzelfde UWV wees er eerder dit jaar al op dat de nieuwe WAO geen verdere be zuinigingen zal opleveren. Het aantal WAO'ers zal nog dit jaar onder de zevenhonderddui zend zakken. Dat is te danken aan de invoering van de 'Poort- wachterwet', die werkgevers dwingt zich eerder over ziek per soneel te ontfermen en doordat de WAO-keuring nu pas na twee ziektejaren plaatsvindt. Dat bespaart de overheid in to taal 800 miljoen euro. De nieu we WAO zal niets extra opleve ren, omdat daarin de uitkerin gen hoger zijn, aldus het UWV. De nieuwe WAO (de WIA) wordt alleen toegankelijk voor mensen die vollledig worden af gekeurd. Wie gedeeltelijk wordt afgekeurd, valt straks onder een andere, minder aantrekkelijke arbeidsongeschiktheidsrege ling. De WD vreest dat dat een 'aanzuigende werking' heeft. „Het wordt wel heel aanlokke lijk om je geheel te laten afkeu ren," denkt De Vries. Grootste oppositiepartij PvdA is al lan ger tegen de nieuwe WAO. „Het aantal WAO'ers daalt hard door maatregelen die al zijn ge nomen. Waarom wil het kabinet veranderen wat al goed gaat?", hield PvdA-leider Bos het kabi net gisteren nog voor in een de bat over de jaarrekening van het Rijk over 2004. GPD Kamerlid Geert Wilders spreekt, omringd door lijfwachten, met bezoekers van de markt in Middelburg. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder en Melita Lantinq MIDDELBURG - Hij kwam speciaal op donderdag naar Middelburg en Zierik- zee. Lekker druk, in beide steden was het markt. Tweede-Kamerlid Geert Wilders trotseert de bedreigingen. „Ik wil de straat op." Wilders wordt behandeld alsof hij een popidool is. Bewonderaars klampen hem aan voor persoonlijke beslommeringen. Een vrouw laat hem haar ogen zien. „En het ziekenfonds vergoedt de operatie niet?", vraagt Wilders. „Ik ga er naar kij ken." De vrouw aait hem over de borst. Een an dere vrouw schudt hem de hand: „Ik moet even naar je haar kijken", lacht ze. „Ik heb het ook al jaren zo. Is het echt zo? Of is het imageV' Dat laatste, geeft het Kamerlid toe. Wilders wordt voortdu rend staande gehouden voor interviews met journalisten uit diverse landen. Over de Europese grondwet wordt vandaag nauwelijks inhoudelijk gesproken. Men sen willen Wilders vooral een hart onder de riem steken. „Ik kan er niets aan doen", zegt hij. „Ik deel niet voor niets ook folders uit. Ik hoop dat mensen niet alleen naar de handtekening kijken, maar ook naar de argumenten." Zowel de gemeente Schouwen-Duive- land als Middelburg hebben extra veilig heidsmaatregelen genomen voor het be zoek. Meer dan honderd mensen worden preventief gefouilleerd, pagina 4 commentaar zie ook katern Zeeland Hoge Amerikaanse militai ren hebben gisteren laten weten dat er van een terug trekking uit Irak voorlopig nog geen sprake kan zijn. Zij vermoeden dat hun in zet 'nog vele jaren' nodig is. President George Bush erkende dat er veel proble men zijn bij de wederopbouw van Irak. De Opta, de waakhond over de tarieven op de telecom- markt, wil de boeken van onder meer Delta inzien. Het Zeeuwse nutsbedrijf moet laten zien dat het zijn klanten geen te hoge tarieven berekent voor de radio- en televisieprogramma's. Volgens Delta zijn de JS" tarieven niet buitensporig gestegen. Ivan Basso heeft gisteren een geslaagde aanval ge daan op de leiderstrui in de Ronde van Italië. De Itali aanse kopman van CSC werd tweede in de elfde etappe achter zijn landge noot Savoldelli. Grote ver liezer was de Italiaan Cune- go, die meer dan zes minu- O ten verloor. Gérard de Nooijer speelt vanavond tegen AGOW zijn 400e wedstrijd als profvoetballer. De verdediger van FC Dordrecht is trots op die mijlpaal en beslist volgende week of er volgend seizoen nog duels aan dat to taal worden toegevoegd. Hij heeft een nieuwe aanbieding van FC Dordrecht in beraad. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio en Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16, 17 en 19; Sport: 21, 23 en 25; Auto: 27 en 29 Als voorafje onze Het hoofdgerecht Als feestelijke heerlijk gebakken bestaat uit gebakken afsluiting mangoijs garnalen met tongfilets met een met verse mango en looksaus en garnituur van zeefruit slagroom gemengde salade en verse groentes Peperdure Batmobiel door Ap van den Berg DEN HAAG - De seizoenkaar ten van de eredivisieclubs wor den vanaf het voetbalseizoen 2006-2007 uitgerust met de pas foto's van de houders. Enkele clubs beginnen daar bij wijze van proef al in augustus mee. Deze maatregel vormt een onder deel van het akkoord dat minis ter Remkes van Binnenlandse Zaken, de clubs, de politie en de KNVB gisteren hebben bereikt over de nieuwe competitie-op- zet met (meer) play-off-wedstrij den. Bij risico wedstrijden moe ten de supporters van de uitspel ende club verplicht gebruikma ken van een uitkaart. Die moe ten ze bij hun eigen club kopen. Supporters die zich hebben mis dragen worden uitgesloten. De verplichte uitkaart kan ook worden gebruik voor wedstrij den met een laag risico. De sug gestie om bij risicowedstrijden uitpubliek te weren, lijkt voorlo pig van tafel. Eerder al was afgesproken dat de politie zich voortaan niet moeten melden bij een politiebu reau. Er komt ook een proefproject in Amsterdam, Rotterdam en Arn hem waarbij vandalen huis arrest opgelegd krijgen met een systeem voor stemherkenning. De vandaal met stadionverbod moet thuis blijven tot hij wordt gebeld. Als de telefoon gaat, moet hij eerder ingesproken zin nen herhalen. Het stemherkenningsysteem is volgens directeur S. van Gennip van Reclassering Nederland niet te kraken. De belangenvereniging SOVS (Samenwerkende Organisaties Voetbalsupporters) is tegen de pasfoto op de seizoenkaart en te gen de persoonsgebonden uit kaart. Veel relschoppers die wa ren betrokken bij de ongeregeld heden rond de wedstrijd Feye- noord-Ajax in april waren niet in het bezit van een club- of sei zoenkaart, aldus de SOVS. De supportersoi'ganisatie vindt dat het goedwiüende voetballiefheb bers steeds moeilijker wordt ge maakt om een wedstrijd te be zoeken. GPD meer of zo weinig mogelijk laat zien in het stadion en op het sta dionterrein. De voetbalclubs moeten er zelf de orde handha ven en de verkeersstromen rege len. Veel clubs doen dat overi gens al. Remkes gaat bij zijn coHega Zalm bepleiten dat de stewards straks een belastingvrije vergoe ding krijgen. Supporters die de combi-rege ling (geregeld vervoer/ toegangs kaartje) omzeilen, mogen niet meer tot het stadion worden toe gelaten. Zij krijgen een lande lijk stadionverbod van de KN VB. De bond onderzoekt samen met het ministerie van Justitie of het mogelijk is dat die suppor ters zich tijdens een wedstrijd KIEV - Haar droom komt niet uit. Glennis Grace mag niet mee doen aan de finale van het Euro visie Songfestival in Kiev. Ze plaatste zich gisteren niet tij dens de halve finale met haar lied My impossible dream'. In de halve finale streden 25 lan den om tien finaleplaatsen. De beslissing wie naar de finale mocht, werd gisteravond geno men door televoters in heel Eu ropa. Ook de andere Nederland se zangeres, Marian van de Wal - uitkomend voor Andorra - haalde de finale niet. foto Serey Dolzhenko/EPA mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1