Schade door nieuwbouw Tholen monument in gevaat OP PAPIER GAAT DE LIEFDE LANGER MEE. Va PZC Seizoenarbeiders in stacaravans Rouwwimpel voor y Slaan damwand waarschijnlijk oorzaak van scheuren in huizen Neckermann maakt werk van ziekteverzuim weekenddiensten vrijdag 20 mei 2005 door Freek Janssen THOLEN - Rondom het bouw terrein van een parkeergarage in Tholen zijn vijf woningen be schadigd. Er zitten scheuren in de muren en vloeren en twee ga rages zijn al gesloopt. Waar schijnlijk is de aanleg van de damwand rondom de bouwput de boosdoener. De opdrachtge ver, projectontwikkelaar Mars- aki, stelt een onderzoek in. Het gaat om drie huizen aan de Jan van Bloisstraat en twee wo ningen aan de Ten Ankerweg. Aannemer Ballast Nedam graaft op het terrein tussen de Ten Ankerweg, de Molenvlietse- dijk en de Jan van Bloisstraat een bouwput van drie meter SINT JANSTEEN - Postorder bedrijf Neckermann neemt maatregelen om het hoge ziekte verzuim terug te dringen. Alle leidinggevenden binnen het be drijf krijgen een training om be ter in te spelen op het probleem. Dat staat in het jaarverslag 2004 van Neckermann, dat van uit vestigingen in Sint Jansteen en Temeuzen werk bood aan 936 werknemers in 727 voltijds- banen. Neckermann wil de samenwer- kifig met de Arbodienst opzeg gen. „De dienst geeft heel alge mene adviezen die niet echt zijn toegespitst op Neckermann", legt verzuimcoördinator J. We vers uit in het jaarverslag. Het ziekteverzuim in de Terneuzen- se vestiging is vorig jaar afgeno men ten opzichte van het jaar er voor: van 6,8 tot 5,4 procent. In Sint Jansteen steeg het verzuim met 0,4 procent tot 7,8. Necker mann heeft geconcludeerd dat het de taak van de direct leiding gevende is om de ziekgemelde medewerker weer zo snel moge lijk aan het werk te krijgen.' diep voor de aanleg van een par keergarage. Daar bovenop wordt het appartementencom plex de Vijfhoek gebouwd. Meteen nadat de damwand in de grond werd geslagen, ging het mis. Twee garages aan de Ten Ankerweg moesten worden gesloopt, omdat ze los van de woning kwamen te staan. Inmid dels is er ook aan de woningen de nodige schade ontstaan: ze zijn een stuk gezakt, er zitten scheuren in muren en vloeren. Sommige ramen en deuren kun nen met meer dicht. Wat de oorzaak is van de scha de, is niet duidelijk. Marsaki laat deskundigen onderzoek doen. Er is elke dag contact met de bewoners, het college van burgemeester en wethouders van Tholen is deze week langs geweest. Binnenkort vindt er overleg plaats tussen de gemeen te en de bewoners. De werkzaamheden op het ter rein gaan ondertussen gewoon door. Directeur P. Kambier van Marsaki: „De damwanden zit ten al in de grond, dus ik acht het uitgesloten dat er nieuwe huizen beschadigd worden." Kambier spreekt het gerucht te gen dat bij het naar beneden tril len van de damwand grondwa ter zou zijn weggelopen, zoals in Middelburg gebeurde. „Het is wel zo, dat er een veenlaag in de grond zit. En die is gevoelig voor trillingen." De aannemer heeft de damwand gedeeltelijk naar beneden gedrukt en voor een deel getrild. „Er is heel be wust voor deze methode geko zen", aldus Kambier. Wethouder W. van Kempen (volkshuisvesting) bevestigt dat de projectontwikkelaar en de aannemer zich aan de bouwre- gels hebben gehouden. „We heb ben onlangs nog alle vergunnin gen gecheckt en opnieuw ge checkt, we kunnen niets vinden dat niet in orde is." Verder kan de gemeente Tholen weinig doen, zegt Van Kempen. „Onze taak is louter het houden van toezicht. Op advies van onze ei gen technische mensen zien we geen reden om de bouw stil te leggen." Vijf woningen rondom de bouwput voor een parkeergarage in Tholen zijn beschadigd. foto Mechteld Jansen door Ingrid Huibers WISSENKERKE - Seizoensar beiders mogen op Noord-Beve land in stacaravans overnach ten. Die caravans moeten dan wel zo neergezet worden dat ze niet al te zeer in het zicht staan. Verder dienen de tijdelijke on derkomens op de boerenerven op het elektriciteitsnet en de rio lering te worden aangesloten. Ook behoren de bewoners over stromend water te kunnen be schikken. Lukt dat niet in de ca ravan, dan moeten er goede sani taire voorzieningen op het erf komen. „Het gaat ons er vooral om dat de voorzieningen veilig en hygiënisch zijn", zegt wethou- der A. van der Maas (ruimtelij ke ordening). „En dat er een praktische gedoogregeling komt die goed te handhaven is." Boeren die met seizoensarbei ders werken, moeten van tevo ren bij de gemeente te melden hoeveel mensen er komen en hoe lang ze blijven. Zodra de laatsten vertrokken zijn, dienen de caravans te worden verwij derd. „Dat gaan we als gemeen te ook controleren", aldus Van der Maas. De gemeenten Noord-Beveland, Kapelle, Rei- merswaal, Goes en Borsel^, ver tegenwoordigd in Bestuurlijk Platform de Bevelanden, zijn al sinds afgelopen oogstseizoen met elkaar in gesprek over de huisvesting van seizoenskrach ten. Inmiddels ligt er een ont werpregeling op tafel. Daarmee zou het creëren van woonruimte in een boerenschuur mogelijk moeten worden. Dat hoeft dan niet per se de schuur te zijn van de boer die de tijdelijke arbeids krachten inhuurt, er kan ook een ondernemer in het gat sprin gen. Deze kan, bij wijze van nieuwe economische drager, met de huisvesting zijn brood verdienen. Ook de boeren zelf moeten slaap vertrekken en sanitaire voorzie ningen in hun schuur kunnen maken. Verder dienen fruitpluk kers en andere seizoenskrachten op een minicamping te kunnen worden ondergebracht. Tot slot prijkt op het lijstje de werkcam- ping waarvoor de gemeente Noord-Beveland nu opteert. De meeste andere gemeenten in de regio hebben nog geen keuze gemaakt. door Raymond de Frel SLUIS - De Oostpoort in Sluis is in diepe rouw gedompeld. Tot en met volgende week vrijdag vestigt een rouwwimpel de aan dacht op de mankementen van het monumentale bouwwerk. De wimpel is voorzien van de tekst 'Monument in gevaar'. Naast de Oostpoort zijn in Zeeuws-Vlaanderen ook vijf ka tholieke kerken (Graauw, Sint Jansteen, Kloosterzande, Lam- waarde en Heikant), twee Neder lands Hervormde kerken (Kloos terzande en Groede) en de kade muren van Sluis voorzien van een zwarte wimpel. Al deze ob jecten zijn onderdeel van een manifestatie van de Stich Nationaal Contact Monurr.^ (NCM), de koepel voorde^, culiere monumentenorg^ (joo ties. De bouwwerken W deel uit van een selectie van^ derd Nederlandse morning dal die als voorbeeld diener. wat er op het spel staat ai, geen extra subsidies voorfej lopen van restauratie-ach.- «n standen beschikbaar korre coi boel De geselecteerde objecten- M men slechts het topje van ties berg aan schrijnende gevai Naast monumenten ineigeq van stichtingen, verenig^ U maatschappijen voor staö^ van. stel en kerkgenootschappen cA pen ook monumenten in pa-, bar lier bezit gevaar. gnd am Delt JOU inn zaterdag 21 en zondag 22 mei 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiënten huisartsen Albers, Bruynzeel en Manni, Van derfHaak, Heere en Wor- telboer. zaterdag: A. P. Bruynzeel en C.J. Manni, Heren gracht 68, tel.(0118)644301, zondag: F, J. Heere, J. H. Huyssenstraat 15, Mid delburg, tel. (0118) 644301 Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. zon. 23.00-ma. 8,00 uur:R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118)501271. Tandartsen Walcheren A. P. de Looff, Badhuisstraat 140, Vlis singen, tel. (0118) 413881 Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: M. Snoep, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.3O-zon.21.30 VOOr J. Drijdijk, tel. (0118) 626045. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesiet!,ij «na te Noordstraat 61, Middelburg,tel (0118) 637077. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.1 uur. LandbouwhuisdierenpraktijkWr cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel Ie tel. (0118) 633803, za.tf zo. visites aanmelden van 08.00(15: Dierenartsenpraktijk Meliskerkt R. Roskam, Kelderweg 1tel. (01181 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikkt Het hele weekend bereikbaar onden 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek Hummelen, Markt 69,Mil! u burg, tel. (0118)612134. 1 Apotheek Ringeling, Lange Del Middelburg, tel. (0118) 612538. 24-uursdienst (voor spoedeisende» cepten): Apotheek De Singel, Singel 9, Vliss^ gen, tel. (0118)412730. De ;uii net epe den Thuiszorg ebi Stichting Werkt voor Ouderentel zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverplegi )al en uitleen verpleegartikelen, 0118-684000. jjSL Zeggen dat je van iemand houdt kan op ontel baar veel manieren. Je kunt het fluisteren, roepen of zingen. Het kan via de telefoon, of via een e-mailtje of een sms'je. Je kunt het op een muur schilderen of in het zand schrijven. Maar het mooiste blijft natuurlijk een echte liefdes brief. Zo'n brief die je later als je groot bent, of oud zelfs, weer eens tevoorschijn kunt halen om er bij weg te dromen. Zo'n brief die niemand je ooit meer af kan nemen. Wat er ook gebeurt. o> x ^en Steeds weer plezier van karton en papier. EEN PUBLICATIE VAN INFORMATIECENTRUM PAPIER EN KARTON, T (020) 654 30 43 WWW.PAPIERINFO.NL PARTICIPANTEN: STICHTING PAPIER RECYCLING NEDERLAND, VERENIGING VAN NEDERLANDSE PAPIER- EN KARTONFABRIEKEN, VERENIGING GOLFKARTON, KONINKLIJKE KVGO, NEDERLANDS UITGEVERSVERBOND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 14