Bijman droomt van zege in Axel PZC Den Inkeltriatlon zit helemaal vol Driedaagse slaat zijn vleugels uit Route van Driedaagse 19 4 Wielrenner rijdt in Driedaagse een thuiswedstrijd Belgische wielerbond naakt zich belachelijk Spelers Zierikzee naar Kloetinge Poging tot omkoping in België Selectie Eede tegen Breskens Fraaie proef Stephanie de Frel uitslagen Korfballers Swift naar eerste klasse Steen neemt afscheid van spelers Nationale titel Polderman donderdag 19 mei 2005 jnnrKarel Pleunis AXEL - Hij mag het eigenlijk aiet hardop uitspreken. Want iloegbelang gaat boven eigenbe- J ang. Maar is er ruimte en mag Vf(i Ij, dan wil hij springen, gaan, boegen. Want Hulst-Axel, dat m ide etappe van de Juniorendrie- cde-i daagse waarin Remco Bijman lkf[| jn hele ziel en zaligheid wil leg- Qg, Als winnaar finishen in zijn ei- woonplaats, dat is de ultie- droom van Remco Bijman. Ju ij de besten eindigen in Axel, Jat is een mooi resultaat. Zo on- redeneert de 17-jarige xelaar die voor RSC De Zuid- esthoek start in de Driedaag- j^Frits Bakker 0EL - De Internationale Ju- niorendriedaagse, ooit opgezet als een Axelse wedstrijd, slaat elk jaar meer zijn vleugels uit. Het peloton komt in de 24e edi tie alleen in de derde etappe nog in Axel aan. De start is ver legd naar de Grote Markt in Hulst, na een presentatie van de renners op het stadhuis. organisatie, die nog wel uit .„.elaars bestaat, wil met het uitwijken naar Hulst de koers nog meer uitstraling geven. De derde etappe is al jarenlang de laatste op Zeeuws grondge bied. Zondag wordt de finale gereden in de Vlaamse Arden nen, met de start en finish in Strijpen, vlakbij Zottegem, met de beklimmingen van de Beren dries, de Leberg, de Vlamme en de beruchte kasseistroken van de Haaghoek en de Padde- straat. De Juniorendriedaagse behoort voor de dertiende keer tot de cyclus van wedstrijden voor de wereldbeker. ,,We zijn een van de wedstrijden met een lange geschiedenis in de wereld beker", aldus Honk Pieters, se cretaris van de organisatie. De eerste wedstrijd voor de we reldbeker was in Polen. De Driedaagse is de tweede in de reeks, later volgen onder meer wedstrijden in Canada, Italië, Zwitserland, Duitsland en Frankrijk. Het deelnemersveld telt tradi tioneel veel buitenlandse selec- tieploegen. Het wordt vooral uitkijken naar de Italiaanse ploeg, die vorig jaar uit een re gionale selectie bestond, maar volgens Pieters dit jaar de sterk ste Italiaanse junioren afvaar digt. Jacopo Guarnieri is een van de kanshebbers. De Molda- viërs, Polen, Wit-Russen, Duit sers, Denen, Amerikanen, Zwit sers en natuurlijk de Belgen ko men bijna jaarlijks aan de start. Ook Kazachstan, stilaan een van de betere wielerlanden, behoort dit jaar tot de deelne mers. De beste Nederlandse ju nioren zijn niet in een selectie ondergebracht. Ze rijden in hun eigen clubteams. De ruim honderdtachtig renners, alle maal zeventien en achttien jaar jong, krijgen in totaal 307 kilo meter voor de wielen. Daarvan worden er 10,5 tegen de klok ge reden: op zaterdagmorgen net buiten Zuiddorpe. De laatste etappe, die in de Vlaamse heu vels elk jaar een slagveld te weeg brengt, onderscheidt zich door een veelheid aan klimkilo- meters. t is echter meer. Zouden het worden, dan wil Rem an die niet aan zijn schenken. Dan wil hij ren naar het kerkhof, naar zijn ootste fan, opa, Die moedigde ;maltijd aan. Die stimuleerde, altijd voor hem. Tot ij twee jaar geleden, op de dag hij 64 jaar werd, aan een 1 overleed. Dat was Esteentik. ook de periode waarin emco Bijman er langzaam van ]ep [ertuigd raakte dat het wieler- hem wat te bieden had. .e start van zijn loopbaan as eerder moeizaam dan hoop- Ijj Mijn oom, Carlo Steel, maakte een beetje gek. Hij had thuis ag zo'n hele ouwe koersfiets staan. 'Probeer het eens manne ke', zo ging het ongeveer. Ik was al 13 jaar. Ik reed een dikkeban- denwedstrijd in Sluiskil. Het stelde allemaal niet veel voor, maar het was wel geinig. Op een daglicentie van de Wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen reed ik in Breda (categorie 7) mijn eerste echte wedstrijdje. Ik op een oude, stalen fiets, versnel lingsapparaat op de buis van het frame. Zo'n aftandse pot- helm op m'n hoofd. Wat heb ik afgezien. Ik werd vier keer ge dubbeld, was het lachertje van de koers." Toen ging de knop om. Toen be greep Remco Bijman dat het he lemaal niets zou worden als hij zich niet serieuzer toe zou leg gen op zijn nieuwe hobby. De wintermaanden greep hij aan om bij te trainen op de moun tainbike. Zo wilde hij de kloof met zijn concurrenten dichten. En dat lukte, zij het dat hij als eerstejaars nieuweling vooral veel moeite had met de kilome ters die na het bordje '40' nog kwamen. Elf keer De enige twee overwinningen uit zijn loopbaan boekte hij ver- volgens tijdens ATB-wedstrij- den in Wemeldinge en Kruinin- gen. Zo ontwikkelde Bijman zich tot een renner die in zijn tweede jaar als nieuweling elf keer binnen de eerst tien reed, in het Belgische Temse een berg prijs won (goed voor tachtig eu ro) en die vervolgens zonder een oor Frits Bakker XEL-De Belgen spreken over tu epidemie in wielerland. De ond, de clubs en de supporters wliten al weken een twist uit lie tot ver onder de gordel ordt gestreden. Waar gaat het igenlijk om? De Belgische bond eeft beslist dat de beste junio- en van het land niet mogen star- de Internationale Junio- ie van Axel. m 144 let verdict is uitgesproken door e Vlaamse wielerbond, die op e zondag van de Driedaagse l mei) de regionale kampioen- lappen houdt. En ook in Wal- tië worden op die dag de kam- nschappen gereden. Zeven de tien Belgische clubs die ia ingeschreven voor de :e, hebben zich noodge- moeten terugtrekken, ft besluit van de bond duidt minachting van een wed- ijd die meetelt voor de wereld en nota bene op zondag og in de mooiste wieler- Wi van Vlaanderen wordt ge- De Axelse organisatie onder aanvoering van rank Pieters eindeloos gecom- "ticeerd, maar heeft de Bel- niet op andere gedachten Innen brengen. De Belgische y' lectie die wel meedoet, blijkt IS nbaanploeg van Vlaanderen te Jn. Carlo Bomans, de ploeglei- ïr> komt met vijf echte baan- Deelnemende teams De deelnemende ploe- aan de Internationale Junio- 'driedaagse zijn: tionale selecties van Polen, Moldavië, Wit Rusland, ■Amerika, Duitsland, Denemar- ;™j. Kazachstan, België, Zwit- Pand, Denemarken en de ^-Afrikaanse selectie van team Theo Middel- met Willem van de Berge, J® Dees, Paul Jeremiasse, vnnstian Kik, Peter Tol en Jaco nP Wagenaar. m Alc (e ploegen: Zuid-West Ne- 'ri, District Zuid-Oost, 1 De Zuidwesthoek (met emco Bijman), Midden-Neder- 3 Jan van Arckel, Hottubes inj r''(a)' Noord-Neder- jj, ^oord-Holland, Westland 1 Vooruit, DGR Cycling Nordrhein Westfalen, Hoorn, GLS Danmark, ia Victrix en Bodysol zege op zak de overstap moest maken naar de junioren. Het verhaal van zijn eerste jaar is vrijwel identiek aan dat uit zijn periode als nieuweling. Hard werken, veel trainen. „Aan het begin van het seizoen reed ik in Roosendaal de Ronde van de Borchwerf. Een soort voorbereidingswedstrijd. Ik kon met veel bijten in de groep blij ven. Het ging hard, tegen 42 per uur." Bijman ervoer dat er steeds meer van hem werd gevraagd. Toch was zijn eerste jaar als ju nior beter dan zijn eerste jaar als nieuweling. Hij reed drie keer een toptien-klassering en bracht de klassieker de Omloop van het Volk (135 km) tot een goed einde. Dit jaar zou hij als tweedejaars junior willen oog sten, om te beginnen in zijn eer ste en laatste Juniorendriedaag se. Daarvoor is hij zelfs naar België getrokken, waar hij aan de wie- lerschool in Ronse een opleiding volgt. Deels om kennis te verga ren over de fiets en bedrijfseco nomie zodat hij later een eigen rijwielzaak kan opstarten en runnen; deels om een betere wielrenner te worden. Spanje De echte voorbereiding deed hij tijdens een stage in Spanje. Daarna was het veel rusten en consolideren. Het afgelopen weekeinde, in Yerseke en Breda, stonden vooral in het teken van niet vallen en niets forceren. „Want de Driedaagse is voor mij de wedstrijd van het jaar. Met 180 man rijden, da's een heel bijzondere sensatie. Een we reldbekerwedstrijd met enorm goede renners en met een aan komst in je eigen woonplaats. Dat maak je nooit meer mee als renner. Bijman wil voor zijn kans gaan in de etappe Hulst-Axel, dat is duidelijk. „Ik denk dat ik van Kees Schrauwen (ploegleider van de Zuidwesthoek) een vrije rol krijg. Hij weet dat ik uit Axel kom." Maar er zijn er vast wel meer die dat weten en op me zullen letten. Een koers is vaak zo on voorspelbaar, zeker bij de junio ren, waar alles nog niet vast ligt." „Het parkoers ken ik. Ik heb de tijdrit gereden in Zuid dorpe, die heeft wel wat, zo door de polders. En Hulst-Axel heb ik in stukken gereden. Elke bocht ken ik, ik weet waar de linke bochten zitten, waar de kans op valpartijen het grootst is. Van die etappe ken ik vrijwel elke meter." Dus ook die meters op de West singel, waar Remco Bijman zo graag de armen ten hemel zou willen heffen. Daar waar hij twee jaar geleden achter de baar van zijn opa liep. „De kans dat ik in Axel win is niet groot. Maar win ik. dan is duidelijk aan wie ik die zege opdraag." renners en zijn zoon Glenn naar Axel. Volgens de Vlaamse be leidsbepalers heeft de bond niet meer gedaan dan de reglemen ten volgen. Jean Brebels, voorzit ter van de Vlaamse bond, zegt niet anders te kunnen. „Door het samenvallen van de Drie daagse met onze regiokampioen schappen, kunnen wij geen toe lating geven aan onze beste ju nioren om in Axel te starten." De bond kreeg zo veel kritiek over zich heen, dat Brebels nog wel een opening liet: de ploegen mochten wel meedoen, maar met niet-geselecteerde renners. Dat werd met hoongelach ont vangen, want de meeste clubs hebben niet de potentie om nog eens zes junioren naar zo'n sterk bezette wedstrijd als de Driedaagse te sturen. „De bond heeft een Pyrrusover winning behaald", schreef Bern- hard Callens, beheerder van de populaire website Wielerdag- boek, op zijn site. „De betrok ken clubs zijn blij gemaakt met een dode mus." En inderdaad: voor de Axelse Driedaagse heb ben zich uiteindelijk maar drie clubs in plaats van tien inge schreven. De Belgische clubs zijn furieus. Bernhard Callens spreekt van een coup-de-théatre, verwijt de bondsbestuurders een laag- bij-de-grond niveau en noemt de Vlaamse voorzitter Berbels 'de Manitoe' van een uitgeteerde wielerbond. En Callens vervolgt schertsend: „Het is kennelijk weer niet mogelijk om het Krem lin van de wielerbond tot spor tieve redelijkheid te bewegen." Honk Pieters blijft zijn verwon dering uitspreken. „Welke bond organiseert nu zijn kampioen schappen in het weekeinde waarin er zo dicht bij huis en zelfs in eigen land een wedstrijd voor de wereldbeker wordt gere den?" Door het afhaken van de Belgische clubs bestaat het deel nemersveld niet uit de maxima le tweehonderd renners, maar uit ruim honderdtachtig. van onze sportredactie AXEL - De Juniorendriedaagse gaat morgen van start met een rit die begint en eindigt in Phi lippine. Het startsein voor de rit, die 110.5 kilometer lang is, wordt om 17.00 uur gegeven in de Kasteelstraat. Daar worden de renners rond de klok van 19.30 uur terugverwacht. Het peloton krijgt voor die ope- Remco Bijman: „De kans dat ik in Axel win is niet groot. Maar win ik, dan is duidelijk aan wie ik die zege opdraag." foto Camile Schelstraete door Sjaak Sinke KRUININGEN - Voor het eerst in het vijftienjarig be staan is de triatlon van Krui- ningen volledig volgeboekt. Maar liefst 320 deelnemers, verdeeld over vier series, gaan zaterdag van start in de Den In keltriatlon. Opmerkelijk is dat een aantal oud-winnaars van de halve triatlon dit jaar zijn heil zoekt in de kwarttriatlon. Opvallend is in de kwarttriat lon de rentree van Floris Jan Koole uit Middelburg. Hij liet zich de laatste jaren weinig zien. Koole won onder meer de hele triatlon in het Franse Em- brun. Ook in Kruiningen is hij geen onbekende want in 1991 werd hij al derde achter de toenmalige wereldtopper cle Fin Pauli Kiueri. Verder komen op de kwarttriat lon de oud-winnaars op de hal ve triatlon Machiel Itman (Hil- versüm) en Anton Mol (Oud-Beijerland) aan de start. Mol was vorig jaar de beste Ne derlander in de klassieke triat lon van Hawaii. Op de deelnemerslijst ont breekt Terneuzenaar Ronnie Babijn die in 2003 derde werd en in 2004 tweede. Hij maakte vorig jaar op zijn werk een zware val en is nog niet vol doende hersteld om aan de start te komen. Wat verder opvalt is het groot aantal Belgen dat in Kruinin gen aan de start verschijnt: „We hebben goede contacten met de Belgische triatlonorga nisaties en tellen mee in een Belgisch triatloncircuit", laat organisator Huijbregsen we ten. Nieuw bestuur De 16e editie van de triatlon Kruiningen is zeker niet de laatste, laat Pim Huijbregsen, organisator van het eerste uur weten: „We hebben een nieuw bestuur waar we weer jaren mee vooruit kunnen." Finan cieel is de organisatie gezond en de locatie is ideaal. Zater dag staan weer 150 vrijwilli gers en een tiental juryleden klaar om deze editie weer feil loos te laten verlopen. Opval lend jurylid is veelvoudig we reldkampioene Terèse van La- re uit Sluis, die zich 's morgens met jureren zal bezighouden. Om ongeveer 12 uur zal de vete rane van start gaat op de sprinttriatlon. Het wordt dringen bij de Den Inkel-triatlon. foto Mechteld Jansen ningsrit vijf ronden van ruim 22 kilometer voorgeschoteld. Het parkoers voert via de Post hoorn, Boekhoute naar de Tin- gelhoek, Boekhoutehaven, Maagd van Gent, de Timmer mans weg met 1,3 kilometer kas seien, de Pyramide en de Isabel- leweg terug naar de finish. De tijdrit van zaterdagmorgen (eerste start om 10.00 uur, ver wachte aankomst laatste renner 12.45 uur) rijdt vanaf de start in de Buitenpolderweg over de Eversdam, de Middenweg en de Molenstraat naar de Canisvliet- weg. Zaterdagavond is in Hulst om 17.00 uur de start van de der de etappe. De rit is 90,5 kilome ter lang en eindigt in Axel rond 19.15 uur. De route loopt vanuit Hulst richting Absdale, over Koewacht, Zuiddorpe naar Axel. Na 27 kilometer komen de renners een eerste keer door Axel, waarna een ronde wordt gereden via de Oudeweg, onder meer door de Beoosteblij- sestraat, Kijkuit, Sasdijk, Zaai- dijk, Capellestraat, Vaartwijk naar de eerste doorkomst om 18.15 uur. Vanaf de Westsingel, de Oudeweg wordt weer naar de Kijkuit, de Sasdijk en de Capel lestraat gereden. De kasseien van de Plattedijk worden in de rondjes daarna twee keer aange daan. Zondag is de koninginnerit met start (13.00 uur) en finish (15.20 uur) in het Belgische Strijpen. De etappe is ruim 95 kilometer lang. GOES - Na aanvaller Rutger Kooman vertrekken ook Ja- co van der Schee en Benjamin Verwest van Zierikzee 1 naar Kloetinge. Keeper Van der Schee gaat de concurren tie aan met Merlijn Swennen, de doelman die het afgelo pen seizoen vanwege een blessure niet in actie kwam. Benjamin Verwest is een linksbenige verdediger die ook op het middenveld uit de voeten kan. Kloetinge is in ge- I sprek met nog één speler om de selectie op sterkte te bren gen. SINT NIKLAAS - Na de eerste speeldag in de nacompeti- tie van de Belgische Tweede Klasse is opschudding ont- staan door een poging tot omkoping. Jerry Poorters en Se- bastien Dufoor, voetballers van Red Star Waasland uit Sint Niklaas, zouden voor het duel met Verbroedering Geel telefonisch zijn benaderd door een bemiddelaar die namens Geel sprak. Beide spelers kregen 6000 euro aangeboden indien Red Star het thuisduel met Geel zou verliezen. Poorters en Dufoor zeggen het voorstel direct te hebben afgewezen. De wedstrijd eindigde maandag in een 0-2-overwinning voor Geel. Het bestuur van Red Star Waasland en beide spelers heb ben inmiddels een klacht ingediend bij de politie en de Belgische voetbalbond KB VB. TERNEUZEN - Op initiatief van Rudi Snouwaert, Dwight van Hulle en Robbie van de Wijnckel speelt een selectie van voetballers uit Eede zaterdag een oefenduel met het eerste elftal van Breskens. Het drietal is actief bij de zondag-derdeklasser en afkomstig uit Eede, Het West-Zeeuws-Vlaamse dorp kent een groot aantal voet ballers, die echter niet in één team uitkomen. De plaatse lijke club SV Eede speelt op een laag en recreatief niveau De uit Eede afkomstige spelers van Aardenburg moeten verstek laten gaan, omdat zij een dag later een nacompeti- tieduel met Hulsterloo spelen. Ook voormalig Ploek-spe- ler Marc Minnaert, die nu bij SK Maldegem speelt, kan niet van de partij zijn. Naast Van Hulle en Van de Wijn ckel doen onder anderen Nico Blondeel, Sebastiaan de Smet (beiden SK Maldegem),,Steven de Croock (Hoek) en Frank Staelens (Groede) mee, Het duel in Breskens begint zaterdag om 17.00 uur op sportpark Baersande. ZELHEM - Dressuuramazone Stephanie de Frel stuurde tijdens de Achterhoekse Paardendagen in de landenproef i voor junioren de ruin Narwick naar een score van 66.67 procent. De jeugdintemational uit Koewacht legde daar mee beslag op de derde plaats, achter de A-kaderleden Diederick Silfhout en Inge Verbeek. Hoewel Narwick wonderlijk snel hersteld is van een bles sure en een fraaie proef liep, was Stephanie de Frel nog niet helemaal tevreden. „Een score van ruim zestig pro cent is mooi, maar niet goed genoeg voor een plaats bij het A-kader. Daarvoor moet Narwick met wat meer schwung door de baan gaan. Dus er is nog wel wat huis werk te doen." Lucky Day 3706, d.d. 18.05.2005: 2-3-5-6-14-15-19-25-28-29-32-45-48-51-5 7-59-65-68-72-75. Onder voorbehoud van typefouten Terneuzen. Jubileumtoernooi Bevo- bo Terneuzen. 1. Dow, 2. Rest.'t Oudt Sas, 3. Dees Sport, 4. Dow 2, 5. BN/De Stem, 6. Jacobs/Tuin, 7. Scheldesport, 8. Deita, 9. BN/De Stem 2, 10. De Poot- er, 11. NHI Terneuzen, 12, Yildiz, 13. Dees Sport 2, 14. Rabobank Terneuzen/Sas van Gent, 15. PSOVZ, 16. Van de Poel Aann.BV. Shanghai. World Tour beachvolley- bal. Vrouwen, eerste ronde: Mooren/Kadijk (Ned) - Bruschini/ Lunar- di (Ita) 21-18 21-16, Keizer/Leenstra (Ned) - Martin/Pruneau (Can) 21-18 21-23 15-11Tweede ronde: Adriana Behar/Shelda (Bra) - Mooren/Kadijk 21-16 21-14, Franga/Felisberta Silva (Bra) - Keizer/Leenstra 21-14 21-12. Mooren/Kadijk en Keizer/Leenstra naar herkansing derde ronde. Nunspeet. Olympia's Tour. Vierde etappe, Tiel - Nunspeet: 1. Dekkers (Ned) 106 km in 2.18.07, 2. Wallaard (Ned), 3. Pedersen (Den) 0.02, 4. Maas kant (Ned), 5. Rudnicki (Pol), 6. Clement (Ned), 28. Hoogerland (Yerseke) 0.02. Algemeen klassement: 24. Hooger land 0.49. Ronde van Italië, ProTour Tiende etappe. Ravenna - Rossano Veneto: 1. McEwen (Aus) 212 km in 5.40.53, 2. Petacchi (Ita), 3. O'Grady (Aus), 4. Zabel (Dui), 5. Bettini (Ita), 6. Galvez (Spa), 7. Pozzato (Ita), 8. Clerc (Zwi), 9. Lorenzet- to (Ita) 10. Kirsipuu (Est), 16. De Jongh, 30. Cunego (Ita), 38. Vierhouten, 40. Thomas Dekker, 43. Eltink, 45. Di Luca (Ita), 53. Garzelli (Ita), 61. Simonï (Ita), 89. Basso (Ita), 93. Engels, 121. Vene- berg, 174. Schmitz. Klassement: 1. Di Luca 44.51.40, 2. Basso 0.09, 3. Savoldelli (Ita) 0.35, 4. Cu nego 1.15, 5. Cioni (Ita) 1.27, 6. Garzelli (Ita) 1.35, 7. Bruseghin (Ita) 1.38, 8. Gontsjar (Oek) 1.39, 9. Fothen (Dui) MIDDELBURG - De korfbal lers van Swift zijn gepromo veerd naar de eerste klasse. De Middelburgers zorgden daar voor door de op 16 april gestaak te wedstrijd tegen Korbis tot een goed einde te brengen. Het duel in Waddinxveen werd des tijds negen minuten voor tijd bij 6-11 voor Swift gestaakt vanwe ge een blessure van de arbiter. De Middelburgers lieten de rui me voorsprong in die negen mi nuten niet meer schieten. Bij het eindsignaal stond het, door doel punten van Anita Hoekstra en Roel Klootwijk, 8-13 voor Swift. Door de overwinning is het team van coach Marianne Mari- nissen zeker van promotie naar de eerste klasse op het veld. Bij winst zaterdag in de thuiswed strijd tegen Ventura Sport wordt de veldcompetitie zelfs af gesloten met een kampioen schap. 2.10, 10. Simoni 2.11, 45. Eltink 7.06, 62. Engels 13.23, 114. De Jongh 34.02, 115. Thomas Dekker 34.10, 130. Veneberg 38.40,137. Schmitz 41.06,184. Vierhou ten 1.08.55. La Granada. Ronde van Catalonië, ProTour Derde etappe, Salou - La Granada: 1. Horillo (Spa) 157,8 km in 3.35.59, 2. Hushovd (Noo), 3. Corioni (Ita), 4. Gasparotto (Ita), 5. Rodriguez (VSt), 6. Wrolich (Oos), 10. Van Hees- wijk, 15. De Groot, 29. Löwik, 42. De Kort,71. Weening, 74. Tankink, 91. Wiel- inga, 93. Posthuma, 105. Erik Dekker, 140. Moerenhout, 156. Lotz. Klassement: 1, Perdiguero (Spa) 8.46.18, 2. Hunter (ZAf), 3. Jalabert (Fra) 0.03, 4. Gonzalez (Spa), 5. Landis (VSt), 6. Botero (Col) 0.06, 55. De Groot 0.30, 58. Löwik, 59. Weening, 60. Dekker, 61. Wielinga, 64. De Kort 0.32, 99. Tankink 0.47, 102. Lotz, 130. Moerenhout 0,58, 155. Posthuma 1.47, 162. Van Heeswijk 2.33. SINT JANSTEEN - De voetbal vereniging Steen zwaait zater dagavond tijdens de 'Nacht van het afscheid' een aantal spelers uit. Het programma begint om 19.00 uur met twee duels waar voor nogal wat oudgedienden te rugkeren op de terreinen aan de Badhuisweg. Van degenen die hun laatste duel voor Steen spelen, behoort Werner Bisschop. De spits is in middels 39 jaar. Hij kwam der tien jaar voor Steen uit en was in die periode twee keer topsco rer in Zeeuws-Vlaanderen. Naast Bisschop nemen ook Pas cal Lensen, Tom Lernout en Michiel Vink afscheid. De laat ste twee verlaten de regio van wege werkzaamheden. Harold d'Hont stopt als verzorger. Martin d'Hooghe, assis tent-grensrechter van het twee de elftal, houdt er eveneens mee op. Hij liep 25 jaar met de vlag langs de lijn. Jean-Paul Loot en Ronnie van Deursen nemen af scheid als speler van het tweede elftal. EIBERGEN - De visueel gehan dicapte Arnold Polderman uit Axel is Nederlands kampioen wielrennen op de weg geworden Polderman, die net als op het NK tijdrijden Heerco Gorter voor zich had op de tandem, was in Eibergen na negentig ki lometer de snelste van negen combinaties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 51